Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Tyčové vysavače

Obsah článku Ukaž


Tyčové vysavače jsou elegantní vysavače se štíhlou linií.

Tycove vysavace
Tyčové vysavače

S tyčovými vysavači se jednoduše manipuluje. Další výhodou je jejich výborná skladnost – můžete je složit na poloviční výšku a uložit do skříňky nebo postavit za dveře úklidové komory.

Množství typů a designových provedení tyčových vysavačů uspokojí i požadavky nejnáročnějších zákazníků. Můžete si pořídit tyčový vysavač v síťovém provedení nebo vysavač akumulátorový, se kterým pohodlně vyčistíte i hůře dostupná místa, jako například pavučiny na stropě nebo vysoké schody.

Tyčové vysavače jsou vhodné pro vysávání hladkých podlahových ploch. Výkonnější modely zvládnout skvěle vyčistit i koberce.

Oblíbené jsou tyčové vysavače 2 v 1, které v sobě kombinují ruční i tyčový vysavač. Existují také vysavače 3 v 1 kombinující v sobě ruční i tyčový vysavač a navíc mají funkci parního vysavače. Jedním tahem se tak zbavíte nejen nečistot, ale také zaschlých skvrn od vylitých nápojů či otisků tlapek vašich zvířecích mazlíčků.

Tyčové vysavače: Porovnání 10 nejlepších tyčových vysavačů podle hodnocení zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších tyčových vysavačů. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto tyčové vysavače si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší tyčový vysavač.

NázevVzhledDoba provozu (min)Hlučnost (dB)Dobíjecí vysavač?Mokré vysávání?Hmotnost (kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Xiaomi Mi Cleaner LightTyčový vysavač Xiaomi Mi Cleaner Light4579AnoNe1,21989Zobrazit v obchodech
Electrolux WQ71-P52SSTyčový vysavač Electrolux WQ71-P52SS5079AnoNe55489Zobrazit v obchodech
Sencor SVC 8621TITyčový vysavač Sencor SVC 8621TI5078AnoNe2,42479Zobrazit v obchodech
ETA Supersonic 1231 90000Tyčový vysavač ETA Supersonic 1231 900004079AnoNe2,52759Zobrazit v obchodech
Makita DCL180ZTyčový vysavač Makita DCL180Z2070AnoNe1,2599Zobrazit v obchodech
Leifheit Regulus PowerVac 11925Tyčový vysavač Leifheit Regulus PowerVac 119254078AnoNe2,83361Zobrazit v obchodech
Sencor SVC 8618GDTyčový vysavač Sencor SVC 8618GD4578AnoNe2,32169Zobrazit v obchodech
Sencor SVC 7612 VTTyčový vysavač Sencor SVC 7612 VT2075AnoNe2,81499Zobrazit v obchodech
Bissell CrossWave Pet Pro 2225NTyčový vysavač Bissell CrossWave Pet Pro 2225NNeomezeně80NeAno106428Zobrazit v obchodech
Bissell CrossWave 17132Tyčový vysavač Bissell CrossWave 17132Neomezeně80NeAno5,26599Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení tyčových vysavačů od jejich uživatelů.

Tyčové vysavače: Nejlepší tyčové vysavače podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání tyčových vysavačů, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Pro koho je tyčový vysavač vhodný?

Tyčový vysavač uvítají jistě rodiny s malými dětmi, s domácími mazlíčky nebo obyvatele menších bytů. Tyčový vysavač je vhodný k častému luxování, protože ho máte vždy po ruce a můžete průběžně odstraňovat rozšlapané sušenky, zvířecí srst, rozsypaný cukr na kuchyňské lince, drobky na sedačce nebo hlínu z květináče. Tyčové vysavače jsou ideální do domácností, kde převažují hladké  podlahové krytiny. Ve variantě s mopem podlahy můžete umývat a s pomocí parní funkce likvidovat bakterie a choroboplodné zárodky z podlahy.

Nejdůležitějším parametrem při výběru tyčového vysavače je jeho účinnost. Obecně lze říci, že tyčové vysavače jsou méně účinné, než vysavače klasické. Především při vysávání koberců. Některé modely tyčových vysavačů se však již účinnosti klasických vysavačů blíží.

Pokud není u vysavače uvedena třída třída účinnosti, znamená to, že není pro daný typ podlah vhodný.

Důležitá je i energetická třída a spotřeba konkrétních modelů. Většina modelů však příliš energie nespotřebujete.

Pokud vysáváte často, změřte se na hlučnost vysavače, která u  mnohých modelů může přesáhnout i 80 dB.

Dalším parametrem, podle kterého se při výběru vysavače budete rozhodovat, je objem nádobky či sáčku. Čím menší nádobka/sáček, tím častěji ho budete muset vyprazdňovat.

Akční rádius tyčového vysavače udává, jak daleko od zásuvky vysavač dosáhne vysávat. Tedy, jak často budete muset přepojovat jeho šňůru ze zásuvky do zásuvky. Akční rádius vysavače bude zajímat především majitele domů a větších bytů.

Další vliv na výběr tyčového vysavače má filtrace (třída prachových emisí, čili třídu čistoty vyfukovaného vzduchu) a funkce a vybavení, kterými vysavač disponuje. Některé modely mají indikátory naplnění sáčku, regulaci sacího výkonu, hubici na čalounění, štěrbinovou hubici a prodlužovací trubku. Nadstandardní funkce a příslušenství výrazně zvyšují komfort používání vysavače a rozšiřují možnosti jeho použití.

Jak vybrat tyčový vysavač?

Ujasněte si, zda pro vás bude vysávání tyčovým vysavačem lepší a praktičtější, než vysávání vysavačem klasickým.

Pakliže se pro tyčový vysavač rozhodnete, vyberte si, zda vám lépe bude vyhovovat sáčková nebo bezsáčková varianta, a jak velký obsah sáčku budete potřebovat.

Není filtr jako filtr – kvalita filtru výrazně ovlivní účinnost vysávání. Jednotlivé filtry se od sebe liší také výdrží.

Nenechte se ovlivnit údaji o výkonu či příkonu. Účinnost vysávání se odvíjí od kvality více komponentů – kvality filtru, těsnění atd.

Rozhodněte se, jaké napájení vám bude vyhovovat lépe – zda připojení do elektrické sítě nebo napájení přes baterie. Napájení přes baterie umožňuje mobilitu vysavače a jeho použití téměř kdekoliv. Tyto typy tyčových vysavačů však mívají nižší výkon.

Tyčový vysavač a jeho napájení

Tyčové vysavače mohou být napájeny ze sítě napájecím kabelem nebo bezdrátové, akumulátorové.

Bezdrátové tyčové vysavače

Bezdrátové vysavače jsou mobilní, mívají však oproti vysavačům napájeným ze sítě, nižší výkon.

U bezdrátových tyčových vysavačů je potřeba zohlednit výdrž baterie na jedno nabití a délku nabíjení.

Abyste vysáli bez nutnosti nabíjení průměrně velký byt nebo dům, měli byste si pořídit vysavač s výdrží minimálně 30 minut v provozu.

Pokud vysáváte méně často, bude vám stačit model s dobou nabíjení i více než 10 hodin. Pokud však chcete mít vysavač stále po ruce a připravený k použití, vyberte si vysavač, který se nabíjí rychleji.

U každého vysavače napájeného ze sítě, musí dle nařízení Evropské unie být uvedena energetická třída vyjadřující šetrnost vysavače z pohledu spotřeby energie. Vysavače s nejnižší spotřebou mají třídu účinnosti A. Vysavače se spotřebou nejvyšší spadají do třídy účinnosti F.

Tyčové vysavače napájené kabelem z elektrické sítě

Vysavače napájené kabelem z elektrické sítě, jsou oproti vysavačům akumulátorovým, více výkonné, avšak jejich použití je omezeno délkou přívodní šňůry (nebo prodlužovací) šňůry od zásuvky.

Proto se při výběru vysavače s napájecím kabelem zaměřte na jeho délku a akční rádius. Akční rádius udává skutečný dosah vysavače. K délce kabelu je tedy přičtena i délka sací tyče. Kabel vysavače do průměrně velkých prostor by měl být minimálně 5 metrů dlouhý. Pro vysávání větší plochy, pak minimálně 8 metrů dlouhý.

Druh sběrné nádoby a její objem

Druh sběrné nádoby většinou ovlivňuje charakter tyčového vysavače. Sběrná nádoba může být omyvatelná nebo je vysavač vybaven sáčkem.

Sáčkové vysavače

Dříve byly všechny vysavače pouze sáčkové. Později vznikly i varianty bezsáčkové. Sáčkové vysavače bývají většinou výkonnější a lépe zachycují nečistoty. Avšak musíte hlídat, kdy se naplní sáček a sáčky dokupovat.

Bezsáčkové vysavače

U bezsáčkových variant jsou sáčky nahrazené sběrnou nádobou na nečistoty, kterou stačí vysypat. Nevýhodou bezsáčkových vysavačů je zanášení filtru, který je pro dobrý provoz vysavače opakovaně čistit. Nejsou příliš vhodné pro alergiky, protože při vysypávání nádobky vysavače se víří prach. Tento typ vysavačů je však ekologičtější a nejste odkázáni na neustálé dokupování nových sáčků.

Objem sáčku tyčového vysavače

U sáčkového i bezsáčkového vysavače je důležitý jeho objem.

Dobře zvolený objem sáčku  vám ušetří práci s častým vysýpáním nádoby nebo dokupováním nových sáčků.

Do 50 m² – 2 až 2,5 l

Do 150 m² – 2,5 až 4 l

Nad 150 m² – 4 l a více

U bezsáčkového vysavače volte objem nádoby minimálně 1,5 litru. U menších objemů však musíte počítat s nutností nádobu častěji vysýpat.

Filtr

Účelem filtrů je, očistit vzduch, který je z vysavače vyfukován, od všech nečistot. Proto filtr významně ovlivňuje kvalitu vysavače. Převážná většina vysavačů je vybavena vícestupňovým systémem filtrace – vyfukovaný vzduch prochází přes několik filtrů.

U bezsáčkových vysavačů je prvním stupněm filtrace odstředivá síla vířivého vzduchu. U vysavačů sáčkových je prvním stupně filtrace samotný sáček.

K základnímu systému filtrace se u většiny vysavačů používají ještě další filtry – mikrofiltry. Mikrofiltry jsou vyrobeny z tkaniny, z molitanu nebo z moderních a kvalitních HEPA filtrů. HEPA filtry zachytí vysoké procento bakterií. HEPA filtry jsou tedy vhodné pro astmatiky a lergiky. Čím vyšší číslo za názvem filtru je, tím je filtrační systém vysavače lepší a účinnější. Nejnovější vysavače jsou vybaveny filtry: HEPA 14.

Setkat se můžete ještě s novým označením HEPA filtrů – EPA nebo ULPA. HEPA filtry bývaly do čísla 10. Současné, účinnější, moderní HEPA filtry mají číslo vyšší. Filtry s číslem 10 – 12, se označují jako EPA. Od čísla 15 se označují jako ULPA. Filtry ULPA jsou pro současné vysavače až příliš účinné a kvůli vysokému odporu vzduchu by snižovaly výkon vysavače.

V následujícím přehledu uvidíte úroveň filtrace. Tedy, kolik procent mikročástic o velikosti 0,1 – 0,3 mikrometrů filtr umí zachytit.

Skupina filtrů EPA s třídou filtrace E 10, má účinnost minimálně 85 %.

Skupina filtrů EPA s třídou filtrace E 11, má účinnost minimálně 95 %.

Skupina filtrů EPA s třídou filtrace E 12, má účinnost minimálně 99,5 %.

Skupina filtrů HEPA s třídou filtrace H 13, má účinnost minimálně 99,95 %.

Skupina filtrů HEPA s třídou filtrace H 14, má účinnost minimálně 99,995 %.

Skupina filtrů ULPA s třídou filtrace U 15, má účinnost minimálně 99,9995 %.

Skupina filtrů ULPA s třídou filtrace U 16, má účinnost minimálně 99,99995 %.

Skupina filtrů ULPA s třídou filtrace U 17, má účinnost minimálně 99,999995 %.

Vodní filtrace

Některé vysavače mohou být vybaveny filtračním vodním systémem. U vodního filtračního systému se vysáté nečistoty zachycují v nádrži s vodou. Tento systém je velmi vhodný pro astmatiky a alergiky, protože nedochází k vyfukování části nečistot zpět do ovzduší vašeho obydlí. Je vyfukován čerstvý vzduch bez prachu a alergenů. Při vyprazdňování sběrné nádoby také nedochází k víření nečistot do vzduchu. Jednoduše špinavou vodu vylijte.

Rozměry a váha tyčových vysavačů

Jednou z největších výhod tyčových vysavačů je jejich nízká hmotnost a dobrá skladnost. Pokud budou vysavač používat méně fyzicky zdatní jedinci nebo budete vysávat větší prostor, nízkou váhu tyčového vysavače velmi oceníte. Vyberte si proto vysavač takové váhy, aby se vám s ním dobře pracovalo.

U každého vysavače by měla být v popisu technických specifikací uvedena také jeho přesná hmotnost. Při nákupu vysavače z e-shopu si dejte pouze pozor, abyste nezaměnili hmotnost a rozměr balíku s hmotností samotného vysavače. Pokud si vysavač vybíráte v kamenné prodejně, máte velkou výhodu, protože si zvolený model můžete vyzkoušet, jak se vám bude držet, a zda pro vás nebude příliš těžký.

Příkon a výkon tyčového vysavače

Při výběru vysavače si dejte pozor, abyste nezaměnili jeho příkon a výkon. Příkon je množství energie, kterou motor potřebuje pro udržení svého chodu. Sací výkon udává sílu, jakou je vysavač schopný vysávat. Sací výkon se udává ve watech (W). Obvykle platí, že vyšší sací výkon, tím lépe. Záleží však i na několika dalších parametrech – pokud má vysavač slabší motor, ale kvalitní filtr a dobré těsnění, může vysávat stejně dobře, jako vysavač se silnějším motorem. Výkon vysavače by však měl být minimálně 300 W. Vysavač by měl také disponovat možností výkon regulovat – abyste si mohli zvolit odpovídající výkon podle druhu podlahové krytiny nebo materiálu, který právě vysáváte.

Energetický štítek vysavače

Evropská komise v únoru v roce 2019 zrušila nařízení o štítkování vysavačů. Dokud nebude nalezena dostatečně vypovídající metoda měření energetické úspornosti, nesmějí výrobci ani prodejci vysavače štítkovat. Následující informace by vám tedy měly posloužit pouze orientačně.

Na energetickém štítku vysavače bylo možné nalézt energetickou třídu vysavače, jeho přibližnou roční spotřebu, hlučnost, třídu prachových emisí, třídu účinnosti vysávání koberců a třídu účinnosti vysávání tvrdých podlah. Tyto hodnoty jsou u tyčových vysavačů obvykle horší, než u klasických vysavačů.

Třída prachových emisí

Třída prachových emisí je někdy uváděna také jako třída čistoty vyfukovaného vzduchu. Třída prachových emisí udává kvalitu filtrace vysavače. Kvalita filtrace vysavače je důležitá především pro astmatiky, alergiky a rodiny s malými dětmi. Hodnocení je značeno od A do G. Většina tyčových vysavačů však nedosahuje příliš uspokojivých výsledků.

Energetická třída a spotřeba

Energetická třída je značena písmeny od A do G, přičemž A je nejlepší hodnocení. Roční spotřeba udává množství energie v kilowattech (kW), která je nutná k vysátí plochy 87 m² 50 x za rok. Rozdíly ve spotřebě vysavačů jsou v řádech desítkách korun.

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah a koberců

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah a koberců je hodnocena písmeny od A do G. Protože jen málo modelů dosahuje stejně dobrých výsledků při vysávání obou druhů podlahových krytin, je potřeba řídit se vždy typem krytiny, kterou budete převážně vysávat.  Pokud narazíte na typ vysavače, který má u jedné z tříd místo hodnocení červenou značku, znamená to, že tento typ vysavače není na daný typ podlah vhodný.

Hlučnost

Hlučnost vysavače se udává v decibelech, značených dB. Čím je tato hodnota vyšší, tím je vyšší i hlučnost. Vyšší hlučnost mívají oproti sáčkovým vysavačům, vysavače bezsáčkové. Méně hlučné vysavače pak obvykle bývají také dražší. Jako tiché vysavače jsou vnímány vysavače s hlučností do 80 dB.

Pro představu o výšce hlučnosti uvedeme srovnání s hladinou hlučnosti známějších zvuků:

10 dB – šum listí při slabém větru

20 dB – tikot náramkových hodinek

30 dB – tichý šepot

40 dB – šum v tichém bytě

50 dB – běžný pouliční hluk

60 dB – běžná mluva

70 dB – hlučná ulice, psaní na psacím stroji

80 dB – křik, rušný provoz

90 dB – vlak, hlasitá hudba

100 dB – sbíječka, motorka na maximum

110 dB – diskotéka

120 dB – start letadla, pyrotechnický výstřel

130 dB – výbuch granátu

Tyčové vysavače: Příslušenství a doplňkové funkce pro tyčové vysavače

Přesto, že si mnoho zákazníků vystačí s univerzální hubicí, vysavače se širším příslušenstvím rozšíří možnosti využití vysavače a zvýší komfort práce s nimi. Podle toho, jaký typ podlahové krytiny budete vysávat, si vyberte i příslušenství a doplňky k vysavači.

Druhy hubic a turbokartáč

Současným trendem při výrobě tyčových vysavačů je, aby většina modelů měla speciální příslušenství, které by možnosti práce s ním, rozšiřovalo. Takovým příslušenstvím může být štěrbinová hubice, což je zúžená hubice, kterou se dostanete i do těsnějších míst, kam byste se s běžnou vysavačovou hubicí nedostali. Vysavače dále mohou být doplněné parketovou hubicí vhodnou pro parkety a tvrdé podlahy, nebo velmi univerzální podlahovou hubicí vhodnou pro vysávání podlah i koberců. Příslušenstvím některých vysavačů může být speciální druh hubice – turbokartáč, který slouží pro vysávání koberců.  Rotační válce uvnitř turbokartáče točivým pohybem z koberců vytahují vlasy, chlupy a další nečistoty, které běžnou hubicí nevysajete. Turbokartáč je tedy ideální také pro domácnosti se zvířecími mazlíčky.

Indikátor plnosti sáčku či sběrné nádoby

Indikátor plnosti sáčku/sběrné nádoby, by neměl chybět na žádném vysavači. Kontrolka tohoto indikátoru vám ukazuje, jak moc je sáček/sběrná nádoba naplněna a kdy je potřeba  vysypat sběrnou nádobu nebo vysypat sáček.

Nabíjecí stanice a indikátor nabití

Nabíjecí stanice slouží k nabití akumulátorových vysavačů, je proto jejich nezbytnou součástí. Tyto nabíjecí stanice by měly být opatřeny také indikátorem nabití. Díky rozsvícenému indikátoru poznáte, kdy je akumulátor vysavače plně nabit, a můžete ho odpojit od elektrické sítě.

Regulace výkonu

Od vysavačů většinou vyžadujeme vysoký sací výkon. U silnějších modelů však může být při luxování některých druhů povrchů problémem. Proto by výkon mělo být možné regulovat. Díky regulaci výkonu dobře vysajete tvrdé podlahy i koberce, aniž by se vysavač k vysávanému povrchu příliš přisával a celou práci vám tak ztěžoval. Dražší typy tyčových vysavačů mohou být vybaveny automatickou regulací sání, která se přizpůsobí právě luxovanému typu povrchu.

Teleskopická tyč a ohebný kloub

Novější typy tyčových vysavačů s teleskopickou tyčí a ohebným kloubem bývají variabilnější a lépe se přizpůsobí potřebám jejich uživatele. Nemusíte se zbytečně ohýbat nebo vám naopak umožní vysát závěsy. S ohebným kloubem se pohodlně dostanete i například pod nábytek. Díky flexibilnosti vysavače s těmito doplňky, ho lze doporučit i pro starší a pohybově omezené uživatele.

Uložení vysavače

Velkou výhodou tyčových vysavačů je jejich dobrá skladnost. Některé typy vysavačů lze i zavěsit na zeď nebo do skříně. Součástí závěsného systému bývá také nabíjecí stanice, díky čemuž se nestane, že byste vysavač zapomněli dobít. Některé vysavače lze parkovat v horizontální poloze – vysavač tedy stojí i bez opory. Toto parkování je praktické, když se během vysávání potřebujete na chvíli vzdálit. Nemusíte vysavač opírat o zeď, necháte ho jednoduše stát na místě. Snadněji ho i uskladníte. Především do menších bytů je praktické, když u vysavač lze sklopit rukojeť, aby se vešel do skříňky nebo do regálu.

Cena tyčového vysavače

Ceny tyčových vysavačů se liší podle jejich výkonu, filtrace, značky výrobce, funkcí vysavače, kapacity sběrné nádoby nebo sáčku, příslušenství, hlučnosti, variability a použitých materiálů.

Cena do 3 000 Kč

Nejlevnější vysavače budou vhodné pro nenáročné uživatele a menší byty bez alergiků a domácích mazlíčků. Obvykle mají nižší výkon, méně kvalitní filtr, menší kapacitu sběrné nádoby nebo sáčku, jsou těžší, hlučnější a bez dalšího příslušenství. Pokud mají tyto levné vysavače vysoký výkon, ale nekvalitní filtr, výsledky vysávání nebudou příliš uspokojivé.

Cena od 3 000 do 6 000 Kč

Vysavače ve střední cenové kategorii již bývají vybaveny kvalitním filtrem, velkou kapacitou sběrné nádoby, dostačujícím výkonem, bohatým příslušenstvím a nižší hlučností. V této cenové kategorii najdete vysavače pro většinu domácností v nejlepším poměru výkon a kvalita. Jsou vhodné i pro domácnosti s astmatiky, alergiky a domácími mazlíčky.

Cena nad 6 000 Kč

Za cenu nad 6 000 Kč si pořídíte vysavače s kvalitními HEPA filtry, s velmi vysokou kapacitou sběrných nádob nebo sáčků, s vysokým výkonem i variabilitou, nízkou hmotností i hlučností a mnoha doplňkovými funkcemi a příslušenstvím. Uspokojí i nejnáročnější uživatele a alergiky, protože povrchy hravě zbaví vlasů, chlupů od domácích mazlíčků a různých alergenů.

Jak správně vysávat nejen s tyčovým vysavačem

I když je vysávání běžnou rutinní činností, mnoho z nás se při něm dopouští chyb.

S úklidem začněte od shora

Vysávat i vytírat byste měli až na závěr úklidu. Pokud napřed vysajete, a až nakonec budete utírat prach, prach v prostoru znovu rozvíříte a snížíte tím efekt celého úklidu.

Vysávejte bez spěchu

Vysávejte pomalými tahy v obou směrech, aby vysavač stihl vysát všechny nečistoty.

Používejte nástavce

Vhodné nástavce usnadní a zefektivní vysávání různých druhů ploch, i chlupů od domácích mazlíčků.

Regulujte sílu

Pro plynulý přechod mezi různými druhy podlahových krytin využívejte regulaci síly sání, ale i svůj tlak na vysavač.

Snížení výkonu vysavače

Pokud se výkon vašeho vysavače sníží, obvykle to bývá způsobeno plnou odpadní nádobou či sáčkem nebo zanesenými filtry.

Vysávejte v pohodlném postoji

Abyste se u vysávání nemuseli hrbit a následně trpět bolestmi zad, u vybraného modelu vysavače zkontrolujte, zda vám bude vyhovovat jeho výška, délka trubice, a zda disponuje teleskopickou trubicí.

Může tyčový vysavač nahradit klasický vysavač?

Většina tyčových vysavačů je slabší, než klasické vysavače. Vykazují slabší výkon především při vysávání koberců. Srovnatelných výsledků vysávání s klasickými vysavači docílíte při vysávání tvrdých podlah.

Je tyčový vysavač vhodný i pro alergiky?

Vhodně vybraný tyčový vysavač může být vhodný i pro domácnosti s astmatiky a alergiky. Důležité je, aby měl kvalitní filtraci a dostatečně vysoký výkon vysávání.

Sáčkový nebo bezsáčkový vysavač?

Dříve nejrozšířenější sáčkové modely dnes soupeří s vysavači se sběrnou nádobou na prach. Výhodou sáčkových vysavačů je, že pojmou veškeré nečistoty, a nevíříte prach, jako při vysypávání sběrné nádoby. Musíte do nich však dokupovat sáčky.

Hmotnost tyčového vysavače

Tyčové vysavače jsou v porovnání s klasickými vysavači lehčí. Hmotnost tyčového vysavače je důležitá, protože ho po celou dobu vysávání držíte v ruce. Většinou se pohybuje od 2 do 5 kg.

Recenze, popis, test a hodnocení nejlepších tyčových vysavačů

Pojďme se podívat o něco blíže na popis, recenze a hodnocení jednotlivých vysavačů.

Tyčový vysavač Rovus Storm Vac 2v1

tycovy vysavac Tyčový vysavač Rovus Storm Vac 2v1

Chcete doma rychle uklidit tyčovým vysavačem? Pak je dobrou volbou model Rovus Storm Vac 2v1. Tento model nabízí objem nádoby 700 ml. Jedná se o jeden z nejlevnějších modelů vysavačů, které jsou zároveň i dobře výkonné.

Tento model vysavače je napájen z elektrické sítě narozdíl od jiných modelů, které jsou obvykle napájeny z akumulátoru. Tento tyčový vysavač nabízí 5 m přívodní kabel. Pokud vám tedy nevadí, že by se vám mohl při vysávání kabel plést, pak je tento tyčový vysavač Rovus Storm Vac 2v1 velmi dobrou volbou. Od zákazníků má tento vysavač dobré hodnocení.

Zákazníkům se nejčastěji líbí, že tento vysavač je lehký a skvěle vysává. Dále se jim líbí velmi dobrý poměr cena / výkon. Dále se jim líbí, že je velmi jednoduchý na obsluhu. Dobře se skladuje a je spolehlivý. Vhodný pro častý a zároveň menší úklid.

“Je malý, vysává jako ďábel. Zatím jsme ho nerozložili.”

Cena tyčového vysavače Rovus Storm Vac 2v1

Tento model tyčového vysavače se prodává za cenu, která se pohybuje kolem 999 Kč s DPH, což je velmi příznivá cena pro většinu zákazníků.

Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI

Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI

Dalším modelem v našem srovnání tyčových vysavačů je tyčový vysavač od značky Sencor. Konkrétně se jedná o model Sencor SVC 8621TI. Čím tento model vysavače tak vyniká, že se umístil na druhém místě? Konkrétně se nám líbí jeho dobrý poměr cena / výkon.

Model má příkon 110 W a hlučnost 78 dB. Zároveň se jedná o dobíjecí vysavač s akumulátorem. Je vybaven HEPA filtrem a při vysávání se vám nebude nikde plést kabel jako u levnějších modelů. Objem nádoby na prach je 500 ml. Model vysává jen na sucho. Hmotnost modelu je dobrých 2,4 kg. Vysavač se velmi snadno čistí. Model je vybaven užitečnými LED diodami, které vám posvítí na temná místa v koutech nebo pod postelí či všude tam, kam je třeba posvítit.

Jedná se o tyčový vysavač 2v1. Můžete tedy vysavač rozložit na ruční vysavač a vysávat jen s ruční částí vysavače. Což dělá z tohoto vysavače velmi užitečného pomocníka ve vaší domácnosti za příznivou cenu.

“Po prvních dvou použitích naprostá spokojenost. Vysává velice dobře a kvalitně. Po zkušenosti s klasickými vysavači, tento bezdrátový naprosto vyhovuje. Lehký a nepřekáží nikde šňůra. Na jedno nabytí vydrží dlouho a vysaju celý byt. Spokojenost a doporučuji”.

Recenze tohoto tyčového vysavače od zákazníka z Heureka.cz.

Cena tyčového vysavače Sencor SVC 8621TI

Za kolik se vysavač Sencor SVC 8621TI prodává peněz? Na našem trhu ho můžete zakoupit za cenu, která se pohybuje kolem 2 990 Kč s DPH.

Značky tyčových vysavačů

S jakými značkami tyčových vysavačů se nejčastěji setkáte na našem trhu?

  • Tyčové vysavače Sencor
  • ETA
  • Concept
  • Rowenta
  • Leifheit
  • Bosch
  • Electrolux
  • Rowenta
  • Hoover
  • Dyson
  • Hyundai
  • ECG
  • Beko
  • Gorenje
  • Makita

Tyčové vysavače a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový tyčový vysavač, který vám umožní vysát vše u vás doma. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového tyčového vysavače pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového tyčového vysavače zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem tyčového vysavače. Dozvíte se tam také, které tyčové vysavače jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.5]

Mohlo by vás také zajímat