Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Srovnání čističek vzduchu

Umístění ve srovnání: 6. místo

Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro
Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Základní parametry

Inteligentní čistička Xiaomi Mi Air Purifier Pro je vhodná pro všechny, kteří mají rádi vše pod kontrolou. Přístroj lze kompletně ovládat prostřednictvím chytré mobilní aplikace Mi Home. Vzduchový výkon činí 500 m3/h, díky čemuž je přístroj vhodný i do větších místností, a to až do velikosti 60 m2. Vzhledem k velikosti bychom mohli čekat velkou hlučnost, ale ta se pohybuje na nejnižší hladině okolo 31 dB a na nejvyšší na 59 dB, což není až tolik.

Čistička má průměrnou spotřebu 31 W. Je poměrně vysoká (73,5 cm), ale celkem úzká (26 cm). Pohodlně ji tak kamkoliv postavíte. Se svými 9 kg je poněkud těžší, ale její váhu vyrovnávají všechny dostupné funkce. Přístroj Xiaomi Mi Air Purifier Pro je vyveden v elegantní bílé barvě a perfektně tak zapadne do každého interiéru.

Vlastnosti a funkce

Model Xiaomi Mi Air Purifier Pro je nabitý nejrůznějšími funkcemi, ale chybí mu ionizátor. Model se však může pyšnit laserovým senzorem vzduchu, díky kterému lze automaticky regulovat výkon podle potřeby. Výkon však lze nastavit i manuálně. Přístroj disponuje také nočním režimem, který je velmi tichý. Zároveň také omezuje sílu světel a informativního displeje. Displej za běžného provozu zobrazuje informace o kvalitě vzduchu včetně všech vašich nastavení.

Přehled vlastností:

  • senzor kvality vzduchu
  • noční režim
  • automatický režim
  • regulace výkonu
  • časovač (v aplikaci)
  • signalizace výměny filtru
  • HEPA + uhlíkový filtr
  • vhodný pro alergiky

Aplikace Mi Home

Veškeré nastavení lze provádět dálkově prostřednictvím aplikace Mi Home. Ovládat můžete všechny režimy, ale například i časovač. Aplikace vás navíc také upozorní, když bude třeba vyměnit filtr. Všechny důležité informace jsou přehledně zobrazeny na OLED displeji a zároveň také v aplikaci, takže můžete čističku zkontrolovat, kdykoli vás napadne. Čistička se napojí na vaši Wi-Fi síť, díky čemuž ji můžete snadno ovládat přes telefon, a to i když nejste doma.

Filtrační systém

Systém filtrace je tvořen třemi složkami, které ze vzduchu účinně odstraňují veškeré nečistoty. První z nich je předfiltr, který se stará o zachycení velkých nečistot jako jsou vlasy nebo zvířecí srst. Následuje HEPA filtr a uhlíkový filtr. Díky nim je možné vzduch kompletně vyčistit a zbavit jej veškerých alergenů – roztočů, pylů, bakterií, spor plísní, ale také různého zápachu (z cigaret, zvířat atd.). Účinnost filtru je až 99,99, %, díky čemuž je tento model vhodný i pro alergiky. V tomto případě se doporučuju použití v prostorách o velikosti 46 m2.

 

Závěr

Chytré funkce a možnost ovládat přístroj přes aplikaci jsou hlavními výhodami čističky vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro. Renomovaná značka zaručuje uživatelskou přístupnost a všechny moderní vychytávky. Malou nevýhodou je velikost přístroje, kvůli které mu budete muset najít stálé místo v domě. Moderní a elegantní design nicméně skvěle splyne s každým interiérem. Nevýhodou je také absence ionizátoru, který obohacuje vzduch o záporné ionty. Xiaomi Mi Air Purifier Pro tento nedostatek vyrovnává několika různými filtry, prostřednictvím nichž vzduch čistí. HEPA filtr a uhlíkový filtr mají až 99,99 % účinnost. Zachytávají jak větší nečistoty jako vlasy a srst zvířat, tak i velmi drobné částečky a nejrůznější alergeny.