Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Tělová mléka


Tělová mléka jsou velmi oblíbenou kosmetikou spousta žen i mužů. Není divu, jelikož tělová mléka nejsou drahá, ale dokáží divy.

V dnešním článku se pokusíme problematiku tělových mlék rozebrat do podrobna. V první části v kapitole „Jak vybrat tělové mléko“ si ukážeme jakým způsobem vybírat mléka tak, aby přesně svědčila vaší pokožce. V další kapitole s názvem „Druhy tělového mléka“ si rozebereme, jakými způsoby můžeme tělová mléka rozdělit a porovnáme si základní druhy. Dále se nezaměříme na parametry, jak je tomu zvykem, ale zaměříme se především na složení, které je v tomto tématu tím nejdůležitějším a jediným parametrem, který je potřeba řešit. D8le se podíváme i na správnou aplikaci a na ceny. Ceny si jako vždy rozdělíme do 3 cenových kategorií a ukážeme si, co od jakého lze i nelze očekávat.

Tělová mléka: Porovnání 10 nejlepších tělových mlék podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších mlék na tělo. Jak jsme tato tělová mléka vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tato mléka na péči o tělo jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit tělová mléka podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší tělové mléko.

NázevVzhledZnačkaTyp pokožkyObjem (ml)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
La Roche Posay Lipikar LaitTělové mléko La Roche Posay Lipikar LaitLa Roche PosayCitlivá400480Zobrazit v obchodech
Cerave hydratační mlékoTělové mléko Cerave hydratační mlékoCeraveSuchá473328Zobrazit v obchodech
Kneipp tělové mléko Pupalka + 10 % ureaTělové mléko Kneipp tělové mléko Pupalka + 10 % ureaKneippSuchá200302Zobrazit v obchodech
Linola Lotion 200 mlTělové mléko Linola Lotion 200 mlLinolaSuchá200282Zobrazit v obchodech
Uriage Eau Thermale hedvábné mlékoTělové mléko Uriage Eau Thermale hedvábné mlékoUriageSuchá a citlivá200182Zobrazit v obchodech
Mixa Body Atopicalm AtopianceTělové mléko Mixa Body Atopicalm AtopianceMixa AtopianceSuchá400132Zobrazit v obchodech
Lactovit Lactourea ultra hydratační tělové mléko 400 mlTělové mléko Lactovit Lactourea ultra hydratační tělové mléko 400 mlLactovit LactoureaSuchá400125Zobrazit v obchodech
Vivapharm Kozí hydratační tělové mléko 400 mlTělové mléko Vivapharm Kozí hydratační tělové mléko 400 mlVivapharmSuchá a citlivá40094Zobrazit v obchodech
Sebamed Body CareTělové mléko Sebamed Body CareSebamedSuchá20069Zobrazit v obchodech
Onclé Biorganic tělové mléko 200 mlTělové mléko Onclé Biorganic tělové mléko 200 mlOncléCitlivá200244Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení tělových mlék od jejich uživatelů.

Tělová mléka: Nejlepší tělová mléka podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání tělových mlék, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Tělové mléko: Na co se používá tělové mléko?

Tělové mléko se používá především k hydrataci vaší pokožky, ale vůbec neuškodí, když ho budete používat jako prevenci před vysušováním. Velký pozor si ale dejte na druh tělového mléka, protože každý je určený pro jiný typ pokožky. Například pokud máte spíše mastnější pokožku, je nesmysl kupovat si hydratační mléko s oleji, protože vám jen zacpe póry a vaše pokožka se může začít dusit.

Jak vybrat tělové mléko?

Jak už bylo řečeno v úvodu, máme na trhu různá tělová mléka a je tedy nutné rozlišovat jednotlivé druhy. Nejdříve se podíváme na tělová mléka dle Vaší pokožky. Toto je první kritérium, které je třeba brát na zřetel a tak se na to pojďme vrhnout.

Tělové mléko pro suchou pokožku

Pokud máte suchou pokožku, nejspíše vám bude připadat napnutá a budou se na ní tvořit malé šupinky. Velmi často vás tak bude svědět a po poškrábání z ní mohou dokonce lítat kousky suché kůže. Pro tento typ pokožky je nejvhodnější nejdříve použít regenerační hydratační tělové mléko, které by mělo napomáhat pro „znovuzrození“ vaší pokožky. Pokud se tak povede, dále byste měli pokožku udržovat slabšími hydratačními prostředky například s oleji.

Citlivá pokožka

Citlivá pokožka se pozná také velmi jednoduše. Pokud vlastníte jednu z méně kvalitních kosmetik na tělo – například sprchový gel s výraznou barvou a vůní za nízkou cenu, vaše pokožka s těmito prostředky asi nebude příliš pokojená. Bude rudnout a pálit. V takovém případě změňte sprchový gel a zakupte si hypoalergenní tělové mléko – nejlépe s nějakou výživovou složkou. Velmi vhodné je sáhnut po nějakém BIO produktu.

Normální pokožka

I když patříte mezi šťastlivce, kteří se svou pokožkou nemají problém, neměli byste nic riskovat a i takové dopřát trochu péče. Nejvhodnější bude pořídit si velmi lehká tělová mléka.

Zralá pokožka

Zralou pokožkou nazýváme pokožku, u které se již projevují známky stárnutí. Pro takový typ je nejvhodnější koupit hydratační mléko, které se snaží obnovit elasticitu takové pokožky. Velmi často se také můžete setkat se zpevňovacími tělovými mléky, které jsou také velmi vhodné.

Druhy tělového mléka

Hydratační tělové mléka

Hydratační tělová mléka patří mezi nejčastější typ tělových mlék. Je to také druh, po kterém ženy i muži sahají nejčastěji. Naše tělo je z velké části jen voda a i naše pokožka tvoří nějaké procento z této vody. Pokud je v pokožce vždy málo, je potřeba jí pomoct. Proto se používají hydratační mléka, která vaší pokožku obnoví a dodá jí správnou formu.

Výživná tělová mléka

Tento typ tělových mlék je také velmi hydratační, ale přinášejí sebou i další užitné hodnoty jako jsou například vitamíny, či oleje, které pokožce dodávají i další potřebné složky. Zde je velmi důležité klást důraz na složení výrobku. Najdete v nich složky jako bambucké kakaové máslo, přírodní oleje a esenciální mastné kyseliny s obsahem přirozených vitamínů. Výživné tělové mléko vrátí pokožce její vitalitu a pružnost.

Tělová mléka proti celulitidě

Taková tělová mléka mají hodně složek a mezi ně patří především složky, které rozpouštějí tuky a zpevňují pokožku. P správné a pravidelné aplikaci by tak pokožka měla být pevná a vyhlazená. Některé tělová mléka proti celulitidě obsahují také látky, které stimulují tvorbu kolagenu a elastinu.

Tělová mléka proti striím

Tento typ tělových mlék ošetřuje, obnovuje a zpevňuje vnitřní strukturu pokožky. V takových produktech tak můžeme najít různé vitamínyomega 3 mastné kyseliny, přírodní oleje a antioxidanty.

Tělová mléka do sprchy

Tento druh je takový – no řekněme speciální. Pokud nemáte rádi nanášení tělový mlék na suchou pokožku, protože pak lepíte a oblečení se na vás zachycuje – je tu řešení. Můžete si pořídit tělová mléka do sprchy, která pohodlně nanesete ve sprše a pak jej následně omyjete a tak se rovnou můžete soukat do oblečení bez hrozby umaštění.

Tělové mléko: Složení

Celé složení tělového mléka byste vždy měly najít na zadní etiketě výrobku. Rozhodně e musí uvádět všechny látky a to i ty, které jsou obsaženy v setinách procentech. Velmi doporučovaná jsou tělová mléka s obsahem kokosového oleje, mandlového oleje a také arganového oleje. Velmi častými a oblíbenými másly můžou být kakaová másla a másla z jiných ořechů a rostlin. Vůně bývá velmi často rozhodujícím faktorem při výběru takového mléka u mnoha žen, ale nemělo by to tak být. Vůně bys e měla řadit až na druhé místo hned po složení výrobku. Pokud se však chcete vyhnout zkoumání etiket, sáhněte rovnou do sekce BIO a přírodních tělových mlék s ověřenou značkou EU:

Etiketa

Podle evropského nařízení 1223/2009 o kosmetických přípravcích smí být  výrobek dodáván na náš trh, pouze pokud jsou na obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny tyto údaje.  Za správnost údajů a informace v češtině zodpovídá prodejce nebo distributor. (Zdroj:dtest.cz)

  • Jméno nebo název a adresa odpovědné osoby; případě dovážených kosmetických přípravků se uvádí země původu.
  • Jmenovitý obsah vyjádřený v hmotnosti nebo objemu (výjimka platí pouze pro balení do 5 g nebo 5 ml, bezplatných vzorků a balení na jedno použití).
  • Zřetelně uvedené datum minimální trvanlivosti (měsíc a rok / den, měsíc a rok), kromě data musí být uveden buď symbol přesýpacích hodin, nebo slova „spotřebujte nejlépe do“. Údaj o minimální trvanlivosti není povinný u kosmetických přípravků, jejichž minimální trvanlivost přesahuje 30 měsíců.
  • Zvláštní upozornění týkající se použití
  • Číslo šarže nebo odkaz umožňující identifikaci kosmetického přípravku
  • Funkce kosmetického přípravku
  • Seznam přísad akzvaný INCI list

Jakým látkám se vyhnout?

I u tělových mlék se naházejí látky, které rozhodně nejsou nic prospěšného a rozhodně j potřeba na tyto informace dávat veliký pozor! Tyto látky se velmi často nacházejí i u jiných kosmetických výrobků a pro ně toto upozornění samozřejmě platí také!

DMDM hydantoin

DMDM hydantoin je látka, která se nejčastěji používá pro konzervaci kosmetiky. Velmi často je právě tato látka příčinou kožních alergií a již probíhají studie o možnosti, že tato látka může být i karcinogenní. Povolená koncentrace je nicméně 0,6%. Je tedy dobré si na tuto látku dávat velký pozor.

Parabeny

Parabeny jsou velmi známé látky, které se nacházejí v kosmetice napříč celým průmyslem. Jedná se také o konzervační látky, které jako předchozí látka, prodlužuje životnost kosmetiky. Totožně také způsobuje alergické reakce a narušuje hormonální funkce. A opět se o této látce velmi často tvrdí, že je karcinogenní.

AHA kyseliny

AHA kyseliny zbaví pokožku vrchní vrstvy. Pomáhají čistit ucpané póry, vyhlazují jemné vrásky a zlepšují tón pleti. Po použití AHA kyseliny byste ale pokožku neměli několik týdnů vystavit slunečnímu záření. Doporučené procento v tělovém krému je do 12 %.

Silikonové oleje

Silikonové oleje sice vyhlazují pokožku a zjemňují její strukturu, ale také ucpávají póry. Po ucpání póru se pokožka začíná dusit a to není dobré. Navíc i tato látka narušuje hormonální systém.

Jak používat tělové mléko?

Na co jsou ještě tělová mléka vhodná krom změny struktury pokožky? Tělová mléka plní hned několik funkcí – a o většině z nich ani širší veřejnost neví. Kvalitní tělová mléka dokáží zabránit průniku škodlivých látek do organismu a pomáhají také regulovat optimální teplotu těla.

Rozhodně je také potřeba používat tělová mléka pravidelně a celoročně a né jen když si myslíte, že ho vaše pokožka potřebuje. Každodenní péče o pokožku jí dodá potřebnou hydrataci a výživu. Pokožka tak zůstává pružná a jemnáTělové mléko je třeba používat po každé koupeli. Naneste ho rovnoměrně na celé tělo a nechte vsáknout.

Správná aplikace tělového mléka

Je velmi důležité pro správné výsledky tělové mléko správně aplikovat. Asi každý ví, jak naklonit obsah, aby se vám přípravek ocitl na požadovaném místě, ale pojďme se raději zaměřit na nejčastější chyby, kterých se lidé při aplikaci dopouštějí.

Chyby

1. Moc malé množství

Méně někdy zkrátka více není a u tělových mlék toto platí dvojnásob. Je nutné používat opravdu dostatečné množství, které vaše pokožka potřebuje.

2. Vynechávání míst

Je nutné, aby se mléko v dostatečném množství rozneslo opravdu po celé ploše vaší požadované oblasti a rovnoměrně. Není tedy rozhodně na místě natírat horní část nohou, a které si vidíte a vynechat přitom zadní část.

3. Nedostatečná hydratace

Pokud občas používáte mléko, ale máte pocit, že je to naprosto k ničemu, nejspíše jej používáte v nedostatečném množství, málo často a vybíráte si špatný prostředek. Je nutné velmi dobře pročítat složení a klidně si i připlatit za kvalitnější prostředek, od kterého můžete očekávat (při správné aplikaci) okamžité účinky.

Cena tělového mléka

Jak už bylo slíbeno v úvodu, v poslední kapitole i rozebereme ceny, které si jako vždy rozdělíme do tří cenových kategorií a ukážeme si, co od jakého lze i nelze očekávat.

Tělové mléko – Cena do 50 Kč s DPH

V této cenové kategorii nejspíše nenarazíte na úplné rarity. Pokud úplně pomineme levné a nekvalitní přípravky, o kterých se v tomto článku raději vůbec nebudeme zmiňovat. Naleznete zde menší balení neutrálních přípravků, které budou mít hydratační účinky, ale nic navíc. Nebudou hezky vonět a ani nebudou mít nějaké přídavné složky.

Tělové mléko – Cena od 50 Kč do 150 Kč s DPH

Zde už se vyskytují kvalitní přípravky, které jsou snadno dostupné v každé větší drogérii. Pokud patříte mezi skupiny s nějakými problémy, rozhodně zde naleznete přesně přípravek pro vás. Je to tedy velmi rozšířená nabídka už i velmi kvalitních tělových mlék.

Tělové mléko – Cena nad 150 Kč s DPH

V této cenové kategorii se nahází velmi luxusní tělová mléka, která mohou být i BIO, nebo mohou být čistě z přírodních složek. Vždy zde naleznete i nějakou přidanou hodnotu v podobě hypoalergeního složení, či jiných přídavných funkcí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

Mohlo by vás také zajímat