Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Jogurtovače

Vítejte v článku, kde vám pomůžeme vybrat jogurtovač.

Není nad domácí jogurt. A domácí jogurt vám připraví kvalitní jogurtovač. Vyberte si ten nejlepší jogurtovač, pomocí kterého si připravít domácí kvalitní jogurt bez éček a zbytečných konzervantů. Jogurtovač patří mezi spotřebiče, který se hodí i jako skvělý dárek. Navíc tyto přístroje jsou velice cenově dostupné a tudíž si je může dovolit téměř každý.

Díky přístroji jménem jogurtovač si vyrobíte jogurt přesně podle svých chuťových buněk. Můžete si do něj přidat jen ingredience, které máte rádi, jako jsou například oříšky, rozinky, ovocné pyré a mnoho dalšího. Na internetu také najdete mnoho receptů.

Proces zrání zabere nějaký čas. Příprava jogurtu je velice snadná a výrobu tak zvládne každý. V obchodech najdete mnoho modelů a nemusí být úplně jednoduché se mezi nimi vyznat, proto jsme pro vás připravili tento článek, který vám s tím pomůže. Stačí ho jen přečíst a o výběru budete mít jasno.

Na přípravu jogurtu potřebujete jen kulturu, mléko a jogurtovač. Tyto jednoduché přísady společně s vhodným jogurtovačem vám budou stačit na výrobu toho nejlahodnějšího jogurtu.

Jogurtovače patří mezi malé přístroje, takže vám nebudou v kuchyni zabírat mnoho místa. Jogurtovače patří mezi nenáročné, ale vysoce praktické pomocníky.

Výběr 10 nejlepších modelů jogurtovače

V následující tabulce jsme vybrali 10 nejlepších jogurtovače. Vybírali jsme jogurtovače podle hodnocení uživatelů, kteří mají s danými přístroji zkušenost. Vytvořili jsme pro vás přehlednou tabulku, ve které si můžete seřadit modely podle osobních preferencí a podle parametrů, které jsou pro vás nejvíce důležité.

NázevVzhledPříkon (W) tooltipPočet nádobObjem nádoby (v ml)ČasovačSpínač vypnutí / zapnutíOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Severin JG35191314150NeAno548Zobrazit v obchodech
Klarstein Gaia21,512200NeNe889Zobrazit v obchodech
Jata YG 493106165NeAno848Zobrazit v obchodech
Severin JG 3516127150NeAno496Zobrazit v obchodech
Ariete Yogurella 6212011000NeNe397Zobrazit v obchodech
Bravo 1530 Jogurtovač137150NeNe604Zobrazit v obchodech
Severin JG 3525137150AnoAno1049Zobrazit v obchodech
Steba JM 22112200AnoAno999Zobrazit v obchodech
Clatronic JM 3344147160NeAno478Zobrazit v obchodech
Rommelsbacher JG 40408150AnoAno1402Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů jogurtovačů.

Popis a hodnocení 10 modelů jogurtovače

1. Severin JG3519

Jogurtovač značky Severin. Jedná se o model jogurtovače se značkou Severin JG3519. U tohoto modelu je 14 skleniček. Každá sklenička má objem 150 ml. Výhodou jogurtovače je, že má průhledné víko. Příkon tohoto přístroje Severin JG3519 je 13 W. Jeho barva je bílá. Jedná se o hezký jogurtovač, který má dobrý poměr cena / výkon. Tento model byl vybrán jako první, protože má aktuálně více hodnocení od zákazníků, kteří si zakoupili tento produkt a jsou s ním spokojeni. Skleničky u jogurtovače se mohou zdát jako malé, ale patří ke standardní velikosti.

Nevýhodou může být, že tento model nemá časovač a víčka musíte o něco více silněji uzavírat. Jeho hmotnost je 1,3 kg.

2. Klarstein Gaia

S jogurtovačem Klarstein Gaia vyrobíte ty nejlepší jogurty pro celou rodinu. Tento model má bílou barvu. Tento jogurtovač má příkon (spotřeba elektrické energie) 21,5 W. Výhodou tohoto modelu je jeho váha a to proto, že váží 0,75 kg. Objem tohoto spotřebiče je 2,5 litru. Tento přístroj obsahuje 12 sklenic na jogurt. Zákazníci jsou s ním spokojeni.

3. Jata YG 493

Hezký jogurtovač značky Jata. Jedná se o model Jata YG 493. Jeho barva je bílá, stejně jako u dalších modelů. Jeho příkon (spotřeba elektrické energie) je 10 W. S tímto přístrojem vyrobíte jogurty velice snadno. Vaše jogurty budou od teď milovány nejen vaší rodinou, ale i návštěvami. Díky tomu pohostíte vaši návštěvu skvělým organickým jogurtem, který je bez éček a konzervantů.

4. Severin JG 3516

Jak připravit velice lahodný jogurt? Rozhodně s modelem Severin JG 3516. Tento model má příkon (spotřeba elektrické energie) 12 W. Obsahuje 7 skleniček a objem je 150 ml. Tento model obsahuje také spínač pro zapnutí i vypnutí a obsahuje kontrolku, která ukazuje aktuální stav. Tento model obsahuje průhledné víko, které vám pomůže sledovat proces přípravy domácího jogurtu. Tento model nemá časový spínač. Víčka se dají uzavřít dostatečně pevně aby se neotevřeli při tom, když je potřebujete přenést.

5. Ariete Yogurella 621

Model jogurtovače Ariete Yogurella 621 s příkonem 20 W. Tento model zvládne připravit jogurt přesně podle vašich představ. Tento model má nádobu s objemem 1 litr. Tento model má velice hezký design. Díky tomuto pěknému vzhledu se ve vaší kuchyni neztratí. Vnitřní nádoba se dá lehce skladovat v lednici. Nádoba se dá jednoduše umýt v myčce na nádobí. Hmotnost tohoto modelu je 0,55 kg. Nevýhodou tohoto přístroje je, že nemá tlačítka. Model je snadno skladovatelný a jednoduše ho uložíte do skříňky.

6. Bravo 1530 Jogurtovač

Zajímavý jogurtovač značky Bravo. Model Bravo 1530 umí připravit 7 sklenic jogurtu již více jak za 6 hodin. Sklenice má objem 150 ml. S modelem se dá jednoduše manipulovat. Tento přístroj má příkon (spotřeba elektrické energie) 13 W. Jeho hmotnost je o něco větší a to 2 kg. Jogurtovač má funkci automatické regulace. Model Bravo 1530 nemá funkci časovače. Výhodou pro vás může být, že se jedná o model od české značky Bravo. Příprava jogurtu trvá cca 4 až 8 hodin. Další nevýhodou je, že se nedají vyměnit skleničky u tohoto přístroje za jiné, které nejsou originální. Přístroj neobsahuje tlačítka, vypíná se tedy vypojením ze zásuvky.

7. Severin JG 3525

Automatický jogurtovač Severin JG 3525 obsahuje 7 skleniček. Jedna sklenička má 150 ml. Skleničky mají rozdílné barvy víček, které vám pomohou s indentifikací jednotlivých jogurtů. Velkou výhodou tohoto přístroje je funkce časovače. Příkon přístroje je 13 W. Barva tohoto modelu je stříbrná metalíza. Design je velice hezký. Časovač se dá nastavit až na dobu 15 hodin. Přístroj má kontrolku, která vás informuje o stavu procesu přípravy jogurtu. Model má průhlednou nádobu, která přidává na hezkém vzhledu. Jeho hmotnost je 1,1 kg. Model má vysokou kvalitu zpracování. Nevýhodou může být vyšší cena. Model se snadno udržuje a lehce vymývá.

8. Steba JM 2

Model jogurtovače Steba JM 2 je automatickým modelem, který dokáže připravit dokonalý jogurt. Model se velice snadno čistí. Příkon tohoto modelu je 21 W. V tomto modelu je 12 skleniček a celkový objem je 2,4 l (všech 12 skleniček). Jedna sklenička má tedy objem 200 ml. Hmotnost tohoto modelu je 2,7 kg. Tento model má časovač, díky kterému si jednoduše nastavíte čas. Po nastavení času a dokončení procesu se model automaticky vypne. Model má elegantní bílou barvu. V balení dostanete recepty.

9. Clatronic JM 3344

Díky modelu Clatronic JM 3344 si připravíte dokonalý domácí jogurt z pohodlí vaší kuchyně. Produkt dokáže přípravit 7 skleniček s objemem 160 ml. Umí automaticky regulovat svoji teplotu. S tímto modelem rozhodně připravíte lahodné jogurty a už nikdy nebudete chtít kupované jogurty ze supermarketu. Model má dobrý poměr cena / výkon. Hmotnost tohoto modelu je 1,5 kg. Jeho příkon je 14 W.

10. Rommelsbacher JG 40

Kvalitní německý jogurtovač Rommelsbacher JG 40. Model má příkon 40W. Obsahuje 8 skleniček s objemem 150 ml. Celkový objem je 1,2 litru. Hmotnost tohoto modelu je 2,11 kg. Model jogurtovače je vyroben z nerezové oceli. Výbavou tohoto modelu je časovač (až na 18 hodin), LCD displej, ochrana proti přehřátí, vypínač s akustickým signálem, vypínač, elektronicky řízená teplota a průhledný kryt odnímatelný. Jedná se o nejlépe vybavený model, který je dostupný na našem trhu. Ostatní modely jsou sice levnější, ale nemají zdaleka tolik výbavy. Pokud to myslíte s přípravou jogurtu vážně, pak je tento model tím nejlepším, co si můžete zakoupit. Jeho nevýhodou může být o něco vyšší cena.

 

Jak vybrat jogurtovač

Na internetových obchodech najdete mnoho modelů různých jogurtovačů a nemusí být úplně jednoduché si vybrat ten ideální. Mnoho výrobců nabízí hodně různých variant modelů včetně různých příslušenství. Proto jsme se vám s tímto rozhodli pomoci. Díky našemu návodu si vyberete ten nejlepší jogurtovač, který vám bude vyhovovat a sloužit po mnoho let. Podíváme se i na příslušenství a další parametry.

Typ nádoby

Na tvorbu jogurtu potřebujete vhodnou nádobu. A u jogurtovače se můžete setkat s více typy nádob různých tvarů a velikostí. Do některých modelů nemůžete dát jinou nádobu, než tu od výrobce.

Obsah jedné skleničky nebo kelímku bývá od 150 do 200 ml. Některé jsou malé a některé větší. Ostatní modely jogurtovače mohou mít jednu nádobu, která má mnohem větší objem. Rozdílná je i výbava příslušenství u různých modelů.

  • Skleničky – model je vybaven několika skleničkami. Kolik jich je, to se liší přístroj od přístroje. Každý model může mít různý objem svých skleniček.
  • Kelímky – Mohou být plastové. Různé modely mohou mít odlišné počty kelímků o různých objemech.
  • Nádoba – Některé modely mají jen jednu nádoby. Ta mívá většinou větší objem a výhodou tohoto řešení je mytí jen jedné nádoby.

Příkon

Příkon je parametrem, který nám udává kolik elektrické energie daný model jogurtovače použije k procesu výroby jogurtu. Od příkonu se odvíjí i jeho výkon. Naprostá většina jogurtovačů se pohybujem s příkonem kolem 25 – 30 W. Ostatní mohou mít více či méně. Ty nejlepší modely mohou mít příkon i 40 W a více.

Funkce a příslušenství jogurtovače

Časovač

Časovač je velice užitečnou funkcí u přístroje na přípravu jogurtu. Různé jogurty mají rozdílné doby zrání, proto se vám bude hodit příslušenství jako je časovač, pomocí kterého nastavíte dobu zrání. Časovač se vám též hodí, pokud chcete mít například ke snídani připraven čerstvý jogurt na minutu přesně. Časovač u jogurtovače nastavíte jednoduše den předem a ke snídani máte ten nejlepší domácí čerstvý jogurt. Na to se dá lehce zvyknout! K snídani pak už nebudete chtít nic jiného. Pokud máte rádi jogurt ke svačince, budete též maximálně spokojeni.

Displej

S displejem si jednoduše nastavíte časovač, víte v jaké fázi je aktuálně jogurtovač, kolik času zbývá a co se aktuálně děje. Nejčastěji se setkáte s LCD displejem. Toto příslušenství vám vyrázně ulehčí práci. Nicméně většina modelů není vybavena displejem vůbec.

Akustický signál

Jakmile je jogurt hotov, tak přístroj vydá zvukový signál a tím vás upozorní na skutečnost, že jogurtovač je připraven k servírování. Akustický signál je příslušenství, které hodně usnadní přípravu, protože nemusíte jogurtovač neustále kontrolovat.

Průhledný kryt

Díky příslušenství v podobě průhledného krytu vidíte celý proces zrání a přípravy domácího jogurtu v jogurtovači. Můžete ho tak sledovat a kontrolovat, zda probíha vše tak, jak má.

Cena jogurtovače

Cena bývá pro mnoho zákazníku také prioritním parametrem pro výběr daného modelu. Máme pro vás dobrou zprávu a to, že většina modelů jogurtovačů je velice cenově dostupná a může si ho tak dovolit pořídit prakticky každý, kdo se chce odevzdat chuti čerstvého domácího jogurtu.

Cena se i odvíjí podle příslušenství u daného modelu.

U modelů s vyšší výbavou je cena o něco vyšší, ale přesto není nijak závratná, protože se jedná vcelku o jednoduchý přístroj. Lze si tak vybrat nejlevnější model, který nabízí velice dobrý poměr cena / výkon a i ostatní vhodné příslušenství.

Závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli, podle jakých parametrů vybrat nový jogurtovač se kterým vyrobíte ten nejlepší čerstvý jogurt.

Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem toho nejlepšího jogurtovače, který vám bude sloužit po mnoho let a stane se tak vaším nejlepším společníkem ve vaší kuchyni.

Vybrat jogurtovač není zas tolik složité. Když teď víte, jak vybrat jogurtovač, můžete si ho jít zakoupit. Na co ještě čekáte? Není nic lepšího než skvělá chuť čerstvého jogurtu, který je připraven s láskou a bez chemických přísad. Čerstvý a lahodný jogurt se stává návykovým. Ostatní kupované jogurty vám již nebudou tolik chutnat.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat