Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Herní volanty


Chcete si užít počítačové hry s řízením na maximum? Nebaví vás už ovládat hry přes WASD, gamepad, myš nebo šipky? Pak jednoznačně potřebujete herní volant. Herní volanty se snaží napodobit skutečnou předlohu z motorových vozidel co nejvěrněji. Nabízejí různé parametry. Na internetu naleznete mnoho různých modelů herních volantů, ale některé nemusí být kvalitní. Abyste si byli schopni vybrat ten nejlepší volant k PC nebo konzolím, sepsali jsme pro vás tento článek. Podíváme se zde na důležité parametry jako je maximální úhel zatáčení, cena, pedály, řadící páka a další.

Výběr nejlepších herních volantů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali několik nejlepších herních volantů, které jsou dostupné na našem trhu. Jak jsme tyto modely herních volantů vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení uživatelů a dostupných parametrů. Tyto modely jsme seřadili do přehledné tabulky ve které si můžete porovnat jednotlivé modely podle různých parametrů. Pokud vás zajímá nejnižší cena, lze si volanty seřadit podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledMaximální úhel otáčeníZpětná vazbaPodpora PSPodpora XBOXPočet pedálůPrůměr věnce volantuUchycení ke stoluOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Logitech G29 Driving ForceHerní volant Logitech G29 Driving Force900 °AnoAnoNe327 cmSvorky, max. 52 mm5799Zobrazit v obchodech
Thrustmaster T150 RSHerní volant Thrustmaster T150 RS1080 °AnoAnoNe228 cmSvorky, max. 50 mm4763Zobrazit v obchodech
Thrustmaster TMXHerní volant Thrustmaster TMX900 °AnoNeAno228 cmSvorky, max. 50 mm4290Zobrazit v obchodech
Logitech G920 Driving ForceHerní volant Logitech G920 Driving Force900 °AnoNeAno327 cmSvorky, max. 52 mm5723Zobrazit v obchodech
Thrustmaster T300 RSHerní volant Thrustmaster T300 RS1080 °AnoAnoNe228 cmSvorky, max. 50 mm7687Zobrazit v obchodech
Thrustmaster T-GT IIHerní volant Thrustmaster T-GT II1080 °AnoAnoNe328 cmSvorky, max. 50 mm17330Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení herních volantů od jejich uživatelů.

Nejlepší herní volanty podle Heureky

Volanty: Hodnocení, popis a recenze nejlepších herních volantů

V této části článku se podíváme podrobněji na jednotlivé modely herních volantů. Zaměříme se důkladně na jejich parametry a zaměříme se také na hodnocení a recenze od jejich uživatelů.

Logitech G29 Driving Force

herni volant logitech g29

Značka Logitech je absolutní špičkou v oblasti herních volantů. Je proto logické, že se i nejnovější model volantu G29 umístil na prvním místě v našem srovnání. Tento model vyniká svým velmi kvalitním zpracováním a skvělými parametry, které oslní klasické hráče a zamilují si ho i hráči, kteří holdují simulátorům. Tento volant je vybaven kvalitními pedály včetně spojky a řadící pákou. Má nejlepší maximální úhel otáčení a to 900°. Je vybaven kvalitní zpětnou vazbou. Zpětnou odezvu zajišťuje dva kvalitní motorky. Řazení je bud sekvenční s páčky pod volantem nebo si můžete dokoupit řadící páku.

Volant G29 má k dispozici 16 tlačítek, které si můžete libovolně nastavit. Další argument, který hraje ve prospěch tohoto volantu, je funkčnost na počítači, Mac a konzolích PS4 a PS3. Na XBOX ONE bohužel nefunguje. Ale nezoufejte, lze si zakoupit Logitech G920, který má kompatibilitu s Xbox One. K těmto všem platformám ho připojíte přes USB kabel 2.0.

Na volantu jsou použity ty nejkvalitnější materiály. Obruč volantu má na sobě skutečnou kůži. Páčky jsou leštěné a pedály jsou z nerezové oceli. Pedály jsou konstruované tak, aby nechtěně neklouzaly po zemi při hraní. Logitech G29 navazuje na úspěšné předchozí modely Logitech G25, G27 a Logitech Driving Force GT.

Tento model herního volantu se prodává za cenu kolem 5 489 Kč s DPH.

Pozor, Logitech G29 se většinou prodává bez řadící páky v balení. Většinou si ji musíte samostatně dokoupit.

Jaké jsou recenze na tento volant?

Zákazníkům se líbí velmi kvalitní zpracování a použití luxusních materiálů jako je kůže. Realistický úhel zatáčení 900 °. Dále se jim líbí i snadné uchycení ke stolu a realistické pedály. Ovládání s tímto volantem je velmi přesné.

Thrustmaster T150 RS

Herni volant Thrustmaster T150 RS

Kvalitní herní volant Thrustmaster T150 RS s úhlem otáčení až 1080 °. Je vybaven zpětnou vazbou. Je kompatibilní s PS4, PS3 a PC. Je vybaven 2 pedály bez spojky. Řadit můžete pádly pod volantem. Tento volant se prodává za cenu kolem 3757 Kč s DPH.

Herní volant Thrustmaster T300 RS

herni volant Thrustmaster T300 RS

Velmi kvalitní herní volant Thrustmaster T300 RS. Volant má průměr 28 cm. Maximální úhel otáčení u tohoto volantu je 1080 °. Je kompatibilní s PC, PS 3 a PS 4. Má na sobě 13 tlačítek. Pedály jsou pouze 2. Je vybaven zpětnou vazbou, takže ucítíte nerovnosti terénu a chování vozidla ve hře. Volant se prodává za cenu kolem 6 589 Kč s DPH.

Herní volant Logitech G920 Driving Force

volant Logitech G920 Driving Force herní volant

Logitech G920 je velmi povedený volant od Logitechu. Prakticky se moc neliší od Logitech G29. Hlavním rozdílem, že tento model je kompatibilní s Xbox One. Naopak tento model není kompatibilní s PS4 a PS3. Díky kompatibilitě s Xbox One má menší počet tlačítek. Pedály jsou tři, stejně jako u Logitechu G29 a lze k volantu dokoupit i řadící páku. Volant se uchytí ke stolu pomocí svorek. Uchycení ke stolu je tak velmi jednoduché a účinné.

Pokud si chcete zakoupit volant k počítači, vyberte si radši Logitech G29, protože má více nastavitelných tlačítek a cena se tolik neliší.

Tento volant Logitech G920 se prodává za cenu kolem 5 595 Kč s DPH.

Jak vybrat herní volant

Pokud rádi hrajete závodní hry, simulátory nebo si chcete jen tak zařídit v počítačových hrách, pak je herní volant skvělým zařízením, které vám toto splní. Hraní s tímto zařízením je úplně jiný zážitek a do hry vás to naprosto vtáhne. Vybrat kvalitní herní volant není jednoduché. Proto se podíváme na jednotlivé parametry jako je úhel otáčení, zpětná vazba, rozměry, pedály, cena, tlačítka a další.

Úhel otáčení

Pokud chcete zažít co nejlepší pocit realističnosti při hraní, je pro vás maximální úhel otáčení velmi důležitým parametrem. Udává nám jak moc můžete otočit s volantem. Ty nejlepší volanty mají úhel až 900 °. Nejlevnější volanty mají pouze úhel otáčení 180 ° a řízení s nimi není moc pohodlné, protože se vám s takto malým úhlem otáčení bude blbě zatáčet ve hrách. Zatáčení ve hrách s malým úhlem je velmi rychlé a tím pádem se vám bude hůře jezdit.

Použité materiály

Použité materiály ovlivňují celkovou kvalitu volantu, zpracování a příjemnost na dotek.

U volantů se nejčastěji setkáte s těmito materiály:

 • Plast
 • Nerezová ocel
 • Kůže
 • Nylon

Levné materiály jako je plast mohou křupat nebo vrzat, což nemusí být zrovna pohodlné. Levné materiály také značně zkracují životnost celého volantu.

Pokud je volant vybaven zpětnou vazbou (forcefeedback), měl by být vyroben z kvalitních materiálů, protože vibrace ze zpětné vazby mohou levný materiál rychle opotřebovávat. Plastové prvky a části naleznete prakticky na každém modelu volantu.

Lepší volanty se od těch horších liší tak, že mají důležité části vyrobeny z kvalitních materiálů jako je nerezová ocel, kůže a nylon. I použité plasty se mohou lišit ve své kvalitě. Levné modely budou z těch nejlevnějších plastů a moc dlouho vám nevydrží.

Zpětná vazba volantu: Force feedback

Zpětná vazba (force feedback) je důležitou funkcí u každého kvalitního volantu. Jedná se o vibrace na volantu, které kopírují chování vozidla ve hře, kterou právě hrajete. Intenzitu force feedbacku si většinou můžete libovolně nastavit v dané hře. Pokud chcete mít co nejlepší zážitek ze hraní, vybírejte takové modely, které touto funkcí disponují.

Velikost věnce volantu

Velikost volantu ovlivňuje to, jak realistický pocit budete mít během hraní. Menší volanty nejsou tak realistické.

Pedály

Kvalita pedálů je velmi důležitá, protože s nimi ovládáte rychlost jízdy. Dobré pedály mají odpružení, takže máte realistický pocit při brzdění. Pokud chcete mít volant s řadící pákou, bude volant vybaven i spojkou. U pedálů hraje důležitou roli i jejich materiál. Levné volanty mají pedály z plastu. Lepší pedály jsou vyrobeny z nerezové oceli. Pedály by také měly být vybaveny protiskluzovými nožičkami, protože není nic horšího než když se vám při řízení budou pedály po podlaze posouvat. Klouzání pedálů dokáže dost zkazit zážitek během hraní. U pedálů myslete také na jejich počet. Počet pedálů se odvíjí od toho, zda budete mít i spojku.

Řazení

Řazení je u volantů v několika variantách. Lze se setkat s těmito způsoby řazení:

 • Řazení pádly pod volantem
 • Řazení sekvenční řadící pákou
 • Řazení klasickou řadící pákou

Chcete si řízení užít se vším všudy? Pak budete potřebovat herní volant s řadící pákou.

Můžete si vybírat buď ze sekvenční řadící páky nebo manuální řadící páky.

Sekvenční páka

Se sekvenční pákou se dá pouze pohybovat dopředu a dozadu a nepřináší veliký pocit realističnosti.

Manuální řadící páka

Další typ řadící páky se prakticky moc neliší od té skutečné. Na většině řadících pák k herním volantům naleznete 6 řadících stupňů včetně couvání. Řadící páka bývá stejně jako pedály oddělena od volantu, takže jí můžete umístit podle toho, jak vám to vyhovuje. Lze ji libovolně posouvat po stole. Nejčastěji bývá vybavena kolíky, kterými ji jednoduše připevníte prakticky k jakémukoliv stolu.

Jediným rozdílem oproti skutečnosti je, že řadící páka je ve stejné výšce jako je volant. To se dá vyřešit speciální židlí nebo dvěma stoly, kdy jeden je nižší a na něj si připevníte řadící páku.

Tlačítka

Prodávané volanty mohou mít různý počet tlačítek. Více tlačítek se hodí při hrání her na počítači, kde se dají tlačítka libovolně přizpůsobit. Větší počet ovládacích prvků také využijete v simulátorech.

Připevnění ke stolu

pripeveneni volantu ke stolu herní volant

Kvalitní volant by měl jít snadno připevnit ke každému stolu tak, aby se při hraní nehýbal. Toto zvládají kvalitní a dražší modely volantů.

Lze se setkat s těmito způsoby uchycení herního volantu ke stolu:

 • Svorky – Takovýto způsob uchycení ke stolu je nejjednodušší a zároveň nejefektivnější. Setkáte se s nimi u dražších modelů jako je například Logitech G29
 • Přísavky – Nepohodlné řešení. Nejlépe drží na skleněném povrchu. S přísavkami se setkáte u nejlevnějších volantů.

U svorkového uchycení se také podívejte na to, na jak tlustou desku lze volant umístit.

Použitelnost s herními konzolemi

Ideální volant by měl být kompatibilní se všemi zařízeními včetně konzolí. Bohužel pravděpodobně nenaleznete model, který bude kompatibilní se všemi konzolemi a počítačem. Volanty, které jsou kompatibilní s PS4 většinou nejsou zároveň kompatibilní s Xbox One. Pokud však chcete použít volant výhradně pro hraní na počítači, pak máte široký sortiment volantů ze kterého můžete vybírat.

Délka USB kabelu

Volant by měl mít dostatečně dlouhý USB kabel aby bezpečně dosáhl od stolu k počítači nebo konzoli.

Cena

Jistě vás bude při výběru nového herního volantu zajímat i cena. Herní volanty můžeme rozdělit na 3 cenové kategorie. Co vám tyto kategorie nabídnou? Na to se pojďme podívat nyní.

Cena do 1 000 Kč

V této kategorii naleznete úplně ty nejzákladnější volanty. Obvykle mají malý úhel otáčení a jsou vyrobeny kompletně z plastu. Což zapříčiní nepříjemné vrzání při hraní. S napodobením reality to také není nijak extra horké. Volanty obvykle mají malou velikost a nedají se moc dobře připevnit ke stolu, protože jsou obvykle vybaveny přísavkami, které moc nedrží. Nečekejte u nich ani extra kvalitní pedály. Obvykle naleznete volanty pouze se 2 pedály a jen se sekvenční řadící pákou.

Cena od 1 000 Kč do 3 000 Kč

Ani v této cenové kategorii neočekávejte oslňující kvalitu herního volantu. Některé volanty jsou zde o něco lepší, ale stále zde platí neduhy z předchozí cenové kategorie.

Cena nad 3 000 Kč

V této kategorii si již zakoupíte velmi dobré volanty. Nicméně připravte se na to, že ty skutečně dobré volanty stojí i více jak 4 000 Kč. Tyto modely nabízejí dobrý úhel zatáčení kolem 900 °. Obvykle jsou kompatibilní s mnoha zařízeními najednou včetně konzolí. V této kategorii si vyberete modely od značek jako je Logitech nebo Thrustmaster. Tyto volanty vám nabídnou pevné přichycení ke stolu, kvalitní materiály, dobrý force feedback a poměrně dlouhou životnost. V této kategorii si zakoupíte modely jako je Logitech G29 nebo Thrustmaster T150 RS.

Pokud si chcete doopravdy užít řízení ve hrách na maximum, vybírejte v této cenové kategorii.

Herní volanty: Jaké hry si můžete s herním volantem zahrát?

Simulátory

Simulátory budete většinou hrát na počítači, protože vyžadují vyšší výpočetní výkon a svobodu v přizpůsobení nastavení. K simulátorům si vybírejte kvalitní volant, který vám umocní zážitek ze hry.

Jaké simulátory můžete hrát s novým volantem?

 • Euro Truck Simulator 2 – Simulátor řízení kamionu, kde se projedete po evropských státech včetně Česka.
 • American Truck Simulator – Simulátor řízení kamionu, kde se projedete po amerických státech.
 • OMSI 2 – Pokročilý simulátor řízení autobusů. Vyniká zejména dostupnými modifikacemi, které zahrnují i česká města a české autobusy.
 • Bus Simulator 2018 – Další hra, která obsahuje řízení autobusu. Je jednodušší než OMSI 2. Nemá k dispozici tolik modifikací.
 • BeamNG – Simulátor řízení auta včetně velmi realistického destrukčního modelu. Tento simulátor je spíše na odreagování.
 • Farming Simulator – V této hře si můžete vyzkoušet, jaké to je být farmářem. S volantem zde můžete řídit různé zemědělské stroje od traktoru až po veliký kombajn.

A další simulátory.

Závodní hry

Závodních her, které lze hrát s volantem, je na trhu poměrně hodně. V jakých hrách si můžete zazávodit?

 • Forza Horizon 4
 • Dirt Rally 2
 • Shift 2
 • Project Cars 2

a další…

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak si vybrat herní volant. Zaměřili jsme se na důležité parametry. Doufáme, že si vyberete velmi kvalitní volant, který vám bude vyhovovat. Nyní vám stačí k nákupu už jen pár kroků. Stačí se z tabulky výše prokliknout do některého z internetových obchodů a nakoupit si tak vámi vysněný herní volant.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 3.3]

Mohlo by vás také zajímat