Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Palačinkovače

Každý, kdo použil palačinkovač ví, jak užitečné je toto kuchyňské zařízení ve vaší domácnosti. Tento přístroj do kuchyně je ideální pro každého, kdo miluje palačinky. Palačinky lze jíst k snídani nebo k večeři. Dají se jíst teplé nebo studené.Pod dohledem rodičů je mohou připravit i vaše děti. Vše, co potřebujete k přípravě těsta na palačinky, je pšeničná mouka, mléko, voda, vejce a trochu soli. Toto chutné jídlo může být sladké nebo jen tak suché.

Palačinky si můžete jednoduše přizpůsobit vašim chuťovým pohárkům. Důležité je, aby palačinka byla dobře upečená. Co to znamená? Palačinka musí tvořit jeden celek, nesmí se rozpadat na kousky. Palačinka také nemůže být příliš opečená, ale zase nesmí být moc syrová. Palačinky jsou velmi chutný pokrm, ale občas není jejich příprava úplně jednoduchá.

Naštěstí zde existuje řešení pro pohodlnou přípravu palačinek. Výrobci vytvořili zařízení, které usnadňuje život lidem po celém světě každý den – jedná se o palačinkovač. Na palačinkovač se zaměříme v tomto článku. Tento přístroj vám výrazně zlepšuje přípravu palačinek. V tomto článku dále naleznete nejlepší palačinkovače a návod na výběr palačinkovačů. Dozvíte se zde jak vybrat palačinkovač.

Výběr 10 nejlepších modelů palačinkovače

Připravili jsme pro vás srovnání 10 nejlepších modelů palačinkovače. Jak jsme je vybírali? Porovnali jsme recenze zákazníků a dostupné parametry. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky, která je níže. Tuto tabulku si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Můžete si tak seřadit palačinkovače podle dostupné ceny s DPH a vybrat si tak ty nejlevnější modely pro přípravu palačinek.

NázevVzhledPrůměr (v mm)Počet plotýnekPříkon (W)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Clatronic CM 3372Palačinkovač Clatronic CM 33722901900650Zobrazit v obchodech
SEVERIN CM 2198Palačinkovač SEVERIN CM 219830011000756Zobrazit v obchodech
Ariete 183Palačinkovač Ariete 18330011000711Zobrazit v obchodech
ROHNSON R-201Palačinkovač ROHNSON R-20130011000799Zobrazit v obchodech
Delimano UtilePalačinkovač Delimano Utile2001800699Zobrazit v obchodech
Tristar BP 2634Palačinkovač Tristar BP 26343001 nebo 41200929Zobrazit v obchodech
SILVERCREST SCM 1500 D4Palačinkovač SILVERCREST SCM 1500 D434011500699Zobrazit v obchodech
Domo DO 8709PPalačinkovač Domo DO 8709P11561000986Zobrazit v obchodech
Steba CR 32Palačinkovač Steba CR 32320112001337Zobrazit v obchodech
Steba CR 35Palačinkovač Steba CR 35350114001718Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení palačinkovačů od jejich uživatelů.

Recenze, popis a hodnocení nejlepších palačinkovačů

Pojďme se nyní podívat o něco podrobněji na jednotlivé modely z tabulky výše. Podíváme se na celkový popis a další parametry.

Clatronic CM 3372

Prvním modelem palačinkovače v našem srovnání je Clatronic CM 3372. Jedná se o model zejména pro lidi, kteří hledají palačinkovač do 1 000 Kč. Cena tohoto produktu je nízká a zároveň získáte velmi solidní a dobře vyrobený model. Výrobce za tuto cenu nabízí přístroj s hezkým vzhledem, ale nejdůležitější je, že má nepřilnavý povrch. To znamená odolnost proti připečení a spálení. Na modelu naleznete indikátor, který hlásí připravenost k pečení a také na tomto modelu naleznete tlačítko usnadňující regulaci teploty pečení. Přístroj umožňuje připravit si chutné palačinky o průměru 29 cm. Jedná se o produkt s výkonem 900 W. Doba pečení trvá jen několik sekund. Sada dále obsahuje příslušenství pro usnadnění pečení.

Za kolik se Clatronic CM 3372 prodává? Toto zboží naleznete na trhu za cenu kolem 650 Kč s DPH.

SEVERIN CM 2198

palacinkovac SEVERIN CM 2198

Dalším modelem ve srovnání je palačinkovač Severin CM 2198. Výrobce promyšleně vyřešil i ty nejmenší detaily na tomto modelu. To přispělo k vytvoření velmi dobrého výrobce palačinek. Elegantní vzhled v kombinaci s jednoduchým použitím a pozitivním hodnocením zákazníků nás přesvědčilo k zařazení tohoto modelu do našeho srovnání. Tento elektrický přístroj na výrobu palačinek má výkon 1000 W, samozřejmě, má vestavěnou regulaci teploty a průměr palačinkovače je 30 cm.

Velmi dobře nahrazuje tradiční pánev. Má speciální vrstvu, která zabraňuje přilepení těsta. Můžete na něm připravit mnoho druhů pokrmů, nejen palačinky, např. omelety nebo tortilly. Výrobce Severin je známá německá značka, která zaručuje bezpečné používání a dlouhodobou životnost. Tento model má tlačítka pro zapnutí a vypnutí s kontrolkou a indikátorem, který ukazuje aktuální stav přístroje.

Protiskluzové nožičky zajišťují pohodlné používání tohoto modelu. Díky nim vám palačinkovač nikdy nespadne. Naleznete u něj také navíječ šňůry, takže jej nikde nemusíte svázovat a ani jej nijak srolovat. Při nákupu samozřejmě obdržíte uživatelskou příručku.

Zákazníkům se líbí velmi dobré zpracováním, které prodlužuje životnost celému produktu. Dále se jim líbí i pěkný vzhled a dobrá cena. Jedná se o model s dobrým poměrem cena / výkon.

Tento model palačinkovače se prodává ze cenu kolem 756 Kč s DPH na našem trhu.

Ariete 183

palacinkovac ariete 183

Pokud máte rádi palačinky nebo omelety, určitě si zamilujete třetí model z našeho srovnání. Automatický palačinkovač Ariete 183 o průměru 30 cm. Je to ideální zařízení, které vám umožní připravit tenké palačinky, ale také tortilly nebo omelety. Tento model se snadno používá, takže i nešikovný člověk si připraví palačinku nebo omeletu velmi snadno.

Výhodou tohoto zařízení je samozřejmě nepřilnavý povrch a možnost regulace teploty. Součástí balení je obvykle dřevěná špachtle. Toto příslušenství vám umožní těsto na zařízení důkladně rozprostřít, díky čemuž jsou palačinky ještě tenčí a nepoškodíte si tím teflonový materiál.

Nemůžete také zapomenout na praktický indikátor, který se rozsvítí jakmile je dosaženo ideální teploty. Ukládání kabelů je také velmi dobře vyřešeno. Díky tomu je skladování zařízení snazší. Rovněž stojí za zmínku mnoho pozitivních názorů uživatelů, kteří oceňují vysokou kvalitu produktu a mimořádnou trvanlivost nepřilnavého povrchu na plotýnce.

Používáte-li zařízení v souladu s doporučeními výrobce, určitě vám vydrží sloužit po dlouhou dobu, což jistě potěší všechny milovníky palačinek.

Model nabízí 30 cm průměr na palačinky. Ariete 183 je zařízení, které je funkční a snadno použitelné. Tento model má výkon 1000 W.

Prodává se za cenu kolem 711 Kč s DPH.

Jak vybrat palačinkovač

Na trhu je dostupných mnoho různých modelů palačinkovače, které mají rozdílné parametry. Pokud si chcete zakoupit dobrý a kvalitní model, pak není úplně jednoduché se mezi jednotlivými parametry vyznat. Proto jsme pro vás sepsali tuto příručku, kde se dozvíte, jak vybrat palačinkovač podle dostupných parametrů jako je výkon, cena a další.

Výkon

Jedná se o důležitý parametr v každém elektronickém zařízení a palačinkovač není výjimkou. V tomto případě je také důležitý, protože přiměřený výkon by měl zajistit rovnoměrné a rychlé propečení těsta palačinky. Obvykle si vyberete modely s výkonem kolem 900 W. Lepší modely navíc mají zabudovaný termostat, takže můžete pravidelně regulovat teplotu topné desky u palačinkovače. Také je dobré myslet na to, že vyšší výkon bude znamenat i vyšší odběr elektrické energie.

Povrch plotny

Palačinkovač by měl mít dostatečně klouzavou pečící desku. Díky tomu se palačinky nepřipálí. Lze si vybrat na trhu palačinkovače s teflonem. Výhoda teflonu je, že nepotřebujete žádný tuk. Nevýhodou teflonu naopak je, že se dá poměrně snadno poškodit. Nesmíte na něj používat žádné kovové nástroje nebo příbory.

Velikost plotny

Velikost plotny je důležitým parametrem. To totiž ovlivní, jak velikou budete mít palačinku. V parametrech se setkáte s hodnotou průměru plotny. Tento parametr je individuální a odvíjí se od toho, jak veliké palačinky máte rádi.

Počet ploten

Počet ploten je důležitým parametrem tehdy, když si chcete připravovat více palačinek v jeden okamžik. Lze si vybrat palačinkovače s jednou plotýnky, se dvěmi nebo dokonce i se čtyřmi. Nicméně palačinkovače s většim počtem plotýnek obvykle mají menší průměr. Pokud chcete připravovat palačinky pro početnější rodiny, vybírejte modely, které mají zároveň dostatečný průměr plotýnky a také větší počet plotýnek.

Bezpečnost

Některé modely palačinkovače mají speciální silikonové nožičky, které brání nechtěnému smeknutí. Toto řešení má chránit povrch pracovní desky před poškrábáním a také zabránit možnému pohybu zařízení. Gumové prvky se také velmi snadno čistí.

Cena

Na přípravu palačinek jsou palačinkovače tím úplně nejlepším pomocníkem. Jejich cena začíná kolem 500 Kč. Na trhu jsou k dispozici také dražší modely s větším výkonem a originálním designem. Za takové zařízení zaplatíte kolem 1 000 Kč s DPH a více. Nejdražší pánve na palačinky jsou ty, které jsou ohřívány plynem. Modely s více plotýnkami se prodávájí na trhu za cenu kolem 1 000 Kč s DPH a více.

Příslušenství a funkce

I u tohoto kuchyňského stroje se setkáte s řadou dostupného příslušenství a dodatečných funkcí. Toto příslušenství vám může značně pomoci při přípravě palačinek. U některých modelů je příslušenství dokonce součástí balení.

S jakými funkcemi a příslušenstvím je možné se u dostupných modelů setkat?

 • Indikátory – Indikátory jsou poměrně běžným vybavením palačinkovačů. Informují vás o aktuálním stavu pečení. Setkáte se s indikátory teploty nebo indikátory provozu.
 • Nastavitelná teplota – Modely mohou být vybaveny termostatem, který vám umožní přizpůsobit si teplotu plotny. Na takovémto modelu naleznete i příslušné ovládací prvky k ovládání teploty.
 • Odnímatelná pečící deska – Pokud je palačinkovač vybaven možností odejmutí plotýnky, pak je jeho umývání značně ulehčeno. Díky odnímatelné desce se palačinkovač velmi snadno omývá.
 • Protiskluzové nožičky – Pokud chcete zabránit tomu, aby se přístroj libovolně pohyboval po vaší kuchyni, vyberte si takový model, který je vybaven protiskluzovými nožičkami, které obvykle bývají gumové.
 • Dřevěné špachtle – Dřevěné špachtle naleznete v balení u některých modelů. Jedná se o praktické příslušenství. Díky němu můžete palačinku jednoduše otočit. Dřevěná špachtle je navíc přívětivá k teflonovému povrchu.
 • Odměrka – Odměrka je praktické příslušenství pro odměření ingrediencí.

Palačinkovače a dostupné značky

Na trhu naleznete mnoho dostupných značek tohoto zboží skladem. Které značky jsou kvalitní? Jak se mezi těmito značkami vyznat? Pojďme si nyní některé představit ať o nich získáte trochu přehled.

Clatronic

clatronic-logo

Clatronic je na našem trhu již známou značkou po několik let, která si získala na oblibě u českých zákazníků. Můžete si u ní zakoupit jak velmi levné modely, které jsou dostupné pro každého, tak i kvalitní a dražší modelovou řadu. U značky Clatronic si tak každý najde model, který bude přesně pro něj. Hlavními cíli této značky jsou kvalita a atraktivní design. Díky těmto prioritám si zakoupíte vzhledné modely, která vám budou sloužit po mnoho let.

Tristar

Tristar Black

Od značky Tristar zakoupíte velice cenově dostupné palačinkovače. Pokud chcete základní modely, které mají za hlavní cíl udělat palačinku, tak vám budou modely od značky Tristar plně dostačovat.

Kromě těchto značek na trhu naleznete i tyto značky:

 • Ariete
 • NORDline
 • Delimano
 • Krampouz
 • Unold

A další.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o parametrech, které je vhodné znát pro správný výběr nového palačinkovače. Řekli jsme si o tom, jak vybrat vhodný palačinkovač. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového kuchyňského stroje pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model pro jednoduchou přípravu palačinek, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit s ním virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se prokliknete na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat