Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Kojenecká mléka

Obsah článku Ukaž

 

 
Kojenecká mléka jsou výborným pomocníkem mnoha maminek. Ať už je budete používat jak doplněk stravy, nebo jako úplnou náhradu stravy, určitě si budete přát dát svému miminku to nejlepší. Proto jsme si pro vás v Testinu připravili nový článek, kde si prozradíme vše o kojeneckých mlékách a navíc si i pár z nich doporučíme!

Kojenecká mléka: Porovnání 10 nejlepších kojeneckých mlék podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších kojeneckých mlék. Jak jsme tato mléka pro kojence vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tato kojenecká mléka jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit kojenecká mléka podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší kojenecké mléko.

NázevVzhledTyp mlékaOrientační cena (s DPH)Dostupnost
NUTRILON 0 Nenatal (Premature) ProExpertKojenecké mléko NUTRILON 0 Nenatal (Premature) ProExpertPro nedonošené děti (0)341Zobrazit v obchodech
Kendamil 1 DHA+ 900 gKojenecké mléko Kendamil 1 DHA+ 900 gPočáteční kojenecká mléka (1)429Zobrazit v obchodech
BEBA 1 Comfort HM-OKojenecké mléko BEBA 1 Comfort HM-OPočáteční kojenecká mléka (1)379Zobrazit v obchodech
Kendamil 2 DHA+ zimníKojenecké mléko Kendamil 2 DHA+ zimníPokračovací kojenecká mléka (2/3)399Zobrazit v obchodech
BEBA 2 ComfortHM-O 800 gKojenecké mléko BEBA 2 ComfortHM-O 800 gPokračovací kojenecká mléka (2/3)379Zobrazit v obchodech
Kendamil 3 DHA+ zimníKojenecké mléko Kendamil 3 DHA+ zimníBatolecí kojenecká mléka (3/4/5)429Zobrazit v obchodech
Sunar Complex 3 6 x 600 gKojenecké mléko Sunar Complex 3 6 x 600 gBatolecí kojenecká mléka (3/4/5)1199Zobrazit v obchodech
Sunar Expert AR & Comfort 1Kojenecké mléko Sunar Expert AR & Comfort 1Anti-Reflux (AR)399Zobrazit v obchodech
HiPP 1 BIO CombiotikKojenecké mléko HiPP 1 BIO CombiotikBezlepkové1499Zobrazit v obchodech
Kendamil Medi Plus A. C.Kojenecké mléko Kendamil Medi Plus A. C.Anticolic (AC) - proti zácpě269Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení kojeneckých mlék od jejich uživatelů.

Nejlepší kojenecká mléka podle Heureky

 

V čem se liší kojenecká mléka?

Každé kojenecké mléko musí před uvedením na trh splňovat spoustu podmínek. Dalo by se tedy říci, že by měla být všechna dostupná kojenecká mléka stejná. Není tomu však tak. Každé mléko má trochu jiné složení a každému miminku tak vyhovuje něco jiného. Dále se kojenecká mléka rozřazují do různých skupin a druhů, což bývá občas chaotické a nepřehledné. Dnes si tedy toto hledisko představíme a ukážeme vám, jak se v tom vyznat.

Existují však i speciální kojenecká mléka, která z pravidla slouží k řešení nějakého problému. Takovým problémem může být například plynatost, časté zvracení, nebo i alergie na nějakou látku, která je běžně obsažena v normálních mlékách.

Kdy začít s kojeneckým mlékem?

Pokud vám to situace dovoluje a jste schopná kojit, nemělo by se kojenecké mléko z prášku zavádět dříve jak ve 4. měsíci. Pokud však nemůžete z jakéhokoliv důvodu kojit, je nutné sáhnout po umělém mléku, které by mělo výživu nahradit. Výživu však může takové mléko nahradit jen, když bude opravdu kvalitní a jeho složení bude odpovídat stanoveným normám, se kterými se v dnešním článku také seznámíme.

 

Do kdy dávat umělé mléko svému dítěti?

A otázku do kdy používat k příkrmu kojenecké mléko není jistá odpověď. Každé dítě je jiné a každé se i jinak vyvíjí – takže je to velmi individuální záležitost. Obecná hranice je 3 roky života dítěte, avšak jak už bylo uvedeno, je to velmi rozdílné u každého jedince.

Jak přejít z kojení na umělé mléko?

Již víme, od kdy byste měla uvažovat na přestupu na umělou stravu. V tomto odstavci si však povíme, JAK vůbec na umělou stravu přejít.
Všeobecně považujeme za nutnost ještě jednou vyzdvihnout to, že je lepší zůstat u kojení svého dítěte, co nejdéle je vám to umožněno, avšak když nastane chvíle, kdy z jakéhokoliv důvodu budete nucena přestoupit, měla byste tento proces uskutečňovat pomalu a nenásilně.

Ačkoliv se umělá mléka snaží svým složením co nejlépe přizpůsobit mateřskému, je to stále něco jiného a tak to pro malé miminko může být šok. Je tedy nutné postupovat opravdu pomalinku a nic neuspěchat. Pomalu dítě přivykejte a obě stravy kombinujte. Bedlivě sledujte změny ve stolici i v chování – dítě může mít na mléko špatnou reakci (alergie, nadýmání, časté zvracení). V tom případě je nutné zkusit jiné, či sáhnout po některém ze speciálních mlék, o kterých si dnes také pár věcí povíme.

Jak připravit kojenecké mléko?

 1. V první řadě je potřeba vodu převařit a nejlépe používat balenou kojeneckou vodu s dobrým složením.
 2. Poté je třeba vodu převařit a nechat vychladnut asi na 40 stupňů a méně.
 3. Vodu vlijte do sterilní lahve.
 4. Zvolte vhodnou lahvičku – každá lahvička má jiný tvar, objem, ale především dudlík, který může mít také jiné tvary a jiné tvrdosti i velikosti dírek. Děťátko by se mělo při pití trochu namáhat, aby byl podpořen jeho přirozený sací reflex.
 5. Do nádoby přidejte správné množství sušeného mléka.
 6. Lahvičku uzavřete a protřepejte, ale né tak moc, aby se v lahvi vytvořila pěna!
 7. Mléko servírujte do 2 hodin.

Jak ohřát kojenecké mléko?

Pokud potřebujete mléko přihřát, ohřejte ho ve speciálním přihřívači, nebo ve vodní lázni. NIKDY NÉ V MIKROVLNCE! Mikrovlnná trouba totiž může na některých místech vytvořit opravdu horká místa, která mohou dítě velmi ošklivě popálit. Také nikdy neohřívejte mléka více jak 2 hodiny dopředu, jelikož se v nich může objevit bakteriální zárodky.

Jak dávkovat kojenecké mléko?

Pokud kojíte, tak je jasné, že nemůžete přesně sledovat, kolik toho vaše miminko spořádá. Při krmení z láhve tmu není jinak, ačkoliv už se v množství v případě potřeby dá sledovat. Výpočet na denní dávku je pouze ukázkový – u každého jedince může být trochu jiný. Obecně se udává, že 1 odměrka (30 ml vody) na 1 kg váhy dítěte. Tedy dítě o hmotnosti 3 kg vypije 90 ml v jedné dávce kojeneckého mléka. Denní dávka by však nikdy neměla přesahovat 1 litru mléka.

 

Jak skladovat kojenecké mléko?

ZÁSADA 1: Vždy skladujte jen mléko, které je nezbytně nutné k spotřebě!
ZÁSADA 2 : Pokud vám to situace jinak nedovolí, je možné si do termosky připravit vodu a v případě potřeby si mléko namíchávat i na cestách.

TIP: Existuje mnoho přihřívačů a různých pomůcek na přípravu mlék i na cestách – pokud tedy plánujete s miminkem cestovat, můžete se poohlédnout i po takových pomůckách.

Jak dlouho vydrží kojenecké mléko?

Jak už bylo v tomto článku mnohokrát řečeno, nikdy by se nemělo mléko nechávat ležet více jak 2 hodiny. Kdyby se nechalo, dáváte tím prostor pro zahnízdění baktérií, které m by miminku mohli způsobit průjem, či jiné trávící problémy.

Výhody kojení

Pokud se podíváte na odborné studie, všude se dočtete, že pokud je toho matka schopná, měla by kojit minimálně do 6 měsíců. Je však možné, že vám to situace nedovolí a vy nebudete mít na výběr. I přes to, že je přechod mnohdy obtížný, není nemožný, ale pojďme se ještě na chvilku zaměřit na výhody kojení. Proč je vůbec o tolik zdravější přirozené krmení miminek?

 

 

 

 • Je jasné a všem známé, že mléko od matky je prostě jak strava vytvořená na míru. Nikdy se nestane, že vaše mléko bude pro dítě špatné. Je plné mléčného tuku, nenasycených mastných kyselin, stravitelných bílkovin, vitaminů a minerálů. Posiluje obranyschopnost dítěte od jeho prvních okamžiků na tomto světě. A i když dnešní umělá mléka dobře reflektují jeho složení, nemohou ho nahradit na 100 %.
 • Každá maminka ví z vlastní zkušenosti, jak kojení utužuje vztah mezi ní a dítětem. Je to magický okamžik, kdy se opět vaše těla spojí. Dítě se u kojení cítí bezpečně, cítí teplo a vůni matky, které si pak pamatuje další období.
 • Po narození je trávicí trakt miminka prakticky sterilní. Kojení a kontakt s vnějším okolí zajistí, že bude jeho trakt postupně osídlen prospěšnými probiotickými bakteriemi.
 • Je to velmi zvláštní proces a to zejména i proto, že přispívá a prospívá i maminkám. V ženském těle spustí proces kojení tvorbu oxytocinu, kterému se přezdívá “hormon lásky”.

Druhy

Už v úvodu jsme zmínili, že je na trhu spousta druhů a variant mlék a že pro někoho může být výběr dost chaotický. V této kapitole se vám tedy pokusíme objasnit, jak se kojenecká mléka rozdělují a jak se v jejich značení vyznat.

 • Podle konzistence

Kojenecká mléka, ačkoliv je známe zejména v sušené verzi, se dají zakoupit i v jiných variantách. Pojďme se tedy podívat, jaké to mohou být.

Instantní

Instantní mléka jsou velmi rychlá na přípravu a velmi snadno se rozpouští, čímž se dá předejít vytváření hrudek.

Sušená

Sušená mléka se prodávají ve formě prášku. Taková mléka rozpouštíme v horké vodě. Jediná nevýhoda je, že se musí opravdu pečlivě rozmíchat, tak, aby se v nich nevytvořili hrudky. Většina maminek taková mléka rozmíchává velmi rázným protřepáním v lahvičce, ale je velmi důležité, aby se při takovém míchání nevytvořila pěna. Dítě totiž pak pěnu hltá a polyká vzduch, což může vyvolat zažívací problémy.

Tekutá

Předpřipravené tekuté mléko se nachází v lahvičce, které můžete rovnou podávat.

Podle věku dítěte

Jistě jste si všimli, že kojenecká mléka se rozřazují do skupit a že na sobě vždy mají nějaká čísla. Rozhodně ta čísla mají své specifika a my si v této kapitole povíme, co znamenají a pro jaké děťátka jsou která vhodná.

 • Pro nedonošené děti (0) – jsou určena předčasně narozeným dětem s nízkou porodní váhou (pod 2,5 kilogramu).
 • Počáteční (1) – pro novorozence od prvního dne do 6 měsíců věku.
 • Pokračovací (2/3) – určena dětem od 6 do 12 měsíců.
 • Batolecí mléko (3/4/5) – pro starší kojence a batolata ve věku 12 až 36 měsíců.

Na obalu si můžete však všimnout ještě označení, které zní “Od ukončeného 3. měsíce” – to samozřejmě také napovídá, ale nezapomeňte, že stále platí pravidlo, že se každé mléko používá jiným způsobem.

Kojenecká mléka pro nedonošené děti (0)

Stává se, že se miminko zkrátka narodí dříve, než se předpokládalo a že je nutné ho od narození krmit jiným mlékem než mateřským. Ať už je to kvůli maminčině laktaci, či kvůli specifickým požadavkům nedonošence, je potřeba mu poskytnout to nejlepší. V takových choulostivých záležitostech je nutné předem prokonzultovat způsob krmení s doktorem, ale i tak si ukážeme TOP VÝROBKY NA TRHU.

Taková speciální mléka budou mít nejspíše velmi vysokou energetickou hodnotu a zvýšený podíl bílkovin, aby miminko rychle přibývalo na váze a vyrovnalo růstový deficit. Jakmile dosáhne zdravé váhy, doporučuje se přejít na klasické počáteční mléko.

NUTRILON 0 Nenatal (Premature) ProExpert

Mleko - pro 0 (1)Toto mléko je jedno z těch, které pomáhá narazovat úplnou, nebo jen částečnou výživu kojence. Nutrilon 0 Nenatal obsahuje zvýšené množství energie a bílkovin pro podporu růstu nedonošených dětí a dětí s nízkou porodní hmotností.

Počáteční kojenecká mléka (1)

Počáteční mléka se využívají v prvním měsíci čerstvě narozených miminek, nebo jako nástupce po mléce s označením 0 – pro předčasně narozené děti. Hodí se pro všechny zdravé děti a lze ho užívat až do věku 6. měsíců. Disponuje velmi vysokým podílem proteinů.
Počáteční mléka obsahují tzv. adaptovanou bílkovinu kravského mléka (je lépe stravitelná), laktózu, tuky a oleje, minerály, vitaminy a stopové prvky. Další částí složení jsou probiotika a prebiotika, které přispívají správnému trávení.

Kendamil 1 DHA

Mleko 2 (1)Toto mléko je vyráběno velmi známou a kvalitní značkou, která se pyšní prémiovým složením. V takovém mléce nenajdete palmový olej a nenajdete v něm ani přidaný rybí tuk, sóju či geneticky modifikované suroviny. Za to je plné vitamínů a minerálů.

BEBA 1 Comfort HM-O

Mleko 2 (2)Mléko BEBA 1 se snaží co nejdůvěryhodněji přiblížit se svým složením opravdovému mateřskému mléku. Také se jedná o velmi známou a kvalitní značku, která na trhu existuje již řadu let a je ověřena mnoha lety.

 

Pokračovací kojenecká mléka (2/3)

Pokračovací mléka, která už svým názvem napovídají, že budou nastupovat po mléce prvním se značí číslem 2 a 3. Tyto mléka jsou vhodná v okamžiku, že dítě již není krmeno mateřským mlékem, ale naopak začíná dostávat příkrmy. Pokud tedy dítě umí přijímat již pestřejší stravu, takové mléko a také čaje dítěti slouží jak zdroj tekutin. Pokračovací mléka již neobsahují adaptovanou bílkovinu a celkový obsah proteinů je u nich nižší. Jsou obohaceny o železo, jód, zinek a vitaminy.

Kendamil 2 DHA+ zimní

Toto mléko se doporučuje užívat od ukončeného 6. měsíce až do ukončení 12. měsíce. Slouží jako nepostradatelný zdroj vitamínů a minerálů, které dítě ke svému správnému vývoji potřebuje.

BEBA 2 ComfortHM-O

Toto mléko je klasické pokračovací a dodá vašemu dítěti vše potřebné, ale pozor! Čím je tak zvláštní, že si zaslouží být zde? Jedná se o jedinou kojeneckou výživu s oligosacharidy 2´FL a probiotiky L. reuteri.

Batolecí kojenecká mléka (3/4/5)

Mléka označovaná číslem 3,4 a 5 jsou druhým stupněm pokračovacích mlék, která se mohou užívat až do 3 let dítěte. Už se nejedná o mléka s vysokým obsahem bílkovin. Zde se klade hlavní důraz na obsah vitamínů, minerálů a především trávících enzymů. Už se nejedná plnohodnotnou náhražku stravy. Taková mléka se používají jen jako doplněk.

Kendamil 3 DHA+ zimní

Tato značka se řadí mezi ty nejlepší a nabízí mléka pro novorozence, ale i pro velké děti do 3 let. Velmi často jsou považovaná za “královská mléka”, která se vyrábí ve Velké Británii.

Sunar Complex 3

Sunar je jednou z nejznámějších značek na trhu s dětskou výživou. Je tedy samozřejmé, že bude mít také velmi velký arzenál kojeneckých mlék Tato mléka (Sunar Complex 3) se považuje za jedno z nejlepších z tohoto arzenálu. Má v sobě mnoho vitamínů, které ani jiná mléka nemají a navíc je také obohacen o trávící enzymy.

Speciální mléka

V minulých odstavcích už jsme se zmínili o tom, že existují i speciální mléka, která se přizpůsobují různým specifickým problémům dítěte. Pokud se domníváte, že vaše dítě má nějaký problém s normálními mléky, neměli byste tuto záležitost řešit sami, ale měli byste se poradit se svým lékařem, který udělá testy a doporučí vám druh, nebo i přesnou značku a typ mléka.

Anti-Reflux (AR)

Tato mléka jsou vhodná pro miminka s tzv. jícnovým refluxem. Takový problém se projevuje zejména velmi silným blinkáním po nakrmení. Obsahuje zahušťovadla, jako jsou bramborový škrob, rýžový škrob nebo karubin, protože znesnadňují zvracení. Taková mléka je však vhodné používat opravdu jen tehdy, kdy je to nutné. Normálnímu dítěti by mohlo takové mléko pěkně zacpat bříško.

Sunar Expert AR & Comfort 1

Toto mléko je vhodné pro narozené děti, které mívají problém s blinkáním, nebo trpí zácpami. Jsou obohacená o zahušťovadla, která napomáhají ponechat mléko v žaludku dítěte a napomáhá ke správnému codu trávení.

Anticolic (AC)

Anticolic mléka, jsou také označována zkratkou (AC). Tento název pochází ze slova Kolika, což je ucpání střev. Pokud tedy vaše miminko trpí vážnými trávícími problémy, je dobré sáhnout po takovém mléku. Taková mléka jsou totiž obohacena o větší množství probiotik a trávících enzymů, které napomáhají vstřebávat mléko a správně jej trávit.

Kendamil Medi Plus A. C.

Toto mléko je vhodné užívat již od narození dítěte a je obohaceno o trávící enzymy, zahušťovadla a také proteiny. Dohromady tvoří naprosto dokonalou změť všech užitečných složek, které napomáhají správnému trávení miminka od 0 měsíce.

Bezlepková

Celiakie je bohužel velmi nepříjemná alergie na lepek. I u novorozenců se bohužel tato alergie může projevit, což poznáme podle opravdu prudkých reakcí na vše co mí v sobě mouku. Ale na trhu existují i bezlepková mléka. Které je to nejlepší?

HiPP 1 BIO Combiotik

Pokud se podrobně zaměříme na začáteční kvalitní mléka, zjistíme, že je 80% výrobků bez lepku. Ale abychom si ukázali i jiné značky, za zmínku stojí i značka HIPP, která je na trhu už také celá dlouhá léta a je ověřena lety.

V bio kvalitě (BIO)

Označení výrobků BIO se stalo v posledních letech vekou módou, což je dobře. I u kojeneckých mlék existují výrobky s označením certifikace BIO kvality.

Kendamil 2 BIO Nature DHA+

Zde vidíme náhled superprémiového pokračovacího mléka od značky Kendamil, které pochází z Velké Británie. Je pravda, že kvalitou, se této značce jen tak něco nevyrovná!

Forte nebo Extra

Mléka s označením FORTE neb EXTRA jsou speciální mléka pro velké jedlíky. Některá miminka mají zkrátka stále hlad a tak se vyvinuli tato mléka, které dítě nasytí tak, že bude moct přijímat potravu v normálních intervalech jako ostatní miminka.

Nutrilon 1 Profutura

Toto mléko sice není přímo označované jako sytící, ale jsou na něj velmi příznivé recenze a názory tohoto typu.

Složení

Mateřské mléko je naprosto nenahraditelné – to je samozřejmost. Každé tělo maminky totiž ví, co je zrovna pro její dítě to nejlepší, což nevykoumá žádný lékař, ani vědec. Cílem kojeneckých mlék je tedy co nejvíce se přiblížit ke složení mateřského mléka tak, aby mělo miminko dostatek naprosto všech nezbytně důležitých látek pro jejich správný vývoj i peristaltiku (průchodnost střev). Taková mléka tedy musí obsahovat bílkoviny, probiotika, prebiotika, minerály a tuky. Navíc toto složení musí navíc miminku chutnat. Je to tedy velmi složitá směs všech potřebných a draví prospěšných látek. V této kapitole si tedy podrobně popíšeme funkce nezbytných látek, které musí v mléce být.

Bílkoviny

Bílkoviny staví. To uslyšíte vždy a všude. Jedná se tedy o základní kámen, na kterém se staví. Není to však zas tak jednoduché. V prvních měsících života se bílkoviny do těla miminka dostávají skrze mléko a v pozdějším věku musí v mléce bílkovin ubývat a naopak se musí nahrazovat jinými příkrmy. D8le je potřeba vědět, že se to s nimi nesmí přehánět, protože mohou mít na dítě negativní vliv. Pokud byste to s nimi přeháněli, bude mít dítě sklony k obezitě a to nejen v dětství, ale i v dospělosti.

Dominantní skupinu kojeneckých mlék tvoří výrobky obsahující kravské mléko. V kravském mléku naleznete syrovátkové bílkoviny a kasein. Stává se tak (a to velmi často), že dítě zkrátka laktózu (mléko) nesnáší dobře a má to pro jeho trávící cyklus neblahý vliv. V takovém případě je dobré nalézt alternativní zdroj. Po přečtení předešlé kapitoly však víme, že existují i “bezlakto” mléka.

Probiotika

O probiotikách už dnes také byla řeč. Jedná se o speciální druh bakterií, které přispívají správnému trávení. V potravě je běžně nacházíme i u pokrmů pro dospělé – například jogurt Activia. Jejich zvýšený příjem je důležitý pro vytvoření harmonické střevní flóry, která je základem silného imunitního systému miminka.

Pokud se vyskytnu problémy s nerovnováhou, znamená to spoustu nepříjemných potíží. Velmi často to znamená průjem, nebo naopak zácpu, nadměrné nadýmání, zvracení a tak dále.

Mezi jednotlivými probiotickými bakteriemi jsou ale určité rozdíly. Aby probiotika působila skutečně efektivně, musí mít prokázaný klinický účinek.

Prebiotika

Prebiotika je ve své podstatě vláknina. Také je to jedna z nepostradatelných složek potravin. Vláknina je nepostradatelná i pro dospělé. Jakmile je jí málo, většinou to znamená, že máme řidší stolici, a že trpíme plynatostí a bolestmi břicha. Pokud je jí naopak moc, většinou se nám střeva zacpávají, z čehož vznikají bolestivé zácpy střev a jejich následná neprůchodnost. Strukturu těchto sacharidů ovšem není snadné zcela “zkopírovat”, proto byly vytvořeny speciální patentované směsi s označením FOS a GOS.

Fruktooligosacharidy (FOS) se nachází v rostlinách (cibule, pšenice, čekanka), galaktooligosacharidy (GOS) vznikají jako meziprodukt při štěpení mléčného cukru (laktózy). Spojení těchto dvou látek dokáže věrně napodobit přirozené oligosacharidy mateřského mléka.

Oleje a tuky

Oleje a tuky jsou také jednou z nepostradatelných složek, která je nenahraditelná. Většina výrobců díky své lenosti zařazuje do výrobků klasické rostlinné oleje, které sice miminku neuškodí, ale energie se z nich dostává mnohem složitějším procesem. Pokud však použijeme plnotučné kravské mléko při výrobě umělé výživy, zajistí se, že bude výrobek obsahovat tzv. mléčný tuk. Mléčný tuk dodá kojeneckému mléku skvělou chuť a miminko se pak na krmení vyloženě těší.

Velmi často se také setkáváme s tím, že dominantní samolepkou na obalu mléka je znak, který nám říká, že při výrobě nebyl použit palmový tuk. Palmový tuk dítěti většinou neuškodí, ale o jeho vlivu se stále vedou spory. Některé maminky tvrdí, že jejich dítěti způsobuje průjmy, zácpy, nebo rovnou koliky. Kvůli zisku palmového oleje navíc dochází ke kácení a ničení tropických deštných lesů. I tento fakt může být pro některé lidi motivací sáhnout po mléku, ve kterém jsou obsaženy jiné druhy olejů.

Vitaminy

VitaminyVitamíny jsou také nepostradatelnou složkou a to již v brzkém věku, avšak je třeba brát v potaz, že né každý vitamín je pro danou věkovou kategorii vhodný a že jich musí být přiměřené množství, jinak by dítě mohlo trpět nemoci spojených s přebytkem, či nedostatkem vitamínů. To má bohužel obrovský vliv na budoucí vývoj dítěte. Avšak správně použité vitamíny zajišťují chod metabolismu, posilují imunitní systém a jsou nezbytné pro komplexní regeneraci organismu. Pro správný vývoj miminka se zaměřte na obsah vitaminů A, D, E a skupiny B.

Minerály a stopové prvky

Minerály jsou jistě také důležité. Mezi ty nejdůležitější patří především železo, zinek, jód a vápník. Železo je součástí hemoglobinu, což je protein odpovědný za transport kyslíku v těle. Nedostatek železa ve výživě kojence tak může způsobit celkové opoždění psychomotorického vývoje.

 

CenaCena

Kojenecká mléka nejsou vůbec levná záležitost a pro mnoho maminek mohou znamenat obrovskou finanční zátěž. Bohužel ačkoliv jsme se u nás v Testinu tomuto tématu věnovali opravdu dlouho, nenašli jsme žádné alternativy a jiné způsoby jak toto obejít. Jediné, co musíme uznat je, že se opravdu nevyplatí na kojeneckých výživách šetřit. Bohužel mohou mít obrovský vliv na celoživotní vývoj dítěte. Pokud byste volili nějaké špatné příkrmy, bude dítě malé, nebude mít svaly, bude velmi často nemocné, nebude mít správný obsah bílkovin, vitamínů a minerálů v těle což zapříčiní vážné zdravotní problémy a může to mít vliv na zdravotní stav jedince po celý život.
V poslední kapitole dnešního článku si tedy prozradíme, jaké cenové relace existují a co v nich můžeme najít.

Cena do 300 Kč

V této cenové kategorii se nachází po menších baleních již kvalitní mléka bez speciálních přídavných funkcí, nebo nekvalitní kojenecká mléka po velkém balení. Zde se většinou vůbec nevyskytují nějaká speciální mléka. Je také dobré vědět, že počáteční mléka se většinou prodávají po menších baleních a pokročilá většinou kupujeme o větších. To se děje přirozeně kvůli míře jejich spotřeby.

Cena od 300 do 800 Kč

Pokud naleznete kojenecké mléko s dobrým složením od 300 až 800 Kč (za cca 400g prášku), narazili jste na střední zlatou cestu. Je to takové prašť a neuhoď. Čím blíže se přibližujete hranici 800 korun, tím více produktů se chlubí označením BIO. Převažují mléka vyrobená z plnotučného kravského mléka, ale narazíte i výrobky s kozím mlékem, které může být pro citlivé zažívání lépe stravitelné. Také zde můžeme narazit na speciální mléka, jako jsou například sytící, která se dávají především na noc, aby děťátko déle spalo a hlady se v noci nemuselo budit a krmit.

Cena od 800 do 1 500 Kč

Zde už máte skoro stoprocentní jistotu, že narazíte na opravdu kvalitní mléka. Většinou však už zde mají nějaký ten bonus, či efekt na víc – zkrátka přidanou hodnotu. Můžou zde být speciálně upravená mléka, jako jsou hypoalergení, nebo AC a AR mléka. Dále zde můžeme najít přidanou hodnotu v podobě různých dochuceních, takže větší dítě si na mléku může pořádně pošušňat.

Cena nad 1 500 Kč

Zde už asi těžko nalezneme balení po 400 gramech. Zde už máme pouze výhodná balení po 2,4, nebo 6 kusech. I tak byste však měli hledat nejvyšší kvalitu a přidanou hodnotu.

 

Popis, recenze nejlepších kojeneckých mlék

Výběr správného kojeneckého mléka pro vaše miminko je jedním z klíčových rozhodnutí, která jako rodiče čekají. V dnešní době existuje celá řada možností, což může být pro nové i zkušené rodiče velmi ohromující. Ať už hledáte náhradu za mateřské mléko, nebo potřebujete speciální kojenecké mléko pro dítě s alergií či citlivostí, naše recenze vám pomohou najít tu nejlepší volbu pro vaše dítě.

Nutrilon 3 Advanced

Nutrilon 3 Advanced je batolecí mléko od renomovaného výrobce Nutricia, které bylo speciálně navrženo pro podporu imunitního systému a normálního vývoje dětí od jednoho roku věku. Tento výrobek pochází z vysoce kvalitního mléka od krav z kontrolovaných chovů, což zaručuje nejvyšší možnou kvalitu. Nutrilon 3 Advanced je součástí smíšené a vyvážené stravy pro dítě a není náhradou mateřského mléka. Je důležité dodržovat pokyny na přípravu a doporučení uvedená na obalu, aby bylo zajištěno zdraví dítěte. Tento produkt není vhodný pro děti do jednoho roku věku.

Recenze

Nutrilon 3 Advanced je vysoce oblíbený mezi rodiči, kteří své děti již nekojí. Zákazníci ocení ekologické balení, výhodné ekonomické balení o hmotnosti 6000 g a naběračku, která je součástí balení. Děti si zamilují neutrální příchuť tohoto sušeného mléka, které je obohaceno o vitamíny pro optimální vývoj.

Několik recenzentů ocenilo výhodnou cenu a rychlé dodání. Děti, které konzumují Nutrilon 3 Advanced, prospívají a dostávají všechny potřebné vitamíny. Vynikající složení a případné dárky k nákupu jsou dalšími pozitivy.

Jedinou nevýhodou, kterou někteří zákazníci zmínili, je možnost většího balení. Navrhují, aby bylo k dispozici více krabic – například 8 balení – pro ještě větší úsporu.

Celkově je Nutrilon 3 Advanced skvělým produktem pro batolata od jednoho roku věku, který nabízí kvalitní výživu a podporu pro imunitní systém a normální vývoj dítěte.

Nutrilon 1 Advanced

Nutrilon 1 Advanced je prémiové kojenecké mléko od renomovaného výrobce Nutricia, které bylo speciálně formulováno pro novorozence a kojence do 6 měsíců věku. Tento výrobek je ideální volbou pro rodiče, kteří hledají kvalitní náhradu mateřského mléka, nebo pro ty, kteří potřebují podpořit výživu svých miminek z jakéhokoli důvodu.

Nutrilon 1 Advanced je vyrobeno z vysoce kvalitního mléka od krav z kontrolovaných chovů, které zaručuje nejvyšší možnou kvalitu. Tento produkt obsahuje unikátní směs živin, včetně prebiotik, DHA, ARA a vitamínů, které napodobují složení mateřského mléka a podporují zdravý růst, vývoj a imunitní systém kojenců.

Nutrilon 1 Advanced má jemnou a neutrální příchuť, která je navržena tak, aby vyhovovala citlivému trávicímu systému novorozenců a kojenců. Je důležité pečlivě dodržovat pokyny na přípravu a doporučení uvedená na obalu, aby bylo zajištěno zdraví dítěte.

Přestože Nutrilon 1 Advanced není náhradou za mateřské mléko, poskytuje rodičům komfort a jistotu, že jejich dítě dostává výživnou a vyváženou stravu, která podporuje zdravý vývoj během prvních šesti měsíců života.

BEBA Comfort HM-O – Beba 2

Beba Comfort HM-O 2 je pokračovací kojenecká dětská výživa od výrobce Nestlé, která představuje ideální volbu pro vaše dítě od ukončeného 6. měsíce věku. Tato výživa byla vyvinuta tak, aby co nejvíce připomínala mateřské mléko, a obsahuje jedinečnou kombinaci prospěšných látek, které podporují zdravý vývoj vašeho dítěte.

Jedním z klíčových složek Beba Comfort 2 HM-O je přítomnost oligosacharidů 2´FL, které jsou strukturou podobné těm, které se nacházejí v mateřském mléce. Výživa také obsahuje probiotickou bakterii L. reuteri, která napomáhá udržovat spokojené bříško miminka. Formulace je bohatá na minerály a vitamíny A, C a D, které podporují imunitní systém dítěte.

Beba Comfort HM-O 2 je instantní mléko, které je dodáváno v 100% recyklovatelné plechovce o hmotnosti 800 g. Plechovka splňuje hygienické zásady a je doplněna o průhledné víčko a odměrku pro snadnou a pohodlnou přípravu. Výživa je bez příchutě, což zajišťuje přirozenou a neutrální chuť, kterou děti milují.

Celkově je Beba Comfort HM-O 2 vysoce kvalitní pokračovací kojenecká dětská výživa, která poskytuje vašemu dítěti všechny důležité živiny pro jeho zdravý růst a vývoj. Tento produkt od renomované značky Nestlé je navržen tak, aby co nejvíce připomínal mateřské mléko a podporoval spokojenost a pohodu vašeho dítěte.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 3.5]

Mohlo by vás také zajímat