Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Mini stolní trouby

Nemáte v kuchyni dostatek místa na běžnou troubu? Pak vám bude vyhovovat mini stolní trouba. Pokud jste jedním z takových lidí, nemusíte se vzdávat chutných koláčů nebo pečených pokrmů, které znáte z běžné vestavné trouby. Mini trouby jsou k dispozici na trhu právě pro vás. Jejich kapacita je samozřejmě omezená, ale jsou dobrou alternativou k běžným troubám do malých místností.

A co víc, díky svým malým rozměrům se snadno mini stolní trouby přemísťují.

Trh je bohužel plný různých modelů a mezi nimi jsou i ty, kterým je třeba se vyhnout. Proto jsme připravili pro vás tento článek, ve které vám řekneme, co hledat při nákupu a jakou mini troubu si vybrat, aby vám sloužila dobře po velmi dlouhou dobu. Pomůžeme vám vybrat ty nejlepší stolní trouby pro vaši domácnost.

Jedná se o volně stojící trouby. Na rozdíl od klasických trub jsou tyto volně stojící trouby výrazně levnější.

Stolní trouby: Výběr 10 nejlepších stolních trub

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších stolních trub. Jak jsme tyto mini trouby vybírali? Vybrali jsme stolní trouby podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto stolní trouby jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto trouby si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena mini trub, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

Název troubyVzhledTyp troubyObjem trouby (l)Výkon (kW)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
ORAVA EC-321Mini stolní trouba ORAVA EC-321S plotýnkami283,22899Zobrazit v obchodech
Vigan EO45L-2PMini stolní trouba Vigan EO45L-2PS plotýnkami4512984Zobrazit v obchodech
Esperanza EKO005Mini stolní trouba Esperanza EKO005Bez plotýnek201,61099Zobrazit v obchodech
Orava EC-322Mini stolní trouba Orava EC-322S plotýnkami281,62899Zobrazit v obchodech
Rohnson R-2142Mini stolní trouba Rohnson R-2142S plotýnkami421,32999Zobrazit v obchodech
VIGAN T45L2PMini stolní trouba VIGAN T45L2PS plotýnkami451,22889Zobrazit v obchodech
Esperanza EKO004Mini stolní trouba Esperanza EKO004Bez plotýnek100,9664Zobrazit v obchodech
Klarstein Masterchef 45Mini stolní trouba Klarstein Masterchef 45Bez plotýnek4523299Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 3621Mini stolní trouba Guzzanti GZ 3621Bez plotýnek421,32689Zobrazit v obchodech
Vigan EO45LMini stolní trouba Vigan EO45LBez plotýnek451,82684Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení mini stolních trub od jejich uživatelů.

Jak vybrat stolní troubu

Malé stolní trouby jsou populární zejména v domácnostech, kde je málo místa. Mohou být vhodné i na chalupu či chatu. Díky tomu začínají zákazníci stále více poptávat tento typ spotřebiče do kuchyně na pečení. Na trhu je díky tomu k dispozici celá řada různých modelů mini trub. Každý z nich může mít rozdílné parametry. Abyste nestrávili studováním těchto parametrů několik dní, připravili jsme pro vás tento návod, kde se dozvíte, jak vybrat nejlepší troubu podle dostupných parametrů.

Velikost mini trouby

Velikost mini trouby je u tohoto malého spotřebiče velmi důležitým parametrem. Velikost malé stolní trouby úzce souvisí s prostorem ve vaší kuchyni. Pokud je prostor malý, doporučuje se zakoupit o něco menší zařízení. Kromě toho je dobré vzít v úvahu, jak často troubu budete používat.

Pokud pravidelně připravujete velká jídla pro celou rodinu, bude lepší investovat do většího modelu. Bohužel se může ukázat, že menší spotřebiče nebudou pojímat celé vaše jídlo a budete je muset rozložit do dvou pečících kol.

Při hledání vhodné velikosti spotřebiče zkontrolujte rozměry vnější velikosti zařízení. Díky tomu se ujistíte, že zařízení se hodí tam, kam ho chcete umístit.

Stolní trouba s plotýnkami nebo bez plotýnek?

Při výběru stolní trouby je nutné se rozhodnout nad tím, zda budete chtít mini stolní troubu s plotýnkou a nebo bez plotýnky.

 • Stolní trouba s plotýnkami – Stolní trouby s plotýnkami mají na své horní části zabudovaných několik plotýnek, na kterých můžete ohřívat jídlo v hrncích a vařit. Většinou malé trouby nabízejí kolem dvou až tří plotýnek. Tyto trouby se více podobají klasickým sporákům a jsou tak mnohem více multifunkční. Jejich nevýhodou však je vyšší hmotnost a o něco vyšší rozměry. Nevýhodou pro někoho také může být o něco vyšší pořizovací cena.
 • Stolní trouba bez plotýnek – Typ stolní trouby bez plotýnek je základním modelem, který spíše připomíná mikrovlnnou troubu. V této troubě můžete jedině péct, což omezuje funkčnost této mini trouby. Výhodou tohoto typu je nižší cena a také nižší hmotnost. Další výhodou jsou i o něco nižší rozměry.

Materiál plotýnky u stolní trouby

Pokud se rozhodnete pro typ stolní trouby s plotýnkami, je nutné pak řešit i materiál plotýnky. V zásadě si můžete vybírat ze dvou typů plotýnek u minitrouby.

Jedná se o tyto typy plotýnek:

 • Litinové plotýnky – Tyto litinové plotýnky patří mezi levnější materiály. Můžete na ně položit téměř jakýkoliv hrnec nebo různé pánve. U tohoto typu se setkáte s odděleným ovládáním pečení a vaření na plotýnkách.
 • Sklokeramická plotýnka – Sklokeramický materiál je dražším materiálem. Setkáte se s ním u dražších modelů mini trub. Jejich výhodou je hezčí vzhled. Nevýhodou u tohoto typu je, že musíte používat pouze nádobí, které je určené pouze pro tento typ sklokeramické desky. Ovládání u tohoto typu může být i dotykové. Nevýhodou tohoto typu je dražší cena dostupných modelů se sklokeramickými plotýnkami.

Výkon stolní trouby

Výkon je jeden z nejdůležitějších parametrů elektrických zařízení a stolní trouby nejsou výjimkou. Čím větší je výkon trouby, tím rychleji a přesněji připraví naše jídlo. Je však třeba zajistit, aby naše mini trouba měla svůj regulátor výkonu. U nejnovějších modelů je to standardní výbava, některé starší produkty ji však nemusí mít. Je vhodné, aby regulátor výkonu měl plynulou změnu, díky čemuž bude provoz zařízení jednoduchý. Je však důležité, aby byl výkon přizpůsobitelný vašim potřebám. Při pečení mnoha pokrmů budete potřebovat jinou hodnotu výkonu.

Výkon je potřeba zohlednit vůči velikosti stolní trouby. Také berte v potaz to, které nádobí budete ve stolní troubě používat.

Od výkonu se odvíjí i příkon. Tyto hodnoty jsou spolu skoro pevně spjaty. Čím vyšší je výkon, tím je i vyšší příkon. Dejte si ovšem pozor na to, že modely s moc vysokým příkonem vás budou stát více na vyúčtování za elektřinu.

Cena

Kolik peněz byste měli investovat do nové stolní trouby? To se odvíjí především od předchozích parametrů. Dovolíme si vás uklidnit především tím, že malé stolní trouby nejsou tak drahou investicí jako klasické vestavné trouby.

Cena mini trouby do 1 000 Kč s DPH

Tato nejlevnější cenová kategorie nabízí velmi základní modely mini trub. Minitrouby zde nabízejí zejména nižší výkon a menší objem pro pečení. U těchto modelů nenaleznete mnoho funkcí a regulace výkonu bývá také značně omezená. Pokud jste nenáročným uživatelem, který potřebuje pouze základní modely, možná si vyberete v této nejlevnější cenové kategorii.

Cena mini trouby od 1 000 Kč do 2 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie od 1 000 Kč do 2 000 Kč s DPH nabízí širší sortiment než nejlevnější cenová kategorie mini stolních trub. Tyto modely nabízejí i výkon, který přesahuje až 2 kW. Objem trouby zde bývá poměrně dostatečný. Tyto modely nabízejí už i funkce jako je horký vzduch nebo gril.

Cena mini trouby nad 2 000 Kč s DPH

Tyto modely nabízejí nejlepší funkce. Vyberete si zde z největší nabídky dostupných modelů mini stolních trub. Pokud hledáte modely, které mají vysokou nabídku příslušenství a funkcí, vyberete si mezi nejdražšími modely stolních trub. Ty nejdražší modely stolních trub se mohou pohybovat s cenovkou kolem 7 000 Kč s DPH.

Funkce stolních trub

Při prohlížení různých modelů stolních trub byste měli věnovat pozornost nabízeným funkcím, které rozšiřují a zjednodušují použitelnost mini trouby.

Můžete si vybírat u různých modelů mini trub zejména z těchto funkcí:

 • Gril – Funkce grilu v troubě umožňuje grilování různých pokrmů. Tato funkce je přítomna v mini troubách z různých cenových relací.
 • Rozmrazování potravin – Funkce rozmrazování je funkcí, která je podobná té, kterou vidíte u standardních trub. Umožňuje rychlejší rozmrazování potravin.
 • Udržování jídla v teple – Když mini stolní trouba dokončí vaření či pečení, může si stále udržovat svoji teplotu, aby bylo jídlo po dostatečnou dobu dost teplé. Nikdy se vám tedy již nestane, že byste servírovali studené jídlo na váš stůl.
 • Variabilní výška podnosu – Malá trouba může být vybavena pouze jedním podnosem, který lze umístit pouze uprostřed zařízení nebo mít možnost změnit výšku podnosů, díky čemuž se dovnitř vejde nádobí nádobí a plechy na pečení různých velikostí.
 • Pečení horkým vzduchem – U klasické trouby je horký vzduch standardní volbou a pro miniaturní modely trub není vždy k dispozici. Horký vzduch usnadňuje pečení pokrmů vyžadujících vysokou teplotu, jako je pizza. Horký vzduch dokáže pomoci pro to, abyste získali křupavou a opečenou krustu při pečení. Tato funkce se hodí například při pečení kuřete.
 • Funkce časovače – Tato funkce přináší možnost nastavit konkrétní čas provozu zařízení. Téměř každý mini elektrický sporák má časovač.

Recenze, test a popis nejlepších mini trub

Pojďme se podívat na popis, test a recenze od uživatelů na jednotlivé modely malých stolních trub.

Stolní trouba Professor PT 422X

Stolní trouba Professor PT 422X

Prvním velmi dobrým modelem v našem srovnání malých trub je Professor PT 422X. Jedná se o malou kompaktní troubu, která se hodí do každé malé kuchyně. Je vybavena otočným roštem pro grilování masa. Mezi funkcemi tohoto modelu naleznete i funkci časovače, která je velmi užitečná. Umožňuje vám nastavit dobu, kdy se spustí pečení.

Tato mini trouba nabízí objem 42 l. Umožňuje vám péct v rozmezí od 100 ° C do 250 ° C. Maximální příkon trouby je 3,3 kW. Hmotnost této mini trouby je 5 kg. Model je vybaven i akustickým signálem, který vás upozorní po dokončení pečení, takže nikdy nezmeškáte dobu, kdy je jídlo dopečeno. Rozměry této mini trouby jsou: 41,4 cm, 57,3 cm a 37,2 cm. Model nabízí spodní a horní ohřev.

Cena tohoto modelu Professor PT 422X se pohybuje kolem 1 890 Kč s DPH.

Stolní trouba Tefal OF444834 Optimo 19l

Stolní trouba Tefal OF444834

Model stolní trouby Tefal Optimo 19l je další dobrou mini troubou. Tentokrát se jedná o model mini trouby od značky Tefal. Model má ve vybavení mechanický termostat, funkci časovače a nabízí i šest režimů přípravy pokrmu. Model nabízí i vyjímatelný rošt. Tato stolní trouba nabízí objem 19 l. Model nabízí přípravu pokrmů pomocí horkého vzduchu, grilování. Dále nabízí režim pro pečivo, koláče a dorty. Posledním režimem je režim vodní lázně pro náročné recepty.

Model mini trouby nabízí i funkci rozmrazování, která vám značně urychlí dobu rozmrazování již zmražených potravin.

Maximální příkon této stolní trouby je 1,38 kW. Rozměry modelu jsou 51 cm, 46,2 cm a 32,7 cm.

Tato stolní trouba Tefal OF444834 Optimo 19l se prodává za cenu kolem 2 499 Kč s DPH.

Stolní trouba Severin TO 2058

Stolní trouba Severin TO 2058

Tato malá stolní trouba Severin TO 2058 má výšku 36,5 cm, šířku 52 cm a hloubku 43 cm. Kapacita trouby je 42 litrů a její příkon je 1800 W. Tento model by měl být obzvláště zajímavý pro milovníky pizzy, a to proto, že výrobce přidává do zařízení speciální kámen na pizzu.

Pečení na kameni znamená, že těsto na pizzu není tak vlhké ve srovnání s přípravou tohoto jídla na pečícím plechu. Výsledkem je mnohem křupavější pizza. Kámen také distribuuje teplo rovnoměrně a připravuje pizzu za několik málo minut. Kámen připojený k této peci má průměr 29 cm.

Kromě toho najdeme u modelu mřížku 38,5 x 31,5 cm, kterou lze umístit do čtyř úrovní.

Zařízení trouby má také kontrolní lampu a funkci časovače s možností nastavení maximálně 120 minut. Jakmile malá trouba dokončí pečení, ozve se zvukový signál. Což je pro mnoho uživatelů dobrou funkcí, protože nikdy nezapomenou na to, že pečou. Teplotní rozsah, ve kterém trouba funguje, je od 60 ° C do 230 ° C.

Tato malá trouba je také vybavena horkým vzduchem a také horním a dolním topením. Spotřebitelé si také cení rychlosti ohřevu mini trouby. Recenze také kladně hodnotí další vybavení a vhodnou velikost zařízení.

Severin TO 2058 je mini troubou o maximálním příkonu 1800 W. Zařízení pro pečení pokrmů má objem 42 litrů. Vnější rozměry této malé trouby jsou následující: výška – 36,5 cm, šířka – 52 cm a hloubka – 43 cm. Tuto troubu doporučuje mnoho zákazníků v různých recenzích.

Cena této mini trouby Severin TO 2058 se pohybuje kolem 3 704 Kč s DPH.

Stolní trouby a jejich značky

S jakými značkami se můžete setkat u běžně nabízených mini stolních trub? Na to se pojďme podívat zde.

Stolní trouby od značky Sencor

Stolní trouby Sencor

Značka Sencor pochází původně z Japonska. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969 v Japonsku. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor se zabývá prodejem mnoha spotřebičů, které jsou dobře cenově dostupné. Od značky Sencor zakoupíte i mini stolní trouby. Mezi nabízeními troubami se značka Sencor dokáže prodrat mezi modely, které nabízejí dobrý poměr cena / výkon. Na našem trhu naleznete několik různých modelů mini trub od značky Sencor. Mezi nejpopulárnější modely patří tyto stolní mini trouby: Sencor SEO 1710BK, Sencor SEO 3628SS a další. Modely od Sencoru nabízí různé funkce jako je regulace výkonu, časovač a další. Naleznete je skladem v mnoha prodejnách.

Stolní trouby od značky Tefal

Stolní trouby Tefal

Firma Tefal je známá tím, že v roce 1954 vynalezla nepřilnavou pánev. Zabývá se výrobou mnoha domácích spotřebičů, které jsou hezké a zároveň kvalitní a cenově dostupné. Od této firmy najdete různé stolní trouby. Kromě tohoto si vyberete i další kuchyňské příslušenství. Stolní trouby od značky Tefal jsou velmi kvalitní a nabízí mnoho užitečných funkcí. Od této značky si vyberete zejména tyto modely mini stolních trub: Tefal OF444834 či Tefal OF464810 a další.

Stolní trouby Sage

Stolní trouby Sage

Značka Sage vstoupila na český trh teprve nedávno. Zabývá se výrobou a prodejem domácích spotřebičů. Sage se zabývá především prodejem spotřebičů, které se týkají jídla a přípravy kávy. Není tedy překvapením, že nabízí i malé stolní trouby. Značka Sage pochází od australské firmy Breville. Ta vznikla v roce 1932.

Stolní trouby Klarstein

Stolní trouby Klarstein

Od firmy Klarstein a jejich produktů můžete očekávat neotřelý design, který se jen tak rychle neokouká. Klarstein je německá značka, která sází na inovace a vysokou kvalitu svých výrobků. Najdete od ní na našem trhu i rychlovarné konvice a samozřejmě i stolní trouby. Tyto stolní trouby mají též nádherný a inovativní design. Pokud vás zajímají designové malé trouby, pak je tato značka skvělou volbou. Mají mnoho funkcí a jsou vysoce kvalitní a zároveň hezké. S touto značkou si určitě ve své kuchyni neuříznete ostudu.

Stolní trouby DOMO

Stolní trouby DOMO

Domo je původně belgická značka s více jak 30 letou tradicí. Výrobky této firmy jsou dodávány na náš trh od roku 2009. Stolní trouby od značky DOMO mají hezký design a kvalitní zpracování. Stolní trouby od značky DOMO jsou mezi zákazníky velice často oblíbeny.

Stolní trouby Clatronic

Stolní trouby Clatronic

Clatronic je na našem trhu již známou značkou po několik let, která si získala na oblibě u českých zákazníků. Můžete si u ní zakoupit jak velmi levné modely, které jsou dostupné pro každého, tak i kvalitní a dražší modelovou řadu stolních trub. U značky Clatronic si tak každý najde model, který bude přesně pro něj. Hlavními cíli této značky jsou kvalita a atraktivní design. Díky těmto prioritám si zakoupíte vzhledné modely stolních trub, která vám budou sloužit po mnoho let.

Stolní trouby Guzzanti

Stolní trouby Guzzanti

Firma Guzzanti se zabývá výrobou domácích spotřebičů, domácích pekáren a naleznete od ní i různé modely stolních turb. Zakoupíte si od ní kvalitní mini stolní trouby, které jsou za dobré ceny a poskytují zároveň i vysokou kvalitu a spolehlivost.

Stolní trouby jsou od této značky velmi dobře hodnoceny zákazníky a mají velmi dobré recenze.

Dále si můžete vybrat mini stolní trouby i od těchto značek:

 • Professor
 • Ardes
 • Laretti
 • Rommelsbacher
 • Steba
 • Severin

a další.

Stolní trouba a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou stolní mini troubu nejen na domácí použití. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové mini trouby pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a upečete v této mini troubě mnoho dobrot.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt mini trouby zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Stolní trouby naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem stolní trouby. Dozvíte se tam také, kde jsou stolní trouby skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce u různých stolních trub).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat