Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Notebooky do 8 000 Kč

Pokud toužíte po novém notebooku, ale víte, že nejste nároční a že vám stačí i notebook do 8 000 Kč je tento článek právě pro vás. Vybrali jsme pro vás TOP 7 NOTEBOOKŮ DO 8 000 Kč. Než se však do rozebírání toho žebříčku pustíme, musíme si nejdříve ve zkratce povědět, na co je důležité se zaměřit a na jaké parametry si dát největší pozor.

V tomto článku si tedy rozebereme veškeré základní parametry, které je potřeba znát, než se do samotného výběru pustíte. Ukážeme si jak vybrat notebook podle účelu, jaký operační systém bude pro vás to pravé, jak je to vlastně s výkonem, jakou operační paměť zvolit, jaké uložiště a rozšířené vybavení na vás nejvíce sedí, jak je to s klávesnicí, displejem, baterií a ve finále se zaměříme na ty největší a nejspolehlivější značky.

Notebooky do 8 000 Kč: Porovnání 7 nejlepších notebooků do 8tis podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 7 nejlepších notebooků do 8 000 Kč. Jak jsme tyto notebooky vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto notebooky jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit levné notebooky do 8 000 Kč podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší notebook do 8 000.

NázevVzhledOperační systémRAM (GB)Úhlopříčka displejeVelikost úložiště (v GB)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Acer Aspire 1 A114-61-S5JBNotebook do 8000 Acer Aspire 1 A114-61-S5JBWindows 11 S Mode414645999Zobrazit v obchodech
Acer Aspire 3 NX.HS5EC.00NNotebook do 8000 Acer Aspire 3 NX.HS5EC.00NWindows 11 Home815,62567990Zobrazit v obchodech
Lenovo IdeaPad 3 81WH008KCKNotebook do 8000 Lenovo IdeaPad 3 81WH008KCKWindows 11 S Mode4141285890Zobrazit v obchodech
Umax VisionBook 13Wr UMM230131Notebook do 8000 Umax VisionBook 13Wr UMM230131Windows 10 Pro413,3646111Zobrazit v obchodech
HP 250 G8 59U06EANotebook do 8000 HP 250 G8 59U06EAWindows 10 Home415,62566905Zobrazit v obchodech
HP 15s-eq1994nc 4Y1J4EANotebook do 8000 HP 15s-eq1994nc 4Y1J4EAWindows 10 S415,61286990Zobrazit v obchodech
Asus X409FA-BV593TNotebook do 8000 Asus X409FA-BV593TWindows 10 Home4142567490Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení notebooků od jejich uživatelů.

Notebooky do 8 000 Kč: Nejlepší notebooky podle Heureky

Jak vybrat notebook do 8 000 Kč?

V této kapitole si představíme základní parametry, na které je nutné se soustředit ještě před samotným výběrem a volbou notebooku. Snažili jsme se tuto kapitolu zkrátit na úplné minimum tak, aby byla srozumitelná a aby se člověk po začátku čtení neztratil.

K jakému účelu má notebook sloužit?

První otázkou, nad kterou byste se měli zamyslet je to, na co vůbec notebook potřebujete. Je veliký rozdíl zda jste grafik, vášnivý hráč počítačových her, nebo si na notebooku jen občas chcete vyplnit pár políček v tabulce, nebo napsat wordový dokument.

Vzhledem k takovým účelům se pak notebooky liší jak cenou, tak i výbavou.

Operační systém notebooku

Operační systém u nás v Testinu považujeme za druhý nejdůležitější parametr hned po výběru účelu. Operační systémy můžeme rozdělit na 4 typy. Windows, Apple macOS, Chrome OS a Linux. Každý z nich má své velké nevýhody i výhody a je to pouze na každém z vám k jakému typu se přikloníte a jaký zvolíte.

WINDOWS – Windows je nejčastěji voleným operačním systémem. Většina z nás na tomto operačním systému vyrostla a tak ho v podstatě každý dokáže bez okolků používat. Je velmi jednoduchý a všestranný a postačí k hraní her, k vyplňování tabulek i ke grafickým aktivitám. S kombinací dokonalých parametrů vám tento notebook poslouží dokonale.

Apple macOS – Tento systém byl vytvořen pro kancelářskou a grafickou činnost. Jedná se o velmi kvalitní notebooky, které již léta obsazují první místa v tabulkách. Je tu však háček. Pokud ostatní vybavení nemáte od značky Apple, nebude vám notebook sloužit tak kvalitě, jak by měl.

CHROME OS – Těmto notebookům se spíše říká Netbooky. Jedná se o to, že notebook umožňuje editaci tabule a dokumentů i jiných aplikací pouze ve webovém prostředí. To znamená, že této notebook je vhodný pouze pro méně náročné a pro cestovatele, kteří při svých cestách čas od času potřebují sepsat dokument, nebo posílat emaily.

LINUX – Linux je velmi kontroverzním operačním systémem. Je velmi otevřený a je poskytován zcela zdarma. Je zcela zabezpečený, ale na ovládání se může zdát na první pohled náročnější. Totot prostředí se hodí především pro vývojáře a programátory.

Výkon notebooku

Na vkon by se rozhodně nemělo zapomínat. Výkonnostními komponenty jsou zde procesor a grafická karta. Takové komponenty byste si měli vybírat především podle účelu využití viz. první bod v této kapitole.

U procesu byste také měli znát pár pojmů, které s tímto parametrem souvisejí. Tím je:

POČET JADER – Počet jader především ovlivňuje schopnost dělat více věcí najednou. Prvním pravidlem by však mělo být, že je lepší volit minimálně 2 jádrové procesory. Pokud byste se však rozhodli na notebooku stříhat například videa, je potřeba volit ještě více jader.

TAKT PROCESORU – Tak procesoru se značí v počtu frekvencí. Nejnižší frekvencí je frekvence okolo 1,2 až 2,2 GHz. To by mělo postačit na běžnou kancelářskou práci, nebo na brouzdání po internetu. Pokud však plánujete na notebooku dělat náročnější úkony, volte rozhodně vyšší frekvence.

GENERACE PROCESORU – Je důležité vždy volit tu nejnovější generaci procesoru, nebo maximálně o jednu starší.

THROTTLING – Throttling znamená v překladu přehřívání a tak je nutné důkladně prozkoumat recenze, aby právě nedocházelo k přehřevu. To by totiž mohlo mít za následek snižování výkonu.

Notebook do 8 000: Operační paměť

Operační paměť si nelze zaměňovat s kapacitou volného místa. Jedná se o to, kolik operací dokáže počítač zvládat najednou i jednotlivě. Na trhu nalezneme 4 základní rozdělení pamětí.

4 GB RAM – Nejnižší třída operační paměti je 4 GB RAM. Taková operační paměť vystačí pouze pro brouzdání na internetu za předpokladu, že nebudete otvírat mnoho záložek v prohlížeči. Také může vyhovovat těm, kteří chtějí jednou za čas vytvořit nějaký dokument, nebo vyplnit tabulku.

8 GB RAM – Taková velikost operační paměti vyhovuje naprosté většině všech uživatelů. Je vhodná na náročnější kancelářskou práci i k mnoha rekreačním činnostem, jako je náročnější brouzdání po internetu, nebo hraní počítačových her.

16 GB RAM – Dostatečný objem mezipaměti pro začínající projektanty, grafiky a jiné náročnější aplikace.

32 GB a více – Objem operační paměti 32 GB vyhoví již většině profesionálů i pro velmi náročné úkony. Výše než na 64 GB RAM pak již u notebooku nemá smysl jít.

Úložiště/Pevný disk

Zde už se opravdu jedná o kapacitu volného místa ve vašem notebooku. I když si třeba řeknete, že si budete fotografie a další dokumenty ukládat na disku, nejspíše vás stejně příliš malá paměť notebooku bude časem trápit. Proto je lepší se zde opravdu zamyslet nad volným místem.

SSD disk – Zaměřte se na to, aby notebook vždy disponoval alespoň 120 GB disku SSD. Pokud je osazeno pouze HDD, pak bude práce velmi pomalá.

HDD disk – Pomalejší disk s dobrým poměrem ceny ku velikosti úložiště. Důrazně nedoporučujeme kupovat notebook, který disponuje pouze HDD diskem.

eMMC disk – Pomalejší než SSD typu SATA III, výrazně rychlejší než HDD, jsou eMMC disky osazeny v nejlevnějších noteboocích. Jejich výrobní cena je nízká, velikost úložiště však malá.

Možnosti rozšíření

Je dobré také přemýšlet, zda budete v budoucnu svůj notebook chtít rozšiřovat.

Displej notebooku

Velikost displeje hraje pro mnohé také velkou roli při výběru. Je nutné si říci, že malý notebook je báječným parťákem na cesty, ale pro každodenní několikahodinovou práci rozhodně vhodný není. Velký počítač má výhodu pohodlného psaní, má numerickou klávesnici a všeobecně je pro sezení u stolu mnohem praktičtější.

DISPLEJ 10 AŽ 12,5 PALCŮ – Jedná se o nejmenší velikost displeje, které si často lidé volí za účelem cestování. S malým notebookem přichází však i malý výkon, na což je potřeba se také zaměřit. Takové notebooku krom své malé velikosti mívají i menší hmotnost, což je v případě častých přenosů také velmi důležité. Krom nižšího výkonu však můžete počítat například s větší výdrží baterie tak, abyste notebook nemuseli na cestách neustále nabíjet.

DISPLEJ 13,3 AŽ 14,1 PALCE – Toto je asi nejrozumnější volba pro všechny, kdo chtějí s počítačem často cestovat, ale nechtějí se ochudit o výkon a o dobrou viditelnost i nejmenších textů. Stále však zde chybí numerická klávesnice a takový počítač rozhodně neposlouží na hraní her, či spouštění náročných aplikací.

DISPLEJ 15,6 PALCŮ – Zde už se jedná o větší notebooky, se kterými by bylo cestování velmi náročné. Za cenu vyšší váhy a většího rozměru však můžete zakoupit nadupaný notebook s velmi výkonnou grafickou kartou, která vám například umožní i hraní náročných her na počítači.

DISPLEJ 17 AŽ 18 PALCŮ – Největší notebooky mají až 18 palců. Jedná se o veliké notebooky, které jsou svou obrazovkou srovnatelné s normálními stolními počítači. Na cestování rozhodně vhodné nejsou. Díky tomu, že komponenty mohou být velké a těžké, má takto velký notebook skvělý poměr ceny a výkonu. V případě profesionálních počítačů může snadno dojít k situaci, kdy vás finančně vyjde shodně pořízení notebooku nebo dvou stejně výkonných nebo výkonnějších počítačů.

Klávesnice

Jak už bylo řečeno – menší notebooky nemají numerickou klávesnici, takže když chcete napsat číslici, musíte použít shift + horní řadu, kde jsou čísla názorně vyznačena. Pokud tedy pracujete s čísly, bude vám tato vlastnost velmi ztěžovat práci.

Přenos obrazu

Doporučujeme se zaměřit na způsoby připojení, které zařízení nabízí. Pro brouzdání po internetu externí monitor nepotřebujete, při náročnější práci se bez něj však neobejdete.

Konektivita

I když se konektivita může zdát jako samozřejmostí, není tomu vůbec tak. Je nutné před každou koupí důkladně tento parametr zkontrolovat a ujistit se, že všechny potřebné porty a výstupy notebook má.

EXTERNÍ MONITOR – To, abyste mohli zvětšovat svou pracovní plochu a tím si zajistit pohodlnost práce, či pouštění si filmů, vám zajistí konektor pro přenos obrazu.

USB – Tento konektor slouží pro přenos dat a připojení například myši či externí klávesnice. Notebook by měl mít vždy minimálně 2 tyto konektory.

INTERNET – Když není WiFi dostupná a máte k dispozici pouze internetový kabel, budete potřebovat konektor pro Ethernet (RJ-45). Alternativou může být například USB síťová karta.

ČTEČKA PAMĚŤOVÝCH KARET – Pokud rádi fotíte, nebo se dokonce fotografováním živíte, bez tohoto portu se neobejdete!

SLUCHÁTKA – Pokud jste milovníky drátových sluchátek, neboli drátovek, bez portu na 3,5 mm jacka se neobejdete.

Výdrž baterie

Pokud si pořizujete notebook za účelem cestování, rozhodně si dejte velký pozor na celkovou výdrž baterie. Pokud však s notebookem chcete sedět u stolu a aktivně na něm vykonávat náročnou práci, nedbejte tolik na kapacitu baterie, ale spíš na procesor a grafickou kartu.

Hmotnost notebooku

Jak už bylo řečeno, v případě cestování se může každý gram míň hodit.

Chlazení

Jak už bylo řečeno throttling je velmi vážnou poruchou, která výrazně ovlivňuje výkon a celou funkčnost notebooku. O chlazení se toho z popisu moc nedozvíte. Na to raději použijte uživatelské nestranné recenze.

Konstrukční provedení notebooku do 8 tisíc Kč

K běžným notebookům se v posledních letech přidaly také konvertibilní a 2v1 notebooky. Konvertibilní lze překlopit do podoby tabletu, 2v1 lze dokonce od klávesnice oddělit. Své místo si hledají také plně modulární modely.

Notebooky do 8 000 Kč: Top 7 NEJ notebooků

Notebook Acer Aspire 1 A114-61-S5JB

Notebook do 8000 Acer Aspire 1 A114-61-S5JB
Notebook Acer Aspire 1 A114-61-S5JB

Tento počítač je ideálním parťákem na cesty! Má 14″ displej, kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, takže ho stačí vložit do tašky nebo do batohu a můžete vyrazit. Uvnitř se nachází eMMC SSD úložiště s kapacitou 64 GB, osmijádrový procesor Snapdragon a 4GB operační paměť. Na bočních stranách najdete rozmístěné konektory pro připojení externích zařízení, mezi nimiž nechybí USB-C, USB 3.0 a 2.0. Samozřejmostí jsou také bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi pro snadné připojení i přenos dat i bez kabelů.

Notebook Acer Travelmate P2 NX.VLFEC.004

Notebook do 8000 Acer Travelmate P2 NX.VLFEC.004
Notebook Acer Travelmate P2 NX.VLFEC.004

Tento počítač se dá považovat již za profesionální. Tento počítač s černým plastovým šasi se 4jádrovým procesorem Intel Core i7-1165G7, frekvencí 2,8 GHz a rychlým 512GB M.2 PCIe SSD diskem je doplněn o operační paměť RAM s kapacitou 16 GB typu DDR4. Skvělé barvy přinese 15,6″ LCD matný Full HD displej s rozlišením 1920 × 1080 px, LED podsvícením a IPS panelem. Oceníte i sdílenou grafickou kartu Intel Iris Xe Graphics. Konektivita je zajištěna 3× USB 3.1, 1× USB 3.1 typ C, VGA a HDMI porty, analogovým 3,5mm jack vstupem/výstupem, síťovým připojením LAN RJ-45 a jeho bezdrátovou formou prostřednictvím Wi-Fi 802.11 ax nebo Bluetooth. Výdrž bez připojení k síti má na starosti 48Wh Li-Ion baterie. Notebook je dodáván s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 Professional 64bit.

Notebook Acer Swift 3 NX.H4EEC.003

Notebook do 8000 Acer Swift 3 NX.H4EEC.003
Notebook Acer Swift 3 NX.H4EEC.003

Dokonalý výtvor značky Acer. Jeho baterie vás nezklame výdrží a kvalitní zvuk Acer TrueHarmony dodá zábavě tu správnou atmosféru. Výkon procesoru Intel Core 8. generace. Elegance v dostupném provedení. Dlouhá výdrž baterie. Krásný kovový design Acer Swift 3 (SF314-56) je stylově štíhlý a lehce přenosný notebook, který bude budit pozornost vždy a všude. Výkon této řadě poskytují procesory Intel 8. generace, které doplňuje potřebná kapacita operační paměti, integrované nebo dedikované grafické řešení, vysokorychlostní rozhraní a rychlé pevné disky SSD až PCIe NVMe ve vybraných modelech.

Tento konkrétní model z řady Acer Swift 3 (SF314-56) využívá 2jádrový procesor Intel Core i3-8145U, který pracuje na frekvenci 2.1 GHz, nebo až 3.9 GHz v režimu TurboBoost, a disponuje technologií HyperThreading pro plynulejší multitasking se schopností zpracovat až 2 procesy současně na jedno jádro. Procesor je dále doplněn o 8 GB DDR4 operační paměti (4 GB na desce/ 4 GB slot). Obrazová data pro 14″ IPS Full HD displej s rozlišením 1920 x 1080 bodů zajišťuje grafická karta Intel UHD Graphics. Pro uživatelská data je připraven pevný disk 256 GB SSD M.2 PCIe NVMe (+ volná pozice 2.5″). Optická mechanika není přítomna. Síťovou konektivitu zajistí bezdrátové Wi-Fi ac a nechybí ani Bluetooth 5.0. Dále jsou k dispozici USB Type-C 3.1 Gen 1, USB 2.0, 2x USB 3.0/3.1 Gen 1, čtečka otisků prstů, čtečka paměťových karet, HDMI, HD kamera, kombinovaný audio konektor, podsvícená klávesnice.

Notebook Lenovo IdeaPad Slim 1 82GW002JCK

Notebook do 8000 Lenovo IdeaPad Slim 1 82GW002JCK
Notebook Lenovo IdeaPad Slim 1 82GW002JCK

Lenovo IdeaPad je navržen tak, abychom ho mohli používat ve škole, doma, ale i na cestách, čemuž odpovídají nejen jeho kompaktní rozměry, ale také výdrž dosahující až 8 hodin! Přesto nabídne i rychlost díky 64GB eMMC 5.1, a ideální výkon pro práci s dokumenty Microsoft Office, prohlížení webu nebo například komunikaci přes messengery atp. Už předinstalovaný má přitom operační systém Windows 10 Home S a vše můžete obdivovat skrze jeho 14palcový displej s HD rozlišením.

Garancí stabilního připojení k internetu je pak Wi-Fi ac, zatímco například pro připojení monitoru lze využít HDMI. K ruce každopádně budete mít vše, co potřebujete: čtečku paměťových karet i USB pro připojení flashdisku nebo příslušenství.

Notebook HP 250 G8 59U06EA

Notebook do 8000 HP 250 G8 59U06EA
Notebook HP 250 G8 59U06EA

Pokud máte rádi rychlost jako Blesk Mac Queen, je tento počítač pro vás naprosto ideální volbou. Má 15,6″ matný displej s Full HD rozlišením, na kterém obraz uvidíte čistě a jasně, ať už si čtete zprávy, nebo prohlížíte e-maily, fotografie či videa. Uvnitř se přitom skrývá 4jádrový procesor Intel Core i5-1135G7, který zajišťuje spolu s 8GB operační pamětí stabilní chod bez zádrhelů na roky dopředu, stejně jako výkon i pro náročnější nasazení. Na SSD s kapacitou 512 GB urychlující reakce se vám přehledně vejdou všechny soubory, multimédia i programy, které k práci či zábavě potřebujete. Prostřednictvím dostupných bočních konektorů můžete k notebooku připojit řadu externích zařízení, například telefon, reproduktor, tiskárnu a podobně. Najdete zde HDMI, USB-C, USB-A, čtečku paměťových karet a můžete využít i bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi.

Notebook Lenovo IdeaPad 3 81WH008KCK

Notebook do 8000 Lenovo IdeaPad 3 81WH008KCK
Notebook Lenovo IdeaPad 3 81WH008KCK

Tento počítač je velký sympaťák a poskutuje vám hned několik svých barevných převleků. Notebook Lenovo IdeaPad 3 15IGL05 (81WQ00G4CK) v elegantním šedém provedení disponuje 2jádrovým procesorem Intel Celeron N4020 se základní frekvencí 1,1 GHz (max. 2,8 GHz). Ten spolupracuje se 4GB DDR4 operační pamětí RAM a integrovanou grafickou kartou Intel UHD Graphics 600. Data, filmy nebo hudbu uložíte na SSD disk o kapacitě 512 GB.

Notebook Lenovo IdeaPad 3 81WH008LCK

Notebook do 8000 Lenovo IdeaPad 3 81WH008LCK
Notebook Lenovo IdeaPad 3 81WH008LCK

 

Pokud hledáte výkonný počítač na kancelářskou práci i na sledování filmů, je tento parťák to prvé ořechové. IdeaPad 3 přesně splňuje vaše požadavky na univerzální počítač pro domácí/kancelářské využití. Kromě krásného vzhledu si o pozornost řekne nádherným 15,6palcovým displejem s HD rozlišením a také výborným zvukem, který dodávají dva reproduktory s technologií Dolby Audio. To rychlé reakce přináší dvoujádrový procesor Intel Celeron N4020 v kombinaci s 4GB operační pamětí a 128GB SSD. Lenovo navíc dbá i na soukromí, když přináší fyzický kryt webkamery.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.6]

Mohlo by vás také zajímat