Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Hevery na auto


hever zvedák na autoChcete si jednoduše a pohodlně zvednout auto? Pak potřebujete hever na auto – tedy zvedák na auto. Ta bývá součástí prakticky každého servisu a můžete ho mít i doma v garáži. Hever na auto většinou využijete při výměně pneumatik a jiných opravách. Prostě vždy, když potřebujete jednoduše a bezpečně nadzvednout auto.

U nových aut obvykle již nenaleznete hever v kufru. Chcete-li vyměnit propíchnuté kolo nebo provádět jakoukoli jinou práci pod autem, měli byste mít dobrý hever. Pomůžeme vám si vybrat ten nejlepší hever.

Můžete si vybírat z mechanického nebo hydraulického zvedáku. Jedná se o jednoduché zařízení. Jejich výběr tedy není úplně složitou záležitostí. Nicméně i přesto se můžete při výběru nového heveru setkat s několika záludnostmi.

Sepsali jsme pro vás tento článek, kde se dozvíte, jak vybrat hever na auto. Povíme si zde o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru nového zvedáku na auto. Podíváme se i na nejlepší modely heverů, které jsme vybírali podle uživatelských recenzí. Tyto modely vám ukážeme v přehledné tabulce, kde si můžete porovnat jednotlivé parametry heverů na auto.

Hevery na auto: Porovnání 10 nejlepších zvedáků na auto podle hodnocení a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších heverů na auto. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto hevery na auto si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepším heverem na auto.

NázevVzhledTyp heveruNosnost (tuny)Max. výška zdvihu (mm)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Geko Pojízdný nízkoprofilovýHever na auto Geko Pojízdný nízkoprofilovýHydraulický2,5365949Zobrazit v obchodech
AGD ForcekraftHever na auto AGD ForcekraftHydraulický35103789Zobrazit v obchodech
Sixtol Pojízdný SX Jack 2,5 tHever na auto Sixtol Pojízdný SX Jack 2,5 tHydraulický2,53851299Zobrazit v obchodech
Heyner Hever nůžkový 2 tHever na auto Heyner Hever nůžkový 2 tNůžkový2442999Zobrazit v obchodech
Compass Hever hydraulický pojízdný 2 tHever na auto Compass Hever hydraulický pojízdný 2 tHydraulický2342669Zobrazit v obchodech
Geko Zvedák pneumatickýHever na auto Geko Zvedák pneumatickýPneumatický34503589Zobrazit v obchodech
Kraft&Dele Pojízdný hydraulický zvedákHever na auto Kraft&Dele Pojízdný hydraulický zvedákHydraulický2,53811299Zobrazit v obchodech
MAR-POL Pojízdný hydraulický zvedákHever na auto MAR-POL Pojízdný hydraulický zvedákHydraulický2,5359949Zobrazit v obchodech
Yato YT-1720Hever na auto Yato YT-1720Hydraulický23591999Zobrazit v obchodech
Road Star TA820012Hever na auto Road Star TA820012Hydraulický2330699Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení heverů na auto od jejich uživatelů.

Nejlepší hevery na auto podle Heureky

Jak si vybrat hever na auto?

Pokud si chcete sami provádět údržbu vašeho vozidla, pak je pro vás vlastní hever nezbytností. Ještě poměrně nedávno byl hever na auto součástí povinné výbavy každého motoristy. Nyní už to sice neplatí, ale hever se vám bude hodit při mnoha příležitostech.

Jakmile se stanete vlastníkem heveru, nemusíte navštěvovat servis hned kvůli každé prkotině. Pokud jste zručným řidičem, můžete si na svém autě opravit mnoho věcí sami. Navíc na YouTube a sociálních sítích naleznete různá výuková videa, takže si spoustu věcí můžete s vlastním heverem opravit svépomocí.

Na našem trhu dnes naleznete velmi široký sortiment různých heverů a není jednoduché se mezi nimi vyznat. Pokud nechcete strávit výběrem desítky hodin či i několik dnů, sepsali jsme pro vás tento návod, kde se dozvíte vše o výběru heveru na jednom místě.

Podíváme se zde na parametry jako je typ heveru, nosnost, zdvih, hmotnost heveru, prodejní cena a další. Zaměříme se i na to, jak se samotný hever na auto používá.

Hever na auto a jeho typ

S jakými typy heverů se na trhu můžete setkat? Pojďme se na to podívat.

  • Nůžkový hever na auto – Toto je nejjednodušší typ zvedáku. Toto je standardní výbava vozu. V praxi jde o podtyp lichoběžníkového výtahu, ale se dvěma, ne čtyřmi rameny. Protože má malou základnu, je přizpůsoben ke zvedání určitých modelů vozidel (je to určeno strukturou horní části nohy). To je důležité, protože tyto zvedáky lze při ručním ovládání relativně snadno převrátit. Používají se pouze k rychlému provedení aktuálních oprav a v praxi k zvednutí vozu při výměně kola.
  • Hydraulické hevery – Tyto hevery jsou výrazně větší a nedají se převrátit. Nevejdou se vám do auta. Často jsou umístěny v dílnách a auto servisech. Jsou opakem nůžkových heverů na auto. Zvedání heverů se provádí pomocí hydrauliky. Využívá se k tomu automatické zvedání kompresorem nebo pomocí ventilu. Tyto hydraulické hevery na auto se obvykle jednoduše posouvají, protože jsou vybaveny kolečky. Tento hydraulicky hever je značně dražší, větší a těžší.
  • Podpěry na auto – Nejedná se o klasický hever. Podpěry jsou ovšem důležitou součástí při zdvihání automobilu. Jedná se o nastavitelnou konstrukci, která je vyrobena z oceli. Dáte ji pod zvednuté auto a tím zabráníte spadnutí automobilu na zem z heveru či jiného zvedáku. Podpěry se vám budou hodit i v situaci, kdy máte například jen jeden zvedák a potřebujete nadzvednout celý automobil.

Nosnost heveru na auto

Tento parametr je jedním z nejdůležitějších při výběru nového heveru na auto. Určuje se v kilogramech a říká nám jakou váhu dokáže hever unést.

Když odborníci na opravy automobilů hovoří o nosnosti zvedáku, zaměřují se na jednu skutečnost: pokud byl zvolen hever s příliš nízkou nosností, nebude smysl ho mít používat.

Jak vybrat správnou nosnost heveru na auto?

Vezměte si hmotnost vašeho automobilu a přičtěte k ní dalších 100 až 200 kilogramů. A to pro zohlednění další hmotnosti, jako jsou nákupní tašky, náhradní díly či stavební materiály – věci které v autě běžně převážíte.

Teprve poté vyberte model pro nosnost. Pokud byl zvedák pro tento parametr zvolen nesprávně, nejenže nezvedne vůz, ale také se začne zhoršovat od prvních sekund používání.

Majitelé lehkých městských aut by si měli vybrat nenáročné zvedáky s nosností 1,5 až 2 tuny. Obyčejný sedan či hatchback zřídka kdy převáží 1,3 tuny, takže i když je naložen něčím těžkým, 2 tunový zvedák si poradí s klasickým automobilem.

Servisní pracovníci a ti, kteří se ve svém volném čase jednoduše věnují opravám automobilů, by si měli koupit zvedák, jehož nosnost je mezi 3 a 8 tunami – v případě, že musíte opravovat nejen lehká vozidla, ale také crossovery, SUV, těžká dodávková vozidla apod.

Pro majitele nákladních vozidel je výběr zvedáku o něco těžší. Nosnost se zde zvedne od 15 do 30 tun, ale někdy i více. Nosnost zvedáku lze vypočítat podle vzorce: hmotnost vozidla + nosnost vozidla.

Pokud například vozidlo váží 10 tun a přepravuje 15 tun, musíte vzít zvedací mechanismus o hmotnosti 25 tun nebo více.

Co když si koupíte zvedák s nadhodnocenou nosností?

Pak budete čelit pouze problému vyšší ceny. Zvedáky nákladních vozidel jsou vždy dražší – mnohem dražší než automobilové zvedáky.

Maximální výška zdvihu

Další parametr, kterému byste měli věnovat pozornost při výběru nového heveru na auto. Tato hodnota mluví sama za sebe: výška zvedáku je maximální hodnota, o kterou lze auto zvednout. Pro výměnu kol, demontáž a montáž odpružení a demontáž převodovky u automobilů s pohonem předních kol.

Dostatečná výška zdvihu je mezi 30 a 50 centimetry. Zvýšení o více než 50 cm je nutné, pokud kolo automobilu spadne do hluboké díry a tuto stranu je třeba zvednout. V ostatních případech jsou pod zvedák umístěny cihly nebo desky.

Hmotnost heveru

Pokud si vybíráte hever na auto, setkáte se i s parametrem hmotnosti. Udává se v kilogramech (kg). Hmotnost heveru budete řešit tehdy, pokud ho potřebujete často přemísťovat. S lehčím heverem se vám bude lépe pracovat. Nůžkové hevery na auto váží obvykle kolem 2 kg. Další typ – hydraulické hevery – váží kolem 12 kilogramů. Některé produkty jsou mnohem těžší. Zde se obvykle jedná o speciální hevery, které využijete v dílnách.

Cena heveru na auto

Kolik peněz byste měli investovat do nového heveru na auto? Hevery pro domácí použití jsou obvykle levnější než ty profesionální hevery do dílen a autoservisů. Nejlevnější modely heverů zakoupit za cenu kolem 1 000 Kč s DPH. Ty nejlepší modely heverů zakoupíte za cenu, která přesahuje i 10 000 Kč s DPH. Nyní se pojďme podrobněji podívat na jednotlivé cenové kategorie a co modely heverů na auto v těchto kategoriích nabízejí.

Cena heveru do 1 000 Kč s DPH

Co vám nabídnou hevery na auto s cenovkou, která nepřesáhne 1 000 Kč s DPH? Tyto hevery se dají zakoupit již za cenovku, která se pohybuje kolem 300 Kč s DPH. Nejlevnější modely jsou obvykle nůžkovým typem heveru. Vyberete si zde i základní podpěry, kterými si podepřete auto aby vám nespadlo při výměně kola na autě.

Cena heveru od 1 000 Kč do 2 000 Kč s DPH

Co vám nabídne kategorie s cenovkou od 1 000 Kč do 2 000 Kč s DPH? Za tuto cenu v obchodech naleznete široký sortiment modelů skladem, které jsou určeny pro amatérské domácí použití. Vyberete si zde nůžkové hevery a dokonce i některé hydraulické hevery.

Cena heveru na auto od 2 000 Kč do 5 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie vám nabídne modely heverů s velmi dobrou nosností. Kromě domácích heverů na auto si zde vyberete i ty profesionálnější modely heverů. Lze si zde vybrat zvedáky na motory nebo převodovku. Tyto modely nabízejí i lepší možnost maximálního zdvihu zvedáku.

Cena heveru na auto nad 5 000 Kč s DPH

Modely s cenovkou nad 5 000 Kč s DPH nabízejí často velmi dobrou nosnost. Ta se pohybuje i nad 10 tun. Ty nejdražší modely se mohou prodávat za cenu, která přesahuje i 10 000 Kč s DPH.

Rekapitulace: Jak si tedy vybrat hever na auto?

Výběr heveru na auto není nakonec tak složitý. Pojďme si to jednoduše zrekapitulovat.

Musíte určit hlavní parametry požadovaného produktu.

Určete hmotnost svého vozu a přidejte k němu od 200 do 300 kilogramů. To bude nosnost, na kterou se musíte zaměřit při nákupu zvedáku.

Rozhodněte o výšce stoupání. Je nepravděpodobné, že by běžný motorista potřeboval zvedák vyšší než 50 centimetrů – stačí vyměnit několik dílů a kol.

Zvažte výšku zdvihu, pokud má vaše vozidlo nízkou světlou výšku.

Vyberte si mezi mechanickým, hydraulickým nebo pneumatickým zvedákem. Poslední možnost by měla být vyřazena pro běžné uživatele – je vhodnější pro profesionály.

Pokud se vám zdá, že síla, kterou je třeba přenášet na hnací páku, pro vás není překážkou, dejte přednost mechanickému zvedáku. Pokud potřebujete nejpohodlnější ovládání, vezměte hydraulický hever na auto.

Zjistěte, jaká je stabilita mechanismu. Například šroubové zvedáky nejsou příliš stabilní, ale kosočtverečné jsou naopak dobře stabilní.

Několik užitečných tipů

Abyste se vyhnuli problémům při provádění oprav na silnici nebo v garáži, nezapomeňte na následující:

Když vás porucha zastihne přímo na silnici, hledejte rovnou a pevnou plochu. Nezapomeňte dát vizuální signály ostatním řidičům na silnici – rozsvítit světla, umístit výstražný trojúhelník v dostatečné vzdálenosti. Vezměte si na sebe výstražnou vestu.

Při práci se zvedákem nezapomeňte na další stojany. Doporučujeme nosit v kufru několik tvrdých bloků, stativ apod.

Při zvedání vozu dávejte pozor na podélný posun jeho těla.

Pokud máte potíže v lese či na jiné nezpevněné cestě, doporučujeme vám, i když je pneumatika plochá, jet na místo s pevným a rovným povrchem – na svazích nebude možné měnit píchnuté kolo.

Hevery na auto a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový hever na auto. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového heveru na auto pomohli a vy si teď vyberete kvalitní hever na auto, který bude fungovat přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a tento hever vám zvedne auto bezpečně kdykoliv bude potřeba.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového heveru na auto zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem heveru na auto. Dozvíte se tam také, který hever na auto je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat