Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Vysavače na okna

Mytí oken obvykle nepatří mezi oblíbené domácí činnosti. V dnešní době však existuje i na tuto nepříjemnou činnost řešení. Řešením je přístroj, který se jmenuje vysavač na okna (setkáte se také s názvem aku stěrky). V nabídce jsou různé modely, které zvládají různé velikosti oken. Navíc tyto přístroje nemusíte používat jen na mytí oken, ale dají se použít i pro čištění sprchového koutu nebo zrcadel.

Uvažujete o koupi vysavače na okna, ale nemáte čas se pečlivě podívat na nabízené modely na trhu? Udělali jsme to za vás. Díky tomu nemusíte procházet stovky nabízených modelů na trhu. Analyzovali jsme pro vás dostupné modely a vybrali jsme pro vás ty nejoblíbenější u zákazníků.

V tomto článku jsme seřadili ty nejlepší modely na mytí oken. Jsme si jisti, že mezi těmito produkty najdete ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Kromě nejlepších modelů se zde podíváme i na to, jak vybrat vysavač na okna.

Výběr 10 nejlepších vysavačů na okna

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších modelů vysavačů na okna. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Vysavače na okna si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledVýdrž bateriePříslušenstvíOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Leifheit 51003 Window Cleaner vysavač na okna s mopem a tyčí 43 cmVysavač na okna Leifheit 51003 Window Cleaner vysavač na okna s mopem a tyčí 43 cm35 minAno1158Zobrazit v obchodech
Leifheit 51016Vysavač na okna Leifheit 5101635 minAno1289Zobrazit v obchodech
Kärcher WV 5 PremiumVysavač na okna Kärcher WV 5 Premium25 minAno2511Zobrazit v obchodech
Kärcher WV 2 PremiumVysavač na okna Kärcher WV 2 Premium25 minAno1414Zobrazit v obchodech
Kärcher WV ClassicVysavač na okna Kärcher WV Classic20 minAno1549Zobrazit v obchodech
Concept CW1000 Perfect Clean 3v1Concept CW10Vysavač na okna Concept CW1000 Perfect Clean 3v150 minNe999Zobrazit v obchodech
Vileda 153231 WindomaticVysavač na okna Vileda 153231 Windomatic40 minAno1090Zobrazit v obchodech
Bosch GlassVACVysavač na okna Bosch GlassVAC30 minAno1321Zobrazit v obchodech
Kärcher WV 6 PlusVysavač na okna Kärcher WV 6 Plus100 minAno3377Zobrazit v obchodech
Electrolux WS71-4VVVysavač na okna Electrolux WS71-4VV60 minAno1552Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení vysavačů na okna od jejich uživatelů.

Vysavač na okna: Proč si ho zakoupit?

 • Lze s ním obvykle umýt okna na jedno nabití.
 • Mytí oken je s čističem na okna velmi efektivní.
 • Vysavač na okna vám ušetří čas.
 • Dobrý poměr cena / výkon.
 • S vysavačem na okna je mytí oken hračka.
 • Lze s čističem umývat i jiné věci kromě oken.

Jak vybrat vysavač na okna

V současné době jsou na trhu k dispozici dva typy vysavačů na okna. První skupinu tvoří vysavače se sací tryskou (ty jsou zařazeny v našem srovnání). Tento typ modelů se skládá ze dvou prvků. Jedním z nich je hadřík s rozprašovačem, který zvlhčí povrch okna, čímž usnadní odstraňování nečistot. Druhým prvkem je zařízení, které vysává špinavou vodu a čistí okno. Abyste věděli, který model vysavače na okna si vybrat, podíváme se nyní na parametry, které je potřeba znát k výběru vhodného modelu.

Výkon vysavače na okna

Výkon vysavače na okna lze určit podle toho, jaký motor byl použit a jakou má sílu. Výkonné motory obvykle vyžadují i velké baterie. Čím větší bude mít model příkon, tím větší sací výkon. Čím lepší má daný model výkon, tím je menší pravděpodobnost tvorby šmouh při mytí.

Účinnost zařízení je samozřejmě ovlivněna také čisticími prostředky a kvalitou produktu. Na tento parametr je důležité myslet, protože pouze kvalitní zboží vysavače na okna vám může zaručit dokonale čistá okna.

Baterie a doba nabíjení čističe na okna

Dalším důležitým parametrem je výdrž baterie. Dobrý vysavač na okna by měl vydržet vysávat alespoň 20 minut. Ty lepší modely zvládají klidně až 40 minut vysávání. Před samotným procesem mytí oken je nutné se ujistit, že je váš přístroj plně nabitý. Obvykle nabíjení trvá u vysavače na okna kolem 2 hodin.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu je také důležitým faktorem při výběru. Čím bude nádobka na vodu větší, tím ji budete muset méně často vylévat. Nicméně díky větší nádržce bude zase stěrka na okno těžší když dojde k naplnění nádržky na vodu. Obvykle bývá velikost nádržky kolem 100 ml.

Hmotnost

Hmotnost je faktorem, který značně ovlivňuje komfort při mytí oken. Čím má model menší hmotnost, tím lépe. Myslete také na to, že se hmotnost během mytí oken zvýší, protože do nádobky se zachytává voda a nečistoty, které něco váží.

Odsávací hubice

U odsávací hubice je důležitý její rozměr. Pokud chcete čistit hůře dostupná místa, je vhodné použít hubici s menší šířkou. Pokud chcete čistit naopak veliké plochy, vyberte si dostatečně širokou hubici.

Příslušenství

U tohoto přístroje si můžete vybrat dodatečné příslušenství. Nejčastěji se jedná další čistící hubice a teleskopickou rukojeť pro vysavač na okna.

Cena

Vysavače na okna (aku stěrky) jsou výrazně dražší než běžné ruční stěrky na okno. Na druhou stranu vám ušetří mnoho času a nervů při čištění oken a navíc pro ně naleznete i mnohem více využití. Kolik peněz je dobré do nové akumulátorové stěrky na okna investovat? S tímto vám nyní pomůžeme. Podíváme se na jednotlivé cenové kategorie. Nejlevnější modely lze obvykle zakoupit za cenu do 1 500 Kč s DPH.

Cena do 1 500 Kč

Nejlevnější cenová kategorie čističů na okna začíná s cenovkou kolem 1 000 Kč s DPH a končí na 1 500 Kč s DPH. Co lze od této kategorie očekávat? Naleznete zde nejlevnější vysavače na okna. Tyto modely obvykle mají menší kapacitu nádržky na vodu a nenabízejí mnoho dodatečného příslušenství. Tyto modely mají také méně kvalitní zpracování a používají levné materiály.

Cena od 1 500 Kč do 2 000 Kč

Modely v cenové kategorii od 1 500 Kč do 2 000 Kč s DPH nabídnou lepší vybavení a příslušenství. Setkáte se u nich s teleskopickými tyčemi a dalším příslušenstvím. Tyto modely obvykle mají i lepší zpracování a vyberete si zde ze široké nabídky produktů.

Cena nad 2 000 Kč

Co lze očekávat od modelů s cenovkou nad 2 000 Kč s DPH? Zde naleznete ty nejkvalitnější modely vysavačů na okna. Tyto modely mají široké příslušenství a jsou vyrobené velmi kvalitně. Zakoupíte si zde modely například od velmi kvalitní značky Kärcher. Tyto modely obvykle nabízejí perfektní čištění hůře dostupných rohů. Dále u nich naleznete velmi kvalitní baterie a širokou nabídku příslušenství.

Vysavače na okna: Dostupné značky vysavačů na okna

S jakými značkami vysavačů na okna se na našem trhu setkáte?

Čističe na okna Kärcher

Kaercher_Logo

Kärcher je etablovanou značkou na trhu spotřebičů pro vysávání a čištění pro domácí i profesionální použití. Od této značky si vyberete i kvalitní vysavače na okna. Modely od této značky mají obvykle svoji specifickou žlutou barvu. Populární modely od této značky jsou například Kärcher WV 2 Premium, Kärcher WV 5 Premium, Kärcher WV Classic a další. Modely od této značky jsou velmi kvalitní a dobře hodnocené od zákazníků. U modelů od této značky naleznete široké příslušenství a skvělou kvalitu.

S jakými dalšími značkami čističů na okna se setkáte?

 • Leifheit
 • Hobot
 • Lewi
 • Vileda
 • Concept
 • Bosch
 • Black & Decker

a další značky.

Vysavače na okna a pár slov závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o parametrech, které je vhodné znát pro správný výběr nového vysavače na okna / aku stěrky. Řekli jsme si o tom, jak vybrat vhodný vysavač na okna. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového domácího pomocníka na okna pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model pro jednoduché umývání oken, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit s ním virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat