Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Jak vybrat nejlepší plynový gril + Test plynových grilů


Plynové grily: Porovnání 10 nejlepších plynových grilů podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších plynových grilů. Jak jsme tyto plynové grily vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto grily na plyn jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit plynové grily podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší plynový gril.

NázevVzhledPočet hořákůPočet bočních hořákůVýkon (v kW)TeploměrKrytHmotnost (kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
G21 California BBQ Premium linePlynové grily G21 California BBQ Premium line3112,6AnoAno349669Zobrazit v obchodech
Weber Spirit II E-210 GBSPlynové grily Weber Spirit II E-210 GBS207,77AnoAno35,513499Zobrazit v obchodech
HECHT CONTACT 3Plynové grily HECHT CONTACT 33010,5AnoAno205990Zobrazit v obchodech
Activa HalifaxPlynové grily Activa Halifax215,5AnoAno19,64531Zobrazit v obchodech
Weber Genesis II E-310GBSPlynové grily Weber Genesis II E-310GBS3011AnoAno6330490Zobrazit v obchodech
G21 Oklahoma BBQ Premium LinePlynové grily G21 Oklahoma BBQ Premium Line3010,5AnoAno326990Zobrazit v obchodech
Campingaz 3 SERIES WOODY LXPlynové grily Campingaz 3 SERIES WOODY LX309,6AnoAno4011499Zobrazit v obchodech
Weber Q 3200Plynové grily Weber Q 3200206,3AnoAno3615490Zobrazit v obchodech
Weber Spirit E 210 ClassicPlynové grily Weber Spirit E 210 Classic207,6AnoAno4114690Zobrazit v obchodech
Fieldmann FZG 3010Plynové grily Fieldmann FZG 30103111,5AnoAno28,646999Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů plynových grilů.

V této tabulce jsme vybrali pro vás 10 nejlepších plynových grilů. Vybírali jsme je podle hodnocení zákazníků, kteří plynové grily ozkoušeli svým vařením. V tomto testu a tabulce jsme se zaměřili na nejdůležitější parametry. Tabulku s nejlepšími plynovými grily si můžete seřadit podle svých preferencí.

Plynové grily: Nejlepší plynové grily podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání plynových grilů, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Máte rádi letní pohodu na zahradě se svými přáteli u dobrého jídla a pití? Pokud ano, pak je grilování tou nejlepší formou jak připravit skvělé jídlo svým přátelům. Volbou dobrého plynového grilu budete u nich za hvězdu, protože vámi připravené jídlo bude skvělé a chutné.

Při volbě grilů máte na výběr z několika provedení grilů a to elektrických, grilů na dřevěné uhlí a grilů plynových. Dnes se zaměříme na plynové grily. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat plynový gril. Podíváme se na parametry, které jsou nutné při výběru toho nejlepšího plynového grilu.

Proč plynový gril?

7 výhod plynového grilu

 • Nemusíte čekat na rozpálení
 • Můžete grilovat prakticky hned
 • Maso se nevysušuje
 • Jednoduše regulujete intenzitu hoření a teplotu
 • Grilování je levnější v dlouhodobém horizontu
 • Grilování je s plynem velice snadné
 • Minimální odpad po grilování s plynovým grilem

Jak vybrat plynový gril, který bude výhodný a nejlepší?

Při vybírání plynového grilu je nutné se zaměřit na několik nutných parametrů. Na začátek je nutné si říct, že není vhodné si koupit hned ten první gril, který vám padne do oka. Je lehké nechat se ukolébat skvělou cenou a na první pohled příznivou nabídkou.

Před nákupem je dobré se pořádně zamyslet a promyslet výběr nového grilu, protože koupení nového grilu rozhodně není levnou investicí. Porovnání modelů, a výběr podle důležitých faktorů z naší recenze, vám pomůže dojít k moudrému rozhodnutí. Díky nám si tak vyberete ideální plynový gril.

Na internetu najdete mnoho modelů plynových grilů s různými parametry a tudíž jejich vybírání může být docela složité. Proto jsme vám sepsali tento článek, abychom vám výběr plynových grilů značně usnadnili.

Cena plynového grilu

Před nákupem vhodného plynového grilu je nutné si ujasnit, jak veliký máte rozpočet na nákup nového plynového grilu. Cena je pro mnoho lidí velkým faktorem při rozhodování o tom, jaký plynový gril si vybrat. Je nutné zmínit, že plynové grily vám vydrží i desítky let. A mnoho kvalitních výrobců vám dá záruku až na 10 let.

U plynových grilů je pro všechny zákazníky výhoda, že je na našem trhu mnoho výrobců a výrobci si navzájem hodně konkurují. Díky tomu jsou ceny pro vás velice příznivé.

Podívejme se na to, jaké cenové rozpětí můžeme očekávat u plynových grilů.

Cenová hladina do 5 000 Kč

Jaké koupíme plynové grily v této nejnižší cenové hladině do 5000 Kč? Pod pět tisíc si lze dovolit grily, které mají menší výkon než dražší modely. Tento gril bude v pohodě stačit pro vaší rodinu a přátele. Tyto grily většinou mají piezo zapalování a odkládací plochy. Díky své ceně tyto levné grily bývají vyroben z levných materiálů a musíte počítat s tím, že budou vyhovovat pro menší počet lidí. Tyto plynové grily jsou vhodné pro cca maximálně 4-5 lidí.

Střední zlatá cesta – cenová hladina od 5 000 Kč do 10 000 Kč

V této cenové hladině od 5 tisíc do 10 tisíc korun si vyberete plynové grily, které jsou vhodné pro větší počet lidí a to cca 5 až 10. Tyto grily mají o něco větší výkon. Je vhodný pro početnější rodinu nebo na akce pro více osob. Pokud chcete plynové grily s mnoha funkcemi, podívejte se ještě do vyšší cenové kategorie.

Cenová hladina nad 10 000 Kč

Pokud se rozhodnete se svým rozpočtem jít nad 10 tisíc korun, tak v této cenové hladině najdete velmi vysoce výkonné grily. Mají dobrou výbavu. Jejich konstrukce je kvalitní a zároveň se setkáte s kvalitními materiály. U některých modelů se dá rošt pohodlně umýt ve vaší myčce. U těchto modelů najdete mnoho funkcí a příslušenství. Tyto grily vám budou fungovat po mnoho let a zároveň se hodí na časté grilování pro mnoho lidí.

Velikost grilovací plochy

Pří výběru grilu je nutné myslet na velikost grilovací plochy. Velikost se odvíjí od toho, pro kolik lidí máte v plánu grilovat.

Platí, že mezi jednotlivými grilovanými pokrmy by měla být mezera alespoň 1,2 cm.

Pokud budete grilovat hamburgery, tak jeden americký hamburger bude zabírat plochu cca 130 cm2.

Plynové grily patří k těm větším grilům a proto mají i mnohem větší grilovací plochu než ostatní provedení grilů. Není tedy divu, že malé modely mohou mít plochu větší než 1 500 cm2, tato plocha je ideální pro cca 4 osoby.

Pokud chcete grilovat pro 10 lidí, budete se muset poohlédnout po grilech s plochou od 3 000 cm2 do 3 500 cm2.

Grilovací rošt

Grilovací rošt je další velice důležitou částí na plynovém grilu. U roštu myslete na to, že by měl být hlavně bytelný.

Vhodný materiál u roštu je litina, smaltová úprava nebo nerezový materiál. Vhodný rošt nám příspeje k tomu, že se teplo bude rozvádět optimálně.

Počet hořáků

Počet hořáků je velice důležitým faktorem pří výběru grilu na plyn. Dobrý plynový gril by měl mít alespoň 2 hořáky. Více hořáků jsou nutnost pro dvouzónové grilování. Dvouzónové grilování je nejužitečnější a zároveň nejlepší technikou grilování. V dnešní době se setkáte s alespoň 2 hořáky i u nejlevnějších modelů.

Čím více má váš gril hořáků, tím lépe. Protože s větším počtem hořáků se lépe reguluje teplo. Dále pak větší počet hořáků pomáhá rovnoměrnému rozložení tepla.

Některé modely mají navíc i boční hořáky. Ty slouží k pohodlné přípravě zeleniny, příloh nebo omáček.

Výkon plynového grilu

U grilů na plyn udávají výrobci a prodejci většinou hodnotu výkonu samostatně pro každý hořák. Pokud chceme získat celkový výkon všech hořáku, tak není nic jednoduššího, než všechny hodnoty výkonu jednotlivých hořáků sečíst. Pokud chcete grilovat pro cca 4 osoby, bude vám stačit gril s výkonem cca 5 kW. Pokud chcete grilovat pro více lidí, je vhodní si vybrat gril na plyn s výkonem alespoň 10 kW. Můžete zakoupit grily i s větším výkonem.

Myslete na to, že s větším výkonem stoupá spotřeba plynu.

Regulování teploty

Regulace teploty u plynového grilování je doopravdy snadná. Teplota se reguluje jednoduchým ubráním plynu. Abyste věděli na jakou teplotu vaříte, tak u mnoha modelů nechybí ve vybavení teploměr, který vám při grilování na plynu velice pomůže.

U nejlevnějších modelů je nutné počítat s tím, že některé teploměry mohou mít jistou odchylku při měření. Proto je někdy vhodné si zakoupit svůj vlastní a přesný teploměr.

Grilovací systémy

Hořáky jsou nejdůležitější součastí na plynovém grilu. Nad hořáky je umísteň grilovací systém. Tento systém šíří horko ke grilovacímu roštu. A provedení tohoto systému je dalším faktorem, který by vás měl zajímat při výběru.

S jakými grilovacími systémy se setkáme?

Lávové kameny

Lávové kameny jsou pro grilování na plynu velice populární. Dobře se hodí na grilování ryb, masa a zeleniny, protože se na nich griluje rovnoměrně. Plynový hořák zahřeje lávové kameny, které ohřívají grilované jídlo po dlouhou dobu.

Výhody a nevýhody plynového grilu s lávovými kameny

Výhody lávových kamenů
 • Rozheřívají se rovnoměrně
 • Zachycují odkapávající tuk
 • Jsou skvělé pro masa, ryby a zeleninu
Nevýhody lávových kamenů
 • Mohou se vznítit a spálit tak připravované jídlo
 • Je nutné je čas od času měnit
 • Stojí peníze

Ocelové profily

Ocelové profily (též flavorizér) jsou v současné době trendem. Jsou umístěné nad plynovým hořákem. Tyto ocelové profily plní dvě hlavní funkce a to rozvod tepla a vytváří aroma díky páře, která vzniká díky tomu, že se z nich odpařuje odkapávaná šťáva a tuky. Ocelové profily prakticky eliminují nevýhody lávových kamenů, ale jsou zase o něco dražší než lávové kameny.

Příslušenství plynového grilu

I u plynových grilů se můžete setkat s hodně příslušenstvím.

 • Zabudovaný teploměr – Pomůže vám s přesnou přípravou jídla a měřením teploty při grilování
 • Víko – víko je u grilu na plyn nutnost. Díky víku získává grilované jídlo mnohem lepší chuť a aroma.
 • Elektrické zapalování – Zapalování elektricky známe již od plynových sporáků. Díky elektrické jiskře se jednoduše zapálí plyn bez nutnosti používání sirek. Je to jednoduché, jen zmáčknete tlačítko a hořáky se zapálí. Je to značne usnadnění při grilování.
 • Odkládací plocha – Odkládací plocha je velice pohodlným doplňkem. Nemusíte nikam chodit pro ingredience. Prostě je necháte na odkládací ploše.
 • Pojízdné provedení – Pojízdnost plynového grilu vám hodně pomůže, protože plynové grily jsou větší a mnohem těžší. Proto pojízdné provedení výrazně zvýší mobilitu a díky tomu ho jednoduše přemístíte

Zásady bezpečného používání grilu na plyn

Při používání plynového grilu byste měli být velice opatrní, protože plyn může explodovat. Plyn může být značně nebezpečný.

Při manupulování s plynovými lahvemi je nutné být extrémně opatrný. Poškozené lahve mohou představovat riziko. Pokud je plynová lahev prázdná, chovejte se k ní jako kdyby byla plná, protože v ní může být zbytek plynu.

Pokud má lahev poškozený ventil, nikdy ji nepoužívejte!

Lahve s plynem musí být připojeny ke grilu ve stabilní a svislé poloze. Plynové lahve vám rozhodně nikdy nesmí spadnout. Délka plynové hadice by neměla být delší jak 1,5 metru.

Plynová hadice by měla být měněna maximálně jednou za 5 let. Častější výměnou nic nezkazíte.

Plynový gril byste nikdy neměli provozovat v uzavřeném prostoru. Používejte ho pouze na grilování v otevřeném prostoru.

Plynové bomby si musíte vyzvednout v prodejnách osobně, protože je nelze poslat z bezpečnostních důvodů běžnými dopravními společnostmi.

Plynové grily: Plynové grily a pár slov závěrem

V tomto článku jsme si popsali důležité parametry pro výběr vhodného grilu na plyn. Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem vašeho ideálního plynového grilu a bude vám fungovat po mnoho let na vaší zahrádce. Dále doufáme, že vás grilování na vašem novém grilu bude bavit a ugrilujete tak hodně skvělého a chutného jídla pro vás i vaše přátele.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat