Menu Zavřeno

Toustovače

Co je v dnešní době nejvíce nedostatkovou komoditou? Váš čas. V dnešní době se k nám do domácností dostává spousta malých spotřebičů, které jsou designované na úsporu času. A toustovač můžeme zařadit mezi tyto spotřebiče.

Ty nejlepší toustovače vám připraví toasty již do pár minut bez nutnosti složitého vaření nebo následného uklízení. Toustovač vám pomůže vždy, když potřebujete rychlou večeři nebo svačinu a nemáte čas něco zdlouhavě připravovat. Díky kvalitnímu sendvičovači již nikdy nebudete o hladu když nemáte dostatek času.

A je tu i ještě několik dalších důvodů proč si zakoupit toustovač. Sendvičovač je dnes již běžně dostupným produktem a dá se koupit za skvělou cenu. Před koupí samotného sendvičovače je nutné znát všechny potřebné informace a parametry. A proto jsme sepsali tento článek. Na této stránce najdete ten nejlepší návod na to, jak vybrat toustovač.

Toustovač: 7 důvodů proč si ho koupit

Nejste ještě úplně rozhodnuti, zda kupovat toustovač? V tom případě vám představíme 7 důvodů, které vás mohou přesvědčit o tom, že tohoto pomocníka do vaší kuchyně rozhodně potřebujete.

 • Jednoduchá příprava jídel
 • Domácí jídla připravíte velice rychle a nepotřebujete další kuchyňské nádobí
 • Toustovač je nenáročný na údržbu
 • Ovládá se velice jednoduše, takže přípravu zvládne každý
 • Je poměrně snadno skladovatelný
 • Je levný (vyberete si různé modely za skvělé ceny)
 • Dá se snadno přenášet

Výběr 10 nejlepších toustovačů (2019)

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších modelů. Na trhu najdete mnoho různých modelů včetně různého příslušenství a proto jsme pro vás vybrali ty nejlepší toustovače. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení zákazníků a uživatelé. Také jsme vzali úvahu jejich výbavu a příslušenství, které jednotlivé modely toustovače nabízejí. Modely jsme pro vás seřadili do přehledné tabulky. Pokud hledáte co nejlepší ceny, pak si můžete seřadit modely podle orientační ceny.

NázevVzhledPříkon (W) tooltipHmotnostPočet nástavcůSpínač vypnutí / zapnutíOrientační cena (s DPH)Dostupnost
ETA Sorento 3151ETA Sorento 31519003,74Ne1490Zobrazit v obchodech
Tefal SM 155233Tefal SM 155233700-1Ne489Zobrazit v obchodech
Tefal SW 854 D 16Tefal SW 854 D 16700-4Ne2049Zobrazit v obchodech
DeLonghi SW 12DeLonghi SW 128003,22Ne1190Zobrazit v obchodech
ETA Tampo 4156ETA Tampo 41567002,783Ne999Zobrazit v obchodech
ECG S 179ECG S 1797001,271Ne249Zobrazit v obchodech
Tefal SW 342 D 38Tefal SW 342 D 387002,73Ne1389Zobrazit v obchodech
Philips HD 2392Philips HD 23928201,641Ne691Zobrazit v obchodech
Rohnson R-2683Rohnson R-2683900-3Ne1148Zobrazit v obchodech
Klarstein SHU3-SandwichKlarstein SHU3-Sandwich700-1Ne949Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz „Zobrazit v obchodech“ budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů toustovačů.

Popis a hodnocení 10 nejlepších toustovačů z našeho výběru

ETA Sorento 3151

ETA Sorento 3151ETA Sorento 3151 je jedním z nejlepších modelů od značky ETA. Je vhodný pro lidi, kteří mají rádi decentní vzhled a kvalitní materiály. Kombinace černé a šedé barvy vypadá skvěle. U tohoto modelu jsou k dispozici 4 výměnné pečící plotýnky.  Model je vybaven indikátorem, který signalizuje stav zahřátí přístroje.

Pečící plotýnky jsou nepřilnavé, takže se vám v tomto přístroji vaše skvělé sendviče nikdy nepřilepí. Tento model je v současnosti nejpopulárnější mezi jeho uživateli, protože ho většina hodnotí velice kladně. Patří mezi nejlepší toustovače s cenou kolem 1 500 Kč. Model má příkon 900 W a hmotnost 3,7 kg. Jaké je jeho příslušenství? U tohoto modelu jsou 4 nástavce plotýnek. Sendviče jsou ve tvaru trojúhelníku.

 

 

Zobrazit v obchodech

Tefal SM 155233

Tefal SM 155233Kvalitní a levný sendvičovač Tefal SM 155233. Jako skoro každý další model má i tento nepřilnavý povrch se kterým se vám sendviče rozhodně nepřipálí. Výhodou tohoto modelu je, že se dá snadno uložit a kabel snadno uložíte, takže vám nebude překážet. Je vyroben z nerezového materiálu a má hezký design. Model je vybaven indikátorem stavu ohřívání. Model má příkon 700 W. Model nemá další přídavné plotýnky. Model se hodí hlavně na malou svačinku. V tomto přístroji vyrobíte 2 sendviče a plotýnky se nedají měnit. Jedná se o velmi dobrý domácí sendvičovač.

Zobrazit v obchodech

Tefal SW 854 D 16

Tefal SW 854 D 16

Tefal SW 854 D 16 je modelem toustovače, který má hezký vzhled a praktickou rukojeť. Patří mezi extrémně odolné kuchyňské přístroje, se kterým uděláte sendvič takový, jak ho máte rádi. Plotýnky jsou snadno vyměnitelné. Je to přístroj 4v1. Máte u něj k dispozici 4 vyměnitelné plotýnky. Model má příkon 400 W. Jeho vzhled je z nerezu s černým plastem na okraji. Má skvělý vzhled. Tento model má tvar sendvičů v lasturách. K tomuto modelu můžete dokoupit univerzální plotýnky, takže není problém dokoupit další a příslušenství a z tohoto sendvičovače si můžete pohodlně udělat přístroj 12v1 .

 

Zobrazit v obchodech

DeLonghi SW 12

DeLonghiDeLonghi SW 12 je další model toustovače, který přichází s krásným designem. Pokud chcete přístroj, který vypadá moderně, má čistý design a nechcete při vaření použít příliš mnoho nádobí, pak je tento model toustovače právě pro vás. Příkon tohoto modelu je 300 W. Jeho hmotnost je 3,2 kg.

 

Zobrazit v obchodech

ETA Tampo 4156

ETA Tampo 4156Sendvičovač ETA Tampo 4156 má plotýnky s anti-adhezní úpravou. Tento model má 3 nástavce. Jeho příkon je 700 W. Toustovač má tvar trojúhelníkové pečící plochy. Model upeče 2 sendviče. ETA Tampo 4156 je odolným výrobkem. Není to sice žádný designový krasavec a mnoho příslušenství u něj nečekejte, ale udělá vám skvělé tousty. Pokud chcete jednoduchý a domácí spotřebič z kategorie sendvičovačů s dobrým poměrem cena / výkon, pak je model ETA Tampo 4156 skvělou volbou.

 

 

Zobrazit v obchodech

ECG S 179

ECG S 179ECG S 179 je jedním z kategorie nejlevnějších modelů toustovačů. Má jen 1 plotýnky, které se nedají vyměnit. Má 2 indikátory. Jeho příkon je 700 W a hmotnost 1,27 kg. Je v barvě nerezu. Vyrábí čtvercové sendviče. Není to sice top model s řadou příslušenství, ale základní funkci, přípravu sendvičů, zvládá docela dobře.

 

Zobrazit v obchodech

Tefal SW 342 D 38

Tefal SW 342 D 38 toustovačTefal SW 342 D 38 je skvělý vícefunkční přístroj 3v1, nabízí tedy více příslušenství. Je to tak zároveň sendvičovač, vaflovač a gril. Řadí se tak do kategorie mezi multifunkční kuchyňské pomocníky. Pečící desky se dají pohodlně omývat v myčce a nepotřebujete použít další nádobí. Model má příkon 850 W a obsahuje tři desky, které se dají vyjímat a není problém je jednoduše omýt například v myčce. Desky mají tvar trojúhelníkových sendvičů, vaflí a panini. Jeho hmotnost je 2,7 kg.

 

 

Zobrazit v obchodech

Philips HD 2392

Philips HD 2392 toustovačSendvičovač na dva chleby od firmy Philips je dalším kvalitním toustovačem, který má všechny základní funkce, které od takového modelu očekáváte. Je dodáván s lehce omyvatelným povrchem. Model Philips HD 2392 by měl být vaší volbou, pokud hledáte skvělý výkon a hezký neotřelý design. Tento model je schopen pracovat na příkonu 820 W.

Jedná se o vysoce odolný model a má pohodlnou přední rukojeť, díky které se s daným přístrojem snadno manipuluje. Nemá sice tolik příslušenství, jako modely z dražší kategorie, ale svůj účel splní.

Zobrazit v obchodech

Toustovač Rohnson R-2683

toustovač Rohnson R-2683Kvalitní sendvičovač s příkonem 900 W se řadí mezi velmi dobré kuchyňské pomocníky. Model má extra široké pláty s velikostí 28,5 cm x 15,2 cm. V tomto multifunkčním přístroji připravíte nejen sendviče, ale i špízy, grilované maso, zeleninu, vafli a ovoce. Model má kvalitně tepelně izolovanou rukojeť. Přístroj se dá pohodlně umístit do svislé polohy a pohodlně ho tak uložit. Přístroj vám vyrobí vafle velice rychle, do pěti minut máte již hotové vafle, které můžete servírovat. Pokud chcete model, který má dobrý poměr cena / výkon, tak tento model je dobrou volbou. Řadí se do kategorie mezi velmi praktické kuchyňské pomocníky.

 

 

Zobrazit v obchodech

Toustovač Klarstein SHU3‑Sandwich

Klarstein SHU3-Sandwich toustovačHledáte toustovač s nadčasovým designem, který se ve vaší kuchyni neztratí? Pak jste ho našli! Klarsten SHU3-Sandwich je přesně takovým toustovačem.  Kuchyňské příslušenství by mělo mít hezký design. Dostatečně výkonný model Klarstein SHU3-Sandwich s příkonem 700 W. Připraví vám skvěle opečené plátky chleba již do 3 minut. Je vybaven LED diodou, která vás informuje o aktuálním stavu rozehřívání toustovače a o procesu pečení. Model má jednoduché ovládání, zvládne ho tedy používat naprosto každý. Připraví vám tousty ve tvaru čtverečků. Model je vybaven jednou plotýnkou.

 

Zobrazit v obchodech

Jak vybrat toustovač

Toustovač je v dnešní době nezbytnost, protože vám šetří čas a zároveň s ním vytvoříte rychlé a chutné jídlo. Je až neuvěřitelné, co vše tento malý přístroj umí. Se sendvičovačem připravíte klasický toust, ale můžete si i zaexperimentovat s různými recepty, které najdete na internetu. Mezi toustovači najdeme i multifunkční přístroje, které umí nejen udělat toast, ale zvládnou i grilovat.

Při výběru myslete i na design a barvu přístroje, protože díky své praktičnosti se toustovač stane součástí vaší kuchyně. Proto nezapomínejte na vzhled daného přístroje a zařaďte ho na svůj seznam.

Ale jen pár modelů zvládne všechny funkce. Při výběru toustovače musíte vědět, jaké všechny funkce má váš toustovač umět. A co všechno může umět váš toustovač si povíme v následujících několika řádcích.

Základní rozdělení toustovačů

Toustovač se též označuje jako sendvičovač. Ale jedná se o stejné spotřebiče. Název toustovač je poněkud matoucí, protože v toustovači připravíte nejen tousty, ale i sendviče a některé modely vám umožní i grilovat nebo udělat vafle.

Toustovače můžeme rozdělit do dvou základních kategorií. Kategorie se dělí podle toho, co vše daný model dokáže připravit.

Klasický toustovač: Do první kategorie jsme zařadili klasický toustovač. Můžete zakoupit základní (klasický) toustovač, který vám připraví pouze tousty bez grilování nebo tvorby vaflí.

Multifunkční toustovač: Dále si můžete vybrat multifunkční přístroj, který toho zvládne mnohem více. S multifunkčním toustovačem jste schopní připravit vajíčka, grilovanou zeleninu nebo dokonce i vafle.

U multifunkční verze můžete měnit desky a model bývá vybaven rozličnými tvary pečících desek, které jsou určeny na různé druhy příprav pokrmů.

Velikost přístroje

Velikost sendvičovače je nepopiratelně jedním z důležitých parametrů při výběru. Na velikost přístroje rozhodně nezapomínejte. Od velikosti celého přístroje se většinou odvíjí celková velikost porcí, které dokáže toustovač připravit. Velikost toustovače ovlivní tedy i to, jak veliké porce toustu preferujete.

Na druhou stranu si nekupujte příliš veliký toustovač, protože by vám zabíral mnoho místa ať už při vaření nebo při skladování.

Design toustovače

Toustovač se stane důležitým pomocníkem ve vaší domácnosti. A proto je důležité myslet na jeho vzhled. V současné době si můžete vybírat z mnoha modelů, které mají různý design.

Design toustovače hlavně ovlivňuje materiál, který je použit na vnější straně přístroje. Nejlevnější modely toustovačů jsou obvykle vyroben z plastu, dražší pak z nerezu. U plastových modelů si můžete vybírat z více barev.

Výrobci produkují modely s různými tvary. Můžete si tak zakoupit model s progresivním designem, který vypadá doopravdy hezky.

Při výběru modelu se také podívejte na to, jak mají vyřešený systém uložení přívodního kabelu. Je dobré, když má toustovač toto vyřešené a přívodní kabel jednoduše smotáte. Díky tomu se vám tak ve skříňce nebude kabel nikde plést.

Rukojeť

Tvar a materiál rukojeti toustovače souvisí s jeho designem. Toustovač je tím typem spotřebiče, který budete používat velice často. Rukojeť je důležitým elementem toustovače a proto byste měli myslet i na ni při výběru. Rukojeti jsou vyráběny z různých materiálů. Nejčastěji jsou vyrobeny z plastu nebo nerezu.

Plastové rukojeti se mohou častěji poškodit při náročném či nešetrném používání. Naopak nerezové rukojeti jsou díky svému materiálu předurčeny k tomu, aby vydržely mnohem déle. Vybírejte typ rukojeti podle vašich preferencí. Každému může vyhovovat jiný typ rukojeti u toustovače.

Typ materiálu plotýnky

Povrch pečící plochy je dalším z důležitých faktorů, na které musíte myslet při výběru vhodného toustovače. Důvodem je, že materiál na pečící ploše určuje to, jak moc (a zda vůbec) se tousty k pečícímu povrchu připečou.

Určitě nechcete složitě seškrabávat z vnitřku toustovače připečený chléb a mít tak toust celý rozpadlý na mnoho kousků.

Dnes se již skoro u všech modelů používá materiál zvaný teflon. Teflon má výborné vlastnosti, díky kterým se váš toust nikdy nepřipeče. Ale teflon má jednu nevýhodu, musíte se o něj starat šetrně.

Nesmíte na něj použít ostré předměty a při čištění si musíte dávat pozor na to, jak pečící desku z teflonu umýváte. Pokud nebudete umývat šetrně, může se vám stát, že teflonovou vrstvu poškodíte tak, že se vám tousty začnou připékat.

Tvar sendvičů a toustů

Pokud se vám nelíbí klasické čtverečky, nesmutněte. Máte totiž na výběr z mnoha tvarů toustů, které jednotlivé modely dokážou vytvořit.

Setkáte se i s toustovači pro děti, které vám připraví tousty, které budou vypadat jako jejich oblíbené pohádkové postavy.

Příkon

Toustovač má být tím typem přístroje, který vám bude šetřit váš čas. Souží tedy k rychlé přípravě pokrmu a zahnání hladu co nejrychlejší cestou. A jelikož nám rychlost přípravy udává příkon, tak se nyní zaměříme na něj.

Příkon se udává ve Wattech a je označován zkratkou „W“. Příkon nám ovlivňuje i to, jak vysoký je výkon. Výkon sice může souviset i s konstrukcí spotřebiče, ale příkon ho do značné části výrazně ovlivňuje. Pokud chcete mít tousty opečeny co nejrychleji, volte přístroj s vyšším příkonem.

Vyšší příkon sebou přináší také vyšší náklady na elektřinu. Čím vyšší je příkon, tím více toustovač spotřebuje elektrické energie. Na druhou stranu příprava toustů trvá do několika minut, takže se nejedná o žádnou hrůzostrašnou částku.

Nejčastěji zakoupíte modely, které se pohybují v rozmezí od 400 W do 1 700 W. Záleží na daném modelu a jeho funkcích. Naše srovnání výše na tento parametr myslí a můžete si vybrat model podle jeho příkonu.

Funkce

Nejlepší modely toustovačů mají více funkcí, než ty nejlevnější modely. Můžete si vybírat z různých režimů pečení a tyto modely vám umí připravit i více pokrmů než jenom tousty a sendviče. Toustovače s více funkcemi obvykle stojí značně více peněz.

S jakými dalšími funkcemi toustovače se nejčastěji setkáte?

 • Tlačítko vypnutí / zapnutí – Tlačítko na zapnutí a vypnutí modelu bývá dostupné u dražších modelů. Nejlevnější modely fungují tak, že začnou péct hned již po připojení do zásuvky.
 • Nožičky proti skluzu – Některé modely jsou vybaveny speciálními nožičkami, které jsou speciálně upravené pro to, aby se neklouzali a drželi tak stabilitu daného toustovače.
 • Světelný indikátor – Většina modelů bývá vybavena světelným indikátorem. Toto světlo svítí buď červeně nebo zeleně. Červeně svítí pokud se toustovač ještě ohřívá a zelené vám řekne, kdy máte vložit tousty do toustovače aby se začali péct.
 • Regulátor teploty – Některé toustovače vám umožní nastavit si teplotu pečení. Díky tomu si můžete nastavit, jak moc se mají vaše tousty propéct.
 • Ochrana proti přehřívání – Tato funkce je hlavně bezpečnostní a zabrání přehřívání toustovače. Pokud by se náhodou začal značně přehřívat, dojde k jeho vypnutí. Tato funkce může zabránit například vzniku požáru.
 • Pant – Bezpečnostní pant, který drží toustovač zavřený při pečení. Nemůže se tak tedy stát, že by se toustovač otevřel při pečení toustů.

Cena

V neposlední řadě je nutné myslet na to, kolik jste ochotni do daného modelu toustovače investovat. Každý z nás chce jistě zakoupit model, který má skvělý poměr cena / výkon a nebude zbytečně předražený. Ty nejdražší modely sendvičovačů vám nemusí vyhovovat, pokud je nebudete vybírat s pečlivostí. A možná zjistíte, že i ty nejlevnější sendvičovače nemusí být tak úplně špatné, pokud se zaměříte na důležité parametry a neopomenete žádný detail.

Je důležité říct, že toustovače nepatří mezi drahé spotřebiče a to především díky své jednoduchosti a široké nabídce mnoha výrobců. Nejlevnější modely můžete zakoupit již za cenu kolem necelých 300 Kč. Nejčastěji se však setkáte s cenovkou od 500 Kč až kolem 1 500 Kč. Ale není výjimkou, pokud narazíte na modely přesahující cenovku kolem 2 000 Kč. Tyto nejdražší modely bývaji již nejlépe vybaveny a často se jedná o multifunkční pomocníky do vaší kuchyně. Naše srovnání v tabulce obsahuje orientační cenu. Pokud je vaším cílem zakoupit nejlevnější model, pak si tabulku seřaďte podle ceny.

Cenová hladina do 400 Kč

V této cenové hladiny nepřesahující cenu 400 Kč se setkáte s mnoha základními toustovači, které splní úkol, pro který jsou předurčeny. Jsou většinou vyrobeny z plastu a nemůžete od nich čekáte kdovíjaký náročný design. Většinou bývají vybaven jenom kontrolkou, která vás informuje o stavu předehřívání desek. Některé modely i v této cenové kategorii mají výměnné desky a jsou tím pádem vícefunkční.

Zlatá střední cesta: Cenová hladina od 400 do 1 000 Kč

Do tohoto poměrně širšího cenového rozpětí jsme zařadili modely, které toho zvládnou už podstatně více. Z této cenové kategorie koupíte výkonnější modely, takže umí připravit tousty o něco rychleji. Setkáte se s příkonem, který přesahuje hodnotu 700 W. Některé modely už mají dokonce i funkci nastavení vhodné teploty pro pečení. Můžete si vybírat z různých velikostí a jste schopni připravit i více než jen dva tousty.

Cenová hladina nad 1 000 Kč

Zde se setkáte s těmi nejlépe vybavenými přístroji. Výrobci zde dbají na vysokou kvalitu zpracování. Můžete si i vybírat modely s pěkným vzhledem a mnoha funkcemi, které u levnějších modelů chybí. Vyberete si modely, který mají vysoký příkon, typicky i přes 1000 W. U těchto přístrojů se myslí i na bezpečnost. Bezpečnost je prioritou a setkáte se u nich s mnoha bezpečnostními vymoženostmi.

Jak udržovat toustovač

Je dobré vědět, jak se máte o daný toustovač starat. Sendvičovač je skvělým přístrojem na přípravu dokonale opékaných toustů a je důležité se o něj řádně starat. Řádná údržba je klíčem k tomu, aby si toustovač zachovával svoje klíčové vlastnosti. Správnou údržbou lze docílit toho, aby mu postupem času neklesal výkon a zároveň je nutné nepoškodit pečící desky, které jsou z teflonového materiálu. Teflon je velice náchylný k poškození při neopatrném zacházení.

Modely mohou mít různou údržbu, proto se vždy podívejte do návodu, který je přiložen k vašemu modelu toustovače.

Pečící desky myjte v teplé vodě, můžete použít jar nebo jiný čistící prostředek na nádobí. Rozhodně na ně nepoužívejte drátěnky. Již vůbec nepoužívejte nůž, pokud se vám toust náhodou připeče ke pečící desce. Pokud se toto stane, nechte danou desku odmočit ve vodě a počkejte, než toust řádně zvlhne a odlepí se od stěny pečící desky.

Nejlépe je vůbec kompletně vynechat jakékoliv ostré nebo kovové předměty, protože ty mohou poškodit teflon.

Po řádném umytí nechte pečící desky před dalším použitím oschnout. Rozhodně je nepoužívejte, pokud jsou vlhké, nebo mokré.

Jaké jsou značky toustovačů?

Před tím, než si zakoupíte nový toustovač, je dobré vědět jaké značky existují na našem trhu a v jaké kvalitě dané výrobky prodávají. Bez znalosti značek se na trhu sendvičovačů nemusíte vyznat. Značka pro vás může být při výběru důležitým kritériem. Značky, které modely sami vyrábí a mají své technologie budou mít modely mnohem kvalitnější než ti, co je pouze pod svojí značkou přeprodávají neznačkové přístroje vyrobené v levných továrnách v Číně. U toustovačů se na našem trhu setkáte s mnoha značkami toustovačů a to ETA, Klarstein, Tefal, DeLonghi, ECG, Clatronic, Tristar a mnoho dalších.

ETA

Kdo by neznal českou značku ETA? Mnozí z nás si ji pamatujeme jako výrobce vysavačů. Tato firma se dnes zabývá výrobou mnoha domácích spotřebičů včetně kvalitních toustovačů. S toustovači ETA si dopřejete skvělé a chutná toasty, které rozhodně nebudou připálené. Umí toho doopravdy hodně a pokud hledáte dobrý poměr cena / výkon a hezký design, pak jsou toustovače / sendvičovače od značky ETA vhodnou volbou. U značky ETA se setkáte s mnoha modely sendvičovačů. Sendvičovače ETA jsou cenově dostupné a zároveň kvalitní, navíc se jedná o českou značku, kterou všichni známe.

Clatronic

Clatronic je na našem trhu již známou značkou po několik let, která si získala na oblibě u českých zákazníků. Můžete si u ní zakoupit jak velmi levné sendvičovače, které jsou dostupné pro každého, tak i kvalitní modelovou řadu. U značky Clatronic si tak každý najde model, který bude přesně pro něj. Hlavními cíli této značky jsou kvalita a atraktivní design. Díky těmto prioritám si zakoupíte vzhledné modely, která vám budou sloužit po mnoho let.

Tristar

Od značky Tristar zakoupíte velice cenově dostupní pečící pánve. Pokud chcete základní modely, která mají za hlavní cíl udělat sendvič, tak vám budou modely od značky Tristar plně stačit.

Klarstein

Značka Klarstein pochází z Německa. Toustovače od značky Klarstein se převážně vyznačují kvalitním zpracováním a hezkým designem.

Můžete si tak vybrat multifunkční modely, takže uděláte v něm více pokrmů než u jeho konkurentů. Navíc u této značky můžete většinou počítat s 3 letou zárukou. Od firmy Klarstein si vyberete kvalitní toustovače.

Recepty pro váš nový toustovač

Co se dá vše připravit v toustovači? Pojďme se podívat na několik receptů, kterým rozhodně nelze odolat.

Pizza toust

Milujete chuť pizzy, ale nechcete si ji kupovat, nebo zdlouhavě péct sami doma? Pak je přesně pro vás pizza toust, který jednoduše připravíte v jakémkoli modelu toustovače. Pizza je rozhodně nejpopulárnějším jídlem na naší planetě.

Jak si udělat pizza tousty? Na tento recept budete potřebovat sýr mozzarella, sůl, kečup, parmezán, salám a sůl. Nejprve toustový chléb potřete kečupem. Na něj dejte sýr mozzarella a salám. Celé to posypte nastrouhaným parmezánem a posolte. Uzavřete chleby a dejte je péct do vašeho nového toustovače.

Šunkový toust se sýrem a smetanou

Klasický toust, který mnoho z nás zná. Tyto tousty jsou velice lahodné a proto hodně oblíbené. Do toustu přidejte šunku, sýr a malé množství smetany. Dejte vše spolu spéct do toustovače. Výsledkem je výborný toust se šunkou, sýrem a smetanou.

Sladký toust

Víte, že nemusíte připravovat pouze slané tousty? Můžete připravit i výborný sladký toust. Můžete udělat několik variací, lze tousty potřít marmeládou nebo nutellou. Můžete do nich následně přidat oříšky, gumové bonbony, nebo různé ovoce. Sladké tousty budou milovat především vaše děti.

Další recepty

Na internetu najdete i mnoho dalších receptů. A navíc vaší fantazii se meze nekladou a můžete si vyzkoušet vytvořit i své vlastní recepty. S tousty si můžete doopravdy vyhrát a dělat tak mnoho variací lahodných toastů.

Závěrem

Ze začátku se mohl výběr ideálního toustovače zdát jak složitý. Doufáme, že jsme vám ho tímto článkem ulehčili. Pří výběru toustovače myslete na všechny faktory, které jsme si dnes v tomto článku řekli. Díky našemu srovnání 10 nejlepších toustovačů v tabulce na začátku článku si můžete zakoupit toustovač jen díky pár kliknutím. Před nákupem si důkladně projděte všechny dostupné informace o daném výrobku abyste měli jistotu, že vám daný model bude dobře sloužit.

Přejeme vám, aby vám váš nový toustovač fungoval po mnoho let bez jediné závady a upekl mnoho chutných toustů pro vás i vaši rodinu. Teď už zbývá jen naplnit nákupní košík v jednom z online obchodů.

Toustovače
4.7 (94.55%) 11 votes

Mohlo by vás zajímat