Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Partyboxy

Žádná pořádná narozeninová oslava, letní grilování či party na sněhu nebo u vody, se neobejde bez hudby. Doma hudební produkci snadno a jednoduše obstaráte pouštěním hudby z rádia, mobilu, počítače nebo televize.

Pořádáte-li však party na zahradě, u vody nebo na jiném místě, kde nemáte možnost hudební kulisu zařídit některým z těchto způsobů, nebo by hudba byla špatně slyšet, pak je skvělým řešením pořídit si partybox.

V partyboxu získáte všechno, co budete pro úspěšnou party potřebovat. Využijete ho při narozeninových oslavách, rozlučkách se svobodou, na svatbách, na dětských akcích i na cestách – zkrátka všude, kde chcete, aby hrála dostatečně kvalitně a slyšitelně hudba.

Díky svým malým rozměrům se partyboxy snadno transportují, protože se pohodlně vejdou do příručního zavazadla. Jsou tedy ideální pro všechny, kdo i během svých cest a výletů rádi poslouchají s přáteli hudbu pod širým nebem.

Kromě poslechu hudby je možné pártyboxy použít také jako cestovní externí reproduktor k tabletu nebo notebooku, abyste si zlepšili kvalitu poslechu hudby nebo zvuk při sledování filmů.

Aby se na vaši party ještě dlouho vzpomínalo a naservírovali jste svým přátelům dokonalou hudební nálož, nejlépe ještě s atmosféru umocňujícími hudebními efekty, poradíme vám, podle čeho a jaký partybox byste si měli pořídit.

Při výběru partyboxu se budete muset rozhodovat mezi modely různých velikostí a tvarů – od výkonných systémů po malé přenosné přístroje na baterii, až po reproduktory velkých průměrů se světelnými efekty a různými dalšími vylepšeními. Díky těmto reproduktorům s přenosnými bateriemi můžete hudbu poslouchat prakticky kdekoliv.

Prostřednictvím partyboxu můžete snadno a ve špičkové kvalitě poslouchat hudbu, kterou máte uloženou ve svém telefonu, notebooku nebo tabletu. Stačí obě tato zařízení spárovat pomocí bezdrátové technologie Bluetooth.

Před výběrem bezdrátového Bluetooth reproduktoru je dobré ujasnit si, jak a kde ho budete používat. Malé přenosné modely jsou skladné, avšak nezajistí dostatečně kvalitní a hlasitou reprodukci hudby, jako větší reproduktory s mohutnějšími basy. Čím má reproduktor kvalitnější zvuk a vyšší výkon, tím je také dražší.

partyboxPřenosné modely partyboxů mívají odolnou konstrukci. Často odolají i stříkající vodě a některé modely bez újmy „přežijí“ i potopení ve vodě pro případ, že by vám během party spadly do bazénu.

Při výběru partyboxu berte ohled na výkon a průměr reproduktoru, které ovlivní, jak hlasitý a kvalitní zvuk bude. Protože jsou partyboxy primárně určené do venkovních prostor, je důležitým parametrem také výdrž baterie a možnost jejího dobíjení.

Důležitý je i způsob připojení ke zdroji hudby a další doplňkové funkce.

Pro zvýšení atraktivnosti party by měl partybox disponovat vizuálními efekty, které zprostředkují zabudovaná LED světla.

Partyboxy: Výběr 10 nejlepších partyboxů podle hodnocení uživatelů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších partyboxů dostupných v tomto roce. Jak jsme tyto partyboxy vybírali? Vybrali jsme nejlepší modely podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely partyboxů jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena produktů, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

Název partyboxuVzhledZnačka partyboxuVýkon RMS (W)Počet reprobedenOrientační cena (s DPH)Dostupnost
JBL Partybox 100Partybox JBL Partybox 100JBL1601+07590Zobrazit v obchodech
JBL PartyBox 300Partybox JBL PartyBox 300JBL1201+010990Zobrazit v obchodech
JBL PartyBox 1000Partybox JBL PartyBox 1000JBL11001+024990Zobrazit v obchodech
Gogen BPS 733Partybox Gogen BPS 733Gogen2001+08199Zobrazit v obchodech
Blaupunkt PA12Partybox Blaupunkt PA12Blaupunkt6501+04790Zobrazit v obchodech
LAMAX PartyBoomBox300Partybox LAMAX PartyBoomBox300LAMAX30012874Zobrazit v obchodech
LAMAX PartyBoomBox500Partybox LAMAX PartyBoomBox500LAMAX50013990Zobrazit v obchodech
Blaupunkt PA25Partybox Blaupunkt PA25Blaupunkt190017490Zobrazit v obchodech
Bose L1 CompactPartybox Bose L1 CompactBose130121990Zobrazit v obchodech
Blaupunkt MB10Partybox Blaupunkt MB10Blaupunkt60014799Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení partyboxů od jejich uživatelů.

Jak vybrat partybox

Výkon partyboxu

Důležitým kritériem výběru reproduktoru je jeho výkon. Sílu zvuku a kvalitu udává počet wattů. Čím vyšší výkon, tím je obvykle i vyšší cena reproduktoru. Partybox by měl mít výkon minimálně 200 W. Výkon přesahující určitou hranici již neovlivňuje kvalitu hudby, ale spíše hlasitost produkce.

U partyboxů se setkáte se dvěma hodnotami výkonu:

RMS výkon (normálový)

RMS výkon dosahuje poloviny maximálního výkonu. Může být dosahován dlouhodobě bez rizika poškození reproduktoru.

Maximální výkon

Maximální výkon je nejvyšší možný výkon, kterého reproduktor může dosáhnout. Při dlouhodobém zatížení reproduktoru maximálním výkonem však dochází k jeho poškození.

Pečlivě si přečtěte technické údaje – výrobci mnohdy uvádějí pouze maximální výkon. Ten musíte vydělit dvěma a získáte výši normálového výkonu, který budete běžně využívat.

Jaký výkon budete pro své akce potřebovat?

Výkon do 50 W – vhodný pro vnitřní ozvučení a menší oslavy.

Výkon od 50 do 150 W – ideální pro středně velké vnitřní prostory a venkovní party

Výkon vyšší než 150 W – vysoký výkon k ozvučení velkých vnitřních a venkovních prostor.

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je nejdůležitější parametrem při výběru partyboxu. Očekáváme, že zvuk bude živý, čistý a vyvážený. Se zvyšující se hlasitostí by neměla jeho kvalita příliš klesat, což je u některých modelů kamenem úrazu – čím hlasitěji hrají, tím znatelnější je zkreslení zvuku. Důležitá je také směrovost zvuku, tedy to, jak ovlivňuje kvalitu zvuku vaše pozice vůči reproduktoru. Vzhledem k menším rozměrům těchto reproduktorů nemůžeme očekávat sílu a kvalitu zvuku srovnatelnou s velkými domácími systémy.

Průměr reproduktoru

Průměr reproduktoru ovlivňuje frekvenční rozsah, který reproduktor v dané kvalitě dokáže přehrát. Průměr reproduktorů obvykle bývá 10, 12 nebo 15 palců. Reproduktory menšího průměru je ideální kombinovat se subwooferem, který nízké frekvence obstará. Pokud subwoofer nepoužijete, poznáte to na horší kvalitě zvuku.

Výdrž baterie

Pokud potřebujete, aby vám baterie vydržela po celý den nebo dlouho do noci, rozhodně se zaměřte na výdrž akumulátoru na jedno nabití. Obvykle však baterie partyboxů vydrží minimálně 12 hodin, velkokapacitní ještě o několik hodin déle.

Zjistěte si, jestli je možné reproduktor napájet i jiným způsobem, než prostřednictvím baterie. Praktická je možnost přímého zapojení reproduktoru do sítě kabelem. Hodnoty, jak dlouho baterie vydrží, jsou pouze orientační. Testy jsou obvykle prováděny na méně intenzivních skladbách, proto počítejte s nižší výdrží, než je uvedeno.

Způsob připojení

Partyboxy umožňují bezdrátové připojení ke zdroji zvuku – k chytrému telefonu, televizi nebo počítači dvěma způsoby – pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi.

Bluetooth

Bluetooth je nejběžnější připojení. Je rychlé, snadné a kompatibilní se všemi systémy. Má však nižší dosah omezený překážkami, obvykle kolem 10 metrů.

Wi-Fi

Wi-Fi je vysoce kvalitní a stabilní připojení. Lze přímo připojit stream, je kompatibilní se všemi systémy. Wi-Fi připojení je méně dostupné. Je nutné zajistit kvalitní signál.

Většina prodávaných typů partyboxů podporuje oba tyto způsoby připojení. Můžete využít i technologii AirPlay, která posiluje Wi-Fi a je možné využít ji ve spojení se zařízením Apple. Nebo službu Spotify Connect, která umožňuje streamovat zvukové stopy přímo z webu Spotify.

Design a efekty

Každá správná party, oslava a dětská akce by měla být oživena pestrými světelnými efekty, které umocní atmosféru celé akce a promění ji v nezapomenutelný zážitek. Barevná světla  podle charakteru hudby střídají svou intenzitu, barvu i směr. Mívají minimálně dva paprsky, ale mnohé mohou mít třeba i šest samostatných světel.

Design reproduktoru si můžete vybrat podle svého vkusu a stylu. Může být v klasickém univerzálním černém designu nebo naopak extravagantně řešený – v graffiti, retro nebo například disco stylu.

Doplňkové funkce

Protože během dobré party se obvykle nezůstane při pouhé produkci hudby, je dobré, aby partybox měl i některé další doplňkové funkce, které každou akci udělají ještě zábavnější.

Mohou to být například:

Vstup pro mikrofon

Vstup pro mikrofon umožňuje hudbu doprovodit vaším mluveným slovem nebo živým zpěvem a rozjet tak, v posledních letech velmi oblíbené, karaoke.

Vstup pro kytaru nebo klávesy

Reprodukovanou hudbu je díky tomuto vstupu možné doplnit o kytaru či klávesy.

Mixážní pult

Mixážní pult pro míchání různorodých zdrojů, skrečování nebo přidávání efektů přímo na party reproduktoru.

Stojan

Stojan je praktický doplněk, umožňující umístění partyboxu právě na tom místě, na kterém ho potřebujete mít.

USB

USB je port v partyboxu, který slouží k připojení flash nebo externího disku s nahranými zvukovými soubory.

TWS

TWS umožňuje spojit dva reproduktory pomocí Bluetooth.

Tuner rádia (FM)

Tuner rádia umožňuje poslech rádiových stanic.

Kolečka a výsuvné madlo

Tyto pomůcky usnadňují přenášení větších a těžších party boxů.

Ekvalizér / bass boost

Tato funkce slouží ke zvýraznění basů a pro přizpůsobení reprodukce libovolnému hudebnímu žánru.

Deklarovaná ochrana vůči prachu a vodě

Stupeň krytí (IP) udává odolnost elektrických zařízení proti vniknutí cizího tělesa a vniknutí kapalin, zejména vody. Vyjadřuje se v IP kódu, který je tvořen znaky „IP“ následovanými dvěma číslicemi.

První číslice udává ochranu před nebezpečným dotykem a vniknutím cizích předmětů, druhá číslice označuje stupeň krytí před vniknutím vody.

IPX2 – ochrana před deštěm při náklonu 15 °.

IPX4 – ochrana před pocákáním vodou.

IPX5 – ochrana před tryskající vodou (12,5 l/min nejméně 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry).

IPX7 – ochrana před ponořením do vody na 30 minut do hloubky 1 metr.

IP56 – částečná ochrana před vniknutím prachu a intenzivně tryskající vodou (100 l/min nejméně 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry).

IP57 – částečná ochrana před vniknutím prachu a ponořením do vody na 30 minut do hloubky 1 metr.

IP67 – ochrana před vniknutím prachu a ponořením do vody na 30 minut do hloubky 1 metr.

Cena partyboxu

Cena do 5 000 Kč

Party reproduktory v nejnižší cenové relaci vám zajistí skvělou zábavu na menší rodinné nebo dětské oslavě, během které neplánujete rozšířenou hudební projekci s přidanou kytarou nebo extrémními světelnými efekty. Baterie na takovouto zahradní party vám zajistí minimálně 12 hodin úžasné zábavy. Připojíte se na Bluetooth nebo Wi-Fi a zábavu vám zpestří několik barevných světel reagujících na rychlost a intenzitu hudby.

Cena od 5 000 do 10 000 Kč

S party reproduktory střední třídy zajistíte své společnosti zábavu na takřka profesionální úrovni, s se skvělým zvukem, zajímavými světelnými efekty a možností použití různých doplňků, jako jsou vstupy, výstupy, možnost karaoke, cestovní pouzdro apod. Akumulátor zvládne více než 18 hodin nepřetržitého provozu při intenzitě vyšší než 400 wattů a o průměru reproduktoru 15 palců. Většinu těchto reproduktorů je však možné připojit i přímo do sítě a party může pokračovat. K reproduktorům připojíte i jakékoliv hudební nástroje.

Cena nad 10 000 Kč

Pro všechny, kdo si potrpí na nadstandardní kvalitu zvuku, vyžadují hlasitost, světelné efekty, možnost karaoke a možnost připojení dalších hudebních nástrojů pro nezapomenutelnou party, měli by vybírat v cenové kategorii cca od 10 000 Kč výš. Baterie vám zajistí mnoho hodin nepřetržité hudební produkce. Výkon partyboxu může přesahovat  1 000 W. Samozřejmě přístroj je možné připojit i do elektrické sítě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.6]

Mohlo by vás také zajímat