Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Napařovače oděvů


napařovač oděvůPro mnoho lidí není žehlení velmi příjemnou činností – naštěstí je zde cesta, jak se této nepříjemné cestě vyhnout. Vynikající částečnou náhradou žehličky může být napařovač oděvů, který ušetří nejen váš čas, ale i nervy. Napařovací kartáč (napařovač oděvů) se stává stále více populárnější součástí domácností, kterou najdete prakticky v každém obchodě s elektronikou.

Napařovací kartáč se vám bude hodit spíše jako doplňkové zařízení k běžné žehličce. Pokud nemáte čas nebo chuť klasicky žehlit vaše pomačkané oblečení, pak je napařovač oděvů vaším zachráncem. Tento pomocník rychle a efektivně narovná pomačkané oblečení.

Pokud budete potřebovat vyžehlit větší objem prádla, bude klasická žehlička efektivnějším pomocníkem. Napařovač oděvů se hodí spíše na vyžehlení pouze pár kusů oblečení. Na větší objem oblečení tento malý pomocník již nemusí stačit.

Díky tomuto článku se dozvíte, který napařovač oděvů si vybrat. Dále se zde zaměříme i na důležité parametry a nejlepší modely napařovače oděvů.

V našem návodu na výběr se zaměříme na důležité parametry. Zaměříme se zde na příkon, rady, tipy, cena a další důležité parametry. Připravili jsme pro vás také test napařovačů oděvů. Na něm jsme dlouho pracovali a porovnávali jsme různé parametry tak, abychom vám mohli přinést kvalitní výběr těch nejlepších napařovačů oděvů, které vám budou kvalitně sloužit. Pokud si nevíte rady s výběrem napařovače oděvů, pak si přečtěte tento článek až do konce. Na konci článku zjistíte, že výběr nebyl tak složitý jak se to mohl na první pohled zdát.

Tento článek vám pomůže s výběrem abyste vy nemuseli prohledávat celý internet a shánět relevantní informace k jednotlivým modelů napařovačů. Naleznete zde vše na jednom místě. Dozvíte se zde vše, co je potřebné znát pro správný výběr nového napařovač oděvů.

Napařovač oděvů může být často nazýván jako napařovací kartáč.

Výběr nejlepších napařovačů oděvů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších napařovačů oděvů – napařovacích kartáčů. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto napařovače si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledTyp napařovačeKapacita nádoby (v ml)Parní výkonPříkon (W)Hmotnost (v kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Philips GC362/80Napařovač oděvů - napařovací kartáč Philips GC362/80Ruční napařovač7024 g/min130011999Zobrazit v obchodech
Tefal DT 9100 E0Napařovač oděvů - napařovací kartáč Tefal DT 9100 E0Ruční napařovač20030 g/min16002,122399Zobrazit v obchodech
Philips GC 299/40Napařovač oděvů - napařovací kartáč Philips GC 299/40Ruční napařovač6020 g/min1000769Zobrazit v obchodech
SENCOR SSI 0850RSNapařovač oděvů - napařovací kartáč SENCOR SSI 0850RSRuční napařovač26020 g/min12000,95699Zobrazit v obchodech
DOMO DO 7056 SNapařovač oděvů - napařovací kartáč DOMO DO 7056 SRuční napařovač25030 g/min16401,1989Zobrazit v obchodech
Tristar ST-8916Napařovač oděvů - napařovací kartáč Tristar ST-8916Ruční napařovač26020 g/min12001,1849Zobrazit v obchodech
Tefal DT 9530 E1Napařovač oděvů - napařovací kartáč Tefal DT 9530 E1Ruční napařovač20030 g/min17001,232303Zobrazit v obchodech
Tefal QT 2020 E0 IXEONapařovač oděvů - napařovací kartáč Tefal QT 2020 E0 IXEOStojanový napařovač110090 g/min2170159999Zobrazit v obchodech
Princess 332846Napařovač oděvů - napařovací kartáč Princess 332846Ruční napařovač26025 g/min150011088Zobrazit v obchodech
Philips Steam&Go GC320/55Napařovač oděvů - napařovací kartáč Philips Steam&Go GC320/55Ruční napařovač6024 g/min12000,61798Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení napařovačů oděvů od jejich uživatelů.

Napařovače oděvů: Nejlepší napařovače podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání napařovačů oděvů, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Napařovač oděvů – proč si ho zakoupit?

Možná za pár až několik let nahradí napařovače oděvů / napařovače kartáčů tradiční žehličky a žehlicí prkna. Napařovače oděvů se totiž používají velmi pohodlně, zabírají málo místa. V případě ručních kompaktních modelů je můžete skrýt ve skříni nebo si je dokonce vzít s sebou na výlet. A hlavní výhodu je také to, že se velmi rychle ohřívají. Činnost tohoto zařízení je založena na uvolňování kontinuálního proudu páry, který hluboce proniká do tkaniny, změkčuje ji a rychle narovnává její vlákna.

Odpařená pára je dostatečně silná, aby eliminovala nepříjemné zápachy. Eliminuje také 99 % bakterií. Díky napařovači oděvů můžete snadno vyžehlit všechny oděvy – zejména ty, které by se neměly prát příliš často, jako jsou bundy, kabáty nebo vaše elegantní šaty. Pomocí štětce připevněného k zařízení můžete tkaninu „vyčesat“ a vypadat jako nová.

Napařovač oděvů je skvělým pomocníkem zejména, když máme někam jít a nemám moc času a uvědomili jsme si, že naše oblečení je pomačkané. S napařovačem to ale vyřešíte velmi snadno.

Stačí zavěsit oblečení na závěs připojený k zařízení, zahřát je, lehce protáhnout látku a nasměrovat na ni páru. V závislosti na velikosti parníku bude konstantní rozsah distribuce páry 20-40 g za minutu, což vám umožní odstranit záhyby během několika tahů.

Jak vybrat napařovač oděvů

Pokud si chcete zakoupit nový napařovač oděvů, pak je dobré znát všechny důležité parametry. Na ty se podíváme zde v této části článku. Na internetu je mnoho různých modelů od mnoha výrobců, které mají rozdílné parametry. Pokud nechcete strávit hledáním a studováním mnoho hodin pak jste tu správně. Podíváme se zde na typ produktu, příkon, výkon páry, objem nádobky na vodu, hmotnost přístroje, cena a pár dalších parametrů. Vše důležité naleznete v této části článku.

Typ napařovače oděvů

Na trhu existuje mnoho různých napařovačů oděvů. Lze je rozdělit na několik typů. Nejzákladnějším rozdělením je na ruční napařovače a stojanové napařovače oděvů.

Ruční napařovač

Ruční napařovač je jednoduchým typem napařovače oděvů. Svým tvarem připomíná sprchovou hlavu. Skládá se z pohodlné rukojeti, která je spojena s odnímatelnou nádobkou na vodu. Tento typ je velice kompaktní a má malou hmotnost. Díky těmto parametrům ho můžete použít i při cestování. S ručním napařovačem oděvů velmi jednoduše a snadno vyžehlíte prádlo, které je pověšené na ramínku. Nevýhodou pro vás může být o něco nižší výkon než u stojanových napařovačů oděvů.

Napařovač oděvů stojanový

Dalším typem jsou stojanové napařovače oděvů. Tento typ nabízí mnohem větší výkon než ruční napařovač. Kromě napařování oblečení ho můžete použít i k napařování jiných textilů jako jsou například záclony, ubrusy, ložní prádlo, povlečení a další bytový textil. U těchto modelů si také můžete přizpůsobit intenzitu páry. Nevýhodou u tohoto typu je, že zabírá více místa, má větší hmotnost a také je i dražší a není kompaktní tak jako ruční napařovač oděvů.

Příkon napařovače

Příkon napařovače nám udává, kolik elektrické energie potřebuje daný spotřebič ke svému fungování. Příkon se udává ve Wattech. Čím větší příkon bude u daného modelu, tím více vás pak bude stát na nákladech za elektrickou energii. Příkon se udává ve Wattech (W). Příkon ovlivňuje i to, jak velký výkon má napařovač k dispozici. Obvykle budou mít modely s větším objemem nádobky i vyšší příkon. Vyšší příkon je u stojanových modelů. Ruční napařovače oděvů mají obvykle nižší příkon.

Na jemné textily budou stačit modely s příkonem kolem 1 400 W. Pokud však chcete napařovat i bytový textil, budete potřebovat mnohem větší příkon. A to alespoň nad 1 900 W – nejlépe kolem 2 000 W. Hodnota příkonu nám také ovlivňuje to, jak rychle se napařovač oděvů dokáže zahřát.

Výstup páry – dávkování páry

Hodnota výstupu páry se udává v g/min. Tento parametr nám udává to, jak dlouho pára vystupuje z napařovače a udává nám intenzitu páry. Pokud chcete žehlit co nejlépe, měla by být tato hodnota co nejvyšší. Obecně platí, že stojanový napařovač oděvů má vyšší hodnotu výstupu páry než ruční napařovač oděvů.

Napařovací kartáč a objem nádobky

Každý napařovač oděvů potřebuje ke svému fungování vodu ze které vytváří páru. K tomu je důležité mít dostatečný objem nádobky na vodu. Při výběru je důležité na tento parametr také myslet. Objem nádobky nám ovlivní hlavně to, jak často budete muset vodu doplňovat. Výkonnější modely totiž spotřebují mnohem více vody. Proto tento parametr uvažujte v kontextu výkonu napařovače. Výkonnější modely by měly mít větší objem nádobky. Je jasné, že ruční napařovače budou mít menší objem nádobky než ty stojanové napařovače.

Hmotnost přístroje

Používání napařovače by mělo být co nejkomfortnější. A to nám ovlivní hlavně hmotnost přístroje. Protože čím bude mít přístroj větší hmotnost, tím bude méně pohodlný na používání a to platí zejména u ručních přístrojů. Pamatujte také na to, že hmotnost se zvyšuje po celkovém naplnění nádobky na vodu. Čím je ruční napařovač lehčí, tím se vám s ním bude snáze pracovat. Hmotnost je třeba řešit zejména u ručních přístrojů a nemusíte tento parametr tolik sledovat u stojanových napařovačů oděvu.

Funkce

S jakými funkcemi se u napařovačů oděvů setkáte? Jedná se o poměrně jednoduché zařízení, ale i u něj naleznete funkce, které vám ulehčí jeho používání. Pojďme se podívat na jednotlivé funkce, ať si můžete napařovač lépe vybrat.

  • Anti – Calc – Funkce anti-calc vám umožňuje přístroj zbavit vodního kamene. Díky tomu můžete používat i vodu, která není destilovaná. Díky této funkci se napařovač sám vyčistí.
  • Množství páry – Pokud potřebujete upravit množství produkované páry, pak vám bude vyhovovat možnost regulace množství páry. Regulátorem bývají vybaveny dražší a lepší modely. Tato funkce se hodí pokud potřebujete vyžehlit rozličné materiály.
  • Automatické vypínání – Automatické vypínání je užitečnou funkcí. Když napařovač nebudete používat, tak se automaticky vypne po určité době.
  • Ionizace – Díky ionizaci se vytvoří menší částice páry, které hlouběji proniknou do tkaniny.

Cena napařovače oděvů

Na první pohled se může zdát, že napařovače oděvů budou drahým zařízením. To však není úplně pravdou. Dost záleží na vámi preferovaných parametrech. Důležitý je výkon přístroje. Nejlepší výkon je kolem 2 200 W u stojanových modelů a od 1 000 W u přenosných napařovačů oděvu. Je důležité také myslet i na kapacitu nádobky u napařovače.

Cena může být ovlivněna i dalšími funkcemi jako je Anti-calc funkce. Standardní cena napařovačů oděvů se pohybuje v rozmezí od 900 Kč s DPH do 2 000 Kč s DPH. Některé lepší modely mohou stát i mnohem více. Cena stojanových napařovačů je o něco vyšší. Ta se pohybuje od 5 000 Kč do 10 000 Kč s DPH. Pokud chcete profesionální napařovací systém, pak se vaše cena může vyšplhat až na cenovku kolem 40 000 Kč s DPH.

Napařovače oděvů: Test a recenze

Jaký napařovač oděvů si vybrat? Pojďme se podívat na jejich popis, testy a recenze.

Recenze a popis napařovače oděvů Philips Steam&Go GC362/80

napařovač oděvů Philips SteamGo GC36280

Napařovač od značky Philips je velmi dobrým ručním modelem. Má výkon páry až 24 g / min. Příkon tohoto modelu je 1 300 W. Zařízení je praktické a lehké, umožňuje žehlit svisle i vodorovně. Díky čemu je model napařovače výjimečný, je vyhřívaná deska SmartFlow, která zabraňuje tvorbě mokrých skvrn na tkaninách.

Napařovač pro odstraňování záhybů na oděvech, které by bylo obtížné žehlit běžnou žehličkou, je velmi účinný. Dobře funguje při žehlení kostýmů a šatů. Objem nádržky na vodu je 70 ml a je snadné ji naplnit, protože je oddělena od přístroje a dá se jednoduše demontovat. Tento model má elegantní design a snadno se drží v ruce. Napařovač oděvů Philips dokáže zabít až 99 % bakterií. Můžete ji používat k napařování oblečení, plyšáků, záclon a mnoho dalšího.

Napařovač oděvů Philips GC362/80 se na našem trhu prodává za cenu kolem 1 999 Kč s DPH.

Napařovač oděvů Tefal DT 9100 E0

Napařovač oděvů Tefal DT 9100 E0

Tefal DT 9100 E0 je dalším velmi dobrým modelem ručního napařovače oděvů. Množství páry, které model vyprodukuje, je 30 g / min. Hmotnost modelu je 2,12 kg. Objem vodní nádržky je 200 ml. Příkon modelu je 1 600 W. Délka napájecího kabelu je 3 m. Doba provozu tohoto napařovače je až 9 minut. Výkon si můžete upravit. Lze si nastavit 3 různé parní výkony. Model napařovače oděvů Tefal DT 9100 E0 má velmi dobré hodnocení a recenze od zákazníků. Zákazníci oceňují snadné žehlení kabátů či šatů. Jedná se o velmi dobrý model napařovače oděvů.

Za kolik lze napařovač oděvů Tefal DT 9100 E0 zakoupit? Na našem trhu se tento model ručního napařovače pohybuje za cenu kolem 2 399 Kč s DPH a naleznete ho skladem v mnoha obchodech.

Napařovače oděvů: Značky napařovačů oděvů dostupné na našem trhu

Jaké jsou dostupné značky napařovačů oděvů na našem trhu? Na to se pojďme nyní podívat.

Napařovače oděvů Philips

Napařovač oděvů Philips

Nizozemská společnost Philips patří mezi známé značky, která se zabývá výrobou řady spotřebičů a produktů. A vyrábí i napařovací žehličky a napařovače oděvů, které mají dobrý poměr ceny / výkon. Od značky Philips si můžete aktuálně vybrat mnoho modelů žehliček.

Napařovače oděvů Tefal

Napařovač oděvů Tefal

Firma Tefal je známá tím, že v roce 1954 vynalezla nepřilnavou pánev. Zabývá se výrobou mnoha domácích spotřebičů, které jsou hezké a zároveň kvalitní a cenově dostupné. Od této firmy najdete také hodně modelů žehliček a napařovačů oděvů.

Napařovače oděvů ETA

Kdo by neznal českou značku ETA. Je především známá výrobou vysavačů. Dnes se věnuje výrobě mnoha domácích spotřebičů. Nabízí i modely žehliček a napařovačů oděvů. Napařovače od značky ETA se prodávají v mnoha provedeních. Zakoupíte modely, které jsou kvalitní. U značky ETA lze také nalézt mnoho modelů, které jsou cenově dostupné a zároveň kvalitní. Většina modelů má různé tvary a různé funkce. U značky ETA si rozhodně vyberete svůj nový napařovač oděvů.

Napařovač oděvů a pár slov závěrem

V tomto článku jsme si řekli o tom, jak vybrat nejlepší napařovač oděvů. Podívali jsme se na ty nejlepší modely. Pověděli jsme si také něco o důležitých parametrech, které je dobré znát při výběru.

Doufáme, že jsme vám s úkolem výběru napařovače oděvu pomohli a vy si tak vyberete nejlepší produkt, který vám bude sloužit po dlouhou dobu bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Napařovač oděvu naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem napařovače oděvů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat