Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Autoalarmy

Každý rok se desítky tisíc řidičů stanou oběťmi zlodějů automobilů. Lze za takových okolností zanedbávat bezpečnost vašeho vozidla? Samozřejmě že ne. A je lepší nešetřit na autoalarmech, stejně jako na kvalitu systémů proti krádeži. Jak ukazuje praxe, zločinci se již dlouho naučili obcházet levné modely autoalarmů. Navíc levná zařízení často nefungují správně a pokud bylo vozidlo skutečně vystaveno neoprávněnému přístupu, nemusí vůbec hlásit krádež a houkat.

Pokud si chcete doopravdy zabezpečit váš automobil, je dobré si vybrat správný a kvalitní model autoalarmu. Proto jsme pro vás připravili srovnání nejlepších autoalarmů podle recenzí a hodnocení zákazníků. Dále jsme pro vás připravili i příručku pro výběr autoalarmu. Dozvíte se tedy zde, jak vybrat autoalarm.

Autoalarmy: Porovnání 10 nejlepších autoalarmů podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších autoalarmů. Jak jsme tato zabezpečovací zařízení pro auta proti krádeži vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto autoalarmy jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší autoalarm.

NázevVzhledVýrobceOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Autoalarm SPY SPY09Autoalarm Autoalarm SPY SPY09Spy742Zobrazit v obchodech
Mini GSM autoalarm Flajzar EMA2Autoalarm Mini GSM autoalarm Flajzar EMA2Flajzar2690Zobrazit v obchodech
AMiO Motoalarm MCA14 Autoalarm AMiO Motoalarm MCA14AMiO499Zobrazit v obchodech
BENE 102 AAutoalarm BENE 102 ABene594Zobrazit v obchodech
Autoalarm Keetec TS 10Autoalarm Autoalarm Keetec TS 10Keetec1890Zobrazit v obchodech
BENE 302Autoalarm BENE 302Bene658Zobrazit v obchodech
Autoalarm SPY SPY13Autoalarm Autoalarm SPY SPY13Spy1375Zobrazit v obchodech
SPY 03 CZ uniAutoalarm Spy698Zobrazit v obchodech
Autoalarm Jablotron CA 2103Autoalarm Jablotron8920Zobrazit v obchodech
Autoalarm Mistral MAX2Autoalarm Autoalarm Mistral MAX2Mistral1533Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení autoalarmů od jejich uživatelů.

Nejlepší a nejprodávanější autoalarmy podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání nejlepších autoalarmů podle Heureky, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Jak vybrat autoalarm?

Autoalarmy můžeme rozdělit na několik kategorií. Nejprve si je rozdělíme podle způsoby zapojení. Pak je dobré znát i další odlišnosti mezi jednotlivými typy automobilových alarmů. Na to se zde také podíváme.

Na trhu si můžete vybírat z imobilizérů, jednocestných a dvoucestných alarmů. Dále pak si můžete vybírat z GSM alarmů do auta nebo GPS autoalarmů. O těchto všech typech a podtypech si povíme v následujících kapitolách. Kromě těchto parametrů se zde již tradičně podíváme i na cenovou nabídku autoalarmů na trhu.

Rozdělení alarmů podle připojení do auta

Podle připojení do auta můžeme autoalarmy rozdělit na dva základní typy. Které to jsou? Na to se půjdeme teď podrobněji podívat. Způsob zapojení volte podle toho, zda váš automobil podporuje toto připojení autoalarmu. Záleží tedy hlavně na celkovém stáří vašeho vozidla (roku výroby.)

Typ zapojení pomocí analogových kabelů

Tento typ se hodí spíše do starších aut. Autoalarm se jednoduše připojí kabelem na jiný kabel a to je prakticky vše. Autoalarm by měl být propojen s takovými vodiči, které má hlídat. Pokud to jsou například světla, musí být spojen se světly. Analogové autoalarmy se hodí především do starších automobilů, které mají jednoduchou elektroinstalaci uvnitř.

Typ zapojení na sběrnici CAN BUS

Novějším typem zapojení autoalarmu je připojení na sběrnici CAN BUS. Touto sběrnicí je vybavena většina moderních automobilů. Jedná se o opak analogového připojení, je to tedy digitální připojení autoalarmu k vozidlu. Jedná se o jednoduché připojení k automobilu, které je i časově nenáročné. Nemusíte napojovat kabel na kabel jako u předchozího analogového typu. Tato sběrnice umí poskytnout celou řadu různých informací autoalarmu. Je to například rozsvícení světel, otevření kufru a mnoho dalšího.

Typ autoalarmu podle míry zabezpečení vašeho vozidla

Když jsme se již podívali na typy autoalarmů podle jejich připojení, je vhodné si je i rozdělit podle jejich míry zabezpečení. Můžeme to nazvat i tím nejdůležitějším parametrem při výběru nového autoalarmu pro vaše vozidlo pro ochranu před zloději. 

S jakými typy podle úrovně zabezpečení se můžete na trhu setkat? Především se jedná o tyto druhy autoalarmů:

  • DIY Autoalarm
  • Imobilizér
  • Jednocestný autoalarm
  • Dvoucestný alarm do auta
  • GSM alarm do auta
  • GPS alarm do a uta

Autoalarm DIY: Nejlevnější varianta autoalarmu

Autoalarm DIY patří mezi nejlevnější typ autoalarmů. Jedná se o základní autoalarm, který má dvouzónový otřesový snímač a proudový snímač. Navíc má autoalarm i sirénu, která bude houkat pokud se někdo bude snažit váš automobil ukrást. Instalace je jednoduchá a možná ji zvládnete i sami. Autoalarm se aktivuje pomocí dálkového ovladače. Zloděje odradí houkáním. Jedná se o nejčastěji prodávaný typ autoalarmu na našem trhu.

Imobilizér: Zamezí v rozjetí auta

Imobilizér je o něco lepší než DIY, protože skutečně zabrání v rozjetí se. Nejčastěji ho poznáte podle problikávajícího světélka v automobilu. Některé modely tohoto typu autoalarmu jsou naopak méně nápadné. Imobilizér zablokuje část elektronického obvodu a tudíž s ním nikdo bez přítomnosti klíčku v zapalování auta neodjede.

Imobilizér se aktivuje zamčením vozidla přes dálkové ovládání na klíčku. Toto zařízení je možné dodatečně namontovat do vašeho automobilu pokud ho již nemáte z výroby. Imobilizér výrazně ztěžuje zlodějům odcizit váš automobil.

Jednocestný autoalarm

Tento typ alarmu je elektrický. Jednocestný znamená, že signál je vysílán pouze jedním směrem z dálkového ovladače. Aktivujete a deaktivujete ho stisknutím tlačítka. Jednocestný alarm může být navíc osazen i dalšími senzory navíc. Ty tak mohou například hlídat otevření kufru, blokovat start motoru a mnoho dalšího.

Dvoucestný autoalarm

Jedná se vylepšený jednocestný alarm do auta. Jak název již napovídá, dokáže vysílat signály oběma směry. Pokud se s vaším autem něco děje, dozvíte se to na vašem dálkovém ovládání. Obvykle dostanete k takovému autoalarmu pager s LCD displejem, který vám zobrazí všechny informace o stavu vašeho auta kterými disponuje daný model alarmu do auta. Tento autoalarm umí sledovat mnoho informací. Ukáže vám například i teplotu uvnitř vašeho automobilu. 

Myslete ovšem na to, že dosah dvoucestného autoalarmu není nekonečný. Obvykle výrobci uvádí dosah až 2 km za vhodných podmínek (nic nestojí signálu v cestě.) V realitě však očekávejte horší dosah. Dva kilometry to jsou obvykle pouze za ideálních laboratorních podmínek. Reálný dosah takového autoalarmu je obvykle pouze třetinový.

Certifikace alarmu do auta

Při výběru alarmu do auta zkontrolujte, zda má certifikát uznávaného certifikačního orgánu. Samozřejmě existuje mnoho certifikačních orgánů. Stojí za to vybrat si autoalarm s certifikátem subjektu, jehož značku uznává pojišťovací společnost, kde máte pojištěný svůj automobil. Díky tomu můžete získat výrazné snížení pojistného.

Prodejci automobilů podporují instalaci továrních autoalarmů, často ji dokonce vynucují novým kupujícím a hrozí, že zruší záruku, pokud bude alarm nainstalován na jiném místě. To je nezákonné. Podle odborníků na automobilovou elektroniku se navíc souhlas s instalací továrního alarmu může ukázat jako nepříznivý krok. Výrobci obvykle do daného automobilu instalují stejný model alarmu, vždy na stejné místo. Dávají tak dárek zlodějům automobilů, kteří, když se chystají ukrást dané auto, velmi dobře vědí, jak alarm zneškodnit a jak se k němu dostat.

Na trhu jsou také zařízení, která nejsou samotnými alarmy, ale která dokáží účinně ochránit vaše auto. Jedná se o bezúdržbové spouštěcí zámky motoru. Z vnějšku jsou zcela neviditelné, protože v autě neblikají žádné LEDky. Většinou fungují na bázi čipové karty. Když se majitel přiblíží k autu s kartou v kapse, blokování se deaktivuje. Když opustí auto, je tak se zámek zase zamkne. Tato bezpečnost je účinná, protože zloděj neví, kde je, a má obtížný úkol dosáhnout blokády a zneškodnění tohoto autoalarmu.

Alarmy s přenosem dat

Výrobci autoalarmů hledají řešení, která majitele vozidla informují, že auto je okrádáno nejen kvílením sirény a blikajícími světly, ale také využitím moderních metod přenosu dat. Autoalarmy najdete na trhu:

  • s rádiovým oznámením
  • s oznámením GSM

Alarmy s rádiovým oznámením

Alarmy s radiovým upozorněním mají nainstalovaný rádiový vysílač a přijímač. V době krádeže je signál odeslán do přijímače, který má majitel vozidla v dálkovém ovládání. Bohužel tato řešení nejsou příliš účinná, protože současné „davy lidí“ v etheru mohou způsobovat rušení a existuje šance, že se signál zaslaný majiteli k majiteli nedostane. Tuto technologii nahrazují novější GSM autoalarmy.

GSM autoalarmy

Alarmy upozornění GSM jsou efektivnější a nabízejí více možností. Takový alarm je vybaven jakousi buňkou se SIM kartou dobitou v předplaceném systému. Tyto alarmy fungují u operátorů mobilních sítí. Když dojde ke krádeži automobilu nebo někdo vnikne, alarm automaticky odešle příslušný signál na mobilní telefon majitele. V tomto případě nezáleží na vzdálenosti – auto může být v Praze a majitel v Brně.

Jakýkoli zásah do vozu zvenčí bude zaznamenán a majitel o tom bude informován prostřednictvím SMS nebo hlasové zprávy. Majitel může dále posílat SMS příkazy jako: „stop“ nebo „aktivovat zámek motoru“. Představte si zlodějovo překvapení, když auto při páchání trestného činu odmítne poslechnout a nebude mu umožněno znovu nastartovat.

Můžete také zavolat do svého auta. Poté se spustí funkce odposlechu. Díky tomu můžete slyšet, co se děje uvnitř auta.

Zařízení zpravidla umožňují spolupráci s několika telefonními čísly a umožňují ovládání přes internet.

Mnoho alarmů tohoto typu má navíc zabudovaný modul GPS. Najít ukradené auto vybavené takovým alarmem bude trvat jen malou chvíli.

Samozřejmě to není 100% jisté řešení. Profesionální zloději automobilů mají v tomto případě také své vlastní metody, které mohou alarm zneškodnit. Ale dokáže to řádně zloději znepříjemnit a následně ho odradit od krádeže vašeho automobilu.

Další funkce autoalarmu

Na trhu existuje řada dalších funkcí, které mohou být vybaveny moderní autoalarmy. Za zmínku stojí několik z nich:

  • senzory
  • zavírání oken, střešní okno, zamykání centrálního zamykání
  • zámek startu motoru
  • samo zapnutí
  • takzvaná funkce paniky
  • funkce proti únosu

Senzory

Díky nim alarm reaguje na různé typy událostí. Za zmínku stojí několik typů senzorů:

  • pohyb (ultrazvuk)
  • gravitační senzor
  • tlakový senzor
  • polohový snímač
  • zvukový detektor

Snímač pohybu pracuje na základě ultrazvuku emitovaného v chráněném prostoru, například uvnitř automobilu. V okamžiku, kdy je rozbité okno a zlodějova ruka je uvnitř automobilu, ultrazvuk detekuje pohyb a aktivuje alarm. Instalace takového snímače se doporučuje lidem, kteří chtějí nejen chránit své vozidlo před krádeží, ale také vybavení uvnitř, např. Audiozařízení.

Pohybový senzor může být jedno nebo dvouzónový, pracující uvnitř i venku.

Senzor nárazu sleduje rázy a nárazy. Výstraha se spustí, jakmile dojde k nárazu do vozu. Při odpovídajícím nastavení citlivosti spustí i mírné klepnutí poplach. Použití takového řešení pomůže chránit auto před krádeží, a to nejen. Rovněž vás informuje o vandalismu a zvýší vaše šance na zadržení pachatelů.

Existují také snímače nárazu a pohybu, které kombinují výhody obou výše uvedených.

Gravitační senzor, známý také jako senzor tažení, tažení a náklonu. Zazní poplach, když se auto začne hýbat nebo je zvednuto. Odhodlaní zloději mají různé způsoby ovládání – jedním z nich je použití odtahovky. Gravitační senzor má proti těmto krádežím působit.

Detektor zvuku není nic jiného než mikrofon instalovaný uvnitř automobilu. Poplach se spustí při příjmu zvuku s určitou frekvencí, např. Rozbití skla. Doporučeno pro lidi žijící například v oblasti se zvýšenou krádeží autorádia.

Existují alarmy, které mohou pracovat s několika (dokonce třemi) různými senzory současně. Odborníci se však domnívají, že je lepší zvolit jeden senzor. Instalace příliš mnoha zařízení na jednu sběrnici může způsobit chyby v počítači vozidla.

Zavírání oken, střešní okno, zamykání centrálního zamykání

Výhody takového řešení není třeba ani vyjmenovávat. Výstražné zařízení si pamatuje, že všechny výše uvedené činnosti musí být provedeny před opuštěním vozidla. Díky instalaci takového alarmu zlodějem nejen usnadníte život, ale také se vyhnete nepříjemným překvapením, jako je mokré sezení, pokud necháte střešní okno otevřené a změní se počasí.

Zámek startování motoru

Alarm s touto funkcí zabrání spuštění motoru v době zapnutí nebo vydání příslušného příkazu (v případě ovládání modulu GSM).

Samočinné zapnutí

Velmi užitečná funkce. Představte si situaci: poté, co opustíte auto, aktivujete alarm a odejdete, ale vložením klíčů do kapsy omylem stisknete tlačítko, které zařízení vypne. Alarm nezůstane vypnutý. Pokud do určité doby (20–30 sekund) neotevřete dveře, alarm se znovu aktivuje.

Funkce paniky

Hodí se v různých situacích. Jediným tlačítkem můžete aktivovat poplach, když například dostanete infarkt za volantem nebo když vás někdo napadne na semaforech a pokusí se unést vaše auto. Tímto způsobem upoutáte pozornost ostatních účastníků silničního provozu. Poplach proto může zabránit únosu automobilu, ale také zachránit životy.

Funkce proti únosu

Jak název napovídá, má chránit vozidlo před únosem společně s majitelem. Stisknutím tlačítka skrytého na místě známém majiteli se po ujetí určité vzdálenosti motor zablokuje. V řízení nebude možné pokračovat. Tato funkce se doporučuje majitelům drahých automobilů, které mohou být odcizeny.

Cena autoalarmu

Náklady na nákup nejjednoduššího zařízení pouze s poplašnou sirénou a uzamčení centrálního zámku by neměly překročit cenu kolem 600 Kč s DPH. Pokud však chcete autoalarm kompatibilní s různými typy senzorů, cena autoalarmu se zvýší i na více než 1 200 Kč včetně DPH. Pokud chcete modely, které se dají jednoduše připojit na sběrnici CAN BUS, pak počítejte s cenovkou, která se pohybuje od 3 000 Kč do 5 000 Kč s DPH. Nad cenovku 5 000 Kč s DPH si zakoupíte alarmy, které nabízejí mnoho dalších funkcí jako je GPS modul, GSM modul a mnoho dalšího. Pokud vám ani toto nestačí, pak se může cena autoalarmu vyšplhat i na 10 000 Kč s DPH a více.

Při nákupu autoalarmu stojí za to rozhodnout se o jeho okamžité instalaci certifikovaným odborníkem. Nezávislé, nešikovné pokusy o instalaci zařízení mohou mít fatální následky – včetně poškození počítače nebo spálení částí elektrické instalace. Dobře namontovaný autoalarm nemůže ovlivnit negativně činnost počítače ve vozidle. Rovněž by měl poskytovat stejné zabezpečení i poté, co palubní počítač vyměnili zloději. Nejbezpečnější je zakoupit autoalarm společně s instalací. Pak vám bude zaručena funkčnost autoalarmu a instalace od stejného subjektu.

Autoalarmy: Alarmy do auta a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový autoalarm pro zabezpečení vašeho vozu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového autoalarmu pomohli a vy teď budete mít váš automobil již navždy v bezpečí před kriminálníky.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového autoalarmu zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé alarmy do auta a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem autoalarmu. Dozvíte se tam také, který autoalarm je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

TIP: Podívejte se také na výběr kamer do auta.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat