Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Vakuovačky potravin – Test + Výběr nejlepších 10 vakuovaček

Obsah článku Ukaž
Pokud chcete uchovat potraviny co nejdéle, bude se vám hodit vakuovačka. Vakuovačka, nebo též svářečka fólií, je dobrým pomocníkem do vaší domácnosti, který vám pomůže uchovat potraviny co nejdéle. Vakuovačka vám pomůže nejen s uchováním potravin, ale i s tím, aby vám potraviny nijak nenačichly. Tento přístroj vám prodlouží životnost potravin o několik týdnů a patří mezi užitečné kuchyňské potřeby. Nebudete tedy muset plýtvat potravinami, protože vám mnohem déle vydrží. Vakuovačka funguje tak, že v obalu vytvoří vakuum. Ve vakuu není kyslík, proto se v obalu nemohou šířit všechny nebezpečné bakterie a různé mikroorganismy, které zapříčiní brzké zkažení jídla.
 
 

Vakuovačky

Vysáváním veškerého vzduchu z vaku nebo nádoby odstraňujete veškerý kyslík. Chlazené potraviny vystavené kyslíku se kazí mnohem rychleji. Mnoho výrobců svářeček folií říká, že jejich modely Vakuovačka potravindokáží prodloužit skladovatelnost potravin o pětkrát více než u běžných způsobů skladování.

Vakuovačka bývá též často označována jako: svářečka fólií, vakuová balička, vakuová balička potravin, vakuovačka na potraviny, vakuovací svářečka, vakuovačka nádob, zatavovačka nebo potravinová svářečka.

Vakuové baličky potravin lze použít pro krátkodobé a dlouhodobé potřeby skladování potravin. Toto zařízení lze použít pro vzduchové utěsnění vybraných částí masa, drůbeže, ryb a další. Lze také použit pro vakuování některých druhů ovoce a zeleniny pro dlouhodobé skladování. Avšak vakuovací přístroje potravin nejsou jen pro potraviny. Můžete je použít třeba i pro další balení, třeba zabalíte svoje stříbrné šperky. Stříbro ve vakuově uzavřeném balení ochráníte před poškozením a ztmavnutím a zamezíte také ztrátě jejich lesku.

Vakuová svářečka folií vám také pomůže ochránit všechny vaše důležité dokumenty. U nich vakuové utěsnění ochrání papír před poškozením a externími vlivy. To znamená, že různé dokumenty a další papíry, jako jsou různé smlouvy a jiné důležité dokumenty se nikdy nepoškodí. S některými modely vakuovaček můžete též dokonale odsávat všechny těsnicí nádoby, nebo velké vakuové vaky.

V tomto článku naleznete recenze, hodnocení, testy včetně návodu na to, jak vybrat vakuovačku. Zaměříme se zde na klasické vakuovačky a jejich parametry. Pomůžeme vám zjistit, která vakuovačka bude pro vás tou nejlepší. Samozřejmě jsme vakuovačky rozdělili na cenové kategorie, jak je v našich článcích zvykem. Ještě jsme pro vás vybrali ty nejlepší produkty, protože na internetu je mnoho nabídky a je těžké se v tom vyznat, proto naši odborníci pro vás sestavili žebříček nejlepších produktů dle několika hodnotících kategorií.

Vakuovačky potravin: Nejlepší vakuovačky na domácí použití

V této tabulce najdete nejlepší vakuovačky potravin pro domácí vakuování. Vybrali jsme je všechny na základě zákaznického hodnocení, takže si zvolíte ten nejkvalitnější přístroj na vakuování potravin. Tabulku jsme pro vás přehledně rozdělili a uvedli všechny ty nejdůležitější parametry, které jsou nutné pro výběr toho nejlepšího přístroje. Tabulku si můžete sami filtrovat a seřadit podle vašich preferencí. Podívejte se na naše srovnání produktů.

NázevVzhledPříkon (W) Dvojitý svár Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Maxxo VM PROFIVakuovačka Maxxo VM PROFI130Ano2999Do obchodu
Maxxo VM5000Vakuovačka MAXXO VM5000130Ne1799Do obchodu
Profi cook VK 1080Vakuovačka Profi cook VK 1080120Ne1751Do obchodu
SILVERCREST SV 125 C3Vakuovačka SILVERCREST SV 125 C3 Lidl125Ne799Do obchodu
Status HV500Vakuovačka Status HV500200Ne2690Do obchodu
ETA Freshie 2762Vakuovačka ETA Freshie 2762110Ne1499Do obchodu
ETA Electronic 0762Vakuovačka ETA Electronic 0762135Ano999Do obchodu
DOMO DO336LVakuovačka DOMO DO336L130Ano2799Do obchodu
Catler VS 8010Vakuovačka Catler VS 8010120Ne3189Do obchodu
Sencor SVS 1010WHVakuovačka Sencor SVS 1010WH110Ne1299Do obchodu
Po kliknutí na odkaz “Do obchodu” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat všechny ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů vakuovaček.

Vakuovačky: Nejlepší vakuovačky podle Heureky

 

Podle čeho jsme vakuovačky hodnotili?

Rádi bychom vám popsali, jaké parametry jsme zvažovali při hodnocení vakuovaček. Níže uvádíme několik základních faktorů, které jsme brali v úvahu:

 1. Kvalita vakuování: Kvalita vakuování je nejdůležitějším faktorem, protože to je hlavní funkce vakuovačky potravin. Hodnotili jsme, jak účinně vakuovačka potravin dokáže odstranit vzduch a vytvořit dokonalý vak.

 2. Výkon: Výkon vakuovačky potravin se měří v wattových hodnotách a znamená to, jak rychle dokáže vakuovat potraviny. Vysoký výkon znamená, že se potraviny budou vakuovat rychleji a efektivněji.

 3. Velikost: Velikost vakuovačky potravin může hrát důležitou roli v závislosti na vašich potřebách. Menší vakuovačky jsou ideální pro domácí použití, zatímco větší vakuovačky jsou vhodné pro průmyslové použití.

 4. Cena: Cena je také důležitým faktorem při výběru vakuovačky potravin. Zvažujte, kolik jste ochotni utratit za vakuovačku a zda vám přinese dostatečnou hodnotu za vaše peníze.

 5. Funkce: Vakuovačky potravin mohou mít různé funkce, jako je například možnost regulace vakuování nebo možnost vakuování tekutin. Hodnotili jsme, jakým způsobem a jaké funkce jsou k dispozici u každého modelu.

 6. Materiál a design: Hodnotili jsme také materiály použité k výrobě vakuovaček a jaký design mají. Důležitým faktorem je například odolnost a snadná údržba.

 7. Značka a spolehlivost: Posledním faktorem, který jsme zvažovali, byla značka a spolehlivost. Vybrali jsme pouze vakuovačky potravin od renomovaných výrobců s dobrou pověstí a kladnými recenzemi od zákazníků.

Jak vybrat vakuovačku potravin

Vakuovačky mají jak domácí, tak i komerční využití. Můžete třeba vakuovat klobásy, sýry, uzeniny a mnoho dalších potravin. Lze s nimi uchovat prakticky všechny potraviny. Kuchyňské použití však není jediným využitím svářečky fólií.

Na této stránce vám pomůžeme s výběrem vhodné vakuovačky. Podíváme se na parametry, na které je nutné při výběru myslet. Pokud si chcete vybrat vakuovačku co nejlépe, čtěte dále v našem článku.

Vakuová balička potravin (svářečka folií) je jednoduchým přístrojem. Nicméně i přes to je nutné znát základní parametry pro výběr vhodného produktu, který vám odvede skvělou službu a nikdy vás nenechá ve štychu. Pro výběr vhodného přístroje je nutné znát několik parametrů, které si představíme v následující části článku.

Podíváme se na základní typy přístroje, jeho vlastnosti jako je jeho rozměr, hlučnost a mnoho dalších důležitých parametrů, které byste rozhodně neměli opomíjet. Dále si řekneme něco o použití tohoto přístroje a jak ho používat co nejefektivněji.

Nyní se už pojďme podívat na to, jak vybrat vakuovačku pro vaše potraviny.

Typy vakuovaček potravin

Základním rozdělením vakuovaček je podle použití dané vakuovačky. Na trhu najdete domácí vakuovačky a vakuovačky vhodné pro komerční použití, které jsou dimenzované na vakuování většího počtu potravin.

Základní rozdělení vakuovaček tedy je na tyto druhy / kategorie:

 • Domácí svářečka fólií
 • Komerční vakuovačka

Mnoho vakuovaček se liší v parametrech, jako je design, kvalita zpracování, způsob vkládání sáčků a materiálem, ze kterého je daný přístroj vyroben. Dražší přístroje pro vakuové balení potravin bývají vyrobeny z nerezové oceli.

Nejvíce se s nerezovou ocelí setkáte u přístrojů, které jsou určeny pro komerční využití.

Dále můžeme rozdělit vakuovačky na:

 • Ruční vakuovačka (vakuová svářečka folií) – Ruční vakuovačka se hodí na občasné použití. Je tedy vhodná hlavně do domácností. Většinou umí odsávat z krabičky a bývá mnohem levnější než automatická vakuovačka.
 • Automatickou vakuovačka  (vakuová svářečka folií) – Též ji můžeme nazvat jako automatickou svářečkou fólií. Ta umí odsát vzduch a ještě vám pytlík svaří. Tím je pytlík naprosto neprodyšní a dokonale svařený.

Rozdělení svářeček folií podle principu fungování

Vakuovačky se dají dělit též podle principu fungování. To nám též ovlivní, kolik toho jednotlivý přístroj zvládne. Vakuovačky můžeme rozdělit podle principu fungování na otevřené, komorové, zatavovací a volně stojící. Některé vakuovačky můžete použít též na vakuování misky nebo láhve.

Otevřené vakuovačky (domácí použití)

Do otevřené vakuovačky, označované též jako externí vakuové baličky, se vkládají sáčky z venku. Jejich nejčastější využití je právě pro vakuování sáčků. Proto s nimi budete hlavně vakuovat tuhé potraviny.

Externí vakuovačky fólií jsou vhodné pro občasné vakuování potravin. Pokud byste s nimi chtěli vakuovat každý den, poohlédněte se po o něco dokonalejších vakuovačkách.

Tyto vakuovačky se typicky hodí do vaší domácnosti, protože vakuovačku nebudete používat každý den, ale maximálně tak párkrát do jednoho týdne.

Komorové vakuovačky (domácí i komerční použití)

U komorových vakuovaček se sáček vkládá do jejich vnitřku. Tyto vakuovačky mnohem lépe zvládají vakuování tekutých potravin.

Výhodou těchto komorových vakuovacích baliček je to, že zvládají náročnější provoz a hodí se tudíž i do komerčních provozů. Lze v nich vakuovat až několik hodin.

Zatavovací vakuovačky (komerční použití)

Jedná se o odolnější komorové vakuovačky. Jsou více objemné a vydrží toho mnohem více, než komorové baličky potravin.

Mají mnohem větší objem a rozměrnost přístroje je tudíž mnohonásobně větší. Tyto vakuovačky se hodí do náročných průmyslových provozů.

Volně stojící vakuovačky potravin (komerční použití)

Svým principem fungování jsou vakuovačky volně stojící vlastně též skoro stejné jako komorové vakuovačky. Mají rozdíl v tom, že jsou převážně určeny do potravinářského průmyslu.

Proto najdou uplatnění ve větších firmách. Tyto volně stojící baličky mají uvnitř vaničky, díky kterým jsou ideální do nejen výdejen jídel, ale lze je použít i ve výrobnách.

Vakuovačka a její rozměry

Při výčtu parametrů nesmíme zapomenout ani na rozměry vakuovačky. Je to důležité vědět proto, abychom věděli, zda se nám daná vakuovačka vejde na kuchyňskou linku. Na kuchyňské lince budete mít svářečku fólií nejčastěji. Také si rozmyslete, kde budete vakuovačku skladovat.

Rozměry přístroje ovlivní také velikost vaší rodiny. Pokud je vaše rodina malá, bude vám stačit též i o něco menší vakuovačka. Ale pro větší rodiny doporučujeme o něco větší vakuovačky, protože budete muset za-vakuovat mnohem více jídla a potravin.

Myslete též na hmotnost přístroje, aby místo, kde budete mít vakuovačku, jí uneslo. Typické umístění svářečky fólií bude na kuchyňské lince. Rozdílné modely vakuovaček mají rozdílnou hmotnost.

Příkon vakuovačky

Příkon nám udává, kolik elektrické energie daná vakuovačka (svářečka folií) spotřebuje. Jeho hodnoty se pohybují v rozpětí od 100 Wattů až do 2 400 Wattů.

S vyšším příkonem budete mít u modelu i vyšší sací výkon. Ten se u některých lepších modelů dá měnit a regulovat pomocí přepínače. Sací výkon nám udává, jak je vakuovačka výkonná při odsávání.

Hlučnost

Při výběru myslete i na hlučnost, protože vakuovačku budete používat často. Zejména pokud vám vadí hlučné přístroje, měli byste myslet i na hlučnost a neopomíjet tento parametr při výběru.

Nicméně vakuování trvá jen pár sekund. Záleží tedy jen na vás, zda je hlučnost pro vás důležitým parametrem.

Sáčky

Při výběru vakuovačky je nutné myslet též na to, jaké sáčky model vakuovačky používá. Důležité je se dívat na to, jakou velikost mají sáčky u konkrétního modelu vakuovačky potravin. Právě do sáčků budete vkládat potraviny a v nich je budete po většinu času uchovávat.

Myslete také i na to, kolik vás budou sáčky v budoucnosti stát při běžném používání vakuovačky. Některé modely vakuovaček totiž mohou mít své unikátní sáčky a nebudete moci použít jiné sáčky než jsou sáčky od značky výrobce vaší vakuovačky. Též se před zakoupením vakuovačky podívejte na to, kolik dané sáčky stojí a jak často je budete muset dokupovat.

Velikost sáčku nám ovlivňuje hlavně to, jak velká potravina se do něj vejde. Pokud budete vybírat model s většími sáčky, bude muset být i vaše vakuovačka o něco větší.

Před výběrem modelu vakuovací baličky se podívejte také na to, kolik sáčků je přibaleno u modelu, protože některé modely se mohou prodávat i bez vakuovacích sáčků a poté si je budete muset dokoupit zvlášť. Některé typy sáčků jsou použitelné i opakovaně, ale záleží také na potravině, kterou budete chtít do sáčku uložit.

Funkce a příslušenství vakuovačky

Vakuovačka může mít i mnoho funkcí a příslušenstvím. Hlavním cílem a účelem vakuovačky je vakuování potravin. U lepších modelů se můžete setkat i s více funkcemi, které vám ulehčí používání tohoto přístroje. Výjimkou není lepší příslušenství u lepších svářeček folií.

Jaké jsou dostupné funkce a příslušenství u vakuovaček?

Funkce

 • Integrovaná odsávačka vzduchu – Díky této funkci jste schopni odsávat vzduch ze speciálních nádob a sáčků. Uchováte tak například těstoviny, zeleninu a dokonce i polívku a jiná jídla. Odsávačku vzduchu využijete i pro odsání vzduchu z lahve vína a z různých dóz a nádob, které jsou pro toto určené.
 • Funkce měkkého odsávání – Tato funkce měkké odsávání vám přinese možnost odsávat vzduch z tekutých potravin. Můžete tak provádět odsávání vzduchu z polévek, omáček nebo šťáv.
 • Dvojitý svár – Díky funkci dvojitého sváru umí vakuovačka zabezpečit potraviny v sáčku dvojitým svárem, který sáček ochrání více. Pokud by se první svár náhodou poškodil, máte v sáčku ještě druhý, takže vaše potravina zůstane dokonale ochráněna.
 • Pojistka proti přehřívání při odsávání– Tato funkce je bezpečnostního charakteru, je automatická a dnes jí má již mnoho přístrojů dostupných na trhu. Tato funkce zabraňuje přehřátí přístroje a případným komplikacím z přehřátí.
 • Indikátor / displej – Mnoho přístrojů je vybaveno jednoduchými indikátory nebo displejem. Ty vás informují o stavu vakuování, odsávání, nastavení a mnoha dalších užitečných informací.
 • Příslušenství – Jako příslušenství se nejčastěji dodává příslušenství v podobě náhradní fólie. V balení může být i hadička. Hadička je vhodná na vakuování příslušenství.
 • Pulzní režim
 • Řezací nůž – Řezací nůž slouží pro přípravu vakuovacích sáčků.

Příslušenství

Příslušenství u vakuovaček potravin se může lišit v závislosti na modelu a výrobci, ale některé běžné příklady jsou:

 1. Vakuovací sáčky: Toto je nejdůležitější příslušenství u vakuovaček potravin. Tyto sáčky jsou speciálně navrženy tak, aby odolaly vysokému podtlaku a udržely potraviny čerstvé déle.

 2. Vakuovací role / folie: Tyto role jsou vhodné pro vakuování větších kusů masa nebo zeleniny. Můžete je snadno přizpůsobit velikosti potraviny a vytvořit tak dokonalou těsnost.

 3. Nástavec pro vakuovací sáčky: Některé vakuovačky mají nástavec, který umožňuje vakuování potravin v nádobách nebo sáčcích s ventilovým uzávěrem.

 4. Nádoba pro vakuování: Toto příslušenství umožňuje vakuovat tekutiny, jako jsou polévky nebo omáčky, aniž by došlo k rozlití.

 5. Speciální sáčky pro marinádu: Některé vakuovačky mají speciální sáčky, které umožňují marinování potravin.

 6. Sáčky s nápisem: Tyto sáčky mohou mít předem vytisknuté nápisy jako “kuře”, “hovězí”, “vepřové” atd., což usnadňuje organizaci v mrazáku.

 7. Sáčky s zipem: Tyto sáčky mají zipové uzávěry, které umožňují opakované použití.

 8. Odsávač vzduchu pro láhve: Tento nástavec umožňuje vakuovat lahve s víny nebo oleji, aby se prodloužila jejich trvanlivost.

 9. Nůž pro řezání sáčků: Nůž s rovným ostřím umožňuje snadné a přesné řezání sáčků na požadovanou velikost.

 10. Čistič sáčků: Toto příslušenství umožňuje snadné a rychlé čištění vakuovacích sáčků pro opakované použití.

Kde sehnat náhradní role / folie – sáčky na vakuování?

Náhradní role, folie a sáčky na vakuování potravin můžete najít v mnoha prodejnách s kuchyňským vybavením, v supermarketech nebo na internetových obchodech. Zde jsou některé možnosti, kde je můžete zakoupit:

 1. E-shopy specializované na vakuování potravin, jako jsou například Vakuovačky.cz, Vakuovací-sáčky.cz nebo Vakuování.cz.

 2. Online obchody s kuchyňským vybavením, jako jsou například Alza.cz, Mall.cz nebo Datart.cz. Tam jsou role a folie obvykle skladem.

 3. Prodejny s kuchyňským vybavením a spotřebiči, jako jsou například Kika, Ikea, Tescoma nebo Tchibo.

 4. Větší obchodní řetězce, jako jsou například Tesco, Globus nebo Makro.

Při výběru náhradních rolí a sáčků na vakuování je důležité vzít v úvahu rozměry vaší vakuovačky a také velikost potravin, které chcete vakuovat. Je také dobré si předem ověřit, zda jsou náhradní role a sáčky kompatibilní s vaší konkrétní vakuovačkou.

Cena vakuovačky

Rozpočet je dalším neméně důležitým faktorem při nákupu jakéhokoli elektrického zařízení a vakuovačka není výjimkou. U těchto přístrojů je docela široká škála dostupných cenových nabídek. Z tohoto důvodu bude důležité určit, kolik chcete nejprve investovat do vakuové baličky. Před nákupem se podívejte, zda vakuová svářečka již obsahuje náhradní fólie. Pokud ne, budete muset další náhradní folie později dokoupit. Ceny jednotlivých vakuovaček se mohou značně lišit.

Pak můžete snadno najít levný přístroj vhodný pro vaši kuchyni. Nezapomeňte, že byste měli mít dobrý rozpočet, pokud se chystáte na nákup větší a nejlépe vybavené svářečky folií na vakuové balení potravin. Důležitou roli bude hrát při výběru i výkon pro odsávání.

Cenová kategorie – Levné modely do 1000 Kč

Nejlevnější modely se vejdou pod cenovku, která nepřesáhne 1 000 Kč. V kategorii jsou ty úplně nejlevnější modely se dají zakoupit již za cenu, která startuje na 300 Kč s DPH. Tyto přístroje bývají co nejmenší a nemůžete od nich očekávat žádné funkce navíc. Také většinou neumí svářet. Většinou zde zakoupíte ruční vakuovačky, které jsou napájeny bateriemi.

Cenová kategorie Modely s cenou do 5000 Kč (Zlatá střední cesta)

Pokud to myslíte s domácí vakuovačkou vážně, pak se podívejte do této cenové hladiny. V kategorii za cenu 5 000 Kč s DPH zakoupíte již plnohodnotný přístroj na vakuování potravin. Tyto spotřebiče již zvládnou s přehledem mnoho požadovaných funkcí. U těchto modelů se setkáte se základním příslušenstvím a dostanete k nim několik sáčků vhodných pro vakuování potravin. Setkáte se zde i s náhradní folií.

Cenová kategorie – Dražší modely – cenové rozpětí 5000 Kč až 10000 Kč

V cenové hladině 5 000 Kč s DPH až 10 000 Kč s DPH zakoupíte již velice kvalitní modely vakuovaček. Tyto modely v této kategorii nabízejí již mnoho funkcí, jako je LED indikace, marinátor, časovač, regulace vakuování tlačítkem stop, vestavěná řezačka fólie a další funkce. Tyto spotřebiče nabízejí mnohem více příslušenství.

Cenová kategorie Nejdražší modely 10 000 Kč+

Nejdražší modely s cenovkou 10 000 Kč s DPH a více jsou ty nejprofesionálnější vakuovačky. V této kategorii bývají obvykle určeny do profesionálního prostředí. Mají využití především ve firmách a v potravinářském průmyslu. Mohou pracovat prakticky nepřetržitě a k dispozici mají též řadu různých funkcí a příslušenství.

Recenze a hodnocení vakuovaček potravin

Lauben Vacuum Sealer 60SB

Lauben-Vacuum-Sealer-60SB

Hledali jsme spolehlivou a snadno ovladatelnou vakuovačku potravin, která nám pomůže prodloužit trvanlivost jídel a předejít plýtvání jídlem. A Lauben Vacuum Sealer 60SB nás opravdu nezklamala.

Jednou z největších předností této vakuovačky je fakt, že dokáže až pětinásobně prodloužit trvanlivost potravin tím, že zpomaluje proces oxidace. To znamená, že si můžeme být jisti, že naše potraviny zůstanou déle čerstvé a chutné.

Další výhodou je jednoduché ovládání pomocí čtyř tlačítek, které umožňují snadné vakuování potravin v manuálním režimu nebo automaticky. Vakuovačka Lauben Vacuum Sealer 60SB je vybavena integrovaným podavačem folií i řezačkou, takže nemusíme kupovat nic dalšího, abychom mohli začít vakuovat naše jídlo.

Tento model dokáže pracovat s různými druhy potravin, včetně měkkých, tvrdých, suchých i vlhkých, a je tak ideální pro prodloužení trvanlivosti masa, zeleniny, pečiva a mnoha dalších jídel. Navíc, vakuovačka Lauben Vacuum Sealer 60SB dokáže zatavit i předměty, takže ji můžeme využít i mimo kuchyni.

Bezpečnost při práci s touto vakuovačkou je také na nejvyšší úrovni, díky protiskluzovým nožičkám a teplotnímu sensoru, který zajišťuje bezpečnou práci při vakuování. Navíc, elegantní design a dlouhá životnost, díky použití kvalitních materiálů, jako je odolný nerez, zaručují, že tato vakuovačka nás bude dělat radost po dlouhé roky.

Výrobce ještě přidává speciální folie v balení, takže jsme mohli okamžitě použít tuto vakuovačku a sada folií vydrží dlouho. Pokud bychom v budoucnu potřebovali další praktické příslušenství, můžeme vakuovačku rozšířit o kompatibilní vakuové kontejnery nebo zátku na víno.

Jako redakce jsme si při testování vakuovačky Lauben Vacuum Sealer 60SB cenili i fakt, že tato vakuovačka dokáže zatavit i předměty. To znamená, že jsme ji mohli využít nejen v kuchyni, ale i při cestování. Pokud se například chystáte na výlet do přírody, můžete s její pomocí udržet v suchu třeba oblečení nebo knihy.

Tento model vakuovačky potravin také disponuje pevným svarem, který prostě drží, takže jsme se nemuseli obávat, že by se svařená folie odtrhla. Teplotní sensor také zajišťuje vysokou bezpečnost při práci s touto vakuovačkou a v případě potřeby ji vypne.

Celkově jsme s vakuovačkou Lauben Vacuum Sealer 60SB byli velmi spokojeni a můžeme ji vřele doporučit. Je to skvělý pomocník v kuchyni i mimo ni, který vám umožní prodloužit trvanlivost vašich jídel a usnadní vám práci. Jeho elegantní design a dlouhodobou životnost zaručují, že budete moci tuto vakuovačku potravin využívat po mnoho let.

Vakuovačka: Jak můžeme vakuovačku použít

Vakuovačku můžeme použít k vakuování mnohých potravin. Uchováte s ní perfektně zeleninu, různé druhy masa a mnoho dalšího. Tato sekce zároveň zodpoví i často kladené otázky.

Vakuovačka nejen pro potraviny

Vakuovačka umí uchovat i mnohem více věcí než jenom potraviny. Můžete s ní například uchovat i oblečení. Záleží tedy na velikosti vašich sáčků, ale nic nebrání tomu, že můžete pomocí vakuování uchovat prakticky skoro vše. Můžete tak uchovat oblečení, utěrky nebo i ručníky dokonale čisté a sterilizované.

Vlastní domácí rychlé jídlo?

Můžete si sami předem před-připravit rychlé a kvalitní jídlo na celý týden. Stačí ho jen za-vakuovat a pak ho už jen každý den ohřát k obědu. Můžete si tak například připravit svoje oblíbené jídlo doma a pak si ho jen jednoduše vzít do práce ve vakuové nádobě nebo sáčku. Odpadává vám tak starost s náročnou přepravou jídla.

Nebo si můžete před-připravit sendvič na svačinu nebo snídani, který vydrží dlouho čerstvý.

Předpříprava surovin na vaření?

Díky vakuovačce si tak můžete například den předem připravit brambory na vaření. Den předem je oloupete a případně nakrájíte. Následně je uchováte ve vakuu v sáčku nebo nádobě. Tím zajistíte, že vám brambory vydrží čerstvé do druhého dne. Další den je jen vyndáte a můžete hned vařit. Ušetříte tím tak mnoho času.

Můžete si tak předem připravit suroviny, které uchováte va vakuovém obalu. Tím budete mít v den vaření mnohem více času a díky tomu tak můžete nejen svoji rodin oslnit dokonalým jídlem.

Uchování chipsů, semínek, krekrů pomocí svářečky…

Uchování brambůrek nebo jiných krekrů pomocí svářečky – pokud vám zbyly nedojedené brambůrky a chcete si je uchovat na později, pak je vložte do vhodné nádoby nebo sáčku a odsajte z nich vzduch za pomocí vakuovačky. Někdy lze použít i původní balení. Díky tomu si uchováte brambůrky na jak dlouho chcete. Díky tomu nebudou brambůrky zvlhlé a budou tak uchovány čerstvé a křupavé i pro pozdější použití.

Lze tak dokonale uchovat nejen chipsy, ale i různá semínka, krekry, snacky a mnoho dalšího.

Můžeme vylepšit marinování masa?

Díky vakuovačce můžete mnohem efektivněji marinovat maso (i jiné potraviny) do marinády. Jak to udělat? Je to jednoduché. Do fólie dejte plátky masa a přidejte do nich marinádu. Proces vakuování zajistí, že se póry na marinované potravině otevřou a tím se lépe bude potravina marinovat.

Při marinování masa myslete na to, zda to vaše vakuovačka umí. Vybírejte tedy vakuovačku s funkcí pro vakuování tekutých potravin. Tato svářečka folií bude obsahovat i dodatečné příslušenství.

Sous vide

Sous vide je způsob vaření, při kterém se potraviny vaří v plastových sáčcích ve vodní lázni na nízké teplotě po dobu několika hodin. Pro dosažení této metody vaření je důležité mít k dispozici kvalitní vakuovačku potravin.

Níže uvádíme několik kroků, které vám pomohou připravit sous vide pomocí vakuovačky potravin:

 1. Připravte potraviny: Vybírejte kvalitní a čerstvé potraviny, které chcete vařit pomocí metody sous vide. Potraviny nakrájejte na stejnoměrné kusy, abyste dosáhli rovnoměrného vaření.

 2. Vakuování: Vložte nakrájené kusy potravin do sáčků na vakuování potravin a pomocí vakuovačky odstraňte veškerý vzduch. Vakuování zajistí, že potraviny budou mít stejný tvar a nebudou se při vaření roztahovat.

 3. Příprava vodní lázně: Naplňte hrnec vodou a pomocí teploměru zkontrolujte, zda je voda na požadované teplotě. Teplota se liší v závislosti na druhu potravin, kterou chcete vařit.

 4. Potopení sáčků do vody: Připojte sáčky s potravinami k okraji hrnce nebo pomocí spony na sáčky. Ujistěte se, že sáčky nejsou plné vzduchu a že všechny potraviny jsou zcela ponořené v horké vodě.

 5. Vaření: Nyní můžete nechat potraviny vařit po dobu několika hodin. Pokud používáte sous vide zařízení, nastavte teplotu a čas vaření přímo na zařízení. Pokud ne, můžete použít teploměr na měření teploty vody a průběžně kontrolovat, zda se teplota udržuje na požadované úrovni.

 6. Dokončení: Po dokončení vaření vyjměte sáčky z vodní lázně a opatrně je rozbalte. Většinou se potraviny krátce osmaží, aby získaly jemnou kůrku a výraznější chuť.

Sous vide vaření pomocí vakuovačky potravin je velmi jednoduché a umožňuje vám připravit jídlo, které je plné chutí a vůní. Pro dosažení nejlepších výsledků při používání sous vide metody vaření, je důležité mít k dispozici kvalitní vakuovačku potravin, která zajistí dokonalé vakuování potravin a odstranění vzduchu z sáčků. Díky tomu budou potraviny mít stejný tvar a bude se jim při vaření rovnoměrně přenášet teplo.

Pokud používáte sous vide metodu vaření poprvé, je důležité začít s jednoduchými recepty a postupně se rozvíjet. Je také důležité nezapomínat na hygienu při manipulaci s potravinami a na to, že ne všechny potraviny jsou vhodné pro tuto metodu vaření.

Vakuovačky potravin jsou skvělým pomocníkem nejen pro sous vide vaření, ale také pro uchování potravin déle čerstvých. Díky nim můžete vaše potraviny skladovat v mrazničce po mnoho měsíců, aniž by ztratily svou chuť a vůni.

Výběr správné vakuovačky potravin je klíčový pro dosažení optimálních výsledků. Měli byste zvážit několik faktorů, jako je výkon, funkce, design a cena. Kvalitní vakuovačka potravin vám bude sloužit po mnoho let a umožní vám připravit fantastická jídla plná chutí a vůní.

Značky vakuovaček potravin

Jaké jsou dostupné značky vakuovaček potravin na našem trhu? Jsou to užiteční pomocníci a jejich obliba stále stoupá. Proto není neobvyklé, že se setkáte s mnoha značkami na našem trhu. Pojďme se na ně podívat ať o nich máte alespoň nějaký přehled.

Vakuovačky Sencor

Vakuovačky Sencor

Značka Sencor pochází původně z Japonska. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969 v Japonsku. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor se zabývá prodejem mnoha spotřebičů, které jsou dobře cenově dostupné. Koupíte od něj i vakuovačky potravin. Mezi nabízeními vakuovačkami se značka Sencor dokáže prodrat mezi modely, které nabízejí dobrý poměr cena / výkon. Na našem trhu naleznete několik různých modelů vakuovaček od značky Sencor. Mezi nejprodávanější modely patří tyto vakuovačky: Sencor SVS 1010WH, Sencor SVS 0910WH, Sencor SVS 2010WH, Sencor SVS 3010GY, Sencor SVS 4010SS a další. Modely od Sencoru nabízí různé funkce jako jsou led kontrolky, protiskluzové nožičky a mnoho dalšího. Vakuovačky od značky Sencor naleznete skladem v mnoha prodejnách. Vakuovačka potravin od značky Sencor stojí méně, ale svoji hlavní funkci, čímž je vakuování potravin, zvládají obstojně. Vakuovačky od značky Sencor jsou bezpečné.

Vakuovačky Maxxo

Od značky Maxxo si zakoupíte velmi kvalitní svářečky potravin. Pro jejich kvalitu hovoří i to, že model Maxxo VM Profi se umístil mezi nejlepšími modely v našem srovnání. Vakuovačka potravin od značky Maxxo patří mezi nejprodávanější a zároveň nejkvalitnější. VM Profi nabízí například dvojitý svár, odsávání vzduchu a dostatečný výkon o hodnotě 130 W. Produkty od značky Maxxo mají dobrý design a také velmi dobré zpracování. Proces vakuování zvládají přesně a kvalitně. Proč si zakoupit zrovna vakuovačky od značky Maxxo? Nabízejí dobrou porci kvality a výkonu a zároveň nejsou předražené. Dále nabízejí jednoduché nastavení, dobré hodnocení a mnoho dalších pozitivních aspektů. Od značky Maxxo je vhodná vakuovačka VM Profi. Je dostatečně výkonná a za dobrou cenu. Jedinou nevýhodou je, že hadička není součástí balení.

Vakuovačky Profi Cook

Profi Cook je německá společnost, která byla založena již v roce 1985. Je to distributor elektroniky, která je velmi dobře cenově dostupná a nezaostává ani ve svých funkcích. Tato značka nabízí malé i velké spotřebiče, které jsou dostupné prakticky po celém světě a jejich výrobky najdete i u nás na českém trhu. U nás také tedy najdete vakuovačky potravin od značky Profi Cook. Například vakuovačka potravin Profi cook VK 1080 má dobré hodnocení od uživatelů a zároveň je velmi dobře cenově dostupná. Proč si zakoupit modely od Profi Cook? Vakuovačky od značky Profi Cook obvykle nabízejí dobré uložení, dobré funkce, různé rychlosti a nabízejí i dobrou cenu. V procesu vakuování obstojí skvěle. Především v nich zavakuujete potraviny jako je maso, zelenina nebo ovoce. Produkty od značky Profi Cook doporučujeme.

Vakuovačky Tefal

Vakuovačky Tefal

Firma Tefal je známá tím, že v roce 1954 vynalezla nepřilnavou pánev. Zabývá se výrobou mnoha domácích spotřebičů, které jsou hezké a zároveň kvalitní a cenově dostupné. Od této firmy najdete také hodně modelů vakuovaček a dalšího kuchyňského příslušenství. Svářečky fólií od značky Tefal jsou velmi kvalitní a nabízí mnoho užitečných funkcí včetně snadného ovládání. Vakuovačka od této značky je obvykle především výkonná, provoz není předražený, nabízí dobré uložení, proces vakuování zvládá dobře, má jednoduché ovládání a je vhodná na domácí použití. Od této značky si vyberete zejména tyto modely: Tefal VT254070, Tefal VT256070, Tefal VT 2550.

Užiteční pomocníci od značky Tefal mají obvykle velmi dobré hodnocení od jejich uživatelů. Vyberete si od ní klasické modely, které vyhrávají různé testy. Zelenina, maso ani ovoce nejsou pro tyto vakuovačky problémem.

Co je doprava zdarma a kdy na ni mám nárok?

Doprava zdarma znamená, že pro přepravu zboží nebudete muset platit žádné dodatečné poplatky. Avšak, podmínky pro nárok na dopravu zdarma mohou být různé v závislosti na konkrétním prodejci a produktu.

Pokud se jedná o vakuovačky potravin, někteří prodejci mohou nabízet dopravu zdarma při dosažení určité minimální objednávky nebo pro určitou skupinu zákazníků (např. první objednávka zdarma pro nové zákazníky). Jiní prodejci mohou nabízet dopravu zdarma jako součást běžné nabídky pro všechny zákazníky, bez ohledu na výši objednávky.

V každém případě by měly být podmínky pro nárok na dopravu zdarma jasně uvedeny na webových stránkách prodejce online nebo při nákupu v obchodě. Pokud nejste jisti, zda máte nárok na dopravu zdarma, můžete se zeptat prodejce před nákupem.

Kde mohu najít slevy, akční ceny a akce na vakuovačku?

Existuje několik míst, kde můžete hledat slevy, akční ceny a akce na vakuovačky potravin. Níže uvádíme několik tipů:

 1. Online obchody – e-shop: Mnoho internetových obchodů a e – shop ů nabízí slevy a akční ceny na vakuovačky potravin. Můžete například zkontrolovat nabídky na Amazon, Alza.cz nebo Mall.cz.

 2. Fóra a diskusní skupiny: V online fórech a diskusních skupinách věnovaných tématu vaření, pečení a uchování potravin můžete najít tipy od ostatních lidí, kteří již nakoupili vakuovačku potravin se slevou nebo za akční cenu.

 3. Propagační letáky a inzerce: Pokud si oblíbíte nějaký obchod s elektrospotřebiči nebo specializovaný obchod na kuchyňské potřeby, můžete sledovat propagační letáky, nabídky nebo inzerce pro získání informací o akčních cenách na vakuovačky potravin.

 4. Srovnávací portály: Srovnávací portály, jako jsou Heureka.cz nebo Zboží.cz, mohou být užitečným zdrojem pro porovnání cen a slev na vakuovačky potravin z různých obchodů a uvádějí nabídky od různých prodejců, takže si dle těchto portálů můžete jednoduše porovnat ceny.

 5. Sociální sítě: Některé obchody a výrobci mohou sdílet informace o slevách a akčních cenách na vakuovačky potravin prostřednictvím svých oficiálních účtů na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Instagram nebo Twitter.

Je důležité být obezřetný a důkladně zkontrolovat podmínky a vlastnosti vakuovačky potravin předtím, než se rozhodnete pro nákup pouze na základě slevy nebo akční ceny a rozmyslet se o nákupu konkretního produktu předem.

Jak a kde zakoupit vakuovačku potravin?

Pokud už jste si vybrali z mnoha dostupných produktů, vyvstává otázka jak a kde tento produkt zakoupit. Sepsali jsme proto pro vás jednoduchý návod:

 1. Najděte online obchod: Prvním krokem je najít spolehlivý online obchod, který nabízí vakuovačky potravin. Můžete použít vyhledávač nebo doporučení od známých.

 2. Najděte kategorie vakuovaček: V obchodě se obvykle vakuovačky potravin nacházejí v kategorii s kuchyňskými potřebami nebo v oddělení s elektronikou. Některé obchody mohou mít kategorie s vakuovačkami, což usnadní vyhledávání.

 3. Účet: Pokud již máte uživatelský účet, přihlašte se do něj. Pokud ne, můžete se zaregistrovat. Většina obchodů však nabízí nákup bez registrace, takže účet vůbec k nákupu nepotřebujete.
 4. Vyberte si vakuovačku: Poté, co jste v kategorii s vakuovačkami, můžete si vybrat konkrétní model, který vás zaujme. Přečtěte si popis produktu a zkontrolujte, zda splňuje vaše požadavky.

 5. Přidejte vakuovačku do košíku: Pokud jste si vybrali vakuovačku, klikněte na tlačítko “Přidat do košíku”. Některé obchody vám mohou nabídnout možnost přidat si ke vakuovačce příslušenství, jako jsou role vakuovacích sáčků. V dalším bodu je důležité zkontrolovat si váš košík.

 6. Zkontrolujte košík: Poté, co jste vložili vakuovačku do košíku, zkontrolujte váš košík. Zkontrolujte počet vakuovaček, cenu a další náklady, jako jsou poplatky za dopravu.

 7. Pokud máte slevový kód, použijte ho: Pokud máte slevový kód, můžete ho využít. Pokud v obchodě existuje pole pro slevový kód, stačí ho zadat a sleva se automaticky aplikuje.

 8. Vyberte způsob platby: Po zkontrolování košíku můžete přejít k platbě. Většina obchodů nabízí platbu kartou, bankovním převodem, online platebními systémy jako PayPal nebo platební bránou.

 9. Vyberte dopravu: Nyní zvolte způsob dopravy. Některé obchody nabízejí doručení zdarma při dosažení určité minimální objednávky nebo pro určité skupiny zákazníků. Většinou si můžete vybrat z několika způsobů doručení.

 10. Potvrzení objednávky: Po zkontrolování všech údajů o objednávce můžete objednávku potvrdit. Některé obchody vám mohou poskytnout informace o odhadovaném datu doručení.

 11. Platba: Pokud jste zvolili platbu kartou, budete přesměrováni na platební bránu, kde zadáte údaje o vaší kartě. Pokud jste zvolili platbu bankovním převodem, zkontrolujte si informace o účtu, kam máte peníze převést.

 12. Doručení: Po obdržení platby bude vaše objednávka zpracována a odeslána k doručení. Většina obchodů zasílá informace o stavu objednávky a sledovací čísla pro sledování stavu doručení. Je dobré pak také zkontrolovat váš e-mail.

 13. Doručení zdarma: Pokud máte nárok na doručení zdarma, většinou se tato možnost objeví v košíku nebo v nabídce dopravy. Doručení zdarma může být poskytováno při dosažení určité minimální objednávky nebo pro určité skupiny zákazníků.

 14. Kontrola zboží: Po doručení zboží zkontrolujte jeho stav. Pokud máte jakékoli pochybnosti o zboží, kontaktujte obchod a požádejte o náhradu nebo reklamaci.

 15. Vrácení zboží: Pokud si nejste jisti, že vakuovačka je pro vás to pravé řešení, zkontrolujte podmínky vrácení zboží. Většina obchodů umožňuje vrátit zboží bez udání důvodu do určitého časového limitu.

 16. Hodnocení obchodu: Po doručení zboží můžete ohodnotit svůj nákup a zanechat zpětnou vazbu na stránkách obchodu. Vaše zkušenosti mohou být pro další zákazníky užitečné při jejich rozhodování o nákupu.

Jaká platí záruka a jak vyřídit reklamaci?

Pokud jste zakoupili vakuovačku potravin v České republice, máte právo na záruku podle platných zákonů. Obvykle se jedná o dvouletou záruku na vady a nedostatky, které se projeví během období platnosti záruky. V některých případech může být záruka delší, zejména u některých výrobců, kteří nabízejí prodlouženou záruku.

Pokud si všimnete, že vaše vakuovačka potravin má vadu nebo nedostatek, měli byste okamžitě kontaktovat prodejce a začít proces reklamace. Základem pro vyřízení reklamace je reklamační protokol, který byste měli s prodejcem podepsat. V reklamačním protokolu by měly být uvedeny informace o vadě vakuovačky a datum, kdy jste si všimli problému.

V případě, že vakuovačku potravin zakoupíte v e-shopu, můžete využít právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů ode dne převzetí zboží. Pokud tuto možnost využijete, měli byste vakuovačku vrátit v původním stavu včetně veškerého příslušenství a dokladu o koupi.

Pokud reklamaci vakuovačky potravin vyřizujete osobně na prodejně, je třeba s sebou přinést samotnou vakuovačku, doklad o koupi a případně veškeré příslušenství. Prodejce vám poskytne informace o tom, jak dlouho bude trvat oprava nebo výměna vakuovačky. Lhůta na vyřízení reklamace je 30 dnů.

Je důležité mít na paměti, že reklamační proces může být poněkud složitý a trvat několik týdnů. Pokud se s prodejcem nedokážete dohodnout a reklamace není vyřešena uspokojivě, můžete se obrátit na ochranu spotřebitele nebo příslušný orgán dozoru.

V každém případě byste měli být obezřetní při výběru vakuovačky potravin a zvolit si kvalitní a spolehlivý produkt od renomovaného výrobce. To vám může ušetřit spoustu času, peněz a starostí v budoucnu.

Vakuovačka a pár slov závěrem

Pokud si chcete potraviny uchovat co nejdéle, je pro vás vakuovačka potravin tou nejlepší volbou. Svářečky umí vakuovat prakticky všechny potraviny. Vakuovačku lze použít k mnoha potravinám a hodí se i pro další účely, jako je například uchování i jiných předmětů než jsou potraviny.
Pamatujte na to, že vakuovačka nemá pouze jen kuchyňské využití, ale můžete ji použít i k uchování důležitých dokumentů a různých předmětů.

Vakuovačka se může používat pro řadu účelů. Vakuovačka dokáže udržet vaše jídlo čerstvé pětkrát déle než běžné způsoby skladování vašich potravin. Během vakuového utěsnění potravin odstraňuje tento stroj vzduch a extra vlhkost. Vlhkost může vést k časnému znehodnocení potravin a růstu plísní. Proto je odstranění vlhkosti velice důležité a docílíte toho za pomocí úžasného přístroje jménem vakuovačka. Vakuování je bezpečné a zábavné zároveň. Je to proces kdy dojde k bezpečnému uchování vašich potraviny.

Při výběru vakuovačky je dobré se podívat, zda výrobce / prodejce dodává i český návod.

Doufáme, že jsme vám s výběrem vhodné vakuovačky pomohli a že si tak vyberete model, který vám bude spolehlivě fungovat po mnoho let bez jediné závady. Od nákupu už vás dělí pouze pár kliknutí.

Vakuovačky jsou skvělým pomocníkem v kuchyni, které vám pomohou udržet vaše potraviny čerstvé po mnoho dní. V dnešní době existuje na trhu široká nabídka vakuovaček, které se liší výkonem, funkcemi a cenou.

Dle kategorie vakuovaček můžete vybírat z manuálních, poloautomatických nebo automatických vakuovaček. Automatické vakuovačky jsou obvykle nejvýkonnější a umožňují vám vakuovat potraviny s minimálním úsilím. Vakuovačky mohou mít výkon od 300 až po 999 wattů, což se odvíjí od modelu vakuovačky.

Většina vakuovaček je dodávána s noži a rolí vakuovacích fólií, abyste mohli vakuovat potraviny přesně dle svých potřeb. V nabídce jsou také sady produktů, které obsahují vakuovačku potravin, nože a role vakuovacích fólií.

Všechny vakuovačky jsou navrženy tak, aby byly snadno použitelné a efektivní. Některé vakuovačky jsou vybaveny mobilní aplikací, která vám umožní vzdáleně ovládat vakuovačku a nastavit vakuovací cyklus.

Vakuovačky jsou velmi užitečnými potřebami pro vaši kuchyni, které vám pomohou udržet potraviny čerstvé a prodloužit jejich trvanlivost. Většina vakuovaček umožňuje vakuovat potraviny přesně dle vašich potřeb a nabízí širokou nabídku funkcí. Pokud hledáte spolehlivou a kvalitní vakuovačku, je důležité si pečlivě vybírat v závislosti na vašich požadavcích a preferencích.

Podívejte se také na sušičky potravin a další kuchyňské spotřebiče nebo kombinované pračky se sušičkou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.6]

Mohlo by vás také zajímat