Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Autorádia

Pokud patříte mezi lidi, kteří trpí ve chvíli, kdy nemají žádný hudební podkres, pak potřebujete rádio i v autě. Autorádio vám tento problém vyřeší. Pokud jste si vybrali auto bez autorádia nebo se vám jen vaše staré autorádio rozbilo, budete si muset vybrat nový model autorádia.

V dnešní době naleznete na trhu přehršel různých modelů autorádií a proto nemusí být jednoduché se mezi různými parametry vyznat. Dnes mají nová autorádia mnoho nových funkcí a možností, proto se zde podíváme na všechny důležité informace, které je znát k výběru nového autorádia.

Abyste nestrávili výběrem nového autorádia mnoho hodin, udělali jsem již tuto práci za vás. Dozvíte se zde, jak vybrat autorádio za skvělou cenu s dobrou výbavou. Podíváme se zde i na nejlepší modely autorádii podle hodnocení uživatelů a jejich recenzí.

Autorádia: Výběr 10 nejlepších modelů autorádii podle hodnocení uživatelů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších rádií do auta. Jak jsme tato autorádia vybírali? Vybrali jsme nejlepší rádia do auta podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely rádií jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena rádií do auta, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledVýkonDisplejDotykový panelGPSBluetoothOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Isudar MNS710Autorádio Isudar MNS7104 x 45 WAnoAnoAnoAno5499Zobrazit v obchodech
Sencor SCT 9411BMRAutorádio Sencor SCT 9411BMR4 x 40 WAnoAnoNeAno3088Zobrazit v obchodech
Pioneer MVH-S420BTAutorádio Pioneer MVH-S420BT4 x 50 WAnoNeNeAno2390Zobrazit v obchodech
Pioneer MVH-S120UBAutorádio Pioneer MVH-S120UB4 x 50 WAnoNeNeNe1290Zobrazit v obchodech
Blow AVH-8984Autorádio Blow AVH-89844 x 60 WAnoNeNeAno1399Zobrazit v obchodech
Pioneer SPH-10BTAutorádio Pioneer SPH-10BT4 x 50 WAnoNeNeAno3190Zobrazit v obchodech
Pioneer DMH-G220BTAutorádio Pioneer DMH-G220BT4 x 50 WAnoAnoNeAno3209Zobrazit v obchodech
Pioneer MVH-280FDAutorádio Pioneer MVH-280FD4 x 100 WAnoNeNeNe2871Zobrazit v obchodech
Sony DSX-A210UIAutorádio Sony DSX-A210UI4 x 55 WAnoNeNeNe1673Zobrazit v obchodech
JVC KD-X560BTAutorádio JVC KD-X560BT4 x 45 WAnoNeNeAno3709Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení autorádií od jejich uživatelů.

Jak vybrat nejlepší autorádio

Dobré autorádio kromě přijímání rozhlasových stanic také umožňuje přehrávat hudbu z různých médií. Dříve to byly CD a DVD, nyní musí každé rádio podporovat přehrávání z USB připojení. Nejčastěji se jedná paměťovou kartu nebo flash disk. V dobrých rádiích není problém ani s přehráváním hudby z chytrého telefonu (iPhone nebo Android). Některé se k nim připojují bezdrátově, zatímco jiné používají kabel mini jack nebo USB.

Autorádia mají také mnoho dalších funkcí. Některé z nich jsou opravdu užitečné, zatímco jiné vůbec nevyužijete. Proto při výběru autorádia stojí za to si upřesnit vaše požadavky na autorádio předem.

Typ autorádia – velikost

Základem pro výběr rádia jsou jeho rozměry. Z hlediska velikosti se autorádia dělí na 1-DIN a 2-DIN.

Autorádio 1-DIN – autorádio s rozměry 50 × 180 × 160 mm (výška / šířka / hloubka). Takové hlavní jednotky obvykle mají přehrávače CD / DVD, umožňují také čtení souborů uložených ve formátu MP3 z flash disků.

Autorádio 2-DIN – taková autorádia jsou dvakrát vyšší než rádia 1-DIN. Jedná se o typické hlavní jednotky rádia pro asijské automobily (KIA, Hyundai, Suzuki apod). Často nabízí dobré funkce. Příkladem je GPS navigace.

Do tak velikého autorádia se může umístit i například 6,5palcový monitor, který vám také umožní prohlížet fotografie a videa a zobrazí mnoho dalších informací.

Nyní stojí za to podívat se na nejdůležitější vlastnosti, funkce a parametry těchto zařízení. Seznámení s nimi vám určitě pomůže při nákupu nového autorádia.

Výkon autorádia

Důležitým parametrem je výkon autorádia, což znamená výstupní výkon vestavěného zesilovače. V současné době na trhu najdete rádia s různými výkony, např. 4 x 20 W, 4 x 40 W, 4 x 50 W. Číslo „4“ znamená, že k takovému rádiu můžete připojit až čtyři reproduktory.

Klíčovou hodnotou je dále maximální výkon reproduktoru specifikovaný ve Wattech (W). Samozřejmě čím vyšší je, tím hlasitější je toto rádio.

Je důležité zvolit rádio, aby byl výkon příslušných reproduktorů pouze o málo vyšší než výstupní výkon přehrávače.

Výrazný přebytek energie reproduktoru z výstupního výkonu přehrávače zase neumožňuje plné využití rádia. Předpokládá se, že dostatečný výkon pro rádio obvykle bude 4 x 40 W.

Nicméně výkon není nejdůležitějším parametrem při výběru autorádia a není vhodné se hnát pouze za hodnotou výkonu. Záleží také na tom, zda jste náročný posluchač nebo jen běžný uživatel, který tolik nelpí na kvalitě zvuku.

Tuner rádia

Samozřejmostí u autorádia je schopnost přijímat rádiový signál. Zde je důležité si vybrat správný tuner, který vám bude vyhovovat.

RDS (Radio Data System) – RDS je dobrým řešením, protože není třeba měnit stanice, i když pokrývají stovky kilometrů. Tento rádiový systém se naladí automaticky. Kromě toho se na displeji zobrazí informace o aktuálně přijímané stanici a další informace (číslo rozhlasového editora, interpreta nebo název přehrávané skladby).

DAB – Jedná se o poměrně novou technologii příjmu rádiového vysílání. Zlepšuje přijímání rádiového signálu. Kromě DAB se setkáte i s DAB+.

Paměť autorádia

Většina rádií v našem žebříčku vám umožňuje automaticky vyhledávat rozhlasové stanice a zároveň je ukládat. Toto je standard. Maximální paměť pro ukládání stanic se však liší. Tady hodně záleží na výrobci rádia. Proto se podívejte i na parametr paměti autorádia.

Konektivita autorádia

Autorádio můžete propojit s iPody, iphonem, telefony, paměťové karty nebo flash disky. Rádio by proto mělo být vybaveno vstupy (AUX), porty (USB) a čtečky paměťových karet SD. Některé modely autorádií můžete propojit bez kabelů s dalšími zařízeními pomocí WiFi nebo Bluetooth.

AUX vstup je vstup umístěný na předním panelu rádia. Správným kabelem s konektory mini jack můžete připojit autorádio, iPod nebo přehrávač MP3 / MP4 k autorádiu.

USB vstup – USB umožňuje připojit MP3 přehrávač nebo USB flash disk. Důležité je, že připojení přehrávače k ​​této zásuvce automaticky nabíjí baterii zařízení, díky čemuž se toto zařízení nevybije.

Čtečka paměťové karty – podobně jako u dalších zažízení, můžete i u autorádia na SD nebo MMC paměťové karty uložit mnoho hudebních souborů, jejichž uložení na CD / DVD by vyžadovalo mnoho takových médií.

Formát přehrávaných médií

  • CD / DVD – samozřejmě nejoblíbenější mezi nosiči jsou CD / DVD. Autorádia se schopností poslouchat CD umožňují použití originálních médií i osobně vytvořených, nahraných doma, protože jsou přizpůsobeny ke čtení CD-R a CD-RW.
  • MP3 / WMA / AAC – formáty MP3 / WMA / AAC představují způsob, jak uložit desítky nebo dokonce stovky zvukových souborů na jeden disk. V závislosti na rádiu je dokonce možné číst z takového disku a zobrazit informace o jménu interpreta, názvu alba a skladby a další.
  • Video formáty a obrázky – V případě přehrávání obrazu jsou autorádia umožňující jeho zobrazení přizpůsobena pro čtení video souborů uložených na DVD, iPod, paměťových kartách nebo závěsných zařízeních. Nejlepší jsou ty s vestavěnou obrazovkou (pouze 2-DIN), zatímco ostatní vám umožňují připojit externí obrazovky. Pak je možné číst DVD soubory, filmy ve formátu MPEG a DivX, jakož i fotografie a obrázky uložené ve formátu JPG, PNG a další.

Konektory k montáži autorádia

Při výběru se podívejte i na to, jakými konektory k montáži je dané autorádio vybaveno. Výbava konektory musí korespondovat s konektory, které naleznete ve vašem automobilu / vozidle. S jakými konektory se nejčastěji můžete setkat?

  • RCA vstup a výstup – Video vstup a audio výstup typ RCA. Díky těmto vstupům můžete připojit například parkovací kameru nebo subwoofer a další zesilovače. U RCA je důležité také řešit jejich napětí.
  • ISO konektor – Jedná se o hlavní konektor, kterým se autorádio připojuje k vašemu autu. ISO může mít rozdílné piny a řazení. K tomu si budete muset dokoupit převodníky a konektory. Je dobré se před koupí podívat na to, jakým ISO konektorem je vybaveno vaše auto.

Autorádio a jeho funkce

Různé funkce vám vylepší fungování vašeho autorádia. S jakými funkcemi se můžete na našem trhu nejčastěji setkat? Na to se pojďme podívat zde.

Funkce autorádií

  • Funkce ekvalizéru – Ekvalizér vám umožní přenastavit vlastnosti přehrávané hudby. Můžete si v něm upravit výšky, hlasitost, basy a mnoho dalšího.
  • Bluetooth – Bluetooth je velmi praktická technologie, která umožňuje bezdrátové připojení rádia k mobilnímu telefonu a dalším zařízením. Díky tomu můžete z nich nejen přehrávat hudbu bez připojení kabelu, ale také je používat jako hlasitý odposlech. Řidiči, kteří se rozhodli pro rádio s modulem Bluetooth, mohou mluvit po telefonu, aniž by ho museli držet v ruce a odklánět pozornost od silnice. To zvyšuje bezpečnost, ale také se vyhnete pokutám.
  • GPS navigace – GPS je praktickou funkcí, ale bohužel také poměrně drahou. GPS vám umožňuje navigovat na dané místo, kam chcete dojet. Tato funkce dokáže plnohodnotně nahradit samostatnou jednotku (zařízení) pro GPS navigaci. Navigace jsou namontovány na 2-DIN rádiích, což je nutné kvůli displeji.
  • Dálkové ovládání – Dálkové ovládání rádia z dálkového ovladače nebo z volantu. To vám dává schopnost ovládat rádio nejen z jeho panelu. K tomu se používá dálkové ovládání. Nejlepší je však, pokud je takové autorádio uzpůsobeno pro ovládání z volantu, pokud to ovšem vaše auto umožňuje. Tato funkce vám dává možnost přepínat rádio bez toho aniž byste museli pustit ruce z volantu.
  • Režimy podsvícení – počet zobrazených barev je důležitý z vizuálního hlediska. Důležitější jsou však režimy podsvícení. Nejlepší jsou autorádia, které umožňují upravit jas a změnu podsvícení displeje či podsvícení tlačítek.

Cena autorádia

Cena autorádia se odvíjí zejména od toho, jak moc pokročilé rádio do auta potřebujete. Trh toho v dnešní době nabízí poměrně dost a dobrý model, který vám bude vyhovovat, si může vybrat prakticky každý. Autorádia můžete zakoupit i za velmi výhodné ceny. Abyste měli výběr co nejjednodušší, podíváme se zde na jednotlivé cenové kategorie, abyste věděli, kolik peněz je nutné do nového autorádia investovat.

Cena autorádia do 2 000 Kč s DPH – nejlevnější autorádia

Pokud chcete mít co nejlevnější model autorádia, bude vám vyhovovat tato kategorie. Ta vám nabídne základní modely, které mají pouze základní parametry. Samozřejmostí je u ní konektivita v podobě USB portů (přehrávání MP3 a dalšího). Samozřejmě rádia nabízejí i připojení k rádiovému vysílání.

Cena od 2 000 Kč do 5 000 Kč s DPH – střední cesta

Jste běžným uživatelem, který si chce užít i lepší funkce a připojení s telefonem pomocí bluetooth? Pak si vyberete vaše autorádio v této střední cenové kategorii. Tyto modely mohou přehrát i CD / DVD. Tyto modely mají výkon obvykle kolem 4x50W.

Nejdražší modely s cenou nad 5 000 Kč s DPH

Tyto modely nabízejí snad všechny funkce, které si můžete představit. Samozřejmostí je Bluetooth. Můžete si vybrat i modely s GPS, displejem a dalšími užitečnými funkcemi. Není problém si vybrat i rádia, která překročí cenu 15 000 Kč s DPH. Některé modely autorádií mohou dokonce překročit i cenu 40 000 Kč s DPH.

Autorádia a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nové rádio do vašeho vozidla. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového autorádia pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a bude vám přehrávat vaše oblíbené písničky a rádiové stanice.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového autorádia zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Autorádio naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem autorádia. Dozvíte se tam také, kde jsou rádia do auta skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce u různých rádií do auta).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.5]

Mohlo by vás také zajímat