Menu Zavřeno

Robotické vysavače – test a recenze

Robotický vysavač je stále více populárním pomocníkem. Jak si ovšem tohoto pomocníka vybrat? Na trhu je díky vysoké popularitě řada různých modelů a není vůbec jednoduché se mezi touto nabídkou na trhu vyznat. Proto jsme pro vás připravili tento článek, kde se dozvíte všechny důležité informace o robotickém vysavači. Podíváme se zde na nejlepší modely, důležité parametry a jak vybrat robotický vysavač.

Pokud nemáte rádi domácí práce, úklid a především vysávání, pak se robotický vysavač (robot) zdá jako vysněným robopomocníkem.

Také zde naleznete test robotických vysavačů a srovnání těch nejlepších modelů. Vybírali jsme produkty podle hodnocení zákazníků, kteří mají s těmito modely robotických vysavačů zkušenosti.

Uklízení u většiny lidí probíhá roboticky. Proč si ho tedy neulehčit robotem? Při úklidu většina z nás myslí na to, jak by si ho co nejvíce usnadnila. Právě zde přichází v úvahu robot na uklízení domácnosti. Robot je nyní velmi populární, a to zejména z toho důvodu, že vám může váš úklid značně ulehčit a zefektivnit.

Nejlepší robotické vysavače

Vybrali jsme pro vás celkem ty nejlepší roboty pro pohodlné vysávání. Udělali jsme veliký test robotických vysavačů. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme je podle dostupných hodnocení a recenzí od jejich uživatelů. Tyto vysavače si můžete dále seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nejnižší cena na robotických vysavačích, můžete si je seřadit podle orientační ceny s DPH.

RobotVzhledVýkon (W)Doba provozuMopováníPovrchHEPA filtrOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Xiaomi Roborock S5Robotický vysavač robot Xiaomi Roborock S558150 minAnoTvrdé podlahy i koberceAno9790Zobrazit v obchodech
Xiaomi Mi Robot VacuumRobotický vysavač robot Xiaomi Mi Robot Vacuum55150 minNeKoberceAno6799Zobrazit v obchodech
TESLA RoboStar T60Robotický vysavač robot TESLA RoboStar T6022110 minAnoTvrdé podlahyAno5799Zobrazit v obchodech
Xiaomi Roborock S5MAX černý, bílýRobotický vysavač robot Xiaomi Roborock S5MAX černý, bílý58180 minAnoTvrdé podlahy i koberceAno12190Zobrazit v obchodech
iRobot Roomba 980Robotický vysavač robot iRobot Roomba 98033120 minNeKoberceAno15599Zobrazit v obchodech
Sencor SRV 6250BK černýRobotický vysavač robot Sencor SRV 6250BK černý20120 minAnoTvrdé podlahy i koberceAno6790Zobrazit v obchodech
iRobot Roomba 966Robotický vysavač robot iRobot Roomba 9663375 minNeTvrdé podlahy i koberceAno12999Zobrazit v obchodech
iRobot Roomba i7+ černýRobotický vysavač robot iRobot Roomba i7+ černý3375 minNeKoberceAno25999Zobrazit v obchodech
Electrolux Pure i9.2Robotický vysavač robot Electrolux Pure i9.2?60 minNeTvrdé podlahy i koberceNe15999Zobrazit v obchodech
iRobot Roomba i7Robotický vysavač robot iRobot Roomba i73375 minNeKoberceAno16878Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení robotických vysavačů od jejich uživatelů.

Recenze robotických vysavačů, popis a test

Jak vybírat robotické vysavače se dozvíte v další části článku. Zde se podíváme na recenzi u každého jednotlivého modelu podíváme se jaké mají zákazníci zkušenosti s robotickými vysavači. Zaměříme se zde také na recenze a testy od jednotlivých uživatelů. Můžete si robotický vysavač vybrat právě zde.

Recenze iRobot Roomba 980

V recenzi dopadl robot iRobot Roomba 980 velmi dobře. Robot nabízí mnoho zajímavých parametrů. Má výkon 33 W. Nabízí wifi připojení. Zvládá vysávání i koberců. Hlučnost modelu iRobot Roomba 980 je 60 dB. Baterie je typu Li-Ion a její kapacita je 3 000 mAh. Jedná se o černý vysavač, který má zajímavý vzhled. Model nabízí automatické dobíjení. Rozpoznávání překážek je dotykové. Naleznete u něj i časovač a výdrž baterie je cca 120 minut. Umí akusticky a opticky rozpoznávat nečistoty. Robot iRobot Roomba 980 se prodává za cenu kolem 15 599 Kč s DPH. iRobot Roomba 980 je velmi dobře hodnocen zákazníky.

Recenze TESLA RoboStar T60

V naší recenzi dopadl robot Tesla RoboStar T60 na skvělém místě. Tento robot je v nabídce buď jako bílý nebo černý. Má velmi zajímavý moderní vzhled, který vylepší vaši domácnost.

Další zajímavé robotické vysavače

Další dobře hodnocené vysavače, na které se můžete též zaměřit:

 • Recenze Dirt Devil M 613 Tracker – robot od značky Dirt, 3stupňový čistící program. 2 postranní kartáče. Cena kolem 3 490 Kč s DPH.
 • Recenze Neato Botvac D7 Connected – Robot z vyšší cenové hladiny od značky Neato. Vysávání tvrdých podlah. Nabízí funkce jako je WiFi a ovládání přes chytrý mobil. Vysoká kapacita a výdrž akumulátoru 4 200 mAh. Nabízí virtuální zábrany a rotační kartáče. Laserová navigace. Nechybí ani HEPA filtr. Cena kolem 14 790 Kč s DPH. Skladem v mnoha e-shopech.
 • Recenze Neato Botvac D85 – Další robot od značky Neato s WiFi. Je velmi dobře hodnocen uživateli. Patří mezi kvalitní a výkonné modely pomocníků nejen do domácnosti. Zvládá vysávání tvrdých podlah. Má ve vybavení časovač, automatické dobíjení. Sací výkon a příkon je až 43 W. Doba provozu robota je až 90 minut. Výdrž vysavače Neato Botvac D85 je až 3600 mAh. Model nabízí WiFi připojení, má nádobu na prach a je vybaven HEPA filtrem. Nádoba na prach má objem 770 ml. Neato Botvac D85 zvládá vysávat nejen domácnost.
 • Recenze Hobot LEGEE-688 – Černý robot od značky Hobot. Vysavač a mop 4v1. Je určen pro vysávání tvrdých podlah. Mezi funkcemi má časovač. Překážky rozeznává bezdotykově. Má rotační kartáče. Výdrž akumulátoru je až 2 750 mAh. Doba provozu je 80 minut. Model má výkonný BLDC motor, který je sací. Zvládá vysávat i domácnost.
 • Recenze CleanMate QQ6 PRO – Pokud máte zájem o robota, který zároveň zvláda vytírat i vysávat, pak by se vám mohl líbit model CleanMate QQ6 PRO. Tento model od CleanMate nabízí WiFi připojení, detekce schodů, bezdotykové rozeznání překážek, časovač, virtuální zábranu, uv lampu, mopování a vysávání 2v1, dálkové ovládání a automatické dobíjení. Tento model nabízí celou řadu různých funkcí. Model obsahuje i zásobník na vodu s mopem z mikrovlákna. Zvládá vysávání různých povrchů. Tento pokročilý robot od CleanMate se prodává za cenu kolem 6 999 Kč s DPH a jsou na něj velmi pozitivní recenze od zákazníků.
 • Recenze iRobot Braava jet 240 – V naší recenzi se robot iRobot Braava jet 240 umístil na velmi dobrém místě. Je to robot, který je spíše mopem než vysavačem. Je to robot, který je mop a zvládá úklid tvrdých podlah. Jeho hlavním úkolem je mopování. Robot iRobot Braava jet 240 se naviguje přes smart technologii iRobot Home. Má 3 režimy uklízení. Příkon robotu je 30 W. Kapacita akumulátoru je 1950 mAh. Robot Braava jet 240 má dobu dobíjení 2 hodiny. Hlučnost přístroje je 10 dB. Robot Braava Jet 240 se prodává na našem trhu za cenu kolem 4 490 Kč s DPH.

Robotické vysavače: Proč si zakoupit robotický vysavač?

Pro zakoupení robotického vysavače existuje několik důvodů. Které to jsou? Na to se pojďme nyní podívat. Mnoho lidí je stále skeptických k robotickému vysavači a možná ani vy robotickému vysavači nevěříte, že dokáže plnohodnotně vysát. Dnešní modely ovšem dokáží zvládnout úkol vysávání dobře. Dokáží vysávat bez toho, aniž byste u toho museli být. Můžete si vysávání naplánovat na dobu, kdy zrovna nejste doma.

Jak vybrat robotický vysavač

Pokud potřebujete poradit s výběrem nového robotického vysavače, pak jste tu správně. V této části článku se podíváme na důležité parametry, které je nutné znát pro správný výběr. Dozvíte se zde jak vybrat robotický vysavač.

Vysávání je často nepříjemnou záležitostí. Nicméně i přesto to každý z nás musíme bohužel dělat. I když v zásadě bychom měli být rádi, že existuje něco jako vysavač a nemusíme zametat s koštětem, tak jako se to dělalo dříve. V dnešní době jsme si zvykli na pohodlná řešení, že si bez nich už nedokážeme vůbec představit náš život. Proto hledáme lepší, efektivnější a funkčnější řešení. Stále více se zajímáme o vybavení, které nám může pomoci a zefektivnit úklid. Zdá se to nemožné, ale tato technologie se vyvíjí stále více. Více firem a značek dnes nabízí roboty, které vám usnadní úklid. Mezi nimi výrobci nemohli opomenout vysavač.

Na této stránce vám řekneme, který robotický vysavač si vybrat. Dozvíte se, co hledat, než půjdete do obchodu, abyste si koupili efektivní, funkční a snadno použitelný model. Zkrátka se zde dozvíte, jak robotický vysavač vybrat.

Typ robotického vysavače

Můžete si vybírat z několika typů robotického vysavače ke snadnějšímu úklidu.

 • Vysavač na podlahu
 • Vysavač na koberec
 • Robot na mopování – robotický mop na úklid
 • Kombinované vysavače a mopy

Navigace v prostoru

Pokud chcete co nejefektivnějšího robota, pak by se měl umět dobře navigovat v prostoru ve vaší místnosti. Je důležité, aby se vysavač dostal všude a dokázal tedy vysát každý kout v místnosti.

Některé modely vysavače jsou vybaveny kamerou a výpočetní jednotkou, která počítá algoritmus cesty. Tyto modely vysavačů jsou samozřejmě dražší a lepší. Ty levnější modely mají jednoduchý systém, kdy po narazení se otočí a změní směr pohybu. Nevýhodou u takového systému navigace je, že dost často mohou cestovat po stejné trase a vysávat tak méně dokonale. U některých modelů s algoritmem naopak nemusí být vysávání úplně přesné a může dojít k vynechání některých oblastí.

Virtuální zeď

Virtuální zeď či virtuální zábrana pomůže robotu v navigaci v prostoru. Překážky jsou většinou virtuální nebo skutečné ve formě pásky. Některým modelům můžete vytvořit zeď pomocí magnetické pásky. Některé modely nabízejí skutečnou virtuální zeď, kterou vytvoříte pomocí senzorů, které dají robotovi vědět, kam nemá jezdit. Některé modely nabízejí i mobilní aplikaci, se kterou můžete vytvořit virtuální zábranu značně snadněji.

Filtrace

Pokud robot vysává, dochází u toho k víření prachu a různých mikročástic. Pokud jste alergikem, pak je dobré se podívat na to, jaká filtrace je u konkrétního modelu robotického vysavače. Vadit vám mohou samozřejmě i zvířecí chlupy. Řešením je výběr správných filtrů do robotického vysavače.

Na českém trhu si vyberete několik různých druhů filtrů. Nejčastěji používaným je HEPA filtr. HEPA filtr dokáže vychytat skoro všechny nečistoty. Filtr byste měli za nějaký čas samozřejmě vyměnit. Při výběru filtru myslete hlavně na to, ať je kvalitní.

Vysávaný povrch

Roboti jsou skvělí na jednoduchém, hladkém povrchu bez jakýchkoli nerovností. Většina robotů však může překonat prahy nebo dokonce vysávat na koberci. Zkontrolujte tedy, zda robot, který se chystáte zakoupit, má možnost překonání prahů a vysávání koberců.

Ovládání vysavače

Pokud jde o domácí spotřebiče, často se objevuje jeden důležitý problém. A tím je příliš obtížné ovládání. Čím více funkcí dané zařízení má, tím obtížnější je pro nás jeho použití a nastavení. Proto věnujte pozornost ovládání přístroje, o který se zajímáte. Balení by mělo zahrnovat dálkové ovládání a snadné ovládání robota, které se nachází přímo na vysavači. Některé modely nabízejí i ovládání přes mobilní aplikace.

Dobíjení a baterie

Dobíjení

U dobíjení nás bude zajímat způsob nabíjení a doba dobíjení. Můžete si vybrat robotické vysavače s automatickým dobíjení. To znamená, že robot se sám dojede dobít do dokovací stanice a nemusíte ho tam dávat ručně dobít, protože to udělá automaticky – roboticky.

Některé dokovací stanice mají i funkci automatického vyprázdnění nádobky na nečistoty.

Baterie

U baterie je důležité myslet na to, jak veliká je její kapacita. Dále je důležité se podívat také i na typ baterie / akumulátoru. Starší typy baterií vám vydrží méně nabíjecích cyklů. Vybírejte robota s dostatečně velikou kapacitou baterie. Kapacita baterie se udává v mAh.

Sací výkon

Jak veliký by měl být sací výkon se odvíjí zejména od toho, jaké povrchy chcete vysávat. Čím bude mít vysavač také vyšší sací výkon, tím bude dražší, protože pak by měl mít i větší kapacitu baterie a další lepší parametry.

Cenové kategorie

Dalším parametrem, který vás bude určitě zajímat, je cena robota. Roboty můžete nalézt v různých cenových kategoriích.

Cena do 5 000 Kč s DPH

Cenová kategorie do 5 000 Kč s DPH, to jsou nejlevnější modely. Co od těchto modelů můžete očekávat? Tato kategorie nabízí velmi základní modely. Nejčastěji si zde vyberete modely od značek Sencor, Vileda, Tesla nebo Evolveo. Tyto modely mají obvykle menší sací výkon a menší kapacitu akumulátoru. Také u nich většinou nenaleznete dálkové ovládání. Modely obsahují jen základní funkce. Většinou u nich nenaleznete ani HEPA filtr. Robotický čistič si lze zakoupit již za cenu kolem 399 Kč s DPH. Tyto nejlevnější modely jsou určeny pouze pro rovné a hladké podlahy. Lepší modely zvládají o mopování a vysávání 2v1.

Cena od 5 000 Kč do 9 000 Kč s DPH

Kategorie robotický vysavačů s cenou od 5 000 Kč do 9 000 Kč s DPH. Co tato cenová kategorie nabízí? Tyto modely nabízejí již dálkové ovládání nebo ovládání přes mobilní aplikaci. Za tuto cenu zvládnou robotické vysavače vysávání jak tvrdých podlah, tak i koberců. Tyto modely nabízejí i mopování a vysávání 2v1 a samozřejmě i filtraci včetně HEPA filtrů. Některé modely nabízejí i automatické dobíjení. V této cenové kategorii naleznete modely jako je Rowenta RR 7126 WH, iRobot Roomba 606, Ariette-Scarlett 2711, CleanMate QQ6 Pro, CleanMate QQ6sli, CleanMate RV 500, Cleanmate QQ 6S a další. Modely v této kategorii jsou obvykle velmi dobře hodnoceny zákazníky.

Cena nad 9 000 Kč s DPH

Tato kategorie nabízí nejdražší robotické vysavače. Co vám nejdražší modely nabízí? Tato cenová kategorie nabídne modely od značek jako je Xiaomi, Robzone, iRobot, Tesla, Makita, Neato, Hobot, Symbo, Mamibot, Hobot, Samsung, 360 Robot, Electrolux, ETA, iCLEBO, Miele, LG, Kärcher, Philips a další. Naleznete zde modely především od prémiových značek, které se vyznačují velmi kvalitním zpracováním a velmi dobrými parametry. V různých porovnání se umísťují na velmi dobrém místě. Tyto modely zvládají perfektně vysávat zvířecí chlupy. Součástí balení bývá i dokovací stanice. Tato kategorie nabízí velmi široký sortiment a naleznete zde mnoho různých typů vysavačů. Zvládají vysávání různých povrchů.

Robotické vysavače a jejich značky

Xiaomi

Robotické vysavače Xiaomi

Xiaomi je čínská společnost, která je známa především výrobou chytrých mobilů hodinek a různých gadgetů. Není proto překvapením, že si od této značky Xiaomi můžete zakoupit i robota na úklid. Nejprodávanější modely od této značky jsou Xiaomi Roborock S5, Xiaomi Mi Robot Vacuum, Xiaomi Roborock S6 a další vysavače pro úklid vaší domácnosti.

Tesla

Robotické vysavače Tesla

O společnosti a značce Tesla jste již určitě někdy slyšeli. Nicméně nejedná se o výrobce elektromobilů. Dnes značka Tesla vychází historicky z československé značky Tesla. Značka nabízí i robot na vysávání. Firma Tesla Holdings byla založena již kolem roku 1921. Vyráběla žárovky, radiopřijímače, technologii pro vojáky a televizní či rozhlasové přijímače. V tomto článku naleznete recenzi na vysavač TESLA RoboStar T60.

Od značky Tesla si zakoupíte například tyto modely: TESLA RoboStar T60, Tesla Robostar T80 Pro, Tesla Robostar T40, Tesla Robostar iQ500, Tesla RoboStar T30 a další.

Sencor

Robotické vysavače Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Zabývá se prodejem mnoha spotřebičů, které jsou cenově dostupné. Koupíte od ní i robotické vysavače Sencor. Najdete od ní velice jednoduché i o něco pokročilejší roboty.

Od této firmy zakoupíte mnoho přístrojů v různých cenových hladinách a provedeních. Zakoupíte tak modely s různou vybaveností a funkcemi. Předností této značky je hlavně dostupná cena, která je doopravdy dostupná pro každého.

Concept

Robotické vysavače Concept

Značka Concept je významným dodavatelem domácích spotřebičů na náš trh. Concept je českou značkou založenou kolem roku 1991. Značka Concept má význačné portfolio domácích spotřebičů a výjimkou nejsou ani roboti na vysávání a mopování. Od značky Concept zakoupíte roboty, které mají dobrý poměr ceny a výkonu.

Vysavače Eta

Robotické vysavače Eta

ETA je českou firmou a neznámější českou značkou pro domácí spotřebiče. Byla založena podnikatelem Janem Prošvicem. Prvně se ETA proslavila výrobou elektrických žehliček. Po znárodnění za socialismu byla k výrobě přidružena i výroba vysavačů. Tato výroba se během krátké doby stala jejím hlavním výrobním programem. V roce 1981 bylo například vyrobeno až 2 500 000 kusů ETA x400. Modely ETA se mohou řadit mezi ty nejlepší vysavače.

V dnešní době ETA nabízí několik druhů vysavačů. Můžete si u ní vybrat sáčkové, bezsáčkové, víceúčelové, ruční, robotické a tyčové vysavače. Zákazníky je značka ETA velmi dobře hodnocena.

DeLonghi

Robotické vysavače Delonghi

DeLonghi je italský výrobce spotřebičů pro domácí použití. Tato firma vznikla v roce 1902 v Itálii. Značka DeLonghi nabízí mnoho spotřebičů jak kuchyňských, tak i domácích. DeLonghi můžete také znát díky výrobě skvělých kávovarů. DeLonghi se také zabývá výrobou vysavačů. Mají velmi dobrý poměr cena / výkon. Od této firmy si zakoupíte sofistikované vysavače. Zákazníci si od firmy DeLonghi výrobky velice chválí.

Hoover

Robotické vysavače Hoover

Historie firmy Hoover, založené v USA, se váže až k roku 1908. Začínala s výrobou vysavačů. Značka Hoover nabízí hlavně válcové vysavače (bezsáčkové), akumulátorové, robotické, stojaté, ruční a čističe matrací. Vyberete si od ní poměrně široký výběr robotických vysavačů.

Vysavače Electrolux

Robotické vysavače Electrolux

Electrolux je švédský koncern. Je to největší výrobce domácích i profesionálních spotřebičů. Můžete ho znát díky mnoha výrobkům, které se používají nejen v domácnosti. Zajímavostí je, že výraz „luxovat“ vychází z původního názvu Lux. Za úspěchem Luxu stojí i to, že se ze značky stalo synonymum pro vysávání, tedy luxování. V roce 1912 byl pod názvem Lux I uveden na trh první vysavač vyrobený společností Lux ve Stockholmu. Jeho cena byla 44 dolarů. Od té doby se vysávání u nás říká též luxování. Od výrobce Electrolux naleznete širokou nabídku robotů na vysávání, které se umístili i v našem porovnání. Na českém trhu se jedná o velmi dobře etablovanou značku.

iRobot

Robotické vysavače iRobot

Firmu iRobot založili specialisté na robotiku z americké MIT. Firma iRobot se dokonce v minulosti podílela na vývoji robotů pro americkou agenturu DARPA. Kolem roku 2002 firma nabízí vůbec první robotický vysavač s názvem Roomba, který je dostupný pro širokou veřejnost. V dnešní době firma nabízí nové generace tohoto původního robotického vysavače.

Od značky iRobot si vyberete několik modelových řad robotických vysavačů. Na trhu naleznete vysavače řady Roomba 600, Roomba 700, Roomba 800, Roomba 900. Nejnovější řada Roomba 900 nabízí kamerový systém iAdapt 2.0. iAdapt je velmi pokročilá navigace, která minimalizuje narážení do předmětů a překážek v místnosti.

Tyto roboty se dobře prodávají. Na trhu od této značky iRobot nalezneme například tyto modely robotických vysavačů: iRobot Braava jet 240, iRobot Braava 390 Turbo nebo iRobot Roomba 896.

Další populární značky:

 • Rowenta
 • Ecovacs
 • Cleanmate
 • iRobot
 • Robzone
 • Hobot

Robotický vysavač a pár slov na závěr

Tento článek vám ukázal recenze robotických vysavačů a jak vybrat. Doufáme, že jsme vám s úkolem, jak vybrat robotický vysavač, pomohli. Nyní stačí si vybrat vámi vyhlédnutý robot zakoupit si v některém z internetových obchodů a porovnat si ceny. Od nákupu vás už dělí posledních pár kroků. Z tabulky na začátku článku se můžete prokliknout na srovnání internetových obchodů na porovnávacím portálu Heureka.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat