Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Meteostanice


Meteorologická stanice je malým zařízením, které provádí neustálé měření pomocí čidla a poskytuje přístup k informacím o aktuálních povětrnostních podmínkách. Kromě toho meteostanice informuje o tlaku, teplotě, větru nebo vlhkosti. Některé meteostanice nejen měří podmínky, které převládají venku, ale také zobrazují informace o vnitřní teplotě a vlhkosti uvnitř budovy. Taková zařízení vám nezabírají mnoho místa a patří mezi stále populárnější zboží. Domácí meteostanici využije doopravdy každý.

Klasické teploměry vám měří jen venkovní teplotu. Meteostanice zvládá měřit vnitřní a venkovní teplotu, rychlost větru, předpověď počasí, tlak, vlhkosti vzduchu vnitřní a venkovní a zobrazí také i vždy aktuální hodiny a datum. Meteostanice naleznete skladem v mnoha obchodech.

Proč si koupit meteostanici?

Tato otázka určitě napadne každého. Proč si mám koupit meteostanici, když si mohou rozkliknout předpověď počasí všude na internetu nebo stačí zapnout televizi či rádio?

Odpověď je poměrně snadná. Tyto informace na internetu a v TV nejsou tak přesné. Kvalitní meteorologická stanice vám poskytne lokální data, takže máte mnohem přesnější informace. Meteostanice vám sdělí informace o tlaku, teplotě, vlhkosti a zobrazí vám i údaje o aktuálním atmosférickém tlaku.

Jak meteostanice toto info získá? Získává ho pomocí čidla. Kromě venkovní teploty a dalších údajů zvládá měřit i údaje vnitřní. Kvalitní a pořádná meteorologická stanice by měla mít více čidel, která měří teplotu, atmosférický tlak a vlhkost.

Výběr a test nejlepších meteostanic

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších meteorologických stanic. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledDosah venkovního čidla (m)Rozsah teplotyRozlišení °COrientační cena (s DPH)Dostupnost
GARNI 975Meteostanice GARNI 975150-40°C až +80 °C0.13865Zobrazit v obchodech
Sencor SWS 9898Meteostanice Sencor SWS 9898150-40°C až +60°C ?2490Zobrazit v obchodech
TFA Spring 35.1129.01Meteostanice TFA Spring 35.1129.0160-40°C až +60°C?1680Zobrazit v obchodech
Emos E 6018Meteostanice Emos E 6018100-50°C až +70°C0.1929Zobrazit v obchodech
Sencor SWS 9700Meteostanice Sencor SWS 9700150Neudává se?2699Zobrazit v obchodech
Netatmo Urban NWS01-ECMeteostanice Netatmo Urban NWS01-EC100-40°C až +65°C?3759Zobrazit v obchodech
Solight TE81Meteostanice Solight TE8160-40°C až +60°C?1043Zobrazit v obchodech
Hyundai WS 2303Meteostanice Hyundai WS 230330-20°C až +50°C ?999Zobrazit v obchodech
Emos AOK-5018BMeteostanice Emos AOK-5018B30-50°C až +70°C0.1560Zobrazit v obchodech
Meteostanice SENCOR SWS 4250Meteostanice Meteostanice SENCOR SWS 425030-20°C až 60°C?608Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení meteostanic od jejich uživatelů.

Meteostanice: Nejlepší meteostanice podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání meteostanic, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Jak vybrat meteostanici

Pokud nechcete být zaskočení aktuálním počasím, pak stojí za to koupit si meteorologickou stanici. Takové zařízení vám ukáže aktuální počasí a také vás upozorní na atmosférické změny. Je to zařízení, které na základě zkoumaných povětrnostních podmínek dokáže vyhodnotit počasí pro daný den. Toto zařízení obvykle plně nahradí klasickou předpověď počasí jak ji znáte z TV nebo internetu a ušetří nám tak spoustu času. Stačí se jen kouknout na displej a už víte, jak se obléknout.

Na trhu si můžete vybírat z různých modelů meteorologických stanic. Mnoho modelů má různé parametry a pokud nevybíráte meteorologické stanice každý den, může být pro vás obtížné se v těchto informacích vyznat. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, kde se dozvíte o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr meteostanice. Podíváme se na parametry jako je citlivost měření, displej, vzhled, rozměry, baterie, audio, cena a další.

Meteorologická stanice vám umožní naplánovat si víkendový výlet a oblečení na celý den.

Způsob předpovědi počasí

Meteorologické stanice si můžeme rozdělit podle toho, jak předpovídají počasí. V zásadě se meteostanice podle tohoto rozdělení dělí na 3 typy. Prvním je stanice s měřením barometrického tlaku. Dalším stanice s připojením k internetu a stanice se systémem Meteotime.

 • Předpověď počasí pomocí barometru – Tyto stanice předpovídají počasí pomocí barometru. Díky tomu dokáží vyhodnotit budoucí vývoj počasí. Tato zařízení s barometrem poskytují dobrou lokální předpověď počasí.
 • Předpověď počasí z internetu – Tuto meteostanici musíte připojit k internetu. Ta si pak stáhne data o předpovědi počasí z přednastavených meteorologických serverů. Některé meteostanice mohou dále data posílat i na váš chytrý telefon.
 • Předpověď počasí Meteotime – Posledním způsobem předpovědi počasí je systém Meteotime. Systém Meteotime je spravován švýcarským úřadem pro meteorologii. Ten posílá 2x za den schválená data do vaší meteorologické stanice. Samotná meteo stanice tedy žádné měření neprovádí. Nevýhodou je, že tato data nejsou lokální a nemusí být 100% přesná.

Rozsah měření

Meteorologická stanice je zařízením, které dokáže určit počasí daného dne na základě přesných výsledků. Výsledky jsou formulovány na základě teploty, tlaku a vlhkosti. Modernější modely meteostanic mohou také měřit množství srážek a rychlost větru.

Čím je u dané veličiny širší rozsah měřených hodnot, tím je výsledek měření obvykle přesnější. Rozsah vnitřních teplot bývá menší, protože uvnitř se nepředpokládají vysoké rozdíly teplot.

 • Rozsah vnitřní teploty – Rozsah vnitřních teplot bývá obvykle kolem – 10 °C až 50 °C. Pokud potřebujete širší rozsah, lze si zakoupit i dražší modely, které to umožňují. Nicméně pro domácí měření postačí meteostanice s užším vnitřním rozsahem teplot.
 • Rozsah vnější teploty – Naopak pro vnější měření potřebuje meteostanice mnohem širší rozsah. Obvykle si vyberete meteostanice s rozsahem kolem -20 °C až 60 °C. Stačí si vybrat přístroje, které odpovídají našemu podnebí. Při výběru je dobré se zaměřit hlavně na spodní hranici teplot.

Dobré je se také zaměřit na to, jak veliké rozlišení měření teplot daná meteostanice má. Rozlišení nám udává to, jaké změny je přístroj schopen zobrazit a zaznamenat. Horší přístroje ukáží teplotu v celých stupních. Lepší jsou schopné zobrazovat teplotu v řádech desetin °C (0,1 °C).

Displej meteostanice

Displej je jedním z nejdůležitějších parametrů meteorologické stanice. Dobré zařízení je zařízení, jehož displej je podsvícený a umožňuje číst výsledky při slabém osvětlení. A co víc, mělo by být dost velké, aby nám jeho informace byly čitelné a jasné. Některé modely mají barevný displej, ale to není nutné a rozhodně to zvyšuje jejich cenu.

Napájení

Meteorologické stanice jsou obvykle napájeny bateriemi typu AA. Dále si také můžete vybrat solární zařízení, které je šetrnější k životnímu prostředí a je tak mnohem více ekologické. Solární meteostanice však nebudou dobře fungovat tehdy, kdy je málo slunečních paprsků a také vám nebudou fungovat v temných místnostech.

Ukládání dat a připojení k počítači

Meteorologické stanice mají schopnost ukládat data. To potěší všechny lidi, kteří jsou technickým typem. Ukládání dat umožňuje pozdější srovnání a kompilaci statistik počasí. Některé modely meteostanic mohou uložit dokonce až 4000 záznamů. Tyto modely budou skvělým řešením pro amatérské meteorology. Některé lze také připojit k notebooku a přenést do něj záznamy počasí. Do počítače je lze připojit klasicky přes USB kabel nebo pomocí Bluetooth připojení. Díky tomu si můžete data uspořádat a statisticky je vyhodnocovat. Toto může být dobré nejen pro amatérské meteorology, ale i pro piloty nebo zemědělce. Lepší modely meteostanic, které nabízí přenos dat do PC, obvykle přichází i se software, který dokáže data z meteostanice dále zpracovávat.

Počet senzorů

Pro získání nejspolehlivějšího výsledku měření je vhodné vybrat si meteorologickou stanici s větším počtem senzorů. Můžete si vybrat meteorologické stanice dokonce až s 10 senzory.

Funkce a příslušenství u meteostanic

Každá i nejjednodušší stanice má minimálně čtyři funkce měření počasí. Lze si vybírat i z různého příslušenství. To se moc neliší od ostatního zboží. Jaké funkce a příslušenství si lze vybrat? Na to se pojďme nyní podívat.

Funkce a příslušenství:

 • Teploměr (měření teploty) – Měření teploty je logicky nejzákladnější měření jakékoli meteorologické stanice. Přesto ne u každého modelu funguje dobře a mnoho modelů může ukazovat špatnou teplotu (nepřesnou). Proto je tak důležité zvolit zařízení s vysoce kvalitním senzorem. Meteostanice by měla být umístěna na stinném a suchém místě, které nám poskytne odpovídající hodnotu aktuální venkovní teploty.
 • Měření vlhkosti (vlhkoměr) – S pomocí vlhkoměru jsme schopni měřit vlhkost venku a uvnitř domácnosti.
 • Měření atmosférického tlaku (barometr) – Jedna se o základní měření, které mnoho zákazníků očekává od meteorologické stanice. Měření je vhodné pro lidi, kteří jsou citliví na rozdíly atmosférického tlaku. Pokud chcete měřit atmosférický tlak, měl by být model vybaven kvalitním samostatným barometrem.
 • Měření srážek – tento parametr se měří speciálním senzorem, kterým je nádoba umístěna venku. V nádrži se hromadí voda a do zařízení se odešle informace o její hladině. Měření srážek naleznete především u pokročilých modelů.
 • Rychlost a směr větru (anemometr) – Tento parametr je obvykle často přítomný v novějších modelech meteostanic. Umožňuje měřit rychlost a často směr větru, což bude užitečné pro lidi, kteří často pracují venku. Lidé žijící v paneláku se musí vzdát tohoto parametru, protože často není možné instalovat takový senzor do panelového bytu.
 • Východ a západ slunce – Tato funkce umožňuje zobrazit údaje o východu a západu slunce. Meteostanice by měla být nastavitelná pro Česko. Pokud není, bude zobrazovat špatná data o východu a západu slunce.
 • UV záření – to je další parametr, který se nachází v novějších modelech. Označuje index UV záření, takže tato hodnota je užitečná pro lidi, kteří mají zvýšené riziko vzniku rakoviny.
 • Alarm / audio – Meteostanice může být vybavena i audio (zvukovým) alarmem. Ten vás upozorní v případě vybití baterií nebo při dalších okolnostech.
 • Upozornění na změnu počasí – Některé profesionálnější modely jsou vybaveny upozorněním, které vás informují o náhlé změně počasí. Dokáží vás informovat s předstihem, takže například víte, kdy je nutné uklidit slunečníky, protože se zvedá vítr.
 • Předpověď počasí – mnoho meteorologických stanic má schopnost analyzovat výsledky na základě kterých předpovídají počasí na další dny.
 • Budík – umožňuje si nastavit budík na konkrétní čas. Většinou může hrát různé melodie a má více nastavení (záleží na modelu).

Cena

Kolik by měla nová meteostanice stát? To se odvíjí především od toho, co všechno by měla měřit.

Cena meteostanic do 1 000 Kč

Co si vyberete za modely s cenovkou do 1 000 Kč s DPH? Nejlevnější modely si můžete zakoupit i za cenu kolem 200 Kč s DPH. Za tuto cenu toho meteostanice moc nenabídnou a jedná se spíše o vylepšené teploměry nebo budíky. U těchto modelů nenaleznete často ani vlhkoměr a ani barometr.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Tyto modely se řadí již mezi profesionálnější modely. Vyberete si zde modely i s barometrem a vlhkoměrem. Tyto modely mají i pokročilý displej a celou řadu různých nastavení. V této cenové kategorii si zakoupíte modely od značky TFA, ADE nebo GoGEN.

Cena nad 2 000 Kč

Chcete být amatérským meteorologem? Pak vám bude vyhovovat tato cenová kategorie nad 2 000 Kč s DPH. Tyto modely mají mezi funkcemi barometr, vlhkoměr, snímač na rychlost větru a dešťové srážky. Pokud potřebujete kvalitní a profesionální meteostanici, pak si ji vyberete v této cenové kategorii. Nejdražší modely stojí i klidně kolem 7 000 Kč s DPH a více.

Meteostanice: Značky

Na trhu naleznete mnoho různých značek produktů. Co od nich můžete očekávat? Jak kvalitní zboží vyrábějí a prodávají? Na to se pojďme zaměřit v této části článku.

Na trhu si vyberete například z těchto značek meteostanic:

 • Hyundai
 • Sencor
 • Emos
 • Solight
 • Garni
 • TFA
 • GoGEN
 • ADE
 • Oregon Scientific
 • X-SITE
 • TechnoLine
 • Ventus
 • Netatmo
 • Auriol

a další.

Meteostanice Hyundai

hyundai elektronika

Od značky Hyundai naleznete poměrně široký sortimenet meteorologických stanic. Mezi nejprodávanější modely patří Hyundai WS 2303 nebo Hyundai WS 1070. Modely od značky Hyundai nabízí dobré funkce jako je podsvícený displej, budík, barometr a mnoho dalších užitečných funkcí a příslušenství. Modely od značky Hyundai se prodávají za cenu kolem 1 000 Kč s DPH a jsou skladem v mnoha obchodech.

Meteostanice Sencor

Značka Sencor pochází původně z Japonska. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969 v Japonsku. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor se zabývá prodejem mnoha spotřebičů, které jsou dobře cenově dostupné. Koupíte od něj i meteorologické stanice pro měření počasí. Mezi nabízeními meteostanicemi se značka Sencor dokáže prodrat mezi modely, které nabízejí dobrý poměr cena / výkon. Na našem trhu naleznete více jak 50 různých modelů meteostanic od značky Sencor. Mezi nejpopulářnější model patří Sencor SWS 4000 nebo Sencor SWS 212 RC. Modely od Sencoru nabízí různé funkce. Lze si vybrat produkty s vlhkoměrem, budíkem nebo s podsvícením displeje. Modely od Sencoru jsou skladem prakticky všude.

Meteostanice Emos

EMOS

Značka EMOS je českou značkou, která byla založena v roce 1991 ve městě Přerov. Od značky EMOS si zakoupíte meteostanice, set top boxy, reflektory a mnoho další elektroniky. Od této značky si zakoupíte kvalitní a dobře cenově dostupné modely. Tyto modely vám změří vnitřní a vnější teplotu, vlhkost vzduchu, atmosférický tlak a mnoho dalších veličin. Nejprodávanější modely od EMOS jsou Emos AOK-5018B nebo EMOS E0042 či EMOS E 8825. Tyto modely mají dobré hodnocení a recenze od zákazníků a najdete je skladem v mnoha obchodech.

Meteostanice Solight

Solight

Značka Solight je výrobcem osvětlení, LED svítilen, elektroinstalačního materiálu PC a samozřejmě i meteostanic. Tyto meteostanice nabízejí podsvícený displej, barometr, vlhkoměr a další funkce. Mezi často prodávané modely od značky Solight patří Solight TE 81 nebo Solight TE81W.

Meteostanice Garni

garni

Garni vznikla kolem roku 1995. Od značky Garni si zakoupíte lepší přístroje, které se dají použít i pro profesionální měření. Tyto modely jsou o něco dražší. Zvládají měřit vhlkost, barometrický tlak, směr větru, srážky a samozřejmě i vnější a vnitřní teplotu.

TFA

TFA

Německá značka TFA nabízí různé meteorologické přístroje a teploměry. Vyberete si zde meteostanice vyšší třídy a dokonce si vyberete i profesionální modely. U těchto modelů od značky TFA naleznete barometr a mnoho dalších užitečných funkcí a příslušenství. Skladem jsou tyto produkty v mnoha obchodech.

GoGEN

gogen logo

Gogen je českou značkou a elektronika od této značky je vyráběna v Česku. Od této značky si zakoupíte Budíky, digitální kamery, DVD přehrávače, rádia, audio, reproduktory, tablety, sluchátka a samozřejmě i meteorologické stanice. Od této značky si vyberete jak základnější modely, tak i pokročilé meteostanice, které změří barometrický tlak, vlhkost a další.

Test, recenze a popis nejlepších meteostanic

Meteostanice Sencor SWS 4000

Meteostanice Sencor SWS 4000

První stanicí v našem srovnání je model Sencor SWC 4000. Co tento model nabízí? Je vybaven snímačem pro měření vnitřní a venkovní teploty. Dokáže měřit vlhkost. Nabízí funkce budíku, ukazatel vnější teploty a podsvícení displeje. Rozsah měření vnitřní teploty je 0 až 50°C. Rozsah měření venkovní teploty je -20°C až 60°C. Hodiny jsou řízení pomocí signálu DFC77. LCD displej je barevný a podsvícený. Model se napájí z baterií, které nejsou součástí balení. Dosah venkovního čidla je 30 metrů. Zákazníci hodnotí tento model velmi dobře. Na našem trhu se prodává za cenu kolem 577 Kč s DPH.

Hyundai WS 2303

Hyundai WS 2303

Hyundai WS 2303 je moderně vypadající meteorologická stanice. Zaujme vás především svým vzhledem. Je vybavena kvalitním podsvíceným displejem, který má dostatečně veliká čísla. Kromě teploty naleznete na displeji i čas a další důležité informace. Model je vybaven bezdrátovými čidly, které se napájí pomocí AA baterií. Dosah venkovního čidla je 30 metrů. Rozsah měřitelné teploty je -20 až 50°C. Je vybaven budíkem a vlhkoměrem. Barometr u tohoto modelu nehledejte. Tento model zakoupíte za cenu kolem 999 Kč s DPH.

Emos AOK-5018B

meteostanice Emos AOK-5018B

Domácí meteostanice EMOS AOK-5018B má dobré hodnocení od uživatelů a umístila se díky tomu jako další dobré zařízení v našem srovnání v tomto roce. Tato meteostanice kromě základních funkcí nabízí i možnost ukládání dat do paměti a jejich pozdější zobrazení. Displej je podsvícený. Díky tomu má dobrou viditelnost i v tmavých místnostech a v okamžiku, kdy je málo přirozeného světla. Rozsah měřitelné teploty je -50 °C až +70 °C. Rozlišení 0.1 °C. Ve funkcích naleznete budík, barometr, ukazatel vnější teploty, podsvícený displej a vlhkoměr. Model meteostanice má dobré hodnocení a prodává se za cenu kolem 596 Kč s DPH. Tento model naleznete skladem v mnoha internetových obchodech.

TFA Spring 35.1129.01

meteostanice TFA 35112901

Další dobrá meteostanice, která má dobré hodnocení zákazníků. Jmenuje se TFA Spring 35.1129.01. Toto zařízení má barevný displej, který je přehledný. V přístroji je zabudovaný barometr, které měří atmosférický tlak. TFA Spring dokáže předpovědět počasí pomocí barometru. Čidlo je bezdrátové. Maximální a minimální teploty se dají uložit do paměti přístroje. Hodiny a datum jsou rádiem řízené. Rozsah měření vnitřní teploty je 0°C až +50°C. Pro venkovní teploty je rozsah -40°C až +60°C. Mezi funkcemi naleznete budík, barometr, ukazatel vnější a vnitřní teploty a vlhkoměr. Dosah venkovního čidla je až 60 metrů. Za kolik se tento model meteostanice prodává? Na trhu ji naleznete za cenu, která se pohybuje kolem 1 680 Kč s DPH.

GARNI 975

meteostanice GARNI 975

Chcete o něco profesionálnější meteorologickou stanici? Pak si vyberte model meteostanice Garni 975 od českého výrobce. Toto zařízení vám nabídne vše, co potřebuje k životu amatérský meteorolog. Model nabízí rozsah měřitelné teploty -40 až +80 °C. Model nabízí kvalitní LCD displej na kterém uvidíte vše. Můžete si pohodlně přizpůsobit jas. Maximální a minimální teploty si můžete uložit do paměti. Model nabízí i klasické funkce jako je budík a zobrazení aktuálních hodin. Mezi informacemi naleznete i pocitovou teplotu. Model obsahuje barometr a vlhkoměr. Zvládá i měření srážek. V balení naleznete i konzoli pro umístění na zeď. K tomuto modelu si můžete zakoupit až 7 dodatečných čidel. Data si můžete přenášet do PC přes Wi-Fi a dalších zařízení. Model vás zvládá informovat před náhlou změnou počasí s dostatečným předstihem. Za kolik se tato profi meteostanice prodává? Na našem trhu ji zakoupíte za cenu kolem 3 889 Kč s DPH a naleznete ji skladem v mnoha obchodech.

Meteostanice a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat meteostanici na domácí použití. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové meteorologické stanice pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Doufáme, že odteď budete mít vždy dokonalý přehled o počasí venku i uvnitř.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Meteostanici naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem meteostanice. Dozvíte se tam také, kde jsou meteostanice skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat