Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Soundbary

soundbarNákup zvukové lišty / soundbaru je jedním z nejlevnějších a nejjednodušších způsobů, jak vylepšit zvuk vaší televize. Pro mnoho lidí jsou zvukové lišty nejlepším způsobem, jak dosáhnout lepší kvality zvuku z televizoru. Snadno se instalují, aniž byste použili reproduktory a velké množství kabelů potřebných k vylepšení prostorového zvuku. Zatímco většina soundbarů nezní tak dobře jako samostatné reproduktory – zejména při poslechu hudby – jsou stále mnohem lepší než vestavěné reproduktory ve vaší televizi.

Soundbary: Výběr nejlepších soundbarů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších soundbarů. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme soundbary podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena soundbaru, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

Název soundbaruVzhled soundbaruCelkový výkon (W)Se subwooferem?Bluetooth?Systém reproduktorůOrientační cena (s DPH)Dostupnost soundbaru
Samsung HW-K335Soundbar Samsung HW-K33560AnoAno2.13690Zobrazit v obchodech
Auna Areal Bar 950Soundbar Auna Areal Bar 950140AnoAno2.14099Zobrazit v obchodech
LG SL5YSoundbar LG SL5Y400AnoAno2.14990Zobrazit v obchodech
Samsung HW-Q90RSoundbar Samsung HW-Q90R512AnoAno7.1.426989Zobrazit v obchodech
Genius SoundBar 100Soundbar Genius SoundBar 1006NeNe2.0348Zobrazit v obchodech
Samsung HW-Q60RSoundbar Samsung HW-Q60R360AnoAno5.18990Zobrazit v obchodech
Samsung HW-R550Soundbar Samsung HW-R550320AnoAno2.15990Zobrazit v obchodech
Samsung HW-Q70RSoundbar Samsung HW-Q70R330AnoAno3.1.211490Zobrazit v obchodech
LG SL9YSoundbar LG SL9Y500AnoAno4.1.212989Zobrazit v obchodech
JBL Bar 5.1Soundbar JBL Bar 5.1510AnoAno5.116990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení soundbarů od jejich uživatelů.

Co je zvuková lišta – soundbar?

Zvuková lišta, nebo-li soundbar, je dlouhý, tenký obdélníkový pruh plný reproduktorů a mnoha technických zázraků. Dobrý soundbar dělá pro mluvené slovo to, co dobrý pár brýlí dělá pro to, aby věci byly křišťálově čisté. Výsledek: hlasy prochází ostrým a zřetelným způsobem – a dokonce i šeptaný dialog lze jasně slyšet. (Žádné další zapínání titulků nebo zvyšování hlasitosti, aby bylo slyšet, co se říká.) A protože soundbary jsou širší než integrovaný zvuk v televizi, přinášejí mnohem lepší prostorový zvuk a do určité míry se přibližují do skutečného efektu domácího kina.

Pokud jde o to, kam směřují, zvukové lišty se buď připevňují se ke zdi pod televizorem,  jsou postavené před televizorem, pokud je váš televizor na stole, nebo mohou být na polici pod nebo nad televizorem, pokud váš televizor je v regálovém systému.

Nejprodávanější a nejlepší soundbary: Popis, test a recenze nejlepších soundbarů

Nejprodávanější produkty zpravidla značí jejich výhodnost v poměru ceny a kvality a soundbary nejsou výjimkou.

Soundbar Samsung HW-K335

Soundbar Samsung HW-K335
Soundbar Samsung HW-K335

Soundbar Samsung HW-K335 se subwooferem patří mezi nejvíce prodávané soundbary v roce 2020. Je velmi kvalitní. Proč je tento soundbar tak oblíbený? Mezi jeho klady patří především jednoduché ovládání a díky technologii TV SoundConnect ho propojíte snadno s vaší televizí bez použití jediného kabelu. Součástí balení je i držák.

S pomocí aplikace Audio Remote nebo přes Bluetooth vše ovládáte ze svého mobilního telefonu. Přes Bluetooth lze připojit i další přístroje. Tento soundbar nabízí velmi dobrou kvalitu zvuku.

Celkový výkon RMS je 130 W. Je vybaven subwooferem a bluetooth technologií. Systém reproduktorů u tohoto modelu je 2.1. Umí přehrávat MP3. Výkon subwooferu je 60 W. Je vybaven USB vstupem, optickým vstupem a jack vstupem pro sluchátka a další zařízení.

Jaké je hodnocení soundbaru Samsung HW-K335 od jeho zákazníků? Na portálu Heureka nalezneme přes 19 recenzí z nichž je většina kvalitních. Co se zákazníkům především líbí? Oceňuji velmi dobrou kvalitu zvuku, dobrý výkon na domácí použití a dále se jim líbí i přívětivá cena. Dále se jim líbí i velmi dobrý cena / výkon. Většina zákazníků tento model soundbaru doporučuje.

Samsung HW-K335 se prodává na našem trhu za cenu kolem 3 690 Kč s DPH.

Soundbar Auna Areal Bar 950

soundbar Auna Areal Bar 950
Soundbar Auna Areal Bar 950

S pomocí soundbaru Auna Areal Bar 950 a bezdrátového subwooferu získáte kvalitní zvuk z vašeho televizoru, blu-ray, DVD přehrávačů nebo herních konzolí. Kompaktní 2.1 audio sestava zesiluje tiché zvuky (šepot).

Kromě připojení bluetooth pro bezdrátové přehrávání hudby z bluetooth zařízení, má zařízení Areal Bar 950 k dispozici MP3 USB port.

Ovládání je snadné přes dotykovou ovládací část na boku zařízení nebo zcela pohodlně pomocí dálkového ovladače, který je součástí balení.

Soundbar Auna Areal Bar 950 se prodává za cenu kolem 4 099 Kč s DPH.

Soundbar JBL Bar 5.1

Soundbar JBL Bar 5.1
Soundbar JBL Bar 5.1

Soundbar JBL Bar 5.1 s bezdrátovým subwooferem  podporuje moderní formáty Dolby Digital, Dolby Pro Logic II a DTS, což povznese zážitek z filmů na zcela jinou úroveň. Výkon tohoto soundbaru je 510 W. Je vybaven subwooferem a Bluetooth. Systém reproduktorů je 5.1. Je vybaven HDMI vstupem, USB, optickým vstupem a Jack 3.5mm.

Od tohoto zařízení lze odpojit dva bezdrátové, bateriově napájené reproduktory a umístěte je libovolně v místnosti a vychutnejte si ještě více kvalitní zvuk filmů i hudby.

Jaké jsou hodnocení na tento soundbar JBL Bar 5.1? Zákazníci tento model soundbaru velmi chválí. Líbí se jim kvalitní zvuk, oddělitelné reproduktory a bluetooth propojení. Zákazníci říkají, že tento soundbar splnil jejich očekávaní.

Tento soundbar JBL Bar 5.1 se prodává za cenu kolem 16 990 Kč s DPH.

Soundbar LG SL5Y

Soundbar LG SL5Y
Soundbar LG SL5Y

Dalším velmi dobrým soundbarem je soundbar LG SL5Y. Co tento model nabízí? Je vybaven bezdrátovým subwooferem. Výkon soundbaru je 400 W. Výhodou je omezení počtu kabelů, takže se vám nebudou všude plést. Soundbar umístíte pod vaši televizi a díky hezkému designu nebude dělat ve vaši místnosti ostudu. Tento soundbar od LG nabízí technologii DTS Virtual:X, která umí vyprodukovat vícerozměrný zvuk. Zvuk má skvělou kvalitu s vysokým rozlišením – 96 kHZ vzorkovací frekvence a 24bitová hloubka.

Tento soundbar lze připojit přes HDMI, optický kabel nebo bez drátu přes HDMI. Výhodou tohoto soundbaru je jednoduchá instalace a velmi snadné ovládání. Díky technologii Bluetooth si můžete streamovat hudbu z vašeho chytrého mobilního telefonu. Díky USB můžete k němu připojit flash disk nebo externí HDD.

V balení naleznete dálkový ovladač. Výkon subwooferu je 220 W. Systém reproduktorů je 2.1. U tohoto modelu není Jack 3.5mm vstup.

Jaké jsou recenze na tento soundbar od LG? Zákazníkům se líbí velmi snadné připojení. Dále se jim líbí synchronizace s telefonem, dobrá cena a dále se jim líbí i dobrý design.

Tento model LG SL5Y se prodává na našem trhu za cenu kolem 4 990 Kč s DPH.

Soundbar Samsung HW-Q90R

Soundbar Samsung HW-Q90R
Soundbar Samsung HW-Q90R

Chcete špičkovou kvalitu zvuku k vaší televizi? Pak potřebujete velmi kvalitní soundbar od Samsungu. Jedná se o model soundbaru Samsung HW-Q90R. Tento model nabízí zvukový doprovod i pro velmi náročné uživatele. Tento soundbar podporuje Dolby Atmos a 4k pass-through. Jeho výhodou je, že je bezdrátový. Podporuje formáty Dolby Atmos a DTS: X. Je vybaven i bezdrátovými zadními reproduktory, které vám zlepší poslechový zážitek.

Je vybaven optimalizací přehrávaného zvuku. Díky tomu je skvělá srozumitelnost prakticky každého slova. Budete rozumět každému slovu i za nízké hlasitosti. Model podporuje i 4k formát a HDR kvalitu zvuku. Soundbar se perfektně hodí k filmům a je velmi dobrý i pro videoherní zážitky.

Soundbar podporuje technologie Wi-Fi a Bluetooth. K soundbaru je dostupná i chytrá aplikace SmartThings. Můžete ho ovládat i pomocí vašeho hlasu.

Model nabízí výkon 512 W. Systém reproduktorů je 7.1.4. Je vybaven HDMI a optickým vstupem. Chybí u něj USB vstup.

Tento model je o něco dražší. Na našem trhu se Samsung HW-Q90R prodává za cenu kolem 26 989 Kč s DPH.

Soundbar LG SJ2

soundbar Soundbar LG SJ2
Soundbar Soundbar LG SJ2

Pokud si chcete koupit kvalitní soundbar a máte zájem o modely dostupné za dobrou cenu, stojí za to se podívat na přesný popis soundbaru LG SJ2.

Toto zařízení se prodává v sadě s dálkovým ovládáním. Uživatel má však možnost provádět nastavení pomocí dálkového ovladače televizoru.

Příkon zařízení je 160 W. Rozměry centrální jednotky jsou: 66 cm x 5,5 cm x 9,9 cm a subwoofer: 7 cm x 3 cm x 20,4 cm.

Model soundbaru lze umístit na skříň nebo namontovat na zeď. K zařízení lze připojit další zařízení prostřednictvím optického portu, přenosného portu nebo bezdrátového připojení přes Bluetooth.

Zákazníci především oceňují, že subwoofer je bezdrátový. Nemusíte se tedy starat o to, jak nastavit individuální vybavení, nebo se ptát, kde najít ten správný kabel. Je to pohodlné řešení, které výrazně zvyšuje pohodlí při celkovém používání soundbaru.

Soundbar LG SJ2 má výkon 160 W. Jeho rozměry jsou: 7 cm x 3 cm x 20,4 cm. Model má černý vzhled. Sada obsahuje dálkové ovládání.

Soundbar LG SJ2 se prodává za cenu kolem 2 799 Kč s DPH.

Jak vybrat soundbar

Pokud jste filmovými nadšenci, určitě sníte o slušném domácím kině. Dnes si můžete na zeď dát 50 palcovou televizi, která nezabere mnoho místa. Slušný systém domácího kina složený z několika prvků způsobí drasticky zmenšení bytu. Kromě toho taková zařízení vyžadují instalaci kabelů během instalace, což vede k lepší kvalitě zvuku, ale také ztěžuje instalaci. Pokud je instalace nedbalá, budou nás každý den provázet nevzhledné kabely.

Naštěstí existuje náhrada za systém domácího kina ve formě zvukových panelů. Malá a snadno namontovatelná zařízení nabízejí lepší zvuk, než jaký obvykle pochází z malých televizních reproduktorů. Pokud tedy máte doma málo místa a chcete si užít zážitek z kina, měli byste zvážit nákup soundbaru.

Popíšeme si zde, jak vybrat soundbar.

 • Vyberte si soundbar se 3 nebo více kanály – minimálně. Existují stále 2-kanálové soundbary a nejsou víc než mini-stereo. Se 3 nebo více kanály můžete simulovat prostorový zvuk a dosáhnout tak dokonalejšího zážitku.
 • Jděte s aktivním soundbarem. Aktivní zvukové lišty jsou dodávány se zabudovanými zesilovači (pasivní zvukové lišty nejsou). Výhodné pokud se snažíte ušetřit místo nebo hledáte řešení 2:1.
 • Zvažte, kam chcete soundbar umístit. Zavěsíte ho na zeď nebo položíte na stůl? Z estetického hlediska by váš soundbar neměl být širší než váš televizor. Ať už visí na zdi nebo je na polici, ideální místo pro váš soundbar je uprostřed pod nebo nad televizorem. Jen se ujistěte, že máte dostatek místa!
 • Věnujte pozornost připojení. Většina soundbarů je vybavena technologií Wi-Fi nebo bluetooth, takže můžete snadno streamovat hudbu z jakéhokoli počítače, telefonu nebo tabletu – díky čemuž bude váš soundbar také stereofonní. Zkontrolujte také přepínání HDMI, což usnadňuje přepínání zdrojů zvuku bez nutnosti přesměrovat kabely HDMI.
 • Kupte soundbar od autorizovaného prodejce. Udělejte to a získáte záruku, servis a podporu výrobce.

Soundbary: Důležité parametry pro výběr soundbaru

Výkon soundbaru

Jednoduše můžeme říct, že čím větší je výkon zařízení, tím lepší bude výsledný zvuk. To však neznamená, že soundbary s nejvyšším výkonem jsou ty nejlepší.

Pokud žijete v bytovém domě, pravděpodobně nikdy nevyužijete plný výkon soundbaru. Problémem je blízkost sousedů. Ta vás přinutí upravit zvuk na úroveň, která nebude ostatní rušit.

Počet kanálů soundbaru

Kromě výkonu zařízení je také vhodné zkontrolovat také počet kanálů, které nabízí – jinými slovy počet reproduktorů namontovaných v soundbaru. Čím větší je jejich počet, tím lepší je výsledný zvuk. Je tomu tak proto, že v případě více připojených reproduktorů jsou výrobci schopni vyhradit vybrané reproduktory pro určitou skupinu zvuků. To znamená, že bude zachycen každý zvuk. Může se dokonce stát, že při sledování filmu, který jsme viděli dříve, budete překvapeni, kolik zvukových detailů vám napoprvé uniklo.

Nejběžnější modely, a tedy nejoblíbenější, jsou 2.1 a 7.1. Můžeme však najít sounbar verze 5.1 nebo 9.1. Větší počet kanálů obvykle znamená i vyšší cenu daného modelu soundbaru.

Zvukové formáty hudby

Při výběru soundbaru musíme dbát na to, jaké zvukové formáty daný model podporuje.

Pokud jste filmovým nadšencem, je důležité, aby zařízení přehrávalo všechny zvukové formáty, které najdeme na discích DVD nebo BlueRay.

Pokud chcete zařízení používat také k poslechu hudby, měli bychom zajistit, aby zařízení podporovalo formát, ve kterém posloucháte vaši hudbu.

Základem jsou formáty MP3 a WMA. Pokud nepoužíváme pokročilejší formáty, většina modelů nabízí tyto základní formáty a pro většinu nenáročných uživatelů by měly stačit.

Ve specializovanějších modelech však také najdeme další zvukové formáty – to jsou nejčastěji formáty ACC, FLAC nebo OGG.

Subwoofer – zabudovaný nebo samostatný

Dalším aspektem, o kterém bychom měli přemýšlet, je to, jak moc velké chcete mít basy.

Kompaktnější zvukové soundbary nabízejí subwoofer. Subwoofer je reproduktorem, který je odpovědný za basy. V tomto případě je obvykle jedním z reproduktorů umístěných na panelu basový reproduktor.

Pokud však chcete, aby se podlaha otřásala když jsou v televizi vysílány nízké tóny, měli bychom zvážit nákup soundbaru se subwooferem. Je to však další kus nábytku, pro který musíme najít místo. Dobrou zprávou je, že zvukové panely za dobré ceny nabízejí subwoofery s bezdrátovým připojením. Můžeme takový subwoofer umístit kdekoli a nemusíme se obávat zakopávání o kabely a složitou instalaci.

Pokud se rozhodnete koupit zvukový panel se samostatným subwooferem, ujistěte se, že má řízení výkonu subwooferu. Nechcete přece aby sousedům padaly knihy z poliček na hlavu.

Zesilovač zvuku

Zesilovači zvuku bychom měli věnovat zvláštní pozornost. Pokud se chcete cítit jako ve skutečném kině, je dobré si vybrat zařízení, které má vysoce kvalitní zvukové zesilovače.

Vestavěné funkce pro vylepšení zvuku dokáží, že i takové malé zařízení vydává vysoce kvalitní zvuky. Modely dostupné na trhu jsou vybaveny řadou ekvalizérů a zesilovačů zvuku.

Crystal Clear Sound – nabízí křišťálově čistý zvuk

Virtual Surround Sound – virtuální prostorový zvuk, který vám dává pocit, že jste přímo ve filmu.

Dynamic Range Control – upravuje dynamiku zvuku tím, že se při hlasité hudbě ztlumí a během dialogů zlepší hlasitost.

Regulace vysokých a nízkých tónů – s touto možností můžeme nastavit hlasitost basů, basů a výšek sami.

Funkce soundbaru

Ocenění nejlepší soundbar nám neurčuje pouze parametr jako je počet reproduktorů, ale přispívají k němu i dostupné funkce. Jaké to jsou? Na to se pojďme nyní podívat.

Nejčastěji se můžete u soundbarů setkat s těmito funkcemi:

 • Bluetooth – Pokud váš televizor podporuje technologii Bluetooth, můžete k němu připojit soundbar přes technologii Bluetooth. Tímto způsobem se můžete vzdát kabelu.
 • Wi-Fi – Wi-Fi je další možností, jak propojit soundbar bez kabelu. Díky Wi-Fi se připojíte i k internetu a někdy můžete využít i různé aplikace k danému soundbaru.
 • Aplikace pro ovládání – Některé modely nabízejí i aplikaci s jejíž pomocí můžete soundbar pohodlně ovládat přes váš smartphone.

Vstupy a výstupy soundbaru

K soundbaru by mělo být možné si připojit i celou řadu různých zařízení jako je flash disk, externí HDD nebo sluchátka a mnoho dalšího. Dále je důležité propojit soundbar s televizí přes kabel pokud to nejde bezdrátově. K soundbaru si můžete dokoupit i celou řadu různých doplňků.

Jaké vstupy a výstupy můžeme nalézt u soundbarů?

 • USB vstup – Přes USB můžeme připojit flash disk nebo externí HHD ze kterého pak můžete přehrávat svoji oblíbenou hudbu či jiné zvukové soubory.
 • HDMI vstup – HDMI umožňuje přenos jak videa, tak i zvuku. Lze ho obousměrně propojit s televizí a dalšími zařízeními jako je notebook a další.
 • Koaxiální vstup – Jedná se o starší vstup, který dnes již moc nenaleznete. Je určen pro starší televizory, které nejsou vybaveny HDMI vstupem. Kromě koaxiálního vstupu se setkáte i s optickým kabelem.
 • 3.5mm Jack – díky tomuto vstupu si můžete připojit svoje sluchátka, která mají stejný konektor jako 3.5mm Jack.

Vzhled soundbaru

Vzhled soundbaru jistě neovlivní jeho funkčnost. Měli bychom však vzít v úvahu jeho design. Obzvláště pokud všechna ostatní zařízení, která máme v domě jsou v jednom stylu.

Dobře zvolené vybavení by mělo vytvořit dojem celku s jinými zařízeními. Měli bychom také přemýšlet o velikosti soundbaru. Reproduktory by měly být vybírány podle velikosti televize, kterou máme. Nejen kvůli disproporci ve velikosti zařízení, ale také kvůli odpovídajícímu výkonu zařízení.

Při nákupu příliš malého zvukového panelu ve vztahu k televizi můžeme být vystaveni skutečnosti, že zvuk bude plochý a nedosáhneme očekávaných výsledků kvality zvuku. Výrobci těchto zařízení obvykle určují, pro jakou velikost televizoru bude daný zvukový panel vhodný.

Správně vybraný soundbar by měl sloužit celá léta a přinést nezapomenutelný zážitek při promítání filmů. Nezapomeňte, že se však nemusíte řídit pouze názorem prodejce, který označuje nejlepší model v obchodě. Stojí za to podívat se na vaše tužby a přemýšlet o tom, jak budete zařízení používat.

Cena soundbaru

Kolik byste měli do nového soundbaru investovat? To se odvíjí od toho, jaké funkce a parametry budete potřebovat. Cena se tak může pohybovat od pár stovek Kč do několika tisíc Kč.

Cena soundbaru do 5 000 Kč

Za cenu do 5 000 Kč s DPH si vyberete celou řadu různých soundbarů, které nabízejí různé parametry a funkce. Nejlevnější soundbary si vyberete za cenu již kolem 1 000 Kč s DPH. Nicméně tyto soundbary nenabízí extra dobrý požitek z hudby a filmů. Avšak nenáročným uživatelům mohou modely s cenou do 1 000 Kč stačit.

S cenou kolem 5 000 Kč si vyberete poměrně slušné modely soundbarů, které mají již dobrý výkon.

Cena soundbaru nad 5 000 Kč

Nad 5 000 Kč s DPH si vyberete už velmi kvalitní modely soundbarů se kterými budete mít hezký zážitek nejen u televize. Vyberete si zde i modely se zvukovou kvalitou nad 5.1. Zvukový výkon můžete čekat i nad 300 W. Nekteré modely nabídnou i 600 W. Skoro samozřejmostí je ve výbavě i subwoofer a připojení přes Bluetooth či Wi-Fi.

Značky soundbarů

S jakými značkami soundbarů se na našem trhu můžete setkat? Pojďme se na ně podrobněji podívat, ať o nich máte lepší přehled a zda tyto značky vyrábějí kvalitní soundbary.

Setkáte se nejčastěji s těmito značkami soundbarů:

 • Sony
 • Samsung
 • Yamaha
 • LG
 • JBL
 • Panasonic
 • Bose
 • Hama
 • Philips
 • Sharp

a setkáte se i s dalšími značkami soundbarů.

Soundbar a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat soundbar k vaší televizi. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového soundbaru pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Soundbar naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem soundbaru. Dozvíte se tam také, kde jsou soundbary skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat