Menu Zavřeno

Masážní pistole

Pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete chodit pravidelně k masérovi a i přesto si chcete uvolnit záda a ulevit si od bolesti z pohodlí domova, nejspíše si budete chtít koupi nějaký ten masážní přístroj. Dnes se tedy zaměříme na jeden z druhů masážních prostředků a to konkrétně na masážní pistole, které jsou z této oblasti nejkompaktnější a také nejlevnější. I přes to vám však dokáží prokázat velikou službu.

Jelikož jsou masážní prostředky ne moc probádaný trh, dnes si povíme jak si vybrat ten správný a na jaké parametry byste se měli zaměřit. Samozřejmě jako vždy si na konci článku představíme 3 základní cenové kategorie a ukážeme si, co od jaké lze očekávat.

Masážní pistole: Porovnání 10 nejlepších masážních pistolí podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších masážních pistolí. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto masážní přístroje jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto masážní pistole si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší masážní pistoli.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Wellife Masážní pistole Relax RC-MG-030Masážní pistole Wellife Masážní pistole Relax RC-MG-0301745Zobrazit v obchodech
inSPORTline Bitigo Masážní pistoleMasážní pistole inSPORTline Bitigo Masážní pistole1790Zobrazit v obchodech
Verk 15679 Masážní pistole KH-320Masážní pistole Verk 15679 Masážní pistole KH-320659Zobrazit v obchodech
Malatec 9678 Masážní pistoleMasážní pistole Malatec 9678 Masážní pistole1999Zobrazit v obchodech
Meviber Vibrační masážní pistole G-1002Masážní pistole Meviber Vibrační masážní pistole G-10025999Zobrazit v obchodech
inSPORTline RondysMasážní pistole inSPORTline Rondys2390Zobrazit v obchodech
Swissplate Massage gunMasážní pistole Swissplate Massage gun5990Zobrazit v obchodech
Bodysonic BS MG03Masážní pistole Bodysonic BS MG033999Zobrazit v obchodech
BeautyRelax Masážní přístroj KineticforceMasážní pistole BeautyRelax Masážní přístroj Kineticforce4990Zobrazit v obchodech
Bodysonic BS MG07Masážní pistole Bodysonic BS MG073990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení masážních pistolí od jejich uživatelů.

Jak vybrat masážní pistoli?

Ačkoliv se název „pistole“ může jevit nebezpečně, není tomu tak. Pokud nakupujete masážní přístroj poprvé, možná se budete cítit nejistí – a tak se doporučuje navštívit lékaře, který vám vybere ten nejvíce vhodný. Pokud se však chcete obejít bez návštěvy odborníka, podrobně si přečtěte tento článek, ať není výsledný koupený produkt k ničemu.

Při výběru byste se tedy v první řadě měli zaměřit na výkon, se kterým se pojí především pulz, frekvence a hloubka průniku vln, které dohromady dávají dokonalou souhru pro vaši relaxaci. Mezi další důležité parametry, které je potřeba sledovat je kapacita akumulátoru a provedení konstrukce, které bude hrát roli ve vašem pohodlí. Dalšími parametry jako je třeba velikost, hmotnost a hlučnost je také dobré se zabývat, avšak z těchto kritérií se dá leccos prominout. Nesmí se zapomínat ani na doplňkové služby, které některé dražší stroje dokáží poskytnout.

Na trhu se nevyskytuje příliš druhů masážních pistolí a tak je dobrou zprávou, že váš výběr nebude tak složitý. V každém článku zmiňujeme jednu a tu samou větu – Výrobci se snaží předběhnout svou konkurenci a tak přístroje neustále zdokonalují a obohacují je o doplňkové funkce. V poslední kapitolce si tedy představíme i cenové kategorie a také co do nich můžeme zařadit.

Jakým způsobem funguje masážní pistole

Jelikož se jedná o zdravotní pomůcku, je dobré vědět, na jakém principu celý systém vlastně funguje a jaké účinky masážní pistole vůbec má. Základní princip spočívá v rázových vlnách a vibracích různých intenzit, které proniknou až do hloubky tkání vašich svalů a tak rozproudí krev a sníží napětí. V nabídce většinou bývá i možnost několika hlavic, které jsou určeny na různá místa i k jiným účelům.

Tyto přístroje patří mezi velice oblíbené pomůcky nejen profesionálních sportovců, ale také lidí, kteří trpí bolesti zad například z práce. Z důvodů, že tyto stroje jsou opravdu účinné, jsou také nebezpečné a při nesprávné volbě by mohlo dojít ke zhoršení vašeho stavu, proto se doporučuje konzultace s odborníkem.

S čím vám může masážní stroj pomoci

 • zrychluje průtok krve
 • uvolňuje svalové napětí
 • urychluje rehabilitaci po zranění a regeneraci po sportovním výkonu
 • napomáhá hojení jizev
 • zvyšuje tok lymfy
 • pomáhá snižovat únavu

Parametry a komponenty masážního přístroje

Aby z vás byl dokonalý znalec a dokázali jste si pořídit tu pravou masážní pistoli pro vás, je důležité znát samotné části, parametry a také doplňkové funkce. Ty vám prozradí samou podstatu a kvalitu daného produktu, takže se nemůžete zmýlit. V této kapitole si tedy prozradíme tyto komponenty a podle čeho se měří a hodnotí.

Masážní pistole: Výkon a hloubka

Abyste dokázali zhodnotit výkon masážní pistole, je dobé znát hlavní 2 funkce, které tento údaj ovlivňují.

 • puls– síla vibrací, obvykle od 2 000 do 3 200 BPM
 • frekvence– síla „úderů“, od 25 do 55 Hz

Všeobecně platí, že čím vyšší hodnoty tyto dva údaje mají, tím intenzivnější výsledná masáž bude, avšak každému vyhovuje jiná intenzita a tak je dobré zvolit variantu přístroje, který nabízí výběr z několika intenzit.

Hloubka značí, jak hluboko se hlavice dokáže dostat a k jakým tkáním až pronikne. Nejlépe uděláte, když zvolíte vyšší intenzitu hloubky, jelikož jen tak dosáhnete maximálního efektu.

Kapacita baterie

Baterie u masážních pistolí je řešena akumulátorem, který je třeba logicky pravidelně nabíjet. Né všechny mají však dostatečnou výdrž na to, aby vám zajistili dlouhotrvající hloubkovou masáž několika partií. V tom případě, byste museli přístroj dobíjet v průběhu masáže a to je dost nepříjemné na manipulaci. Proto je dobré tento údaj sledovat a také po vykonané masáži přístroj pravidelně dobíjet.

Masážní pistole: Provedení konstrukce

Jelikož nad masáží problémových partií budete trávit několik desítek minut denně (jinak byste nedosahovali požadovaného efektu), je dost důležité, aby měla pistole dobře provedenou konstrukci. Při správném madlu se vám práce mnohem usnadní, jelikož je těžiště správné provedené.

Důraz klaďte na řádné provedení systému tlumení vibrací, který zajistí, že vás ani při delší masáži nebude bolet ruka.

Veliký vliv na pohodlné ovládání během masáže má i umístění ovládacích tlačítek.

Hmotnost a velikost masážní pistole

Jelikož budete mít přístroj v ruce v celku dlouhou dobu, každý gram se počítá. Vybírejte tedy přístroje s co nejnižší hmotností. Většina strojů se pohybuje okolo 1 kilogramu, ale lze na trhu najít i těžší výrobky.

Mimo hmotnosti je třeba sledovat i celkové rozměry, tak už kvůli cestování a přenášení, tak kvůli zátěži, která bude vyvíjena na vaší paži. Nejvýhodnější je z tohoto hlediska rozložitelná konstrukce, která umožňuje oddělit nástavce i přídavné rukojeti a uložit je v praktickém kufříku.

Většina těchto přístrojů je však v celku skladná a tak se nemusíte obávat, že by se vám do zavazadla nevešel.

Hlučnost pistole

Jelikož mají masážní pistole sloužit především k relaxaci, a to ne jen zad, či jiných problémových partií, ale i k celkovému odpočinku a uvolnění těla, není příliš hlučný stroj dobrou volbou. Nepříjemné rachtání vám tento okamžik dokáže pěkně zkazit.

Snažte se vybírat pistole, u kterých výrobci deklarují hlučnost nižší než 55 dB. Jedná se o hranici mezi dobře tolerovatelnou mírou ruchu a hlukem, který vás může zejména při delší masáži začít iritovat.

Příslušenství masážního přístroje

S kupovaným výrobkem si nejspíše koupíte i nějaké to příslušenství. V popisku produktu většinou bývá uvedeno co se součástí ceny a tak je dobré se kouknout i na tento údaj. Vhodné příslušenství, jako třeba například balení, ve kterém výrobek obdržíte, vybírejte podle vašich úmyslů, které s produktem máte.

Pokud budete chtít s přístrojem cestovat, je dobré pořídit ho v adekvátním pouzdru, které je k tomu vhodné.

Ukažme si tedy, co se tím příslušenstvím myslí:

 • nástavce– navržené s ohledem na péči o konkrétní části těla
 • rezervní akumulátor– možnost plynulé výměny baterie pro zajištění nepřetržitého provozu
 • cestovnípouzdro – snadný a bezpečný přesun z místa na místo
 • „dokovací“stanice – k dobíjení akumulátorů
 • mobilní aplikace– ovládání přístroje prostřednictvím mobilního telefonu, sledování stavu akumulátoru a statistiky

Masážní pistole a její cena

Jak už bývá zvykem, poslední kapitolu věnujeme konkrétním cenovým kategoriím a představíme si, co od jaké lze očekávat.

Jelikož se nejedná o příliš široký sortiment, výjimečně si rozdělíme produkty jen na dvě části.

Cena masážní pistole do 3 000 Kč

V této cenové kategorii lze sehnat v celku kvalitní a výkonné stroje se všemi funkcemi I příslušenstvím, které jsme si výše zmínili. Pokud tedy kupujete první produkt tohoto typu a nejednáte přímo na doporučení svého lékaře, je tato cenová relace ta správná volba. Na rozdíl od dražších produktů sice mohou mít vyšší hlučnost, nebo jiné parametry, ale na zkoušku vám rozhodně postačí.

Cena masážní pistole nad 3 000 Kč

Pokud máte s masážními pistolemi nějaké zkušenosti a chcete si dopřát maximální relax v podobě dokonalého stroje se vším vybavením a s nejdokonalejšími parametry, nejspíše zabloudíte do této kategorie.

Tyto produkty se mohou pyšnit skvělými akumulátory, takže mají mnohem vyšší výdrž, jsou takřka nehlučné a mají skvělý výkon i nastavitelnou intenzitu hloubky a vibrací.

Masážní pistole: Masážní pistole a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou masážní pistoli. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové masážní pistole pomohli a vy si teď vyberete kvalitní masážní pistoli, která bude fungovat přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a tato pistole vám skvěle namasíruje vaše tělo.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nové masážní pistole zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem masážní pistole na masírování. Dozvíte se tam také, která masážní pistole je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4]

Mohlo by vás také zajímat