Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Tyčové mixéry

Obsah článku Ukaž
Tyčový mixér
Tyčový mixér

Tyčový mixér je oblíbeným a nepostradatelným pomocníkem ve většině domácností. Rychle a jednoduše s jeho pomocí zpracujete suroviny a připravíme pokrmy. Hravě s ním připravíte krémové polévky, omáčky, koktejly, pyré, majonézy, dětské příkrmy, přesnídávky, našleháte šlehačku, bylinky, česnek, cibuli nebo ořechy.

Tyčové mixéry mohou mít různou konstrukci. Díky různým šlehacím, řezacím a hnětacím nástavcům se z nich stanou multifunkční přístroje, které dokážou šlehat, mixovat, sekat, strouhat, krájet, hnětat i drtit.

Hlavní výhodou tyčových mixérů je jejich jednoduchá konstrukce, lehkost, skladnost, snadná manipulace i údržba a nízká cena. Jedná se o jednoduchý spotřebič do kuchyně. V tomto článku se dozvíte, jak vybrat tyčový mixér.

Tyčové mixéry: Výběr 10 nejlepších tyčových mixérů podle hodnocení uživatelů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších tyčových mixérů tohoto roku. Jak jsme tyto mixéry vybírali? Vybrali jsme nejlepší modely podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto tyčové mixéry jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena produktů, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledPříkon (W)Počet rychlostíOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Braun MQ 9097Tyčový mixér Braun MQ 90971000Smart Speed4999Zobrazit v obchodech
Kenwood HDP 408 WH TribladeTyčový mixér Kenwood HDP 408 WH Triblade800101999Zobrazit v obchodech
Sencor SHB 5501 CHTyčový mixér Sencor SHB 5501 CH1200201799Zobrazit v obchodech
G21 VitalStick ProTyčový mixér G21 VitalStick Pro1000141699Zobrazit v obchodech
Bosch MSM67170Tyčový mixér Bosch MSM67170750121399Zobrazit v obchodech
Bosch MSM67160Tyčový mixér Bosch MSM67160750121139Zobrazit v obchodech
Braun MQ 525 OmeletteTyčový mixér Braun MQ 525 Omelette60021099Zobrazit v obchodech
Bosch MSM 66150Tyčový mixér Bosch MSM 6615060012999Zobrazit v obchodech
Braun MQ 500 SoupTyčový mixér Braun MQ 500 Soup6002654Zobrazit v obchodech
SILVERCREST SSM 350 A1Tyčový mixér SILVERCREST SSM 350 A13502279Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení tyčových mixérů od jejich uživatelů.

Jak vybrat tyčový mixér

Než si půjdete koupit nový tyčový mixér, ujasněte si, na co všechno ho budete chtít používat. Podle toho vyberte mixér s příslušenstvím, které základní vybavení mixéru rozšíří o mnoho dalších užitečných funkcí.

Tyčový mixér máte stále po ruce a připravený k rychlému použití. Jeho velkou výhodou je kromě skladnosti a jednoduchosti použití i rychlá údržba. Pokud již doma máte robot, vystačíte si nejspíš s tyčovým mixérem bez doplňků, jako jsou šlehací metly, hnětací háky, sekací nástavec (chopper) a sekací nože.

Kromě příslušenství je u tyčového mixéru důležitý i jeho výkon, počet otáček, možnost nastavení různých rychlostí, hmotnost a délka kabelu. Promyslete si, kde budete s mixérem pracovat, aby přívodní kabel na požadované místo dosáhl. Mixér by se vám měl dobře držet v ruce a neměl by být těžký, aby se vám s ním dobře a komfortně pracovalo.

Mixér by měl mít dostatečně vysoký výkon, aby dokázal zpracovat suroviny a jídla, která s ním budete připravovat. Řiďte se jeho příkonem a počtem otáček. Pro tvrdší potraviny by měl být příkon minimálně 600 W a 15 000 otáček za minutu.

Cena tyčových mixérů se odvíjí od bohatosti jejich příslušenství, kvality provedení, použitého materiálu, výrobce, výkonu a designu.

Typy mixérů

Napřed si ujasněte, zda tyčový mixér skutečně potřebujete, jestli pro vás není vhodnější například stolní mixér, ruční šlehač, smoothie maker nebo kuchyňský robot. Každý z těchto přístrojů je primárně určen k jinému typu zpracování potravin, mohou však být doplněny o další příslušenství, které možnost jejich použití rozšíří. Ne všechny mixéry dovedou například nasekat led nebo uhnětat těsto.

Mixéry mohou být ruční nebo stolní a disponovat funkcemi mixování, šlehání, sekání, hnětení, drcení ledu a dalšími funkcemi. Pokud bude mixér vyhovovat všem vašim představám – funkčně i designově, stane se pro vás velmi užitečným a nepostradatelným pomocníkem.

Ruční šlehač

Ruční šlehače jsou výborným pomocníkem nejen v domácnostech, ve kterých se často peče. Ve výbavě mívají 2 šlehací metly a 2 hnětací háky. Tělo ručního šlehače je robustnější, ale snadno se s ním pracuje. Rychlost mixování je vícestupňová, doplněná o turbo režim. Ruční šlehače jsou vhodné k našlehání šlehačky, bramborové kaše, bílků, krémů nebo k ušlehání piškotového i kynutého těsta.

Šlehač po celou dobu, během které s ním pracujete, držíte v ruce. Proto, pokud se jedná o těžší model, práce s ním může být namáhavější. Výhodou je jejich jednoduchá údržba, rychlé sestavení a dobrá skladnost. Pro ulehčení práce si můžete koupit šlehač se stojanem a mísou. Do stojanu se šlehač usadí a vy máte volné ruce a můžete se věnovat jiné činnosti. Některé multifunkční šlehače dovedou díky nástavcům zastoupit i mixér a sekáček.

Tyčový mixér

Tyčový mixér má široké spektrum využití. Ocení ho především rodiny s malými dětmi. Jeho konstrukce je jednoduchá, štíhlá s delší mixovací hlavicí – nohou. Může mít klasický zvonový tvar nebo speciální tvar, který zabrání rozstříknutí mixované hmoty a zvýší rychlost a efektivnost mixování. Vyroben bývá z plastu, nerezu nebo jejich kombinace. Plastové mixéry jsou náchylnější k poškození, méně odolné vůči vyšším teplotám a mohou zflekatět – například po mixování mrkve, rajčat nebo řepy.

Během chvilky s pomocí tyčového mixéru připravíte přesnídávku, dětskou výživu, rozmixujete kaši, polévku nebo omáčku a vyrobíte domácí majonézu. S pomocí dalších nástavců rozsekáte bylinky, ořechy nebo led. Tyčový mixér se velmi snadno udržuje, je skladný a téměř ihned připravený k použití. Omáčky i polévky jím mixujete přímo v hrnci a neušpiníte tak zbytečně další nádobí. Z těžších nebo velkých mixérů vás však při jejich delším použití může bolet ruka.

Kuchyňský robot

Kuchyňský robot je nejsložitější ze všech typů mixérů, má největší množství funkcí, je nejméně skladný, je složitější na údržbu a dražší. Při práci s ním není nutná vaše asistence, stačí robot připravit, opatřit správnými nástavci a zapnout. Než robot potraviny zpracuje, vy se mezi tím můžete věnovat jiným činnostem. Ušetříte si tak čas i práci – například při hnětení těsta. Podle příslušenství, které k robotu patří, může robot sloužit i jako mlýnek na maso nebo třeba odšťavňovač. Tento typ mixérů by měl mít své stabilní místo na kuchyňské lince, protože kvůli svým větším rozměrům a váze je manipulace s ním a jeho časté přenášení, náročnější. Kuchyňský robot využijí domácnosti, ve kterých se často peče a vaří.

Stolní mixér

Stolní mixér je všestranný pomocník, který zastane většinu funkcí, které pro přípravu jídel a zpracování surovin potřebujete. Je vyšší a odolnější, vhodný i na delší mixování měkčích surovin, ale také bylinek, tvrdších druhů ovoce a zeleniny, ořechů nebo ledu. Rozmixujete v něm polévku, smoothie, pyré, suroviny na dětské příkrmy, kaše a přesnídávky, zrníčka nebo třeba těsto na palačinky. S kvalitnějšími mixéry vyrobíte i ořechová másla, různé druhy pyré, šlehané krémy, zmrzliny a s některými i horké polévky. Konstrukce stolního mixéru je tvořena motorem, ovládacím panelem s možností nastavení rychlosti (počtu otáček) a protiskluzovými prvky pro zvýšení stability a bezpečnosti. Mixovací nádoba může mít objem až dva litry. Je vybavena víkem, měrkou, výlevkou a rukojetí pro snazší manipulaci. Stolní mixéry jsou vybavené bezpečnostní pojistkou, nelze je tedy spustit, pokud by nebyly všechny jejich komponenty správně nasazené. Vyrobeny bývají nejčastěji ze skla nebo z tritanu. Skleněné nádoby jsou atraktivní, ale náchylnější k prasknutí. Tritan je zdravotně nezávadný materiál, který neabsorbuje chuť ani vůni potravin.

Smoothie maker

Milovníci zdravého životního stylu ocení tohoto pomocníka k přípravě ovocného nebo zeleninového smoothie a mléčných koktejlů. Smoothie maker je zmenšenou verzí stolních mixérů. Balení obvykle obsahuje několik různě velkých nádob pro přípravu právě takového množství smoothie, které v danou chvíli vypijete. Suroviny mixujete v láhvi, kterou si poté můžete vzít s sebou na cestu nebo do práce. Práce se smoothie mixérem je jednoduchá. Navíc je malý a skladný. Pořizovací cena smoothie makeru je, vzhledem k jeho omezeným funkcím, nízká.

Chopper sekáčky

Sekáčky – chopper jsou menší mixéry s nádobou do asi 500 ml se sekacími noži na dně. Prodávají se samostatně nebo mohou být součástí příslušenství k tyčovému mixéru nebo ručnímu šlehači. Bývají označovány jako chopper. Nasekají rychle ovoce, zeleninu a bylinky. Rozmělní olejnatá semínka, ořechy a koření. Výkonnější typy umí rozdrtit led, nasekat maso nebo s pomocí speciální výbavy našlehat sníh nebo majonézu.

Výkon podle modelu mixéru

Tyčové mixéry – od 180 W do 1 200 W

Ruční šlehače – od 85 W do 600 W

Stolní mixéry – od 250 W do 2 400 W

Smoothie – od 250 W do 2 400 W

Sekáčky – od 200 W do 800 W

Příkon

U příkonu tyčových mixérů platí, že čím je příkon větší, tím toho obvykle mixér víc zvládne.  Některých levnějších modelů však i přes svůj vysoký příkon mohou mít nízký výkon, což může být (především u levných výrobků) způsobené konstrukčními vadami.

Mixéry s nízkým příkonem nerozmixují tvrdší suroviny a práce s nimi trvá delší dobu, než u mixérů s vyšším příkonem. Na mixování měkčích surovin, polévek a omáček však stačí.

Příkon 150 – 300 W

Minimální příkon tyčového mixéru je cca 150 W. Takto nízký příkon je vhodný na mixování měkčích potravin – například jahod nebo banánů. Je vhodný pro občasné použití pro nenáročné uživatele.

Příkon 300 – 600 W

Mixérem s příkonem minimálně 300 W dobře rozmixujete středně tvrdé potraviny, omáčky a polévky. Protože však je tento výkon stále nízký, tyto mixéry jsou vhodné spíše pro občasné používání.

Příkon 600 – 1 000 W

Mixéry s příkonem 600 W již díky vyššímu příkonu zvládnou rozmixovat většinu potravin a jídel, aniž by se hned přehřály. Jsou vhodné i pro časté používání.

Příkon nad 1 000 W

K častému zpracovávání tvrdých surovin si pořiďte mixér s příkonem minimálně okolo 1 000 W.

Otáčky a rychlost tyčového mixéru

Počet otáček a rychlost ponorného mixéru, je počet otáček nože kolem své osy za jednu minutu. Čím více otáček, tím rychleji mixér suroviny namixuje. Na zpracování tvrdých surovin je potřeba mixér s vyšším počtem otáček.

Mixér s otáčkami okolo 10 000 otáček za minutu je dostačující pro mixování ovoce.

Pro mixování tvrdší zeleniny by měl mixér mít minimálně 15 000 otáček za minutu.

Na většině mixérů si obvykle požadovanou rychlost otáček můžete navolit podle typu zpracovávané potraviny. Proto by mixér měl disponovat minimálně třemi rychlostmi. Ideální počet rychlostí je 5 až 7, přičemž některé mixéry mohou mít i 12 a více rychlostí, avšak takové množství je už zbytečné, protože rozdíly mezi jednotlivými rychlostmi jsou velmi malé. Neznamená tedy, že čím více rychlostí, tím kvalitnější mixér. Rychlosti se obvykle nastavují posunutím ovladače v horní části mixéru během práce s ním, přičemž mixér není potřeba před jeho přenastavení vypnout. Při šlehání si tedy libovolně upravujete otáčky podle právě zpracovávané suroviny.

Doba nepřetržitého provozu

Přestože na zpracování surovin většinou stačí jen krátká doba, bývá v návodu k použití mixéru uvedena i doba, po kterou je mixér schopen bez zastavení pracovat – tedy doba nepřetržitého provozu. U většiny mixérů je tato doba nastavená tak, aby mixér stihl zpracovat potraviny, aniž by se přehřál. Standardem jsou mixéry, které je možné použít nepřetržitě minimálně 2 minuty. Při překročení stanovené doby by mohlo dojít k poškození nebo úplnému rozbití mixéru.

Materiál

Tyčové mixéry mohou být vyrobené z odolného plastu, z plastu v kombinaci s nerezem, nebo mohou být z nerezu vyrobené celé. S plastovými mixéry se lépe pracuje, protože jsou lehké. Mixéry z nerezu jsou těžší, ale odolnější a kvalitní.

Při výběru mixéru se zaměřte především na materiál, ze kterého je vyrobena noha mixéru, protože ta bude bezprostředně přicházet do kontaktu s mixovanými pokrmy. Rukojeť mixérů bývá obvykle vyrobena z kvalitního odolného plastu a jeho noha z nerezu.

U celoplastových mixérů se nedoporučuje mixovat horké pokrmy. Navíc se světlá plastová noha může od mixovaných potravin zbarvit. Proto by minimálně nástavce mixéru měly být vyrobené z kvalitní nerezové oceli. Všechny nástavce by měly být jednoduše odjímatelné s možností mytí v myčce na nádobí.

Materiály s vysokou odolností vůči tepelnému nebo mechanickému poškození jsou základním předpokladem pro bezproblémový chod mixéru a jeho dlouhou životnost. To však za předpokladu, že mixér používáte dle návodu stanoveného výrobcem. Některé modely nejsou vhodné k mixování ledu nebo k horkých pokrmů.

Před koupí mixéru zkontrolujte kvalitu výroby jednotlivých součástí mixéru, ovládacích prvků, provedení závitů, těsnost spojů a zda fungují „zaklikávací“ mechanismy. Dražší kvalitnější mixéry by měly mít kovovou základnu. Mixovací nože by měly být z odolné nerezové oceli. Pro zpracovávání horkých pokrmů nepoužívejte plastové nádoby ani mixéry.

Plast

Většina tyčových mixérů bývá vyrobená z plastu. Plastové mixéry jsou levné a dobře se s nimi pracuje, protože jsou lehké a nebolí z nich při delším nebo namáhavějším mixování ruka. Jsou však náchylnější k zabarvení, poškrábání nebo zlomení a mají menší odolnost vůči horkým pokrmům. Pokud často nevaříte nebo potřebujete pouze občas rozmixovat studené suroviny, plastový mixér vám naprosto postačí.

Nerez

Mixéry vyrobené z nerezu jsou dražší a těžší avšak kvalitnější, s delší životností, jsou odolnější proti nárazům a poškrábání a snesou i vysoké teploty. Bez problému s nimi tedy můžete rozmixovat hrudky v právě se vařící omáčce. Nerezové mixéry jsou vhodné pro náročnější uživatele a pro časté použití.

Hmotnost tyčového mixéru

Čím je mixér lehčí, tím lépe se s ním pracuje. Při manipulaci s těžšími kovovými mixéry vás po delším mixování bolí ruka a celkově je práce s ním fyzicky náročnější. Mixér by se vám také měl dobře držet – měl by být ergonomicky a protiskluzově řešený. Proto si před koupí mixér vezměte do ruky, jestli pro vás není příliš velký. Nižší váhu a kompaktní rozměry ocení především slabší a drobnější ženy a starší lidí.

Tyčový mixér a jeho hlučnost

Tyčové mixéry jsou poměrně hlučné. Ale protože jsou v provozu vždy jen krátkou dobu, jejich vyšší hlučnost nebývá příliš na obtíž. Hlučnost mixéru by mohla být problémem v případě, že mixér používáte večer, kdy už děti nebo sousedi spí. V tom případě si kupte co nejméně hlučný mixér, abyste ho mohli používat v kteroukoliv denní dobu.

Úrovně hlasitosti:

Komfortní zóna

20 – 40 dB

Nekomfortní zóna

50 – 80 dB

Nebezpečná zóna

90 – 120 dB

Tyčový mixér: Délka přívodového kabelu

Délka kabelu také ovlivňuje, jak komfortně se vám bude s mixérem pracovat. Před výběrem mixéru si ujasněte, kde přesně ho budete používat, kde máte zásuvky a jak dlouhý kabel mixér musí mít.

Pokud má mixér kabel krátký, jste nuceni používat ho na místech, kde vám to nevyhovuje nebo k němu připojit prodlužovací kabel.

Pokud má mixér naopak kabel až příliš dlouhý, zbytečně se vám plete pod rukama a zabírá více místa v zásuvce nebo ve skříni.

Optimální délka kabelu je cca 1,5 metru.

Některé mixéry mohou mít i stočenou šňůru, která nepřekáží a v případě potřeby se natáhne. Existují však i varianty bez přívodních kabelů. Tyto modely jsou poháněny baterií a můžete je tedy používat kdekoliv. Jejich velkou výhodou je jejich mobilita. Nevýhodou pak je menší výběr variant, nižší výkon a vysoká cena.

Funkce mixéru

Na občasné rozmixování ovoce nebo polévky vám bude stačit mixér se základními funkcemi. Plánujete-li ho však využívat i k dalším úpravám pokrmů a zpracování tvrdších surovin, měl by mixér mít i potřebné příslušenství.

Nastavení rychlosti otáček

Nastavení rychlosti otáček je užitečná a důležitá funkce, díky níž můžete během práce měnit rychlost mixování podle aktuální potřeby. Každá surovina a fáze mixování vyžaduje jinou rychlost. Mixér by proto měl mít minimálně 3 rychlosti.

Drcení ledu

Funkci drcení ledu mívají dražší mixéry s vyšším příkonem i rychlostí otáček. Díky tomu nástavec na tyčový mixér zvládne během chvíle udělat osvěžující ledovou tříšť.

Šlehání

Pokud často pečete nebo máte rádi čerstvou domácí šlehačku, budou pro vás šlehací metly takřka nezbytností. S jejich pomocí uděláte ze smetany chutnou šlehačku, našleháte bílky na sníh, krémy, lehká těsta nebo nadýchanou bramborovou kaši.

Sekání

Sekací nástavec během mžiku nadrobno naseká cibuli, česnek, různá semínka, bylinky nebo ořechy.

Hnětení

Nástavce na hnětení těsta u tyčových mixérů nebývají příliš obvyklým příslušenstvím, ale pokud chcete, aby mixér dokázal i uhnětat těsto, i takový si jistě mezi širokou nabídkou různých typů mixérů, vyberete.

Mixovací nádoby

Součástí některých tyčových mixérů bývají i praktické mixovací nádoby vybavené odměrkou, víčkem, nálevkou nebo uchem, ve kterých poté rozmixované suroviny či pokrmy můžete i uchovávat v lednici.

Držák a nástavce

Součástí balení některých tyčových mixérů mohou být i nástavce a držáky, které slouží k přehlednému uložení mixéru a jeho doplňků.

Food procesor

Food procesor je větší nádoba s několika vyměnitelnými noži a strouhacími nástavci. Nastrouháte tak najemno zeleninu na salát a sýr na sýrovou pomazánku nebo špagety. Tento doplněk mívají dražší modely.

Funkce turbo

Funkce turbo (pulsní funkce) je užitečná během mixování tvrdých surovin, které chcete rozmixovat dohladka. Hodí se také, pokud potřebujete potraviny rozmixovat co nejrychleji. Stačí zmáčknout tlačítko turbo a mixér pojede na plné obrátky.

Odnímatelná noha

Tyčové mixéry mohou mít odnímatelnou nebo fixní nohu. Mixéry s odnímatelnou nohou jsou skladnější a lépe se čistí. Při častém používání však hrozí, že se odnímatelná noha poškodí a nebude na mixéru už dobře držet. Pokud však chcete mixér s více výměnnými nástavci, musí mít odnímatelnou nohou.

Příslušenství

Součástí balení některých mixérů bývá také bohaté příslušenství. K základním modelům si příslušenství obvykle můžete dodatečně i zvlášť dokoupit. Příslušenství by mělo být od stejné firmy, jako je mixér. Před jeho koupí si vždy ověřte, zda je s vaším modelem kompatibilní.

Bezpečnost tyčového mixéru

Každý mixér by měl mít ochranu motoru proti přehřátí. Některé mixéry jdou spustit, jen pokud jsou veškeré jejich části správně nasazené. Důležitá je i ergonomická protiskluzová  rukojeť a protiskluzové nožičky, které zabrání „cestování“ mixovací nádoby po lince.

Cena tyčového mixéru

Tyčový mixér nepatří k drahým kuchyňským pomocníkům. Díky tomu je součástí výbavy většiny kuchyní.

Nejlevnější tyčové mixéry pro občasné použití v základní výbavě pořídíte již od 200 Kč.

Mixéry pro častější používání s různými nástavci, mixovacími nádobami a speciálními funkcemi, jsou dražší, ale přesto stále velmi cenově dostupné.

Náročnější zákazníci si mohou připlatit za mixéry od  renomovaných značek z vysoce odolných materiálů, s bohatým příslušenstvím a v designovém provedení.

Dražší a kvalitnější mixéry umí zpracovat i velmi tvrdé potraviny, mají vyšší počet otáček a díky dalším nástavcům, také široké spektrum použití.

Tyčové mixéry vám výrazně usnadní přípravu pokrmů a ušetří čas.

Cena tyčového mixéru do 500 Kč

Nejlevnější tyčové mixéry jsou vhodné pro občasné použití. Vyrobené bývají z plastu, avšak často ne příliš kvalitně. Mají menší počet otáček než mixéry v dražších cenových relacích. Ale i v této nejnižší cenové kategorii můžete pořídit mixér s nástavci nebo s mixovací nádobou. Musíte však počítat s již zmiňovanou nižší kvalitou provedení a s menším výkonem.

Cena tyčového mixéru od 500 Kč do 1 5000 Kč

Střední cenová kategorie tyčových mixérů uspokojí průměrné, středně náročné uživatele. Za cenu do 1 500 Kč zakoupíte již kvalitní mixéry s bohatým příslušenstvím, vyšším výkonem a lepšími funkcemi, díky čemuž s jeho pomocí zpracujete většinu běžných surovin.

Cena tyčového mixéru nad 1 500 Kč

Pokud si připlatíte, získáte výkonného kuchyňského pomocníka z vysoce kvalitních materiálů v precizním provedení a atraktivním designu. Dražší mixéry mají širokou výbavu a mnoho užitečných funkcí, což vám každé použití mixéru usnadní a zpříjemní.

Příklad výběru tyčového mixéru

Na názorném příkladu vám ukážeme, jak by měl výběr mixéru probíhat a na jaké parametry byste se měli zaměřit.

Hledáte tyčový mixér, který by měl splňovat tato kritéria:

Mixér musí mít vyměnitelnou nohu a náhradní nástavce na šlehání a sekání.

Mixér musí umět rozmixovat i tvrdší potraviny.

Chcete mixér s možností nastavení minimálně 3 stupňů otáček.

Upřednostníte lehčí, plastový mixér.

Maximum, které za mixér chcete zaplatit, je 1 500 Kč.

Zaujme vás mixér, u kterého jsou uvedeny tyto údaje:

Příkon mixéru 600 W

Příkon 600 W je u tyčového mixéru dostačující na běžné použití a zvládnete jím zpracovat i tvrdší suroviny.

Výrobní materiál: plastové tělo a nerezová noha

Převážná většina tyčových mixérů je vyrobena z plastu. Plastové mixéry jsou lehké, levnější než mixéry kovové, dobře se s nimi manipuluje a při práci s nimi vás nebolí ruka. Jsou však náchylnější k poškození a zabarvení od potravin. Pokud však má mixér nerezovou nohu, jde o skvělý kompromis – mixér je lehký, ale díky nerezové noze odolnější a mohou se s ním mixovat i horké pokrmy. Mixéry s kovovou nohou mívají i delší životnost.

Funkce a příslušenství: možnost regulace rychlosti otáček, nástavce na šlehání a sekání

Možnost nastavování různé rychlosti otáček během šlehání je standardní a velmi důležitá funkce, protože každá surovina vyžaduje jinou intenzitu šlehání, a během šlehání samotného je mnohdy nutné otáčky přidávat nebo ubírat.

Díky šlehacím metlám našleháte smetanu, sníh z bílků, krém nebo bramborovou kaši. Sekací nože si poradí s cibulí, ořechy, bylinkami a různými semeny.

Odnímatelná noha

Odnímatelná noha je předpokladem pro možnost upnutí příslušenství, které jste si s mixérem pořídili. Takový mixér se dobře udržuje. Časem se však může stát, že noha půjde hůře nasazovat nebo nebude sedět, jak má.

Cena tyčového mixéru: 1 500 Kč

Cena 1 500 Kč je hranice, kterou jste ochotni za mixér zaplatit. Můžete být tedy spokojeni. V této cenové kategorii již pořídíte velmi kvalitní mixéry s dlouho životností, vysokým výkonem a bohatým příslušenstvím.

Značky tyčových mixérů

Tyčové mixéry Tefal

Tyčové mixéry Tefal

Firma Tefal je známá tím, že v roce 1954 vynalezla nepřilnavou pánev. Zabývá se výrobou mnoha domácích spotřebičů, které jsou hezké a zároveň kvalitní a cenově dostupné. Od této firmy najdete také na trhu také různé modely tyčových mixérů či kuchyňské roboty, domácích pekáren a mnoho dalších produktů. Tyto tyčové mixéry Tefal jsou dobře hodnoceny jejich uživateli. Mezi populární modely Tefal patří zejména tyto tyčové mixéry: Tefal HB656838 Quickchef 3v1, Tefal HB658838 Quickchef, Tefal QuickChef HB659838 a další modely tyčových mixérů. Tyto modely nabízejí zajímavé prvky a parametry včetně zajímavého příslušenství.

Tyčové mixéry Redmond

Od značky Redmond si můžete na našem trhu zakoupit několik různých modelů. Jedná se zejména o tyto tyčové mixéry: REDMOND RHB-2941-E, REDMOND RHB-2961-E, REDMOND RHB-2942-E a další modely od značky Redmond.

Tyčové mixéry ETA

Tyčové mixéry Eta

Kdo by neznal českou značku ETA? Mnozí z nás si ji pamatujeme si jako výrobce vysavačů. Tato firma se dnes zabývá výrobou mnoha domácích spotřebičů včetně tyčových mixérů. Tyčové mixéry od značky ETA toho umí doopravdy hodně a pokud hledáte dobrý poměr cena / výkon a hezký design, pak jsou mixéry od značky ETA vhodnou volbou. U značky ETA se setkáte zejména s modelovými řadami ETA Sapelo, ETA Twist, ETA Rizzo a další. Nejprodávanější modely mixérů od značky ETA: Eta Twist 0060 90000, ETA 3057 Rizzo, ETA 3013 Sapelo, ETA Sapelo 5013 90010, ETA 3056 Tasso, ETA Dritto 3061 90000, ETA 1056 Tasso, ETA Tasso 5056 90000 a další.

Tyčové mixéry Sencor

Tyčové mixéry Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969 v Japonsku. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor se zabývá prodejem mnoha spotřebičů, které jsou cenově dostupné. Koupíte od ní i tlakové hrnce či tyčové mixéry, výrobníky ledu, fény, mikrovlnné trouby, tyčové vysavače nebo fritovací hrnce a mnoho dalšího zboží, které jsou prakticky všude skladem.

Od této firmy zakoupíte mnoho tyčových mixérů v různých cenových hladinách a provedeních. Zakoupíte od ní velmi dobře cenově dostupné modely, které jsou zároveň kvalitní. Pokud nechcete utrácet moc peněz za tyčový mixér, zřejmě si vyberete u značky Sencor. Od značky Sencor si nejčastěji zakoupíte tyto tyčové mixéry: Sencor SHB 5501 CH, Sencor SHB 5608BK, Sencor SHB 4365VT, Sencor SHB 4110WH, Sencor SHB 4460WH, Sencor SHB 5601GR a další modely řady Sencor SHB. Produkty od značky Sencor naleznete skladem ve většině tuzemských obchodů.

Tyčové mixéry Concept

concept

Značka Concept je významným dodavatelem domácích spotřebičů na náš trh. Concept je českou značkou založenou kolem roku 1991. Značka Concept má význačné portfolio domácích spotřebičů a výjimkou nejsou ani tyčové mixéry. Od značky Concept zakoupíte tyčové mixéry, které mají dobrý poměr ceny a výkonu.

Tyčové mixéry Russell Hobbs

Russell Hobbs je britskou značkou, která vyrábí mnohé přístroje do vaší kuchyně. Vyrábí například tyčové mixéry, rýžovary, smoothie makery nebo pomalé hrnce. Výrobky od této značky jsou dobře cenově dostupné a zároveň tato značka dbá na inovace a použití nejnovějších technologií. Russell Hobbs například uvedl první rychlovarnou konvici na trh ve Velké Británii v roce 1960. V současné době je Russell Hobbs jedničkou na trhu ve Velké Británii a získává postupně na oblibě po celém světě včetně Česka. Od této značky zakoupíte například tyto tyčové mixéry: Russell Hobbs 24700, RUSSELL HOBBS 25230, Russell Hobbs 18976, Russell Hobbs 20320, Russell Hobbs 22240

Tyčové mixéry Electrolux

Tyčové mixéry Electrolux

Electrolux je švédský koncern. Je to největší výrobce domácích i profesionálních spotřebičů. Můžete ho znát díky mnoha výrobkům, které se používají nejen v domácnosti. Od výrobce Electrolux naleznete širokou nabídku tyčových mixérů. Vyberete si například tyto mixéry: Electrolux E5HB1-8SS, Electrolux ESTM 1451, Electrolux ESTM 3300, Electrolux ESTM 3400, Electrolux EHB1-6SS, Electrolux ESTM 7500 S a další.

Rohnson

Tyčové mixéry Rohnson

Značka Rohnson pochází původně z Řecka. Pochází z roku 1982. Společnost se zabývá novými technologiemi. Od této značky najdete mnoho výrobků. Mixéry od této značky mají klasické funkce za dobrou cenu. U této značky Rohnson je též dobrý poměr cena / výkon u tyčových mixérů.

Gorenje

Tyčové mixéry Gorenje

Gorenje je slovinskou společností. Byla založena v roce 1950. Patří mezi přední evropské výrobce domácích spotřebičů. Dodává spotřebiče do více jak 70 zemí po celém světě včetně Česka.

Kenwood

Tyčové mixéry Kenwood

Kenwood patří mezi přední výrobce domácích spotřebičů. Firma byla založena v roce 1947 ve Spojeném království. Pekárny od Kenwood zakoupíte za dobrou cenu. Pekárny jsou dobře zpracovány s jednoduchou obsluhou. U těchto modelů je také dobrý poměr cena / výkon.

Tyčové mixéry Braun

šlehače Braun

Značka Braun je další populární značkou, která nabízí své tyčové mixéry a další druhy mixérů. Kromě toho nabízí značka Braun mnoho dalších spotřebičů do kuchyně. Od značky Braun si vyberete zejména tyto modely tyčových mixérů: Braun MQ 500 Soup, Braun MQ 9027 X, Braun MQ 725 Omelette Multiquick 7, Braun MQ 7087, Braun MQ 785 Patisserie Plus, Braun MQ 3038 Spice Multiquick 3, Braun MQ 525 Omelette Multiquick 5, Braun MQ 9047X MultiQuick 9, Braun MQ 535 Sauce Multiquick 5 a další modely tyčových mixérů. Mezi nejprodávanější patří i modely z řady Braun Multiquick. Tyto modely naleznete skladem v mnoha prodejnách.

Tyčové mixéry Bosch

Tyčové mixéry Bosch

Pokud je vaším hobby vaření, budete potřebovat kvalitní tyčové mixéry. Ty naleznete hlavně u značky Bosch.

Firma Bosch je nejen u nás velmi dobře známá. Jedná se o Německou firmu založenou Robertem Boschem. Bosch produkuje výrobky již téměř 130 let. Dělá mnoho domácích spotřebičů, které potřebujete každý den ve své domácnosti včetně ručních tyčových mixérů a dalších mixérů. Od tohoto výrobce si můžete vybrat dostupné tyčové mixéry jak pro hobby nadšence tak i pro profesionální použití.

Mezi jejich hlavní výhody patří tichý chod, různý počet rychlostí či různé stupně nastavení. Zákazníci si produkty od značky Bosch velmi chválí.

Tyčový mixér od značky Bosch je skladem v mnoha internetových a kamenných prodejnách.

Mezi nejčastěji prodávané tyčové mixéry od značky Bosch se řadí tyto produkty: Bosch MSM67170, Bosch MSM67160, Bosch MSM 66150, Bosch MSM 6B700, Bosch MSCM 61X1, Bosch MSB 6170, Bosch MS6CB6110, Bosch MSM 2650 B, Bosch MSM 67140, Bosch MSM 14330 a další produkty od značky Bosch.

Tyčové mixéry KitchenAid

Značka KitchenAid nabízí na našem trhu zajímavé modely tyčových mixérů. Od ní si zakoupíte především tyto modely: KitchenAid KHB2571, Kitchenaid 5KHBC414, KitchenAid 5KHBC414EOB, KitchenAid 5KHB 3581, KitchenAid KHB3581.

Tyčové mixéry Bamix

Od značky Bamix také zakoupíte různé tyčové mixéry. Vyberete si z těchto modelů: Bamix M200 Swissline, Bamix Profi Gastro, Bamix Classic M160, Bamix BBQ M200, Bamix Semiprofi Gastro, Bamix M200, Bamix DeLuxe M160, Bamix SWISS LINE M200 BakingBox, Bamix LUXURY LINE M250 a další.

Tyčové mixéry Philips

Ruční šlehače Philips

Známá nizozemská firma Philips se zabývá výrobou mnohých produktů z oblasti elektroniky. Například sluchátka, adaptéry, počítače, zubní kartáčky, nabíječky, tiskárny, vysílačky, zastřihovače, projektory, reproduktory, antény, žárovky, videokamery, holicí strojky, mp4, audio a mnoho dalšího včetně ručních šlehačů a tyčových mixérů. Naleznete od ní i tyčový mixér. Firma Philips byla založena v roce 1891 ve městě Eindhoven. Firma působí ve více jak 60 zemích světa. Od firmy Philips zakoupíte několik desítek modelů mixérů. Všechny produkty působí hezkým a čistým designem. Tyčové mixéry Philips se svojí přijatelnou cenou a hezkým designem rozhodně neudělají ostudu u vás v kuchyni.

Tyčové mixéry G21

Tyčové mixéry G21

Značka G21 je českou značkou, která je vyráběnou firmou Penta CZ. Od této značky si zakoupíte mnoho kvalitních produktů a spotřebičů. Zakoupíte si od této značky nejen autochladničky, ale i odšťavňovače, mixéry a mnoho dalších spotřebičů, které se pohybují v oblasti zpracování a uchovávání potravin. Není proto překvapením, že si od této značky G21 zakoupíte i tyčové mixéry.

Tyčové mixéry Philco

Od značky Philco si zakoupíte tyto modely: PHILCO PHHB 6620, Philco PHHB 6625, Philco PHHB 6601 a další mixéry.

Tyčové mixéry a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový tyčový mixér. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového tyčového mixéru pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového mixéru zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík. Tyčové mixéry naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem tyčového mixéru. Dozvíte se tam také, kde jsou produkty skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce u různých modelů tyčových mixérů).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat