Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Kosmetické kufříky


kosmetický kufříkMálokterá žena se obejde bez používání kosmetických přípravků. Různá dekorativní kosmetika a produkty určené k péči o tělo, vlasy i nehty jsou neodmyslitelnou součástí každodenního života většiny žen.

Problém však nastává ve chvíli, kdy řešíte, jak a kam kosmetiku uložit, aby nepřekážela, ale přesto jste ji měly stále k dispozici.

Nevyhovuje vám mít kosmetiku rozestavěnou na toaletním stolku nebo ve změti kosmetických přípravků při ranním spěchu nemůžete najít rtěnku, kterou právě potřebujete?

Pokud chcete mít stolek uklizený, ale kosmetiku mít stále po ruce a přehledně roztříděnou, není nic snazšího než si pořídit kosmetický kufřík. Díky kufříku si uděláte v kosmetice dokonalý pořádek. Kufřík navíc využijete při cestování a můžete tak mít svoji oblíbenou kosmetiku všude sebou.

Typ kosmetického kufříku musí odpovídat vašemu životnímu stylu, množství kosmetiky, kterou v něm chcete mít uloženou a vašim preferencím. Proto je důležitá velikost kufříku, provedení vnitřního prostoru, ale i materiál a design.

Do většího kosmetického kufříku uložíte nejen tělovou a dekorativní kosmetiku, ale také natáčky, fén, žehličku na vlasy, kulmu a pomůcky pro modeláž nehtů. Vejdou se vám do něj i dokumenty a věci, které potřebujete mít po ruce.

Kufříky mohou být doplněny praktickými držadly na přenášení, ramenními popruhy nebo kolečky, díky čemuž se dobře přenášení a cestování s nimi je pohodlné.

Dostatečně prostorný a líbivý kosmetický kufřík, se pro vás brzy stane nepostradatelným a věrným společníkem doma i na cestách.

Kosmetické kufříky: Nejlepší kosmetické kufříky

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali nejlepší kosmetické kufříky. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme kosmetické kufříky podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena kosmetického kufříku, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
NANI kosmetický kufřík NN73 BlackKosmetický kufřík NANI kosmetický kufřík NN73 Black499Zobrazit v obchodech
NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN66 PinkKosmetický kufřík NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN66 Pink1399Zobrazit v obchodech
NANI kosmetický kufřík NN74 Aurora 3DKosmetický kufřík NANI kosmetický kufřík NN74 Aurora 3D839Zobrazit v obchodech
NANI kosmetický kufřík NN70 BlackKosmetický kufřík NANI kosmetický kufřík NN70 Black1119Zobrazit v obchodech
Diamond XLKosmetický kufřík Diamond XL1099Zobrazit v obchodech
Inter Vion 413567Kosmetický kufřík Inter Vion 413567499Zobrazit v obchodech
Roncato Crosslite 414858-01 10 LKosmetický kufřík Roncato Crosslite 414858-01 10 L999Zobrazit v obchodech
NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN45 Black DiamondKosmetický kufřík NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN45 Black Diamond1399Zobrazit v obchodech
Hairway kůže 28553-02Kosmetický kufřík Hairway kůže 28553-021660Zobrazit v obchodech
TecTake 402562Kosmetický kufřík TecTake 4025622629Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení kosmetických kufříků od jejich uživatelů.

Nejlepší kosmetické kufry podle Heureky

Jak vybrat kosmetický kufřík

Cestovní sady

V současné době je na trhu k dostání opravdu mnoho typů kosmetických kufříků různých velikostí, materiálů a barev. Cestovní kosmetické kufříky bývají vyráběny i ve stejném designu jako cestovní kufry. Jsou tedy součástí cestovní sad a mnohdy je lze ke kufrům speciálními popruhy připevnit. Máte tak všechna svá zavazadla pohromadě a nehrozí, že kosmetický kufřík někde zapomenete, přičemž zavazadla takto mnohem lépe přenesete do autobusu, vlaku nebo letadla.

Druhy kosmetických kufříků

Kosmetické kufříky můžeme rozdělit na kufříky určené pro domácí použití a kufry na kolečkách pro profesionální použití.

Kosmetické kufříky pro domácí použití

Pro domácí účel a přehledné seřazení kosmetiky vám postačí klasický kosmetický kufřík. Kufříky se vyrábějí v různých designech a široké škále barev a vzorů. Kufřík lze pořídit za cenu do 1 000 Kč. Záleží na tom, jak velký kufřík potřebujete, jak uzpůsobený má mít vnitřní prostor a jakému materiálu dáte přednost. Ale v každém z nich máte možnost veškerou kosmetiku dobře a přehledně zorganizovat.

Menší kufřík pohodlně z místa na místo přenesete pomocí madla, ale u větších typů by neměl chybět kvalitní nosný systém s pevným ramenním popruhem.

Některé modely jsou vybavené i kódovaným zámkem, abyste svou kosmetiku ochránili před zloději a také před všetečnými dětmi, pro které je kufřík plný kosmetiky lákadlem.

Profesionální kosmetické kufříky na kolečkách

Profesionální kufřík na kosmetiku je volně stojící kufr na kolečkách. Pro použití na profesionální úrovni pro kosmetičky, maskérky, manikérky nebo kadeřnice jsou vhodné velké kosmetické kufry, které mají i několik pater a hravě tak zvládnou pojmout veškeré potřebné vybavení.

Profesionální kufříky mají zesílené hrany chránící obsah před poškozením, a vnitřní prostor potažený silnější vrstvou látky, která pomáhá tlumit nárazy.

Vnitřek je tvořen posuvnými přihrádkami, do kterých přehledně uspořádáte veškerou svou kosmetiku.

Dolní část kufříku umožňuje uložení většího vybavení, jako jsou fén, žehlička na vlasy, kulma nebo UV lampa.

Horní část kufříku je možné používat samostatně k uložení osobních předmětů a kosmetiky, kterou potřebujete mít vždy ihned po ruce.

Kufříky jsou uzpůsobené tak, aby se předměty v nich nepoškodily ani při méně opatrné manipulaci s ním.

Vnitřní prostor kufříku

Nejdůležitější u kosmetického kufříku je důmyslnost organizace jeho vnitřního prostoru a dostatečné množství zón a přihrádek. Jen tak svoji kosmetiku zorganizujete tak, abyste vše měli uložené přehledně, a snadno a rychle jste našli přípravky, které právě potřebujete.

Praktické jsou výklopné a vyjímatelné přihrádky, které jsou u modelů na kolečkách standardem.

Polstrování kufříků nabízí kombinaci praktičnosti a luxusu – chrání jejich obsah před nárazy a poškozením, navíc je estetické a příjemné na dotek.

Materiál kufříku

Při výběru kosmetického kufříku věnujte pozornost i jeho vnějšímu materiálu. Odolnější materiál snese i méně šetrné zacházení a nárazy. Obvykle se používá vroubkovaný plast nebo hliník.

Vroubkovaný plast je levnější, avšak náchylný k prasknutí a rychleji se ošoupe.

Hliníkové kosmetické kufříky jsou dražší, avšak vysoce odolné vůči nárazům a tvarově i barevně stálé.

Mohou být vyrobeny i z textilního voděodolného materiálu nebo odolného polykarbonátu.

Pád na hranu kufru je často příčinou jeho prasknutí, protože materiál nevydrží tlak, který je koncentrovaný do jednoho bodu. Proto by měly být dodatečně chráněné rohy, které při cestování trpí nejvíc. Ideálně by měly být osazeny kovovými nebo plastovými krytkami, které zvýší jejich odolnost.

Design kufříku

Většina žen si potrpí na krásné a designové věci. Výjimkou není ani výběr kosmetického kufříku, který by měl odpovídat životnímu stylu a vkusu majitelky. Výrobci nabízejí nepřeberné množství kufříků různých velikostí, provedení a barev. Stačí si vybrat.

Péče o kosmetický kufřík

Životnost kosmetického kufříku se odvíjí od kvality daného modelu, materiálu, našeho zacházení s ním a péči, kterou mu věnujete.

Aby vám kufřík vydržel co nejdéle ve stavu, v jakém jste si ho koupili, musíte o něj odpovídajícím způsobem pečovat. Vyvarujte se používání chemických čistidel a mechanického čištění drsnými houbami a kartáči.

Vnější povrch obvykle stačí otřít navlhčeným hadříkem a nechat kufřík samovolně uschnout. Nedoporučuje se kufřík kvůli urychlení schnutí pokládat na topení, materiál by na to mohl reagovat nežádoucím způsobem.

Někdy se stane, že špatně zašroubujete víčko gelu nebo jiného kosmetického přípravku a ten se vám do zavazadla vyleje. Jakmile zjistíte, že došlo ke znečištění vnitřního prostoru, co nejdříve vyjměte poškozenou přihrádku a vyčistěte ji vodou nebo šetrným čistícím přípravkem na skvrny.

Pokud vyčištění odložíte na později, může se stát, že se skvrna „zažere“ do látky tak, že půjde odstranit pouze za použití speciálního chemického čistidla.

Při delším cestování odolnost kufříku zvýšíte tím, že ho zabalíte do fólie. Předejdete tím i jeho poškrábání.

Cena kufříku

Kolik peněz kufřík bude stát, záleží na tom, jestli potřebujete kufřík pouze pro své osobní použití nebo profesionální model pro kosmetičky a kadeřnice.

Cena kufříku do 500 Kč

I za cenu do 500 Kč si můžete pořídit praktický a pěkný kosmetický kufřík. Některé i z těchto levnějších modelů mohou být doplněny popruhem. Jsou však menší, a také nepočítejte s kolečky. Ta naleznete až u dražších typů. Cestovní kufříky mohou být vyrobeny z odolného hliníku nebo tvrzené plastové skořepiny. Kufříky pro domácí použití bývají navíc ještě potažené látkou pro příjemný dotek a estetičtější vzhled.

Cena kufříku od 500 do 1 500 Kč

V této cenové kategorii si na své přijde většina žen. Kufříky obsahují kromě drobných schránek i prostor pro uložení fénu, žehličky na vlasy nebo UV lampy. Některé z kufříků již mohou být vybaveny kolečky. Jsou odolné a většinou s hliníkovým obalem.

Cena kufříku nad 1 500 Kč

V této vyšší cenové třídě si vyberou i nejnáročnější zákazníci. Kufříky se vyznačují vysokou odolností, kvalitou provedení, velkým vnitřním prostorem a luxusním designem.

Kosmetický kufřík a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat kosmetický kufřík. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového kosmetického kufříku pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Kosmetický kufřík naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem kosmetického kufříku. Dozvíte se tam také, kde jsou kosmetické kufříky skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat