Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Překapávače na kávu

Překapávač kávyMnoho milovníků kávy si neumí představit svoji kuchyň bez překapávače na kávu. A brzy k nim budete patřit i vy!

Překapávače vděčí za svou popularitu schopnost extrahovat z kávy dobrou chuť a vůni. Překapávač kávy je vhodný pro všechny milovníky kávy, kteří nevyžadují vysoký obsah kofeinu.

Nejdůležitějším aspektem, který by měl určovat výběr tohoto zařízení na překapávání kávy, je především velikost kávové konvice. Mezi dostupnými modely existují značné rozdíly v kapacitě.

Některé modely vám umožní připravit jeden nebo dva šálky kávy, zatímco jiné vám umožní připravit kávu pro velký počet lidí najednou. Který překapávač byste se tedy měli vybrat? Jak si zakoupit model, který bude plně vyhovovat vašim požadavkům? V tomto článku se dozvíte vše důležité k výběru nového překapávače na kávu.

Překapávače na kávu: 10 nejlepších překapávačů kávy

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších překapávačů na kávu. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme překapávače podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena překapávačů kávy, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

Název překapávačeVzhledTyp překapávačeObjem (l)Příkon (W)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Chemex CM-6A 6Překapávač kávy Chemex CM-6A 6Ruční0,801119Zobrazit v obchodech
Moccamaster KBG 741 AOPřekapávač kávy Moccamaster KBG 741 AOElektrický1,2515205299Zobrazit v obchodech
Electrolux EKF 3300Překapávač kávy Electrolux EKF 3300Elektrický1,21100628Zobrazit v obchodech
Severin KA 4810Překapávač kávy Severin KA 4810Elektrický1,3710003789Zobrazit v obchodech
Domo DO 473KTPřekapávač kávy Domo DO 473KTElektrický1,810001189Zobrazit v obchodech
Klarstein AromaticaPřekapávač kávy Klarstein AromaticaElektrický2,5?3809Zobrazit v obchodech
Hario V60-02Překapávač kávy Hario V60-02Ruční0,40440Zobrazit v obchodech
DeLonghi ICM 14011Překapávač kávy DeLonghi ICM 14011Elektrický1,56001390Zobrazit v obchodech
DeLonghi ICM 2.1 BPřekapávač kávy DeLonghi ICM 2.1 BElektrický1,51000699Zobrazit v obchodech
Philips HD 7435/20Překapávač kávy Philips HD 7435/20Elektrický0,6700918Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení překapávačů na kávu od jejich uživatelů.

Jak vybrat překapávač kávy

Mnoho lidí nepochybně miluje kávu. Každý den se na celém světě vypije několik miliard litrů tohoto životabudiče. Proto není divu, že na trhu je mnoho produktů a spotřebičů, které slouží k přípravě kávy.

Na trhu dnes nalezneme celou řadu různých překapávačů kávy, takže nemusí být jednoduché se mezi jednotlivými modely vyznat. Každý z nich má rozdílné parametry. Pokud byste si je chtěli všechny nastudovat, můžete nad tím strávit mnoho hodin a někdy dokonce i dní. Proto jsme pro vás připravili tuto příručku, kde se dozvíte, jak vybrat nový překapávač kávy. Podíváme se zde na důležité parametry, které je vhodné znát k výběru modelu, který vám bude vyhovovat.

Typ překapávače kávy

První důležitou věcí, na kterou je nutné se při výběru zaměřit je, jaký typ překapávače vlastně potřebujete. Můžeme je rozdělit na manuální a elektrické překapávače. Hodně záleží na tom, kolik máte připravených peněz na koupi překapávače a také na vaší pohodlnosti. Také záleží i na tom, jak často budete daný produkt využívat.

  • Manuální překapávač kávy – Levnější varianta překapávače. K tomuto typu potřebujete externí ohřívač vody (např. rychlovarnou konvici). Do tohoto typu nalijete vařící vodu, která proteče přes filtr. Z toho máte hotovou kávu. Snadno se obsluhuje. Nevýhodou je, že musíte do manuálního překapávače kávy dokupovat filtry.
  • Elektrický překapávač kávy – Elektrický překapávač kávy udělá vše za vás. Nemusíte do něj ohřívat vodu. Je totiž ohříván elektřinou. Jednoduše do něj nalijete studenou vodu a překapávač si ji sám ohřeje. Přes filtr pak překape káva. S elektrickým překapávačem kávy dokážete připravit i větší množství kávy. Je to mnohem rychlejší než u manuálního typu.

Objem překapávače kávy

S překapávačem kávy můžete připravit větší množství kávy než je zvykem u kávovarů či moka konviček. Překapávače mohou mít objem až 2 litry. Vše se odvíjí od toho, pro kolik lidí budete vařit kávu. Pokud pro větší množství, určitě se poohlédněte po produktech, které mají vyšší objem. Pro jednoho člověk stačí model, který má malý objem konvice.

Příkon překapávače

Příkon zařízení určuje, kolik elektrické energie daný spotřebič spotřebuje. Pokud je příkon vyšší, je zároveň i vyšší jeho výkon. Ten nám ovlivní to, jak rychle se voda ohřeje v konvici. Nízký výkon zařízení je ideální pro kávovar, který se používá k přípravě jedné nebo max. dvou šálků kávy.

Pro kancelář nebo pro větší rodinu se však doporučuje překapávač, jehož výkon je určitě vyšší. Předpokládá se, že optimální hodnota příkonu by měla být mezi 1 000 W a 1 300 W.

Typ filtru

Filtr má nezanedbatelný vliv na výslednou chuť kávového nápoje. Přes filtr totiž káva překapává. Můžete si vybrat buď z papírového filtru nebo plastového filtru.

Papírový filtr je sice levnější na pořizovací cenu, ale je jen na jedno použití. Nekvalitní papírový filtr může nepříznivě ovlivnit výslednou chuť kávy.

Dále máme plastové filtry. Plastový typ se dá jednoduše omývat a můžete ho používat několikrát. Jeho výhodou je, že nijak neovlivní chuť kávy.

Překapávač volně stojící nebo vestavný?

Většina zákazníků si zřejmě zvolí volně stojící překapávač. Ale můžete si vybrat i vestavný překapávač. Tím se překapávače na kávu neliší od ostatních spotřebičů do kuchyně. Každý typ má svoje výhody a nevýhody. Které to jsou? Na to se pojďme teď podívat.

Překapávače na kávu volně stojící

Tento typ překapávače – volně stojící – je asi nejběžnějším typem. Většina zákazníků si zakoupí volně stojící typ do své domácnosti.  Jejich výhodou je, že se dají snadno přenášet a uklidit. Mají hezký design a v kuchyni si jich ihned všimnete. Mají obvykle nižší cenu než vestavný typ překapávače.

Vestavný překapávač na kávu

Vestavný model překapávače se jednoduše zabuduje do kuchyňské linky či na jiné místo. Výhodou je, že díky tomu nezabírá místo na kuchyňské lince a nemusíte si dělat starosti s jeho uklízením do skříňky. Většinou má tento vestavný typ mnohem více funkcí a zároveň bývá také mnohem dražší než volně stojící překapávač na kávu.

Překapávač kávy a jeho design

V mnoha případech je při nákupu překapávače také rozhodující vzhled. Výrobci vynakládají veškeré úsilí, aby zajistili, že zařízení bude odpovídat současným estetickým moderním standardům a těm, které převládají v nejmódnějších uspořádáních. Překapávače mohou mít lesklý či matný vzhled.

Překapávače si můžete zakoupit nejen v moderním stylu, ale také v retro stylu. U barvy překapávače neexistují téměř žádná omezení.

Stroje mohou být černé nebo si vyberete dokonce i produkty s pastelovými barvami. Vzhled je nesmírně subjektivní záležitostí. Záleží i také na tom, jak vypadají ostatní spotřebiče ve vaši kuchyni. Můžete je sladit tak, aby všechny přístroje vypadaly podobně a zapadly tak do vaší kuchyně.

Funkce a příslušenství

I u překapávačů kávy si můžete vybírat z dodatečných funkcí a příslušenství, které vám ulehčí používání daného překapávače. Můžete si vybírat z několika různých funkcí. Myslete však na to, že s více funkcemi roste i výsledná cena překapávače. S funkcemi se setkáte jen u elektrického typu překapávače.

Nejčastěji se setkáte s těmito funkcemi u překapávače na kávu:

  • Časovač – Funkce časovače je užitečná a můžete ji nalézt u mnoha spotřebičů. Překapávač na kávu není výjimkou. Jednoduše si nastavíte čas, kdy chcete mít připravenou teplou kávu. Jednoduše do přístroje dáte vodu a namletou kávu. O vše ostatní se přístroj postará sám.
  • Udržování teploty – Chcete mít kávu neustále teplou? Není nic horšího než se napít studené kávy. To se vám s touto funkcí udržování teploty již nikdy nestane!
  • Zabezpečení proti přehřátí – Jedná se o důležitou bezpečnostní funkci. Díky této funkci se nemůže překapávač přehřát. Pokud by k přehřání náhodou došlo, přístroj se sám vypne.
  • Funkce automatického vypnutí – Přístroj se sám vypne po určitém čase nečinnosti.
  • Funkce automatického odvápňování – Tato funkce je důležitá zejména tam, kde je tvrdá voda. Díky tomu nedochází k zanášení překapávače vodním kamenem. Tím se prodlužuje celková životnost překapávače a nemusíte ho neustále odvápňovat ručně pomocí octa.

Překapávač a jeho cena

Kolik peněz byste měli investovat do nového překapávače? To se odvíjí od toho, jak moc pokročilí přístroj potřebujete a pro kolik lidí v něm budete kávu připravovat. Nejlevnější modely pořídíte i za cenu, která nepřesáhne 700 Kč s DPH. Abyste měli v cenových kategoriích lepší přehled, podíváme se zde na jednotlivé cenové kategorie a popíšeme si, co v nich jednotlivé modely obvykle umí a nabízí.

Nejlevnější modely: Cena překapávače do 1 000 Kč s DPH

Co obvykle nabízejí modely, které spadají do nejlevnější cenové kategorie s cenovkou do 1 000 Kč s DPH? Zde si vyberete obvykle manuální překapávače, ale i ty elektrické. Elektrické modely jsou obvykle základní a nenabízejí mnoho funkcí. Navíc ani nemají extra veliký objem. Jejich objem se pohybuje kolem 1 litru a jejich příkony také nejsou nijak extra oslnivé. Příkon se pohybuje obvykle kolem 500 až 600 W.

Cena překapávače na kávu od 1 000 Kč do 3 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie nabízí kvalitní modely, které jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a nabízejí i větší variabilitu příslušenství a funkcí. Obvykle mají vyšší objem a vyšší příkon, takže dokáží ohřát vodu mnohem rychleji než ty levnější modely se stejným objemem. Vyberete si zde i hezké, designově povedené modely, které se ve vaší kuchyni rozhodně neztratí.

Nejdražší modely s cenovkou nad 3 000 Kč s DPH

Co vám nabídne nejdražší cenová kategorie překapávačů? Zde si vyberete kvalitní samostatně stojící modely, ale i zabudovatelné (vestavné) modely do vaší kuchyňské linky. Naleznete zde i profesionální modely, které využijete spíše v kavárnách. Některé modely mohou stát až kolem 10 000 Kč s DPH a více. Takové modely jsou spíše pro profesionální použití a na doma se moc nehodí. Myslíme si, že většina zákazníků si pohodlně vybere v předchozích dvou cenových kategorií.

Jak překapávač na kávu funguje?

Klíčovou součástí překapávače je speciální konvice. Když je zařízení v provozu, teplota vody dosáhne 90 až 96 stupňů Celsia. Poté se smíchá s mletou kávou, což způsobuje, že se z kávy extrahuje aroma. Některé překapávače jsou vybaveny filtrem. Filtry umožňují zcela oddělit připravený nápoj od nežádoucích prvků z kávy. Filtrovaná káva proudí do konvice.

Je třeba si uvědomit, že konvice na kávovar může mít dostatečnou kapacitu pro přípravu až šesti šálků kávy současně. Můžete si vybrat i překapávač s vyhřívanou konvicí, který udržuje kávu při žádoucí teplotě. Takže nikdy nebudete mít svoji připravenou kávu studenou.

Překapávač na kávu a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový překapávač na kávu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového překapávače pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady při vaší přípravě černého kofeinového nápoje.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Překapávače kávy naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka.cz, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem překapávače. Dozvíte se tam také, kde jsou překapávače na kávu skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat