Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Bezdrátová sluchátka

Obsah článku Ukaž

Pokud jste si v posledním roce pořídili nový telefon nad 10 000 Kč, jistě jste zjistili, že na vašem telefonu již nenajdete 3,5 mm jack na sluchátka. Je to z toho důvodu, že se výrobci hromadně drátových sluchátek chtějí zbavit. Jak si tedy s nastalou situací poradit a jaká bezdrátová sluchátka si vybrat?

To vše si řekneme v dnešním článku, ve kterém si ukážeme pár základních pravidel výběru a představíme si i jednotlivé druhy bezdrátových sluchátek, či druhy připojení. Dále se podíváme na TOP 10 bezdrátových sluchátek a rozdělíme si je na 4 cenové kategorie.

Bezdrátová sluchátka: Porovnání 10 nejlepších bezdrátových sluchátek podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších bezdrátových sluchátek. Jak jsme tato wireless sluchátka vybírali? Bezdrátová sluchátka jsme vybrali podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tato sluchátka jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit bezdrátová sluchátka podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší bezdrátová sluchátka.

NázevVzhledVodotěsná sluchátkaMikrofonDoba přehrávání (h)Aktivní potlačení hlukuOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190AnoAno8Ano2589Zobrazit v obchodech
Niceboy HIVE Podsie 2021Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 2021AnoAno9,5Ano715Zobrazit v obchodech
Samsung Galaxy Buds2 SM-R177Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds2 SM-R177NeAno5Ano2298Zobrazit v obchodech
Intezze CLIQBezdrátová sluchátka Intezze CLIQAnoAno8Ano1756Zobrazit v obchodech
Xiaomi Redmi Buds 3 ProBezdrátová sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 ProAnoAno6Ano1149Zobrazit v obchodech
Xiaomi Redmi Buds 3 LiteBezdrátová sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 LiteAnoAno5Ne421Zobrazit v obchodech
Niceboy HIVE BeansBezdrátová sluchátka Niceboy HIVE BeansNeAno4Ne851Zobrazit v obchodech
QCY T1CBezdrátová sluchátka QCY T1CNeAno4Ne286Zobrazit v obchodech
Apple AirPods Pro 2021 MLWK3ZM/ABezdrátová sluchátka Apple AirPods Pro 2021 MLWK3ZM/AAnoAno4,5Ano5165Zobrazit v obchodech
Sony WF-1000XM4Bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM4AnoAno8Ano5657Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení bezdrátových sluchátek od jejich uživatelů.

Bezdrátová sluchátka: Nejlepší bezdrátová sluchátka podle Heureky

Jak si vybrat bezdrátová sluchátka?

  1. V první řadě si musíte vybrat, zda je pro vás lepší používat špuntová sluchátka rovnou do uší, nebo je lepší si pořídit krátká drátová, kde se drát umisťuje za hlavu. Špuntová sluchátka jsou mnohem skladnější a na první pohled skoro neviditelná. Drátové si zas v případě potřeby stačí jen vyndat a nechat položená na krku.
  2. Velkou roli hrají také přídavné funkce. Takovou nejznámější je například aktivní potlačení zvuku. To ocení především často se pohybující lidé na ulici. Představme si situaci, že máte sluchátka na uších, jste zabráni do vaší oblíbené skladby, která vám hraje naplno a projíždí zpoza rohu sanitka. Vy jí neslyšíte, ale tato funkce zvuk rozezná a i před hudbu vám umožní zvuk zřetelně slyšet. To samé se děje, když na vás někdo začne mluvit.
  3. Velmi užitečné je také zvážit kapacitu baterie. Pokud již teď víte, že se sluchátky budete často cestovat a že nebudete mít neustálý přístup k zásuvce, nebojte se si raději připlatit za větší výdrž baterie.
  4. Pokud máte zkušenosti se sluchátky, volte co nejpohodlnější tvar. Někomu vyhovují spíše pevné plastové sluchátka a někomu zas špunty – je to individuální.
  5. Pokud chcete sluchátka využívat i při sportu, zvolte taková, která nebudou padat i při velkých otřesech a také zvolte vhodnou odolnost proti vodě.

Bezdrátová sluchátka: Typ konstrukce

Typ konstrukce lze rozdělit na 3 hlavní druhy. Každý z těchto druhů může vyhovovat naprosto odlišnému typu uživatele a tak je jen na vás jaké si zvolíte.

Sluchátka do uší

Sluchátka do uší, neboli špuntová sluchátka jsou nejčastěji využívaným typem sluchátek vůbec. Jsou velmi skladná a nijak nepřekáží ani nezasahují do vašeho denního looku. Na druhou stranu mají oproti ostatním mnohem nižší baterii a kvalita zvuku zde velmi klesá s cenovou kategorií.

Sluchátka na uši

Sluchátka na uši mnoho lidí nepreferuje a to především díky robustní konstrukci, která často může zasahovat do účesu a dle lidí jim také nesluší. Avšak na oplátku dostanete naprosto luxusní zvuk. Je jen na vás, čemu dáte přednost.

Sluchátka kolem uší

Sluchátka kolem uší jsou oblíbená a to především u sportovců a také u lidí, kteří si sluchátka často sundávají a následně nandávají. Jsou velmi praktická, ale je třeba brát v potaz, že jsou finančně nákladnější a navíc mají robustnější konstrukci.

Způsob připojení bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka lze připojit k vašemu zařízení hned dvěma způsoby. Prvním způsobem je klasické připojení pře Bluetooth, které všichni známe. Dalším typem je Radiofrekvenční připojení, které už tak známé není, avšak má oproti klasickému Bluetooth mnohé výhody.

Bluetooth

Obrovskou výhodou Buetooth oproti radiofrekvenčnímu připojení je podpora i bez externího přijímače. Nevýhodou však je, že například u počítačů je nutné pro propojení dokoupit USB Bluetooth adaptér.

Radiofrekvenční připojení

Radiofrekvenční připojení má dozajista větší dosah a rozhodně i nižší pořizovací náklady avšak je zde nutnost vysílače a je třeba brát v potaz, že kvalita připojení se snižuje zvyšující se vzdáleností od vysílače.

Na co se dále soustředit při výběru sluchátek?

Výdrž baterie

Výdrž baterie u bezdrátových sluchátek se může diametrálně lišit. Setkáme se zde se 4 hodinami, ale klidně i 100. Za opravdu dobré sluchátka lze považovat bezdrátovky s výdrží minimálně 20 hodin.

Doba nabíjení

Doba nabíjení je také velmi různá a většinou se o ní z popisu  a výpisu parametrů nedozvíte. V tomto případě je dobré se podívat na recenze nestranných odborníků, nebo na recenze běžných uživatelů, kteří se sluchátky mají zkušenost.

Design

Sluchátka prostě mají být doplňkem a ať si říká kdo chce co, je to tak. Sluchátka se vám tedy v první řadě musí líbit. Naštěstí výrobci skoro vždy umožňují si daný typ sluchátek pořídit hned v několika barevných variantách.

Hmotnost

Lehká sluchátka jsou jistě výhodou, ale pozor na to, že váha může něco málo svědčit i o kvalitě a o kapacitě baterie.

Ovládání hlasitosti na sluchátkách

Přídavnou funkcí, kterou jistě oceníte je i ovládání hlasitosti ve sluchátkách. To je zde pro to, abyste při každém zmírnění, či zvýšení hlasitosti nemuseli vytahovat telefon.

Mikrofon

Mikrofon ocení v podstatě každý. Doba Handsfree už odzvonila. Dnes jsou tu bezdrátová sluchátka, která je plně nahradí.

Přijímání hovorů

S mikrofonem se pojí i přijímání hovorů. Abyste nemuseli telefon vůbec brát do ruky, je dobré mít na svých bezdrátových sluchátkách i tuto funkci.

Vodotěsnost

Celková odolnost sluchátek je velmi důležitá a hraje v hlavní roli především u životnosti sluchátek. Voděodolnost je jedním z nejdůležitějších parametrů u životnosti bezdrátových sluchátek.

Dosah signálu

Dosah sluchátek je délka, na jak daleko se můžete vzdálit od zařízení, na která jsou sluchátka připojená. Většinou se tato míra pohybuje okolo 5 až 25 metry.

Kodek

Kodeky se dělí na nekomprimované, bezztrátově komprimované a ztrátově komprimované. V rámci bezdrátových sluchátek se používají pouze kodeky s kompresí.

Citlivost bezdrátových sluchátek

Citlivost je parametr, u kterého se zkoumá hlasitost zvuku při určitém výkonu. Čím větší je tato hodnota, tím více nahlas sluchátka umí hrát. Standartní parametr je něco okolo 100 dB, avšak lze se setkat i s 124 dB.

Frekvenční rozsah/odezva

Optimální frekvenční rozsah je 16 až 20 000 Hz, spodní hranice by neměla být vyšší než 20 Hz, horní by neměla být nižší než 20 000 Hz.

Potlačení okolního hluku

Je schopnost sluchátek tlumit okolní hluk uváděná v dB. Někdy je také uvedena funkce Noise Canceling, která pomáhá výrazně ztlumit okolní hluk. U dražších modelů může dojít k útlumu až o 99 %. Některé modely dovedou tlumit také zvuky podle frekvence, ruch ulice tedy neuslyšíte, například sanitku ale ano.

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 1 000 KČ s DPH

Bezdrátová sluchátka QCY T1C

Bezdrátová sluchátka QCY T1C
Bezdrátová sluchátka QCY T1C

Bezdrátová sluchátka Soundpeats TrueAir2

Bezdrátová sluchátka Soundpeats TrueAir2
Bezdrátová sluchátka Soundpeats TrueAir2

 

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 2 000 KČ s DPH

Bezdrátová sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Bezdrátová sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Pro
Bezdrátová sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ

Bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ
Bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 4 000 KČ s DPH

Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190

Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190
Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190

Bezdrátová sluchátka Sennheiser CX 400BT

Bezdrátová sluchátka Sennheiser CX 400BT
Bezdrátová sluchátka Sennheiser CX 400BT

Nejlepší bezdrátová sluchátka nad 4 000 KČ s DPH

Bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM4

Bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM4
Bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM4

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods Pro 2021 MLWK3ZM/A

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods Pro 2021 MLWK3ZM/A
Bezdrátová sluchátka Apple AirPods Pro 2021 MLWK3ZM/A

Bezdrátová sluchátka: Pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nová bezdrátová sluchátka. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nových bezdrátových sluchátek pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nových bezdrátových sluchátek zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat bezdrátová sluchátka a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétními sluchátky. Dozvíte se tam také, která bezdrátová sluchátka jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

Mohlo by vás také zajímat