Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Pamlsky pro psy

Každý, kdo má doma za mazlíčka psa, se mu snaží dopřát maximální komfort. Není divu – většina pejskařů považuje své čtyřnohé parťáky za členy rodiny, kteří si zaslouží stejnou pozornost jako všichni ostatní. Psi, podobně jako my, rádi mlsají. Bohužel většina našich pochutin je pro ně nebezpečná či dokonce vysoce toxická, a proto nemá smysl jim dávat například dort či čokoládu s představou, že jim tím děláme dobře.

Váš mazlíček vám bude mnohem vděčnější, když mu čas od času dáte nějaký ten pamlsek. Ty jsou totiž vyrobeny přesně podle potřeb psů, díky čemuž se nemusíte bát, že byste jim jakkoli ublížili. Jak už tomu, ale bývá ne všechny produkty jsou tak kvalitní, jak někteří výrobci slibují a je tak namístě si vždy ověřit jejich složení.

I když se to může zdát jako nemožné, některé pamlsky pro psy obsahují suroviny či dokonce chemické látky, které mohou vážně ohrozit zdraví psa. Tomu se můžete vyhnout jejich pečlivým výběrem, který zajistí, že pamlsek bude pro vašeho nejlepšího přítele opravdu nezávadný. V dnešním článku se tedy podrobně podíváme na to, čemu byste měli při výběru věnovat pozornost a jak by měly opravdu kvalitní pamlsky pro psy vypadat.

Pamlsky pro psy: Porovnání 10 nejlepších pamlsků pro psy podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších pamlsků pro psy. Jak jsme tyto pamlsky pro pejsky vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto pamlsky jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit pamlsky pro psy podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší pamlsek pro psy.

NázevVzhledUrčeníOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Hill's Canine Hypoallergenic Treats 220 gPamlsek pro psy HillCitlivá kůže a zažívání131Zobrazit v obchodech
AKINU Pillows polštárky s moučným červem a cibulíPamlsek pro psy AKINU Pillows polštárky s moučným červem a cibulíBěžné45Zobrazit v obchodech
Carnilove dog Duck & rosemary 200 gPamlsek pro psy Carnilove dog Duck & rosemary 200 gBěžné61Zobrazit v obchodech
Carnilove dog Lamb & cranberries 200 gPamlsek pro psy Carnilove dog Lamb & cranberries 200 gBěžné67Zobrazit v obchodech
KRONCH Treat s lososovým olejem 100% 600gPamlsek pro psy KRONCH Treat s lososovým olejem 100% 600gBěžné161Zobrazit v obchodech
Contipro Kelparen Dentální tyčinky 30 ks/135gPamlsek pro psy Contipro Kelparen Dentální tyčinky 30 ks/135gDásně a zuby228Zobrazit v obchodech
DINGO suchary 13kgPamlsek pro psy DINGO suchary 13kgBěžné963Zobrazit v obchodech
Carnilove dog Salmon & blueberries 200 gPamlsek pro psy Carnilove dog Salmon & blueberries 200 gBěžné67Zobrazit v obchodech
Orozyme plátky žvýkací pro psy S do 10 kgPamlsek pro psy Orozyme plátky žvýkací pro psy S do 10 kgDentální277Zobrazit v obchodech
Calibra Joy Dog Classic Duck Strips New 80 gPamlsek pro psy Calibra Joy Dog Classic Duck Strips New 80 gBěžné46Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení pamlsků pro psy od jejich uživatelů.

Jak vybrat pamlsek pro psa?

Jak jsme nakousli již v úvodu, výběr pamlsku je důležitý pro zdraví psa, který si tak bude moci zdravě zamlsat. Každému psovi vyhovuje něco jiného, a proto je výběr hodně individuální. V první řadě se řiďte podle jeho dispozic, jako je velikost, rasa, či věk. Nezapomínejte ale ani na jeho zdravotní stav. Pokud váš pejsek drží například nějakou dietu, nebo je na nějakou surovinu alergický, měli byste se informovat o tom, jaké pamlsky jsou pro něj vhodné.

Poradit se můžete například se svým veterinářem. Podávat pamlsky je nevhodné například u psů s nadváhou, kteří mohou při konzumaci nevhodných dobrůtek dále přibývat na váze. Váš výběr by se měl opírat hlavně o složení pamlsků, které by měly obsahovat pouze kvalitní a zdraví neškodné suroviny.

Při výběru pamlsku se zaměřte na:

 • Věk psa
 • Typ plemene
 • Velikost psa
 • Zdravotní stav psa
 • Složení pamlsku

Co by měly pamlsky pro psy obsahovat?

Každý pamlsek, který se rozhodnete dát svému psovi by měl být nutričně vyvážený. To znamená, že by měl obsahovat správný podíl bílkovin, sacharidů a tuků. Nejlepší pamlsky jsou především ty, které mají co možná nejvyšší podíl přírodních surovin. V souvislosti s tím mohou být pamlsky i bohatým zdrojem různých vitamínů a minerálů.

Pro psy jsou důležité zejména tyto vitamíny:

 • vitamín A
 • vitamín B
 • vitamín C
 • vitamín D
 • vitamín E
 • vitamín K
 • glukosamin
 • chondroitin sulfát
 • vápník (pozor na předávkování)
 • fosfor (pozor na předávkování)

Co by neměly pamlsky pro psy obsahovat?

Podobně jako v některých lidských potravinách a produktech, najdeme i v těch psích látky, které jim mohou způsobit trávící potíže, nebo mít negativní vliv na jejich zdraví. V extrémních případech se jedná i o chemikálie, jejichž působení může být až fatální.

Nebezpečné jsou například pamlsky z buvolí kůže, které často obsahují škodlivá barviva a chemikálie. V praxi se můžete řídit jednoduchým pravidlem, že čím je pamlsek barevnější, tím nezdravější je. Pokud navíc na obalu nenajdete podrobné složení produktu, vyhněte se mu raději obloukem.

Velký problém v pamlscích představují i cukry a tuky, které vedou ke psí obezitě. V neposlední řadě si dejte pozor i na obiloviny, které mohou psům při přílišné konzumaci ublížit. I když jsou vitamíny a minerály pro psy důležité, nikdy byste to s nimi neměli přehánět. Vysoké dávky vápníku či fosforu totiž mohou vést i k osteochodnróze, která způsobuje postupné odumírání chrupavek a následně i artrózu.

Jaké je správné dávkování pamlsků pro psy?

V první řadě se řiďte svým selským rozumem a jednoduchým pravidlem – všeho moc škodí. Stejně jako děti nemohou jíst bonbóny či marťánky ve velkém množství, ani psi si nemohou celý den pochutnávat na pamlscích. Jejich doporučená dávka by měla být vždy uvedena na zadní straně obalu. Většinou se však jedná o 8 až 12 kousků za den.

Druhy pamlsků pro psy

Psí pamlsky můžeme rozdělit hned na několik základních druhů, které se liší svým použitím. Některé pamlsky se totiž hodí k dennímu používání a jiné naopak ne. Je tedy důležité znát rozdíl mezi nimi a vyvarovat se jejich chybnému dávkování či použití.

Tréninkové a výcvikové pamlsky pro psy

Jedním z nejrozšířenějších druhů pamlsků pro psy jsou ty tréninkové, které využijete zejména pří výcviku. Často se jedná o menší pamlsky s měkkou konzistencí, které nedisponují vysokou energetickou hodnotou. Zpravidla je tak můžete psovi podávat ve vyšších dávkách jako odměnu za dobře odvedenou práci.

Psí pamlsky pro zabavení

Psí pamlsky pro zabavení jsou určené, proto aby psa zabavily ve volných chvílích. Jedná se například o dentální pamlsky, které může pes žvýkat i několik desítek minut. Důležité je, aby i tyto pamlsky byly nezávadné a tvořily je z většiny kvalitní přírodní suroviny.

Psí pamlsky pro mlsání

Na trhu můžete najít i pamlsky, které by měl pes konzumovat pouze sporadicky. Jejich složení sice není závadné, ale ve své podstatě se jedná o kalorickou bombu, která by při dlouhodobé konzumaci mohla způsobit až k nadváhu či obezitu.

Funkční pamlsky pro psy

Jak již bylo řečeno, psi potřebují ke svému správnému vývoji dostatek vitamínů. Ty jim můžete dodávat i prostřednictvím funkčních pamlsků, které jsou k tomuto účelu určeny. Najít v nich můžete různé druhy vitamínů a minerálů, které podpoří zdraví vašeho mazlíčka.

Domácí pamlsky pro psy

Posledním velmi rozšířeným druhem jsou domácí pamlsky pro psy, které si můžete vyrobit doma sami. Díky tomu si můžete být jistí, že pamlsky neobsahují žádné škodliviny ani nekvalitní suroviny. Na druhou stranu jejich příprava vyžaduje dostatečné znalosti ohledně správné výživy psů, což může být pro někoho i pořádně složité.

Parametry pamlsků pro psy

Aby toho nebylo dost, pamlsky pro psy můžete vybírat i podle různých parametrů. Jedině tak se vám podaří vybrat pamlsek, který bude psovi sedět přímo na míru a bude pro něj i prospěšný.

Konzistence

Pamlsky pro psy je možné dělit podle jejich konzistence. Tu byste měli brát v úvahu buď kvůli věku vašeho čtyřnohého parťáka, nebo podle jeho preferencí. Někteří psi umí být pěkně vybíraví, takže se může stát, že si oblíbí pouze jeden druh pamlsku.

Měkké pamlsky pro psy

Prvním druhem jsou měkké pamlsky pro psy, které jde snáze rozkousat. Vhodné jsou tak hlavně pro štěňata, psí seniory či malá plemena. Oceníte je i při tréninku, kdy bude pro psa jednodušší je rychle pozřít a pustit se zase do práce.

Tvrdé pamlsky pro psy

Opakem jsou tvrdé pamlsky pro psy, které se v nabídce obchodů objevují nejčastěji. Jedná se jak o různé dropsy či kostičky, ale i kůže a opravdové kosti. Psi je tedy využívají především ke žvýkání, čímž opečovávají svůj chrup. Tvrdé pamlsky ale obsahují nechtěné či dokonce škodlivé látky, proto je potřeba si vždy ověřit jejich složení.

Sušené pamlsky pro psy

Samostatnou kategorií jsou sušené pamlsky, které většinou obsahují vysoký podíl masa. V ideálním případě by měly obsahovat 100 % masa a nebýt ošetřeny žádnými chemickými látkami. To si můžete vždy ověřit u přímo u prodejce nebo na obalu produktu. Psi v sobě i po tolika letech nezapřou své divoké geny, a proto se mohou po sušených pamlscích doslova utlouct.

Věk psa

Při výběru správných pamlsků je důležitý i věk. Naši čtyřnohý miláčci v různých fázích svého života vyžadují jinou výživu a péči, a právě k tomu je potřeba přizpůsobit i jejich stravu.

Pamlsky pro štěňata

Na výběr vhodných pamlsků byste měli dbát zejména u štěňat. Ta jsou totiž poměrně náchylná na změnu stravy, která má velký vliv na jejich další vývoj. Právě proto je nutné, aby jakékoli potraviny či produkty, které konzumují byly vyrobeny z opravdu kvalitních surovin. Z počátku je dobré podávat štěňatům funkční pamlsky, které jsou pro ně určené a dokážou jim dodat všechny vitamíny a živiny, které během svého růstu potřebují. Vyhýbat byste se měli výrobkům s vysokým obsahem fosforu či vápníku.

Pamlsky pro dospělé psy

Největší výběr naleznete hlavně v kategorií pamlsků pro dospělé psy, kteří většinou nejsou nějak omezováni a mohou si dovolit prakticky jakékoli psí pochutiny. Dbát byste měli pouze na to, aby byly rozměry pamlsků adekvátní k velikosti psa. Pro menší pejsky je lepší kupovat malé pamlsky, které se jim budou lépe konzumovat. Naopak velká plemena ocení větší pamlsky, jako jsou například velké piškoty či kosti.

Pamlsky pro starší psy

Starší psi mají podobně jako staří lidé vyšší nároky na potraviny, které konzumují a tím pádem i živiny, které jim i ve vysokém věku pomáhají zůstat vitální. Pozor si dejte na to, aby pamlsky neobsahovaly příliš tuků a cukrů, po kterých by pes zbytečně přibíral na váze.

Starší psi totiž nejsou schopni takový výdej spotřebovat. Vhodné jim je podávat různé funkční pamlsky, jejichž pomocí si mohou čistit chrup, nebo přijímat některé vitamíny. Vybírat se tedy vyplatí hlavně z měkkých pamlsků, které půjdou psovi lépe kousat.

Pamlsky pro psy s alergií

Samostatnou kategorií, do které spadají psi v jakémkoli věku, jsou pamlsky pro psy s alergií. V posledních letech se u psů objevuje čím dál tím více alergií, které je v některých případech mohou ohrozit i na životě. Pokud váš čtyřnohý mazlíček trpí nějakou alergií, měli byste na to myslet i při výběru pamlsků, které mohou běžně obsahovat i některé alergeny.

Obecně jsou doporučovány pamlsky, které obsahují vysoký podíl živočišných produktů, jako je například kvalitní sušené maso. Zde však pozor, někteří psi totiž mohou být právě na některé druhy mas alergičtí.

Proto je lepší vybírat pamlsky z masa, u kterého se alergie projevuje jen mizivě:

 • jehněčí maso
 • králičí maso
 • kachní maso
 • konina
 • zvěřina

Pamlsky pro psy: Příslušenství

Pamlsky mají samozřejmě široké využití, přičemž se někdy neobejdete ani bez potřebného příslušenství. Navíc pamlsky pro psy nedokážou vašim miláčkům dopřát všechny potřebné živiny a nelze je tedy brát jako jediný zdroj vitamínů a dalších látek. Pokud jim tedy chcete dopřát opravdový komfort, měli byste zvážit i koupi těchto produktů.

Dávkovač na pamlsky pro psy

Jestliže jste fanoušky interaktivních hraček, určitě svému psovi pořiďte dávkovač na pamlsky. Ten může mít v základní verzi podobu míčku na pamlsky, který naplníte a poté ho dáte psovi na hraní. Ten si tak užije spoustu zábavy, procvičí svoji inteligenci a zároveň si pochutná i na svém oblíbeném pamlsku.

Dávkovač může být i mnohem propracovanější. Známé jsou například přístroje pro zlepšení paměti, kdy musí pes zmáčknout tlačítko proto, aby dostal svůj pamlsek. Výjimkou nejsou ani různé hlavolamy, které musí váš mazlík nejprve vyřešit a až poté se dostane ke svým dobrůtkám.

Pouzdro na pamlsky pro psy

Při výcviku či pravidelném tréninku se vám určitě bude hodit pouzdro na pamlsky, které můžete vzít s sebou. Opadává vám tak zbytečné tahání velkých balení pamlsků, které je těžké i pořádně uzavřít. Většinu pouzder si navíc můžete jednoduše připnout k opasku, čímž si trénink psa značně usnadníte.

Miska pro psy

Důležitou výbavou každého pejskaře je nepochybně miska pro psy, kterou využijete i při podávání pamlsku. Někteří psi jsou totiž vybíraví podobně jako kočky a může jim tak vadit například jezení pamlsku z ruky či ze země. To můžete vyřešit tím, že jim jejich odměnu, a to zejména když se jedná o velký kousek, položíte do misky.

Úložný box na pamlsky pro psy

Pamlsky by měly být podobně jako krmivo uloženy na suchém místě, kam na ně nesvítí přímé sluneční světlo. Navíc některé obaly netěsní tak jak mají, což může vést k tomu, že pamlsky pomalu ztratí svoji specifickou vůni a váš pes o ně přestane projevovat zájem. Proto je vhodné je uložit do boxu či barelu na granule, kde budou zcela chráněny.

Lososový olej pro psy

Svému mazlíčkovi můžete důležité živiny dodat i pomocí lososového oleje, který obsahuje důležité Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny. V souvislosti s tím pomáhá psům snižovat cholesterol v jejich krvi a vyživovat jejich srst, aby byla dostatečně hustá a lesklá. Pozitivní účinky má i v dalších oblastech zdraví, kdy dokáže předcházet například zánětům kůže, problémům s reprodukcí a podporovat imunitu a celkovou obranyschopnost.

Vitamínové pasty pro psy

Vitamíny je psům možné dodat i prostřednictvím různých vitamínových past, ve kterých jsou obsažené všechny důležité látky. Jejich hlavní výhodou je především jednodušší aplikace, kdy můžete pastu přimíchat do psího krmiva nebo ji psovi podáte přímo.

Vitamíny pro psy

I psi potřebují dodávat svému tělu vitamíny, které jim někdy mohou chybět a jen těžko se jim je podaří doplnit konzumací běžného krmiva. Právě proto je nutné jim některé z nich dodávat skrze vitamínové doplňky, které mohou mít buď podobu tablet, prášku či kapek.

Cena pamlsků pro psy

Kvalita pamlsků pro psy se řídí především podle ceny, což potvrzuje pravidlo, že za kvalitu si musíte někdy prostě připlatit. Níže se podíváme hned na tři cenové kategorie pamlsků pro psy, se kterými se běžně setkáte v kamenných prodejnách či e-shopech. Jelikož jsou pamlsky někdy prodávány po kusech, zaměříme se na orientační cenu celého balení.

Cena pamlsků pro psy do 50 Kč s DPH

Jak již bylo řečeno, kvalita není zadarmo, takže nemůžete od pamlsků do 50 kč očekávat zázraky. Zpravidla se jedná o jednoduché dropsy či produkty z kůže, které pes sní během chvilky. Takové výrobky bohužel často obsahují i škodlivé látky, které mohou vašeho čtyřnohého miláčka ohrozit i na zdraví.

Nejčastěji se jedná o různá barviva či konzervanty, které z dlouhodobého hlediska mohou napáchat nemalé škody. To však neznamená, že by všechny pamlsky v této cenové kategorii byly automaticky špatné. V některých případech se může jednat o opravdu jednoduché pamlsky, které se skládají jen z několika ingrediencí. Vždy se zaměřte hlavně na jejich složení, které vám prozradí, zda se jedná o správnou volbu. Vhodné mohou být například pro výcvik, pro který je potřeba opravdu hodně pamlsků.

Cena pamlsků pro psy od 50 Kč do 200 kč s DPH

Za zlatou střední cestu lze považovat pamlsky v cenové relaci od 50 Kč do 200 Kč, které by měly již splňovat potřebnou kvalitu. I přesto ale nezapomínejte na čtení etiket, které vám prozradí jejich skutečné složení. V této kategorii naleznete jak klasické, tak i prémiové pamlsky. Mezi ně se řadí i námi zmíněné funkční pamlsky, s jejichž pomocí můžete svému mazlíčkovi dodat potřebné vitamíny nebo mu pomoci s některými neduhy.

Cena pamlsků pro psy nad 200 Kč s DPH

Superpremiové pamlsky mají často cenovku ve výši 200 Kč a výše. Často se jedná o produkty, které obsahují vysoký podíl masa a dalších kvalitních přírodních látek. Potěší vás i svojí nutriční vyrovnaností, která zaručí, že váš pejsek nebude zbytečně nabírat kila na víc pokaždé, kdy mu dopřejete něco k mlsání.

Takovéto pamlsky by navíc neměly obsahovat žádné náhražky ani konzervanty. I tak si ale vždy tuto informaci ověřte na zadní straně obalu. Pokud tedy chcete svému psímu parťákovi dopřát opravdu to nejlepší, jsou superpremiové pamlsky tou správnou volbou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat