Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Polaroidy (instantní fotoaparáty): Test, recenze a výběr nejlepšího polaroidu

Polaroid je již zažit jako synonymum pro instantní fotoaparát (též známý jako klasický fotoaparát). Koncept instantních fotoaparátů / polaroidu je známý po mnoho dekád. Kdo by jej neznal, jedná se o fotoaparát, který ihned vytiskne vaši pořízenou fotografii.

Polaroidy

Od doby příchodu digitálních fotoaparátů na náš trh začala popularita fotaparátů typu polaroid značně klesat. Poslední dobou se však polaroidy stávají populárním a zajímavým fotoaparátem pro mnoho lidí. Díky stoupající popularitě instantních fotoaparátů se na náš trh začíná dostávat více modelů od různých výrobců. Díky různým nadšencům, kteří se snaží polaroidy zachránit, se na trh dostávají i nové značky jako je například Instax od firmy FujiFilm.Pokud jste se rozhodli zakoupit nový polaroid, pak jste na této stránce správně, protože si zde povíme o důležitých parametrech pro výběr vhodného modelu polaroidu v tomto roce. V tomto článku se dozvíte o tom, jak vybrat polaroid a také se zaměříme na 10 nejlepších polaroidů, které jsou aktuálně dostupné na našem trhu.

Polaroidy: Výběr 10 nejlepších fotaparátů polaroid (Květen, 2024)

Nebaví vás procházet internetové obchody a vybírat si polaroidy po mnoho hodin nebo dní? To většinou nebaví nikoho, proto jsme pro vás vybrali vás 10 nejlepších fotaparátů typu polaroid, které jsou dostupné na našem trhu. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle dostupných recenzí a hodnocení od jejich uživatelů. Navíc jsem vám tyto polaroidy seřadili do přehledné tabulky, kterou si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud je vaší hlavní preferencí například cena polaroidu, můžete si tabulku seřadit podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledZnačkaOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Fujifilm Instax Mini 9polaroid <br />
Fujifilm Instax Mini 9Fujifilm Instax1599Zobrazit v obchodech
Fujifilm Instax Square SQ6polaroid <br />
Fujifilm Instax Square SQ6Fujifilm Instax2990Zobrazit v obchodech
FujiFilm Instax Wide 300polaroid FujiFilm Instax Wide 300Fujifilm Instax2713Zobrazit v obchodech
Fujifilm Instax Mini 8polaroid Fujifilm Instax Mini 8Fujifilm Instax1590Zobrazit v obchodech
Fujifilm Instax Mini 90polaroid Fujifilm Instax Mini 90Fujifilm Instax2929Zobrazit v obchodech
FujiFilm Instax Mini 70polaroid FujiFilm Instax Mini 70Fujifilm Instax2390Zobrazit v obchodech
Polaroid 636 Close Uppolaroid Polaroid 636 Close UpPolaroid1790Zobrazit v obchodech
FujiFilm Instax Square SQ20polaroid FujiFilm Instax Square SQ20Fujifilm Instax4735Zobrazit v obchodech
Polaroid SuperColor 635polaroid Polaroid SuperColor 635Polaroid1990Zobrazit v obchodech
Polaroid 600 Impulsepolaroid Polaroid 600 ImpulsePolaroid1690Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů polaroidů.

Polaroid: Proč si zakoupit polaroid?

Při výběru prohlížení různých modelů typu polaroid vám jistě vyvstane otázka, proč si vůbec polaroid zakoupit? Pro koupi polaroidu existuje řada důvodů. Jakých? To vám řekneme v několika málo řádcích. Proč si zakoupit polaroid? Máme pro vás několik zajímavých důvodů.

 1. Atmosféra – Pokud budete fotit s fotaparátem typu polaroid, budete mít úplně jinou atmosféru než při focení s digitálním fotoaparátem.
 2. Hmatatelný výsledek – S fotaparátem polaroid držíte výslednou fotografii ihned v ruce. To se vám nestane u digitálního foťáku.
 3. Autentičnost – Díky polaroidu budete mít dokonale autentické fotografie. Vytisknutou fotografii již nemůžete vzít zpět. A to dodává na unikátnosti celého procesu a díky tomu jsou vaše fotografie mnohem více autentické a zapamatovatelné.

Jak vybrat polaroid (2024)

Nyní se dostáváme k další důležité části článku. V této části si povíme o důležitých parametrech, které je dobré znát před výběrem polaroidu. Protože je na trhu řada modelů, nemusí být jenoduché se v mnohých parametrech vyznat. Proto se nyní v této části článku zaměříme na důležité parametry. Se znalostí všech nejdůležitějších parametrů budete schopni vybrat ideální model instant fotoaparátu.

Polaroid a velikost fotografií

U současných instantních fotoaparátů se můžete setkat hned s několika velikostmi fotografií. Rozměr fotografie je parametrem, který záleží na vašich preferencích a co plánujete s vytištěnými fotografiemi dělat. Jiná velikost se vám bude hodit například do peněženky a jinou zase využijete při lepení na nástěnku nebo při jiném využití. Rozdílné fotoaparáty mají jiné velikosti fotografií.

Displej polaroidu

Displej je jednou z inovací 21. století, které nabízejí novější klasické fotoaparáty. Nesetkáte se s ním však u všech dostupných modelů, ale pouze u těch dražších. Co se týče displeje, tak se většinou jedná o TFT LCD displej, který je samozřejmě barevný. LCD displej vám umožňuje prohlížet si vyfocené fotografie, upravit je nebo si zobrazit nastavení fotoaparátu.

Paměť polaroidu

V dnešní době zakoupíte polaroidy i s interní pamětí. Díky dostupné interní paměti si můžete vámi pořízené fotografie uložit na SD kartu nebo je přenést do jiného zařízení. Pokud si vyberete model s dostupnou vnitřní pamětí, tak počítejte s kapacitou paměti kolem 64 GB – 128 GB. Některé modely nabízejí rozšíření paměti pomocí SD karet, které se dají dodatečně dokoupit.

Při výběru však myslete na to, že ne zcela všechny modely jsou vybaveny interní pamětí. Pokud si vyberete model polaroidu bez interní paměti, pak si uchováte pouze fotografii ve vytištěné podobě.

Některé modely bez úložiště disponují cloudovým uložištěm. Lze si tedy vyfocené snímky uložit do cloudu a později ji upravit nebo vytisknout podle libosti. K tomuto je však nutné mít internetové připojení.

Design polaroidu

Polaroidy jsou v dnešní době dostupné v různých designových variantách. Pokud jste milovníkem retra, vyberete si polaroidy s prakticky nezměněným vzhledem. Pokud však nejste fanouškem retro vzhledu, můžete si vybírat instantní fotoaparáty v moderním vzhledu. Můžete si vybírat ze široké škály barev a tvarů.

Příslušenství a funkce

S jakými funkcemi se u klasických (instant) fotoaparátů nejčastěji setkáte? Výrobci samozřejmě nezamrzli v minulých dobách. Polaroidy nabízejí celou řadu funkcí. Můžete si vybírat funkce a příslušenství, které znáte například i u digitálních fotoaparátů jako je nahrávání videa, bluetooth, blesk, mikrofon nebo samospoušť.

 • Funkce nahrávání videa – Tato funkce vám umožňuje natáčet video. Většinou v rozlišení HD (1280 x 720).
 • Rychlé tisknutí snímků – Funkce rychlého tisknutí vám umožní velmi rychlé vytištění vašich fotografií. Zpravidla se u rychlého tisku jedná o několik málo sekund.
 • Bluetooth – Umožňuje sdílení fotografií do ostatních zařízení, která také podporují bluetooth (například mobilní telefon, notebook aj.)
 • Samospoušť – Samospoušť vám umožní zahájit fotografování ve vámi nastaveném čase.
 • Album – Jako příslušenství si můžete k fotoaparátu dokoupit kožené album, které dodá vaším fotografiím nový rozměr.
 • Pouzdro – Dalším příslušenstvím, které si můžete k polaroidům dokoupoit, je kožené pouzdro. Toto pouzdro je estetickým doplňkem a dokáže i ochránit váš polaroid před pádem a případným rozbitím.

Cena polaroidu

Jedním z posledních parametrů, na který se zaměříme, je cena polaroidu. Abyste věděli, jaký rozpočet je třeba si na pořízení polaroidu vyhradit, se nyní podíváme na jednotlivé cenové kategorie a co dostupné modely typu polaroid v těchto kategoriích nabízejí.

Nejlevnější polaroidy s cenou do 2 000 Kč

Nejlevnější instant fotoaparáty se dají pořídit již do necelých 2 tisíc Kč. Co na vás čeká v této nejlevnější cenové kategorii s polaroidy? Tato kategorie nabízí modely, které jsou velmi jednoduché a nenabízejí moc moderních technologií. Nečekejte u nich veliké interní úložiště. U většiny modelů však nečekejte žádné úložiště. K takovýmto modelům doporučujeme zakoupit si pouzdro, aby se vám váš nový polaroid nijak nepoškodil.

Při plánování ceny berte v potaz také náklady na provoz polaroidu. Provoz polaroidu rozhodně není zdarma a jedná se o prakticky nejdražší styl focení.

Polaroidy a Zlatá střední cesta 2 000 Kč – 5 000 Kč

V této cenové kategorii se setkáte s poměrně širokou nabídkou různých fotoaparátů typu polaroid od různých značek a výrobců. Narazíte zde na různé modely s širokou škálou vzhledů. Též je různorodá nabídka velikostí tištěných fotografií. Tyto fotaparáty mají mnohem preciznější zpracování a nabízí celou řadu funkcí z 21. století jako je například konektivita pomocí Bluetooth.

Nejdražší modely s cenou nad 5 000 Kč

Co očekávat od nejdražších polaroidů? Tyto modely nabízejí různé zajímavé funkce včetně mnoha funkcí. Tyto polaroidy se hodí i pro profesionální fotografy, protože nabízí velmi dobré specifikace. Můžete si vybírat modely s různými funkcemi. Samozřejmostí je podpora Bluetooth, mobilních aplikací, cloudového úložiště a podobně. Pro opravdové fanoušky tato kategorie nabízí například i zlaté polaroidy. Cena takového modelu se však pohybuje kolem 20 000 Kč a výše.

Polaroid, Instax FujiFilm nebo jiná značka?

Polaroid vs Instax

Kterou značku vybrat, Polaroid nebo Instax?

Polaroidy

Polaroid je dá se říct kultovní americkou firmou, která původně zapříčinila popularitu instantních fotoaparátů. V současné době modely od značky Polaroid nabízejí především retro / vintage design. Díky originální původní konstrukci mají všechny vyfocené fotografie nádech nostalgie. Výslednou fotografii vám bude ovlivňovat prostředí v němž se nacházíte. Ovlivní ji například aktuální teplota, vzduch a světlo. Polaroidy totiž používají nezměněnou technologii, takže musíte počítat s jistými neduhy.

Instax FujiFilm

Instax od firmy FujiFilm je novou značkou, která se snaží zaplnit díru na trhu díky stále stoupající poptávce po instantních fotoaparátech. Jedná se o nové modely, které jsou uzpůsobeny pro moderní použití. Použití není tak složité jako u značky Polaroid. Nemusíte se tolik zatěžovat s ovládáním, protože u produktů od značky Instax je uzpůsobeno pro moderního člověka. Modely od značky Instax mají kompaktní rozměry a dají se jednoduše přenášet. Instax nabízí i moderní funkce narozdíl od značky Polaroid, od které jsou k dispozici jen vintage a různé retro modely značky polaroid.

Další značky fotaparátu typu polaroid

S dalšími značkami, se kterými se můžete na trhu setkat jsou tyto:

 • Lomography
 • Leica
 • Impossible
 • Kodak
 • Olympus

Polaroid a pár slov na závěr

V tomto článku jsme se zaměřili na důležité paramatry, které je vhodné znát při výběru nového polaroidu / instantního fotoaparátu. Pověděli jsme si o velikostech fotografií, displeji, paměti, designu, příslušenství a pár dalších parametru. Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem vhodného modelu polaroidu. Také doufáme, že vám bude váš nový polaroid perfektně sloužit a vyfotíte s ním mnoho zajímavých a nezapomenutelných momentů. Výsledné fotografie si můžete uložit třeba do alba nebo do rámečku a uchovat si tak vaše fotografie v reálné podobě na vždy.

Video o focení s polaroidy

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat