Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Ruční vysavače

rucni vysavacPotřebujete rychle vysát drobky a další nepořádek pomocí kompaktního pomocníka? Pak se vám bude do domácnosti hodit ruční vysavač. Ruční vysavač se hodí všude tam, kde není vhodné použít veliký klasický vysavač nebo tyčový vysavač. S ručním vysavačem zvládnete vysát efektivně a bez námahy. Navíc ho nemusíte použít jen v domácnosti, upotřebíte ho i při vysávání vašeho automobilu a na mnoha dalších místech. Jedná se vskutku o užitečného mobilního pomocníka.

Na trhu naleznete dnes mnoho různých modelů ručních vysavačů, které jsou skladem v mnoha obchodech. Díky tomu nemusí být jednoduché vyznat se v záplavě nabídek u různých prodejců. Každý model má rozdílné parametry a vybrat si ten správný ruční vysavač je značně obtížné. Navíc vás to bude stát i váš drahocenný čas. Naše srovnání ručních vysavačů vám tento čas ušetří.

Pokud nechcete strávit výběrem ručního vysavače několik dní, přečtěte si tento článek, kde se dozvíte, jak vybrat ruční vysavač. Podíváme se zde na 10 nejlépe hodnocených modelů ručního vysavače. Pak se také zaměříme na důležité parametry a mnoho dalšího. Vaše domácnost ruční vysavač určitě upotřebí. Hodí se i do auta a na další místa. Ruční vysavač patří mezi velmi užitečné spotřebiče.

Ruční vysavače: Srovnání 10 nejlepších ručních vysavačů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších ručních vysavačů. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto ruční vysavače si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

Srovnání nejlepších ručních vysavačů

NázevVzhledHmotnost (v kg)Typ vysáváníHlučnost (dB)Objem nádoby (v litrech)Doba provozu (min)Doba nabíjení (hod)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Sencor SVC 190Ruční vysavač Sencor SVC 1901,5Mokré i suché800,51512447Zobrazit v obchodech
Electrolux ZB 6106 WDTRuční vysavač Electrolux ZB 6106 WDT0,94Mokré i suché?0,51441499Zobrazit v obchodech
Orava VY-224 BRuční vysavač Orava VY-224 B1,5Mokré i suché720,5205845Zobrazit v obchodech
ETA Verto 0442Ruční vysavač ETA Verto 04421,39Mokré i suché720,5156703Zobrazit v obchodech
Electrolux ZB 5112 ERuční vysavač Electrolux ZB 5112 E1,52Suché770,511161247Zobrazit v obchodech
Black & Decker WDB 215 WARuční vysavač Black & Decker WDB 215 WA1,1Mokré i suché720,37810889Zobrazit v obchodech
Bosch BHN 20110Ruční vysavač Bosch BHN 201101,4Suché??16121730Zobrazit v obchodech
ETA Carsha 1424Ruční vysavač ETA Carsha 14241,74Suché780,420121999Zobrazit v obchodech
Grundig VCH 6130Ruční vysavač Grundig VCH 61300,7Mokré i suché800,51014899Zobrazit v obchodech
ETA 3423 90000Ruční vysavač ETA 3423 900000,4Suché?0,42051599Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení ručních vysavačů od jejich uživatelů.

Ruční vysavače: Vyplatí se ruční vysavač zakoupit?

Velkou výhodou ručního vysavače je to, že se jedná o malé přenosné zařízení, které je ideální pro domácnost a hodí se i do auta. V autě s ním můžete vysávat čalounění. Obvykle však má tento typ vysavače docela slabou baterii a je navržen tak, že konstrukce ručního vysavače není vhodná pro vysávání větších ploch na podlaze, protože to může skončit nepříjemnou bolestí zad z dlouhodobého ohýbání. Nejedná se tedy o alternativu k tradičnímu vysavači, ale pouze o doplňkové vybavení, které stojí za to mít doma.

Nelze však popřít, že je to nejpohodlnější zařízení, které lze použít k vysávání čalounění v autě. Hodí se také k vysávání čalounění nábytku nebo k čištění těžko přístupných míst – například prachu z horních částí nábytku nebo oken. Některé modely mají také funkci sběru vody z podlahy. Ruční vysavač je užitečným pomocníkem, který se u vás doma rozhodně neztratí.

Jak vybrat dobrý ruční vysavač

Ruční vysavače jsou malé, mobilní zařízení, které jsou ideální pro čištění různých zákoutí v domácnosti, čalounění nábytku a hodí se i do auta. Stejně jako u jiných zařízení vyžaduje nákup tohoto modelu znát určité parametry. Proto jsme připravili tuto část článku. Dozvíte se zde o parametrech, které je potřebné znát pro výběr kvalitního ručního vysavače.

Výběr podle druhu napájení ručního vysavače

První věcí, na kterou je důležité se zaměřit, je typ napájení. Setkáte se s 2 typy napájení. Tím prvním je napájení z elektrické sítě a druhé je napájení pomocí akumulátoru.

Ruční vysavač napájený z elektrické sítě

Ruční vysavač, který je napájený z elektrické sítě, není úplně obvyklým modelem. Hodí se tehdy, pokud potřebujete o něco vyšší výkon než umí nabídnout ruční aku vysavač.

Dále naleznete také modely, které se dají napájet ze zapalování v autě. Tento typ je ideální pro čištění vozu. Bohužel se moc nehodí na vysávání v domácnosti, protože obvykle musí být neustále připojen k zásuvce v autě nebo mít velmi slabou baterii. Modely však budou vhodné pro čištění všech povrchů.

Ruční vysavač akumulátorový

Aku ruční vysavače jsou populární mezi zákazníky a patří mezi nejprodávanější modely. Naleznete od nich na trhu širokou nabídku různých modelů. Jsou populární, protože mají malou hmotnost. Díky tomu mají velmi dobrou mobilitu. Další výhodou je, že u ručního vysavače s akumulátorem, se vám nebude nikde plést kabel od napájení.

U bateriového vysavače je akumulátor velmi důležitou součástí, proto je nutné se zaměřit i na parametry samotného akumulátoru. U něj je důležité se především zaměřit na výdrž baterie, kapacitu a typ baterie.

Akumulátor u aku vrtačky je jedním z hlavních a důležitých parametrů. Určuje nám to, jak dlouho budete schopni vrtat s aku vrtačkou a jak je daná vrtačka výkonná.

Typy akumulátorů

  • Li-Ion baterie – Tento typ je tím nejmodernějším typem akumulátoru v současné době. Má výborné vlastnosti a vydrží mnohem déle než ostatní typy baterií. U naprosté většiny aku vysavačů se setkáte právě s tímto typem baterie. Tyto baterie by se nikdy neměli vybít až do prázdné kapacity.
  • Ni-Cd baterie – Tento typ baterie má o něco větší odolnost proti celkovému vybití. Jedná se o starší typ baterie. Má nižší kapacitu. Do nových přístrojů se tento typ baterie již moc nepoužívá.
  • Ni-Mh baterie – Tento typ baterie má větší kapacitu než Ni-Cd a to zhruba dvojnásobnou. Tento typ baterie se umí rychleji nabíjet avšak jeho nevýhodou je malé napětí článku.

U ručních vysavačů se nejčastěji setkáte s modely s Li-Ion baterií.

Velkým problémem tohoto typu zařízení je jejich pracovní doba – ačkoli standard je kolem 15 min až 30 min, existuje mnoho zařízení, která mají již po 8 minutách vybitou baterii. Proto zkontrolujte, jak dlouho vaše zařízení vydrží na plné nabití, a pamatujte na to, že časté používání urychluje vybíjení baterie.

Doba nabíjení je také důležitá. Pokud zařízení poběží po dobu 5 minut a poté se nabíjí půl dne, nebude to pro nás efektivní ani přívětivé.

Vyplatí se vybrat ruční vysavač, který má indikátor nabití baterie. Díky tomu budete moci zkontrolovat, zda je baterie nabitá do plna.

Ruční vysavač a objem nádoby

Velikost nádoby na nečistoty je velmi důležitým parametrem. Čím je objem nádoby větší, tím méně často ho musíte vyprazdňovat. Nemůže však být příliš velký, protože pak celková velikost zařízení výrazně narůstá a ruční vysavač se tak stává těžkým a nepříliš šikovným. Což nám může odstranit výhody, kvůli kterému si lidé ruční vysavač především pořizují. Těmito výhodami je dobrá mobilita, praktičnost a nízká hmotnost.

Vysávání mokré nebo suché?

Dále je dobré přemýšlet nad tím, zda budete chtít vysávat i na mokro. Většina dostupných levných modelů nabízí suché vysávání. S ním vysajete všechny suché nečistoty. Pokud vás trápí i mokré nečistoty, pak si můžete vybrat ruční vysavač, který je uzpůsoben pro mokré vysávání.

Je důležité si však uvědomit, že modely na mokré vysávání jsou o něco více dražší, než ty na suché vysávání. S modely na mokré vysávání však získáte mnohem více funkčnosti a takový model se stane mnohem více univerzálním ručním vysavačem.

Doba provozu

Je velmi důležité, jak dlouho bude ruční vysavač schopný fungovat, když je baterie plně nabitá. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou poměrně velké. Na trhu jsou k dispozici modely s dobou provozu od 5 do 30 minut.

Je také vhodné zkontrolovat dobu nabíjení baterie pro daný model. Nákup zařízení, které bude fungovat po dobu 10 minut a nabíjet se půl dne nepřetržitě, není nejrozumnějším řešením.

Příkon a výkon

Při nákupu vysavače bychom měli věnovat pozornost také příkonu zařízení. Příkon nám do jisté míry ovlivní i výkon přístroje. Udává se ve Wattech (W).

Předem je jasné, že ruční vysavač nikdy nebude mít sílu klasického vysavače. Měl by však být dostatečně silný, aby dokázal vypořádat i s nepořádkem jako jsou například vlasy a chlupy na pohovce od domácích mazlíčků.

Hlučnost vysavače

Při výběru ručního vysavače nezapomínejte ani na hlučnost. Tento parametr se může stát sice jako nedůležitý, ale je důležitý tehdy, pokud máte citlivý sluch nebo máte domácí mazlíčky. Příliš hlučný vysavač vám může vadit i z mnoha více důvodů. Proto se oplatí sledovat tento parametru před koupí konkrétního modelu vysavače.

Pokud chcete tichý vysavač, vybírejte modely s hlučností kolem 55 až 70 dB. Středně hlasité vysavače mají hodnoty hlučnosti od 70 do 80 dB.

Nad 80 dB lze považovat vysavače již za hodně hlučné. Hlučnější vysavače mohou být nepříjemné na používání.

Filtry

Pokud jste alergický nebo máte rodinu s alergiemi, je dobré si zakoupit ruční vysavač s filtrem. HEPA filtr umožňuje zachytit bakterie, viry a roztoče. Díky tomu se stará o pohodu členů domácnosti a minimalizuje nepříjemné příznaky alergií. Je vhodné zkontrolovat, zda je filtr ve vysavači vyměnitelný nebo omyvatelný. U ručních vysavačů se můžete setkat 2 typy filtrů.

Lze si vybrat z těchto filtrů:

  • Mikrofiltr – Mikrofiltr je vyroben z tkaniny. S tímto typem filtrace setkáte především u velmi levných modelů.
  • HEPA Filtr – HEPA Filtr je pokročilejším typem filtrace. Je velmi účinný. Tento filtr se hodí především pro alergiky, protože dokáže zachytit až 99 % prachových částic.

Příslušenství a funkce ručního vysavače

Ruční vysavače nemají tolik příslušenství jako klasické vysavače, ale mnoho výrobců přidává jeden nebo dva další kartáče, aby byl model atraktivnější.

Z příslušenství je užitečný kartáč na čištění koberců a čalounění, jakož i speciální nástavec k lepšímu dosažení těžko přístupných míst. Pokud máte zvířata, zkontrolujte, zda daný produkt, který vás zajímá, nabízí také příslušenství pro lepší sběr vlasů z různých povrchů.

Z příslušenství si můžete ještě vybrat nabíjecí stanici, turbokartáč, štěrkový nástavec nebo štěrbinovou trubici.

Hmotnost

Dalším důležitým kritériem je hmotnost ručního vysavače. Přenášení těžkého zařízení po dobu několika minut není velmi pohodlné. Proto stojí za to vybrat si produkt, který váží maximálně 2,5 kg. Poté bude vysávání příjemné.

Cena ručního vysavače

Cena ručního vysavače je důležitým parametrem, pomocí kterého se většina zákazníků bude řídit. Proto se pojďme podívat na to, v jakých cenových relacích se ruční vysavače pohybují. Nejlevnější ruční vysavač lze zakoupit již za cenu kolem 400 Kč s DPH a to je velice lidová a zároveň přívětivá cena. Ruční vysavač si dnes již může zakoupit prakticky každý.

Pokud potřebujete dokonalý ruční vysavač s vysoce pokročilými funkcemi, není problém se dostat na cenovku v řádu několika tisíců a dokonce i desetitisíců korun.

Jaké jsou nejčastější cenové hladiny ručních vysavačů?

Nejlevnější ruční vysavače s cenou do 1 000 Kč

Co můžete očekávat od nejlevnější vysavačů s cenovkou do 1 000 Kč s DPH? Jedná se o nejlevnější modely a ty úplně nejlevnější lze zakoupit za cenu již kolem 400 Kč s DPH. Tyto modely mají základní vybavení a horší parametry baterie. Díky tomu mají menší výdrž.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Tuto cenovou kategorii lze označit za zlatou střední cestu. Vyberete si zde již o něco pokročilejší modely, které nenabízejí jen základní parametry. Vyberete si zde i typy ručních vysavačů pro mokré vysávání. Tyto modely nabízejí obvykle lepší výdrž baterie a to již kolem 15 minut (po tuto dobu lze vysávat).

Nejdražší modely s cenou nad 2 000 Kč

Co nabízí modely s nejdražší cenovkou, která se pohybuje nad 2 000 Kč s DPH? Tyto modely nabízí dostatečný výkon. Vyberete si zde modely s mnoha funkcemi. Vyberete si zde vysavač jak na suché vysávání, tak i mokré. Také si zde můžete vybrat z různých barev a ze zajímavého designu. Tato kategorie nabízí velmi kvalitní modely ručního vysavače.

Ruční vysavač: Značky dostupných modelů ručních vysavačů

Electrolux

Electrolux logo

Electrolux je švédský koncern. Je to největší výrobce domácích i profesionálních spotřebičů. Můžete ho znát díky mnoha výrobkům, které se používají nejen v domácnosti. Zajímavostí je, že výraz „luxovat“ vychází z původního názvu Lux. Za úspěchem Luxu stojí i to, že se ze značky stalo synonymum pro vysávání, tedy luxování. V roce 1912 byl pod názvem Lux I uveden na trh první vysavač vyrobený společností Lux ve Stockholmu. Jeho cena byla 44 dolarů. Od té doby se vysávání u nás říká též luxování.

Ruční vysavače Sencor

Sencor je původně japonská značka, které se podařilo expandovat do celého světa, včetně České republiky. Vysavače Sencor sází na širokou nabídku sortimentu. Značka Sencor nabízí různé druhy vysavačů zejména s označením SVC, od bezsáčkových, tyčových až po sáčkové a robotické vysavače. Vysavače Sencor jsou především známé díky své řadě SVC.

Ruční vysavače Bosch

bosch

Firma Bosch je u nás také velice dobře známá. Jedná se o Německou firmu založenou Robertem Boschem. Bosch produkuje výrobky již téměř 130 let. Dělá mnoho domácích spotřebičů, které potřebujete každý den ve své domácnosti včetně ručních vysavačů. Od tohoto výrobce si můžete vybrat kompaktní univerzální vysavače na hrubé a mokré nečistoty. Dále si můžete od něj zakoupit typy k vysávání kamenného prachu, dřevěného prachu a mnoho dalších. Výjimkou nejsou ani ruční vysavače.

Ruční vysavače Hoover

Historie firmy Hoover, založené v USA, se váže až k roku 1908. Začínala výrobou vysavačů. Značka Hoover nabízí hlavně válcové vysavače (bezsáčkové), akumulátorové, robotické, stojaté, ruční vysavače a čističe matrací.

Ruční vysavače Philips

philips

Nizozemská značka Philips se zabývá též výrobou mnohých druhů vysavačů. Nejčastěji od nich zakoupíte modely se sáčkem s klasickou konstrukcí. Zakoupíte od nich i ruční vysavač. Jejich ruční vysavače mají dobré nabíjení a jsou vhodné pro domácnost.

Ruční vysavače ETA

ETA je českou firmou a neznámější českou značkou pro domácí spotřebiče. Byla založena podnikatelem Janem Prošvicem. Prvně se ETA proslavila výrobou elektrických žehliček. Po znárodnění za socialismu byla k výrobě přidružena i výroba vysavačů. Tato výroba se během krátké doby stala jejím hlavním výrobním programem. V roce 1981 bylo například vyrobeno až 2 500 000 kusů ETA x400. Modely ETA se mohou řadit mezi ty nejlepší vysavače.

V dnešní době ETA nabízí několik druhů vysavačů. Můžete si u ní vybrat sáčkové, bezsáčkové, víceúčelové, ruční a tyčové vysavače.

Ruční vysavač a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový ruční vysavač. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží. Nový ruční vysavač už na vás čeká v některém z mnoha internetových obchodů, kde ho mají skladem.

Doufáme, že jsme vám s úkolem výběru nového ručního vysavače pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Dostupné ruční vysavače naleznete skladem v mnoha internetových obchodech, které prodávají spotřebiče do domácnosti.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem ručního vysavače.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 3.7]

Mohlo by vás také zajímat