Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Stolní myčky nádobí

 


Stolní myčka nádobíKuchyně je obvykle v českých bytech docela malá. Co dělat, když nenávidíte mytí nádobí nebo na něj nemáte čas, ale chtěli byste přece jen myčku a ta klasická myčka se vám nikam nevejde? Řešením je malá stolní myčka nádobí. Můžete ji umístit i do karavanu.

Myčka nádobí je v dnešní době zařízením, které najdete v mnoha domácnostech. Důvodem, proč se většina lidí rozhodne koupit myčku, není jen touha ušetřit čas, ale je to jeden z hlavních faktorů, které nás k nákupu myčky nejčastěji přesvědčí. Kupujeme také myčku nádobí obvykle z důvodu, abychom šetřili vodou. Není pravdou, že myčka na nádobí spotřebovává hodně vody. Při klasickém mytí ve dřezu spotřebujete mnohem více vody.

Spotřebiče nové generace, zejména stolní myčky nádobí, spotřebují během jednoho mytí pouze kolem 8 litrů vody. Oproti tomu při běžném ručním umývání nádobí spotřebujete až 3 krát více vody.

Tento typ myčky nádobí samozřejmě také spotřebovává elektřinu, ale s přihlédnutím ke spotřebě čisticích prostředků, vody, času a dalších aspektů se nákup myčky nádobí ukazuje jako nejlepším řešením.

Klasickým mytím nádobí rukama si ničíme ruce a nehty, a to i když používáme rukavice. Dále není možné dát si ruce do vody o teplotě 60 °C, kterou obvykle používá myčka nádobí k mytí. Pouze tato teplota vody zajistí správnou hygienu a odstranění všech bakterií na vašem nádobí.

Nyní, když víme, proč se vyplatí myčku nádobí koupit, je čas přejít k tomu, jak vlastně takovou stolní myčku nádobí vybrat. V tomto článku se zaměříme na stolní myčky nádobí. Nejsou příliš známé a ne zrovna každý výrobce je ve své nabídce má. A to je chyba, protože jak se dozvíte v tomto článku, malé stolní myčky jsou doopravdy užitečným pomocníkem. Kromě do kuchyně si vyberete modely, které lze využít i v karavanech.

V tomto článku se podíváme na test a recenze nejlepších modelů. Nejlepší modely stolních myček nádobí naleznete v žebříčku níže.

Stolní myčky nádobí: Výběr 10 nejlepších stolních myček podle hodnocení uživatelů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších stolních myček dostupných v tomto roce. Jak jsme tyto stolní myčky na nádobí vybírali? Vybrali jsme ty nejlepší modely podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely stolních myček jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena produktů, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledZnačkaHlučnost (dB)Počet programůPočet sad nádobíOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Beko DTC 36610 WStolní myčka nádobí Beko DTC 36610 WBeko49664444Zobrazit v obchodech
Beko DTC 36810 WStolní myčka nádobí Beko DTC 36810 WBeko49685220Zobrazit v obchodech
Silvercrest SGW 860 A1Stolní myčka nádobí Silvercrest SGW 860 A1Silvercrest58524999Zobrazit v obchodech
Klarstein AmazoniaStolní myčka nádobí Klarstein AmazoniaKlarstein58628299Zobrazit v obchodech
Candy CDCP 6Stolní myčka nádobí Candy CDCP 6Candy51666557Zobrazit v obchodech
Goddess DTC656MW8FStolní myčka nádobí Goddess DTC656MW8FGoddess49664999Zobrazit v obchodech
Candy CDCP 8SStolní myčka nádobí Candy CDCP 8SCandy51688990Zobrazit v obchodech
Bosch SKS51E32EUStolní myčka nádobí Bosch SKS51E32EUBosch49567890Zobrazit v obchodech
Candy CDCP 6/EStolní myčka nádobí Candy CDCP 6/ECandy51666390Zobrazit v obchodech
BOMANN TSG 5701Stolní myčka nádobí BOMANN TSG 5701BOMANN58529346Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka.cz. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení stolních myček nádobí od jejich uživatelů.

Nejlepší stolní myčky nádobí podle Heureky

Stolní myčka nádobí: Jak vybrat stolní myčku

Na trhu můžeme nalézt různé modely stolních myček. Abyste měli však výběr co nejjednodušší, sepsali jsme pro vás tento návod, kde se dozvíte, jak vybrat stolní myčku. Díky tomu nemusíte studovat parametry a dohledávat si důležité informace několik hodin. Zde najdete vše důležité na jednom místě.

Stolní myčky se vybírají podobně jako klasické myčky nádobí. I zde musíte myslet na důležité parametry, podle kterých vyberete ten nejlepší model stolní myčky nádobí. Je dobré se zaměřit na parametry jako jsou rozměry modelu, funkce, kapacita nádobí a další důležité parametry a funkce. Podíváme se zde i na příslušenství a samozřejmě cenové hladiny dostupných modelů myček nádobí stolních.

Pro koho je malá stolní myčka určena?

Stolní myčky nádobí jsou určeny hlavně zákazníkům, kteří žijí sami v malém bytě nebo pro páry bez dětí. Tento spotřebič je ideální pro malou kuchyň. Do tohoto typu vybavení se vejde maximálně 6 sad nádobí. Pro velkou rodinu se tento spotřebič nehodí. Není v něm dost místa, ale pro jednu osobu je taková myčka perfektní. Než by jeden člověk naplnil klasickou myčku, trvalo by to klidně i několik dní.

Stolní myčka a energetická třída

Při výběru myčky je důležité se podívat na to, jakou energetickou třídu má daná myčka nádobí. Čím vyšší je, tím více ušetříte za účty za elektřinu. Stolní modely mají energetickou třídu od A + do D. Zdaleka nejběžnější jsou A + a A. A+ a A jsou nejlepší třídy. Myčky označené energetickou třídou B až D nejsou energeticky úsporné.

Velikost stolní myčky

Stolní myčku si většina lidí kupuje kvůli tomu, že nemá doma místa nazbyt. Proto je velmi důležitým parametrem její velikost. Nejčastěji si vyberete myčky, které mají šířku kolem 55 cm, hloubku kolem 45 cm a výšku také kolem 45 cm. Velikost stolní myčky odpovídá zhruba třem mikrovlnkám.

Design stolní myčky a její barva

Také stojí za to věnovat pozornost při výběru vzhledu dané stolní myčky. Stolní myčky nejsou určeny k zabudování, takže jejich vzhled je docela důležitý. Nejoblíbenější barvy jsou nerezová a bílá. Obvykle je takové vybavení jednoduché a nepřitahuje pozornost. Vybírejte si modely především podle toho, jak se hodí do vaší kuchyně. Levnější modely budou mít obvykle horší design naopak ty dražší mají lepší vzhled. Vzhled je velmi individuálním parametrem a proto záleží hlavně na vás, který model si vyberete.

Kapacita myčky

Nejlepší stolní myčka na nádobí je ta, která splní naše očekávání, i pokud jde o kapacitu. Většina stolních modelů pojme cca 6 sad nádobí, tj. 6 velkých talířů, 6 dezertních talířů, 6 hlubokých talířů, 6 sklenic a šálků a také příbory.

Pro srovnání, u modelů o průměru 45 cm pojme také sklenice, hrnce a další nádobí. Stojí za zmínku, že můžeme najít i menší myčky nádobí, které pojmou cca 4 sady nádobí. Takové zařízení by mělo být vybráno s ohledem na vaše vlastní potřeby a vaši spotřebu nádobí během dne. Přemýšlejte tedy nejdříve nad tím, kolik sad nádobí během dne ušpiníte a použijete. Kapacita myčky jde ruku v ruce s velikostí myčky. Čím větší bude kapacita stolní myčky, tím logicky bude větší i její celková velikost.

Spotřeba vody a elektřiny

Spotřeba elektřiny je jedním problémem, zatímco spotřeba vody druhým. Jak jsme již zmínili, moderní myčky nádobí jsou z hlediska množství spotřebované vody velmi hospodárné. V případě stolních minimyček je nejběžnější spotřeba vody kolem 6 až 8 l. Například standardní myčky nádobí používají při mytí přibližně kolem 10 l.

Hlučnost spotřebiče

Staré myčky obvykle vydávali poměrně hodně hluku při mytí nádobí. V dnešní době to již není takovým problémem jako dříve. Nikdo z nás nemá rád příliš mnoho hluku a proto parametr hlučnosti je poměrně důležitý. Při výběru nové stolní myčky rozhodně nezapomeňte na hlučnost. Myčka sice nepoběží neustále, ale i tak může být příliš hlučná myčka nádobí velice otravná. A o to je to důležitější, protože stolní myčky obvykle vybíráme do malých bytů či karavanů.

Pokud chcete domů tichou stolní myčku, vybírejte modely, jejichž hladina hluku se pohybuje kolem 45 dB. Dobré je, pokud myčka nádobí nepřekročí hlučnost cca 55 dB. Zde začíná být hlučnost již poměrně nepříjemná.

Ovládání myčky

Protože potřebujeme ušetřit čas, mělo by být ovládání co nejjednodušší. Nechcete přece několik minut zírat na ovládací panel a přemýšlet, co zmáčknout aby se už konečně nádobí začalo umývat.

Ovládání myčky pomocí tlačítek nebo kolečka

Můžete si vybrat z modelů, které nabízejí ovládání ve formě klasických tlačítek. Obvykle ovládáte myčku zapomocí kolečka. Tím měníte jednotlivé mycí programy. Dále si ním můžete nastavit i další funkce.

Dotykové ovládání myčky

Pokud jste vyznavačem moderních technologií,  určitě vás budou zajímat modely, které disponují dotykovým panelem, přes který myčku ovládáte. Tyto myčky jsou obvykle zároveň vybaveny i displejem, který vás informuje o zvolených programech a dalších důležitých informacích.

Programy stolní myčky

S jakými programy se u stolní myčky nádobí obvykle setkáte? U stolní myčky najdete méně programů než u klasické myčky nádobí. Nicméně i tyto malé spotřebiče nejsou ochuzeny o tradiční programy, které jsou pro mytí nádobí nezbytné. Setkáte se s programy jako je předmytí, intenzivní mytí, normální mytí, ekonomické mytí nebo rychlé mytí nádobí. Každý výrobce může mít trochu rozdílné programy nebo je může jinak nazývat. Programy se dost často liší také u různých modelových řad myček nádobí.

Vzhledem k menší kapacitě těchto myček nádobí nenajdeme program na mytí při poloviční naplněnosti myčky.

Počet programů

Počet programů se liší podle modelů a modelových řad stolních myček nádobí. Myčky nádobí jsou vybaveny počtem programů od 3 do 11, z nichž 4 se nejčastěji používají tyto programy: rychlý program (pro mírně znečištěné nádobí), ekonomický program (pro středně znečištěné nádobí), precizní program (pro silně znečištěné nádobí) a kombinace namáčení (bez použití čisticích prostředků) s některým z režimů pro změkčení zaschlých zbytků jídla.

Jako další programy existují jemné programy mytí pro nádobí z porcelánu a křišťálu (jedná se o křehké nádobí), úsporné režimy s různým nastavením teploty, bio programy, ve kterých se používají detergenty obsahující enzymy. Různé programy mohou být navrženy tak, aby neničili křehké nádobí. Neměli by smývat vzory, obrázky či různé potisky na nádobí.

Funkce stolních myček

Stejně jako u celé řady dalších spotřebičů do kuchyně se i u stolních myček setkáte s různými funkcemi, které vám ulehčí používání tohoto spotřebiče.

Výrobci stolních myček rok od roku vybavují své produkty novými funkcemi a dalšími prvky, aby jejich zařízení bylo atraktivnější a více se prodávalo.

U stolních myček nádobí obvykle narazíte na funkce, které jsou ve výbavě i u klasických myček na nádobí. Které funkce to nejčastěji jsou?

  • Funkce Aqua Stop – Tato funkce Aqua Stop zabrání úniku vody z myčky při vyndavání nádobí ze spotřebiče ven.
  • Funkce odloženého startu – tato funkce odloženého startu je velmi užitečná. Můžete si totiž jednoduše nastavit dobu, kdy se má spustit mytí nádobí. Lze tak odložit spuštění mycího programu až o 24 hodin.
  • Funkce dětské pojistky – Tato pojistka zablokuje ovládací tlačítka. Nestane se vám, že by dítě ovládalo myčku během zapnutí této funkce dětské pojistky.

Setkáte se i s dalšími funkcemi u stolních myček nádobí, které jsou zajímavé a užitečné.

Cena stolní myčky

Kolik byste měli investovat peněz do nové stolní myčky nádobí? Cena nákupu produktu tohoto typu se odvíjí od jeho vlastností, vzhledu a zaléží také na samotném výrobci a značce modelu.

Cena stolních myček do 5 000 Kč s DPH

Můžete si vybírat stolní myčky kuchyňského nádobí, které stojí od cca 4 000 Kč do 5 000 Kč s DPH. To jsou nejlevnější modely, které jsou malé a vejde se do nich kolem 4 až 6 sad nádobí. Najdete zde klasické programy. Nečekejte zde technologické vymoženosti. Design je obvykle základní a není nijak extrémně promyšlený.

Cena stolních myček od 5 000 Kč s DPH do 7 000 Kč s DPH

Pokud chcete jít střední cestou, vybírejte v cenové hladině, která se pohybuje od 5 000 Kč s DPH do 7 000 Kč s DPH. Najdete zde o něco lépe vybavené modely stolních myček nádobí. Tato cenová kategorie nabízí obvykle největší počet modelů, které si můžete na našem trhu zakoupit. Modely mají bohatší programovou nabídku. V nich se dá umýt kolem 8 sad nádobí.

Cena stolních myček nad 7 000 Kč s DPH

Tyto modely nabízejí největší nabídku programového vybavení a příslušenství. Jsou zde různé pokročilé funkce a ovládání je zde i možné si vybrat dotykové, které je moderní a designově zajímavé.

Stolní myčka a její značka

Na našem trhu je mezi tímto typem domácích spotřebičů nejběžnější značka stolních myček Bosch, pod kterou se prodává obrovské množství myček nádobí zcela odlišných modelů (jak ve velikosti, tak i ve vybavení.)
Další nejoblíbenější značkou je například Siemens. Fráze „německá kvalita“ zde hovoří sama za sebe.

Zbytek trhu představují výrobci stolních myček jako je Zanussi, Electrolux, Indesit, Beko či Candy a další.

Stolní myčky Electrolux

Stolní myčky Electrolux

Electrolux je švédský koncern. Je to největší výrobce domácích i profesionálních spotřebičů. Můžete ho znát díky mnoha výrobkům, které se používají nejen v domácnosti. Zajímavostí je, že výraz „luxovat“ vychází z původního názvu Lux. Za úspěchem Luxu stojí i to, že se ze značky stalo synonymum pro vysávání, tedy luxování. V roce 1912 byl pod názvem Lux I uveden na trh první vysavač vyrobený společností Lux ve Stockholmu. Jeho cena byla 44 dolarů. Od té doby se vysávání u nás říká též luxování. Od výrobce Electrolux naleznete širokou nabídku produktů.

Na českém trhu se jedná o velmi dobře etablovanou značku. Od této značky si zakoupíte kvalitní stolní myčky na nádobí.

Stolní myčky Beko

beko logo

Historie této firmy a značky sahá do roku 1967 a vlastní ji turecká firma. Firma Beko je známa především pro výrobu televizí, mrazáků a dalších domácích spotřebičů.

Od firmy Beko si můžete vybrat stolní myčky nádobí, které jsou kvalitní a nabízí různé programy a funkce. Očekávejte u nich vyšší cenovou hladinu než u ostatních značek.

Stolní myčky Bosch

bosch

Firma Bosch je u nás velice dobře známá. Jedná se o Německou firmu založenou Robertem Boschem. Robert Bosch produkuje výrobky již téměř 130 let. Dělá mnoho domácích spotřebičů, které potřebujete každý den ve své domácnosti včetně stolních myček na nádobí. Od tohoto výrobce si zakoupíte zajímavé stolní myčky, které jsou kvalitní a designově zajímavé.

Stolní myčky nádobí Philco

philco značka

Stolní myčky nádobí Philco mají zajímavý design, který vypadá čistě a nadčasově. Aktuálně je na našem trhu dostupných několik modelů myček nádobí od značky Philco.

Značka Philco pochází z USA a byla založena v roce 1892. Firma vyrábí velice kvalitní výrobky a klade důraz na kvalitní zpracování. Na své výrobky poskytuje až 5 letou záruku. U této značky se především dbá na efektivní využití elektrické energie a na šetrnost k životnímu prostředí.

Zhodnocení: Vyplatí se nákup stolní myčky?

Nákup malé stolní myčky nádobí je výhodný pro nezadané nebo mladé páry, které nemají vlastní děti. Pro takové zákazníky jsou veliké klasické myčky nádobí k ničemu. V kuchyni budou jen zabírat čas. Výběr malého spotřebiče ušetří čas na mytí nádobí.

Jakákoli stolní myčka nádobí spotřebovává málo vody a energie, malá spotřeba těchto energií vede k podstatným úsporám. Narozdíl od ručního mytí nádobí.

Samozřejmě nelze říci, že stolní myčky stojí málo peněz, ale jeho cena je stále řádově nižší než u standardních myček nádobí.

Nákup malé myčky je dobrou volbou pro malou kuchyň, pro malé byty, kde v kuchyni taková myčka nádobí zabírá jen málo místa. Do českých kuchyň v bytech se dost často klasické myčky nádobí vůbec nevejdou. Zde je malá stolní myčka velmi užitečným spotřebičem.

Stolní myčka nádobí a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat užitečnou novou stolní myčku na nádobí. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové stolní myčky nádobí pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nové myčky nádobí zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík. Stolní myčku nádobí naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na porovnávací portál Heureka.cz, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem stolní myčky. Dozvíte se tam také, kde jsou produkty skladem a za jakou se prodávají cenu Vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce u různých modelů stolních myček.

Recenze a hodnocení nejlepších stolních myček nádobí

Stolní myčka Bosch SKS 51E22

Jedna z nejmenších myček nádobí. Rozměry stolní myčky jsou 55,1 cm x 45 cm x 50 cm. Světlý a zajímavý design umožňuje, aby se tato technika stala zajímavým zvýrazněním vaší kuchyně. Panel myčky je zároveň co nejjednodušší, bez zbytečných ozdůbek. Třída spotřeby energie je 0,61 kW/h a třída účinnosti mytí je A – to je na slušné úrovni. Účinnost sušení je také A.

Stolní myčka Candy CDCP 8/E

Jako jediná stolní myčka nádobí Candy CDCP 8/E v této klasifikaci nabízí kapacitu 8 sad nádobí. To má samozřejmě za následek mírně větší rozměry než jiné stolní nádoby, konkrétněji je tato myčka vyšší. Má výšku 59,5 cm. Většině z vás se stále tato myčka snadno vejde do kuchyně, např. na kuchyňskou linku.

Tato myčka nabízí velmi základní funkce, ale přiznejme si to – většina minimyček na nádobí v tomto ohledu nemá o mnoho více funkcí jako tato myčka. Myčka má ve výbavě funkci odložení startu nebo základní indikátory – informace o konci cyklu mytí, indikátor soli nebo indikátor leštidla.

Je to malá a snadno použitelná malá myčka pro jednotlivce. Porazil jiné modely hlavně s větší kapacitou, což ocení například lidé žijící ve skromné domácnosti.

Stolní myčka Hyundai DTC657DW8

Další dobrou stolní myčkou je model od značky Hyundai. Jedná se konkrétně o typ stolní myčky nádobí Hyundai DTC657DW8.

Tyto myčka patří mezi tiché myčky. Generovaný hluk během mytí dosahuje úrovně 49 dB. A co mycí programy? Teoreticky máme o jeden prací program více než v případě myčky Candy a cena je také o něco nižší. Můžete si tedy vybrat z těchto programů: intenzivní čištění, standardní čištění, EKO, mytí skleniček, 90minutový program, rychlé čištění a údržba myčky.

Koneckonců se zdá, že jde o relativně levnou malou myčku nádobí. Když k tomu přidáme poměrně nízkou spotřebu vody nebo několik bezpečnostních pojistek, dá se říci, že tato Hyundai myčka je velmi dobrou volbou. Jedná se o dobrý poměr cena / výkon.

Podívejte se také na klasické myčky nádobí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat