Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Elektrické grily

Milujete chuť a vůni krásně grilovaného masa, ryb či zeleniny? Pokud nemáte místo kde grilovat, nebo je venku zrovna zimní období, kdy se nedá grilovat, je pak pouze jediná možnost jak si připravit grilovaný pokrm. A tou možností je elektrický gril. Sice nebude maso s jemnou příchutí a nádechem uhlí, ale i tak je elektrický gril skvělou alternativou ke klasickému způsobu venkovního grilování. Nejlepší na tom je, že elektrický gril můžete používat kdykoliv ve vaší domácnosti, odpadá vám též i složitá údržba a čištění grilu a nemusíte kupovat uhlí či plyn u plynového grilu. U elektrických grilů si můžete vybírat buď z kontaktních stolních grilů nebo ze zahradních grilů.

Na elektrickém grilu připravíte vše, co jste zvyklí grilovat při běžném grilování ve venkovním prostředí. Můžete grilovat ryby, hamburgery, různé druhy masa, zeleninu, brambory a mnoho dalšího.

Elektrický gril má mnoho skvělých výhod a tou největší je jednoduchost grilování. Stačí elektrický stolní gril jen vytáhnout a můžete grilovat prakticky ihned. Dá se dobře skladovat a velmi dobře přenášet z jednoho místa na jiné místo. Elektrické grily se dají používat nejen v domácnosti, ale i všude tam, kde máte přísun elektrické energie.

Elektrický gril je vhodný pro všechny, kdo chtějí grilovat a nemohou z různých důvodů použít klasické druhy grilů. Elektrické grily jsou i vhodnou náhradou smažení. Grilování je totiž mnohem zdravější, protože nepoužíváte k přípravě jídla tolik oleje a tuku.

V tomto článku se dozvíte, jak vybrat ten nejlepší model elektrického grilu pro rok 2019. Tento článek jsme sepsali proto, že na trhu je opravdu veliký výběr různých modelů elektrických grilů a nemusí být jednoduché se mezi nimi orientovat. V našem článku se tedy zaměříme na výběr grilu, nejdůležitější parametry a podíváme se na recenze jednotlivých modelů.

Elektrický gril: Proč si zakoupit elektrický gril?

Pokud si ještě nejste jisti, proč si zakoupit elektrický gril, tak si pojďme vyjmenovat několik důvodů pro koupi elektrického grilu.

7 důvodů pro koupi elektrického grilu

 • Elektrický gril je levnější na provoz
 • Příprava jídla v elektrickém grilu je rychlá
 • Grilování v elektrickém grilu je jednoduché
 • Nemusíte kupovat uhlí ani plyn, abyste mohli grilovat v elektrickém grilu
 • Můžete grilovat v elektrickém grilu ve vaší domácnosti
 • Elektrický gril se velmi jednoduše umývá
 • Elektrický gril se jednoduše skladuje

Výběr 10 nejlepších elektrických grilů v roce 2019

Připravili jsme pro vás výběr 10 nejlepších modelů elektrický grilů pro rok 2019. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme je podle recenzí zákazníků a jejich uživatelů. Zanalyzovali jsme desítky dostupných modelů na našem trhu a porovnali je mezi sebou podle jejich parametrů a recenzí jejich uživatelů. Tyto nejlepší elektrické grily jsme pro vás umístili do velmi přehledné tabulky, které si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá cena modelu a chcete si vybrat model s nejlepší cenou, pak si můžete seřadit produkty podle orientační ceny.

NázevVzhledVelikost grilovací plochy (cm2)Příkon (W)TermostatOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Tefal Optigrill+ GC712D34Elektrický gril Tefal Optigrill+ GC712D346002000Ano3090Zobrazit v obchodech
Tefal Compact 600 ClassicElektrický gril Tefal Compact 600 Classic6002000Ano1519Zobrazit v obchodech
Tefal Optigrill+ XL GC722834Elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC7228348002000Ano3990Zobrazit v obchodech
DeLonghi CGH 1020DElektrický gril DeLonghi CGH 1020D17022000Ano3890Zobrazit v obchodech
DeLonghi CGH 1030 DElektrický stolní gril DeLonghi CGH 103017022000Ano4990Zobrazit v obchodech
Weber Q 1400Elektrický gril Weber Q 140012202200Ano7990Zobrazit v obchodech
Sencor SBG 106BKElektrický gril Sencor SBG 106BK14572300Ano1099Zobrazit v obchodech
Sage 800GRElektrický gril Sage 800GR-2400Ano6989Zobrazit v obchodech
Concept GE2010Elektrický gril Concept GE2010-2000Ano2199Zobrazit v obchodech
Sage BGR820Elektrický gril Sage BGR8208842400Ano7090Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů elektrických grilů.

Testy a recenze nejlepších elektrických grilů

V této části se podíváme na popis jednotlivých modelů elektrických grilů a též se zaměříme na to, jak si tyto modely grilů hodnotí jejich uživatelé.

1. Elektrický stolní gril Tefal Optigrill+ GC712D34

elektrický gril Tefal Optigrill+ GC712D34

První elektrický gril, který se dostal do našeho srovnání a zároveň se umístil na prvním místě, je model od Tefalu. Jmenuje se Tefal Optigrill+ GC712D34. Tefal si dal s tímto model elektrického grilu doopravdy záležet, protože se jedná o velmi dobrý elektrický gril, který vám splní vaše sny o dokonalém a jednoduchém grilování u vás doma. Jedná se o výkonný elektrický gril, který je vybaven mnoha programy, které se umí přizpůsobit tomu, co zrovna aktuálně grilujete. Jeho grilovací plocha má velikost 600 cm2. Materiál roštu je z hliníku a jeho příkon je 2 000 W. Jedná se o stolní elektrický gril, který je kontaktní a je vybaven termostatem. Hmotnost modelu je 4,65 kg. Cena modelu se pohybuje kolem 3 090 Kč.

Jak si tento model hodnotí jeho uživatelé? Zákazníkům, kteří si zakoupili tento model, se nejvíce líbí jednoduchost přípravy pokrmů, automatický program a dobrá skladnost modelu. Některým uživatelům se nelíbí, že model nejde rozložit na 180° a někomu nevyhovuje délka kabelu. Jedná se o velmi dobrý elektrický gril, který vám ugriluje spoustu velmi dobrého jídla.

Pokud hledáte skvělý model za super cenu, pak je Tefal Optigrill+ GC712D34 velmi dobrou volbou.

2. Elektrický gril Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

elektrický stolní gril Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Na druhém místě se v našem srovnání umístil model Tefal Meat Grill Ultra Compact 600. Grilování s tímto elektrickým modelem grilu je velmi jednoduché, protože nabízí možnost grilování ve dvou polohách. Je vybaven nastavitelným termostatem. Jedná se o velmi kompaktní model elektrického grilu. Tento model se hodí na přípravu barbecue nebo na velmi výborné steaky. Připravíte na něm samozřejmě i ryby nebo různou zeleninu. Tento model grilu je navíc vybaven i plechem, který zachytává přebytečný tuk. Model se čistí velmi pohodlně a díky možnosti vyjmutí grilovacího plechu ho můžete umýt i v myčce. Příkon modelu je 2 000 W. Materiál roštu je z litého hliníku a velikost grilovací plochy je 600 cm2. Je vybaven termostatem a jedná se o kontaktní gril. Cena modelu se pohybuje kolem 1 599 Kč.

Jak si tento gril hodnotí jeho uživatelé? Uživatelé hodnotí tento model velmi kladně. Líbí se jim například velmi jednoduché ovládání a snadné mytí.

Jedná se o velmi dobrý model se skvělým poměrem cena / výkon.

3. Elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722834

elektrický stolní gril Tefal Optigrill+ XL GC722834

Již třetí model od Tefalu v našem srovnání. Tentokrát se jedná o model Tefal Optigrill + XL GC722834, který je o něco větší, než předchozí modely. Jak jsme již naznačili, jedná se o model, který má velikou grilovací plochu. Velikost grilovací plochy je 800 cm2. Model obsahuje speciální senzor, který automaticky nastaví teplotu podle grilované porce a hmotnosti. Model je vybaven několika programy. Můžete si vybrat z 9 grilovacích programů. Hmotnost modelu je 5,2 kg. Model obsahuje i misku na přebytečný tuk. Příkon modelu je 2 000 W. Model je vybaven termostatem.

Na tomto modelu můžete v jednu chvíli připravit 6 až 8 porcí jídla. Je tedy vhodný i na grilovací party. Připravíte na něm bbq, zeleninu, ryby a vše, na co si jen vzpomenete.

Jak je tento model hodnocen uživateli? Uživatelé jsou s těmito grily spokojeni. Líbí se jim velikost grilovací plochy, jednoduché čištění a plně automatickou funkcí grilování. Některým zákazníkům se nelíbí délka napájecího kabelu.

4. Elektrický gril Catler GR 8012

elektrický stolní gril Catler GR 8012

Čtvrtým modelem v našem srovnání je tentokrát model Catler GR 8012. Jedná se o gril, na kterém můžete dělat barbecue nebo grilovat na kontaktní části. Tento kontaktní gril je konstruován jako multifunkční grilovací zařízení. Můžete mít z tohoto grilu buď barbecue gril nebo kontaktní gril. Model je vybaven 15minutovým časovačem, který vám ulehčí celý proces grilování. Model má hezký design a je vyroben velmi kvalitně. Velikost grilovací plochy je 1101 cm2. Příkon modelu je 2 400 W. Hmotnost modelu je 9,63 kg. Jedná se o poměrně veliký model kontaktního elektrického grilu. Pokud chcete multifunkční kontaktní gril se skvělou cenou, pak je tento model od značky Catler skvělou volbou.

Jak tento model hodnotí jeho uživatelé? Uživatelé nejčastěji kladně hodnotí vzhled tohoto modelu. Také ocení jednoduché čištění a skvělý poměr cena / výkon.

5. Elektrický gril DeLonghi CGH 1030 D

elektrický stolní gril DeLonghi CGH 1030 D

Kvalitní a multifunkční model elektrického grilu DeLonghi CGH 1030 D je pátým modelem v našem srovnání. Jedná se o model, který je vybaven praktickým LCD displejem, který vám ukáže nastavení různých programů a nastavení časovače. Příkon tohoto modelu je 2 000 W. Hmotnost je 6,9 kg. U tohoto modelu můžete pohodlně grilovat na dvou plotýnkách. Model je též vybaven termostatem. Model se snadno udržuje a dá se velice dobře vyčistit.

Co se nejvíce líbí zákazníkům u tohoto modelu od značky DeLonghi? Uživatelům se u tohoto modelu líbí fakt, že je vybaven digitálním teploměrem, časovačem. Také se jim líbí vzhled a LCD displej. Uživatelé oceňují spolehlivost a kvalitu provodení tohoto modelu od DeLonghi.

6. Elektrický gril Weber Q 1400

elektrický gril Weber Q 1400

Tentokrát se zaměříme na model grilu od značky Weber. Je to model Weber Q 1400. Jedná se o stabilní elektrický gril s pojízdnou konstrukcí. Tento model vám umožňuje pohodlně grilovat například na balkóně. Model má příkon 2 200 W. Velikost grilovací plochy je 1220 cm2. Je vybaven praktickým odklápěcím krytem. Tento model patří mezi grily z vyšší cenové kategorie. Jeho cena se pohybuje kolem 7 990 Kč.

Jak je tento gril hodnocen jeho uživateli? Uživatelům tohoto grilu se líbí snadné používání, ovládání a jednoduché skladování. Uživatelům se dále většinou líbí, že z tohoto modelu při grilování nestříká tuk ani olej.

7. Elektrický gril Sencor SBG 2050SS

elektrický stolní gril Sencor SBG 2050SS

Kontaktní elektrický gril Sencor SBG 2050SS. V našem srovnání se tento elektrický gril umístil na sedmém místě. Je vybaven vyjímatelnou miskou pro odkapávání oleje a tuku. Jedná se o domácí kontaktní elektrický gril. Příkon tohoto modelu je 1 000 W. Jeho hmotnost je 1,62 kg. Jedná se o model, který je velmi dobře cenově dostupný. Není vybaven termostatem. Jeho cena startuje již na 517 Kč.

Jak je tento model od značky Sencor hodnocen jeho uživateli? Zákazníkům se především líbí jednoduchost používání a čištění. Některým uživatelům se nelíbí absence tlačítka na regulaci výkonu. Někomu se nemusí líbit levnější zpracování modelu a též i levnější vzhled.

8. Elektrický gril Sage 800GR

elektrický stolní gril Sage 800GR

Kontaktní gril Sage 800GR. Na tomto grilu připravíte šťavnaté maso, ryby, zeleninu nebo toust k snídani.  Jedná se o kontaktní stolní gril s příkonem 2 400 W. Kontaktní gril se dá snadno přeměnit na skvělý BBQ gril, na kterém připravíte skvělé barbecue. Model je vybaven termostatem a 15 minutovým časovačem. Výkon se dá pohodlně regulovat. Lze nastavit teplotu od 180 do 220 °C. Model Sage 800GR má dostatečnou velikost grilovací plochy.

Jak je tento model hodnocen jeho uživateli? Uživatelé si tento model hodnotí veskrze pozitivně. Některým zákazníkům se nelíbí nemožnost oddělání grilovacích plátů.

9. Elektrický gril Concept GE2010

elektrický stolní gril Concept GE2010

Kontaktní gril 3v1 Concept GE2010. Tento gril je vybaven praktickým regulátorem teploty a možností bbq grilování. Jedná se o model 3v1. Je to tedy zároveň kontaktní stolní gril, vaflovač a bbq gril. Model má příkon 2 000 W, což umožňuje velmi rychlé nahřátí přístroje. Hmotnost modelu je 4,9 kg. Model je vybaven i nádobkou na odkapávající tuk. Má funkci časovače a snadno se čistí. Desky se dají vyjmout a umýt například v myčce. Cena modelu se pohybuje kolem 2 199 Kč.

Jak je tento model Concept GE2010 hodnocen uživateli? Jeho uživatelům se hlavně líbí dobrý poměr cena / výkon a jednoduchá údržba. Též se zákazníkům velmi líbí možnost vyměnitelných pečících desek.

10. Elektrický girl ECG KG 400 Superior

elektrický stolní gril ECG KG 400 Superior

Poslední model, který se dostal mezi naše srovnání 10 nejlepších stolních kontaktních grilů, které jsou elektrické, je model ECG KG 400 Superior. Tento gril má 3 provozní polohy a umožňuje grilování, BBQ a zapékání. Pečící desky se dají odejmout, což každý ocení, protože díky tomu se dají tyto desky čistit velmi jednoduše. Model je vybaven 2 termostaty a 2 oddělenými čudlíky, takže můžete regulovat teplotu horní i dolní pečící plochy. Model má příkon 2 000 W. Hmotnost modelu je 4,5 kg. Velikost grilovací plochy je 667 cm2.

Jak je tento model ECG KG 400 Superior hodnocen jeho uživateli? Lidem, kteří si tento model zakoupili, se líbí snadná manipulace s produktem a též se jim líbí i možnost rozložení na 3 polohy. Kladné body dále přidává i dostupná cena, která se pohybuje kolem 1 490 Kč. Někteří uživatelé kriticky hodnotí odtok tuku a nemožnost skladování modelu ve svislé poloze. I přes tyto drobné nedostatky se jedná o velmi dobrý model za skvělou cenu, který vám ugriluje hodně masa, ryb, zeleniny, ovoce a mnoho dalšího.

Jak vybrat elektrický gril

Proč číst náš návod o tom, jak si vybrat elektrický gril? Důvod je jednoduchý, na trhu s elektrickými grily najdete opravdu nepřeberné množství různých modelů s mnoha rozdílnými parametry a výběrem ideálního modelu grilu můžete strávit několik hodiny a někdy i pár dní. Myslíme si, že tento čas můžete strávit mnohem lepšími činnostmi, než vyhledáváním na mnoha různých webech, kde nenajdete ucelené informace o tom, jak vybrat ten nejlepší model elektrického grilu. Proto jsme se rozhodli připravit tento článek, kde najdete ty nejdůležitější informace o výběru elektrického grilu. V této části článku se zaměříme na parametry, jako je typ elektrického grilu, velikost grilovací plochy, hmotnost nebo cena.

Výběr grilu podle použití

Před výběrem byste si měli rozmyslet, kde chcete elektrický gril používat. Elektrické grily můžeme rozdělit na stolní a venkovní.

Elektrický stolní gril

Elektrický stolní gril, který je určen do domácnosti, by neměl být příliš veliký, abyste ho měli kde skladovat. Též myslete i na velikost přístroje, aby se vám vešel do kuchyně. Tyto grily jsou kontaktní a mohou se konstrukčně podobat toustovačům a vaflovačům. Tento typ elektrického grilu se dá většinou velmi dobře skladovat. Oproti klasickým grilům jsou vybaveny místo rošty kontaktními deskami.

Elektrický zahradní gril

Elektrické grily na venkovní grilování jsou speciálně určené a přizpůsobené na venkovní grilování. Pamatujte však na to, že k provozu elektrického grilu ve venkovním prostředí budete potřebovat zdroj elektrické energie. Zahradní elektrické grily bývají konstrukčně podobné plynovým a klasickým grilům, které znáte při běžném venkovním grilování. Tyto modely bývají většinou vybaveny klasickým roštem oproti stolním grilům.

Délka napájecího kabelu u elektrického grilu

Při výběru myslete také na délku napájecího kabelu. Délka je důležitá, protože při grilování potřebujete dostatečně dlouhý napájecí kabel. Není nic horšího, než zjistit, že máte příliš krátký napájecí kabel a pak nemáte kde grilovat. Před výběrem si tedy změřte vzdálenost od zásuvky a vyberte si model s dostatečnou délkou kabelu.

Hmotnost grilu

Hmotnost je u elektrických stolních grilů značně nižší než u ostatních modelů. Pokud toužíte po jednoduché skladovatelnosti a snadném přenášení, pak volte modely s nižší hmotností.

Grilovací plocha

Grilovací plocha bude odlišná u domácích stolních grilů a zahradních elektrických grilů. Grilovací plocha u stolního grilu je o něco menší než u zahradního. Velikost grilovací plochy nám ovlivňuje to, pro kolik lidí a kolik pokrmů můžete připravit při jednom procesu grilování. Většinou se setkáte s grilovací plochou s velikostí kolem 1 000 cm2. Setkáte se i s velikostmi kolem 1 200 cm2 a některé modely mají i větší velikost grilovací plochy.

Grilovací desky

S grilovacími deskami se setkáte především u stolních elektrických grilů. U zahradních grilů se naopak setkáte hlavně s roštem. Pokud vám jde především o to, jak jednoduché je umývání grilu, pak byste si měli vybírat modely, které disponují odjímatelnými deskami. To vám umožní pohodlné umytí například v myčce.

Různé polohy grilování

Elektrické grily se dělí na kontaktní a otevřené. Jaký je mezi nimi rozdíl? Pojďme se na to v následujících pár řádcích podívat.

Kontaktní grily mohou být použity i na barbecue, protože umožňují otevření grilu naplno. U některých grilů si můžete přizpůsobit polohu horní a dolní desky grilu podle sebe. Též si můžete upravit i sklon a díky tomu dochází k mnohem lepšímu odkapávání tuku.

Příkon elektrického grilu

Elektrické grily jsou napájeny z elektrické sítě a tudíž nás bude zajímat i hodnota příkonu. Příkon nám udává to, kolik elektrické energie ke svému fungování daný model grilu potřebuje. Nejčastěji se setkáte s modely, které mají příkon kolem 1 000 W. Příkon nám ovlivňuje i to, jak rychle se dokáže daný model zahřát.

Funkce grilu

Stejně tak jako i u jiných elektrických spotřebičů se i u stolních elektrických grilů setkáte s různými funkcemi a příslušenstvím. Pojďme si představit nejčastější příslušenství a funkce se kterými se u různých modelů grilů máte možnost setkat.

 • Časovač – Časovač je praktickou funkcí, která vám umožní nastavit si čas grilování.
 • Termostat – Termostat vám umožňuje regulaci teploty. U elektrických grilů se bez něho moc dobře neobejdete. Díky termostatu si pohodlně nastavíte požadovanou teplotu potřebnou ke grilování.
 • Odkapávací miska na tuk – Odkapávací miska je velmi praktickým doplňkem u každého elektrického grilu. Po grilování vám již nikde nezbude přebytečný tuk, protože jednoduše odkape do této misky a díky tomu je čištění grilu o mnoho jednodušší.
 • Indikátor nahřívání – Indikátor vás upozorní v případě, kdy je gril dostatečně nahřátý. Po upozornění můžete začít hned  grilovat. Většinou se jedná o diodu, která vás na dostatečné nahřátí upozorní.

Cena elektrického grilu

Stolní nebo zahradní elektrické grily můžete zakoupit za různé ceny. Abyste si mohli mnohem lépe naplánovat váš rozpočet na koupi nového elektrického grilu, připravili jsme pro vás porovnání jednotlivých cenových kategorií. Popíšeme si třeba, co od dané cenové kategorie můžete očekávat.

Cenová kategorie do 1 000 Kč

V této cenové kategorii především zakoupíte stolní grily. Stolní grily patří mezi ty nejlevnější modely. Úplně ten nejlevnější model zakoupíte již za cenu, které se pohybuje kolem 500 Kč. Co můžete od stolních grilů v této cenové kategorii očekávat? Od těchto grilů neočekávejte příliš funkcí, většinou se jedná o velmi levně zpracované modely, které však zvládají základní funkci a tou je grilování v domácnosti. Tyto modely též mívají mnohem menší plochu pro grilování. Pokud sháníte velmi dobře cenově dostupný stolní gril, určitě se podívejte na modely s cenovkou do 1 000 Kč.

Cenová kategorie od 1 000 Kč do 2 000 Kč

V této cenové kategorii zakoupíte už i elektrické grily, které jsou určeny i na zahradu. Též si zde zakoupíte i praktické a velmi propracované stolní grily. V této kategorii zakoupíte modely od značky Bosch, Tefal, ECG, Clatronic a mnoho dalších různých značek. Na těchto grilech připravíte i barbecue. Modely bývají vybaveny i praktickou miskou do které vám během grilování odkapává tuk.

Cenová kategorie od 2 000 Kč do 5 000 Kč

V této cenové kategorii zakoupíte již velmi dobře propracované elektrické kontaktní grily. Některé modely nabízejí mnoho grilovacích programů, které vám značně ulehčí celý proces grilování. Tyto grily mívají o něco větší grilovací plochu. Některé modely mohou být vybaveny i praktickým displejem, který vám zobrazí užitečné informace o průběhu grilování.

Cenová kategorie od 5 000 Kč do 12 000 Kč

V této cenové kategorii zakoupíte ty nejlepší stolní grily. Bývají velmi dobře propracované a mají velmi hezký design. Pokud se poohlížíte po elektrických grilech určených na zahradu, tak i zde si najdete dobré elektrické zahradní grily.

Cena nad 12 000 Kč

S cenovkou za více jak 12 000 Kč zakoupíte pouze velmi kvalitní elektrické zahradní grily. Většinou si vyberete modely od značky Weber. Ceny těchto modelů se mohou vyšplhat až na cenu kolem 20 000 Kč.

Závěrem

Doufáme, že jsme vám dopomohli k výběru toho ideálního elektrického grilu a vybrali jste si tak kvalitní stolní gril či zahradní elektrický gril. Také doufáme, že vám váš nový gril bude velmi dobře sloužit a připravíte na něm mnoho chutného jídla pro vás i vaši rodinu nebo přátele.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat