Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Kráječe chleba

Kráječ chlebaChléb má nezastupitelné místo na našem kuchyňském stole. Můžete ho jíst k snídani, či k večeři nebo jen tak ke svačině.

Jak ovšem správně nakrájet chléb? Ne vždy to je jednoduché. Nožem to obvykle dobře nejde a často si bochník chleba nechtěně zmáčknete či jinak poškodíte. Chleba se vám také může při krájení nožem rozpadnout. Pokud si chcete takový chleba namazat, pak je to problém. A určitě nechcete hostům servírovat rozpadlý chléb.

Abyste měli skvěle nakrájený chleba, potřebujete produkt zvaný kráječ chleba. Ten vám umožní nakrájet chléb na tenké plátky nebo takové, jaké máte rádi. Můžete si na trhu vybrat z manuálních kráječů či elektrických kráječů chleba.

Kráječe chleba: Výběr 10 nejlepších kráječů chleba

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších kráječů chleba. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme kráječe chleba podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena kráječe chleba, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

Název kráječeVzhledTypPrůměr kotouče (cm)Max. tloušťka řezu (mm)Příkon (W)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Silvercrest SAS 120 C1Kráječ chleba Silvercrest SAS 120 C1Elektrický17201201190Zobrazit v obchodech
Bravo Ritter E 16Kráječ chleba Bravo Ritter E 16Elektrický1720?2180Zobrazit v obchodech
Sencor SFS 1001Kráječ chleba Sencor SFS 1001Ruční17150497Zobrazit v obchodech
Catler FS 9020Kráječ chleba Catler FS 9020Elektrický22121507790Zobrazit v obchodech
Gorenje R 506Kráječ chleba Gorenje R 506Elektrický19151601389Zobrazit v obchodech
KLUGE 493.5Kráječ chleba KLUGE 493.5 Elektrický?152002999Zobrazit v obchodech
Domo DO 522Kráječ chleba Domo DO 522Elektrický22152002789Zobrazit v obchodech
Gorenje R 401Kráječ chleba Gorenje R 401Elektrický17171101490Zobrazit v obchodech
ETA 1094 90000Kráječ chleba ETA 1094 90000Elektrický17201201049Zobrazit v obchodech
Clatronic MA 3585Kráječ chleba Clatronic MA 3585Ruční19151801499Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení kráječů chleba od jejich uživatelů.

Jak vybrat kráječ chleba

Pokud už vás nebaví jíst neustále rozpadlý krajíc, je pro vás kráječ chleba vhodný. Je to zařízení, které vám pomůže rovnoměrně krájet chléb, uzeniny a sýry. Je potřeba se při výběru věnovat důležitým parametrům, protože na trhu najdete celou řadu tohoto typu zařízení. Z tohoto důvodu jsme připravili tento návod na to, jak vybrat kráječ chleba, který vám řekne, který kráječ si vybrat.

Typ kráječe chleba

V obchodech můžete nalézt různé typy kráječů chleba. Můžete si vybrat elektrický kráječ chleba nebo mechanický kráječ chleba. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Který typ si vybrat? Na to se zaměříme zde.

Mechanický kráječ chleba

Mechanický kráječ chleba je velmi jednoduchým zařízením. Točíte kličkou a tím krájíte chleba. Obvykle si můžete nastavit i výslednou tloušťku krajíce chleba. Výhodou mechanického typu je, že je levný oproti elektrickému typu. Nevýhodou je námaha a také časová náročnost krájení chleba. Což zejména po ránu, kdy si chystáte snídani, může být nepříjemné.

Elektrický kráječ chleba

Elektrický kráječ chleba je moderním přístrojem, který vám ušetří spoustu času a lidské energie. Vše zvládá elektricky. U tohoto typu je nutné myslet na více parametrů jako je výkon přístroje a další specifické parametry u elektrického typu. Nevýhodou tohoto typu je vyšší hmotnost a vyšší cena. Pro tento typ však hovoří úspora času a úspora vaší energie.

Příkon

U elektrický kráječů chleba je nutné se zaměřit na parametr příkon. Ten je udáván ve Wattech (“W”). Výkon nám určuje to, kolik elektrické energie potřebuje daný kráječ ke svému fungování. Příkon nám ovlivňuje i výsledný výkon takového modelu. Doporučujeme vybírat modely, které mají příkon alespoň 100 W až 200 W.

Materiál kráječe

Při výběru kráječe je dobré se podívat také na to, z jakého materiálu je konstrukce kráječe vyrobena. Na trhu se můžete setkat s několika druhy materiálů. U většiny modelů si však vyberete modely, které jsou vyrobeny z plastu nebo nerezového materiálu.

  • Plastové kráječe chleba
  • Nerezové kráječe chleba

Plast je levnějším materiálem a méně kvalitním. Naopak nerez je tím lepším a zároveň dražším. Pokud jste nenáročným uživatelem, bude vám stačit plastový materiál. Pokud si však neumíte bez čerstvého krajíce chleba představit den a jste častým uživatelem, doporučujeme abyste si vybrali model, který je vyroben z nerezového materiálu. Nerezový model je obvykle těžší než ten plastový.

Kotouč kráječe

Nejdůležitějším prvkem každého kráječe je kotouč (elektrického i mechanického kráječe), díky kterému můžete krájet jídlo na plátky. Může být vyroben z nerezové nebo chrom-uhlíkové oceli. Kotouč je velmi důležitý, proto je nutné si vybrat model s kvalitním kotoučem. Rozdílné kotouče mohou mít taky rozdílný průměr. Obvykle si vyberete kotouče s průměrem kolem 170 mm.

Rozlišujeme také typ kotouče. Můžete si vybrat z hladkého nebo zoubkovaného kotouče.

Hladké kotouče

Hladké kotouče nám poskytují velmi přesné řezání. Tento typ kotouče je vhodný zejména na krájení chleba.

Zoubkovaný kotouč

Dále můžete mít kotouč se zuby, který je méně přesný. Zoubkovaný kotouč se spíše více hodí na sýry či maso a další. Pokud chcete krájet tenký chléb, doporučujeme si vybrat model s hladkým kotoučem.

Řezná tloušťka kráječe chleba

Důležitou funkcí každého kráječe je možnost nastavení tloušťky krájení. Je třeba si uvědomit, že čím větší je rozsah, tím více možností nám dané zařízení dává. Ke změně nastavení se používá speciální knoflík. Ve většině případů se nastavení tloušťky pohybuje obvykle od 0 mm do 22 mm. Vybírejte si tedy model, který vám umožňuje přizpůsobit tloušťku řezání.

Podavač

Podavač je druh podnosu, na který je umístěno jídlo, které chcete krájet. V mnoha modelech se může skládat, což vám poskytne pohodlí při uklízení modelu. Podavač může být vyroben z oceli nebo plastu. První varianta je velmi odolná, proto je určena lidem hledajícím spíše profesionální vybavení. Pokud jde o kráječe s plastovým podavačem, jedná se o zařízení určené spíše pro domácí použití. Plastový materiál je levnější a méně odolnější. Ocel je naopak velmi odolná. Na druhou stranu je model z oceli o hodně dražší.

Zabezpečení kráječe chleba

Kráječ je zařízení, které má velmi ostré nože, takže stojí za to vybrat si model s dalšími zárukami, které vám zaručí vaši bezpečnost. Mezi ně patří mimo jiné ochrana prstů, která se vám určitě během řezání bude hodit.

Nejlepší kráječ chleba je ten, který má všechny druhy ochrany před nechtěným zapnutím zařízení. Tato funkce je jednou z nejdůležitějších možností pro tento typ produktu. Model se zapne pouze po stisknutí příslušného tlačítka. Dále mohou být modely vybaveny krytem ostří, chrániči prstů nebo dětskou pojistkou.

Funkce a vybavení kráječe

Stejně jako další spotřebiče i kráječ chleba nabízí různé funkce a dodatečné vybavení, které vám ulehčí používání tohoto zařízení, které je určeno pro krájení chleba a dalších potravin.

  • Regulace otáček u elektrického modelu – Tato funkce vám umožňuje nastavit si libovolnou rychlost krájení chleba. To vám umožňuje krájet různé druhy chleba.
  • Servírovací tác – Tento doplněk vám umožňuje pohodlně zachytit krájený chléb. Díky tomu nemusíte uklízet tolik drobků, protože většinu zachytí tento servírovací tác.
  • Nastavení tloušťky krajíce chleba – Díky tomuto si můžete přizpůsobit tloušťku chleba. Záleží jen na vás, jak velikou tloušťku potřebujete a můžete si ji přizpůsobit.

Kráječ chleba a jeho cena

Při výběru zařízení, jako je kráječ chleba, nezapomeňte, že jeho cena závisí především na kvalitě zpracování a způsobu, jakým funguje. Nejlevnější model je ten, který je mechanický. Za tento typ zařízení zaplatíme přibližně kolem 1 000 Kč s DPH. Elektrické kráječe jsou rozhodně dražší. Náklady na pořízení takového zařízení mohou dokonce dosáhnout částky několika tisíců Kč s DPH. Pojďme se na jednotlivé cenové kategorie kráječů chleba podívat o něco podrobněji.

Nejlevnější kráječe s cenou do 1 000 Kč s DPH

Co vám nabídne tato nejlevnější kategorie? S cenou do 1 000 Kč s DPH si vyberete především ruční kráječe. Najdete zde však i elektrické modely, které jsou však velmi základní a jsou vyrobeny z velmi levných materiálů. Naleznete zde modely od značek jako je Sencor, Esperanza, Adler či DOMO.

Cena kráječe od 1 000 Kč do 2 000 Kč s DPH

Co vám nabídne tato kategorie? Naleznete zde mnohem lepší ruční kráječe, které vám nakrájí nejen chléb, ale i maso či šunku. Vyberete si zde modely jak z levnějších materiálů, tak i z dražších jako je nerezová ocel. Vyberete si zde modely od značky Sencor, Kluge či Silvercrest. Elektrické modely zde nabízejí funkce jako je regulace otáček a další.

Cena kráječů chleba nad 2 000 Kč s DPH

S cenovkou nad 2 000 Kč s DPH si vyberete již modely, které jsou velmi kvalitní a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Tyto modely mají velmi přesné kotouče a navíc nabízí i pokročilejší bezpečnostní prvky. Některé modely nabízejí i funkci jako je trvalý provoz. Takové modely se hodí i do průmyslových provozů.

Kráječe chleba a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový kráječ chleba (elektrický či mechanický). Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového kráječe na chleba pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a pomůže vám s každodenním krájením chleba.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Kráječ chleba naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka.cz, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem kráječe chleba. Dozvíte se tam také, kde jsou kráječe skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat