Menu Zavřeno

Čističky vzduchu: Test a výběr čističek vzduchu + Jak vybrat čističku vzduchu

Jak mít v místnosti naprosto čistý vzduch? V našich domácnostech máme mnoho prachu, pylů a bakterií o kterých ani nevíme a mohou dost často ovlivňovat naše zdraví.

To může způsobovat řadu nepříjemných obtíží pro každého z nás a to proto, že v místnosti trávíme naprostou většinu našeho času. Pokud máte alergii nebo chronické onemocnění, může vám s tím pomoci kvalitní čistička vzduchu. Ta dokáže vyčistit ovzduší v domácnosti od různých bakterií, virů, zápachů, vlasů a i nepříjemného prachu. A nepříjemností je, že tyto alergeny se nedají jednoduše dostat z místnosti klasickým větráním.

Na našem trhu je mnoho dostupných modelů čističek vzduchu a nemusí být jednoduché se v tomto množství zorientovat. Na internetu najdete při výběru řadu údajů, ve kterých není jednoduché se vyznat. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, který vám pomůže s tím, jak vybrat čističku vzduchu.

Při výběru se zaměříme na ty nejdůležitější parametry, které je nutné znát pro výběr toho nejlepšího modelu čističky vzduchu.

V našem článku se budeme věnovat všem nejdůležitějším parametrům. Podíváme se také na ceny jednotlivých modelů a co můžete očekávat za funkce v jednotlivých cenových hladinách od daného modelu čističky vzduchu.

Přinášíme pro vás také recenze těch nejlepších modelů čističek vzduchu a jejich hodnocení.

Čističky vzduchu si lidé nejčastěji kupují kvůli těmto důvodům

 • Snížení symptomů astmatu
 • Odstranění prachu
 • Zlepšení kvality vzduchu
 • Odstranění smogového znečištění
 • Odstranění chlupů z ovzduší od domácích mazlíčků
 • Eliminace kouře z cigaret
 • Odstranění pylu
 • Odstranění roztočů
 • Odstranění plísně
 • Senná rýmá
 • Snížení statické elektřiny v místnosti

Výběr 10 nejlepších modelů čističek vzduchu

Připravili jsme pro vás přehlednou tabulku 10 nejlepších čističek vzduchu. V této tabulce porovnáváme modely čističek vzduchu, které jsou nejlépe hodnoceny od zákazníků, kteří mají s nimi zkušenost.

Tabulka se dá jednoduše řadit podle vašich preferencí. Pokud tedy preferujete nejlevnější čističky vzduchu, můžete si seřadit tabulku od nejlevnějších modelů, které zároveň patří mezi ty nejlepší čističky.

Čistička vzduchuVzhledPříkon (W)Vzduchový výkon (m3/h)Doporučený prostor (m3)IonizátorFiltrHlučnost (v dB)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Ionic-CARE Triton X6Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 stříbrná126575AnoElektrostatický83490Zobrazit v obchodech
Philips AC3259/10Čistička vzduchu Philips AC3259/1060393285NeHEPA Filtr a karbonový-14999Zobrazit v obchodech
Winix WAC U300Čistička vzduchu Winix WAC U3003330165Anopředfiltr, aktivní uhlíkový filtr, True HEPA H13 a PlasmaWave266490Zobrazit v obchodech
Rowenta Intense Pure Air PU4010F0Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4010F03017035NeActive Carbon, HEPA, NanoCaptur454305Zobrazit v obchodech
Clean Air Optima CA-267Čistička vzduchu Clean Air Optima CA-2672,5-20AnoElektrostatický81355Zobrazit v obchodech
Winix ZEROČistička vzduchu Winix ZERO2,8462288Anopředfiltr, uhlíkový filtr, True HEPA H13, PlasmaWave277990Zobrazit v obchodech
Xiaomi Mi Air Purifier ProČistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro6650060NeUhlíkový695990Zobrazit v obchodech
Winix WAC U450Čistička vzduchu Winix WAC U4508492246Anopředfiltr, aktivní uhlíkový filtr, True HEPA H13, PlasmaWave278490Zobrazit v obchodech
Sencor SHA 8400WHČistička vzduchu Sencor SHA 8400WH55178100NeHepa, uhlíkový, UV lampa502590Zobrazit v obchodech
Sharp KC-A50EU WČistička vzduchu Sharp KC-A50EU W18306133AnoHEPA filtr, vodní filtr, karbonový filtr, předfiltr1612990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz „Zobrazit v obchodech“ budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů čističek vzduchu.

Po kliknutí na odkaz „Zobrazit v obchodech“ můžete porovnat ceny modelu v jednotlivých obchodech a vybrat si tak nejlepší nabídku.

Recenze 10 nejlepších modelů

Jak na tom jsou jednotlivé modely čističek? Pojďme si je trochu detailněji představit a řícti si o tom, jaké mají výhody a proč patří mezy ty nejlepší modely.

Recenze na nejlepší čističky vzduchu se intenzivně připravuje a měla by být dostupná co nejdříve. Chceme vám přinést ty nejlepší informace a ty nejkvalitnější recenze modelů.

Jak vybrat čističku vzduchu

Pro výběr nejlepší čističky vzduchu je důležité si nejprve uvědomit, pro jaký učel budete čističku vzduchu používat. Chcete si zmenšit symptomy alergie, astmatu, eliminiovat kouř z cigaret nebo odstranit prach ze vzduchu ve vaší mistnosti? Nebo si jen chcete zlepšit ovzduší ve vaší domácnosti a žít tak ve zdravější místnosti?

Dobrý čistič vzduchu je zároveň tím nejlepším řešením pro správné vyčištění ovzduší ve vaší domácnosti. Díky svým schopnostem se tyto přístroje stávají stále populárnějším pomocníkem do mnoha domácností.

Typy čističek

Pokud jste si již prohlíželi některé modely čističek vzduchu, možná jste si všimli, že jsou zde prakticky stovky dostupných modelů, které mají různý vzhled a funkčnost. Také je na trhu mnoho výrobců. Sice to může vypadat jako složitý výběr, ale jak se hned dozvíte, existuje několik základních typů čističek. Na trhu najdete více čistících technologií, které jsou méně či více efektivní při čištění ovzduší.

Čističky s HEPA filtrací

Čističky vzduchu s HEPA filtry se dají zařadit mezi ty nejpopulárnější modely, které můžete aktuálně na trhu nalézt. Má vysokou účinnost, která se blíží téměř 100%. Pravý HEPA filtr dokáže odstranit až 99,97% špatných částic z ovzduší. HEPA filtr dokáže odstranit pyl, plíseň ve spórech, prach, chlupy od domácích mazlíčků a vlasy.

Výhody HEPA filtrace: Čistčky vzduchu s hepa filtrací jsou vysoce efektivní. Částice jsou zachyceny do filtru a do vzduchu se již dále nešíří. A to je velice žádoucí pro všechny respirační problémy.

Nevýhody HEPA filtrů: Hepa filtry se musí často měnit a to přináší i zvýšené náklady kvůli nutnosti kupování nových filtrů do hepa čističky vzduchu. Nejsou tak efektivní pro zachycení zápachů a často se jedná od dražší modely. Model používá ventilátor k nabírání mikročástic a proto některé modely mohou být hlučnější.

Čistička vzduchu s funkcí ionizace

Dalším typem, který vyčistí váš vzduch je čistička ve formě ionizátoru. Tento typ filtrace funguje tak, že model vydává záporné ionty, které shromáždí nečistoty. Díky ionizátoru můžete mít lepší pocit a cítit se tak, jako když se právě procházíte na čerstvém vzduchu v lese. Větši počet iontů v ovzduší pomáha na zlepšení dýchání a může i příznive ovlivňovat lidskou psychiku

Nejlepší čističky vzduchu s funkcí ionizace by měli být vybaveny zároveň dodatečným filtrem, který zabrání šíření částic zpět do vzduchu ve vaší místnosti. Dále by měl být daný model vybaven ventilátorem, který částice nasaje do přístroje, jinak může docházet k usazování špatných částic na podlaze.

Čistička vzduchu s uhlíkovým filtrem

Tento typ čističky vzduchu používá filtr se speciálním typem aktivního uhlíku, který se skládá z milionů malých pórů, které absorbují částice do sebe. Toto je skvělé řešení pro zachycení odérů a různých zápachů.

Uhlíkový filtr se moc nehodí pro zachycení částic, které způsobují alergie. Jsou především určeny na zachycení zápachu. Tyto čističe do domácnosti se hodí pro všechny, kdo chtějí mít domácnost bez jakýchkoliv pachů. Často se hodí na vyčištění vzduchu po zápachu od vaření jídla nebo domácích mazlíčků.

Čištění UV lampou

Narozdíl od třech předchozích typů, tato technologie emituje neviditelné světlo, které ničí znečištění ve vzduchu. K tomu není potřeba speciální filtr v přístroji. UV světlo je přítomno v přístroji a nešíří se po místnosti.

Čističky vzduchu s touto technologií používají UV-C z UV spektra. Toto spektrum je naprosto bezpečné a nevznikají díky němu žádné nežádoucí účinka na lidské tělo.

Hlavním úkolem tohoto typu je ničit bakterie a viry uvnitř místnosti. Výsledkem je sterilní a čisté prostředí, které je naprosto zbaveno všech nepříjemných bakterií a virů.

UV lampa funguje po několik tisíc hodin a jen ve vzácných případech potřebuje vyměnit.

Nevýhodou je, že vás zbaví pouze virů a bakterií. Většinou bývá tato technologie jako dodatečná funkce u HEPA čističů vzduchu nebo Ionizátorů.

Vodní filtrace

Čističky vzduchu, které jsou vybaveny vodním filtrem, mívají většinou značně nižší účinnost než ostatní typy filtrace. Účinnost těchto modelů, které jsou vybaveny touto technologií, bývá kolem 50% a maximálně 70%. Tento model se dá použít i jako zvlhčovač vzduchu, což se hodí, pokud máte suchý vzduch ve vaší místnosti. Ve vlhčím ovzduší se nám lépe dýchá. Nečistoty a částice se zachytávají v nádobě s vodou. A to přináší tu výhodu, že nemusíte kupovat nové filtry.

Nevýhodou je, že musíte nádobu často čistit, aby v ní nevznikala plíseň, nemnožily bakterie a netvořil se vodní káměn. Tento typ čističe se hodí spíše na zachytávání prachu, vlasů a chlupů. Nehodí se však na zachytávání zápachu.

Elektrostatická filtrace

Model, který je vybaven elektrostatickou filtrací umí efektivně pohlcovat částice prachu. Vyznačuje se 99% účinností.

Dokáže perfektně zachytit alergeny, bakterie a plísně. Nevýhodou může být, že nedokáže zachytit pachy.

Filtr se dá jednoduše omývat a díky tomu odpadá nutnost měnění filtru a tím se snižují provozní náklady tohoto přístroje.

Velikost místnosti

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru vhodné čističky vzduchu je, jak velikou místnost chcete čistit. Pokud doopravdy chcete vědět, jak vybrat ten nejlepší čistič vzduchu, pak si přečtěte následující informace.

Někteří lidé si myslí, že jakýkoliv dostupný model bude stačit na jejich místnost. Ale je důležité se zamyslet nad tím, jak velikou místnost dokáže daný model vyčistit. Není nic horšího, než si koupit drahý model, který nakonec nevystačí na vaši místnost.

Aby se toto nestalo, podívejte se na specifikace modelu čističky vzduchu. U modelu by měl být uvedený parametr, který určuje, jak velikou místnost zvládne.

Před výběrem byste také měli znát rozměry vaší místnosti. Pokud je neznáte, vezměte si metr a jděte ji změřit. Změřte délku a šířku podlahy a budete potřebovat znát i vzdálenost od země ke stropu. Je to opravdu důležité. Z naměřených parametrů si spočtěte objem místnosti (hodnoty vynásobte mezi sebou).

U modelů je hodnota velikosti místnosti většinou udávána jako doporučený prostor.

Pokud plánujete používat čističku ve více místnostech, použijte rozměry té největší.

U čističky vzduchu je lepší, pokud zvládne vyčistit větší prostor. Rozhodně neberte čističku, pokud je udávána nižší hodnota než má vaše místnost. Tím by se čistička míjela účinkem a byly by to jen vyhozené peníze.

Vzduchový výkon

Vzduchový výkon nám udává, jak veliký objem vzduchu v místnosti daný přístroj vyčistí za 1 hodinu. Je dobré, pokud přístroj zvládne vyčistit objem vzduchu v místnosti 2x za hodinu.

Pokud jste alergik, model by měl zvládnout objem vzduchu vyčistit alespoň 3x až 4x za 1 hodinu.

Výkon by měl být dostačující pro prostor, kde chcete čistit vzduch.

Účinnost přístroje

Účinnost čističky vzduchu většinou souvisí s použitým typem filtrace. Při výběru je důležité se zamyslet nad tím, proč čističku vlastně kupujete. Každý typ čističky s jinou filtrací může mít pro každý účel jinou účinnost. Některé svkěle zachytávají pachy, jiné prach atd.

Hlučnost

Nezapomínejte na hlučnost při výběru čističky. Může se to zdát jako maličkost, ale přístroj poběží ve vašem pokoji po několik hodin a někdy i celé dny. A pokud chcete využívat čističku v místnosti kde spíte, pak je hlučnost doopravdy klíčová, protože čistička poběží i v noci. Proto je vhodné myslet na to, jak moc hlučný daný model je.

Hlučnost se odvíjí od toho, jakou filtrací je model vybaven. Mezi nejtišší modely se dají zařadit ty, které používají elektrostatický mechanismus. Ty skoro vůbec neuslyšíte. O něco hlučnější jsou naopak modely s HEPA filtrem a s dalšími modely, které jsou vybaveny ventilátorem. A tento ventilátor tvoří větší hluk.

Rozhodně by čistička neměla být hlučnější než 40 dB. Na vhodné hlučnosti záleží také podle toho, kde bude čistička umístěna. Pokud ji umístíte do hlučnějšího prostředí, pak nemusíte na hlučnost zřejmě tolik myslet.

Funkce

V této sekci si popíšeme nejčastější funkce, které jsou dostupné u modelů čističek vzduchu.

Při výběru je důležité posoudit, jaké funkce má daný model k dispozici. Většina funkcí by vám měla usnadnit používání čističky a zlepšit i kvalitu vzduchu. Pro jaké funkce se rozhodnete záleží především na vás.

S jakými funkcemi se nejčastěji setkáte u čističek vzduchu?

 • Časovač – umožní předem nastavit, jak dlouho má přístroj čistit. Lze nastavit vypnutí i zapnutí. Lze tak nastavit, že se přístroj spustí v určitou dobu.
 • Smart funkce – tato funkce dovoluje ovládat čističku pomocí vašeho chytrého mobilu. Pomocí aplikací máte přehled o všem, co čistička dělá. Můžete sledovat aktuální stav čištění a nastavit tak mobil díky Wi-Fi kdekoliv a kdykoliv.
 • Signalizace pro výměnu filtrace – Užitečná funkce, která signalizuje v době, kdy je vhodné vyměnit či vyčistit filtr.
 • Senzor kvality vzduchu – Toto čidlo dokáže změřit aktuální hodnotu znečištění vašeho ovzduší v místnosti.
 • Noční režim čističky – Funkce nočního režimu umožňuje přizpůsobit světla a indikátory na čističce tak, aby vás během spánku nerušily.
 • Automatický běh – Umožňuje efektivně čistit vaše ovzduší a čistička v automatickém režimu dokáže upravit svůj výkon. To šetří spotřebu elektrické energie.
 • Ovládání na dálku – Umožňuje ovládat čističku pomocí dálkového ovládání. Nemusíte tak k čističce chodit a nastavíte jí jednoduše pomocí dálkového ovládání.
 • Kolečka – Některé čističky mohou být vybaveny kolečky, které vám výrazně pomohou při přemísťování přístroje z jedné místnosti do druhé. Značně to ulehčuje mobilitu přístroje.
 • Rukojeť – Stejně jako kolečka vám rukojeť pomůže při přenášení modelu čističky.
 • Nastavitelná rychlost ventilátoru – Některé modely čističek mohou mít až 2 až 5 nastavitelných rychlostí. Některé modely dokonce nabízejí i turbo režim, který výrazně zrychlí čištění ovzduší.

Design

Vzhled modelu patří mezi subjektivný parametry. Záleží tedy především na vašem vkusu. Design nijak neovlivňuje funkčnost daného přístroje. Design však může ovlivňovat praktická hlediska vašeho přístroje. Může například ovlivnit konstrukci modelu což ovlivňuje i jeho hmotnost. Některé modely mohou být například vybavyn i kolečky, které vám usnadní přenášení přístroje.

Je dobré také nezapomínat na rozměry modelu. To se odvíjí od toho kam chcete danou čističku umístit. Někdy budete potřebovat menší čističku a jindy si zase můžete dovolit zakoupit i o něco větší model a nehledět tolik na jeho rozměry.

Můžete si vybrat různé modely, které mají rozličné barvy a vzhled. Toto záleží především na vašich osobních preferencích.

Cena

Cena modelu čističky se odvíjí od toho, kolik funcí má mít daný model k dispozici. Nejlevnější modely můžete zakoupit již za cenu kolem dvou tisíc. Lze zakoupit i dražší a mnohem dokonalejší modely. Ty nejlevnější modely nemusí mít k dispozici tolik funkcí jako ty dražší čističky.

Cenová hladina do 4 000 Kč

Modely v cenové hladině do 4 000 korun bývají vhodné pro místnosti s menší velikostí. Nehodí se moc tedy do větších. Tyto čističky se hodí především na méně časté využívání.

Cena 4 000 Kč až 7 000 Kč

V této kategorii od 4 000 Kč do 7 000 Kč si můžete koupit čističky, které se hodí do větších místností. Vyberete si u nich i několik dobrých funkcí, které vám ulehčí jejich používání. Tyto přístroje bývají o něco kvalitněji vyrobené, takže vám většinou vydrží mnohem delší dobu.

Cena nad 7 000 Kč

S cenovkou nad 7 000 Kč zakoupíte modely, které mají velice dobrou účinnost, výkon a dobrou spotřebu energie. Nejdražší modely mohou mít cenovky i větší jak 20 000 Kč. Ty jsou už určeny i pro profesionální využití a to zejména v restauracích nebo místnostech, kde se pohybuje větší počet lidí.

Nejčastější důvody pro koupi čističky

Jak jsme si řekli v tomto článku, tyto přístroje obsahují mnoho filtrovacích technologií, které vyčistí vzduch ve vaší domácnosti. Tyto přístroje také nabízí širokou škálu nabízených funkcí a parametrů, které ulehčují jejich použití.

To vše zní velice dobře, ale co je tím nejčastějším důvodem pro koupi čističky vzduchu? Pojďme si tuto otázku zodpovědět.

Sepsali jsme pro vás 6 důvodů pro koupi čističky vzduchu.

Pomoc s alergiemi

V Česku je mnoho lidí, kteří trpí různými alergiemi a nemusí to být pouze jen alergie na pyl. Jsou to alergie i na prach, chlupy od domácích mazlíčků, mikroby, viry, bakterie apod.

Stále více lidí trpí alergiemi respiračního ústrojí. Alergeny, které se šíří ve vzduchu mohou být zátěží na náš imunitní systém a mohou způsobovat i další nepříjemnosti jako je iritace vašich očí a mohou způsobovat i kašel a kýchání.

Snížení příčin pro astma

S další nepříjemností, se kterou vám může čistička vzuchu pomoci je snížení příčin pro astma.

Nezanedbatelným faktorem pro astma je dýchání v znečištěném prostředí.

Čistička vzduchu je pro tento problém vhodným pomocníkem, který dokáže velice dobře vyčistit ovzduší v místnostech, kde trávíte největší množství času. Můžete tím tedy snížit četnost kýchání a některé příznaky, protože se vám bude značně lépe dýchat.

Eliminace prachu

Nezáleží na tom, jak usilovně doma uklízíte. I přes pravidlné a důkladné uklízení se v domácnosti tvoří a usazuje prach, který se kumuluje na mnoha místech, které mohou být špatně přístupné, takže o tomto prachu ani nemusíte vědět. Prach také často přitahuje roztoče na které může mít mnoho lidí alergii.

Čistička vzduchu je skvělou cestou jak snížit přítomnost prachu ve vašich domácnostech. Pokud chcete méně uklízet a uklízení vás nebaví, pak je čistička vzduchu též pro vás skvělou volbou, protože sníží šíření prachu v ovzduší.

Eliminace plísně

Plíseň v našich domácnostech může být zdraví škodlivá. Plíseň je také podezřelá z tvorby řady chronických onemocnění. Můžete mít doma plíseň a ani o tom pořádně nevíte.

Můžete si vybrat modely, které jsou zaměřeny především na efektivní eliminaci plísně v domácnosti.

Zredukování počtu zvířecích chlupů a lidských vlasů v ovzduší

Kolem cca 30 až 40 % lidí má alergii na zvířecí chlupy a to je docela veliké počet lidí v naší populaci. Na tento typ alergie většinou musíte brát medikaci buď ve formě sprejů nebo prášků a je dobré proti zdroji alergie bojovat i aktivně a to s čističkou vzduchu. Čistička vám může efektivně pomoci se symptomy alergie, protože eliminuje její zdroj.

Kromě zvírecích chlupů se ve vaší domácnosti mohou hromadit vlasy. To se může usazovat na místech, které jsou pro vás obtížně dostupné a často si jich ani nemusíte všimnout. S těmito všemi problémy vám pomůže čistička vzduchu. Vyberte si model s filtrací, která dokáže efektivně zachytit chlupy a vlasy.

Po zachycení se vám můžou značně snížit symptomy alergie, protože dojde k zredukování alergenů v ovzduší.

Odstranění odérů, kouře a zápachů

Pokud jste kuřák, tak není nic nepříjemnějšího než hromadění odéru z cigaret ve vaší domácnosti.

Některým lidem tento odér vadí a pokud ho nechcete mít trvale ve vaší domácnosti, pomůže vám s tímto typ čističky vzduchu, který je určen na efektivní eleminiaci zápachů.

Pokud nekouříte a žijete s kuřákem, pomůže vám též čistička a všem, kterým vadí tento odér z cigaret nabízí čistička značnou úlevu.

Čističky vzduchu jsou nejlepším řešením pro všechny tyto typy problémů. Díky těmto přístrojům se zbavíte veškerého odéru a budete mít krásně čistý vzduch a nezáleží na tom jak často budete kouřit.

Náklady na provoz čističky

Stejně tak jako ostátní přístroje, které potřebují napájení elektřinou i čističky potřebují ke svému fungování značnou část elektrické energie, která vás stojí peníze.

Čističky potřebují běžet prakticky neustále aby jste měli stále čistý vzduch ve vaší domácnosti nebo kanceláři.

Před výběrem vašeho ideálního modelu se podívejte na příkon daného modelu ať víte, kolik elektrické energie spotřebuje.

Většina čističů spotřebuje kolem 5 – 200 Wattů elektřiny.

Výrobci čističek vzduchu

S rostoucí poptávkou po čistikách se začala řada výrobců spotřebičů zabývat výrobou čističek vzduchu. Trh s čističkami v posledních letech narostl a setkáte se tedy s docela velkým počtem výrobců a značek.

Když kupujete čističku vzduchu, je vhodné se podívat na daného výrobce jak kvalitní výrobky je schopen vyrábět či dodávat na náš trhu. Je dobré se podívat na jeho reputaci a také jak dobře zvládá servis a reklamace.

Pojďme se podívat na nejvíce viditelné výrobce čističek vzduchu.

Ionic-CARE

Čističky vzduchu značky Ionic-CARE patří mezi zákazníky mezi ty nejoblíbenější modely. Většina čističek je vybavena zároveň i ionizátorem, který vytváří ionty v ovzduší což zpříjemňuje kvalitu vzduchu. Tyto čističky mívají vysokou účinnost. Modely od této značky jsou zároveň i dobře cenově dostupné, takže si je může dovolit mnoho zákazníků.

Philips

Nizozemská společnost Philips patří mezi známé značky, která se zabývá výrobou řady spotřebičů a produktů. A vyrábí i kvatní čističky vzduchu, které mají dobrý poměr ceny / výkon. Od značky Philips si můžete aktuálně vybrat cca 8 modelů. Od této značky je v současné době nejpopulárnější model Philips AC3259/10. Můžete ho ovládat přes mobilní aplikaci a model má celkem 8 režimů k dispozici. Tento model se vyznačuje docela velkým vzduchovým výkonem.

Winix

Winix je korejskou firmou, která se pohybuje na trhu čističek vzduchu. Modely od této firmy se honosí certifikátem „True HEPA filtr“, což značí, že její filtry mají deklarovanou účinnost, která je potvrzena testováním. Tyto filtry jsou velice kvalitní a zabraňují tvorbě mikrobů a zabraňuje množení bakterií. Od této firmy zakoupíte i přístroje, které jsou vybaveny smart funkcí. Díky tomu můžete modely ovládat pomocí vašeho chytrého mobilního telefonu.

Xiaomi

Xiaomi je čínská společnost, která je známa především výrobou chytrých mobilů, hodinek a různých gadgetů. Proto může být překvapením, že od této firmy zakoupíte i čističku vzduchu. Tato firma spojila své znalosti z oblasti moderních technologií a uvedla na trh smart čističku vzduchu.

Od Xiaomi zakoupíte aktuálně čističku vzduchu – Xiaomi Mi Air Purifier. Je vyrobena z kvalitních materiálů. Pyšní se s vysokou bezpečnostní ochranou, a dokonce umí komunikovat přes Wi-Fi. Tato čistička vzduchu má velice pokročilé funkce. Můžete tak ovládat chytrou čističku přes svůj chytrý mobil pomocí připojení přes Wi-Fi. Přes aplikaci si tak můžete nastavit různé funkce, dobu čištění a mnoho dalšího. Pokud máte rádi novinky a vzhled, který se podobá chytrým gadgetům, pak si zakupte čističku od značky Xiaomi.

Rowenta

Rowenta je německá značka založena roku 1909. Nabízí skvělé výrobky za dobrou cenu. Má dobrý design a vysokou úroveň efektivity. Tato značka je v partnerství se Světovým fondem na ochranu přírody. Čističky vzduchu od Rowenty se značí vysokou účinností čištění vzduchu. Modely pravidelně dosahují nejvyšších hodnocení. Od Rowenty najdete mnoho modelů na českém trhu a také zakoupíte od ní modely v různých obchodech.

Sencor

Sencor je japonská značka, které se podařilo expandovat do celého světa, včetně České republiky. Čističky vzduchu značky Sencor sází na širokou nabídku sortimentu. Značka Sencor nabízí různé druhy čističek, které jsou dobře cenově dostupné. Značky Sencor jsou především vhodné do domácností a bytů. Většina modelů má kvalitní filtraci a i přídavné funkce, které vám ulehčí používání čističky. Modely mají minimalistický vzhled a praktické funkce.

Závěrem

V tomto článku jsme si představili ty nejdůležitější parametry pro výběr vhodného modelu čističky vzduchu. Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem toho ideálního modelu čističky vzduchu a tento přístroj vám efektivně vyčistí ovzduší. Také doufáme, že vám model bude fungovat po mnoho let bez jediné závady.

Mohlo by vás zajímat