Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Moka konvičky


Moka konvička je hliníkovou konvičkou na vaření kávy. Moka konvička byla vynalezena v Itálii v roce 1933 a vymyslel ji italský inženýr Alfonso Bialetti. Moka konvička je v dnešní době považována za symbol italské kávové kultury. Z Itálie se rozšířila do celého světa.Jestliže si chcete přinést italskou kávovou kulturu do své domácnosti, pak je moka konvička skvělou volbou. Tímto produktem by měl být vybaven každý nadšenec do kávy.

Na trhu naleznete celou řadu různých moka konviček a nemusí být jednoduché se v nich vyznat. Mnoho z nich může mít rozdílné parametry. Právě proto jsme pro vás sepsali tento článek ve kterém se dozvíte, jak vybrat moka konvičku. Zaměříme se zde na ty nejlepší modely moka konviček a také na důležité parametry a specifikace. Dále se podíváme i na to, jak správně připravit kávu v této moka konvičce.

K přípravě kávy v moka konvičce budete potřebovat mletou kávu nebo kávová zrna, která si sami umelete v mlýnku na kávu.

Kromě názvu jako je moka konvička se můžete setkat i s názvy jako je mocca kovávoar, moka kávovar nebo mocca konvička. Jedná se o jeden a ten samý produkt. Někdy může být moka konvička chybně označována jako perkolátor. Perkolátor nicméně funguje na jiném principu a někdy se jedná o chybné označení produktu prodejcem, který je ve skutečnosti moka konvicí.

Jak moka konvička funguje?

Mocca kávovary fungují díky tvorbě tlaku uvnitř konvičky. Důležitým prvkem u moka konvičky je horká pára. Jakmile dojde k bodu varu, začne se voda tlačit přes kávu filtrem ze spodní nádoby na vodu do vrchní. Výsledkem je velmi chutná filtrovaná káva. Ve filtru vám zbude lógr, který po vychladnutí jednoduše vyjmete a vyhodíte. Ve spodní nádobě na vodu nezbude nic.

Moka konvice se skládá ze tří částí. Do dolní nádobky se lije voda, protože se jedná o nádobku na vodu. Nad ní je filtr s namletou kávou. Horní část se zašroubuje tak, aby těsnila. Poté se moka konvice umísti na sporák. Příprava kávy v moka konvici je velmi jednoduchá. Jen dávejte pozor na to, ať se nespálíte. Materiály, ze kterých jsou moka konvice vyrobeny, se velmi rychle zahřívají.

Co je perkolátor?

Lze se setkat i s výrazem perkolátor. Perkolátor však není moka konvicí v pravém slova smyslu. Vzhledem sice je vzdáleně podobný, ale funguje jinak než moka konvička. Voda v tomto stroji neprochází pod tlakem, což je zásadní rozdíl. Oproti moka konvičce je káva nahoře a prochází shora dolů. U moka konvičky je to přesně naopak.

13 nejlepších moka konviček

V tomto srovnání jsme pro vás přinesli těch 13 nejlepších modelů moka konviček. Jak jsme tyto moka konvičky vybírali? Vybrali jsme je podle dostupných hodnocení uživatelů a podle jejich parametrů. Tyto modely jsme seřadili do přehledné tabulky. Produkty v této tabulce si můžete pohodlně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, můžete si seřadit moka konvice podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledCelkový objem (v ml)MateriálPoužití na indukční varné desceOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Bialetti Moka Express 3Moka konvička Bialetti Moka Express 3150 mlHliníkNe599Zobrazit v obchodech
Bialetti Moka Express 4Moka konvička Bialetti Moka Express 4200 mlHliníkNe619Zobrazit v obchodech
Bialetti Moka Express 6Moka konvička Bialetti Moka Express 6300 mlHliníkNe678Zobrazit v obchodech
Bialetti Moka Timer 6 elektrickáMoka konvice Bialetti Moka Timer 6300 mlHliníkNe3290Zobrazit v obchodech
Tescoma Paloma 3Moka konvice Tescoma Paloma 3150 mlHliníkNe399Zobrazit v obchodech
Tescoma Monte Carlo 2Moka konvice Tescoma Monte Carlo 2100 mlNerezová ocelAno518Zobrazit v obchodech
Bialetti Brikka 2Moka konvice Bialetti Brikka 2100 mlHliníkNe999Zobrazit v obchodech
Bialetti Venus 4Moka konvice Bialetti Venus 4200 mlNerezová ocelAno661Zobrazit v obchodech
Bialetti Moka Express 1Moka konvička Bialetti Moka Express 160 mlHliníkNe479Zobrazit v obchodech
Bialetti Moka Induction 6Moka konvice Bialetti Moka Induction 6300 mlNerezová ocel a hliníkAno990Zobrazit v obchodech
Banquet Bria 3Moka konvice Banquet Bria 3150 mlHliníkNe149Zobrazit v obchodech
Bialetti Elettrika 2 elektrickáMoka konvice Bialetti Elettrika 2100 mlHliníkNe1589Zobrazit v obchodech
Ariette-Scarlett 1358/11 2-4, elektrickáMoka konvice Ariette-Scarlett 1358/11 2-4200 mlPlastNe958Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení moka konviček od jejich uživatelů.

Moka konvice: Nejlepší moka konvice podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání moka konvic, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Popis, test a recenze nejlepších moka konviček

V této části článku se podíváme na popis a recenze u moka konviček ze srovnání top modelů, které je výše.

Bialetti Moka Express

Moka konvicka Bialetti Moka Express

Bialetti je hráčem číslo jedna na trhu s moka konvicemi, což není překvapením, protože moka konvice původně pochází od této značky. A Bialetti mají většinu pozitivních zákaznických recenzí. Osmiúhelníkový tvar kávovaru umožňuje dokonalé rozložení tepla při vaření kávy, což vede k tom, že si připravíte dokonalé espresso za méně než 5 minut.

Jakmile bude konvička hotova, je čištění díky jejímu unikátnímu designu velmi jednoduché. Konvičku jednoduše odšroubujete a umyjete. Italské originální konvice v modelové řadě Moka Express jsou velmi populární. Výrobce se prodávají v objemech pro 1, 3, 6 nebo 9 šálků kávy. Proto si vybert správnou velikost podle svých preferencí a začněte svůj den s perfektním množstvím kávy. Bialetti Moka Express je velmi kvalitní konvičkou, která se vyrábí v Itálii. Tato konvička je vyrobena z kvalitního hliníku. Nedá se umývat v myčce. Konvičku od této značky si můžete zakoupit v elegantní černé barvě nebo v klasické stříbrné.

Kolik konvička na kávu Bialetti Moka Express stojí? Tato konvička se prodává za cenu kolem 600 Kč s DPH.

Moka konvička Tescoma Paloma 3

moka konvice Tescoma PALOMA 3

Cenově dostupný kávovar od značky Tescoma. Konkrétně se jedná o model Tescoma Paloma 3. Můžete si vybrat konvičku s objemem o 1, 3 nebo 6 šálků kávy. Konvička je vyrobena z hliníku. Cena této konvičky je kolem 300 Kč s DPH.

Tescoma Monte Carlo

moka konvicka Tescoma MONTE CARLO

Další moka konvička od Tescomy. Tentokrát se jedná o model Tescoma Monte Carlo. Jedná se o stylový kávovar. Je vyroben z nerezové oceli, což mu dodává velmi elegantní vzhled a povrch je velmi kvalitní. Můžete ho používat na všech typech sporáků. Lze použít i na indukčním vařiči. Espresso si připravíte do pár minut. Na tuto moka konvičku je záruka 5 let.

Kolik tato moka konvička stojí? Cena se pohybuje kolem 518 Kč s DPH a naleznete ho skladem v mnoha e-shopech.

Bialetti Brikka

moka konvice Bialetti Brika

Chcete si doma připravit lahodnou kávu s intenzivní chutí, která má až 3 mm lahodnou pěnu? S unikátní moka konvičkou od značky Bialetti to zvládnete. Jedná se o model Bialetti Brikka, který se prodává v několika různých velikostech a ve dvou barevných variantách. Úchytky u této moka konvičky jsou z velmi příjemného plastu o který se nespálíte. Madla jsou navíc potažena silikonovou vrstvou. Tato moka konvička je vyrobena z hliníku a je velmi kvalitní. Umí vytvořit crému. Nehodí se na indukční varné desky.

Jaké jsou recenze na Bialetti Brikka od jejich uživatelů? Recenze jsou veskrze pozitivní na tento kávovar. Lidem se líbí kvalita výrobku od renomované firmy Bialetti.

Jaké je cena tohoto modelu? Bialetti Brikka se na našem trhu prodává za cenu kolem 999 Kč s DPH.

Bialetti Venus

Velmi stylová moka konvička Bialetti Venus, která je vyrobena z nerezové oceli, která je kvalitní. Tento kávovar můžete použít na jakýkoliv typ sporáku včetně sporáků s indukcí. Tento kávovar je velmi elegantní díky lesklému ocelovému materiálu. Tento model si můžete zakoupit v mnoha objemových variacích. Lze si zakoupit i espressovač, který vám připraví 4 šálky kávy najednou.

Recenze na tento espressovač jsou velmi pozitivní. Lidé oceňují rychlou přípravu kávy a elegantní vzhled moka kávovaru.

Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 661 Kč s DPH na našem trhu.

Bialetti Moka Induction

Tento model Bialetti Moka Induction je vhodnou konvičkou na indukční sporáky. Lze ho použít na všech typech sporáků. A to hlavně díky tomu, že spodní část je vyrobena z oceli a horní část z klasického hliníku. Tento model kombinuje výhody hliníku pro přípravu kávy a výhody oceli pro použití na všech typech sporáků. Můžete si konvičku zakoupit ve více barevných variantách.

Kolik tento model stojí? Cena za Bialetti Moka Induction se pohybuje kolem 949 Kč s DPH.

Banquet Bria

konvicka banquet bria

Banquet Bria je velmi dobře cenově dostupný model. Je vyroben z tradičního materiálu, což je hliník. Díky tomu se nedá použít na indukčních deskách a ani ho nemůžete mít v myčce. Tento model má objem 150 ml. Madlo je vyrobeno z plastu. Jedná se o doopravdy jednoduchou moka konvičku.

Cena této konvičky se pohybuje kolem 159 Kč s DPH.

Biletti Elettrika

moka konvice Biletti Elettrika

Konvička Biletti, která je napájena elektřinou. Nepotřebujete tak žádný sporák. Jednoduše zapojíte do elektrické zásuvky a uvaříte si výbornou kávu s Biletti konvičkou. Tato konvička se dá použít pouze pro napájení ze zásuvky. Konvička je vyrobena z hliníku.

Kolik tato elektrická moka konvička stojí? Prodává se za cenu kolem 1 759 Kč s DPH.

Ariette-Scarlett 1358/11 2-4

Ariette-Scarlett 135811 2-4

Ariette-Scarlett 1358/11 2-4 je další elektrickou moka konvicí. Příkon této elektrické konvičky je 400 W. Je vyrobena z hliníku. Objem konvičky je 200 ml. Tato moka konvička se dá napájet pouze z elektrické zásuvky. Cena za tuto elektrickou moka konvičku se pohybuje kolem 1 099 Kč s DPH na našem trhu.

Jak vybrat moka konvičku

Moka konvičky jsou cenově dostupnými produkty, které vás přiblíží skvělé italské kávové kultuře. S moka konvičkou můžete mít velmi lahodnou kávu, která je skoro stejně lahodná jako v kavárně. Při výběru moka konvice je důležité se zaměřit na několik důležitých parametrů. A těmi jsou hlavně materiál, velikost, způsob ohřívání, vzhled, země původu a samozřejmě i cena.

Materiál moka konvičky

Úplně první moka konvička byla vyrobena z hliníku a většina konviček se z něj vyrábí dodnes. Kromě hliníku si můžete zakoupit i konvičky z nerezové oceli.

Moka konvičky z hliníku

Moka konvičky vyrobené z hliníku jsou o něco náročnější na údržbu. Nejsou vhodné do myčky nádobí a vyžadují, abyste důkladně zkontrolovali zda se dá moka konvička použít i na vašem sporáku. Hliníkové konvičky většinou nelze použít na indukčních deskách u nejmodernějších sporáků.

Moka konvice z hliníku a jejich nevýhody

Hliníkové moka konvice musíte umýt rukou. Dále je nutné se ujistit, že jsou zcela suché, jinak může dojít ke korozi konvice. Nicméně hliníkové konvičky vydrží velmi dlouho než se na nich začne projevovat zub času a vody.

Moka konvičky z nerezová oceli

Nerezová ocel je neporézní, nekorozivní a velmi trvanlivá. Pokud si vyberete dobrou konvičku z nerezového materiálu, je vám tato konvička schopna vydržet po celý život. Nerezové moka konvice jsou však obvykle mnohem dražší než ty hliníkové, které mohou vydržet zhruba kolem deseti let.

Konvice moka s nerezovou ocelí lze také většinou umýt v myčce na nádobí. Nicméně mytí v myčce nedoporučujeme, protože to může být na vaší konvičce zanechat škrábance a zkrátit její životnost. Mytí rukou je nejšetrnější a je snadnější než u hliníkového typu. A navíc tomuto materiálu nebude vadit několik zbloudilých kapiček vody, které zapomenete usušit, protože nedochází ke korozi u nerezové oceli.

Pokud tedy hledáte konvičku, která vydrží opravdu dlouho a dokonce vás může i přežít, vyberte si moka kávovar s nerezovou ocelí. Pokud vám nevadí nutnost důsledného vymývání a chcete ušetřit, vyberte si hliníkovou variantu. Obě jsou trvanlivé a pokud s nimi budete zacházet správně, vydrží vám velmi dlouhou dobu.

Způsob zahřívání

U moka konviček je několik způsobů vhodného zahřívání. Hliníkové konvičky se obvykle nedají ohřívat na indukčních deskách. Naopak ty z nerezové oceli lze zahřívat prakticky kdekoliv. Pak je ještě třetí varianta a tou je elektrická moka konvička.

Elektrická moka konvička

Elektrická moka konvička se umí ohřívat sama. Stačí vám jen zásuvka na elektřinu. Nevýhodou elektrické varianty je značně vyšší cena. Ale díky tomu ji můžete používat prakticky kdekoliv, kde je přístup k elektrické energii. Lze ji tak použít například v kanceláři.

U elektrické konvičky by vás v parametrech měl zajímat hlavně příkon. Ten značí jak rychle se dokáže elektrická moka konvice zahřát.

Země původu moka konvice

Dalším pro vás důležitým parametrem může být to, kde je daná moka konvička vyrobena. Pokud chcete mít jistotu kvality, vyberte si moka konvičku, která se vyrábí v Itálii. Kromě italských moka konviček se setkáte s produkty, které jsou vyrobeny v Číně. U čínských produktů může kvalita poměrně značně kolísat.

Počet připravených šálků

Některé moka konvice vám připraví 1 šálek. Pokud plánujete sdílet šálek se svým známým, kamarádem nebo přítelem, vyberte si stroj, který dokáže vařit více než jeden šálek kávy. Můžete si zakoupit konvičky v mnoha různých objemech. Objem se měří na počet připravených šálků kávy. Objem jednoho šálku je cca 50 až 60 ml.

Cenové rozpětí

Kolik vás bude moka konvička stát? To záleží na tom, zda chcete hliníkovou, nerezovou a nebo elektrickou.

Hliníkové moka konvice jsou obecně nejlevnější a dají se pořídit kolem 500 Kč až 1 500 Kč s DPH (záleží na objemu).

U nerezových počítejte s cenou kolem 1 000 Kč s DPH.

Elektrické moka konvice jsou většinou nejdražší. A stojí více jak 1 000 Kč a některé moka konvice dokonce svojí cenou přesáhnou i 1 500 Kč s DPH.

Moka konvičky a dostupné značky

S jakými značkami moka konviček se lze setkat na našem trhu?

  • Bialetti – originální italský výrobce moka konviček
  • Tescoma – česká značka, která nabízí do kuchyně téměř vše včetně moka konvic, které vám připraví chutné espresso
  • Ariette – Od této značky si vyberete především elektrické modely.
  • Kaffia

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat moka konvičku na espresso. Zaměřili jsme se na srovnání nejlepších modelů. Dále jsme se podívali i na důležité parametry, které je dobré znát při výběru vhodného produktu. Doufáme, že jsme vám s výběrem moka kávovaru pomohli. K nákupu vám stačí už jen pár kroků. Nyní stačí už jen naplnit virtuální košík v něktěrém z online e-shopů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat