Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Odvlhčovače vzduchu


Odvlhčovač vzduchu je zařízením, které by se mělo používat v místnostech, kde je značně zvýšená vlhkost vzduchu. To platí zejména pro místnosti, ve kterých máme vybavení citlivé na vlhkost – například elektroniku či jiná zařízení. Zvýšená vlhkost také může způsobovat plísně, které nejsou vůbec vhodné pro naše zdraví a mohou být až nebezpečné. Zvýšená vlhkost může taky přispívat k různým alergiím či jiným onemocněním dýchacího ústrojí.

Víme, že nalezení správného modelu je velmi časově náročné, a proto jsme připravili stručné shrnutí těch nejlepších produktů dostupných na našem trhu pro odvlhčení vzduchu. Podíváme se zde také na to, jak vybrat nejlepší odvhlčovač vzduchu.

Odvlhčovač vzduchu je vlastně opačným přístrojem od zvlhčovače vzduchu. Přístroje sice vypadají podobně, ale mají opačný účinek.

Nejlepší odvlhčovače vzduchu

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších odvlhčovačů vzduchu. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků, kteří si tento produkt zakoupili. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky, kterou si můžete seřadit podle vašich preferencí. Tyto odvlhčovače vzduchu si můžete seřadit podle vašich preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak co nejlevnější produkt dostupný na trhu.

NázevVzhledHlučnost (v dB)VýkonObjem nádržky v litrechOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Concept OV1000 Perfect AirOdvlhčovač vzduchu Concept OV1000 Perfect Air480,6 l / 24 h1,52499Zobrazit v obchodech
Rohnson R-9610Odvlhčovač vzduchu Rohnson R-96103710 l / 24 h23129Zobrazit v obchodech
Noaton DF 4114Odvlhčovač vzduchu Noaton DF 41143614,7 l / 24 h23680Zobrazit v obchodech
SILVERCREST SLE 320 D5 LidlOdvlhčovač vzduchu SILVERCREST SLE 320 D5 Lidl?20 l / 24 h6,53999Zobrazit v obchodech
Concept OV1000 Perfect AirOdvlhčovač vzduchu Concept OV1000 Perfect Air480,6 l / 24 h1,52499Zobrazit v obchodech
ROHNSON R-9612Odvlhčovač vzduchu ROHNSON R-96123712 l / 24 h24590Zobrazit v obchodech
Noaton DF 4123 HEPAOdvlhčovač vzduchu Noaton DF 4123 HEPA4624 l / 24 h4,55590Zobrazit v obchodech
Sinclair CFO-16POdvlhčovač vzduchu Sinclair CFO-16P3816 l / 24 h2,55290Zobrazit v obchodech
HAUSER DH-400Odvlhčovač vzduchu HAUSER DH-400400,4 l / 24 h21147Zobrazit v obchodech
ROHNSON R-9616 IonicOdvlhčovač vzduchu ROHNSON R-9616 Ionic3714,4 l / 24 h55248Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení odvlhčovačů vzduchu od jejich uživatelů.

Nejlepší odvlhčovače vzduchu podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání odvlhčovačů, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Recenze a popis nejlepších odvlhčovačů vzduchu

Bojujete s nadměrnou vlhkostí v bytě? Plánujete využití prostoru v domě pro sušárnu? Nebo možná máte revma, alergii nebo astma? Pokud ano, nákup odvlhčovače pro vás bude zřejmě dobrou volbou. Najít dobrý a levný model není vůbec snadné. Následující hodnocení, popis a recenze by vám v tom měly pomoci.

Stadler Form Albert Little

odvlhčovač vzduchu Stadler Form Albert Little

Prvním modelem odvlhčovače v našem srovnání je Stadler Form Albert Little. Je to zařízení, které vypadá velmi elegantně a přívětivě pro všechny uživatele. Provoz tohoto odvlhčovače není vůbec hlučný – jeho provoz generuje kolem 32 decibů. Díky tomu může běžet i v noci, protože nijak nenaruší váš spánek. Zařízení bude fungovat perfektně v místnostech o rozloze cca 30 m2.

Model je vybaven elektronickým řídicím systémem. Díky tomu je jeho ovládání velmi intuitivní a je snadné přizpůsobit zařízení vašim potřebám. Má vestavěný vlhkoměr, který bude informovat o stupni vlhkosti v místnosti u vás doma.

Tento odvlhčovač vzduchu má velmi užitečnou funkci, která bude sledovat bezpečnost a touto funkcí je sledování aktuální hladiny vody v nádrži. Pokud je nádrž plná, odvlhčovač se automaticky vypne.

Stojí za to dodat, že výrobce umožňuje připojit hadici, která bude použita k vypouštění vody. Tím můžete značně zvýšit účinnost a efektivitu tohoto zařízení. Tento produkt je hodnocen od zákazníků velmi pozitivně – zákazníci jsou s jeho nákupem velmi spokojeni.

Tento model odvlhčovače rozhodně doporučujeme. Na našem trhu ho naleznete skladem v mnoha e-shopech a lze ho zakoupit za cenu kolem 8 990 Kč s DPH.

Jak vybrat odvlhčovač vzduchu

Pokud jste se rozhodli zakoupit nový odvlhčovač vzduchu z důvodu zvýšené vlhkosti ve vaší místnosti, pak přijdete na to, že výběr nemusí být úplně jednoduchý. Na trhu je dostupných mnoho modelů, které mají rozdílné parametry a není jednoduché se mezi všemi těmito informacemi vyznat. Proto jsme pro vás připravili tuto část článku, kde se dozvíte o důležitých parametrech. Tyto parametry je výhodné znát před nákupem odvlhčovače vzduchu. V dnešní době nestačí zakoupit první model, který vám padne do oka. Je dobré si vybrat model, který vám bude vyhovovat přesně podle vámi preferovaných parametrů.

Kdy zakoupit odvlhčovač vzduchu?

V zásadě se jedná o zařízení, které se hodí do každé domácnosti se špatnou ventilací nebo vysokou vlhkostí. Rovněž stojí za zmínku, že existují určité prostory, kde odvlhčovač vzduchu musíme použít. Hladinu vlhkosti lze zkontrolovat pomocí speciálního zařízení, kterým je vlhkoměr, a pokud je vlhkost vyšší než 60%, měli bychom použít takové zařízení, kterým je odvlhčovač vzduchu. Na podzim a v zimě jsou prvním příznakem vysoké vlhkosti zapařená okna a balkonové dveře. V zimě je pro nás velmi obtížné zahřát byt či místnost při vysoké vlhkosti. Navíc to není vůbec příjemné.

Kromě toho se na dlaždicích a ve skříních objeví plíseň. Oděvy se suší déle a ovoce a zelenina se kazí rychleji. Kromě toho vysoká vlhkost nesvědčí některým rostlinám. Vysoká vlhkost v domě také může zhoršovat kašel nebo alergii.

Pokud máte jistotu, že ve svém obydlí máte vysokou vlhkost, pak je pro vás odvlhčovač vzduchu nutností a jeho nákupu se nevyhnete.

Typy odvlhčovačů

Existuje několik typů odvlhčovačů: kondenzační, absorpční a s granulemi. Jaké jsou vlastnosti těchto modelů a který z nich stojí za to si je vybrat? Zde uvádíme jejich klíčové vlastnosti.

Kondenzační odvlhčovač vzduchu

Kondenzační typ je vysoce účinný, ale nejlépe funguje v závislosti na teplotě a vlhkosti. Funguje nejlépe při vysokých teplotách – tzn. kolem 30 stupňů Celsia a vysoké vlhkosti kolem 80%. Takže pokud se problém s vlhkostí objeví během topného období v zimě, nebude tento typ pro vás tou nejlepší volbou, protože teplota v místnostech určitě není 30 °C. Na druhou stranu, když se v létě objeví vysoká vlhkost ve vaší domácnosti, je tento typ skvělou volbou, protože je v tu chvíli nejvíce efektivním řešením. Nevýhodou takových absorbérů vlhkosti je jejich velká velikost a hmotnost a závislost na teplotě okolí.

Absorpční odvhlčovač vzduchu

Absorpční odvlhčovače nejsou tak účinné, ale jejich provoz nezávisí na okolní teplotě a vlhkosti. Jsou proto vhodné pro lidi, kteří bojují s vlhkostí zejména v zimním a podzimním období. V létě je jejich použitelnost znatelně horší. Jejich výhodou je nízká hmotnost a vysoká praktičnost.

Odvlhčovač s granulemi

Odvlhčovač s granulemi je nejlevnější možností, a to jak při nákupu, tak i při samotném provozu. Taková zařízení však nejsou příliš účinná, fungují dobře pouze lokálně v malých místnostech. Budou perfektní, pokud se vám zamlžují okna nebo máte vysokou vlhkost v suterénu. Nezapomeňte však pravidelně měnit granule. Jedná se o nejméně efektivní typ tohoto zboží.

Výkon

Výkon je důležitou veličinou při výběru odvlhčovače vzduchu. Většinou se udává v litrech za hodinu. Pokud u zařízení takové informace nejsou k dispozici, většinou nestojí za to se na takové produkty vůbec zaměřovat.

Nezapomeňte také, že zřejmě zařízení s nejvyšším výkonem vůbec nepotřebujete. Je důležité si vybrat výkon odpovídající velikosti vaší místnosti.

Pro středně velké pokoje potřebujete produkt s výkonem 5 l/24 h. Pokud máte malý byt, vyberte si model, který má kapacitu 10 l/24 h. Pro velmi mokré koupelny doporučujeme odvlhčovače s kapacitou cca 10l/24 h. Pokud máte velký dům, budete potřebovat větší vybavení, nejlépe zařízení, které má výkon alespoň 20 l/24 h.

Zde musíme zdůraznit, že každý typ je k dispozici v jiném provedení. Největší kondenzační modely mají výkon od 10 l do 45 l / 24 h (při 30 stupních Celsia a vlhkosti cca 80%). V případě absorpčního typu je to však 4 až 20 l / 24 h. V případě typu s granulemi jsou to obvykle mnohem nižší parametry, které je často obtížné určit.

Vzduchový výkon

Dalším parametrem, který je důležitý při výběru nového odvlhčovače a určuje objem vzduchu, který může zařízení v daném čase vyschnout, je vzduchový výkon. Udává se v jednotce (m3 / h). Odvlhčovače vzduchu mohou mít průtok vzduchu v rozmezí od 100 m3 / h do 850 m3 / h.

Spotřeba elektrické energie

Kondenzační typ a absorpční typ odvlhčovače jsou obvykle napájeny z elektrické sítě. Příkon takového zařízení je obvykle od 200 Wattů do 850 Wattů. Hodně záleží na samotném výkonu zařízení. Rovněž je třeba zdůraznit, že v některých modelech není spotřeba energie konstantní – záleží na skutečné vlhkosti a teplotě. Výkonnější modely spotřebují mnohem více elektrické energie než ty levné s malým výkonem.

Kapacita kondenzační nádržky na vodu

Velikost kondenzační nádržky na vodu může být od 0,5 l do 8 l. Čím vlhčí a větší místnost, tím větší kondenzační nádržku budeme potřebovat. Některé modely mohou být vybaveny možností připojení hadice, která bude vodu odvádět. Takové modely ovšem bývají poměrně drahé.

Ovládání

Klasické modely odvlhčovačů jsou obvykle mechanicky ovládány na ovládací panelu, ale stále více se zavádějí moderní řešení, která zlepšují funkčnost zařízení. Jedním z nich je automatické elektronické ovládání. Tyto modely mají speciální automatické programy, které upravují výkon na relativní vlhkost. Dále je dobré, pokud je model vybaven dálkovým ovládáním. Občas se můžete setkat i s chytrým odvlhčovačem, který může být ovládán pomocí aplikace na vašem mobilu.

Funkce a příslušenství

Můžete si vybírat z mnoha dostupných funkcí a příslušenství. Výrobci stále více zavádějí zajímavé funkce, díky nimž bude zařízení fungovat mnohem jednodušeji například úplně bez naší kontroly. Díky tomu se mnohem snáze používá.

Mezi zajímavé funkce, které můžeme najít v odvlhčovačích patří tyto funkce.

  • Automatické vypnutí
  • Automatické restartování – obnoví činnost sušičky po výpadku elektrického proudu
  • Filtr na čištění vzduchu
  • Vlhkoměr – zařízení používané k řízení úrovně vlhkosti v místnosti. Díky tomu se odvlhčovač zapne, když je vlhkost vyšší
  • UV lampa – ničí bakterie a bakterie, schopnost vypouštět vodu
  • LCD displej – Na něm si zobrazíte různé důležité informace a dostupné programy pro odvlhčovaní.

Cena

Za kolik si pořídit odvlhčovač vzduchu? Kolik peněz investovat, nad tím si bude lámat hlavu zřejmě každý, kdo si chce zakoupit odvlhčovač vzduchu do své domácnosti. Odvlhčovače vzduchu si můžeme pro zjednodušení rozdělit na tři cenové kategorie. Pojďme se nyní podívat na to, co jednotlivé cenové kategorie vlastně nabízejí.

Cena do 6 000 Kč

Co lze očekávat od nejlevnější modelů odvlhčovačů, které jsou dostupné na našem trhu? Za cenu kolem 500 Kč s DPH si koupíte typ odvlhčovače s granulemi. Za cenu nad 2 000 Kč s DPH si lze vybrat elektrické odvlhčovače vzduchu. Tyto modely nabízejí dostačující výkon pro nenáročné uživatele a hodí se do menších místností. Nenalezneme zde široký výběr modelů, ani oslňující funkce. Očekávejte od nich základní funkčnost čímž je odvlhčování vzduchu ve vaší místnosti.

Cena od 6 000 Kč do 12 000 Kč

Tato cenová kategorie nabízí poměrně široký sortiment odvlhčovačů vzduchu. Zakoupíte si zde kvalitní modely, které jsou často doporučované zákazníky. U těchto modelů se setkáte i s různými filtry, které vám budou zároveň vzduch čistit a odvlhčovat. Jedná se tedy o kombinaci odvlhčovače a čističky vzduchu.

Cena nad 12 000 Kč

Za tuto cenu si zakoupíte velmi pokročilé modely. Zároveň zde naleznete i nejširší nabídku různých produktů. V této kategorii naleznete veliké odvlhčovače, které jsou určeny do velikých místností. Hodí se spíše pro průmyslové použití než do domácnosti.

Závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat vhodný odvlhčovač vzduchu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového odvlhčovače vzduchu pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model pro odvlhčování vzduchu, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Doufáme, že odteď budete mít ideální vlhkosti ve vaší domácnosti nebo v průmyslovém objektu. Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem odvlhčovače.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 3.9]

Mohlo by vás také zajímat