Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Výrobníky ledu

Milujete nápoje s ledem? Coca-Cola, Kofola, Fanta nebo dokonce i jen obyčejná voda s ledem chutná mnohem lépe. Led si můžete vyrobit v mrazáku, ale to není moc pohodlné. Musíte led dát zamrazit na několik hodin a pak ho máte málo. Ale dnes již existuje řešení a to se jmenuje výrobník ledu.

Výrobník ledu je kuchyňský pomocník, který je velmi užitečný zejména v letních měsících, kdy teploty dosahují velmi vysokých hodnot. Díky výrobníku ledu si zvládnete připravit ledové kostky do pár sekund.

V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat výrobník ledu. Na trhu je mnoho různých modelů a ty mají různé specifikace. Zde se podíváme na všechny důležité informace o výrobnících na led.

Výběr 10 nejlepších výrobníků ledu

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali těch 10 nejlepších modelů výrobníků ledu, které jsou dostupné na našem trhu. Jak jsme tyto modely vybírali?

Vybrali jsme je podle dostupných recenzí od jejich uživatelů. Porovnali jsme modely v mnoha různých e-shopech včetně jejich hodnocení a vybrali vám tak ty nejlepší výrobníky na led.

Modely výrobníků ledu jsme seřadili do přehledné tabulky, která je níže. Výrobníky ledu si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud preferujete například nízkou cenu, můžete si seřadit modely podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledObjem nádoby na vodu (v litrech)Výkon za 24 hPříkon (W)DisplejHmotnost (v kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Guzzanti GZ 120Výrobník ledu Guzzanti GZ 1202,112 kg150Ne9,34185Zobrazit v obchodech
Clatronic EWB 3526Výrobník ledu Clatronic EWB 35262,215 kg150Ne10,53599Zobrazit v obchodech
Camry CR 8073Výrobník ledu Camry CR 80732,212 kg-Ne112999Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 121Výrobník ledu Guzzanti GZ 1211,110 kg120Ne7,93389Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 122Výrobník ledu Guzzanti GZ 1222,212 kg100Ne9,24268Zobrazit v obchodech
Klarstein Ice Volcano 2 GBVýrobník ledu Klarstein Ice Volcano 2 GB212 kg-Ano11,26299Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 123Výrobník ledu Guzzanti GZ 1233,213 kg120Ano10,44790Zobrazit v obchodech
Klarstein LannisterVýrobník ledu Klarstein Lannister1,110 kg-Ano6,43499Zobrazit v obchodech
Gorenje IMC1200BVýrobník ledu Gorenje IMC1200B2,212 kg120Ne9,74499Zobrazit v obchodech
Domo DO9200IBVýrobník ledu Domo DO9200IB2,112 kg120Ne9,34499Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení výrobníků ledu od jejich uživatelů.

Jak vybrat výrobník ledu

Je dobré mít led vždy po ruce. Studený nápoj nemusíte pít jen ve velikých vedrech, ledový nápoj chutná skvěle vždy. Pokud vaše lednička neumí vyrobit led a nebaví vás si vytvářet vlastní led v mrazáku, pak je pro vás skvělou volbou výrobník ledu.

V této části článku se zaměříme na to, jak vybrat ten nejlepší model výrobníku ledu, který splní vaše požadavky. Žádné dva modely výrobníků ledu nejsou stejné, každý výrobník ledu může mít rozdílné parametry. Proto se zde podíváme zde na důležité parametry výrobníků ledu a další zajímavé informace. Zaměříme se na specifikace jako je příkon, nádoba, kapacita a další.

Typy výrobníků ledu

Výrobníky ledu můžeme rozdělit na dva typy a to podle technologie chlazení. Pojďme se na jednotlivé typy chlazení u výrobníků ledu podívat ať víte, který typ výrobníku si máte vybrat.

Výrobníky ledu s chlazením pomocí vzduchu

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o modely, které jsou chlazené vzduchem. Chlazení vzduchem funguje tak, že přístroj získává vzduch z prostoru kolem sebe pomocí ventilátoru a kompresoru.

Tato technologie chlazení je oblíbená, protože nepotřebuje vodu a provoz je tak výrazně levnější. Jelikož se používá vzduch, budete muset o výrobník ledu více pečovat, protože může dojít k zanášení a přístroj poté může ztrácet chladící výkon.

Vzduchem chlazené výrobníky ledu jsou populárnější než vodou chlazené stroje, protože mohou být levnější na provoz ve většině lokalit. Jsou také energeticky účinnější než vodou chlazené stroje, a proto jsou pro životní prostředí šetrnější.

Jednou z výzev u vzduchem chlazených výrobníků ledu je to, že vzduch, který je nasáván skrz stroj za účelem ochlazování kondenzátoru, díky tomu přivádí vzduchem kontaminující látky, jako je mastnota a různé nečistoty včetně prachu.

V kuchyních může docházet k tomu, že se bude mastnota lepit na lopatky ventilátoru a kondenzátorové cívky a následně se na tuky přilepí prach a různé další nečistoty, které se snadno lepí na tuky. To vytváří na kondenzátoru izolační vrstvu, což znamená, že kondenzátor nemůže přenášet vytvořené teplo do okolního vzduchu, což má za následek nižší produkci ledu a potenciální poškození zařízení.

Vzduchem chlazené ledové přístroje fungují nejlépe v čistých prostředích s řízenou teplotou (například klimatizované místnosti). Při použití v horkém prostředí již teplý vzduch procházející přes kondenzátorové cívky neodvádí tolik tepla a tím dochází k menší produkci chladnější vzduchu, čímž se zpomalí rychlost, jakou může stroj následně produkovat led. V uzavřeném prostoru se recirkulující horký vzduch dále zahřeje. Díky tomu může dojít k přehřátí přístroje a k jeho následnému vypnutí.

Pravidelný provoz vzduchem chlazeného výrobníku ledu v teplém prostředí může vést k přepracované chladící jednotce a zkrácení životnosti přístroje.

Výrobníky ledu s chlazením pomocí vody

Vodou chlazené výrobníky ledu používají vodu k přenosu tepla ze stroje místo vzduchu. U těchto přístrojů jsou vodní cívky podél cívek kondenzátoru. Cívky kondenzátoru uvolňují teplo do vody a horká voda odtéká z jednotky, odvádí teplo ze systému a umožňuje mu se ochlazovat.

Vodou chlazené stroje na výrobu ledu se nejčastěji používají v oblastech, kde je obtížné regulovat teplotu. Jak je uvedeno výše, výkon vzduchem chlazeného výrobníku ledu je značně ovlivněn teplotou okolního vzduchu, kde vodou chlazený přístroj není závislý na okolním vzduchu, aby odváděl teplo. To umožňuje tomuto typu fungovat ve vyšších teplotách bez snížení chladícího výkonu přístroje na výrobu ledových kostek.

Problémem u vodou chlazeného výrobníku ledu bývá obvykle jejich spotřeba vody. Výrobníky ledu chlazené vodou obvykle potřebují 5krát více vody než zařízení chlazené vzduchem, aby vytvořily stejné množství ledu.

Který typ výrobníku ledu tedy zakoupit?

Vzduchem chlazený výrobník ledu si zakupte tehdy, když:

 • Nemáte v místnosti, kde ho budete používat, příliš vysoké teploty.
 • Ve vaší místnosti není vysoký obsah prachu ve vzduchu.
 • Budete ochotni pravidelně výrobník ledu čistit.
 • Chcete ušetřit za vodu.

Kdy si zakoupit vodou chlazený výrobník ledu?

 • Výrobník ledu chlazený vodou si vyberte pokud žijete ve místě, kde je levná cena vody a energií.
 • Výrobník ledu chlazený vodou si vyberte pokud budete používat výrobník ledu v místnostech, kde jsou značně vysoké teploty.

Výrobníky ledu a jejich vzhled

Vzhled výrobníku ledu nám ovlivňují i použité materiály. A jelikož budete mít v kuchyni výrobník ledu po mnoho času, je dobré se zaměřit i na jeho vzhled.

Vzhled výrobníku ledu se odvíjí především od vašich osobních preferencí. Výrobníky ledu jsou vyráběny buď s plastovým nebo nerezovým povrchem. Nerezový materiál bývá obvykle stylovější. Naopak u plastového zboží si můžete vybírat z různých barev u daného produktu výrobníku ledu.

Materiál pláště výrobníku ledu

Můžete si vybírat z těchto materiálů:

 • Plastový výrobník ledu – Můžete si vybírat z různých barev a barevných kombinací.
 • Nerezový výrobník ledu – Nerezový materiál má hezký vzhled. Je lesklý a má vyšší odolnost než plast. S nerezovým materiálem se setkáte hlavně u dražšího zboží.

Výrobník ledu a příkon

Příkon je dalším parametrem na který je dobré se při výběru vhodného produktu zaměřit. Hodnota příkonu nám totiž určí, kolik elektrické energie bude daný výrobník ledu potřebovat pro tvorbu ledu. Příkon se udává ve Wattech (W).

Nejčastěji se setkáte u naprosté většiny výrobníků ledu s příkonem kolem 150 Wattů. Což není nijak obrovský příkon. Na výrobníky ledu je to velmi dobrá hodnota a většina zákazníků by čekala, že výrobník ledu bude mít mnohem vyšší příkon.

Čím vyšší příkon bude mít daný přístroj na výrobu ledu, tím rychlejší bude jeho příprava ledu díky vyššímu výkonu.

Výrobník ledu a nádoba na vodu

U každého nejen domácího výrobníku ledu je nádobka na vodu. Ta se u každého modelu může lišit a také se bude lišit podle toho, jaký typ výrobníku na led si vyberete. Čím větší bude kapacita nádoby na vodu, tím i větší bude celý přístroj a zároveň to ovlivní i hmotnost přístroje u plné nádoby. Pokud bude kapacita nádoby na vodu příliš malá, budete muset vodu dolévat mnohem častěji.

Kapacita nádoby na led

Tato specifikace vám řekne, jaké množství ledu je nádoba na led schopna pojmout najednou. Většinou výrobci výrobníků ledu udávají hmotnost dané nádoby v kilogramech. Čím větší hmotnost, tím více kostek ledu se do ní vejde.

Pro ty, kteří se obávají přeplnění nádoby na led, je zde dobrá zpráva. Většina modelů je vybavena systémem ochrany proti přeplnění nádoby díky kterému se výrobník ledu zastaví, jakmile bude vaše nádoba na led plná.

Výrobník ledu a jeho hmotnost

Pokud budete chtít přístroj často přenášet, pak pro vás hmotnost hraje také klíčovou roli. Hmotnost výrobníků ledu bývá nejčastěji kolem 10 kg.

Rychlost výroby ledu

Rychlost výroby ledu je velmi důležitým parametrem u všech výrobníků ledu. Tento parametr bude nejspíše ten hlavní, který vás bude zajímat.

Důležité příslušenství a funkce u výrobníku ledu

Výrobník ledu stejně jako ostatní domácí spotřebiče přináší mnoho užitečných funkcí a vyberete si i modely se zajímavým příslušenstvím. Tyto funkce a příslušenství vám mohou zpříjemnit jeho používání.

S jakými funkcemi a příslušenstvím se nejčastěji setkáte u dostupných výrobníků ledu?

 • Časovač – Časovač je velmi užitečnou funkcí. Můžete si nastavit dobu, kdy chcete mít kostky ledu připravené. Stačí jen přijít z práci a dát si do nápoje kostky ledu.
 • Indikátory – Přístroje na tvorbu ledu mohou být vybaveny různými indikátory. Ty vás budou informovat o aktuálním stavu.
 • Displej – Displej je užitečným příslušenstvím. Uvidíte na něm různé funkce a aktuální stav. Pokud je displej zároveň podsvícený, uvidíte na něj i za zhoršených světelných podmínek.
 • Lopatka – Lopatka na led je příslušenství, které vám ulehčí práci. Jednoduše naberete led lopatkou, která je na nabírání ledu určena.

Cena výrobníku ledu

Na trhu existují různé cenové kategorie výrobníků ledu. Abyste věděli kolik peněz je dobré investovat do nového přístroje, podíváme se zde na jednotlivé cenové kategorie. Povíme si, co tyto cenové kategorie nabízí a jak kvalitní modely jsou za tuto cenu.

Nejlevnější modely výrobníků ledu s cenou do 4 000 Kč

Co naleznete v nejlevnější cenové kategorii? Naleznete zde nejlevnější modely výrobníků ledu. Tyto modely jsou vhodné do domácnosti a pro nenáročné uživatele. Není zde tolik široký sortiment u jako dražší cenové kategorie. V této kategorii naleznete modely od značek Clatronic, Camry, oneConcept a další.

Zlatá střední cesta: Cenová kategorie od 4 000 Kč do 6 000 Kč

Modely v této cenové kategorii nabízejí více funkcí. Rychlost výroby je také o něco rychlejší. Stále se zde jedná o převážně domácí přístroje, které si umístíte na kuchyňskou linku a jsou snadno přenosné. Většina výrobníků ledu v této kategorii je chlazená vzduchem.

Cena od 6 000 Kč do 10 000 Kč

Co nabídne cenová kategorie od 6 000 Kč do 10 000 Kč? Tato kategorie vám nabídne velmi hezké výrobníky ledu. Lze si zde vybrat výrobníky ledu, které jsou velmi výkonné a led vám dokáží připravit velmi rychle. Vyberete si zde modely také i s větším objemem.

Nejdražší výrobníky s cenou nad 10 000 Kč

Kategorie s cenovkou nad 10 000 Kč nabídne velmi výkonné stolní i samostatné výrobníky ledu nebo i přístroje pro profesionální použití. Vyberete si zde ty nejvýkonnější výrobníky ledu s velikým objemem. Ty nejdražší modely mohou stát i více jak přes 90 000 Kč s DPH.

Dostupné značky výrobníků ledu

Na trhu je celá řada dostupných značek výrobníků ledu. Které to nejčastěji jsou?

Nejčastěji si na trhu vyberete z těchto značek výrobníků ledu:

 • Výrobníky ledu Guzzanti
 • Výrobníky ledu Gorenje
 • Výrobníky ledu Klarstein
 • Výrobníky ledu Simag
 • Výrobníky ledu Gastroback
 • Výrobníky ledu Clatronic
 • Výrobníky ledu Camry
 • Výrobníky ledu Spacematic
 • Výrobníky ledu NORDline

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat výrobník ledu. Zaměřili jsme se na nejlepší modely a důležité parametry. Doufáme, že jsme vám pomohli vybrat ten nejlepší model výrobníku ledu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat