Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Kalová čerpadla

Kalová čerpadla jsou takoví malí pomocníci, kteří nám pomáhají s odčerpáváním špinavé vody. Tato voda může být plná různých nečistot, jako je písek, kamínky nebo třeba i větší kameny. Tato čerpadla jsou skvělá, když potřebujeme odčerpat vodu z nějakého výkopu, septiku nebo třeba zatopeného sklepa.

Kalová čerpadla jsou opravdu silná a dokážou nám ušetřit spoustu času a práce. Jsou také dost odolná, takže se nemusíme bát, že by nám při práci selhala.

Když si chceme kalové čerpadlo koupit, musíme si vybrat to správné. Je to trochu jako když si kupujeme nové auto. Musíme se rozhodnout, jak velké auto potřebujeme, jak rychlé by mělo být, jaký má mít pohon a kolik peněz za něj chceme dát. Podobně je to i s kalovými čerpadly.

V dalších částech se podíváme na různé typy kalových čerpadel, jak fungují a jak si vybrat to pravé pro naše potřeby.

Kalová čerpadla: Porovnání 10 nejlepších kalových čerpadel podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších kalových čerpadel. Jak jsme tato kalová čerpadla vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tato kalová čerpadla jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tato produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit kalová čerpadla podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší kalové čerpadlo. Jedná se o nejlepší a zároveň nejprodávanější kalová čerpadla.

NázevVzhledDruh kalového čerpadlaMaximální čerpané množství (l/hod)Maximální ponorná hloubka (m)Dopravní výška (m)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Güde GS 1103 Pl 94639Kalové čerpadlo Güde GS 1103 Pl 94639Ponorné20000781713Zobrazit v obchodech
Fieldmann FVC 4001-EKKalové čerpadlo Fieldmann FVC 4001-EKPonorné1200088930Zobrazit v obchodech
Güde GS 750.1 94600Kalové čerpadlo Güde GS 750.1 94600Ponorné16500791639Zobrazit v obchodech
Elpumps NEPTUNKalové čerpadlo Elpumps NEPTUNPonorné15000093603Zobrazit v obchodech
Elpumps BT 6877 kKalové čerpadlo Elpumps BT 6877 kPonorné280000186438Zobrazit v obchodech
Fieldmann FVC 2003-EKKalové čerpadlo Fieldmann FVC 2003-EKPonorné750055816Zobrazit v obchodech
Fieldmann FVC 4002-EK 900 W max. ponor 8 mKalové čerpadlo Fieldmann FVC 4002-EK 900 W max. ponor 8 mPonorné145008101239Zobrazit v obchodech
Fieldmann FVC 5015-EKKalové čerpadlo Fieldmann FVC 5015-EKPonorné14000781257Zobrazit v obchodech
Güde GS 4002 P 94630Kalové čerpadlo Güde GS 4002 P 94630Ponorné750054750Zobrazit v obchodech
Güde GS 4003 P 94638Kalové čerpadlo Güde GS 4003 P 94638Ponorné800075,5750Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení kalových čerpadel od jejich uživatelů.

Kdy využijeme kalová čerpadla?

Kalová čerpadla jsou nezbytná v mnoha situacích, kde je potřeba odčerpat znečištěnou vodu obsahující pevné částice. Zde jsou některé z nejčastějších aplikací:

 1. Odčerpávání vody z výkopů a stavebních jam: Při stavebních pracích, jako je výkop pro základy budovy nebo při stavbě tunelů, se často setkáváme s problémem nahromaděné vody. Kalová čerpadla jsou ideální pro odčerpání této vody, která může obsahovat různé nečistoty.

 2. Čerpání vody z jímek a septiků: Kalová čerpadla jsou často používána pro čerpání odpadních vod z jímek a septiků. Tyto vody jsou obvykle silně znečištěné a mohou obsahovat pevné částice, jako jsou fekální látky a toaletní papír.

 3. Odčerpávání vody z zatopených sklepů: Při záplavách nebo prasknutí potrubí se může sklep rychle zaplnit vodou. Kalová čerpadla jsou schopna rychle a efektivně odčerpat tuto vodu a minimalizovat tak škody na majetku.

 4. Průmyslové aplikace: V mnoha průmyslových odvětvích, jako je těžba, zemědělství, výroba a stavebnictví, se kalová čerpadla používají pro odčerpávání znečištěné vody obsahující různé pevné částice.

 5. Čerpání vody z rybníků a nádrží: Kalová čerpadla mohou být také použita pro čerpání vody z rybníků a nádrží, které mohou obsahovat různé pevné částice, jako jsou listy, větvičky a další organický materiál.

 6. Čerpání odpadních vod obsahujících vláknité příměsi z prádelen a průmyslových provozoven: V těchto případech je důležité, aby čerpadlo bylo schopno odolat vláknitým materiálům, které by mohly způsobit jeho zablokování.

Výběr správného kalového čerpadla pro konkrétní aplikaci závisí na specifických požadavcích a podmínkách dané situace.

Kalové čerpadlo: Jaký typ si vybrat? Typy kalových čerpadel

Kalová čerpadla se liší podle konstrukce, výkonu, pohonu a dalších charakteristik. Zde jsou některé z nejběžnějších typů:

 1. Ponorná kalová čerpadla: Tato čerpadla jsou navržena tak, aby byla ponořena přímo do vody, kterou mají čerpat. Jsou ideální pro aplikace, kde je potřeba čerpat vodu z hlubokých jímek, studní nebo zatopených prostor. Ponorná kalová čerpadla jsou obvykle vybavena silným motorem a mohou čerpat vodu s velkými pevnými částicemi.

 2. Povrchová kalová čerpadla: Na rozdíl od ponorných čerpadel, povrchová kalová čerpadla jsou umístěna na pevném povrchu nad hladinou vody, kterou mají čerpat. Sací hadice je ponořena do vody a čerpadlo pak nasává vodu dovnitř. Tato čerpadla jsou obvykle vhodná pro méně náročné aplikace, kde není potřeba čerpat vodu z velké hloubky.

 3. Kalová čerpadla na znečištěnou vodu: Tato čerpadla jsou navržena tak, aby zvládla čerpat vodu, která je silně znečištěná pevnými částicemi, jako je písek, bláto, štěrk a další nečistoty. Jsou ideální pro stavební a průmyslové aplikace.

 4. Kalová čerpadla do septiku či žumpy: Tato čerpadla jsou speciálně navržena pro čerpání odpadních vod z septiků a žump. Jsou schopna zvládnout velké množství pevných a vláknitých částic, které se často vyskytují v těchto typech odpadních vod.

 5. Kanalizační čerpadla: Tato čerpadla jsou určena pro čerpání odpadních vod v kanalizacích. Jsou navržena tak, aby zvládla čerpat vodu obsahující velké množství pevných a vláknitých částic.

Při výběru kalového čerpadla je důležité zohlednit specifické požadavky a podmínky dané aplikace. To zahrnuje typ a množství pevných částic v čerpané vodě, hloubku z které má být voda čerpána, požadovaný průtok a další faktory.

Jak funguje kalové čerpadlo?

Kalová čerpadla jsou navržena tak, aby mohla čerpat vodu obsahující pevné částice, jako jsou písek, štěrk, bláto a další nečistoty. Aby toho byla schopna, musí mít speciální konstrukci a funkci, která se liší od běžných vodních čerpadel.

Základním principem fungování kalového čerpadla je vytváření tlaku, který umožňuje pohyb vody a pevných částic. Tento tlak je vytvářen motorem, který pohání čerpadlo. Motor může být elektrický nebo poháněný palivem, jako je benzín nebo diesel.

V případě ponorných kalových čerpadel je celé čerpadlo, včetně motoru, ponořeno přímo do vody. Motor pohání lopatky nebo impelér, který vytváří tlak a tím pohání vodu a pevné částice skrz čerpadlo a ven sacím otvorem. Ponorná čerpadla jsou navržena tak, aby mohla čerpat vodu z velkých hloubek.

Povrchová kalová čerpadla naopak pracují na principu sání. Jsou umístěna na pevném povrchu nad hladinou vody a voda je do nich nasávána pomocí sací hadice. Jakmile je voda v čerpadle, motor vytváří tlak, který pohání vodu ven z čerpadla.

Většina kalových čerpadel je navržena tak, aby mohla zvládnout pevné částice a nečistoty v čerpané vodě. Některá čerpadla jsou vybavena speciálními řezacími nástavci nebo ochrannými mřížkami, které pomáhají rozdrtit nebo odstranit větší pevné částice, aby nedošlo k zablokování čerpadla.

Je důležité poznamenat, že kalová čerpadla vyžadují pravidelnou údržbu a čištění, aby zůstala v dobrém provozním stavu. To může zahrnovat čištění sacího otvoru a kontrolu a čištění řezacích nástavců nebo ochranných mřížek.

Kritéria výběru kalového čerpadla: Jak vybrat kalové čerpadlo?

Kalové čerpadlo je důležitý nástroj, který nám pomáhá odčerpat vodu, která je plná nečistot a pevných částic. Ale jak si vybrat to pravé? Na co bychom měli myslet, když si jedno kupujeme?

Je to trochu jako když si kupujete nové auto. Musíte se rozhodnout, jak velké auto potřebujete, jak rychlé by mělo být, jaký má mít pohon a kolik peněz za něj chcete dát. Podobně je to i s kalovými čerpadly.

První věc, na kterou byste měli myslet, je, jaký typ čerpadla potřebujete. Některá čerpadla jsou navržena tak, aby byla ponořena přímo do vody, kterou mají čerpat. Jiná čerpadla jsou zase umístěna nad vodou a vodu do nich nasávají pomocí hadice.

Dále je důležité zvážit, jak výkonné by mělo čerpadlo být. To závisí na tom, kolik vody potřebujete odčerpat a jak rychle to chcete udělat.

Také je důležité zjistit, jak hluboko dokáže čerpadlo sahat. To je důležité, pokud potřebujete čerpat vodu z hlubokých jímek nebo studní.

Další věcí, na kterou byste měli myslet, je, jak velké pevné částice dokáže čerpadlo odsát. Některá čerpadla jsou schopna odsát i velké kameny, zatímco jiná mohou zvládnout jen menší nečistoty.

A nakonec je důležité zvážit, jaký pohon by mělo čerpadlo mít. Některá čerpadla jsou poháněna elektřinou, zatímco jiná fungují na benzín nebo diesel.

Takže při výběru kalového čerpadla je důležité zvážit všechny tyto faktory. A pokud si nejste jisti, nebojte se zeptat odborníka, který vám může pomoci vybrat to pravé čerpadlo pro vaše potřeby.

Výkon čerpadla

Výkon čerpadla je jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba zvážit při výběru kalového čerpadla. Výkon čerpadla ovlivňuje, jak rychle a efektivně dokáže čerpadlo odčerpat vodu.

Výkon čerpadla se obvykle udává v kilowattech (kW) nebo koních (HP) a je to měření energie, kterou čerpadlo spotřebuje za jednotku času. Vyšší výkon znamená, že čerpadlo může čerpat vodu rychleji a efektivněji, ale také může znamenat vyšší spotřebu energie.

Při výběru výkonu čerpadla je důležité zvážit, jaký objem vody potřebujete odčerpat a jak rychle to potřebujete udělat. Pokud potřebujete odčerpat velké množství vody z hlubokého místa, budete pravděpodobně potřebovat čerpadlo s vyšším výkonem. Na druhou stranu, pokud potřebujete odčerpat menší množství vody z mělkého místa, může stačit čerpadlo s nižším výkonem.

Je také důležité vzít v úvahu, jaký typ vody budete čerpat. Pokud je voda silně znečištěná pevnými částicemi, může být potřeba čerpadlo s vyšším výkonem, aby bylo schopno efektivně čerpat tuto vodu.

Vždy je dobré poradit se s odborníkem nebo prodejcem, který vám může pomoci určit, jaký výkon čerpadla budete potřebovat pro vaše specifické potřeby.

Průtok čerpadla

Průtok čerpadla je dalším klíčovým faktorem, který je třeba zvážit při výběru kalového čerpadla. Průtok, někdy také nazývaný kapacita čerpadla, udává, kolik vody je čerpadlo schopné přečerpat za určitý čas. Obvykle se udává v litrech za minutu (l/min) nebo v metrech kubických za hodinu (m³/h).

Průtok čerpadla ovlivňuje, jak rychle dokáže čerpadlo odčerpat vodu z daného místa. Vyšší průtok znamená, že čerpadlo dokáže rychleji odčerpat větší množství vody, zatímco nižší průtok znamená pomalejší čerpání.

Při výběru průtoku čerpadla je důležité zvážit, jak rychle potřebujete vodu odčerpat. Pokud potřebujete rychle odčerpat velké množství vody, například při záplavách nebo v průmyslových aplikacích, budete pravděpodobně potřebovat čerpadlo s vyšším průtokem. Pokud naopak potřebujete odčerpat menší množství vody a není důležitá rychlost, může stačit čerpadlo s nižším průtokem.

Je také důležité vzít v úvahu, jaký typ vody budete čerpat. Pokud je voda silně znečištěná pevnými částicemi, může být potřeba čerpadlo s vyšším průtokem, aby bylo schopno efektivně čerpat tuto vodu.

Stejně jako u výkonu čerpadla je i zde dobré poradit se s odborníkem nebo prodejcem, který vám může pomoci určit, jaký průtok čerpadla budete potřebovat pro vaše specifické potřeby.

Sací hloubka a výtlak

Sací hloubka a výtlak jsou dalšími důležitými faktory, které je třeba zvážit při výběru kalového čerpadla.

Sací hloubka je maximální hloubka, z které je čerpadlo schopné nasát vodu. U ponorných čerpadel, která jsou ponořena přímo do vody, je sací hloubka obvykle rovna hloubce, na kterou je čerpadlo ponořeno. U povrchových čerpadel, která jsou umístěna nad hladinou vody, je sací hloubka omezena fyzikálními zákony a obvykle nepřesahuje 7-9 metrů. Při výběru čerpadla je tedy důležité zvážit, z jaké hloubky budete potřebovat vodu čerpat.

Výtlak je maximální výška, do které je čerpadlo schopné vodu vypustit. Tento parametr je důležitý, pokud potřebujete vodu přečerpat na vyšší místo, například z podzemí na povrch nebo z nižšího patra budovy do vyššího. Výtlak čerpadla je obvykle udáván v metrech a závisí na výkonu a konstrukci čerpadla.

Při výběru čerpadla je tedy důležité zvážit, z jaké hloubky budete potřebovat vodu čerpat a do jaké výšky ji budete potřebovat vypustit. Pokud si nejste jisti, jaké sací hloubky a výtlaku budete potřebovat, je dobré poradit se s odborníkem nebo prodejcem.

Maximální velikost odsávaných částic

Maximální velikost odsávaných částic je dalším důležitým faktorem, který je třeba zvážit při výběru kalového čerpadla. Tento parametr udává, jak velké pevné částice je čerpadlo schopné odsát spolu s vodou.

Kalová čerpadla jsou navržena tak, aby mohla čerpat vodu obsahující pevné částice, jako jsou písek, štěrk, bláto a další nečistoty. Velikost těchto částic, které je čerpadlo schopné odsát, však může být omezena konstrukcí čerpadla. Některá čerpadla mohou odsát jen menší částice, zatímco jiná mohou zvládnout i velké kameny.

Při výběru čerpadla je tedy důležité zvážit, jaký typ vody budete čerpat a jak velké pevné částice obsahuje. Pokud je voda silně znečištěná velkými pevnými částicemi, budete pravděpodobně potřebovat čerpadlo, které je schopné odsát částice této velikosti.

Pokud si nejste jisti, jaké velikosti částic je vaše čerpadlo schopné odsát, je dobré poradit se s odborníkem nebo prodejcem. Může být také užitečné přečíst si technické specifikace čerpadla, které obvykle udávají maximální velikost odsávaných částic.

Pohon čerpadla

Pohon čerpadla je další důležitý faktor, který je třeba zvážit při výběru kalového čerpadla. Pohon čerpadla ovlivňuje, jak je čerpadlo napájeno a jak funguje.

Existují dva hlavní typy pohonů pro kalová čerpadla: elektrický a spalovací motor.

Elektrická čerpadla jsou napájena elektrickým proudem a jsou obecně tichá, snadno ovladatelná a nevyžadují palivo. Jsou ideální pro použití v domácnostech nebo na místech, kde je snadný přístup k elektrické síti. Elektrická čerpadla však mohou vyžadovat připojení k síti nebo generátoru, což může být omezení na místech bez přístupu k elektrické síti.

Čerpadla se spalovacím motorem (benzínová nebo dieselová) jsou poháněna palivem a jsou obecně silnější a schopné čerpat vodu z větších hloubek nebo přes delší vzdálenosti. Jsou ideální pro použití na staveništích, v průmyslu nebo na místech, kde není přístup k elektrické síti. Tyto čerpadla však mohou být hlučnější a vyžadují pravidelnou údržbu a doplňování paliva.

Při výběru pohonu čerpadla je tedy důležité zvážit, kde a jak budete čerpadlo používat. Pokud máte snadný přístup k elektrické síti a preferujete tiché a snadno ovladatelné čerpadlo, může být pro vás ideální elektrické čerpadlo. Pokud naopak potřebujete silné čerpadlo, které může pracovat na místech bez přístupu k elektrické síti, může být pro vás lepší volbou čerpadlo se spalovacím motorem.

Cena kalového čerpadla

Cena kalového čerpadla je poslední, ale neméně důležitý faktor, který je třeba zvážit při jeho výběru. Cena čerpadla může výrazně kolísat v závislosti na jeho typu, výkonu, značce a dalších faktorech.

Obecně platí, že čím vyšší je výkon a průtok čerpadla a čím robustnější je jeho konstrukce, tím vyšší je obvykle jeho cena. Čerpadla se spalovacím motorem jsou obvykle dražší než elektrická čerpadla, ale mohou nabídnout větší výkon a flexibilitu.

Při výběru čerpadla je důležité zvážit, kolik peněz jste ochotni a schopni na čerpadlo vynaložit. Je také důležité vzít v úvahu náklady na provoz a údržbu čerpadla. Elektrická čerpadla mohou mít nižší pořizovací cenu, ale mohou vyžadovat vyšší náklady na energii. Čerpadla se spalovacím motorem mohou vyžadovat náklady na palivo a pravidelnou údržbu.

Vždy je dobré porovnat ceny různých čerpadel a zvážit jejich vlastnosti a výhody, abyste našli čerpadlo, které nabízí nejlepší poměr cena/výkon pro vaše potřeby. Nezapomeňte také zvážit kvalitu a spolehlivost značky a dostupnost servisu a náhradních dílů.

Typ čerpadla

Dva hlavní typy kalových čerpadel jsou ponorná čerpadla a povrchová čerpadla.

Ponorná čerpadla jsou navržena tak, aby byla ponořena přímo do vody, kterou mají čerpat. Jsou ideální pro čerpání vody z hlubokých jímek, studní, nádrží nebo zatopených prostor. Ponorná čerpadla jsou obvykle tichá a efektivní, ale mohou vyžadovat speciální instalaci a údržbu.

Povrchová čerpadla, někdy také nazývaná sací čerpadla, jsou umístěna nad hladinou vody a vodu do nich nasávají pomocí hadice. Jsou ideální pro čerpání vody z mělkých jímek, nádrží nebo řek. Povrchová čerpadla jsou obvykle snadno přístupná pro údržbu, ale mohou být hlučnější a méně efektivní při čerpání vody z velkých hloubek.

Kromě těchto dvou hlavních typů existují také specifické typy čerpadel pro různé aplikace, jako jsou čerpadla na znečištěnou vodu, čerpadla do septiku, kanalizační čerpadla a další.

Při výběru typu čerpadla je důležité zvážit, kde a jak budete čerpadlo používat. Pokud potřebujete čerpat vodu z hlubokého místa, může být pro vás ideální ponorné čerpadlo. Pokud naopak potřebujete čerpat vodu z mělkého místa a chcete snadný přístup k čerpadlu pro údržbu, může být pro vás lepší volbou povrchové čerpadlo.

Kalová čerpadla: Kalová čerpadla a pár slov na závěr

Kalová čerpadla jsou neocenitelným pomocníkem v mnoha situacích, ať už jde o odčerpávání vody z zatopených sklepů, výkopů, septiků nebo průmyslových aplikací. Výběr správného čerpadla však vyžaduje zvážení řady faktorů, včetně typu čerpadla, jeho výkonu, průtoku, sací hloubky a výtlaku, maximální velikosti odsávaných částic, typu pohonu a samozřejmě ceny.

Každý z těchto faktorů hraje klíčovou roli v tom, jak efektivně a bezpečně bude čerpadlo fungovat v dané aplikaci. Proto je důležité věnovat dostatek času a úsilí výběru správného čerpadla, které nejlépe vyhovuje vašim specifickým potřebám.

Doufáme, že tento článek vám poskytl užitečné informace a pomohl vám lépe porozumět tomu, jak vybrat kalové čerpadlo. Nezapomeňte se vždy poradit s odborníkem nebo prodejcem, pokud si nejste jisti, jaké čerpadlo je pro vás to pravé. Ať už se rozhodnete jakkoli, přejeme vám úspěch při výběru a používání vašeho nového kalového čerpadla!

Co je kalové čerpadlo a k čemu se používá?

Kalové čerpadlo je speciální typ čerpadla navržený pro čerpání silně znečištěné vody, která může obsahovat různé druhy nečistot, jako jsou písek, drobné kamínky, třísky a další pevné částice. Tyto čerpadla jsou nezbytné v mnoha průmyslových a stavebních aplikacích, kde je potřeba odčerpat kalovou vodu z výkopů, jímek, septiků nebo zatopených sklepů.

Jaké jsou hlavní typy kalových čerpadel?

Existují různé typy kalových čerpadel, včetně ponorných, povrchových, samonasávacích a vysokotlakých čerpadel. Každý typ má své specifické vlastnosti a je vhodný pro různé aplikace. Například ponorná čerpadla jsou ideální pro čerpání vody z hlubokých vrtů nebo jímek, zatímco povrchová čerpadla jsou vhodná pro mělké aplikace.

Jak vybrat správné kalové čerpadlo?

Při výběru kalového čerpadla je třeba zohlednit několik faktorů, včetně typu čerpadla, jeho výkonu, průtoku, sací hloubky a výtlaku, maximální velikosti odsávaných částic a typu pohonu čerpadla. Je také důležité zvážit, jaké druhy nečistot bude čerpadlo muset zvládnout, a zda bude potřeba čerpadlo pravidelně přemisťovat.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat