Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Parní generátory / parní žehličky

Obsah článku Ukaž


parni generatory
Parní generátor

Parní generátor je vylepšená žehlička, která však klasickou žehličku svými vlastnostmi výrazně předčí. Parní generátory patří k nejlepším žehlícím systémům na trhu, které mají svému uživateli ulehčit a zpříjemnit žehlení.

Parní generátory můžete znát i pod názvem parní stanice, parní žehlička nebo systémová žehlička. Jedná se o systém tvořený dvěma částmi – žehličkou a parním generátorem (parní stanicí), který produkuje velký objem páry.

Od klasických žehliček se liší tím, že vyhlazují prádlo pomocí většího množství páry, delší dobou a pod vyšším tlakem, díky čemuž dojde k lepšímu a rychlejšímu vyžehlení prádla. Některé výkonnější parní generátory dovedou vyžehlit i více vrstev oblečení najednou.

Parní výkon i tlak páry je u parních generátorů několikrát vyšší než u klasických napařovacích žehliček. Zvláště ti, kdo žehlí častěji, ocení menší hmotnost parního generátoru, protože pára do žehličky jde prostřednictvím parní hadice.

Kvalita a žehlící schopnosti parního generátoru se odvíjí od parního výkonu žehličky a tlaku, materiálu žehlící plochy, rozložení otvorů v žehlící ploše, dalších funkcí parního generátoru a bezpečnostních prvků. Pro komfort během žehlení je důležitý i objem vodní nádrže a délka přívodního kabelu.

Parní generátory: 10 nejlepších parních generátorů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších parních generátorů / parních žehliček. Jak jsme tyto parní generátory vybírali? Vybrali jsme nejlepší generátory podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely parních generátorů jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena parního generátoru, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledTlak (v barech)Parní výkon (g/min)Objem nádrže na vodu (l)Parní ráz (g/min)OdvápňováníMateriál žehlicí plochyOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Tefal Pro Express Ultimate GV9581E0Parní generátor Tefal Pro Express Ultimate GV9581E081801,9600AnoDurilium AirGlide9999Zobrazit v obchodech
Philips GC9640/60Parní generátor Philips GC9640/6071401,8480AnoKeramický8499Zobrazit v obchodech
Sencor SSI 0710 VTParní generátor Sencor SSI 0710 VT32370NeKeramický1599Zobrazit v obchodech
Philips PerfectCare Elite GC9630/20Parní generátor Philips PerfectCare Elite GC9630/206,71251,8470AnoT-ionicGlide5999Zobrazit v obchodech
Philips GC8750/60Parní generátor Philips GC8750/606,51201,8420AnoSteamGlide Plus4810Zobrazit v obchodech
Braun IS 2044 VIParní generátor Braun IS 2044 VI51201,3350AnoEloxovaný3099Zobrazit v obchodech
Tefal SV 8011Parní generátor Tefal SV 80116,11201,8400AnoKeramický3841Zobrazit v obchodech
Braun IS 2043 BLParní generátor Braun IS 2043 BL51101,3300AnoEloxovaný2599Zobrazit v obchodech
Tefal GV 9610 E0Parní generátor Tefal GV 9610 E081801,9650AnoKeramický7389Zobrazit v obchodech
Tefal GV 9820Parní generátor Tefal GV 982091801,1750AnoKeramický9394Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení parních generátorů od jejich uživatelů.

Nejlepší parní generátory podle Heureky

Parní žehličky / generátory: Výhody a nevýhody parních žehliček

Výhody parních generátorů

 • Rychlejší a efektivnější žehlení.
 • Nižší hmotnost žehličky.
 • Několikanásobně vyšší parní výkon.
 • Vyšší tlak páry.

Nevýhody parních generátorů

 • Vyšší pořizovací cena.
 • Zabere více místa.

Jak vybrat parní generátor

Před nákupem parního generátoru si ujasněte, jaké množství prádla budete žehlit a jestli vám bude stačit generátor se základními či rozšířenými funkcemi. Podle plánovaného množství žehleného prádla poté vyberte objem parní stanice a vhodný typ generátoru. Jiný generátor je vhodný pro prádelnu a jiný pro menší domácnost. Vliv na kvalitu a rychlost žehlení má žehlící plocha generátoru, parní výkon a tlak.

Zvolte tedy parní generátor podle toho, jakým způsobem s ním budete pracovat a co od něj očekáváte. Zaměřte se na rychlost nahřívání, délku přívodního kabelu, hmotnost a velikost přístroje – jestli potřebujete parní generátor často přenášet z místa na místo a zda máte dostatek prostoru k jeho uskladnění. Důležitá ve vašem rozhodování bude jistě i cena přístroje, která se odvíjí od použitého materiálu na žehlící plochu.

Zjistěte si, jakým způsobem se generátor čistí a jaké bezpečnostní prvky obsahuje. Čím více funkcí bude mít, tím i jeho cena bude vyšší. Pokud víte, že nebudete využívat některé speciální funkce dražších typů generátorů, bude pro vás dostačující základní, levnější, model. Pokud žehlíte na poslední chvíli například před odchodem do práce, parní generátor právě pro vás asi nebude ideální volbou, protože chvíli trvá, než se voda ohřeje.

Kritéria pro výběr parního generátoru

 • Podle toho, jestli žehlíte na prkně, nebo zavěšené oblečení, zvolte horizontální nebo vertikální generátor. Některé žehlící systémy zvládnou obojí.
 • Velmi důležité je provedení žehlicí plochy, protože ta přichází do styku s prádlem. Materiálem, který je nejlepší v poměru cena a výkon, je keramika. Chcete-li si pořídit luxusnější produkt, zvolte napařovací generátor s žehlící plochou z durilia, eloxalu nebo safíru. Otvory pro páru by měly být pravidelně rozmístěné.
 • Čím vyšším výkonem, tlakem a parním rázem generátor disponuje, tím je prádlo kvalitněji a rychleji vyžehlené.
 • Žehlení vám zpříjemní i komfortnost užívání generátoru. Měl by se vám dobře držet, nebýt příliš těžký, ale přes to by měl mít vyhovující objem nádrže a dostatečně dlouhý přívodní kabel.
 • Každý parní generátor by měl mít minimálně základní bezpečnostní systém – automatické vypnutí nebo zámek.

Jaké žehlící prkno k žehlení parním generátorem používat?

Žehlící prkno (žehlící deska) by mělo být výškově nastavitelné, aby se přizpůsobilo výšce postavy každého, kdo žehlí. Žehlící deska by měla být stabilní, aby bylo možné na ní parní generátor bezpečně umístit. Deska by měla mít perforaci, aby vlákny tkaniny mohla projít pára, vlákna změkčit a usnadnit tak žehlení. Potah žehlícího prkna by měl také umožňovat bezproblémový průchod páry.

K čemu a jak se využívá funkce vertikálního žehlení?

Funkce vertikálního žehlení umožňuje žehlení látky na místě, na kterém se právě nachází – například oblečení na ramínku nebo figurínách či záclony na okně. Díky vysoké teplotě páry dochází ke změkčení vláken tkaniny a k odstranění záhybů.

Pokud chcete funkci vertikálního žehlení využít, nastavte tlačítko teploty na maximální hodnotu. Visící tkaninu jednou rukou opatrně vytáhněte a druhou rukou se žehličkou za přerušovaného tisknutí tlačítka páry žehličku přesunujte odshora dolů. Aby nedošlo k poškození vláken, držte žehličku několik centimetrů od tkaniny.

V žádném případě nepoužívejte vertikální napařování na oblečení ve chvíli, kdy je má někdo oblečené!

Lze používat páru při všech nastaveních?

Protože pára vzniká v oblasti mimo žehlící desku, můžete ji využívat i při nejnižších teplotách. Pokud však nastavíte regulátor teploty žehličky na nízkou teplotu, musíte nastavit i nízkou úroveň na regulátoru výstupu páry, jinak by se v ní mohly objevovat kapky vody.

Jak zabránit poškrábání žehlící plochy žehličky?

Aby zůstala žehlící plocha nepoškozená, pokládejte žehličku vždy na patu nebo na základnu. Nepoužívejte žehličku na abrazivní materiály (zipy, knoflíky, cvoky atd.) a ani ji abrazivními materiály nečistěte.

Typy parních žehliček dle použití

Druh parního generátoru si vyberete podle toho, jakým způsobem ho budete používat – zda dáváte přednost žehlení na prkně nebo preferujete možnost žehlení zavěšených textilií.

Vertikální parní generátory

Vertikální parní generátory jsou žehličky, které jsou vhodné pouze ke svislému žehlení.  Lépe se drží v ruce, aby umožnily co nejjednodušší žehlení zavěšeného prádla. Svým tvarem připomínají vysavač. Na zemi má tělo s nádrží na vodu a stojan, na který můžete pověsit prádlo. Z těla vychází dlouhá trubice, která je ukončena částí podobnou malému fénu. Pokud hodně cestujete, můžete si koupit parní generátor v cestovní verzi s malou nádrží přímo u žehlící plochy.

Horizontální parní generátory

Nejrozšířenějším typem parního generátoru jsou horizontální generátory. Mají tvar žehličky, která se napojuje na vodní nádrž, která se umístí na žehlící prkno. Velikost nádrže na vodu záleží na objemu, který požadujete. Většina horizontálních žehlících systémů nabízí i možnost vertikálního žehlení. Pokud chcete využít oba typy žehlení, před nákupem parního generátoru se ujistěte, že umožňuje vertikální i horizontální žehlení.

Kombinované sestavy

Můžete si pořídit i celou sestavu parního generátoru, jejíž součástí je i žehlící prkno. Nádoba na vodu je zabudovaná na jeho nohách, takže nezabírá místo na pracovní ploše.

Kombinované sestavy většinou bývají vhodné pro vertikální i horizontální žehlení, přičemž mohou obsahovat i dvě žehličky pro vyšší komfort při každém z obou typů žehlení. Výkon těchto sestav je průměrný až podprůměrný. Cena se pohybuje v řádech desítek tisíců korun.

Typy dle ohřevu vody

Parní generátory podle doby, za kterou se voda nahřeje a jestli je nutné během žehlení vodu dolévat, mohou být bojlerové a nezávislé.  Rozdíl mezi nimi je také v tom, zda je nutné dolévat do nich během žehlení vodu.

Pokud vám nevadí doplňování vody během žehlení, pořiďte si některý z nezávislých generátorů. Nechcete-li při žehlení myslet na to, že musíte průběžně doplňovat vodu a nevadí vám počkat, než se voda zahřeje, kupte si generátor s bojlerem.

Bojlerový parní generátor

Bojlerový parní generátorem je vybavený velkou nádrží, do které se před začátkem žehlení nalije voda, která se postupně zahřívá. Jakmile dosáhne požadované teploty, můžete začít žehlit. Bojlerové generátory se nahřívají delší dobu – nahřátí může trvat až 10 minut. Plná nádrž vydrží až na hodinu žehlení a nemusíte tak během práce myslet na doplňování vody. Vodu nelze průběžně dolévat.

Nezávislý parní generátor

Nezávislé parní generátory jsou rozšířenějším typem generátorů. Zahřejí se mnohem rychleji než bojlerové generátory – ohřev trvá cca 2 – 5 minut. Žehlit tak můžete začít již za několik minut. Ale musíte průběžně doplňovat vodu. Voda do bojleru z nádržky putuje prostřednictvím malého čerpadla. Oproti klasickým napařovacím žehličkám mají silnější tlak páry, díky čemuž je žehlení efektivnější.

Žehlicí plochy

Žehlící plocha je u parního generátoru jedním z nejdůležitějších kritérií při jeho výběru. Protože právě žehlící plocha přichází do kontaktu s prádlem, je důležitý její materiál, tvar a umístění otvorů pro páru. Takto kritéria jsou důležitá především pro žehlení horizontální nebo kombinované. Vertikální parní generátory mají menší žehlící plochu.

3D žehlení

Některé typy nejmodernějších parních generátorů mají žehlící plochu umožňující 3D žehlení. Tato žehlící plocha má výbornou kluznost v 360° přes jakoukoliv látku a jakoukoliv překážku a to i při pohybu dozadu. Díky této žehlící ploše vás nezastaví těžko dostupná místa, knoflíky, zipy a švy kapes. Žehlička díky zaobleným a zkoseným hranám bez námahy klouže přes všechny tyto překážky.

Tvar žehličky

Čím má žehlička větší žehlící plochu a vyšší počet otvorů, tím prádlo vyžehlí rychleji. Otvory ve špičce žehlící plochy, uprostřed plochy i po stranách by měly být rovnoměrně rozložené, aby se pára do prádla dostávala rovnoměrně. Žehlička by měla mít kuželovitý tvar. S žehličkou se lépe dostanete do zúžených okrajů, záhybů prádla a pod knoflíky, pokud se její žehlící plocha v přední části zužuje.

Materiál žehlicí plochy

Různé materiály žehlící plochy jsou různě odolné vůči poškrábání. Proto je při žehlení lépe se vyhýbat ostrým částem, jako jsou zipy, cvočky a knoflíky.  Žehlící plocha je obvykle vyrobená z různých kombinací kovů s dalšími přídavnými prvky, které zajistí co nejvyšší kvalitu žehlení bez přichytávání. Díky svým skvělým vlastnostem je stále oblíbená keramika.

Hliník a nerez

Hliník a nerezová ocel se používají většinou na výrobu levnějších modelů. Přestože jsou odolné vůči vysokým teplotám, řadí se k méně kvalitním materiálům se sklonem k poškrábání a s menší životností. Je-li hliník nekvalitní, může poškodit oblečení. Nerez je kvalitnější, avšak častým zahříváním a časem se jeho kvalita snižuje.

Keramika

Keramický povrch žehlící plochy parních generátorů disponuje výbornými vlastnostmi. Má skvělou tepelnou vodivost, dlouhou životnost a výborně po prádle klouže. Je však náchylnější k poškození. Generátory s keramickým povrchem jsou dobrou volbou v poměru ceny a výkonu.

Durilium a eloxilum

Durilium a eloxilum jsou svými vlastnostmi podobné keramice, patří však k o třídu vyšším materiálům. Proto je i vyšší jejich cena. Durilium se vyznačuje vysokou kluzností, odolností a pevností. Eloxalová plocha je vyrobena z upraveného hliníku s Eloxalem, který je kluzký, nepřilnavý, vodivý a odolný vůči poškrábání.

Safír

Safír je slitina vybroušená diamantem. Safírová žehlicí plocha je vysoce odolná a trvanlivá. Jde o jeden z nejkvalitnějších povrchů žehlicí plochy na trhu, což se odráží i ve vyšší ceně přístroje.

Síla parního generátoru

Parní generátor je o mnoho výkonnější než klasická žehlička. Žehlí rychle a kvalitně nejen díky vysokému výkonu, ale i tlaku – pára z něj tedy vychází rychleji a o větším objemu. Chcete-li si pořídit levnější parní generátor, abyste nebyli zklamáni jeho nízkým výkonem, měl by mít tlak minimálně 5 barů. Čím vyšší tlak generátor má, tím rychleji pára proniká do tkaniny.

Parní výkon udává množství páry v gramech za minutu, kterou při žehlení generátor trvale vydává. U levnějších modelů je to cca 50 gramů za minutu. Pro rychlejší a kvalitnější žehlení by však výkon měl být přibližně 100 gramů za minutu. Parní generátory, které jsou určené pouze k vertikálnímu žehlení, mívají parní výkon nižší.

K vypuštění většího množství páry k lepšímu vyžehlení záhybů nebo více vrstev textilu, slouží parní ráz generátoru. U dražších modelů mohou maximální hodnoty dosáhnout až více než 600 gramů páry za minutu. Pro běžné žehlení však stačí generátory s parním rázem 100 až 200 gramů za minutu.

Objem parní stanice

Velikost nádoby na vodu by měla odpovídat množství prádla, které žehlíte. Na žehlení menšího množství prádla vám postačí i generátor s objemem nádoby na vodu 400 ml. Kosmetické salóny, restaurace nebo velké domácnosti, kde se pravidelně žehlí velké množství prádla, využijí generátory s nádrží, která pojme až 2 litry vody. Pro průměrné domácnosti je optimální objem 1,2 až 1,6 litrů.

U některých typů generátorů je možné nádobu z držadla spotřebiče vyjmout a pohodlně doplnit vodu. Ve druhém případě se voda do generátoru dolévá pomocí konvičky. Tento systém je nepraktický především při vyprazdňování zásobníku.

Komfort během žehlení

Během žehlení bychom měli mít určitý uživatelský komfort, který nám usnadní, zpříjemní a urychlí práci. Jak dobře se nám s přístrojem bude pracovat, záleží na jeho hmotnosti, ergonomice držadla, délce přívodního kabelu, bezpečnostních prvcích a způsobu čištění.

Hmotnost

I když parní stanice vypadá robustně, pracuje se pouze s její odjímatelnou částí, která má tvar klasické žehličky. Vyberte si tedy generátor s co nejlehčí žehličkou, která se vám bude dobře držet a při delším žehlení vás z ní nebude bolet ruka. U modelů, které jsou určené k vertikálnímu žehlení, může žehlička vážit i méně než kilogram. Žehličky pro horizontální žehlení váží kolem 1,2 kg. Spolu s nádrží většina modelů váží od 3 do 5 kg.

Délka přívodního kabelu

Délku přívodního kabelu zvolte podle toho, kde a jak budete generátor používat. Napájecí šňůra obvykle měří od 1,5 do 2 metrů, ať už u modelů pro horizontální či vertikální žehlení.  Čím delší kabel generátor má, tím lépe se s přístrojem manipuluje. Z hlediska bezpečnosti  generátor nezapínejte do zásuvky, dokud ho nenaplníte vodou.

Umístění parního generátoru

Horizontální generátory je podle toho, jaké mají rozměry, možné položit přímo na žehlící prkno nebo na stolek či komodu vedle žehlícího prkna. Zkrátka tak, aby vám přístroj nepřekážel a dobře se vám pracovalo.

Vertikální parní generátory mají tělo ve tvaru vysavače, objemnou nádržku a dlouhou trubici, která vede k hlavici generátoru. Kvůli svým rozměrům se umísťují na zem.

Součástí některých modelů může být i žehlící prkno a nádržka je umístěna pod jeho plochou.

Způsob čištění

Správně čištění parních generátorů udržuje jejich kvalitu žehlení a prodlužuje životnost. Při nákupu generátoru si všimněte, jestli má přístroj ve své výbavě i funkci samočištění nebo  odvápňování.

Odvápňovací systém

Odvápňovací systém eliminuje usazování vodního kamene, který by mohl zanechat fleky na oblečení. Žehličky s odvápňovacím systémem si samy umí změkčit vodu nebo usazeniny sbírat do jednoduše vyjímatelné kazety.

Samočištění

Funkci samočištění mívají dražší přístroje. Samočištění funguje tak, že po stisknutí tlačítka pro odvápnění vyteče voda na horkou plochu žehličky. Vodní kámen a další nežádoucí látky, které jsou ve vodě obsazené, jsou teplotním šokem rozrušeny.

Nemá-li žehlička funkci samočištění, zbavujte ji vodního kamene tak, že ji budete pravidelně omývat octovou vodou.

Jak odstranit z parního generátoru vodní kámen

Z parního generátoru vodní kámen odstraňovat nemusíte. Stačí, pokud ho po každých asi deseti použitích, vypláchnete. Na vyplachování nikdy nepoužívejte přípravek na odstranění vodního kamene ani ocet, hrozilo by, že generátor poškodíte.

U modelů generátorů se sběračem vodního kamene opláchněte sběrač vodního kamene pod tekoucí vodou a při jeho dalším použití stiskem tlačítka Restart vypněte kontroluku funkce Anti-calc (dle typu modelu generátoru).

U modelů bez sběrače vodního kamene vypláchněte bojler a při jeho dalším použití stiskem tlačítka Restart vypněte kontrolku funkce Anti-calc (opět v závislosti na modelu generátoru).

Jak udržovat parní generátor

Než se do údržby generátoru pustíte, vždy se ujistěte, že je generátor odpojený ze zásuvky a veškeré příslušenství (odkládací plocha, žehlící deska i bojler) vychladly.

Pro čištění žehlící desky nebo základny parního generátoru nepoužívejte žádné čistící prostředky určené k odstranění vodního kamene a žehličku ani její základnu nikdy nečistěte pod tekoucí vodou.

Plastové části základny parního generátoru čas od času otřete navlhčeným hadříkem.

Přibližně po každém 10. použití propláchněte bojler, čímž zamezíte ukládání vodního kamene a prodloužíte jeho výkonnost.

Uvolněte víko bojleru. Je-li vybaven anti-kalk tyčinkou, vyjměte ji a propláchněte pod tekoucí vodou a následně opět umístěte do bojleru. Naplňte bojler vodou z kohoutku do jeho ¾. Několikrát základnou zatřeste a vodu vylijte do odpadu.

Abyste dosáhli preciznějšího vyčištění, celý proces ještě jednou zopakujte.

Máte-li doma tvrdou vodu, je čištění potřeba provádět častěji.

Žehlící desku čistěte pravidelně jemnou navlhčenou houbičkou. Deska se lépe čistí, dokud je ještě teplá. Rychle a dobře po vyčištění uschne, čímž předejdete její korozi.

Pro čištění desky žehličky můžete využít i speciální, k tomu určenou čistící tyčinku.

Nerezové žehlící desky čistěte až po jejich vychladnutí vlhkou houbičkou či hadříkem.

U generátorů se samočistící funkcí nepoužívejte čistící prostředek na nerez, mohl by poškodit samočistící vrstvy žehlící desky.

Bezpečnostní pojistky a dodatečné funkce

Některé parní generátory mají bezpečnostní funkce, jako automatické vypnutí, když s přístrojem nepracujete, ale přesto ho necháte zapnutý. Některé modely mohou být vybaveny zámkem, jímž se žehlička uchytí k nádrži na vodu, což usnadní její přenášení. Dražší typy parních generátorů disponují pokročilými funkcemi, jako například systémem proti odkapávání nebo automatickou detekcí prádla.

Automatické vypnutí

Jedním z bezpečnostních prvků žehliček je funkce jejich automatického vypnutí nebo přechodu do úsporného režimu, do něhož přejdou po několika minutách nečinnosti. Automatické vypnutí je funkce důležitá nejen z pohledu bezpečnosti, ale také z hlediska úspory elektrické energie. Některé parní generátory se samy vypnou i pokud se nakloní na stranu nebo dojde k jejich převrhnutí, což je důležité především v rodinách s malými dětmi.

Eko režim

Parní generátory s programem Eko režim nebo Eko mód nabízejí oproti ostatním typům generátorů úsporu energie až 20 – 60 %. Pouhým stisknutím tlačítka snížíte spotřebu energie – když potřebujete méně páry, například při žehlení hedvábí, syntetických tkanin nebo vlny, stiskněte tlačítko Eco. Ušetříte elektrickou energii a přesto docílíte skvělých výsledků žehlení.

Bezpečnostní zámek / Lock systém

Funkce Lock systém umožňuje jednoduché uchycení žehličky na základně pomocí zamykacího systému. Jedním pohybem tak přístroj zajistíte a můžete ho bezpečně přenášet nebo s ním manipulovat.

Digitální systém Anti-Drip / Drip-Stop

Digitální systém Anti-Drip / Drip-Stop zabrání odkapávání vody z žehličky, která by jinak zanechávala na oblečení, prkně i podlaze, mokré skvrny.

Anti-Calc, Calc-Clean, Self-Clean

Tato označení jsou označením samočistícího odvápňovacího systému. Díky tomuto systému můžete do generátoru používat i obyčejnou vodu z vodovodního kohout bez ohledu na její tvrdost. Tato funkce zvyšuje životnost generátoru. Upozorní vás na případné usazeniny vodního kamene a následné čištění je jednoduché a pohodlné – po vychladnutí přístroje otevřete ventil CalcClean (název je dle typu generátoru), naplňte a protřepejte. Poté ventil zavřete a stiskněte tlačítko na panelu. Až bude potřeba provést další čištění, rozsvítí se kontrolka.

Steam tip

Steam tip je prodloužená špička s více otvory pro lepší průchod páry, která je ideální pro žehlení hůře přístupných míst, jako například k žehlení okolo zipů a knoflíků.

Automatické nastavení teploty

Funkce automatického nastavení teploty umí nastavit bezpečnou teplotu žehlení podle druhu konkrétní tkaniny, aniž byste před žehlením museli oblečení rozdělovat podle druhů materiálu.

Digitální displej

Moderní parní generátory disponují inteligentními digitálními displeji se snadným ovládáním. Tyto displeje jsou přehledné, intuitivně se ovládají, sledují a zjednodušují průběh žehlení.

Cena parního generátoru

Cena se parních generátorů se liší podle typu spotřebiče, použitého materiálu, funkcí a výrobce.

Cena do 2 000 Kč

V nejlevnější cenové kategorii si můžete koupit parní generátory se základními funkcemi. Jsou vhodné pro nenáročné nebo občasné uživatele. Vodní nádrž těchto generátorů bývá do asi 1 200 ml, parní ráz 100 g/min a tlakem 4 bary. I v této kategorii můžete zakoupit modely s odvápňovacím systémem. Žehlící plocha bývá vyrobena z nerezu nebo keramiky.

Cena od 2 000 do 4 000 Kč

Parní generátory v ceně do asi 4 000 Kč potěší i náročnější uživatele. Spadají sem generátory s horizontálním žehlením s možností vertikálního napařování nebo větší systémy umožňující svislé žehlení. Žehlící plochy bývá u dražších variant vyrobena z durilia a eloxia. Nádržky mají větší objem a drtivá většina modelů v této cenové kategorii disponuje odvápňovacím systémem a řadou dalších užitečných funkcí zvyšujících komfortnost a bezpečnost žehlení.

Cena nad 4 000 Kč

Dražší žehličky jsou nejvýkonnější. Jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů (durilium, eloxium či safír) a doplněny o speciální funkce pro co nejkomfortnější práci s nimi. Parní ráz může být vyšší než 600 g/min a tlak až 8 barů.

Cena nad 20 000 Kč a víc

Za cenu vyšší než 20 000 Kč si pořídíte celé žehlící systémy, jejichž součástí jsou žehlící desky. Vypadají luxusně, avšak jejich výkon nebývá příliš uspokokující.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat