Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Vaky a nosiče dětí

Obsah článku Ukaž


Vaky a nosiče byly první pomůckou, která se na transport dětí a miminek používala už od pradávna. Zajímavé je, jak se některé druhy od sebe pramálo liší od těch z dob pravěku.

V dnešním článku si však povíme, jaké rozdíly se mezi jednotlivými druhy nachází a které nosítko je pro které dítě nejlepší.

Vaky a nosiče dětí: Porovnání 10 nejlepších nosítek pro děti podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších nosičů pro děti. Jak jsme tato nosítka dětí vybírali? Vaky a nosiče dětí jsme vybrali podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto nosiče jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit nosítka dětí podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší nosítko pro děti.

NázevVzhledNosnost (kg)Typ nosičeOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Deuter Kid Comfort Active midnight ModráVak / nosič dětí Deuter Kid Comfort Active midnight Modrá22Krosničky10499Zobrazit v obchodech
Infantino Flip Advanced 4v1 ŠedáVak / nosič dětí Infantino Flip Advanced 4v1 Šedá14,5Nosítko1015Zobrazit v obchodech
Kinderkraft AdoreeVak / nosič dětí Kinderkraft Adoree20Ergonomické nosítko1429Zobrazit v obchodech
Tula LITE SOARVak / nosič dětí Tula LITE SOAR13,6Nosítko2090Zobrazit v obchodech
Thule Sapling Child Carrier černáVak / nosič dětí Thule Sapling Child Carrier černá21Nosítko7890Zobrazit v obchodech
Deuter Kid Comfort Pro midnight modráVak / nosič dětí Deuter Kid Comfort Pro midnight modrá22Krosničky8901Zobrazit v obchodech
Kinderkraft Nino šedáVak / nosič dětí Kinderkraft Nino šedá20Nosítko1004Zobrazit v obchodech
Corazon Panda červenáVak / nosič dětí Corazon Panda červená20Nosítko4830Zobrazit v obchodech
Thule Sapling Child Carrier AgaveVak / nosič dětí Thule Sapling Child Carrier Agave21Nosítko7690Zobrazit v obchodech
Manduca Wickelkinder Pure tmavá šedáVak / nosič dětí Manduca Wickelkinder Pure tmavá šedá20Nosítko2490Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení vaků a nosičů dětí od jejich uživatelů.

Nosítka dětí: Nejlepší vaky a nosiče dětí podle Heureky

Co hledat na nosítku/vaku?

Pokud vás zajímají nosítka, je důležité hledat takové, které:

 • umožňuje zdravé polohování kyčlí pro vaše dítě
 • je bezpečné používat
 • se vám pohodlně nosí

Zdravé polohování kyčlí

Zdravé polohování kyčlí podporuje normální vývoj kyčlí u miminek a snižuje riziko vývojové dysplazie kyčlí.

Vaše nosítko by mělo umožnit, aby se boky vašeho dítěte roztáhly tak, aby jejich nohy byly obkročmo na vašem těle. Kolena vašeho dítěte by měla být roztažena od sebe, stehna by měla být podepřená a boky by měly být ohnuté.

Zde je návod, jak nosit miminko pro zdravé polohování kyčlí a co nedělat.

Bezpečná nosítka a šátky

Pro nosítka, šátky a batohy neexistuje žádný australský standard. Následující tipy vám však mohou pomoci vybrat bezpečné nosítko:

 • Hledejte nosítko s evropskou normou EN 13209-2:2005 nebo americkou normou ASTM F2236-08.
 • Zkontrolujte, zda je nosič nebo popruh dodáván se snadno srozumitelnými písemnými, vizuálními nebo video pokyny, které vám ukáží, jak je bezpečně používat.
 • Vezměte své dítě s sebou, když budete nakupovat nosič nebo šátek. Požádejte prodavačku, aby vám ukázala, jak nosítko nebo šátek správně nasadit, když je v něm vaše dítě.
 • Vaše dítě by mělo být schopno pohybovat hlavou, rukama a nohama.
 • Zkontrolujte, zda vaše dítě vidí z nosítka nebo šátku a zda se mu látka nezařezává do obličeje.
 • Ujistěte se, že můžete nosič nebo popruh nasadit a sundat bez jakékoli pomoci. Zajistěte také, že můžete přezky, popruhy nebo spony zapnout bez pomoci a že můžete všechny popruhy pevně nastavit jednou rukou.
 • Pomocí šátku se ujistěte, že nezakrývá obličej vašeho dítěte a nenutí ho do polohy pro plod.

Pohodlná nosítka

Nejlepší způsob, jak najít pohodlné nosítko, je zkoušet s miminkem různé styly. Pokud bude nosič používat váš partner a další pečovatelé, hledejte styl, který bude pohodlný i pro ně.

Zde je několik tipů pro výběr pohodlného nosítka:

 • Hledejte široké, polstrované ramenní popruhy, které jdou přes záda, a také široký bederní popruh. Pomohou rovnoměrně rozložit váhu vašeho dítěte a udržet určitý tlak na vaše ramena. Měly by také zastavit příliš velký pohyb nosiče ze strany na stranu.
 • Ujistěte se, že nosič je vhodný pro různá roční období a nepřehřívá vaše dítě v teplejších měsících.
 • Pokud plánujete nosit nosítko, když vaše dítě roste, hledejte nosítko, které můžete vyměnit, aby vaše dítě mohlo směřovat dopředu.
 • Nosítko používejte pouze do té doby, dokud se vaše dítě nebude cítit příliš těžké nebo nepříjemné na bezpečné nošení. Maximální hmotnost, kterou nosič zvládne, si přečtěte v pokynech k nosiči.

Bezpečné používání nosítka, šátku nebo batohu

Zde je návod, jak zajistit své dítě v nosítku, šátku nebo batohu a bezpečně používat toto vybavení.

Zabezpečení miminek v nosítkách, šátcích a batozích:

 • Přečtěte si štítky pro výšku a váhu a použijte správné nosítko pro velikost vašeho dítěte.
 • Před vložením dítěte do nosítka utáhněte popruhy a poté pomocí popruhů pevně a bezpečně usaďte.
 • Ujistěte se, že můžete všechny popruhy pevně nastavit jednou rukou.
 • Pokuste se před každým vložením dítěte do zvyku zkontrolovat, zda jsou popruhy stále zajištěny a nevykazují známky poškození. Pokud jsou některé popruhy nebo přezky poškozené, kontaktujte dodavatele nebo výrobce.
 • Požádejte někoho, kdo vám pomůže dát miminko do nosítka, dokud si nezvyknete dělat to sami. Některým lidem pomáhá cvičit s panenkou nebo plyšákem před vložením dítěte.

Používání nosičů, popruhů a batohů:

 • Noste boty, ve kterých se snadno chodí, a dávejte pozor na nerovný povrch, abyste nezakopli.
 • Vyhněte se používání nosítek v horkém počasí, protože teplo vašeho těla a nosič zvýší teplotu vašeho miminka.
 • Při nasazování a sundávání nosiče buďte opatrní, protože právě tehdy jsou pády nejčastější. Pokud můžete, požádejte někoho jiného, ​​aby vám pomohl, nebo si sedněte na podlahu.
 • Držte se něčeho stabilního – jako je tyč – pokud se při nošení popruhu, nosiče nebo batohu sehnete nebo předkloníte.
 • Pokud vaříte, nenoste své dítě v nosítku nebo šátku vpředu, protože hrozí nebezpečí popálení.
 • Vyhněte se držení horkého jídla a nápojů, běhání za ostatními dětmi a dělání čehokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné.

Jak vybrat vaky a nosiče dětí?

Jak staré je vaše miminko/dítě?

Pokud vybíráte šátek nebo nosič pro novorozence, možná zjistíte, že nejvhodnější nosič pro tento věk jim do batolete nevydrží. Pohodlí mít něco, co vám a vašemu dítěti dobře sedne, může převážit nepříjemnosti spojené s nutností hledat jinou možnost, až budou starší. Pokud začínáte nosit starší miminko nebo batole, možná budete chtít něco rychlého na oblékání, které jim umožní snadno se dostat dovnitř a ven. Existují některé šátky a nosítka vhodná pro předčasně narozená miminka, stejně jako klokaní nástavce a hadičky, které mohou pomoci s kontaktem kůže na kůži, ale možná bude nejlepší varianta prokonzultovat všechny varianty s vaší doktorkou, která by vám měla říci, co je pro vaše dítě v tomto stádiu nejlepší a proč.

Na co budete nosič používat?

Máte miminko, které se nedá položit, nebo které má koliku/reflux, a myslíte si, že s ním strávíte mnoho hodin nošením? Nebo něco na krátké výlety, jako je procházka venku,  nebo pobíhání kolem supermarketu? Budete jej používat převážně uvnitř nebo venku? Existují praktické věci, které mohou znamenat, že nechcete popruhy nebo obal, který by se táhl po podlaze? Jak často ho budete používat a jak ho budete přepravovat – musí být dostatečně malý, aby se vešel do přebalovací tašky/kapsy/buginy? Pokud máte batole, které může strávit nějaký čas v nosítku a nějaký čas procházkou, jak snadné je nechat si ho na těle nebo ho snadno sbalit, když ho nepotřebujete?

Jak dlouho ho budete používat?

Pokud plánujete nosit dítě/dítě několik hodin denně, varianta s jedním ramenem nemusí být tak vhodná jako něco, co rozloží váhu na obě ramena. To bude záviset na věku a velikosti dítěte. Možná budete chtít také přemýšlet o tom, jak dlouho bude trvat nasazení/sundání nosiče, zvláště pokud jej budete používat kratší dobu.

Kdo to bude používat?

Je to jen pro vás nebo ke sdílení s partnerem/prarodičem/pečovatelem o děti? Pokud ho plánujete sdílet, přemýšlejte o možnosti, kterou lze snadno upravit, pokud každý, kdo ji bude používat, nebude mít přesně stejný tvar a velikost! A rozhodněte se, zda by bylo snazší použít šátek nebo nosič se zavazováním nebo s přezkami (které bude pravděpodobně nutné upravit pro každého nositele).

Jak snadné to chcete mít?

Preferujete snadné vázání I vzhled, nebo vymoženosti a složitější zacházení? A co váš partner nebo kdokoli jiný, kdo by to mohl chtít použít? Jaký máte názor na vázání uzlů nebo úpravu pomocí přezek či kroužků?

Na žádnou z těchto otázek neexistují žádné definitivní správné nebo nesprávné odpovědi a může existovat více úvah v závislosti na vašich vlastních okolnostech.

Druhy nosičů dětí

V obchodech a online je k dispozici mnoho modelů nosítek. Většina nosičů spadá do jedné ze čtyř kategorií: Ring Slings, Wraps, Soft Structure a Solid Structure. Existuje několik výjimek, jako jsou nosiče Mei-Tai, které jsou jako kříženec mezi obalem a nosičem s měkkou strukturou.

Ring Slings

Ring slings jsou nosiče z měkké tkaniny, které se obvykle nosí diagonálně přes tělo rodiče. Miminko je pečlivě přidržováno vepředu nebo na boku (u větších dětí).

 • Klady: Ring slingy jsou obvykle zařízení, která se nejsnáze nosí a sundávají. Použité látky jsou obecně měkké a prodyšné, což je dobré pro dětskou pokožku a bezpečnost. Ring slings jsou jedním z nejjednodušších nosítek pro kojení na cestách. Popruhy dostupné v široké škále vzorů látek, které se hodí ke stylu rodičů. Ring slings se snadno srolují a nacpou do sáčku na pleny pro snadné zabalení.
 • Nevýhody: Šátky jsou obvykle nejlepší pouze pro novorozence a malá miminka. Tyto nosiče jsou zcela nestrukturované; to může způsobit problémy s polohováním dítěte. Klinika Mayo varuje: „Pokud látka šátku nebo vaše tělo tlačí na nos a ústa dítěte, dítě nemusí být schopno dýchat. To může rychle vést k udušení. Šátek může také udržet dítě stočené do tvaru C, což zvyšuje riziko problémů s dýcháním.“ Rodiče mohou také pociťovat nepohodlí v krku a zádech z polohy jednostranného popruhu.
 • Na co se zaměřit: Rodiče by si měli být vědomi, že délka „ocasu“ nosiče se bude lišit podle značky a stylu. Závěsy s kratšími ocasy mohou představovat bezpečnostní problémy pro velké rodiče, protože k bezpečnému upevnění zařízení, aby dítě udrželo, je nutná velká vůle. Rodiče by také měli zvážit materiál prstenu (obvykle dřevo, plast nebo kov) a to, zda lze prak prát/sušit v pračce. Ring slings jsou k dispozici v mnoha variantách látek, takže rodiče s letními dětmi mohou zvážit lehčí látky, zatímco rodiče zimních dětí by preferovali teplejší a více ochranné látky.

Dětské zavinovačky

Zavinovačky jsou další možností měkké tkaniny pro nošení dětí. Tato zařízení jsou často vyráběna jako jeden kus látky, který je určen ke skládání a ovinutí kolem nositele a dítěte dohromady. Zavinovačky jsou skvělým přechodným poporodním nástrojem, protože udržují dítě blízko maminčina tepla a tlukotu srdce, a mnoho maminek zavinovaček pozoruje, jak pociťují blízkost těhotenství s miminkem neseným těsně vpředu.

 • Klady: Zavinovačky jsou univerzálnější než šátky v tom, že je lze nosit v mnoha polohách – to je zvláště užitečné, pokud oba rodiče (nebo jiní pečovatelé) budou nosit dítě. Strategie zavinování nabízí dodatečnou podporu pro dítě, takže časté přemisťování není tak problematické. Stejně jako šátky jsou zavinovačky často dostupné v řadě barev a vzorů látek a tyto nosiče se také dobře skládají pro uložení sáčků na plenky.
 • Nevýhody: Pokud jste si mysleli, že sestavení postýlky a houpačky je obtížné, počkejte, až zkusíte použít zavinovačku. Některé konfigurace zábalu mohou být komplikované a mnoho uživatelů zábalu pozoruje, že je potřeba si to několikrát procvičit, než se s procesem budou cítit pohodlně. Někteří rodiče se také mohou cítit přehřátí vrstvami obalené látky.
 • Na co se zaměřit: Podobně jako u popruhů mohou být konce „ocasu“ velmi dlouhé a často budou viset nízko. Při hledání nejlepších zavinovacích nosítek by se měli chtít rodiče poohlédnout po měkkých, prodyšných tkaninách s trochou streče. Pružné tkaniny umožňují přiléhavé uchycení kolem dítěte pro bezpečnější nošení dítěte.

Nosiče s měkkou strukturou

Nosítka s měkkou strukturou mají definované „sedadlo“ pro miminko a bederní popruhy a ramenní popruhy pro rodiče nebo opatrovníka. Strukturované nosiče obvykle obsahují nastavitelné popruhy a klipsy. Menší děti v rámci váhového omezení se nosí s nožičkami zastrčenými v nosítku; jak dítě roste, jeho nohy budou přemístěny otvory pro nohy nebo po stranách zařízení.

 • Klady: Strukturovaná nosítka nabízejí ergonomičtější podporu nositeli i dítěti. Váha dítěte je rozložena rovnoměrněji a hmotnostní limity jsou často vyšší než u šátků a zavinovaček. Nosiče s měkkou strukturou jsou ideální pro dlouhé nákupy a pohodové procházky. Přezkové kryty drží své pozice bezpečně, takže časté seřizování není obvykle nutné. Další funkce u některých modelů mohou podporovat dlouhou životnost, protože zařízení roste s dítětem. Některé nosiče s měkkou strukturou mají všestrannější design, který nabízí více možností polohování.
 • Nevýhody: Tato nosítka nepřiléhají k miminkům tak těsně jako šátky a zavinovačky. Z tohoto důvodu se ne všechna měkká strukturovaná nosiče doporučují pro použití u novorozenců. Rodiče, kteří oceňují možnosti barev a vzorů látky, které jsou k dispozici pro ring sling a zavinovačky, mohou být mírně zklamáni typicky neutrálním stylem nosičů s měkkou strukturou. Ačkoli existují některé modely s několika druhy, výběr se zdaleka neblíží výběru splývavých látkových nosičů. Pokud vůbec, nosiče s měkkou strukturou se obvykle dobře nevejdou do malých nebo středně velkých sáčků na plenky. Protože tyto nosiče obsahují specifikované ramenní a bederní popruhy, mohou u některých rodičů nebo pečovatelů nastat problémy s velikostí.
 • Na co se zaměřit: Při zkoumání modelů nosičů s měkkou strukturou budou rodiče chtít sledovat možnosti všestrannosti, jako je přední nošení (čelem dovnitř nebo ven), zadní nošení a nošení na boku. Existuje několik modelů, které také nabízejí nosnou konstrukci v kolébce. Mnoho nosičů s měkkou strukturou má speciální zahrnuté (nebo přídavné) možnosti funkcí, jako jsou kapuce na spaní, úložné kapsy a dokonce i vložky pro kojence pro bezpečnější nošení. Obecně platí, že nejlepší měkké strukturované nosiče vyrábí LilleBaby, ErgoBaby a Boba.

Pevně strukturované nosiče

Modely s pevnou strukturou, nazývané také nosiče Hard Structure nebo Framed, jsou vybaveny hliníkovým rámem pro komplexní podporu a snadný dopad na nositele. Rodiče, kteří hledají nosiče pevné konstrukce, uvidí řadu možností od lehkého po těžké rámování. Lehčí nosiče obsahují štíhlejší nebo méně rámových prvků. Tyto nosiče jsou ideální pro prohlídky památek, dlouhé cesty za nákupy a jednodenní túry. Možnosti s těžším rámem zahrnují dodatečné vyztužení tyčí a přezek. Tyto nosiče mohou také obsahovat četné kapsy, kapsy a spony pro další skladování. Rodiče, kteří tráví spoustu času turistikou, kempováním a objevováním, ocení jak ergonomii, tak možnosti uložení na těchto odolných nosičích.

 • Klady: Tyto nosiče jsou extrémně odolné a jsou zdaleka nejodolnější. Typicky se používají jako turistické nosítko pro jejich robustní konstrukci a vynikající podporu pro dlouhodobé nošení. Vysoce kvalitní nosiče s pevnou konstrukcí budou mít delší životnost pro jejich opotřebení. Díky konstrukčnímu nosnému systému je většina nosičů s rámem schopna pojmout podstatně větší váhu než nosiče s měkkou strukturou a tkaninou, což znamená, že rodiče budou moci tyto nosiče používat již v raném dětství.
 • Nevýhody: Nosiče s pevnou strukturou jsou větší a těžší než jiné stylové modely a mají tendenci přijít s vyšší cenou. Tyto nosiče mohou být náročné nasadit a sundat. Tyto nosiče mohou být náročné nasadit a sundat. Většina nosičů s rámem se pravděpodobně nevejde do tašky na pleny. Nosiče pevné konstrukce nejsou tak shovívavé s úpravami. Někteří rodiče mohou mít problémy s přizpůsobením a rovnováhou v závislosti na proměnlivé výšce a rámu – to platí zejména pro drobné nositele.
 • Co hledat: Rodiny, které milují outdoorové aktivity, budou hledat batohy s rámem a dostatečným úložným prostorem a funkcemi a doplňky na ochranu před počasím. Hmotnostní minima a omezení budou mít pravděpodobně nejširší rozsah v tomto stylu; takže rodiče budou chtít zvážit velikost svého dítěte a jak dlouho hodlají nosič používat.

ROZDĚLENÍ PODLE VĚKU

Existují velmi různé velikosti nosičů, ale můžeme distancovat následující kategorie:

 • novorozenecká/dětská nosítka (vhodná od narození),
 • nosiče standardní velikosti (forma 4 až 24 měsíců),
 • nosič velikosti batolete (od 18 do 36 měsíců),
 • dětská nosítka: předškolní a velká dětská nosítka (do 7 let),
 • nastavitelné nosiče (mohou patřit do více z výše uvedených kategorií)

Nosítka pro novorozence / miminka

Novorozenecké nosítko a nosítka určené pro nejmenší miminka jsou vhodné již od narození. Jsou připraveny pro novorozence, což znamená, že nepotřebují žádnou zvláštní kojeneckou vložku. Často mají dva způsoby připevnění přezek k zaoblení zadního panelu do tvaru C.

Nosiče standardní velikosti

Vhodná forma 4 až 24 měsíců. Některé nosiče standardní velikosti lze použít s vložkou.

Nosiče batolecí velikosti

Vhodné pro větší miminka, obvykle od 18 do 36 měsíců, ale existují nosítka pro batolata, která jsou vhodná od 9 měsíců.

Dětské nosiče

Dětská nosítka: nosítka pro předškolní a velké děti jsou vhodná i pro děti do 6 a 7 let!

Nastavitelné nosiče

Nastavitelná nosítka rostou s vaším dítětem a často je lze zařadit do více než jedné velikostní kategorie, kterou lze použít s dítětem ve věku 1 – 6 let.

Výška zadního panelu

Krátké panely podporují kratší, malý trup dětí. Čím vyšší je panel, tím vyšší dítě může být v nosiči správně podepřeno. Aby bylo nosítko bezpečné a pohodlné, měl by panel dosahovat až ke krku dítěte a minimálně do výšky jeho podpaží, jak je znázorněno na obrázcích níže.

Panel nosiče by měl být dostatečně vysoký, aby podpíral většinu zad dítěte, a dostatečně krátký, aby bylo možné vidět obličej dítěte zvenčí nosiče.

Šířka zadního panelu / šířka sedáku

Šířka panelu, která je také známá jako šířka sedadla, určuje délku materiálu, který podporuje dětská stehna. Úzké panely podporují malá miminka. Čím širší panel je, tím vyšší a delší děti mohou být v nosiči správně podepřeny. Správná šířka sedadla je taková, kdy šířka panelu podpírá vaše dítě od jednoho kolenního otvoru k druhému, přičemž dítěti stále umožňuje volně houpat nohy.

Nastavitelné panely

Některé nosiče jsou nastavitelné, což znamená, že lze upravit výšku a/nebo šířku panelu.

Nikdy nekupujte větší nosič doufajíc, že do něj vaše dítě vyroste, protože nošení dítěte v příliš velkém nosiči může být nepohodlné a nebezpečné. Mějte však na paměti, že ti nejmenší rostou velmi rychle, zejména v prvních letech života. Při výběru nosítka byste proto měli vzít v úvahu nejen skutečnou velikost vašeho miminka, ale také přemýšlet o tom, jak dlouho vám může nosič sloužit. Pokud plánujete nošení dětí cvičit dlouhodobě, doporučujeme vám pořídit si polohovatelné nosítko, které vám bude sloužit roky.

Jak zjistit, jakou velikost nosiče koupit, aniž byste si jej osobně vyzkoušeli?

Není zřejmé, jaká šířka sedáku a výška panelu bude pro vaše dítě perfektně sedět, zvláště pokud je vaše dítě příliš vysoké nebo kratší než průměr.

Abyste věděli, který nosič si vybrat, musíte vědět, jakou velikost panelu potřebujete. Jedním ze způsobů, jak získat lepší představu o tom, jaký nosič bude sedět vašemu dítěti, je změřit, jakou velikost panelu potřebujete.

Co budete potřebovat: vaše dítě a měkký metr (postačí také provázek nebo stuha a pravítko). Doporučujeme vám mít asistenta.

Jak změřit doporučenou výšku zadního panelu

Zvedněte své dítě a položte na své tělo, jako by vaše dítě sedělo v nosítku. Požádejte někoho, aby změřil vzdálenost od vašeho těla k základně krku dítěte. Toto je maximální velikost panelu pro vaše dítě. Jak vaše miminko roste, bude horní část panelu sahat stále níž a níž do výšky podpaží. Doporučujeme zakoupit takovou velikost, která výška panelu sahá ke krku vašeho dítěte, abyste mohli nosit nosič po dlouhou dobu.

Pokud si přejete, můžete také vzít vzdálenost od těla k výšce paží dítěte. Toto je minimální velikost panelu. Pokud je panel nosiče, který plánujete koupit, blízko této vzdálenosti, znamená to, že vám nebude dlouho sloužit, protože malé děti velmi rychle rostou.

Nastavitelná nosítka mají nastavitelnou výšku panelu. Pokud koupíte velikost, jejíž nejnižší výška odpovídá naměřené (vzdálenost od našeho těla ke kořeni krku dítěte), tak jak vaše maličké roste, může i nosič narůstat úpravou panelu. Nastavitelný nosič vám může sloužit mnoho let.

Jak změřit doporučenou šířku zádového panelu / šířku sedáku?

Chcete-li zjistit, jakou šířku sedáku potřebujete, položte své dítě kolem pasu, jako by vaše dítě sedělo v nosiči, a změřte vzdálenost od jednoho kolena ke druhému. Jeden konec měřicí pásky byste měli držet u těla v místě, kde se k němu nejvíce přibližuje vnitřní strana kolena vašeho dítěte. Poté byste měli vy nebo váš asistent obkreslit vzdálenost přes vaše břicho páskou (rovnou, ale ne těsně), dokud nedosáhnete místa, kde se vnitřek druhého kolena dítěte přiblíží k vašemu tělu.

Porovnejte tuto vzdálenost s uvedenou šířkou panelu pro nosič, o který máte zájem. Vyberte nosič se šířkou panelu, která je stejná nebo menší než vzdálenost kolen od kolena vašeho dítěte. Vezměte prosím na vědomí, že nosné panely mají často mírné zakřivení a šipky a liší se od značky k značce, takže jde pouze o odhad.

Doufáme, že vám to pomůže při výběru správné velikosti nosiče pro vaše dítě. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte se zeptat! Naši poradci v oblasti nošení dětí jsou vám k dispozici.

Cena nosítek

Jak už bylo slíbeno a je tomu tak vždy, na konci článku se zaměříme i na samotné ceny. Pro tentokrát si ceny rozdělíme do pěti kategorií a prozradíme si, co od jaké lze i nelze očekávat.

Nosítka za méně než 1 600 Kč

V této cenové kategorii naleznete především  základní nosítka, vaky a šátky především pro novorozence a batolata. Dají se zde najít velmi nekvalitní produkty s nicotným důrazem na ergonomii dítěte, ale jsou zde i velmi jednoduché, leč příjemné a bezpečné produkty, které mohou velmi dobře posloužit.

Cena nosítek od 1 600 do 2 400 Kč

Zde lze najít už velmi kvalitní produkty ze všech věkových kategorií. Jsou zde velmi luxusní šátky a jednoduché vaky, ale i turistické nosiče, které vám mohou být užitečné především na dlouhých cestách a tůrách.

Cena nosítek od 2 400 do 3 800 Kč

Zde lze najít jakýkoliv druh nosičů, šátků a vaků. Už se jedná o velmi důmyslné a složité konstrukce s přidanou hodnotou. Touto přidanou hodnotou může být ku příkladu výztuž, nebo speciální antialergenní materiál.

Cena nosítek od 3 800 Kč a více

Zde už nalezneme to nejlepší na trhu. Jedná se o velmi vyspělé produkty od těch nejlepších a nejluxusnějších značek. Je tu kladen důraz na bezpečnost, na materiál i na konstrukci.

TOP PRODUKTY

Babybjörn ONE Pearly 3D Mesh růžová

Nosítko Babybjörn ONE Pearly 3D Mesh růžová
Babybjörn ONE Pearly 3D Mesh růžová

BabyBjörn můžou používat děti od narození do tří let. S měkkou strukturou a ergonomií si zkušební nositel nejvíce užíval nošení dítěte v tomto nosiči, a to díky bedernímu pásu uvolňujícímu tlak a polstrované zádové opěrce a ramenním popruhům. Nohy dítěte jsou v bezpečné, široce rozkročené poloze, zatímco jeh záda byla zaoblená. Tyto nosítka jsou vhodná i na klidný spánek dítěte.  Milovat budete flexibilní opěrku hlavy, která je nabízena ve třech různých polohách, které můžete snadno nastavit pomocí patentek, aby poskytovaly nejlepší podporu hlavy a krku, což vám umožňuje snadno dohlížet na vaše dítě. Prodyšný a chladivý díky síťovanému materiálu je skvělým nosičem od narození i po něm.

Infantino Flip Advanced 4v1 Šedá

Nosítko Infantino Flip Advanced 4v1 Šedá
Nosítko Infantino Flip Advanced 4v1 Šedá

Zjistili jsme, že toto nosítko je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vyzkoušet nosítko se sponou a nevyhodit za to několik tisíc. Toto nosítko je vhodné od narození a navržené tak, aby vyhovovalo široké škále typů těla a životních stylů, „čtyři v jednom“ se vztahuje ke čtyřem polohám nošení: čelem pro menší miminka, čelem pro starší miminka, nošení vepředu a vzadu. Při nošení bude mít vaše miminko pěknou zaoblenou páteř a nožičky ve tvaru „M“ pro zdraví kyčlí a zjistili jsme, že je pohodlné a snadno se obléká a nosí. Nosič je také dodáván s bezplatnou ochranou proti skvrnám, kterou lze položit přes horní část – ideální pro miminka, kterým se prořezávají zoubky! Vaše dítě se bude snadno dívat přes horní část nosiče. Značka nabízí i „lehkou a vzdušnou“ verzi tohoto nosiče pro letní měsíce.

LittleLife Adventurer S2 Child Carrier

LittleLife Adventurer S2 Child Carrier
LittleLife Adventurer S2 Child Carrier

U tohoto nosiče si nejspíše řeknete, že byste jej nepoužívali každý den, ale je skvělý na dlouhé procházky a cestování. Je to pick-and-go nosič, který dorazí v jednom kuse a váží pouze 1,9 kg. Zjistili jsme, že vyskakovací noha je užitečná a nabízí stabilitu při nastavení na zem. Dá se také složit pro skladování, takže je ideální na cesty. Je to pro věk od šesti měsíců do tří let. Je lehký a polstrovaný – s nošením není vůbec žádný problém.

Close parent Caboo Graphite

Nosítko Close parent Caboo Graphite
Close parent Caboo Graphite

Zaměřuje se na podporu rodičů i dětí ve čtvrtém trimestru a má za cíl nosit děti v nejlepší fyziologické poloze pro jejich vyvíjející se kyčle a páteř. Tento nosič se nasazuje jako tričko přes hlavu a tak se jedná o velmi snadné a pohotové nandavání.  Kvůli důmyslnému řešení se dá tento nosič opravdu snadno prohazovat mezi „nosiči“, a to díky utahovacím kroužkům, které lze přitáhnout blíže k tělu nebo povolit podle potřeby.

Babybjörn mini Anthracite Leopard 3D Mesh šedé

Nosítko dětí Babybjörn mini Anthracite Leopard 3D Mesh šedé
Nosítko dětí Babybjörn mini Anthracite Leopard 3D Mesh šedé

Mini řada nosičů BabyBjörn nabízí řadu barevných provedení a funky, poutavých potisků.  Díky snadno nastavitelným zádům do kříže je dítě zajištěno v nosítku pomocí klipů na jeden dotek, což znamená, že je můžeme umístit dovnitř a zvednout zpět sami, bez jakékoli pomoci. Toto nosítko, vhodné a doporučené pro novorozence, může naše miminko podepřít až do jeho hmotnosti 11 kg – je tedy pravděpodobné, že se v něm budeme slušně opotřebovávat. K dispozici ve třech super měkkých materiálech: 3D žerzej, 3D síťovina a saténově tkaná bavlna, naše dítě může být drženo v poloze čelem dovnitř i čelem ven.

Ergobaby ADAPT COOL AIR MESH Classic Weave

Nosítko dětí Ergobaby ADAPT COOL AIR MESH Classic Weave
Nosítko dětí Ergobaby ADAPT COOL AIR MESH Classic Weave

Ergobaby využívá síťovinu „softflex“ k maximalizaci proudění vzduchu, aby nositel i dítě zůstali v pohodlí a suchu po celý den.  Snadno nastavitelné mezi rodiči, zjistili jsme, že je to pohodlné nošení, dokonce i po hodině, díky nějaké chytré polstrované bederní opěrce. V nabídce jsou čtyři polohy nošení – vpředu, vzadu, v kyčli a směrem ven. Je testován na bezpečnost jako vhodný od 20 kg, takže je dobrou volbou pro dlouhou životnost.

Tula Toddler Cloudy

Nosítko dětí Tula Toddler Cloudy
Tula Toddler Cloudy

Baby Tula, nabízený jako nosič pro všechny polohy, je vhodný pro novorozence až batolata, od 3,2-20,4 kg. Tento nosič, který je k dispozici v tolika barvách a potiscích, budete mít z čeho vybírat. Zjistili jsme, že použití tohoto nosiče je opravdu snadné a také se jedná o velmi krásný a estetický nosič. Silné popruhy a měkký design znamenaly, že můžete vzít miminko na dlouhou procházku bez záškubů, zatímco novorozenecká podpora zajistila, že se v nosítku neztratí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat