Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Spalovače tuků

Většinu z nás už někdy napadlo, že by nebylo od věci jedno či dvě kilča zhubnout, ale už ne každý si dokáže přiznat, kolik námahy za tím stojí a hledá jakýkoliv způsob, jak si tuto cestu ulehčit. V dnešní době existuje mnoho prostředků, jak si cestu k vysněné váže co nejvíce zpříjemnit. K nim patří i speciální tabletky, které NAPOMÁHAJÍ s redukcí tukové tkáně. Slovo napomáhat není zvýrazněno jen tak. I kdybyste spolykali všechny prášky na hubnutí (což prosím nedělejte), i tak vám to bez další snahy nepřinese žádný účinek.

Spalovače tuků: Porovnání 10 nejlepších spalovačů tuků podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších spalovačů tuků. Jak jsme tyto spalovače tuků vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto spalovače tuků jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit spalovače tuků podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší spalovač tuků.

NázevVzhledForma spalovače tukůTyp spalovačeOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Grenade Black Ops 100 kapslíSpalovač tuků Grenade Black Ops 100 kapslíTabletyKomplexní spalovač tuků598Zobrazit v obchodech
GymBeam Synephrine 90 tabletSpalovač tuků GymBeam Synephrine 90 tabletTabletySynephrine139Zobrazit v obchodech
KetoDiet HEAT spalovač tuků 60 tabletSpalovač tuků KetoDiet HEAT spalovač tuků 60 tabletTabletyKomplexní spalovač tuků190Zobrazit v obchodech
Nutrend Carnitine 100000 1000 mlSpalovač tuků Nutrend Carnitine 100000 1000 mlTekutýCarnitine389Zobrazit v obchodech
Ladylab Fat killer 60 kapslíSpalovač tuků Ladylab Fat killer 60 kapslíTabletyKomplexní spalovač tuků790Zobrazit v obchodech
Extrifit Fatall Fat Burner 130 kapslíSpalovač tuků Extrifit Fatall Fat Burner 130 kapslíTabletyKomplexní spalovač tuků639Zobrazit v obchodech
NUTREND Fat Direct 60 kapslíSpalovač tuků NUTREND Fat Direct 60 kapslíTabletyKomplexní spalovač tuků298Zobrazit v obchodech
Grenade Thermo Detonator 100 kapslíSpalovač tuků Grenade Thermo Detonator 100 kapslíTabletyKomplexní spalovač tuků598Zobrazit v obchodech
SizeAndSymmetry Synephrine 100 tabletSpalovač tuků SizeAndSymmetry Synephrine 100 tabletTabletySynephrine159Zobrazit v obchodech
GymBeam Nero 120 kapslíSpalovač tuků GymBeam Nero 120 kapslíTabletyKomplexní spalovač tuků395Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení spalovačů tuků od jejich uživatelů.

Co jsou to tablety na hubnutí?

Tablety na hubnutí obsahují spoustu přírodních, ale i nepřírodních látek, které při správném režimu mohou vaše úsilí o ztrátu tukové tkáně značně ulehčit. Největší výhodou prášků na hubnutí je jejich složení, které zahrnuje veškeré potřebné látky pro snižování tělesné hmotnosti a podporující spalování tuků. Nejlepšího účinku však dosáhnete pouze  jen tím, že budete cvičit a stravovat se podle předepsaného jídelníčku, který si buď sestavíte sami, nebo si to necháte na míru předepsat u dietologa.

Jak to celé funguje?

Systém, na kterém prášky na hubnutí fungují, je velmi jednoduchý. Jedná se o doplněk stravy, který různými způsoby nastartuje váš metabolizmus a dává vám tak šanci při pohybu spálit více tuku, než kdybyste jej nepoužili. Pokud však hledáte noční spalovače tuků, které fungují, nejspíš se nedohledáte. Muži trpí zejména na ukládání tuku v oblasti břicha, ženy obvykle na stehnech a zadečku. Díky spalování kalorií začne váš metabolizmus přímo odbourávat tuky a tím se vaše váha snižuje. Perfektní je na tom, že hubnete opravdu jen tuky, a ne svaly, jako při běžných dietách.

Jak prášky na hubnutí používat?

1) Nejlepší je užívat prášky na hubnutí 30 minut, až hodinu před cvičením.

2) Nikdy nekonzumujte prášky na hubnutí před spaním, pokud k tomu nejsou určené.

3) V žádném případě nepožívejte prášky na hubnutí na lačno, jelikož látky v nich dráždí žaludeční stěnu.

4) Vždy propojujte užívání léků s pohybem.

5) Pokud s užíváním těchto léků začínáte, pečlivě pročítejte příbalový leták a dejte velký bacha na doporučené dávkování.

6) Pokud máte tu možnost, nechte si poradit od certifikovaného trenéra.

7) Pokud si tento přípravek chcete pořídit, rozhodně nehleďte na cenu – t v tomto případě není vůbec směrodatná.

Jak vybrat spalovač tuků?

Na trhu existuje mnoho druhů těchto prášků na hubnutí a tak je dobré znát alespoň základní druhy, se kterými se lze na trhu setkat. Dále je dobré znát alespoň základní složky, které by měli, mohou, nebo nesmí tyto tablety obsahovat a podle toho hodnotit, který je pro vás ten pravý. Důležité jsou i lékařské certifikace a atestace v EU, které ukazují, zda jsou přípravky zdravotně nezávadné a mají dostatečné množství účinných látek.

V dnešním článku si tedy povíme jak a kde prášky nakoupit, podle čeho si prášky vybírat, jaké druhy na trhu existují a jaké složky mohou obsahovat. Podíváme se také na to, čemu byste se rozhodně měli vyhnout a také na ceny. Ceny si jako vždy rozdělíme do tří cenových kategorií a určíme si, co od jaké lze očekávat.

Druhy spalovačů tuků

Práškové vs. Tekuté spalovače tuků

Práškové a tabletové jsou velice praktické a jsou nejčastěji volené, jelikož se jejich dávkování velmi snadné a snadno se také užívají, ať už jste kdekoliv. Tekuté „nakopávače“ existují v různých příchutích i různých velikostech, ale právě u nich byste měli být s dávkování nejobezřetnější.

Termogenní vs. Netermogenní spalovače tuků

Termogenní spalovače, jak už vyplývá z názvu, zvyšují teplotu organismu a tak se rychleji spotřebovává energie a ke spalování tuku, který máte pod kůží, probíhá rychleji. Tento druh bývá velmi komplexní a obsahuje klasické látky jako je kofein, synefrin, nebo extrakty ze zelených čajů.

Netermogenní spalovače nemají tak rychlý účinek, za to ho mají mnohem déle trvající. Toto ocení především sportovci, kterým tak vydrží působit celý den. Tyto produkty můžete najít jak v jednosložkovém, tak i komplexním provedení. Obecně platí, že pro lehkou aerobní aktivitu byste měli zvolit netermogenní zástupce, díky kterým se budete cítit svěží a energičtí. Pokud plánujete kratší, ale intenzivnější trénink, volte raději ty termogenní.

Komplexní spalovače tuků

Tyto spalovače obsahují co nejvíce účinných látek v jedné tabletce. Mezi ty nejčastější patří: kofein, sinefrin, zelený čaj nebo výtažek z různých rostlin, také může obsahovat L-karnitin, HCA, CLA, chrom a tak dále.

Spalovače potlačující chuť k jídlu

Tyto spalovače fungují tak, že začnou řídit oblast hypotalamu, která je spouštěčem pocitu hladu. Zde jsou obsaženy složky jako HCA, kyselina hydroxycitronová, sinefrin a další složky. Často však bývají součástí komplexních spalovačů tuků.

Fat Blockery

Fat blockery jsou velmi zvláštním druhem a fungují na principu toho, že tuky, které přijmete do svého těla rovnou vyloučí a nedovolí vůbec tělu je vstřebat do sebe. O tuto funkci se stará látka chytosan, která je v těchto spalovačích obsažena. Chytosan vzniká chemickou přeměnou chyninu, který se extrahuje z kostí mořských krabů a humrů.

Regulátory štítné žlázy

Tyto tablety jsou určeny jen lidem, kteří trpí s problémy štítné žlázy. Prášky napomáhají regulovat a také částečně řídit štítnou žlázu tak, aby vám nepřekážela u spalování tuků. Štítná žláza zvýší svoji kapacitu a tím dokážete spálit více kalorií. Spalovače obsahují guggulsteron a forskolin, což jsou látky schopné urychlit činnost štítné žlázy.

Pilulky na hubnutí během těhotenství, kojení a po porodu

Mnoho žen bohužel při těhotenství značně přibere a je to normální a přirozené! Po porodu by se však každá maminka ráda nějakého toho kila zbavila, ale je si vědoma, že si nemůže moc vyskakovat, protože je oslabena, má málo času a kojí! Existují i velmi šetrné a přírodní způsoby, jak napomáhat redukci tuku. Tabletami to ovšem není.

Léky na hubnutí pro děti

Nadváha není jen problémem dospělých, ale také malých dětí, které si mnohdy ani neuvědomují, že se děje něco zle. Není tak rozumné je dopovat prášky na hubnutí, ale spíše přihlédnout k mnohem funkčnější metodě  to je pohyb.

Pilulky na hubnutí pro muže

Pokud také patříte mezi ty, co mají zaškatulkované, že prášky na hubnutí jsou jen záležitostí žen, jste na omylu. Existuje mnoho výrobků, které jsou určené pouze pro muže, ale také i mnoho řad přípravků pro obě pohlaví.

SLOŽENÍ spalovačů tuků

L – karnitin

Tato látka je jednou z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších na trhu. L – karnitin je aminokyselina, kterou dokáže lidský organismus vytvořit za přítomnosti aminokyselin lyzinu a metionínu, železa a několika dalších vitamínů. V běžné stravě ho najdete v mase. Obsah je však velmi, ale opravdu velmi malý. Hlavní výhodou L – karnitinu je schopnost přemístit tuky do mitochondrií, kde jsou používané jako okamžitý zdroj energie. K dalším pozitivním účinkům patří i ochrana cévního systému nebo zlepšení funkce mozku. Karnitin se doporučuje užívat 15 – 30 minut před tréninkem.

Synefrin

Synefrin se nemusí pouze nacházet v prášcích na hubnutí, ale dá se také koupit samostatně. Tato látka má podobné účinky jako kofein, zrychluje metabolismus a výdej energie. K dalším pozitivům patří lepší cirkulace krve, snížení chuti k jídlu a posílení svalů. Synefrin má však vliv na vyšší krevní tlak.  Nejlepší dávka je 10 – 15 mg, postupně se dá toto číslo i zvyšovat.

Kofein

Kofein bývá součástí naprosto všech spalovačů tuků. Lze i ho však pořídit i samostatně. Tablety mohou obsahovat 100 nebo 200 mg kofeinu.

Lecitin

Lecitin je také látka, která bývá běžnou součástí spalovačů. Lecitin snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje paměť a dokáže zlepšit využití bílkovin. Lecitin obsahuje složku cholin, které pomáhá také při odbourávání tuků. Doporučená denní dávka lecitinu je 1 gram.

CLA

CLA je zkratka pro kyselinu linolovou, které se taky označuje jako mastná kyselina. Je určená pro dlouhodobé užívání a pracuje na principu zabránění vstřebávání tuků do tukových buněk. CLA se užívá v množství 1 000 – 2 000 mg a to 2 x – 3 x denně současně s jídlem.

HCA

HCA je zkratka pro kyselinu hydroxycironovou a je také možnost si jí pořídit samostatně.  Největší výhodou je skutečnost, že nepomáhá spalovat tuky přímo, ale zpomaluje přeměnu sacharidů na tuky. Její užívání je doporučováno při redukčních dietách a pomáhá také chránit svalovou hmotu v období kalorického deficitu.

Čemu se vyhnout u spalovačů tuků?

Co se stane, když si vyberu nekvalitní produkt?

V této kapitole si řekneme, co by se mohli stát, kdybyste si vybrali špatný produkt, a které z nich to jsou. Na trhu je mimořádně velký počet podvodů na trhu s prášky na hubnutí a tak je třeba dbát spíše na doporučení trenérů, lékařů a na recenze lidí, kteří tento prostředek doopravdy vyzkoušeli.

Časté močení

Vedlejší účinek některých vybraných prášků je i časté močení. U některých je to normální a u některých silně nenormální. Proč tomu tak je? Je to z toho důvodu, že některé prášky na hubnutí obsahují diuretika. Ledviny jsou diuretiky stimulovány, což má za následek to, že ledviny produkují větší množství moči. Výsledkem pak je, že ztrácíte tekutiny a tím i váhu. Toto tedy opravdu nemá vůbec nic společného se spalováním tuku. Nemyslete si, že jde o nějaký menší problém, protože časté močení může poškodit vaši slezinu a ledviny.

Ztráta paměti

Ztráta paměti se v případě prášků na hubnutí projevuje ztrátou chuti a suchému pocitu v puse. Pokud jsou tyto příznaky dlouhodobé, může dojít k rozmazanému vidění a ztrátě paměti.

Anorexie

Prášky na hubnutí, zejména ty komplexní, fungují tak, že vám odeberou pocit hladu.  Některé prášky mohou dokonce u některých lidí způsobit anorexii. Je to z toho důvodu, že tento typ prášků obsahuje látku, která potlačuje chuť k jídlu a také způsobuje gastrointestinální onemocnění. V takovém případě, je toto riziko třeba brát na vědomí, ať už si kupujete jakýkoliv prostředek na hubnutí.

Nespavost

Nespavost je velmi častým vedlejším účinkem a je způsobena buď špatným dávkováním, ale nestabilitou hormonů, ke kterým dochází, protože manipulujete se svým podvědomím, které je zvyklé na nějaké vaše stravovací návyky. Je to z toho důvodu, že prášky obsahují amfetaminy, které nás dělají závislé na stravě. Může následně dojít k emocionální nestabilitě a dalším důsledkům.

Jakým produktům se na 100% vyhnout?

Sestavili jsme pro vás žebříček produktů, které mají 0 účinek, mohou být nebezpečné, nebo nemají celkově dobré ohlasy u uživatelů, nebo podezřelé složení.

Bentolit

Bentolin je jeden z nových produktů, se kterým se na trhu potkáváme celkem čerstvě. Bohužel, tento produkt slibuje rychlé hubnutí za pomocí velmi zvláštních a celkově neúčinných látek. Mezi ně například patří: extrakt z fenyklu, sopečný jíl, extrakt ze zázvoru, izolát sójových bílkovin, extrakt z pampelišky, ovesná vláknina a káva. Zde se setkáváme s velmi nevydařeným marketingem, který je řízený hlavně z jedné recenze na jakémsi blogu jisté Natálie, která díky tomuto přípravku zhubla 62 kg. Dáváme palec dolů. Dalším velmi zvláštním krokem je 50% sleva na produkt, která je ale celoroční a co si budeme povídat, 50% z obrovské částky je stále obrovská částka, kterou za tento produkt dáte a nedočkáte se ničeho, než nepoživatelné tobolky s nulovými účinky. Krásným důkazem mohou být i recenze, které jsou velmi negativní, ať už se podíváte na jakýkoliv web.

Lives Pectin

Tento přípravek se prvně objevil na Slovensku a za krátký čas byl k prodeji i u nás v České republice. Tento produkt, tak jako všechny, slibuje hubnutí desítky kil za nesmyslný čas. Tento přípravek byl dokonce zkoumán a ověřilo se, že se nejedná o nic jiného, než o pectin z jablek, který vám však s hubnutím nikterak nepomůže. Web výrobce vám neřekne nic, najdete tam jen falešný certifikát, několik strojově psaných recenzí s rozcházejícími se údaji a objednávkový formulář. Hodnocení uživatelů, kteří se nechali napálit, lze shrnout jedním slovem – špatné. V žádném případě tento přípravek nedoporučujeme.

Kankusta Duo

Tento produkt by mohl být korunován za produkt s nejvíce negativními komentáři na internetu. Víme, že hlavní složky jsou kyselina hydroxycitronová z Garcinie kambodžské a extrakt z indických kopřiv, obojí ale nejsou příliš účinné látky. Deklarovat účinek indických kopřiv proti diabetu je pak vyloženě nedůvěryhodné. Pokud se zaměříte na sociální sítě výrobce, můžete najít falešnou facebookovou diskuzi. DO této diskuze se dokonce zapojili i fake doktoři, kteří tento produkt doporučují všem! Cíl tohoto jednání je jediný – abyste si Kankustu Duo koupili a neměli čas o ní přemýšlet. Nákupní formulář již necháváme bez komentáře. Současné stránky jsou o něco propracovanější, ale ruku na srdce – věřili byste nic neříkajícímu certifikátu kvality nebo tomu, že někdo sleví produkt z 5 475 korun na 890 korun? To je přeci blbost. Tento produkt tedy opravdu NE!

Slim Pectin

Pectin je známá látka, která se nachází v ovoci a používá se například jako zahušťovadlo v jamech. Za jistých podmínek může sice přispívat ke správnému hubnutí, ale tím, že tento název vložíte do názvu svého produktu opravdu fungovat nebude. Připočteme-li k tomu starší webovou stránku výrobce, která vypadá velmi neprofesionálně, je zavirovaná a vyzývá k okamžitému objednání s 50% slevou a nákupu jednoho balení (k němuž přibydou dvě zdarma), nepůsobí na nás přípravek ani trochu důvěryhodně. Nové stránky vypadají důvěryhodněji, ale pouze na první pohled. Především si všimněte paní doktorky Sáry Makovcové, jejíž obrázek najdete na desítkách webů na různá témata. Produkt samozřejmě neopomenul a má i své odpočitávadlo ceny, které se záhadně spustí kdykoliv, kdy na web dorazíte.

Cena spalovače tuků

Tradičně se dostáváme do poslední kapitoly, která se zabývá cenami. Ceny si jako vždy rozdělíme do tří cenových kategorií, které si popíšeme a společně přijdeme na to, co od jaké lze očekávat.

Cena spalovačů tuků do 150 Kč s DPH

V této cenové relaci si moc vyskakovat nebudete a za tuto cenu pořídíte (někdy i) účinné tablety, které mají většinou nižší počet tablet, takže vám na moc dlouho nevystačí. CO se týče účinku, můžete zde při správném výběru najít i účinné produkty. Jedná se však většinou o jednotlivé láky, které jsou podávány v různých formách. Komplexní produkty v kvalitě tu zde příliš nepořídíte.

Cena spalovačů tuků do 700 Kč s DPH

Tuto střední kategorii vždy označujeme jako zlatou střední cestou a je nejlepší volbou pro všechny začátečníky i pokročilé. Tyto tablety mají velmi kvalitní zpracování a dobré složení, avšak i zde se lze setkat se zhruba polovinou na celém internetu, které jsou neúčinné, nebo úplný podvod – nedej bože nebezpečné. Vždy tedy zkoumejte i složení.

Cena spalovačů tuků nad 700 Kč s DPH

Nacházíme se v nejvyšší kategorii a zde je potřeba říci, že právě zde se naskytuje nejvíce neúčinných produktů, proto opravdu podrobně čtěte recenze reálných uživatelů a dejte na rady ověřených webů, lékařů a trenérů. Tyto produkty bývají v případě, že se jedná o reálný produkt, velmi efektivní a jsou vhodné spíše pro profesionální sportovce. Rozhodně si toto nepleťte s kategorií podle míry vašich zásob tělesného tuku.

Spalovače tuků: Tablety na hubnutí a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat přípravek na hubnutí. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru spalovačů tuků pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze vámi vybraný produkt v podobě spalovače tuků zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé spalovače tuků a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním produktem spalovače tuků. Dozvíte se tam také, který spalovač tuků je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech. Navíc si tam můžete vybrat i z dalších zajímavých produktů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat