Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Hotdogovače


Hotdogovače: Jak vybrat + Test a recenze nejlepších hotdogovačů

Máte rádi párky v rohlíku nebo hot dog a chcete si je připravit sami? Pak vám pomůže přístroj, který se jmenuje hotdogovač / párkovač. Na trhu naleznete několik různých modelů párkovačů, které mají různé parametry. Můžete si zakoupit jak párkovač / hotdogovač do domácnosti tak i do komerčních prostorů a prodávat tak svoje párky s rohlíkem.

Hotdogovač je poměrně jednoduché zařízení, ale i u něj je dobré dbát na několik důležitých parametrů. Můžeme ho zařadit mezi malé užitečné kuchyňské stolní přístroje. Ve vaší kuchyni se určitě neztratí.

Proto jsme pro vás sepsali tento článek, kde se dozvíte o tom jak vybrat párkovač / hotdogovač a také se podíváme na ty nejlepší modely hotdogovače, které jsou dostupné na našem trhu v tomto roce.

Nejlepší modely párkovače / hotdogovače

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali ty nejlepší dostupné modely hotdogovače na našem trhu. Naše srovnání obsahuje ty nejlepší modely. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme je podle dostupných hodnocení a recenzí od uživatelů a zákazníků a porovnali jsme jednotlivé parametry.

Tyto modely jsme následně umístili do přehledné tabulky níže. Modely si můžete sami seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud preferujete například nejnižší cenu, lze si seřadit hotdogovače podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledPříkon (W)Počet hrotůOddělené ovládání hrotůMateriál nádoby na párkyHmotnost (v kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Gallet Gourmet MAH 502Hotdogovač Gallet Gourmet MAH 5023802AnoPlast1,18603Zobrazit v obchodech
Sencor SHM 4220Hotdogovač Sencor SHM 42203502NePlast1599Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 460Hotdogovač Guzzanti GZ 4604202NeSklo42793Zobrazit v obchodech
Klarstein Wurstfabrik Pro 550Hotdogovač Klarstein Wurstfabrik Pro 5505502AnoSklo-4939Zobrazit v obchodech
Ariete 186Hotdogovač Ariete 1866500Ne--999Zobrazit v obchodech
Gallet Dijon MAH 50Parkovac Gallet Dijon MAH 503801AnoPlast0,91499Zobrazit v obchodech
Orava HM-03Hotdogovač Orava HM-033402NePlast1,28884Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení hotdogovačů od jejich uživatelů.

Nejlepší hotdogovače podle Heureky

Hotdogovače: Recenze a popis nejlepších hotdogovačů

Pojďme si nyní představit jednotlivé modely a podívat se na jejich recenze od zákazníků.

Hotdogovač Gallet Gourmet MAH 502

Hotdogovac Gallet Gourmet MAH 502

Prvním modelem hotdogovače, který se dostal do našeho srovnání, je model Gallet Gourmet MAH 502. Tento hotdogovač je určen především hlavně na domácí použití. Hlavní nádoba na vaření párků má dostatečný objem a dokážete v ní připravit až 12 párků v jeden okamžik.

Kromě ohřívání párků v něm můžete i vařit vejce nebo dokonce i kukuřici. Aby nedošlo k nehodě, je model párkovače vybaven pojistkou proti přehřívání. Trny na ohřívání rohlíků jsou vyrobeny z nerezové oceli. Každý trn má svůj vypínač, takže nemusíte používat dva trny najednou a lze ohřívat pouze jeden rohlík. Tento hotdogovač se dá jednoduše umýt v myčce na nádobí.

Model je vybaven i signalizací na tlačítkách, která vám ukazuje aktuální stav ohřívání. Příkon modelu je 380 W. Hmotnost párkovače je 1,18 kg. Na modelu jsou 2 trny pro ohřívání rohlíků. Ohřívání párků je odděleno od ohřívání rohlíků, takže vám párky nepopraskají, když čekáte na ohřátí rohlíku.

Jak je tento párkovač hodnocen uživateli? Recenze jsou pozitivní. Zákazníkům se u tohoto zboží líbí rychlé nahřívání a dobrý poměr cena / výkon.

Jaká je cena tohoto hotdogovače? Cena na našem trhu u tohoto modelu se pohybuje kolem 603 Kč s DPH.

Sencor SHM 4220

parkovac Sencor SHM 4220

Párkovač od značky Sencor. Jedná se o model Sencor SHM 4220 na dva rohlíky. Do nádoby lze vložit až 16 nožiček párků. V nádobě můžete kromě párků vařit zeleninu. Zvládá i vaření vajec. Model je vybaven pouze jedním tlačítkem, které vypíná a zároveň zapíná ohřívání.

To může být pro někoho problém, protože při ohřívání pečiva a vaření párků zároveň vám mezi tím mohou párky popraskat. Jedná se o dobře cenově dostupný párkovač, který se hodí na občasné domácí použití a je vhodný pro nenáročné uživatele.

Příkon tohoto modelu je 380 W. Hmotnost je 1 kg. Model obsahuje 2 trny pro ohřívání párků.

Pokud by na vás byly 2 trny moc, můžete se poohlédnout i po modelové řadě 4210. Sencor SHM 4210 je vybaven pouze jedním trnem a je i značně levnější než tento model.

Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 599 Kč s DPH.

Hotdogovač Guzzanti FC 460

hotdogovac Guzzanti FC 460

Hledáte stylový a velmi kvalitní hotdogovač? Pak vás určitě zaujme model od Guzzanti. Jeho celé označení je Guzzanti FC 460. Tento model má velmi zajímavý design, který vypadá retro. Jedná se o stolní hotdogovač. Snadno se udržuje a tělo tohoto zařízení je vyrobeno z nerezového kovu.

Párky se ohřívají v kvalitní skleněné nádobě. Kromě párků lze ohřívat také kukuřici. Zvládne i ohřev vajec. Některé stroje zvládnou také ohřev vajec. Příkon tohoto modelu je 450 W. Model obsahuje 2 trny pro ohřívání rohlíku. Hmotnost přístroje je 3,5 kg. Tento model se řadí mezi zajímavé domácí kuchyňské pomocníky.

Jaké jsou recenze tohoto modelu od uživatelů? Zákazníkům se líbí vysoká kvalita a dobré zpracování. Dále se jim líbí hezký design a rychlé ohřívání.

Kolik tento model Guzzanti FC 460 stojí? Tento hotdogovač se prodává za cenu kolem 2 599 Kč s DPH.

Profi párkovač NORDline HD-04 Hot Dog

Profi parkovac NORDline HD-04 Hot Dog

Pokud sháníte profi párkovač, můžete si vybrat párkovač NORDline HD-04 Hot Dog. Připravíte v něm až 4 rohlíky najednou. Tento model má profi využití a můžete ho používat například na koupališti, v rychlých občerstveních nebo na oslavách a určitě pro něj najdete i mnoho dalších využití. Jedná se o velmi kvalitní model hotdogovače.

Model má nerezové opláštění. Lze u něj regulovat teplotu mezi 50 až 90°C. Trny a ohřívač párků lze ovládat samostatně. Příkon modelu je 600 W.

Jaké jsou recenze na tento profi párkovač? Recenze jsou pozitivní. Většina zákazníků si tento model pochvaluje.

Cena tohoto modelu se pohybuje na našem trhu kolem 6038 Kč s DPH. Naleznete ho skladem v mnoha e-shopech a doručení většinou bývá zdarma u dražších modelů.

Hotdogovač Ariete 186

Hotdogovač Ariete 186

Chcete si zakoupit hotdogovač, který vám připraví hot dogy v americkém stylu? Pak potřebujete hotdogovač Ariete 186. Kromě toho, že vám pomůže připravit americké hot dogy má i hezký retro vzhled. Tento hotdogovač je velmi podobný toustovači. Příkon tohoto modelu je 650 W. Tento přístroj má i funkci auto vypnutí. Takže nemusíte zařízení vypínat. Díky auto vypnutí funguje prakticky stejně jako opékač chlebů.

Můžete v něm i grilovat nebo opékat různé párky nebo dokonce i klobásky. Kromě toho ho lze používat i jako klasický toustovač. Tento model má mnoho využití a to z něj dělá praktický a multifunkční hotdogovač. Vychutnejte si hot dogy v americkém stylu. Příprava amerických hot dogů je s tímto přístrojem velmi jednoduchá. Jedná se o kvalitní kuchyňské stolní zařízení.

Kolik tento americký hotdogovač stojí? Cena se pohybuje kolem 999 Kč s DPH.

Jak vybrat hotdogovač / párkovač

Pokud chcete vybrat nový hotdogovač, je dobré se zaměřit na několik důležitých parametrů. Je dobré se zaměřit například na příkon, objem nádoby na párky, příslušenství, cena a pár dalších parametrů. Také je dobré se rozmyslet, zda se bude jednat o domácí kuchyňské zařízení nebo o profi zařízení pro komerční prostory.

V této části článku se podíváme podrobněji na jednotlivé parametry a dozvíte se zde, jak vybrat hotdogovač / párkovač.

Hotdogovač a jeho použití

Modely je důležité vybírat podle toho, jaké bude vaše použití. Pokud si chcete zakoupit hotdogovač pro domácí použití, budou vám stačit levné modely. Pro profi použití si vyberete o něco dražší, ale zároveň kvalitnější a výkonnější modely.

Lze si vybrat z těchto typů hotdogovače

  • Domácí hotdogovač – Hodí se do domácnosti pro občasné používání. Bývají poměrně levné.
  • Profesionální hotdogovač – Tyto stroje jsou určeny pro profesionální použití. Očekává se u nich, že je budete používat prakticky každý den a připravovat na nich párky v rohlíku pro mnoho lidí. Bývají výkonnější, kvalitnější a také dražší.

Příkon

Můžete si vybírat hotdogovače s různým příkonem. Nejčastěji si vyberete přístroje, které mají příkon kolem 400 W.

Čím větší bude mít model příkon, tím rychleji se bude zahřívat a příprava párků v rohlíku bude značně rychlejší.

Pamatujte ovšem na to, že vyšší příkon přístroje se rovná vyššímu odběru elektrické energie. Pokud nebudete zařízení používat každý den, nemusí vás příkon výrazně trápit.

Hroty na pečivo

Hroty na opékání pečiva jsou také důležitým parametrem. U různých modelů hotdogovače může být jiný počet hrotů. Počet hrotů nám ovlivní to, kolik rohlíků můžete opéct v jeden moment. Je dobré, pokud mají hroty na pečivo oddělené zapínání od ohřívání párků.

Pokud je ohřívání spojeno dohromady, může se stát, že při ohřívání rohlíků vám mezitím mohou popraskat párky v ohřívací nádobě. Počet hrotů záleží na tom, pro kolik lidí chcete připravovat párek v rohlíku.

V malé domácnosti bude stačit párkovač na přípravu hot dogů s 1 až 2 hroty na pečivo. Na profesionální použití budete potřebovat zařízení s mnohem více hroty na rozpečení pečiva.

Nádoba na vaření párků

U samotné nádoby na párky je důležité se zaměřit na některé parametry. Prvním parametrem je objem. Objem nám určuje, kolik párků můžete do nádoby vložit. Většinou se neudává objem, ale pouze počet nožiček párků, které se vejdou do dané nádoby na ohřívání párků.

Kromě objemu je dobré se podívat také i na materiál nádoby. Nádoba může být vyrobena z plastu nebo ze skla. Skleněné nádoby bývají kvalitnější, ale zároveň také mnohem dražší a můžete je nechtěně rozbít.

Nádoba může sloužit na vaření párků v páře nebo ve vodě. Dá se použít i na pouhý ohřev párků. Kromě párků lze použít nádobu i pro ohřev zeleniny v páře.

Ochrana proti přehřátí

U většiny modelů bývá ve výbavě i ochrana proti přehřátí. Ta ochrání nejen vás, ale i vaše ostatní spotřebiče včetně vašeho obydlí.

Cena hotdogovače

Cena je také důležitým parametrem stejně jako i u ostatního zboží a spotřebičů. Cena se odvíjí hlavně od toho, za jakým účelem chcete hotdogovač používat.

Pokud ho budete chtít použít pro profesionální použití, pak bude hotdogovač mnohem dražší a jeho cena se bude pohybovat kolem 3 000 Kč až 4 000 Kč.

Hotdogovače pro domácí použití si můžete zakoupit za cenu kolem 500 Kč až 2 000 Kč. Některé modely se zvláštním vzhledem mohou být však mnohem dražší stroje.

Hotdogovač a pár slov na závěr

V tomto článku jsme se zaměřili na výběr hotdogovače (párkovače). Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem pomohli a že vám naše srovnání pomohlo. A také doufáme, že si tak vyberete ten nejlepší přístroj na výrobu párků v rohlíku. Nyní vám stačí k nákupu jen pár kroků. Zbývá si už jen naplnit virtuální košík v některém z e-shopů jedním z vámi vybraných modelů stroje. Párkovač zvládne nejen ohřát maso, ale i ohřev zeleniny a hodí se mezi další kuchyňské pomocníky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 3.7]

Mohlo by vás také zajímat