Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Doplňky stravy pro koně

V nepříliš vzdálené minulosti byly časy, kdy seno a oves nebo sladké krmivo byly základem stravy většiny pracujících koní.

V posledních letech sladké krmivo vypadlo z módy, protože majitelé koní si uvědomili, že je často nabité cukrem a škrobem. Oves je dobrým zdrojem energie, ale nemá vyvážený obsah vápníku a fosforu; mají také velmi nízký obsah minerálů a vitamínů.

„Pokud kůň dostává potravu skládající se z píce (sena a/nebo pastviny) a obyčejných obilných zrn, jako je oves nebo kukuřice, je velká šance, že některé vitamíny a/nebo minerály budou nedostatečné nebo okrajové, a to i při nečinnosti dospělých koní. Pokud se tento typ stravy používá pro koně s vysokými (nutričními) požadavky, jako je kojící klisna nebo odstav, pak je možnost nedostatku vyšší.

Naštěstí komerční společnosti vyrábějící krmiva nyní vytvářejí řadu vyvážených krmných dávek sestavených odborníky na výživu koní. Různé krmné dávky jsou vyráběny pro konkrétní věk, váhu a použití, jako jsou chovné klisny, mladí koně, těžce pracující výkonnostní koně, senioři atd. Tato krmiva jsou navržena tak, aby pokryla nedostatky v píci, včetně nedostatku vitamínů, minerálů, kalorií a energie.

Krmivo by mělo být vždy základem vašeho krmného programu. Hodně z toho, co kůň potřebuje ke správnému vývoji a udržení kondice, je k dispozici v kvalitním objemovém krmivu, i když ne vždy je přítomno v dostatečném množství.

Pokud váš kůň dostává dostatečné množství kvalitní píce a krmné dávky, která doplňuje tuto píci a konkrétní životní fázi vašeho koně, potřebuje doplněk výživy? Dobrá otázka, ale není jen jedna odpověď. V dnešním článku si na to na webu Testino.cz pokusíme odpovědět.

Vitamínové/minerální doplňky

Pokud je váš kůň krmen komerčně formulovaným obilím nebo koncentrátem (nezapomeňte krmit podle pokynů na etiketě), měl by být již obohacen o vitamíny a minerály. Pokud váš kůň nejí komerční koncentrát, ale pase se na čerstvé trávě, měl by dostávat všechny vitamíny, které potřebuje.

Pokud však žere pouze seno, váš kůň by mohl mít prospěch z doplňkových vitamínů, protože ty se při ošetřování a skladování sena ztrácejí. Některé vitamíny a minerály mohou při překrmování způsobit toxicitu, proto porovnejte štítky na všech krmivech a doplňcích, abyste se ujistili, že to s žádnou složkou nepřeháníte.

Höveler Reformin Müsli 20 kg

Doplněk pro koně minerálně vitaminový doplněk

5/5

Vitamínové/minerální doplňky

Reformin Müsli je vitaminový a minerální doplněk pro koně všech plemen s nesnášenlivostí přísad ve formě prášku, granulí nebo kapaliny.

Farnam Red Cell 3,78 l

Doplněk pro koně

5/5

Vitamínové/minerální doplňky

Obsahuje zvýšenou dávku doplňků důležitých pro dobrou kondici šampionů. Pro koně ve velké zátěži je velmi důležitý příjem železa (které hraje velkou roli při zásobování tkání kyslíkem) a vitamínů skupiny B.

VitamiX Horse Master 5 kg

Doplněk pro koně

5/5

Komplexní minerální a vitamínový doplněk krmiva

Komplexní minerální a vitamínový doplněk krmiva pro koně.

Kloubní doplňky

Ať už máte staršího koně, u kterého se začínají projevovat následky osteoartrózy, nebo mladšího aktivního koně, jehož klouby by mohly používat určitou ochranu, doplňky pro koňské kyčle a klouby mohou být pro něj to pravé. Na výběr je mnoho formulací, takže možná budete chtít jednu vyzkoušet na 30 dní a sledovat znatelné zlepšení.

Složky pro péči o klouby u koní mohou zahrnovat glukosamin, chondroitin sulfát, kyselinu hyaluronovou, MSM, ASU, juku, ďáblův dráp, vitamín C, ester C, kolagen a oxid křemičitý.

ArtiVit Pegas Forte 7 0,7 kg

Extra silná kloubní výživa pro koně

5/5

Extra silná kloubní výživa pro koně

Extra silná kloubní výživa pro koně je chondroprotektivum, extra silná kloubní výživa pro koně. Prášková forma umožňuje bezproblémový příjem s vodou nebo krmivem i při dlouhodobém podávání.

Geloren HA Jablečný s chlorellou

Kloubní výživa 1350 g

5/5

90 tablet

Jablečný Geloren HA je nová příchuť známé a prověřené želatinové kloubní výživy pro koně. Obsahuje stejné množství aktivních látek jako Višňový Geloren HA.

Topvet Sirup 1 l

Kloubní výživa koně

5/5

Artroregen Eq-originální receptura spojuje chondroprotektivní stavební látky (glukosamin sulfát, chondroitin sulfát) a unikátní bylinný komplex (šišák bajkalský, bršlice kozí noha, přeslička rolní nať, rdesno nať).

Doplňky pro péči o kopyta

Jednou z nejoblíbenějších kategorií doplňků pro koně mezi koňskými potřebami je zdraví kopyt. Koně s křehkými, skořápkovými chodidly, kteří mají tendenci se třískat a ztrácet boty, mohou mít prospěch z doplňků pro péči o kopyta.  

Ty mohou pomoci vyrovnat dietní nedostatky, které vedou ke špatným nohám. Ale budete je muset používat asi 6-12 měsíců, dokud kopyto vyroste, než bude vidět znatelné zlepšení. Složky se liší, ale mohou zahrnovat biotin, lysin, methionin, threonin, zinek, měď, kobalt, MSM a omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Ketris Holzteer Dehet kopytní bukový

Péče o kopyta

5/5

5 kg

Dehet na kopyta je přírodní produkt získaný z bukového dřeva. Velmi kvalitní hustý dehet k ošetření kopyt a paznehtů. Pravidelným používáním vede k tvorbě zdravé, pevné rohoviny a také funguje jako prevence chorob paznehtů.

Hooflex® Proti Hnilobě Kopyt 355 ml

Péče o kopyta

5/5

Proti Hnilobě Kopyt

Absorbine Hooflex Proti Hnilobě Kopyt je vysoce efektivní péče o kopyta, které ničí a působí preventivně proti bakteriím a plísním, podílejících se na vzniku hniloby střelky a onemocnění bílé čáry.

PAVO Biotin Forte 3 kg

Péče o kopyta

5/5

Vnější strana kopyta se skládá z rohoviny, stejného materiálu, ze kterého jsou tvořeny naše nehty. Zdravý růst rohoviny přichází zevnitř a tělo k tomu potřebuje stavební kameny.

Doplňky pro zvýšení tělesné hmotnosti

Pokud krmíte svého koně velkým množstvím vysoce kvalitní píce, ale je stále tvrdým chovatelem – což znamená, že má potíže s přibíráním na váze – a váš veterinář mu prokázal čistý zdravotní stav, možná budete chtít zvážit doplněk na zvyšování hmotnosti. Ty jsou nejčastěji formulovány s vysokým obsahem tuku, aby poskytovaly extrémně koncentrované kalorie.

Mezi běžné složky patří rostlinné tuky, aminokyseliny, rýžové otruby a lněná moučka.

NovaEqui Muscle müsli 20 kg

Doplněk pro tvorbu svalové hmoty

5/5

20 kg

Jedinečné müsli pro tvorbu svalové hmoty s vysokým obsahem esenciálních aminokyselin a L-karnitinem.

Energys Nature Kukuřičné vločky 15 kg

Doplněk pro tvorbu svalové hmoty

5/5

15 kg

Krmivo Nature je specifické v tom, že se jedná o surovinu, nikoliv plnohodné krmivo. Z jednotlivých surovin majitel namíchá krmivo přímo pro svého koně na míru.

Mühldorfer pamlsky kukuřice kroužky

Doplněk pro tvorbu svalové hmoty

5/5

1 kg

Mühldorfer pamlsky se vejdou do každé kapsy, nelámou se a nelepí. Na jízdárně, při vyjížďkách a k přivolání na pastvě jsou vždy po ruce.

Doplňky na kůži a srst

Vzhledem k tomu, že krmení tuky také vede k lesklé srsti, doplňky z koňské kůže a srsti se často překrývají s doplňky pro zvýšení tělesné hmotnosti – pouze krmené v menších množstvích. Ingredience mohou zahrnovat rýžové otruby, lněné semínko, chia semínka, sójovou moučku, aminokyseliny, zinek, vitamín E, biotin a kvasnice.

Canina Equolyt Mořské řasy 750 g

Kůže a srst pro koně

5/5

750 g

Vyrobeno z čerstvých mořských řas (Ascophyllum nodosum), které mají pozitivní vliv na celkové zdraví koně. Díky vysokému obsahu minerálií, aminokyselin a stopových prvků vyrovnává nevyvážené krmivo.

Fitmin BIOTIN 3 kg

Kůže a srst pro koně

5/5

3 kg

Granulované doplňkové krmivo pro všechny kategorie koní, určené pro podporu a udržení požadovaného stavu kůže, srsti a kopytní rohoviny.

Acra GB4000A

Kůže a srst pro koně

5/5

Tekuté doplňkové krmivo.Koncentrát biotinu, zinku a methioninu pomáhající odstranit velmi časté vady kopytní rohoviny u koní jako jsou drobivost a nepravidelnost.

Doplňky pro podporu žaludku

Pokud jde o žaludeční vředy u koní, běžný zdravotní problém, který sužuje domestikované koňovité, troška prevence skutečně stojí za libru léčby. Kromě změn v řízení, jako je snížení stresu, prodloužení doby účasti a zajištění píce 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, existuje mnoho doplňků stravy určených pro koně, které mají chránit před žaludečními vředy.

Žaludeční doplňky mohou zahrnovat antacida, rozpustnou vlákninu, L-glutamin, kolagen, aloe, rakytník a lékořici.

Horse fitform Česnek natur 1 kg

Podpora žaludku

5/5

1 kg

Příznivě ovlivňuje trávení a metabolismus koní. Podporuje prokrvení. Posiluje vlastní ochranu koně proti mouchám a jinému obtížnému hmyzu.

Dromy GastroAkut

Podpora žaludku

5/5

1,5 kg

Krmný doplněk určený pro řešení akutních průjmů, metabolických poruch, intoxikací, zvýšené plynatosti, dismikrobií a poruch trávení.

Acra GB4000A

Podpora žaludku

5/5

Tento běžecký pás patří mezi jednoduché běhací pásy. Pohon pásu je zajištěný elektromotorem o stálém výkonu 1,25 HP, maximálním výkonu 2,5.

Doplňky pro podporu trávení

Pokud má váš kůň sklony ke kolice, což je silná bolest břicha, možná by vás mohlo zajímat vyzkoušet doplněk na podporu trávení. Stejně jako u vředů jsou první obrannou linií změny managementu, jako je omezení stresu, zvýšení volební účasti a dostupnost píce. 

Pokud se rozhodnete přidat doplněk trávicího traktu, často se jedná o kombinaci probiotik (živé prospěšné střevní bakterie), kvasinek nebo oligosacharidů, které podporují růst zdravých střevních bakterií, a trávicích enzymů.

Waldhausen Lněný olej 1 l

Podpora trávení pro koně

5/5

1 litr

Lněný olej Waldhausen je čistý přírodní produkt, který se získává jemným lisováním za studena bez přísad. Lněný olej je bohatý na esenciální mastné kyseliny, vitamíny A, D a E.

Höveler Original REFORMIN PLUS 4 kg

Podpora trávení pro koně

5/5

4 kg

REFORMIN plus byl vytvořen na základě nejnovějších vědeckých výzkumů a zkušeností s úmyslem zaplnit výživové mezery v denní krmné dávce pro koně.

S.I.N. Hellas Minerální liz

Podpora trávení pro koně

5/5

Minerální liz s živými kvasinkovými kulturami 3 kg

Tento běžecký pás patří mezi jednoduché běhací pásy. Pohon pásu je zajištěný elektromotorem o stálém výkonu 1,25 HP, maximálním výkonu 2,5.

Zklidňující doplňky

Ať už na výstavách nebo doma, někteří koně mají tendenci se snadno splašit nebo natáhnout. Za předpokladu, že váš kůň má dostatek pohybu, aby odpracoval přebytečnou energii, možná budete chtít zvážit doplňky pro uklidnění koně.

Zklidňující doplňky obsahují složky, které se zaměřují na nervový systém, jako je vitamín B1, hořčík a L-tryptofan. Běžně jsou zahrnuty bylinné přípravky, jako je kozlík lékařský, heřmánek a chmel.

Biofaktory Bio Mag 1,5 kg

Zklidňující doplněk pro koně

5/5

1,5 kg

Inovované granulované minerální doplňkové krmivo pro koně obsahující hořčík ve formě chelátu s výrazně vyšší využitelností.

Nutri Horse Antistress pasta

Zklidňující doplněk pro koně

5/5

100 g

NutriHorse Antistress je orální pasta omezující stres u koní během závodů, přepravy a ostatních náročných situací. Dále napomáhá ke zvýšení koncentrace u koní během závodu.

Topvet Stres sirup pro koně 1 l

Zklidňující doplněk pro koně

5/5

Bylinný komplex zvíře tlumí v případech, kdy je zvíře vystaveno větší stresové zátěži (přeprava, ošetření, adaptace na nové prostředí a další).

Doplňky pro seniory

Vzhledem k tomu, že koně stále vedou delší a zdravější život a produktivní roky se prodlužují do jejich 20 a dokonce 30 let, možná zjistíte, že hledáte doplněk formulovaný speciálně pro starší koně. Ty mohou poskytnout vše v jednom receptu na zdraví kloubů, silný imunitní systém, dobrou váhu a podporu trávení.

Pečlivě zkontrolujte štítky, abyste se ujistili, že přísady odpovídají potřebám vašeho konkrétního seniorského koně a nepřekrývají se s jinými doplňky, které již krmíte. Mějte na paměti, že některé výstavní asociace provádějí krevní testy na seznam zakázaných látek, případně včetně bylinných doplňků.

Hledejte produkty od renomovaných výrobců, jako jsou ty, které obdržely pečeť schválení od National Animal Supplement Council (NASC). Doplňky s touto pečetí poskytují jistotu, že váš kůň dostává účinné látky v množstvích uvedených na etiketě.

NutriHorse Müsli Senior pro koně 15 kg

Doplněk pro seniory

5/5

15 kg

NutriHorse Müsli Senior je speciálně sestavené krmivo pro staré koně. Kvalitní suroviny, jejich opracování a poměr zajišťují pro staré koně odpovídající stravitelnost a využitelnost potřebných živin.

La Sard Senior

Doplněk pro seniory

5/5

20 kg

Krmivo obsahuje vysoký podíl dobře stravitelného proteinu, vlákniny, tuku, organicky vázané mikroprvky a probiotika.

Acra GB4000A

Doplněk pro seniory

5/5

Tento běžecký pás patří mezi jednoduché běhací pásy. Pohon pásu je zajištěný elektromotorem o stálém výkonu 1,25 HP, maximálním výkonu 2,5.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

Mohlo by vás také zajímat