Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Glukometry: Jak vybrat glukometr + test a recenze 10 nejlepších


Sháníte nový glukometr? Pokud ano, pak jste zde správně, protože v tomto článku se dozvíte o 10 nejlepších glukometrech a také si povíme i o tom, jak vybrat ten nejlepší model glukometru z mnoha různých modelových řad, které jsou dostupné na našem trhu.Glukometr je diagnostickým přístrojem, který slouží k měření hladiny cukru v krvi. Díky své velikosti je glukometr velmi praktickým přístrojem k měření hladiny cukru v krvi. Pokud chcete vědět o co nejpřesnějších hodnotách, měli byste si vybrat ten nejlepší a zároveň nejpřesnější glukometr za dobrou cenu. A protože takový úkol není úplně jednoduchý díky nabídce různých modelů od všelijakých výrobců, sepsali jsme pro vás článek, který vám s výběrem glukometru pomůže. Glukometr slouží především ke změření hladiny cukru v krvi pro cukrovkáře. Díky výsledku z toho přístroje si poté aplikujete správnou hodnotu inzulinu.

Glukometr je malým přístrojem, který je určen k domácímu měření glykémie. Tento přístroj je zde s námi již od cca 80. let. Od této doby byl však značně vylepšen. Oproti starým přístrojům je ten dnešní malý, dobře skladný a hlavně jednoduchý na používání a lze ho používat každý den.

Srovnání 10 nejlepších modelů glukometru

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali těch 10 nejlepších modelů glukometrů, které jsou dostupné na našem trhu. Jak jsme tyto modely glukometrů vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení jejich uživatelů a porovnali tak mnoho různých modelů glukometrů. Tyto modely jsme poté seřadili do následující přehledné tabulky. Tabulku si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás zajímá například co nejdostupnější cena, můžete si seřadit modely glukometrů podle orientační ceny s DPH.

Glukometry

NázevVzhledBez kódováníOrientační cena (s DPH)Dostupnost
GlucoLab GlukometrGlukometr GlucoLab GlukometrNe400Zobrazit v obchodech
SD Codefree Glukometrglukometr SD Codefree GlukometrAno600Zobrazit v obchodech
Fora Diamond Prima glukometrglukometr Diamond Prima GlukometrAno, Bezkódovací proužky519Zobrazit v obchodech
Wellion CALLA LIGHT Glukometr setglukometr Wellion CALLA LIGHT Glukometr setAno399Zobrazit v obchodech
Contour Plus Glukometrglukometr Contour Plus GlukometrAno1105Zobrazit v obchodech
SD-GlucoNavii NFC glukometrglukometr SD-GlucoNavii NFC glukometrAno660Zobrazit v obchodech
Beurer Glukometr GL 50 EVOglukometr Beurer Glukometr GL 50Ano1699Zobrazit v obchodech
Wellion LUNA DUO Glukometr setglukometr Wellion LUNA DUO Glukometr setNe, kódovací čip489Zobrazit v obchodech
Contour Plus One Glukometrglukometr Contour Plus One GlukometrNe399Zobrazit v obchodech
Abbot FreeStyle Optium Neo glukometrGlukometr Abbot FreeStyle Optium Neo glukometrAno998Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů glukometrů.

Nejlepší glukometry podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání glukometrů, zřejmě máte zapnuté blokování reklamy.

Jak vybrat glukometr

Jak jsme již naznačili v úvodu článku, výběr toho správného a nejlepšího modelu glukometru nemusí být úplně jednoduchý. A to hlavně díky tomu, že na našem trhu je k dispozici mnoho různých modelů glukometrů s různými parametry. Jsou nabízeny též i mnoha různými výrobci, tudíž nemusí být úplně jednoduché si vybrat ten nejlepší glukometr.

Kromě přesnosti se musíte zaměřit i na celou řadu jiných parametrů a pokud nechcete strávit výběr i několik dní a plýtvat tak váš drahocenný čas výběrem glukometru, přečtěte si následující část tohoto článku.

Zde si popíšeme nejdůležitější parametry, které je dobré znát pro výběr modelu glukometru, který bude mít vámi preferované ideální parametry. Zaměříme se tedy na to, jak vybrat ten nejlepší glukometr. Zaměříme se na typ glukometru a pak na parametry jako je velikost displeje, přesnost měření, cena, měřící proužky a další.

Typ glukometru

Na trhu setkáte se 2 typy glukometrů podle principu fungování. Rozdělili jsme je podle jejich principu fungování a vyhodnocování výsledků. Setkáte se s fotometrickými glukometry a s elektrochemickými glukometry.

Fotometrické glukometry

Glukometr s fotometrickým měřením fungují pomocí enzymatické reakce. Dále pak dojde k barevné reakci na testovacím proužku. Podle intenzity barvy pak glukometr vyhodnotí hladinu glukózy v krvi.

Elektrochemické glukometry

Elektrochemické glukometry měří díky biochemické reakci, která je tvořena elektrickým proudem. Podle toho pak glukometr změří hodnotu cukru v krvi.

Měření a přesnost glukometru

Přesnost měření je velmi důležitým parametrem na který je se nutné zaměřit při výběru vhodného glukometru. Aktuální hladina glukometru je velmi důležitým údajem a je dobré znát co nejpřesnější hodnotu. Tudíž je nutné si vybrat co nejpřesnější přístroj na měření hladiny glukózy v krvi.

Glukometry, které si zakoupíte pro osobní použití však nemají tak vysokou přesnost jako profesionální lékařské zařízení. I přes to ale tyto přístroje ukazují docela přesné hodnoty.

U glukometrů se setkáte s odchylkou měření. Ta je nejčastěji udávána v nmol/l. Je dobré si vybrat modely, které mají certifikovanou hodnotu odchylky měření. Nejčastěji si vyberete moderní přístroje, které dosahují odchylky kolem 0,8 nmol/l.

Displej

Dalším důležitým parametrem je displej, protože právě na něm jsou zobrazovány všechny důležité informace včetně hodnoty hladiny cukru v krvi. Z toho důvodu je dobré vybrat si přístroj s dostatečnou velikostí displeje. Velikost displeje by měla být dostatečná tak, aby uživatel přečetl všechny důležité informace.

Pokud chcete ještě lepší viditelnost, můžete si zakoupit i modely s LCD či LED displejem, které mohou být navíc i podsvícené. Takové modely jsou však řádově o něco dražší. Záleží tedy hlavně na vašich preferencích.

Měřící proužky u glukometru

Měřící proužky (též testovací proužky) jsou nepostradatelnou součástí každého glukometru. Na měřící proužky se totiž aplikuje krev z prstu. Tento proužek se poté následně zasune do glukometru a ten změří hodnotu glukózy v krvi. Většinou má skoro každý glukometr svoje vlastní měřící proužky a nelze většinou například kombinovat jednotlivé testovací proužky mezi přístroji od různých výrobců glukometrů či mezi rozdílnými jednotlivými modelovými řadami.

Kalibrování přístroje

Pokud si vyberete glukometr, který používají starší technologii, budete ho muset zřejmě kalibrovat při otevření nové tuby s měřícími proužky. Glukometr se musí kalibrovat vložením čipu nebo pomocí kombinace čísel. Moderní přístroje jsou mnohem uživatelsky přívětivější, protože fungují bez nutnosti kalibrování pomocí čipu. Tyto přístroje bývají označovány jako “codefree” nebo “no code“.

Glukometry se nejčastěji kalibrují na plnou krev nebo plazmu. Většina přístrojů na měření hodnoty v krvi v dnešní době je kalibrována na plazmu. Jak správně kalibrovat váš přístroj se dočtete v přiloženém návodu, který byl dodán s vaším modelem glukometru.

Funkce a příslušenství glukometru

Ačkoliv se glukometr jeví jako přístroj u kterého nelze očekávat žádné funkce navíc, tak budete překvapeni, protože i u glukometrů se setkáte s přídavnými funkcemi, které vám ulehčí používání tohoto přístroje a tudíž vám mnohem lépe zpříjemní váš život. Lepší funkce si však vyberete zejména u dražších modelů, které nabízejí mnohem více výbavy. S jakými funkcemi se u glukometrů dostupných na našem trhu nejčastěji setkáte?

Nejčastější funkce a příslušenství glukometrů:

  • Funkce Bluetooth – S funkcí Bluetooth si můžete přenést data o hodnotách cukru v krvi z glukometru do vašeho počítače nebo smartphone.
  • Funkce zobrazení průměrné hodnoty – Tato funkce vám umožní zobrazit si průměrnou hodnotu glukózy v libovolném času. Záleží však na daném modelu, jaké časové období vám umožní použít.
  • Uložení výsledků – Některé modely mohou být vybaveny pamětí, která vám umožní průběžně ukládat vaše naměřené hodnoty.
  • Zobrazení stavu baterie – Tato funkce vám indikátorem zobrazí vybitou baterii, takže víte, kdy máte svůj glukometr dát nabíjet.
  • Signál pro připomenutí měření – Tato funkce je velmi užitečná, protože vám připomene dobu, kdy je nutné změřit si aktuální hodnotu cukru v krvi. Tato funkce vám nejčastěji připomene měření pomocí akustického signálu.

U některých modelů se můžete setkat i s více funkcemi. Zde jsme si vyjmenovali ty nejdůležitější a nejběžnější funkce, se kterými se setkáte na našem trhu nejčastěji u různých dostupných modelů glukometrů.

Cena glukometru

Při výběru glukometru je důležitá i cena. Nejedná se sice o příliš drahý přístroj, ale i tak může být cena velmi důležitým parametrem zejména pro seniory. Výhodou je, že se jedná o přístroj, který může být hrazen vaší zdravotní pojišťovnou. Nejčastěji na glukometr zdravotní pojišťovny přispívají několik stovek Kč.

Pojišťovna vám také může přispět i na měřící proužky. Zda vám vaše zdravotní pojišťovna hradí či přispívá na glukometry je vhodné se informovat přímo u vaší zdravotní pojišťovny. Podmínky se totiž v průběhu času mohou měnit. Pojišťovny nejčastěji přispívají podle individuálního stavu pacienta. Je tedy nutné se informovat u ošetřujícího lékaře či přímo u zdravotní pojišťovny.

K používání glukometru potřebujete i měřící proužky. Ty jsou nezbytné pro používání tohoto přístroje. Proto musíte i cenu za testovací proužky započítat do celkové ceny glukometru. Myslete také na to, že každý člověk potřebuje jiný počet měřících proužků (počet se liší podle stavu pacienta a četnosti používání přístroje).

Nejlevnější modely glukometru s cenou do 500 Kč

Ty nejlevnější modely glukometru si můžete zakoupit již za cenu do 500 Kč. Tyto glukometry mohou být však méně kvalitní a mít horší kvalitu zpracování.

Glukometry s cenou od 500 Kč do 2 000 Kč

V této cenové kategorii zakoupíte přístroje, které jsou vybaveny LCD displejem s dostatečnou velikostí. Dále pak jsou tyto modely vybaveny i úložištěm, takže si na něj můžete ukládat naměřené hodnoty cukru v krvi. Lze si vybrat i modely s podsvícením displeje, takže můžete přečíst hodnoty na displeji i za zhoršených světelných podmínek.

Glukometry s cenou nad 2 000 Kč

Glukometry, které svojí cenou přesahují hodnotu 2 000 Kč, nabízejí mnoho více funkcí než předchozí levnější modely. Lze si vybrat modely například s velmi pokročilými funkcemi jako je například Bluetooth nebo funkce připomenutí pro měření.

Glukometr: Proč si zakoupit glukometr?

Pravidelné měření hladiny cukru v krvi vám zajistí dokonalý přehled o stavu pacienta. Díky pravidelnému měření lze sledovat, zda nedochází ke zhoršování cukrovky. Vlastní měření glukometrem vám pomůže ochránit před hypo a hyperglykemickými stavy. Též pomocí měření lépe porozumíte vaší cukrovce a budete ji mnohem lépe zvládat.

Dostupné značky Glukometrů

Na trhu je dostupná celá řada různých výrobců. Pojďme se s těmi nejčastějšími seznámit. Je dobré vědět, co se dá od těchto výrobců očekávat.

Na našem trhu se nejčastěji setkáte s těmito značkami glukometrů:

  • Glukometry Bayer
  • Glukometry GlucoLab
  • Glukometry Wellion
  • Glukometry Beurer
  • Glukometry Accu-Chek

Samozřejmě se setkáte i s více značkami. S těmito značkami glukometrů se však setkáte nejčastěji na našem trhu. Níže se podrobněji seznámíme s těmito značkami. Podíváme se na to, jaké výrobky prodávají a také se stručně podíváme i na jejich historii. Budete mít tak docela dobrý přehled o tom, co tyto značky na našem trhu nabízejí.

Glukometry Bayer

Firma Bayer AG je významným německým výrobcem z oblasti farmacie. Můžete si od ní zakoupit různé léky a farmaceutické výrobky. Firma Bayer byla založena již v roce 1863. Lze si o dní zakoupit i kvalitní glukometry. Glukometry od firmy Bayer jsou nejčastěji prodávány pod značkou Contour. Od firmy Bayer si zakoupíte moderní a přesné přístroje na měření cukru ve krvi pacienta na domácí použití.

Glukometry GlucoLab

GlucoLab je výrobcem, který prodává glukoměry a příslušenství k nim (testovací proužky). Jedná se zejména o modely, které se vyznačují dobrým poměrem cena / výkon. Tyto glukometry vám umožní pravidelnou a přesnou kontrolu hodnoty cukru v krvi za velmi přijatelnou cenu. Pokud chcete cenově dostupný glukometr, můžete si ho vybrat od značky GlucoLab.

Glukometry Wellion

Značka Wellion se zabývá distribucí a prodejem zdravotních potřeb. Zakoupíte si od ní jak příslušenství k měření glukózy a glukometry, tak i výživové doplňky, autolancety a mnoho dalšího. Od této značky si zakoupíte glukometry, které nabízejí dobrý poměr cena / výkon a velmi dobrou kvalitu.

Glukometry Beurer

Firma Beurer tu s námi je již více jak 90 let. Jedná se o německou značku, která nabízí širokou nabídku různých přístrojů a spotřebičů. Tato značka se zaměřuje především na inovace a tvorbě těch nejmodernějších produktů v mnoha různých oblastech. Tato firma disponuje širokou nabídkou různých zdravotnických produktů. Firma úspěšně expandovala dále do Evropy. Například již v roce 1992 byla postavena výrobní linka firmy Beurer v Maďarsku.

Tato značka nabízí více jak 120 různých druhů výrobků určených pro zdravotnické a well-being použití. Můžete si od značky Beurer zakoupit jak glukometry, tak i teploměry, tlakoměry, inhalátory či nožní masáže a mnohem více dalších různých produktů a přístrojů, které jsou určeny pro péči o vaše tělo a zdraví.

Glukometr – Jak ho používat? Podívejte se na toto video

Pokud chcete vědět, jak glukometr používat, pak se podívejte na následující video, které popisuje používání glukometru. Následující video bylo připraveno a nahráno lékárnou Dr. Max. Používání glukometru se může lišit u různých modelů glukometrů. Proto si vždy před prvním použitím pečlivě přečtěte originální návod k použití.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak si vybrat glukometr. Řekli jsme si něco o důležitých parametrech, které je vhodné znát k výběru toho ideálního glukometru. Při výběru je důležité se zaměřit hlavně na přesnost měření, velikost displeje a cenu. Před nákupem glukometru si vždy pečlivě přečtěte dostupné parametry udávané jak prodejcem, tak i výrobcem a prostudujte si dostupné informace. Doufáme, že jsme vám pomohli vybrat si ten nejlepší model glukometru a ušetřili vám tak čas. Dále doufáme, že vám daný glukometr bude fungovat spolehlivě každý den bez jediné závady.

Nyní vás již od nákupu toho nejlepšího a vámi preferovaného glukometrů dělí již jen pár kliknutí. Nyní stačí se už pouze prokliknout pomocí tabulky výše do některého z internetových obchodů a dát si pak daný model glukometru již jen do virtuálního nákupního koše a zakoupit ho. Před nákupem na internetu si vždy pročtěte recenze k danému internetovému obchodu a kupte si glukometr pouze v prověřených e-shopech.

Ohodnoťte náš článek o výběru glukometru

Pokud se vám náš článek o výběru nejlepšího glukometru líbil, zanechte nám kladné hodnocení. Vaší zpětné vazby si velmi vážíme.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4]

Mohlo by vás také zajímat