Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Masážní křesla: Výběr a test nejlepších masážních křesel


Hledáte nejlepší způsob jak se pohodlně zrelaxovat, zbavit se bolavých zad, nohou, chodidel, ramen či krku? Nebo hledáte náhradu místo masážního salónu? Či jste velmi ve stresu a nevíte, jak se dobře stresu zbavit? V tom všem vám může pomoci kvalitní masážní křeslo. Spousta modelů masážních křesel se dá použít jak pro domácí tak i pro komerční využití.

Pokud nemáte peníze nebo nechcete či nemůžete chodit na masáže, pak je masážní křeslo skvělou volbou pro každého. Ještě nedávno stála masážní křesla hodně peněz, ale v dnešní době si zakoupíte velmi cenově dostupné modely, které si může koupit již hodně lidí včetně vás. Výrobci totiž našli způsob, jak vyrobit kvalitní a zároveň dostupná masážní křesla. Masážní křeslo je tím typem nábytku / přístroje, na který se budete každý den těšit.

V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat masážní křeslo. Podíváme se na ty nejlepší modely, které se budou perfektně hodit buď do vaší domácnosti nebo do komerčních prostor.

Proč si koupit masážní křeslo?

Nic není lepšího, než po náročném dni se usadit do pohodlného masážního křesla, ve kterém si dopřejete skvělou masáž a pustíte si k tomu na televizi svůj oblíbený film či seriál. Díky pravidelnému používání masážního křesla se budete cítit mnohem lépe. Navíc masážní křesla vám mohou navodit pocit pohody a tím tak zmenšovat vaše stresové vypětí, což může vést i ke snížení vysokého krevního tlaku.

V Japonsku používá masážní křesla až kolem cca 20% lidí. Když se podíváme na Česko, tak u nás jsou čísla naprosta minimální. To by se v budoucnu mohlo změnit, protože se ceny masážních křesel neustále snižují a masážní křesla se tak stávají čím dál tím více dostupné pro mnoho zákazníků.

10 nejlepších modelů masážních křesel (2024) – Test, výběr a recenze

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších modelů masážních křesel. Jak jsme je vybírali? Nejlepší masážní křesla jsme vybrali podle hodnocení uživatelů. Vybrali jsme pro vás tedy ta nejlepší křesla, která zákazníkům nejvíce vyhovují. Zanalyzovali jsme mnoho modelů, které jsou dostupné na našem trhu. Seřadili jsme je do přehledné tabulky a tuto tabulku si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás tedy zajímají nejlevnější masážní křesla, můžete si je seřadit od nejlevnější po nejdražší.

Masážní křesloVzhledTyp materiáluOrientační cena (s DPH)Dostupnost
IDEA BOB K38Masážní křeslo IDEA BOB K38Látka5399Zobrazit v obchodech
Mad Diamond MD-28/3-OH-MSMasážní křeslo Mad Diamond MD-28Ekokůže10590Zobrazit v obchodech
Halmar PulsarMasážní křeslo Halmar PulsarEkokůže6110Zobrazit v obchodech
MAD Diamond MD-18/3-OH-MSMasážní křeslo MAD Diamond MD-183-OH-MSEkokůže10590Zobrazit v obchodech
Kondela Artuš 2Masážní křeslo Kondela Artuš 2Ekokůže12290Zobrazit v obchodech
Idea K40 BOBYMasážní křeslo Idea K40 BOBYLátka5399Zobrazit v obchodech
Halmar MatadorMasážní křeslo Halmar MatadorEkokůže6403Zobrazit v obchodech
inSPORTline MateoMasážní křeslo inSPORTline MateoUmělá kůže85990Zobrazit v obchodech
Halmar PULSAR 2 Masážní křeslo Halmar PULSAR 2 Látka7646Zobrazit v obchodech
Tempo Kondela ARTUŠMasážní křeslo Tempo Kondela ARTUSKůže12990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heuréka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů masážních křesel.
Podrobnější test masážních křesel si můžete přečíst již brzy.

Nejlepší masážní křesla podle Heureky

Jak vybrat masážní křeslo (2024)

Masážní křeslo nepatří mezi ty nejlevnější investice. Proto je velmi důležité si předem rozmyslet, jaké parametry vám budou vyhovovat. Pokud jste se již dívali na nějaké modely masážních křesel, jistě mi dáte za pravdu, že je v obchodech spousta různých modelů od různých výrobců, které mají mnoho rozdílných parametrů. A když je parametrů hodně, není jednoduché se v nich vyznat a pokud nechcete strávit celé dny hledáním potřebných parametrů, tak právě pro vás jsme sepsali tento článek. V této části článku se tedy dozvíte, jak vybrat to nejlepší masážní křeslo, které vám bude perfektně vyhovovat.

V následující části našeho článku se zaměříme na ty nejdůležitější parametry, které jsou potřebné pro výběr ideálního modelu masážního křesla.

Materiál křesla

Prvním parametrem, na který se zaměříme, je z jakého materiálu je daný model křesla vyroben. Na trhu se setkáte s několika různými materiály, které vám značně ovlivní zážitek z masírování. Výrobní materiál křesla byste rozhodně neměli nijak podceňovat, protože materiál ovlivňuje vzhled celého křesla a hlavně vaší pohodlnost a komfort. Můžete si vybírat z několika materiálů a nejčastěji se setkáte s masážními křesly, která jsou vyrobena z pravé kůže, umělé kůže, látky nebo z mikrovlákna.

Masážní křeslo z pravé kůže

Prvním typem křesla, se kterým se setkáte, je masážní křeslo, které je vyrobeno z pravé kůže. Jedná se o prakticky nejdražší materiál. Hlavní výhodou těchto křesel je to, že vypadají velmi luxusně. Křesla z pravé kůže mají nevýhodu, že mají omezenou životnost a mnohem vyšší cenu.

Masážní křeslo z umělé kůže

Dalším typem jsou křesla, která jsou vyrobena z umělé kůže. Jedná se o věrnou napodobeninu, která je vyrobena ze syntetického materiálu. Mezi hlavní výhody u tohoto materiálu se dá zařadit jeho cena a fakt, že je o něco odolnější než pravá kůže.

Masážní křeslo látkové

Pokud netoužíte po dokonalém vzhledu, může vám stačit látkové masážní křeslo. Látka sice nepatří mezi luxusní materiály, ale je velmi praktická a například v horkém počasí je příjemnější než kůže.

Masážní křeslo z mikrovlákna

Poslední typ, se kterým se setkáte, je masážní křeslo z mikrovláken. Jedná se o syntetický materiál, který patří mezi ty nejlevnější materiály a tímpádem se s nimi setkáte u těch nejlevnějších modelů masážních křesel.

Hlavní funkce masážního křesla

Nyní se pojďme podívat na jeden z nejdůležitějších parametrů k posouzení při výběru ideálního modelu masážního křesla. Měli byste si rozmyslet to, jaké funkce vlastně u daného křesla potřebujete. Při výběru si budete muset vybrat z různých druhů masáže. Na jednotlivé masáže se podíváme později. Některá křesla nabízejí i funkci vyhřívání. Další křesla nabízejí i benefit v podobě trakční terapie a uvolnění svalů. Pojďme se podívat na ty nejzásadnější funkce se kterými se můžete setkat při procházení jednotlivých modelů.

  • Zabudovaný reproduktor – Některé modely jsou vybaveny zabudovaným reproduktorem, takže si můžete během masáže svoji oblíbenou hudbu nebo relaxační uvolňující hudbu. Některé modely jsou vybaveny i vstupem do kterého si můžete zapojit sluchátka nebo externí reproduktory.
  • Houpací funkce – Umožňuje se houpat na křeslu.
  • Funkce vibrování – Některé modely jsou vybaveny funkcí vibrace. Tato funkce vám umožní dokonale uvolnit vaše svaly.
  • Rozpoznání postavy – Funkce na rozpoznání postavy je velmi užitečná, protože dokáže přizpůsobit jednotlivé programy masáží na vaši postavu. Některé modely mohou být zároveň vybaveny i funkcí, která si dokáže zapamatovat různé postavy.
  • Funkce vyhřívání – Funkce, která vám vaše křeslo dokonale vyhřeje, je velmi užitečnou a příjemnou. Teplo totiž dokonale uvolňuje ztuhlé svaly. Masáž dokonale uvolněných svalů je nejen více efektivní, ale i mnohem více příjemná.
  • Funkce JADE – Funkce s projektorem JADE je vybavením, které vám umožňuje použití infračerveného záření na vaše bolestivá místa.
  • Odkládací prostory – Do odkládacích prostorů si můžete dát například svůj oblíbený nápoj, ovladač, mobilní telefon nebo časopis či noviny.

Typy masáží u masážních křesel

Jaké masáže vám mohou masírovací křesla nabídnout? Různé modely nabízejí mnoho typů různých masáží. Pojďme se podívat na to, s jakými masážemi se můžete nejčastěji u nabízených modelů masážních křesel setkat.

Masáž Shiatsu

Masáž Shiatsu je jedinečnou japonskou masáží. Vyberte si ji, pokud chcete mít co nejvěrnější zážitek masáže jako od maséra. Některá křesla, která nabizejí masáž typu Shiatsu, umožňují změnit směr masírování a to vam přináší mnohem pohodlnější nastavení a užijete si tak samotnou masáž mnohem více.

Poklepová (perkusní) masáž

Tento styl masáže označuje sled úderů vysoké i nízké intenzity v pravidelných frekvencích. Patří mezi velmi hloubkové masáže. Tato masáž vás velmi dobře uvolní.  Poklepová masáž je ideální, pokud chcete intenzivní typ masáže.

Hnětací masáž (Kneading)

Hnětací masáž je specifickým typem masáže, která zahrnuje kompresi měkkých tkání. U hnětací masáže se používá kruhový způsob masírování, při níž se tkáně zvedají a stlačují proti sobě. Tlak je silný, takže působí i na hluboké svaly. Síla je aplikována napří svaly a díky tomu dojde k dokonalému uvolněni svalů. Tento typ masáže uvolňuje tkáně a snižuje bolesti vašich napjatých svalů.

Masáž na regeneraci

U masážních křesel se setkáte s mnoha typy regeneračních masáží. Tyto masáže jdou mnohem více do hloubky. Mezi výhody těchto masáží se dá zařadit například hloubková regenerace celého těla.

Technologie masírování u masážních křesel

Technologie masírování je pri výběru daného masážní křesla velmi důležitá. Proto ji při vybírání není vhodné opomínat. U dostupných modelů se můžete setkat například s 2D, 3D nebo dokonce i 4D masáží. Co nabízejí jednotlivé druhy technologií masáží?

  • 2D masáže – Tento typ masáží je dostupný u nejlevnějších modelů. 2D masáže se skládají ze dvou základních pohybů, které jezdí po vašem těle. 2D jezdí nahoru a dolů, případně pouze do stran. Záleží na vašem modelu.
  • 3D masáže – Tyto masáže jsou mnohem propracovanější než 2D masáže. Tento typ masáže umí pohyby do 3 směrů.
  • 4D masáže – Nejlepší typ masáže. S 4d masáží se setkáte u dražších masážních křesel. Pokud chcete mít tělo dokonale namasírováno, volte určitě křesla s 4d technologií masáže.

Polohování křesla

Polohování křesla je jedním z nejdůležitějších parametrů, protože polohování určuje to, jak se budete pohodlně cítit. Ideální pozice je velmi důležitá pro různé typy masáží. Polohování křesla také ovlivňuje to, kolik místa budete pro dané masážní křeslo potřebovat. Čím více se totiž dané křeslo dá polohovat, tím více místa pro něj budete potřebovat, abyste využili plné možnosti polohování.

Minimálně by měla být polohovatelná vaše zádová opěrka, protože díky tomu využijete maximální potenciál daného masážního křesla. Masážní křesla můžete polohovat buď ručně nebo automaticky. Automatické polohování je mnohem vyspělejší technologií, protože se dá změnit vaše poloha pomocí zmáčknutí jen několika málo tlačítek.

Nosnost

Nosnost je jedním z velmi důležitých parametrů. Určuje nám, kolik toho dané křeslo unese. Nosnost se udává v kilogramech. Pokud bude vaše křeslo používat více lidí, vždy ho vybírejte podle nejtěžšího člověka. Většina křesel nabízí nosnost kolem 150 kg. Najdete samožřejmě i modely, které nabízejí i o něco vyšší nosnost.

Ovládání křesla

S jakými typy ovládání se můžete u masážních křesel setkat? Ovládání je velmi důležitou součástí mnoha křesel. Můžete je buď používat bezdrátově nebo pomocí ovladače, který je natrvalo ke křeslu připojen.

Aby bylo používání vašeho křesla co nejpohodlnější, je důležité se zamyslet i nad stylem ovládání vašeho masážní křesla. Můžete si vybrat buď modely s dálkovým ovládáním nebo s ovládáním pomocí několika zabudovaných tlačítek. Záleži jen na vás, který typ ovládání vám vyhovuje.

Setkáte se i s modely křesel, které jsou vybaveny LCD displejem. Ten vám pomůže s jednoduchým ovládáním a zároveň vám ukáže ty nejdůležitější informace. Některé modely mohou být vybaveny i dotykovým displejem. Nejlepší displeje vám zobrazí například co nejvíce informací o aktuálně probíhající masáži a mnoha dalších zajímavých informací, jako je například informace o zbývajícím času masážního programu apod.

Cenové rozpětí

S jakými cenami se u různých modelů masážních křesel můžete sektat? Tato informace je důležitá k naplánovaní vašeho rozpočtu pro výběr vhodného modelu masážního křesla. Abyste si dokázali naplánovat ten nejlepší rozpočet, je důležité znát s jakými cenovými kategorii se na našem trhu můžete setkat. Setkáte se jak s cenově dostupnými modely, tak i s modely, které jsou docela drahé. Tyto modely nabízeji velmi komplexní masáž, která vám udělá dobře.

Cena do 10 000 Kč

V cenové kategorii do 10 000 Kč najdete mnoho cenově dostupných modelů. Co můžete čekat od těchto nejlevnějších modelů masážních křesel? Tato křesla jsou většinou vyrobena z látkových nebo ekokožených materiálů. Nejlevnější modely můžete zakoupit již za cenu kolem cca 5 000 Kč. Tato křesla jsou velmi podobná normálním křeslům, které jistě máte ve své domácnosti. Hodí se například k občasnému použití ke sledování vaší televize. Tyto modely se nejlépe hodí na příjemnou masáž po návratu z práce. Je to skvělý relax po náročné práci.

Cena od 10 000 Kč do 20 000 Kč

V tomto cenovém segmentu, kde jsou modely označeny cenovkou mezi 10 000 Kč a 20 000 Kč se setkáte s modely, které jsou vybaveny mnohem více masážních programů, než u těch nejlevnějších modelů, které naleznete na našem trhu. Tyto modely bývají vybaveny i moderním vzhledem a i mnoha funkcemi, které vám ulehčí a zpříjemní vaše masáže.

Cenová kategorie od 20 000 Kč do 60 000 Kč

V této cenové kategorii se setkáte s mnoha modely, které jsou vhodné i pro náročnější zákazníky a vyberete si tak ze široké nabídky různých modelů, které mají mnoho funkcí.

Cena nad 60 000 Kč

Nejdražší modely s cenovkou přesahující cenu 60 000 Kč, jsou nejdražší modely, které jsou dostupné na našem trhu. Ty nabízejí tu nejlepší výbavu a mnoho skvělých funkcí. Tyto modely nabízeji ty nejmodejrnější technologie a nejlepší materiály. Tyto modely jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů a mají to nejlepší zpracování. Modely jsou i úsporné, protože nezabírají tolik místa při polohování.

Značky masážních křesel

Se stále rostoucí popularitou masážních křesel se na trhu nachází mnoho výrobců a značek a díky tomu nemusí být úplně jednoduché se mezi všemi těmito značkami vyznat. Proto se nyní zaměříme na ty nejrozšířenější značky, ať víte, co od nich můžete očekávat a co vám tyto značky křesel mohou nabídnout.

Masážní křesla značky Idea

Od značky Idea si zakoupíte ta nejdostupnější masážní křesla, která na trhu naleznete. Od této značka zakoupíte křesla, která jsou látková i křesla s imitací kůže. Pokud vám stačí základní masáže a jednoduchá relaxace, pak jsou masážní křesla od značky Idea skvělou volbou. Tato křesla vynikají hlavně svojí cenou a díky tomu jsou tato masážní křesla dostupná pro mnoho zákazníků.

Masážní křesla značky Mad Diamond

Sháníte cenově dostupná křesla, nebo toužíte po naprosto luxusním a vymazleném křesle? To vše vám nabídne značka luxusních masážních křesel Mad Diamond.

Značka Mad Diamond se specializuje na prodej kvalitních masážních a relaxačních křesel. Můžete si vybrat jak cenově dostupná křesla za cenu kolem 9 000 Kč, tak i křesla, která přesahují cenu 90 000 Kč. Tato křesla jsou elektricky polohovatelná a nabízí mnoho užitečných funkcí. Jsou nejčastěji potažena koženým materiálem, takže nabízí to nejlepší pohodlí a luxusní vzhled. Setkáte se s mnoha typy masáží, takže budete mít dokonale zrelaxováno a namasírováno celé vaše tělo. V současné době si od značky Mad Diamond zakoupíte cca kolem 30 masážních křesel.

Křesla od Mad Diamond nabízejí například masáže typu Shiatsu, nebo masáž klepání, hnětení a nebo dokonce i jejich kombinace, což vám zajistí dokonalé pohodlí. Z těchto masáží budete velmi spokojeni. Není nic lepšího, než se po těžké a náročné práci uvelebit do skvělého masážního křesla.

Masážní křesla Halmar

Halmar je značkou, která nabízí mnoho různých druhů nábytku do vaší domácnosti. V jejím sortimentu najdete i masážní křesla. Tato křesla vynikají svojí cenovou dostupností, může si je zakoupit tedy skoro každý. Pokud hledáte hezká masážní křesla, která jsou potažena ekokůží, pak jsou křesla od značky Halmar dobrou volbou. Můžete si vybírat z modelů Halmar Pulsar, Halmar Matador nebo Halmar Senator. Křesla od značky Halmar můžete zakoupit za cenu již kolem 6 000 Kč.

Masážní křesla VidaXL

Značka VidaXL nabízí mnoho sortimentu. Nabízí toho hodně, zakoupíte si produkty do domácnosti, zahrady, garáže a mnoho dalšího. Není tedy překvapením, že od této značky zakoupíte i velmi cenově dostupná masážní křesla, která uspokojí mnoho zákazníků. Vyberete si například velmi elegantní masážní křesla, která vám nabídnou japonskou masáž Shiatsu a mnoho dalších zajímavých funkcí a vlastností.

Od této značky zakoupíte jak levné modely s cenou kolem 5 000 Kč, tak i dražší luxusní modely s cenovkou kolem 25 000 Kč a více.

Masážní křesla Hanscraft

Hledáte profesionální masážní křeslo? Hanscraft nabízejí ty nejlépe vybavené modely, které se hodí jak na komerční použití tak i na domácí, pokud máte rádi velmi dobře vybavené a zpracované produkty. Můžete si vybírat modely, které nabízí 3D masáž, automatické programy a mnoho dalších skvělých vymožeností. Masážní křesla od značky Hanscraft jsou dobře zpracovaná a mají skvělý design.

Masážní křesla inSPORTline

InSPORTline patří mezi největší výrobce a prodejce fitness nástrojů v ČR. Zakoupíte od nich rotopedy, trenažery a mnoho dalších přístrojů na sport nebo relaxaci. Od této značky zakoupíte i profesionální masážní křesla, která uspokojí každého člověka. Tato křesla nabízejí různé parametry. Vyberete si křeslo, které zvládne namasírovat a uvolnit celé vaše tělo.

Závěrem

Výběr masážního křesla není levnou investicí. Proto si před zakoupením daného modelu důkladně prostudujte všechny důležité parametry. Rozmyslete si kolik peněz chcete do daného křesla investovat. Měli byste si vybrat křeslo, které má nejvyšší kvalitu, protože ho budete používat mnohokrát a jedná se o investici do vašeho těla. Kvalitní křeslo vám může pomoci nejen od bolesti a napětí sválů, ale může vás zbavit i stresu a dalších nepříjemných pocitů. Pokud se chcete cítit skvěle, vyberte si vaše ideální masážní křeslo.

Doufáme, že vám náš článek s výběrem toho ideálního modelu masážního křesla pomohl. Na začátku vypadal výběr křesla jako velmi složitým úkolem, ale pokud jste dočetli celý článek až sem, věříme, že jste si vybrali to nejlepší křeslo, které vás bude masírovat po mnoho dní, měsíců či let bez jediné závady a stane se tak vaším nejvěrnějším pomocníkem.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat