Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Hamaka: Výběr hamaky – houpacích sítí + Jak vybrat + Test a Recenze

Chcete si zakoupit hamaku (houpací síť)? Pak jste tu správně. V tomto článku vám totiž poradíme, jak vybrat tu nejlepší hamaku. Podíváme se na důležité parametry a také jsme pro vás porovnali ty nejlepší hamaky, které jsou dostupné na našem trhu. Pokud dočtete tento článek až dokonce, určitě si vyberete tu perfektní hamaku, která vám bude vyhovovat.

Hamaka je označení pro houpací síť. Na trhu také existuje stejnojmenný výrobce Hamaka, který prodává houpací sítě a hamaky. Též se setkáte s výrazem hammock nebo hamaca. Slovo hammock pochází z angličtiny.

Hamaky nabízejí řadu výhod a o všech se dočtete v zde v tomto článku. Houpací síť vám bude sloužit nejen venku, ale poslouží vám i doma či na chalupě. Můžete si koupit hamaku jak pro jednoho, tak i pro dva. Předtím než se pustíte do výběru hamaky, je dobré se zamyslet nad tím, pro co chcete vlastně hamaku používat. Na všechny tyto parametry a mnohé další se podíváme v části článku: jak vybrat hamaku.

Výhodou houpací sítě je, že je zavěšena nad zemí, tudíž vás ochrání například od mravenců a brouků. Hamaku si jednoduše zavěsíte mezi dva pevné body. K tomu se nejčastěji použijí dva stromy. Houpací síť může sloužit jak k relaxaci, tak i k přespání na výletech a kempování. Spaní v houpací síti je velmi pohodlné.

Hamaky: Výběr 10 nejlepších hamak (houpací sítě)

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší hamaky, které jsou dostupné na našem trhu. Jak jsme tyto produkty vybírali? Vybrali jsme je podle dostupných recenzí jejich uživatelů a zákazníků. Nejlepší hamaky jsme seřadili do přehledné tabulky, kterou si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, můžete si hamaky seřadit podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledMateriálRozměrHmotnostNosnostOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Highlander Nomad Hammockhamaka Highlander Nomad HammockPolyamid275 cm x 142 cm1,3 kg110 kg1647Zobrazit v obchodech
DD Hammocks Hamaka Campinghamaka DD Hammocks Hamaka Camping-270 cm x 140 cm0,65 kg-1070Zobrazit v obchodech
Sea To Summit Pro Singlehamaka Sea To Summit Pro Single70D nylon300 cm x 150 cm0,36 kg180 kg1429Zobrazit v obchodech
Ticket to the moon Double Hammockhamaka Ticket to the moon Double HammockParašutický nylon320 x 200 cm0,60 kg200 kg1399Zobrazit v obchodech
Sedco Nylon Parachuthamaka Sedco Nylon ParachutParašutický nylon270 x 135 cm0,42 kg120 kg329Zobrazit v obchodech
DD Hammocks Frontline s moskytiérouhamaka DD Hammocks Frontline s moskytiérou-270 x 140 cm0,82 kg-2100Zobrazit v obchodech
Goleto Doouble žluto modro zelenáhoupací síť Goleto Doouble žluto modro zelenáBavlna284 x 140 cm2,7 kg210 kg489Zobrazit v obchodech
Amazonas Aruba cayennehoupací síť Amazonas Aruba cayenneElltex210 x 120 cm1,6 kg180 kg1159Zobrazit v obchodech
Dimenza Brasil modráhamaka Dimenza Brasil modráBavlna, Polyester200 x 100 cm-120 kg499Zobrazit v obchodech
Hamaka Easy Camp Havana Double hamaka Hamaka Easy Camp Havana DoubleBavlna300 x 200 cm3,3 kg280 kg4199Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení hamak a houpacích sítí od jejich uživatelů.

Jak vybrat hamaku

Nyní se pojďme již podívat na to, jak vybrat hamaku. V této části článku se zaměříme na ty nejdůležitější parametry, které je dobré znát k výběru té správné hamaky.

Hamaky: Typy houpacích sítí

Je několik různých typů hamak na našem trhu. Abyste se v nich vyznali, pojďme si je nyní představit.

Brazilská hamaka / houpací síť

brazilska houpaci sit

Brazilské hamaky / houpací sítě jsou známy svou robustností a pohodlím. Jsou vhodnou volbou pro chladnější prostředí díky silnějšímu materiálu. Některé brazilské hamaky jsou nabízeny bez závěsných lan a jsou vyrobeny s in-line závěsných systémem. Nicméně naleznete i designy, které nabízejí klasická závěsná lana.

Brazilské houpací sítě většinou bývají vyrobeny se zajímavým designem a různými barvami, které charakterizují Brazílii. Tyto hamaky bývají vyrobeny 100% z bavlny. Přírodní bavlna však přináší řadu nevýhod. Musí se velmi často čistit. Pokud údržbu zanedbáte, může to vést k tvorbě plísní a dalším problémům. Brazilská houpací síť je velmi vhodná na časté a dlouhodobé používání.

Houpací síť z lana

hammock sitova hamaka

Tento typ houpací sítě je tím typem, který si skoro každý představí na pláži a pod palmami.

Houpací síť z lana se snadno montuje i demontuje. Lanové houpací sítě jsou vzdušné (vynikající proudění vzduchu) a nabízí dobrou podporu a flexibilitu. Nevýhodou je, že tento typ vám může po delším ležení vytvořit otlaky na vašem těle.

Houpací sítě z lana jsou dobrou volbou na relaxaci v horkých letních dnech například u vody. Tento typ houpací sítě se obvykle nepoužívá na noční spaní. U tohoto typu je také problém s překlopením. Musíte být tudíž opatrní, aby k tomuto nedošlo.

Lanové hamaky jsou obvykle bavlněné nebo polyesterové. Houpací sítě z bavlněného materiálu jsou obvykle mnohem pružnější než ty polyesterové. Polyester je méně náchylný k plísním. Houpací sítě z lana s velkými mezerami mohou být nebezpečné pro děti, protože se jim může mezi lany například zachytit ruka.

Houpací sítě / hamaky z textilu

látková houpací síť

Hamaky z textilu (tkaniny) jsou klasickými hamakami, které se prodávají nejčastěji. Tkanina může být v různých barvách a designu. Může mít různý dekorativní styl pro luxusnější vzhled a komfort. Prošívané materiály mohou být také použity k dosažení větší měkkosti a tepla pomocí dvou vrstev látky s měkkou výplni mezi nimi. Všestrannost tkanin také umožňuje mít na hamakách různé vzory a barvy.

Ošetřené tkaniny poskytují dodatečnou ochranu před plísněmi a dobře zabraňují před vybělením od přímého slunečního svitu. Některé hamaky mohou mít i ochrannou voděodolnou vrstvu, která ji ochrání před vodou z bazénu a slanou vodou z moře. Kvalitní a ošetřená tkanina vám vydrží mnohem déle než bavlněná houpací síť. Na druhou stranu tkanina není tolik měkká jako hamaka ze 100% bavlny.

Houpací závěsná křesla

houpaci zavesne kreslo

Závěsná křesla jsou aktuálně docela moderním trendem. Nejdná se sice zcela o houpací síť, ale závěsné houpací křeslo je tomu velmi podobné. Závěsné křeslo se zavěšuje jinak než houpací síť. Obvykle se zavěšuje ze shora. Na těchto křeslech se nedá ležet a spát jako v klasické hamace nebo houpací síti.

Nosnost hamaky / houpacích sítí

Nosnost patří mezi nejdůležitější parametry na které je dobré myslet při výběru hamaky. Hamaky obvykle mívají nosnost nad 100 kg. Můžete si vybírat i z houpacích sítí, které mají nosnost nad 200 kg. Na nosnost je dobré myslet také pokud si vybíráte i hamaku pro dvě osoby.

Hmotnost hamaky / houpací sítě

Hmotnost hamaky hraje při rozhodování se, kterou koupit, docela důležitou roli. Pokud si kupujete hamaku poprvé, pár gramů navíc v hmotnosti pro vás nemusí hrát žádnou roli. Pokud se však rozhodnete s hamakou cestovat a budete ji sebou přenášet, bude pro vás hrát roli každý gram navíc v hamace. Nejvíce to ucítí vaše ramena a záda při přenášení houpací sítě v batohu. Proto si rozhodně vyberte houpací síť, která je lehká. Pamatujte, že lehká houpací síť se snadno přenáší.

Hamaky a závěsná lana

hamaka závěsná lana

Pokud si chcete zakoupit kvalitní houpací síť, pak je dobré se zaměřit i na kvalitu závěsných lan. Houpací síť musí být pevně připevněna ke stromům či sloupům abyste mohli na hamace ležet a používat ji. Před nákupem si nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou závěsná lana kvalitní u vámi vybrané hamaky.

Hamaka a rozměry

Obecně lze říct, že existuje vztah mezi tím, jak je hamaka komfortní a mezi šířkou hamaky. Větší houpací síť bývá mnohem pohodlnější než u menších produktů houpacích sítí. Můžete si také vybrat dvojitou houpací síť, která má dostatečný prostor i pro druhou osobu. Velikost houpací sítě volte podle toho, jak ji chcete používat.

Hamaka a doplňky

Hamaky mohou mít celou řadu různých doplňků, které vám ulehčí a zpříjemní pobývání v houpací síti.

  • Moskytiéra – Hamaka, která je vybavena moskytiérou, vás ochrání před hmyzem a tudíž i před štípanci od komárů. Což se například při kempování venku velmi hodí.

Hamaky a jejich cena: Kolik vás bude hamaka stát?

Jedna z nejlepších věcí na houpacích sítích je, že nemusíte utratit spoustu peněz abyste si ji mohli zakoupit. Mnoho produktů je dostupných za příznivé ceny od mnoha výrobců. Můžete si vybrat i dražší hamaky, které vám nabidnou mnohem více místa a vyšší odolnost.

Pokud plánujete používat houpací síť hodně a chcete, aby vám vydržela mnoho let, je dobré si pořídit velmi kvalitní houpací síť a investovat do ní trochu více peněz. Je dobré nalézt rovnováhu mezi kvalitou a cenou.

Nyní se pojďme podívat na to, v jakých cenových kategoriích se hamaky pohybují na našem trhu.

Hamaky: Cenová kategorie do 1 000 Kč

Co můžete čekat od hamak, které jsou levné a pořídíte je za cenu, která je menší jak 1 000 Kč? V této kategorii si vyberete různé houpací sítě včetně závěsných křesel.

Cenová kategorie od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Hamaky s cenou od 1 000 Kč do 2 000 Kč jsou určeny především pro cestování a další outdoorové aktivity. Tyto hamaky bývají velmi dobře zpracování a můžete si vybírat z různých typů houpacích sítí. Použitý materiál je u této kategorie různý.

Cenová kategorie s cenou nad 2 000 kč

Hamaky, které přesahují cenovou hladinu nad 2 000 Kč nabízejí výjimečný komfort. Jsou zpracovány z velmi kvalitních materiálu a zároveň mívají obvykle velmi kvalitní závěsná lana. Tyto hamaky obvykle vydrží nejdelší dobu a pokud chcete hamaku, která toho vydrží hodně, oplatí se investovat do hamak s cenou nad 2 000 Kč. Použitý materiál je u této kategorie je velmi různorodý.

Hamaky a jejich značky

Na trhu je mnoho různých značek houpacích sítí a závěsných křesel. S jakými se nejčastěji setkáte na našem trhu? Můžete si vybírat ze značek jako je Sedco, Goleto, Houpáníčko, Amazonas, Flarbest, La Siesta, Hamaka a další.

Hamaka: Proč si ji zakoupit?

Pro koupi hamaky (houpací sítě) existuje několik důvodů. Jaké to jsou?

  • Hodí se na spaní
  • Spaní v nich je velmi pohodlné
  • V hamakách se dají použít i karimatky
  • Při spaní neležíte na zemi
  • Jsou velmi pohodlné na relaxaci
  • Hamaky a houpací sítě jsou levné
  • Mohou nahradit stany

Můžu použít karimatky v hamace?

Ano, karimatky lze použít v hamakách. Karimatky můžete použít zejména v turistických hamakách nebo outdoorových verzích hamak.

Hamaka a pár slov na závěr

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat houpací síť (hamaku). Zaměřili jsme se na důležité parametry jako je typ, hmotnost, nosnost, rozměry, cena a další potřebné parametry, které je dobré znát k výběru ideální houpací sítě nebo závěsného křesla. Doufáme, že jsme vám s vyběrem pomohli a vy si tak vyberete kvalitní hamaku, která bude velmi pohodlná a odolná a použijete ji jenom na relaxaci nebo na spaní. Nyní stačí se již prokliknout do některého z online obchodů z tabulky výše a naplnit virtuální košík jednou z vámi vybraných hamak.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4]

Mohlo by vás také zajímat