Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Průmyslové vysavače: Výběr a test nejlepších

Hledáte kvalitní průmyslový vysavač, který zároveň nabízí i dobrý poměr cena / výkon? Pak jste na této stránce správně, protože si zde povíme o tom, jak vybrat nejlepší model průmyslového vysavače. Na našem trhu je dostupná široká řada modelů od různých výrobců, které nabízejí všemožné parametry. Díky tomu nemusí být výběr vhodného průmyslového vysavače úplně tím nejjednodušším úkolem.Lehce se tak může člověk dostat do rozhodovací paralýzy. Pokud se tomuto chcete vyhnout, pak pokračujte ve čtení tohoto článku, protože jsme pro vás připravili ty nejlepší modely průmyslových vysavačů. Dozvíte se zde, jak vybrat průmyslové vysavače. V tomto článku naleznete všechny potřebné informace o průmyslovém vysavači na jednom místě.

V tomto článku se zaměříme na to, jak vybrat průmyslový vysavač a dále na potřebné parametry, které je vhodné znát před výběrem konkrétního modelu. V tomto srovnání jsme se zaměřili hlavně na sací výkon vysavače, výběr filtru, příkon a celkovou efektivitu vysávání. Dále se také zaměříme i na mobilitu daných modelů a další klíčové parametry.

Výběr 10 nejlepších průmyslových vysavačů (2024)

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších průmyslových vysavačů, které jsou dostupné na našem trhu v tomto roce. Jak jsme tyto spotřebiče vybírali? Vysavače jsme vybrali podle hodnocení uživatelů a zákazníků. Analyzovali jsme jejich hodnocení a díky tomu vám můžeme přinést toto srovnání těch nejlepších modelů. Tyto průmyslové vysavače jsme pro vás seřadili do přehledné tabulky. Tabulku si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud preferujete nejnižší cenu, můžete si seřadit jednotlivé modely podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledHlučnost (v dB)Vysávání na povrchyObjem nádoby (v litrech)Sací výkon (W)Délka kabelu (v m)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Kärcher WD 6 P Premiumprůmyslový vysavač Kaercher WD 6 P Premium71mokré, suché3026065199Zobrazit v obchodech
Makita VC 2512 Lprůmyslový vysavač Makita VC 2512 L72mokré, suché25-54259Zobrazit v obchodech
Bosch Advanced Vac 20průmyslový vysavač Bosch Advanced Vac 2078mokré, suché20300cca 52999Zobrazit v obchodech
Scheppach ASP 30 ESprůmyslový vysavač Scheppach ASP 30 ES-mokré, suché30-4,51919Zobrazit v obchodech
ETA Neptun 2404průmyslový vysavač ETA Neptun 240478mokré, suché, šamponování925063999Zobrazit v obchodech
Narex VYS 33-71 L ACprůmyslový vysavač Narex VYS 33-71 L AC70 mokré, suché3025 000 Pa7,510770Zobrazit v obchodech
Kärcher NT 35/1 Apprůmyslový vysavač Kärcher NT 35/1 Ap67mokré, suché, vodní35-7,58591Zobrazit v obchodech
Kärcher NT 35/1 Tact BSprůmyslový vysavač Kaercher NT 35/1 Tact BS63mokré, suché35-7,516600Zobrazit v obchodech
Kränzle Soteco Nevada 629průmyslový vysavač Kraenzle Soteco Nevada-mokré, suché78-815953Zobrazit v obchodech
Profi Europe Profi 45.40 MFprůmyslový vysavač Profi Europe Profi 45.40 MF61suché40-713590Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů průmyslových vysavačů.

Na podrobnějším testu průmyslových vysavačů usilovně pracujeme. Podrobný test průmyslových vysavačů bude zde k dispozici již brzy.

Jak vybrat průmyslový vysavač

Jak jsme již zmínili v úvodu, na trhu se nachází spousta různých modelů. Díky široké nabídce průmyslových vysavačů není úplně jednoduché se vyznat v jednotlivých parametrech u nabízených modelů v různých internetových obchodech. Proto se vám budeme snažit jednotlivé parametry vysvětlit v následujících několika odstavcích. Zaměřili jsme se hlavně na ty nejdůležitější parametry, které je dobré znát při výběru nového a zároveň toho nejlepšího průmyslového vysavače, který zvládne vše to, co potřebujete vysát. Průmyslové vysavače jsou sofistikované a velmi užitečné nástroje, proto je dobré si vybrat ten nejlepší.

Zaměříme se na tyto parametry:

 • Rozměry vysavače
 • Hmotnost
 • Sací výkon a příkon
 • Vše o nádržích
 • Hlučnost průmyslového vysavače
 • Přívodní kabel a jeho délka
 • Příslušenství a funkce
 • Cena přístroje

Rozměry průmyslového vysavače

Rozměry jsou hodně subjektivní parametrem. Pokud budete používat vysavač v prostorech, kde je málo místa, pak je pro vás rozměr celého vysavače důležitým parametrem. Nad rozměrem přemýšlejte také i pokud budete s vysavačem cestovat. Vyberte si velikost vysavač tak, aby tento model nebyl příliš veliký. Velikost vysavače ovlivňuje také velikost nádoby i celkovou hmotnost spotřebiče.

Rozdělení průmyslových vysavačů podle použití

Můžete si vybírat z vysavačů, které jsou určeny na různé použití. Je tedy dobré si předem promyslet to, jakým způsobem chcete daný přístroj používat.

Můžete si vybírat z těchto druhů vysavačů:

 • Průmyslové vysavače na mokré vysávání
 • Průmyslové vysavače na suché vysávání

Dále si pak můžete vybrat i různé vysavače, které jsou určeny na různé speciální použití. Některé mohou být určeny například pro vysávání různých chemikálií.

Hmotnost

Hmotnost ovlivňuje celkovou mobilitu vysavače. Oproti klasickým vysavačům jsou ty průmyslové značně těžší. Hmotnost vysavače ovlivňuje i celková konstrukce a velikost nádoby. Myslete také na to, že po naplnění nádoby bude celý průmyslový vysavač značně těžší. Váha průmyslového vysavače se pohybuje kolem 5 – 10 kg.

Sací výkon průmyslového vysavače

Sací výkon nám ovlivňuje to, jaký maximální výkon dokáže vysavač vyvinout. Pokud potřebujete vysávat mnoho různých nečistot, vyberte si vysavač s dostatečným sací výkonem.

Je dobré zmínit, že sací výkon se nerovná příkonu. Příkon sice do značné míry ovlivňuje i sací výkon, ale závisí také na celkové konstrukci průmyslového vysavače. Pokud budete vysávat hobliny nebo jemné částečky prachu, pak by vám měl stačit sací výkon vysavače kolem 150 W až 200 W.

Pokud však budete potřebovat vysát štěrk, stavební suť či jiné veliké kusy různých odpadů, pak volte vysavače se sacím výkonem nad 250 Wattů. Pokud budete vybírat vysoce výkonný vysavač, myslete také na to, že výkonnější vysavače jsou také značně dražší.

Příkon průmyslového vysavače

Příkon u průmyslového vysavače je důležitým parametrem, protože nám udává to, kolik elektrické energie daný vysavač spotřebuje. Příkon se udává ve Wattech (“W”). Můžete se setkat s různými vysavači, které mají různé hodnoty příkonu. Zapamatujte si však, že vyšší příkon se ne vždy rovná vyššímu výkonu. Tento mýtus se obvykle mezi lidmi stále šíří. Výkon je totiž ovlivněn mnoha různými faktory a příkon je pouze jedním z nich. Nemusíte si tedy vybírat vysavače s příliš vysokým příkonem. Radši hleďte na efektivitu vysávání. Čím je menší příkon, tím lépe pro vás, protože budete mít nižší vyúčtování za elektřinu.

Nádoba

Objem sběrné nádoby na odpad je parametrem, na který byste rozhodně neměli zapomínat. Objem nádoby ovlivňuje to, jak dlouho můžete vysávat než budete muset nádobu vyprázdnit. Objem nádoby se udává v litrech. Vybírejte objem nádoby podle toho, jaký materiál budete vysávat. Nezapomínejte na to, že objem nádoby ovlivní i celkovou hmotnost přístroje. Rozhodně nezapomínejte ani na materiál, ze kterého je nádoba vyrobena. Můžete si vybírat z plastových, kovových a nebo textilních nádob. Vše se odvíjí od toho, jaký materiál budete vysávat průmyslovým vysavačem.

Přívodní kabel

Při výběru nezapomínejte ani na délku přívodního kabelu. Délka kabelu totiž značně ovlivňuje váš komfort při vysávání. Čím máte delší kabel, tím lépe pro vás. Není nic horšího, než přijít na to, že vám při vysávání délka kabelu nestačí. Proto se vždy podívejte na tento parametru u konkrétního modelu.

Hlučnost

Další parametr, na který byste se měli zaměřit, je hlučnost průmyslového vysavače. K tomuto parametru přihlížejte podle toho, kde budete daný vysavač používat. Pokud s ním budete pracovat v prostorech, kde by mohl příliš hlučný vysavač někomu znepříjemňovat život, pak sáhněte raději po méně hlučném vysavači.

Hlučnost se udává v decibelech (dB). Hlučnost ovlivňuje i konstrukce přístroje. Pokud si vyberete velmi kvalitní vysavač, pak by tento model měl mít lepší odhlučnění a produkovat mnohem méně hluku. Vždy se podívejte u konkrétního modelu na to, jaké má hodnoty hlučnosti. Hlučnost průmyslových vysavačů se pohybuje kolem 60 – 70 dB.

Průmyslové vysavače: Příslušenství a funkce

Stejně tak jako i u ostatních spotřebičů se setkáte i u průmyslového vysavače s řadou různých funkcí a příslušenství pro lepší odstraňování nečistot. Tyto funkce a příslušenství vám značně mohou ulehčit práci při vysávání. Nyní se pojďme seznámit s příslušenstvím a funkcemi, se kterými se nejčastěji můžete u různých modelů průmyslových vysavačů setkat.

Seznam příslušenství a funkcí u průmyslových vysavačů:

 • Indikátor – Světelné indikátory vás mohou informovat o různých aktuálních informacích. Nejčastěji zobrazují aktuální program. Některé mohou zobrazovat nutnost výměny některé součástky a jiné zase signalizují plnost nádoby a zda je nutné ji vyprázdnit.
 • Filtry – Filtry zamezují tomu, aby se vysávané částečky dostávali zpět do ovzduší – například prach, či různé chlupy a vlasy. To je vhodné například pro alergiky. Pomocí filtru zabráníte dalšímu šíření těchto částeček. Můžete si vybírat z různých filtrů, nejčastěji však z HEPA filtru. HEPA filtr je velmi dobry a efektivní. Je dobré vybírat kvalitní filtr.
 • Funkce zpětného chodu průtoku vzduchu (vzduchové koště) – Tato funkce vám umožní namísto vysávání vyfukovat vzduch. Lze tak díky tomu rozfoukávat nečistoty a prach v okolí.
 • Funkce Press Clean – Tato funkce umožňuje čistit filtr (například hepa) proudem vzduchu, který je dostatečně silný. Díky tomu nemusíte rozebírat vysavač a vyndávat tak ručně filtr a následně ho pak čistit. Jedná se o velmi praktickou funkci, která vám vysávání značně zjednoduší při odstraňování nečistot.
 • Funkce automatického vypnutí – Tato funkce vám automaticky vypne vysavač pokud je vaše nádobka příliš plná a nedojde tedy k jejímu přeplnění.
 • Kolečka u vysavače – Vysavač by měl mít vhodná kolečka, která jsou z kvalitního materiálu a nebrání pohodlné mobilitě. Nezapomínejte tedy i na výběr koleček, která jsou z vhodného materiálu.
 • Osvětlení u vysavače – U průmyslových vysavačů vám může pomoci i funkce osvětlení. Díky tomu můžete pracovat v ne příliš dobře osvětlených místech. Osvětlení vám ulehčí celkovou práci s vysavačem.
 • Regulace výkonu – Funkce regulování sacího výkonu je velmi důležitým prvkem na každém vysavači. Setkáte se s ní prakticky u každého vysavače. Jedná se o tlačítko či jiný ovládací prvek, pomocí kterého pohodlně ovládáte aktuální výkon vysávání.
 • Nástavce – U každého průmyslového vysavače si můžete vybrat z řady různých nástavců, které vám ulehčí práci a umožní používat vysavač mnoha různými způsoby, které tak udělají z vašeho vysavače multifunkční spotřebič.
 • Funkce Quick Click – Tato funkce vám umožňuje jednoduchou výměnu jednotlivých nástavců. Díky jen pár málo krokům doopravdy jednoduše vyměníte jednotlivé komponenty na průmyslovém vysavači.

U některých vysavačů se setkáte s nabídkou i dalšího příslušenství.

Cena průmyslového vysavače

Posledním důležitým parametrem, na který se v našem článku zaměříme, je cena průmyslového vysavače. Můžete si vybírat z široké nabídky vysavačů. Možná byste očekávali, že průmyslové vysavače budou stát více jak 10 tisíc Kč, ale tyto přístroje se dají zakoupit již do 2 000 Kč. Záleží tedy však na tom, co od jednotlivých modelů očekáváte a na co je budete používat. Abyste věděli, kolik peněz je nutné investovat do nového průmyslového vysavače, tak jsme pro vás sepsali jednotlivé cenové kategorie. Povíme se také, co od modelů můžete očekávat v jednotlivých cenových kategoriích. Průmyslové vysavače můžete použít i na domácí čištění a může se zařadit i mezi užitečné zahradní pomocníky. S pomocí hepa filtru se zbavíte víření prachu při vysávání. Toto vše může ovlivnit výslednou cenu průmyslového vysavače.

Nejlevnější průmyslové vysavače s cenou do 2 000 Kč

Co nabízí tato cenová kategorie? Nejlevnější modely, které můžete zakoupit na našem trhu, mají cenovku do 2 000 Kč. Úplně ty nejlevnější modely dokonce startují na 1 000 Kč, což je velmi nízká cena. Vyberete si zde zejména domácí průmyslové vysavače na čištění. Co od těchto nejlevnějších průmyslových spotřebičů můžete očekávat? Tyto modely nenabízejí mnoho funkcí ani mnoho příslušenství. Také nemůžete očekávat moc veliký sací výkon ani vysokou efektivitu. Filtr bývá horší kvality. Modely jsou vyrobeny z levnějších materiálů. Pokud jste nenáročným uživatelem, pak vám tyto průmyslové vysavače mohou stačit. Průmyslové vysavače v této cenové kategorii jsou nejčastěji od výrobců ECG, Scheppach, nebo MAR-POL.

Cenové rozpětí od 2 000 Kč do 7 000 Kč

Cenová kategorie od 2 000 Kč do 7 000 Kč s DPH. V této cenové kategorii můžete zakoupit již o něco lepší průmyslové vysavače, které mají docela kvalitní materiály. Tyto průmyslové vysavače jsou značně výkonnější a mají příkon, který se pohybuje kolem hodnoty 1 500 Wattů. Tyto modely nabízejí jak suché tak i mokré vysávání. Můžete si zde vybírat modely i s kovovou nádobou a pokročilejšími filtry. Nádrž u modelů v této cenové kategorii má objem kolem cca 30 litrů.

Cena od 7 000 Kč do 13 000 Kč

Tato cenová kategorie nabízí průmyslové vysavače, které nabízí celou řadu pokročilých funkcí. V této kategorii si vybere každý náročnější zákazník. Tyto modely nabízejí vyšší výkon a mnoho dalších příslušenství a funkcí, které vám ulehčí práci při vysávání. Tyto modely také nabízejí mnohem dokonalejší konstrukci a vytvářejí tak mnohem menší hluk. Tyto průmyslové vysavače jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů a mají mnohem vyšší výdrž pro práci v náročnějším prostředí.

Nejdražší modely s cenou nad 13 000 Kč

Co nabídne kategorie s nejdražšími modely? V této cenové kategorii naleznete průmyslové vysavače, které jsou určeny především na profesionální použití ve specifických podmínkách. Tyto přístroje mají nejvyšší výkon a často musejí být napájeny 400 V. Úplně ty nejdražší modely mohou atakovat cenovou hranici až k 100 000 Kč a některé průmyslové vysavače jsou dokonce i dražší.

Průmyslové vysavače a pár slov na závěr

V tomto článku jsme se zaměřili na výběr toho nejlepšího průmyslového vysavače. Také jsme si řekli ty nejdůležitější parametry, které je vhodné znát pro výběr ideálního modelu vysavače. Podívali jsme se také i na cenové kategorie. Doufáme, že jsme vám dopomohli k výběru toho nejlepšího modelu a také doufáme, že vám tento průmyslový vysavač bude co nejlépe fungovat.

Nyní vás už od nákupu perfektního průmyslového vysavače dělí už jen pár kliknutí. Proto si vyberte jeden model z našeho srovnání výše a klikněte na odkaz “Zobrazit v obchodech”. Dále si pak porovnáte ceny jednotlivých modelů v různých obchodech.

Po prokliknutí do vámi preferovaného online obchodu si můžete daný průmyslový vysavač vložit do virtuálního košíku a objednat si ho v některém z online e-shopů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat