Menu Zavřeno

Android tv boxy

Levný TV box - Lidovka

🤑 Náš favorit 🤑

RGB.vision TV Box V88 RK3229

Android TV Box RGB vision TV Box V88 RK3229

1 GB RAM
Procesor Rockchip RK3229 – 1.5 GHz
8 GB kapacita pro soubory
Android 7.1

Orientační cena s DPH:

925 Kč

➡️ Zobrazit v obchodech

Zlatá střední cesta

Náš favorit

Tesla MediaBox QX8 Pro

Android TV Box Tesla MediaBox QX8 Pro3 GB RAM
Procesor 4 jádrový 64bitový – 2.0 GHz
16 GB kapacita pro soubory
Android 7.1.2 Nougat

Orientační cena s DPH:

2695 Kč

➡️ Zobrazit v obchodech

Pro náročné

Náš favorit

Minix NEO U9-H

Android TV Box Minix NEO U9-H

2 GB RAM
Procesor Quad-Core Cortex A53 – 2.0 GHz
16 GB kapacita pro soubory
Android 6.0 Marshmallow

Orientační cena s DPH:

3693 Kč

➡️ Zobrazit v obchodech

Android TV box je řešením pro všechny, kdo mají doma pouze „hloupou“ televizi, která nemá žádné smart funkce. Pokud chcete využívat funkce chytré televize, ale nechce se vám kupovat nejnovější model za desítky tisíc, pak je android tv box tím nejlepším řešením.

Android TV box je malá krabička, která má ale hodně funkcí a svojí velikostí na to vůbec nevypadá, že by toho nabízela tolik. Většina smart tv boxů je vybavena operačním systémem Android, který vám umožňuje nainstalovat spoustu užitečných aplikací, které můžete pohodlně používat na vaší televizi. Android TV box vám umožní hrát hry, přehrávat filmy, hudbu a mnoho dalšího na jakékoliv televizi. A nejlepší je, že smart tv box nestojí mnoho peněz a je velice cenově dostupný.

S Android TV boxy se také setkáte pod názvem IPTV box nebo Smart TV box.

Na trhu najdete mnoho výrobků označených jako smart tv box / android tv box od různých výrobců, takže někdy může být těžké se mezi jednotlivými modely vyznat. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, ve kterém vám pomůžeme, jak vybrat android tv box. Po přečtení tohoto článku zjistíte, že výběr nakonec nebyl tolik složitý.

10 nejlepších Android TV Boxů

V této tabulce jsme pro vás vybrali a seřadili 10 nejlepších modelů Android TV boxů. Vybírali jsme je podle toho, jak jsou s nimi spokojeni jejich uživatelé. Udělali jsme si analýzu celého trhu, abychom vám mohli prezentovat ty nejlepší smart tv boxy, které jsou dostupné na trhu tento rok. Tabulka s TV boxy je přehledná a navíc si ji můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud tedy preferujete nejlevnější produkt, stačí kliknout na cenu a seřadit od nejmenší ceny. Díky této tabulce si vyberete ten nejlepší Android TV Box.

NázevVzhledProcesorFrekvence procesoru (v GHz)RAM Paměť (v GB)Operační systémKapacita pro soubory (v GB)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Xiaomi Mi TV Box 3Android TV Box Xiaomi Mi TV Box 3Cortex-A53, 4 jádra22Android 6.0 Marshmallow81856Zobrazit v obchodech
Tesla MediaBox QX8 ProAndroid TV Box Tesla MediaBox QX8 ProMali-T820MP3, 8 jader23Android 7.1.2 Nougat162695Zobrazit v obchodech
RGB.vision TV Box V88 RK3229Android TV Box RGB vision TV Box V88 RK3229Rockchip RK3229, 4 jádra1,51Android 7.18925Zobrazit v obchodech
Tesla MediaBox QX4Android TV Box Tesla MediaBox QX44 jádrový 64bitový procesor22Android 7.1.2 Nougat161790Zobrazit v obchodech
Sencor SMP 5004PROAndroid TV Box Sencor SMP 5004PROAmlogic S905X, 4 jádra21Android 6.0.181571Zobrazit v obchodech
Evolveo MultiMedia Box M8 MMBX-M8-HDRAndroid TV Box Evolveo MultiMedia Box M8 MMBX-M8-HDROsmijádrový 64bitový, 8 jader23Android 7.1162758Zobrazit v obchodech
Strong SRT 2022Android TV Box Strong SRT 2022Cortex-A53, 4 jádra21Android 7.181690Zobrazit v obchodech
TV Box MXQ PROAndroid TV Box TV Box MXQ PRORockchip Quad-Core 3328, 4 jádra24Android 7.1 Nougat322067Zobrazit v obchodech
Minix NEO U9-HAndroid TV Box Minix NEO U9-HQuad-Core Cortex A53, 4 jádra22Android 6.0 Marshmallow163693Zobrazit v obchodech
Formuler Z7+Android TV Box Formuler Z7Hisilicon Hi3798MV200, 4 jádra22Android 7.0 Nougat- (lze dokoupit sd karty)2499Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz „Zobrazit v obchodech“ budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů TV Boxů.

Jak vybrat nejlepší Android TV box

Android TV box je vlastně takovým multimediálním centrem pro vaší televizi. Díky operačnímu systému Android můžete dělat s tímto chytrým TV boxem prakticky vše. Původně multimediální centra vznikla pro přehrávání filmů a hudby, a nedispinovali skoro žádnými chytrými funkcemi a nebyli prakticky ani připojeny k internetu.

To se změnilo po příchodu chytrých telefonů a chytrých gadgetů, které dokáží využít schopnosti operačních systémů jako je Android. Smart TV

Android TV box se umí připojit přes Wi-Fi k internetu, přes bluetooth k vašemu mobilu a uděláte s ním opravdu hodně věcí. Můžete hrát hry, prohlížet internet, sledovat streamery nebo youtubery na tv, podívat se na e-mail a mnoho dalšího. Pokud chcete udělat z vaší televize užitečného a chytrého pomocníka, kupte si tuto chytrou černou krabičku.

Mnoho Android TV boxů má rozličné technické parametry a proto se teď pojďme podívat na to, podle čeho se je nutné řídit pro výběr ideálního chytrého modelu.

Najdete i chytré TV boxy, které jsou vybaveny jinými operačními systémy, jako je například Linux, Chrome OS a dalšími. Nejpopulárnější jsou však Android TV boxy, které jsou vybaveny operačním systémem Android od Googlu.

Procesor přístroje (CPU)

Procesor u Android TV boxu je velice důležitou součástí a proto je důležité se při výběru vhodného TV boxu na něj zaměřit. Výkonný procesor budete potřebovat zejména pokud chcete sledovat videa ve 4k nebo vyšším rozlišení.

U Android TV boxů se setkáte s vícejádrovými procesory. Ty toho zvládnou už hodně a můžete tak hrát například náročnější hry nebo přehrávat videa ve vysokém rozlišení (4k+).

Operační paměť Android TV boxu

Ram paměť je dalším důležitým parametrem při výběru Android TV boxu. Na operační paměť se neukládají data. Operační paměť slouží jako provozní paměť pro různé aplikace. Čím máte větší paměť, tím náročnější aplikace můžete používat. Pokud chcete opravdu rychlé zařízení, je důležité aby mělo dostatek operační paměti (RAM). Čím více operační paměti je model vybaven, tím většinou bývá dražší. U nejlevnějších modelů se většinou setkáte s RAM kolem 1 GB.

Nejčastěji se setkáte s těmito velikostmi operační paměti:

  • 1 GB – stačí na běžné používání (prohlížení internetu, přehrání videa atd.), již nemusí stačit na hraní her nebo sledování filmů ve vysokém rozlišení
  • 4 GB – zvládné i náročnější úkony, jako jsou například hry nebo náročnější apliakce.
  • 8 GB a více – s omsi gigabajty dat toho zvládnete opravdu hodně. Prakticky není aplikace, kterou byste nespustili. Android TV box by měl běžet naprosto plynule bez jakýchkoliv záseků. Setkáte se i s větší operační pamětí.

Kapacita úložného prostoru

Kapacita flash paměti je důležitá, protože nám určuje, kolik dat si můžete do konkrétního Android TV boxu uložit. Pokud se chcete dívat na filmy ve Full HD, 4k nebo s vyšším rozlišení, budete potřebovat dostatek místa. Také aplikace zabíraji nějaké místo. Pokud chcete využívat Smart TV box efektivně, je důležité mít dostatek volného místa. Při výběru ideálního modelu se zajímejte o velikost kapacity úložného prostoru. Setkáte se s velikostmi kolem 8 GB. Ty lepší modely jsou vybaveny velikostí 16 GB a více.

Některé modely jsou vybaveny rozšířitelností paměti, tudíž si můžete dokoupit více místa v podobě různých typů SD karet. Výběr modelu podle kapacity paměti záleží na vašich osobních preferencích.

Funkce

Andoid TV boxy mohou být vybaveny různými funkcemi, které vám ulehčí ovládání daného přístroje. Jaké to nejčastějí jsou? Pojďme se podívat na nejčastější funkce.

  • Hlasové ovládání – Umožňuje vám ovládat Android TV box pomocí hlasu a nemusíte tak používat ovladač, ani nic jiného. Funkce je vhodná pro všechny, kterým nevadí komunikovat a ovládat hlasem Smart TV box.
  • Google Cast – funkce Google Cast vám umožní streamovat obsah z jiných chytrých zařízení, které jsou vybaveny operačním systémem Android. Pokud nemáte rádi malou obrazovku na vašem telefonu, pak si můžete zobrazit to, co vidíte na vašem telefonu na vaší televizi vybavené tv boxem. Díky tomu máte k dispozici mnohem větší obraz.
  • Wi-Fi – Umožní přípojení k internetu pomocí Wi-Fi. Potřebujete mít dostupnou Wi-Fi sít k použití této funkce. Pokud doma nemáte Wi-Fi síť, tak si ji nejdříve zařiďte, protože používání smart tv boxu bez přístupu k internetu není zrovna efektivní a nevyužijete tak moc funkcí smart tv boxu. Některé modely jsou vybaveny vstupem RJ45, který umožní připojit internet přes kabel.

Lokalizace uživatelského prostředí

Pří výběru se také zaměřte na to, zda daný Android TV box disponuje českou lokalizací (českými názvy a texty). Většina modelů má českou lokalizaci, ale můžete narazit i na neoficiální distribuci, která má například pouze angličtinu.

Vstupy / výstupy

U každého modelu se setkáte s řadou portů, které vám umožňují připojit různá zařízení. U většiny modelů se setkáte s HDMI výstupem, pomocí kterého se přenáší obraz a zvuk do televize. Standardem u všech modelů je vstup pro napájení elektřiny. Poté se lze setkat s AV výstupem, pomocí kterého si můžete zapojit sluchátka nebo kvalitní reproduktory. Některé modely vám umožňují připojit internet pomocí Rj 45 portu. Díky tomu nemusíte mít v domácnosti Wi-Fi síť a k internetu se připojíte pomocí kabelu.

Dále mohou být modely vybaveny USB porty (verze 2.0 nebo 3.0). Pokud je model vybaven USB portem 3.0, může dochát k rychlejší výměně dat, pokud to vaše připojované zařízení podporuje. USB port 3.0 je zpětně kompatibilní s verzí 2.0. Pomocí USB portu připojíte flash disk, externí disk nebo další zařízení ve formě klávesnice, herních zařízení (joysticku) a mnoho dalšího pokud to daný Android TV Box podporuje.

Android TV box se ovládá buď pomocí ovladače nebo ho můžete ovládat pomocí vašeho chytrého telefonu s příslušnou aplikací.

Příslušenství k Android TV Boxu

K android tv boxům si můžete zakoupit řadu příslušenství, které vylepší váš zážitek. Můžete si zakoupit příslušenství k hraní her, klávesnici a mnoho dalšího. Lze tak udělat z android tv boxu plnohodnotnou herní konzoli z čehož budete mít dokonalý herní zážitek nebo ho můžete přetvořit k pracovnímu počítači na kterém si můžete prohlížet e-maily a mnoho dalších užitečných věcí.

Verze operačního systému

U dostupných modelů na našem trhu se setkáte s modely, které mají rozdílné verze operačního systému. Obecně můžeme řícti, že čím novější verze operačního systému je k dispozici na daném zařízení, tím lépe pro vás. Pokud se jedná o starší modely, mohou obsahovat i starší verze operačního systému Android. Nevýhodou starších verzí může být nefunkčnost některých nových aplikací.

Operační systém Android nabízí aplikace Google Play, pomocí které můžete stahovat různé aplikace, tak jako na chytrém mobilu. Můžete si tak nainstalovat aplikace jako je Skype, Messenger, YouTube, Twitch, Firefox a mnoho dalších což udělá z vaší televize multimediální centrum.

Nejčastěji se setkáte s těmito verzemi operačního systému:

  • Android 7.1 Nougat
  • Android 8.0 Oreo
  • Android 4.4

A setkáte se i s mnoha dalšími verzemi. Některé přístroje nabízí možnost upgradu operačního systému, takže si můžete vždy nainstalovat nejnovější verzi Androidu.

Pokud by vám nevyhoval android, můžete si zakoupit přístroj jménem Apple TV, který je vybaven operačním systémem od Apple a můžete ho propojit tak s vašimi ostatními přístroji značky Apple.

Cena smart tv boxu

Při výběru Android TV boxu pro vás může důležitou roli hrát i cena. Před výběrem byste si měli promyslet, kolik chcete do této smart tv krabičky investovat.

S jakými cenovými hladinami se u Smart Android TV boxů setkáte?

Cena do 1 000 Kč

Chcete-li si zakoupit nejlevnější Smart TV box, pak máte na výběr z několika modelů. V této cenové kategorii si vyberete velice jednoduchá zařízení, která nemají moc volného prostoru a výkonu. Nabídnou vám smart funkce za velice příznivou cenu. Pokud vám stačí přehrávání filmů a prohlížení internetu včetně používání pár nenáročních aplikací, pak jsou modely s cenovkou do jednoho tisíce korun skvělou volbou.

Cena 1 000 Kč až 3 000 Kč

V této cenové kategorii zakoupíte decentní zařízení, které jsou vybaveny mnoha funkcemi a dostatečnou kapacitou pro mnoho různých aplikací.

Cena 3 000 Kč a více

S cenovkou více jak 3 000 Kč zakoupíte modely, které jsou výkonné a disponují řadou funkcí. Některé modely například můžete ovládat hlasem a mají dostatek místa k dispozici pro vaše aplikace.

Dostupné značky Smart TV boxů

U smart tv boxů se můžete setkat s mnoha značkami. Setkáte se například se značkou Xiaomi, Tesla, Sencor, Google, Apple, Evolveo a mnoho dalších. Mnoho tv boxů je vyráběno technologickými firmami v Číně. Prakticky již nenajdete moc přístrojů, které by nepocházeli z této země. U čínských značek narazíte na kvalitní značky jaky je například Xiaomi nebo pak na NoName značky. Ale to neznamená, že neznačkové přístroje vám nemohou sloužit dobře. Některé vás naopak velmi mile překvapí.

Závěrem

Smart TV box je skvělým příslušenstvím k vaší televizi. Rozšíří ji tak o spoustu funkcionalit. Můžete používat různé aplikace díky operačnímu systému Android. Zahrajete si tak i hry na vaší televizi, můžete sledovat YouTube a mnoho dalšího. Pokud si chcete vylepšit vaše zážitky s televizí, je Android TV Box skvělým přístrojem.

V našem článku jsem si prošli ty nejdůležitější parametry, podle kterých si pohodlně a snadno vyberete ideální model tv boxu. Doufáme, že vám bude dané chytré zařízení fungovat po mnoho let bez jediné závady a přinese vám spoustu hodin zábavy.

Podívejte se také na test android tv boxů ve slovenštině.