Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Test + výběr 10 nejlepších vaflovačů + Jak vybrat vaflovač

Vafle je lahodný moučník, který když zakusíte, tak mu již nemůžete odolat. A jak si ho udělat doma? Vafle vám připravá domácí spotřebič jménem vaflovač. Pokud máte rádi sladkou snídani a chcete mít každé ráno čerstvé vafle, pak je vaflovač pro vás skvělou volbou. Vaflovač vám připraví perfektní vafle během pár okamžiků. A velikou výhodou vaflovače je, že je velmi cenově dostupný.

Na našem trhu můžete vybírat z mnoha modelů vaflovačů a výběr nemusí být úplně jednoduchý. Objevíte mnoho modelů s různými parametry. Výrobci si dávaji často záležet na vzhledu vaflovače a pokud máte rádi hezký design, určite si vyberete takový model, který perfektně padne do vaší kuchyni. Hezkým vaflovačem se můžete pochlubit vaší návštěve a pohostit je tak výbornými čerstvými vaflemi.

S nákupem vhodného vaflovače vám pomůže tento článek. Zaměřili jsme se na nejdůležitější parametry, které při výběru nesmíte opomenout. S námi vyberete vaflovač, který bude přesně vyhovovat vašim konkrétním požadavkům. Díky tomuto článku si budete moc již brzy dopřát výborné čerstvé vafle upečené ve vašem novém přístroji. V tomto článku najdete přehledný test vaflovačů.

Nejlepších 10 modelů vaflovačů

V této přehledné tabulce jsme pro vás vybrali 10 nejlepších modelů vaflovačů, které jsou dostupné na našem trhu. Modely jsme vybírali podle hodnocení zákazníku. Pro tvorbu této tabulky jsme udělali důkladné analýzy mnoha modelů. V tabulce jsou zobrazeny nejdůležitější parametry. Každý parametr si můžete jednoduše seřadit podle sebe, takže záleží na vás, který parametr preferujete. Můžete si tak například seřadit vaflovače podle ceny.

NázevVzhledKolik vaflí připravíTvar plotýnkyPříkon (W)Nastavení teplotyOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Severin WA 2103 vaflovač Severin WA 21034srdcový1200Ano587Zobrazit v obchodech
Domo DO 9136 vaflovač Domo DO 91362obdélníkový1000Ano1389Zobrazit v obchodech
Tristar WF-2195 vaflovač Tristar WF-21952obdélníkový1000Ano601Zobrazit v obchodech
Concept VF 3040 vaflovač Concept VF 30402obdélníkový1000Ne566Zobrazit v obchodech
Clatronic WA 3491 vaflovač Clatronic WA 34914srdcový1200Ano469Zobrazit v obchodech
Domo DO 9047 vaflovač Domo DO 90472obdélníkový1400Ano1149Zobrazit v obchodech
Concept VF 3030 vaflovač Concept VF 30302obdélníkový700Ne399Zobrazit v obchodech
Graef WA 80 vaflovač Graef WA 805srdcový1200Ano2990Zobrazit v obchodech
Rohnson R-268 vaflovač Rohnson R-2685srdcový1200Ano499Zobrazit v obchodech
Dezal 301.7 vaflovač Dezal 301.74čtvercový1300Ne1854Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů vaflovačů.

Jak vybrat vaflovač

Vaflovač nám může svým vzhledem připomínat velice podobný přístroj a to toustovač. Nicméně se jedná o odlišný spotřebič.

Pojďme se podívat na to, na jaké parametry narazíte u různých modelů, ať víte, který model je pro vás ideální.

Mezi důležité parametry při výběru patří funkce spotřebiče, velikost vafle, příkon, plotýnky a pár dalších, na které se podíváme v následující části našeho článku o výběru vaflovače.

Typ vaflovače

Prvním parametrem, na který se zaměříme, je typ vaflovače. Typ vaflovače je důležité rozlišovat podle toho, co vše má váš vaflovač umět. Při výběru vaflovače se setkáte se dvěma typy. Setkáte se s klasickým vaflovačem a s přístrojem, který je 3v1. Multifunkční vaflovač 3v1 vám připraví nejen vafle, ale i tousty a některé modely umí i grilovat zeleninu a můžete si do nich zakoupit i více plotýnek, které se dají jednoduše měnit.

Samostatný vaflovač

Prvním typem je model, který má pouze jednu funkci a to upečení vaflí. Samostatný vaflovač je vybaven pouze plotýnkou, na které vyrobíte vafli. Nic více toho tento model nezvládne. Jedná se o velice jednoduchý přístroj.

Multifunkční toustovač 3v1

Dále narazíte na našem trhu na přístroje, které mají schopnost multifunkčního přístroje. Jedná se vlastně o 3 přístroje v 1. Protože na tomto modelu připravíte jak vafle, tak vyrobíte i tousty a můžete na nich i grilovat. Tyto přístroje vypadají jako toustovače a zvládnou tvorbu více pokrmů naráz. Výhodou je, že si u nich můžete plotýnky měnit. Nevýhodou může být o něco vyšší cena.

K těmto modelům můžete zakoupit i dodatečné plotýnky, takže si můžete z nich udělat doopravdy multifunkční přístroj, ve kterém uděláte i muffiny, donuty nebo je můžete použít i na přípravu různých slaných jídel a pokrmů.

Počet a tvar vaflí

Další faktor, podle kterého se můžete řídit, je počet a velikost vaflí. Před výběrem vaflovače byste si měli rozmyslet, jak velké (vysoké) vafle chcete tvořit. Velikost záleží od vašich osobních preferencí. Jak vysoké jsou vafle záleží od toho, kolik prostoru má daný vaflovač.

Pak je důležité myslet také na počet vaflí a to záleží od velikosti vaší rodiny. Záleží tedy na počtu, pro kolik lidí budete vafle tvořit. Ve větších vaflovačích můžete vytvořit více vaflí a u některých modelů dokonce až 8 vaflí.

Setkáte se také s několika tvary vaflí. Existují vaflovače, u kterých si můžete vybrat tvar vaflí. Nejčastěji si můžete vybrat tvar ve tvaru srdíčka, obdélníkovou vafli nebo kulatou vafli. Nejčastěji se setkáte s obdélníkovými vaflemi.

Model podle počtu vaflí

  • Vaflovač na 1 vafli – umí vyrobit pouze jednu vafli. Tyto vaflovači mají pouze dvě mřížky, které se přiklopí a v tomot vaflovači vyrobíte pouze jednu vafli.
  • Dvojité vaflovače – S tímto typem vyrobíte 2 vafle naráz. Je ideální pro větší počet lidí. Pokud tedy máte v domácnosti více lidí, volte tento typ přístroje.
  • Více vaflí – Existují modely, které umí vyrobit klidně 4, 6 nebo 8 vaflí. Vše záleží jen na vašem rozpočtu a kolik vaflí preferujete.

Materiál vaflovače

Jedním z parametrů je také materiál a konstrukce daného modelu vaflovače. Většinou bývá vyroben ze dvou různých materiálů. Lze si vybrat modely vyrobené z nerezu nebo z plastu. Nerezový materiál má dobrý vzhled a má také lepší tepelné vlastnosti a mnohem déle vydrží než plast. Argumentem proti nerezovému materiálu může být jeho vyšší cena. U levných modelů se setkáte především s plastovým materiálem.

Povrch pečících plotýnek

Další parametr, na který je nutné hledět, je jaký povrch mají pečící plotýnky. Materiál u pečících plotýnek je důležitý hlavně z toho důvodu, aby se vám vafle nepřipekly a nespálily. Materiál ovlivňuje i to, jak se dá vaflovač lehce umýt. Také myslete na to, zda se dají plotýnky dát do myčky. To bývá prakticky u všech modelů výrobcem uvedeno.

Povrch pečících plotýnek by měl být hlavně nepřilnavý. Dobrý materiál se nepoškrábe a vydrží dlouho. Nejčastěji bývají plotýnky vyrobeny z teflonového materiálu. U teflonové plotýnky jí musíte věnovat o něco větší pozornost a pečlivost. Na teflon nesmíte používat žádné ostré a kovové nástroje, protože ho tím můžete poškrábat a tak znehodnotit jeho nepřilnavost. O teflonové plotýnky je nutné se starat s citem, abyste ho nijak nepoškrábali.

Vzhled

Vaflovač je tím přístrojem, který budete využívat často. Proto byste neměli zapomínat ani na jeho vzhled a to především, když ho budete mít trvale u místěného na vaší kuchyňské lince. Vzhled modelu hlavně ovlivňuje jeho materiál. Vaflovač bývá vyroben z plastu nebo nerezového materiálu. U vzhledu modelu nezapomínejte ani na nožičky modelu. Ty zajistí lepší stabilitu a nebude se na vaší pracovní ploše vaflovač nijak klouzat.

Rozměry přístroje

Dalším faktorem jsou rozměry vaflovače. Nejprve si rozmyslete, kde budete váš vaflovač skladovat a podle toho si vyberte rozměry konkrétního modelu vaflovače. Můžete si zakoupit modely, které se dají skladovat na výšku i naležato. Dále nezapomínejte na to, jak dlouhý má vaflovač přívodní kabel. Změřte si, jak daleko máte zásuvku, aby do ní došáhl kabel z přístroje.

Příkon vaflovače

Dalším parametrem je příkon vaflovače. Příkon se udává ve Wattech (zkratka W) a určuje nám, kolik elektrické energie vaflovač během pečícího procesu spotřebuje. Příkon dost často ovlivňuje výkon daného přístroje. Díky většímu příkonu budete mít mnohem rychleji připraveny vaše vafle.

Myslete na to, že s vyšším příkonem spotřebujete více elektrické energie, což se promíta ve vyšších nákladech na elektřinu.

U levnějších modelů se setkáte s příkonem, který má hodnotu kolem 800 W až 1000 W. Setkáte se i se značně výkonnějšími modely, které vám udelají vafle rychlostí blesku.

Funkce vaflovače

Vaflovač má hlavní funkci a to přípravu vaflí. Ale u pokročilejších a dražších modelů se můžete setkat s řadou přídavných funkcí, které vám ulehčí práci. Můžete se setkat s různými funkcemi, jako jsou indikátory, ochrana proti přehřátí, nastavení teploty, zámek víka a izolovná rukojeť.

S jakými funkcemi se setkáte u různých modelů vaflovačů?

  • Termostat – Díky termostatu nastavíte teplotu. Umožní vám to nastavit požadovanou teplotu pro tvorbu vaší vafle a můžete to využít při použití různých receptů.
  • Indikátor – Světelný indikátor vás informuje o tom, zda jsou plotýnky dostatečně rozehřáty a zda už na nich můžete začít připravovat vafle.
  • Bezpečnostní zámek u víka – Díky této funkci uzavřete váš vaflovač napevno a nelze ho během přípravi vaflí otevřít. Má především bezpečnostní funkci.
  • Rukojeť s izolací – Izolovaná rukojeť je speciálně upraven tak, abyste se nemohli od této rukojeti popálit a zabraňuje rozpálení rukojeti.
  • Ochrana proti přehřátí – Jedná se o bezpečnostní pojistku, která zabrání přehřání celého přístroje. Zabrání tak nežadoucím účinkům a to především vzniku požáru. Když by se přístroj náhodou přehřál, tak ho pojistka sama vypne.

Cenový rozpočet

Před nákupem je důležité si připravit to, jak velký budete mít rozpočet na koupi nového vaflovače. Vaflovač nepatří mezi drahé spotřebiče a tyto přístroje jsou velice cenově dostupné a může si je koupit prakticky každý.

Můžete si zakoupit i dražší modely, které mají přednosti jako je dokonalý design nebo více užitečných funkcí.

Cenová hladina 500 – 1000 Kč

V této cenové kategorii si koupíte nejlevnější modely a úplně ten nejlevnší model stojí kolem necelých 400 Kč. Koupíte si produkt, který má hlavní účel a to připravit vafle. A tento úkon zvládnou i ty nejlevnější modely. Čekejte u nich však o něco levnější materiály a nižší příkon, takže budou vafle péct o něco déle.

Cenová hladina od 1000 – 3000 Kč

V této hladině zakoupíte vaflovače, které mají už řadu funkcí a můžou se honosit i pěkným designem, který vám rozhodně neudělá ostudu. Bez problému v této cenové hladině najdete modely s vyšším příkonem, které zvládnou připravit vafle během chvilky. Tyto vaflovače bývají vyrobeny z kvalitních materiálů a s nepřilnavými plotýnkami.

Cena 3000 Kč a více

Zde si vyberete vafloveče, které jsou vhodné i pro náročné uživatele. Pokud potřebujete vyrobit hodně vaflovačů nebo velice rychlou přípravu, najdete vhodné modely v této cenové kategorii.

Příkon je kolem 2 000 W a více. V této cenové kategorii zakoupíte i multifunkční přístroje, které toho zvládnou mnohem více než jen přípravu vaflí.

S investicí více jak 5 000 Kč můžete očekávat vysoce kvalitní materiály a unikátní vzhled. Můžete zakoupit i přístroje zvano grofovače, do kterých můžete přidávat různé přísady a to vám ulehčí přípravu různých vaflí.

Závěrem

V tomto článku jsme si popsali, jak si nejlépe vybrat ideální model vaflovače. Řekli jsme si o nejdůležitějších parametrech, jako je typ přístroje, velikost modelu, materiál plotýnek a cenové rozpětí daných modelů. V naší tabulce jsme vám ukázali nejlepších 10 modelů vaflovačů.

Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem toho nejlepšího modelu a vyberete si tak nejlepší vaflovač, který vám bude fungovat po mnoho let bez jediné závady.

Z vaflovače se stane váš nejlepší pomocník do kuchyně a vaší domácnosti. Vaflovač si oblíbíte nejen vy, ale i vaše děti nebo známí, kteří k vám přijdou na návštěvu. S vhodným vaflovačem si vždy připravíte tu nejlepší snídani a vaflovače jsou vhodné pro všechny milovníky sladkých pokrmů.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4.7]

Mohlo by vás také zajímat