Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Křovinořezy

Křovinořezy: Jak vybrat křovinořez, recenze a srovnání

Potřebujete kvalitního a všestranného pomocníka, který udělá hodně nepříjemné práce nejen na vaší zahradě? Pak si vyberte kvalitní křovinořez. Ten nejlepší křovinořez dokáže udělat mnoho práce. Tento stroj vám poseká křoví a trávu a dokonce s ním osekáte i větvičky na stromech. Křovinořez se perfektně hodí na hůře dostupná místa a oblasti. Křovinořez také pohodlně upraví svah či příkop, který byste upravovali bez křovinořezu jen velmi těžko. Vaše zahrada bude po použití křovinořezu perfektně upravená.

Zde v tomto článku se podíváme na výběr nejlepších modelů křovinořezů, které jsou dostupné na našem trhu. Dále se také podíváme na to, jak vybrat křovinořez. Díky našemu článku si budete schopni vybrat ten nejlepší stroj.

Pokud vás nebaví hledat a porovnávat stovky různých modelů, pak jste tu správně. Protože jsme pro vás vybrali ty nejlepší stroje, které jsou dostupné na našem trhu.

Křovinořezy: 10 nejlepších křovinořezů

Nejlepší stroje najdete zde. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší křovinořezy. Těchto 10 nejlepších modelů jsme pro vás vybrali podle hodnocení uživatelů a zákaznických recenzí. Tyto stroje jsme seřadili do přehledné tabulky, kterou si můžete řadit podle vlastních preferencí. Pokud vás například zajímá nejnižší cena, můžete si tyto stroje seřadit podle orientační ceny s DPH.

KřovinořezVzhledTyp motoruNapájení / palivoVýkon (kW)HmotnostOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Demon RQ580Křovinořez Demon RQ5802 taktníBenzín3,87 kg2389Zobrazit v obchodech
Dolmar MS 335.4UKřovinořez Dolmar MS 335.4U4 taktníBenzín1,077,1 kg9990Zobrazit v obchodech
GEKO G81061Křovinořez GEKO G810612 taktníBenzín37,5 kg2689Zobrazit v obchodech
Stihl FS 55Křovinořez Stihl FS 552 taktníBenzín0,754.9 kg5190Zobrazit v obchodech
VeGA BC520PROKřovinořez VeGA BC520PRO2 taktníBenzín1,5668,7 kg4290Zobrazit v obchodech
Riwall PRO RPB 420Křovinořez Riwall PRO RPB 4202 taktníBenzín1,26,5 kg2699Zobrazit v obchodech
Fieldmann FZS 3005-BKřovinořez Fieldmann FZS 3005-B2 taktníBenzín0,86,6 kg2199Zobrazit v obchodech
Hecht 146 BTSKřovinořez Hecht 146 BTS2 taktníBenzín1,4916,8 kg2990Zobrazit v obchodech
Makita DUR365UPT2Křovinořez Makita DUR365UPT2BezuhlíkovýAkumulátor-4,7 kg16110Zobrazit v obchodech
Husqvarna 525 RXKřovinořez Husqvarna 525 RX2 taktníBenzín15,1 kg11990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení křovinořezů od jejich uživatelů.

Jak vybrat křovinořez

V této části článku se zaměříme na to, jak vybrat křovinořez. Podíváme se zde na ty nejdůležitější parametry, abyste byli schopni si vybrat ideální stroj. Jedná se o tyto parametry: typ motoru, typ přístroje, hmotnost a další parametry.

Křovinořez je praktický stroj, který slouží k údržbě hustého travního porostu a křoví. Lze ho použít doma na zahradě či v lesích a na mnoha dalších místech.

Před výběrem je dobré se zamyslet nad tím, jak a kde budete tento přístroj používat.

Kdy strunová sekačka (vyžínač) už nestačí a je potřeba křovinořez?

Strunové sekačky, neboli vyžínače, stačí na relativně malé a ploché zahrady. Pro všechny ostatní už strunové sekačky na trávu nemusí stačit a práci na zahradách s příkopy, křovím a velkých plochách už nestačí. Vyžínače mají limitovaný výkon a mohou se jednoduše zaseknout ve vysoce zarostlém porostu. Může se vám dokonce vyžínač přehřát a spálit. Struna se také může snadno zlomit při sekání složitě zarostlého porostu.

Kvalitní křovinořez je mnohem více spolehlivý než běžné strunové sekačky na trávu. Křovinořezy jsou o něco dražším strojem než strunové sekačky, ale mají také mnohem výkonnější motor a zvládnou toho mnohem více než vyžínače a strunové sekačky. Pokud máte veliké problémy s plevelem, je pro vás křovinořez skvělou volbou.

Křovinořezy: Benzínový nebo elektrický křovinořez?

V dnešní době si můžete vybrat mezi elektrickým a benzínovým pohonem u mnoha zahradních přístrojů a nástrojů a křovinořezy nejsou výjimkou. Který typ pohonu je však lepší? Hodně záleží na tom, k čemu budete chtít křovinořez používat.

Benzínové křovinořezy

Benzínový křovinořez vám dokáže vyprodukovat mnohem větší výkon než elektrický. Jedná se o nejvýkonnější verzi křovinořezu. Tento typ vám bude vyhovovat ve velmi náročném terénu. Hodí se pro sečení velmi velikých ploch. Nemusíte mít zdroj energie a nemusíte ho nijak nabíjet, stačí vám jen benzín a nepletou se vám nikde kabely. Můžete s ním jít prakticky kamkoliv bez omezení. Jedná se o výkonnou a mobilní verzi křovinořezu. U benzínových motorů si můžete vybírat z dvoutaktního a čtyřtaktního motoru. Nevýhodou u této verze je vysoká hlučnost a vyšší hmotnost.

Budete však takový výkon potřebovat? V mnoha případech vám bude stačit elektrický křovinořez.

Elektrické křovinořezy

U elektrických křovinořezů si můžete vybírat mezi akumulátorovou verzí a verzí napájenou z elektrické sítě.

Akumulátorové křovinořezy

Akumulátorové křovinořezy v posledních letech prošly značným vývojem, ale někdy s touto technologií mohou být stále menší problémy. Jedná se o mobilní křovinořez, který je napájen z akumulátoru. Nevýhodou je vyšší hmotnost akumulátorové baterie a také omezená doba sečení trávy, díky omezené kapacitě akumulátoru. Výhodou oproti benzínové verzi je nižší hlučnost.

Křovinořezy napájené ze sítě

Modely, které jsou napájeny z elektrické sítě, představují výhodu v podobě přísunu stabilního elektrického proudu. Máte kdykoliv k dispozici spolehlivý zdroj energie a nestane se vám tak, že se vám přístroj vybije během sečení. U této verze je při výběru také nutné myslet na délku napájecího kabelu.

Motory u benzínového křovinořezu

Pokud jste si vybrali benzínovou verzi a potřebujete vyšší výkon, přichází nyní na vás další rozhodování a to zda zvolit dvoutaktní nebo čtyřtaktní motor. Každý typ motoru má jisté výhody či nevýhody. Typ motoru u benzínové verze se odvíjí od toho, jak budete benzínový křovinořez používat.

Motor čtyřtaktní

Čtyřtaktní motory mají řadu výhod. Značnou výhodou u tohoto motoru je jeho tišší chod a tím pádem nebude tolik trpět váš sluch během sečení trávy. Nevýhodou je, že tento motor není tolik výkonný jako dvoutaktní motor. Další nevýhodou je, že tento typ motoru je o trochu komplikovanější konstrukce a tudíž se mohou prodražit i jeho případné opravy. Výhodou je, že produkuje méně zplodin, protože motor spaluje pouze benzín.

Motor dvoutaktní

Dvoutaktní motory jsou mnohem více prodávané, protože jsou jednoduché konstrukce. Díky tomu se poměrně snadno udržují a pokud jste zkušeným  uživatelem, můžete jeho opravy zvládnout ve své dílně. Tento typ motoru vám přináší mnohem vyšší výkon, protože dvoutaktní motor jde mnohem lépe do otáček. Nevýhodou u tohoto modelu je o něco vyšší hlučnost. Tento model také díky vyššímu výkonu vydává vyšší vibrace. Tento model také produkuje vyšší množství zplodin. Nevýhodou je také nutnost naplnit nádrž olejem a benzínem ve správném poměru.

Křovinořez a jeho výkon

Výkon křovinořezu je při výběru velmi důležitým parametrem. Ovlivňuje na tom totiž to, kde budete moci s tímto přístrojem pracovat a jak ho budete používat. Pokud si vyberete přístroj s vyšším výkonem, bude se vám mnohem lépe pracovat v málo prostupném terénu a v hustším porostu. S vyšším výkonem se vám nestane také to, že byste ho mohli přetížit. Pokud však nepotřebujete příliš výkonný stroj, nemá cenu si kupovat stroj se zbytečně vysokým výkonem. Bude vás akorát mnohem více stát za provoz a pořízení a jeho potenciál ani nevyužijete na maximum.

S jakými hodnotami výkonu se nejčastěji setkáte u nabízených křovinořezů?

  • Výkon 2-3 kW a více – Tato kategorie vám nabídne přístroje, které se spíše hodí na profesionální využití. Jsou vhodné do velmi zarostlých porostů a obtížných terénů. Takto výkonný stroj si poradí prakticky naprosto se vším.
  • Výkon 1-2 kW – Tyto přístroje se dají označit jako poloprofesionální. Zvládnou větší zarostlé plochy, veliké zahrady a špatně přístupný terén. Poradí si zejména s vysokou trávou, poseká keře a dokonce mu nedělají problémy ani slabé dřeviny.
  • Výkon 0,65 – 1 kW – Křovinořezy s nízkým výkonem. Pokud si chcete posekat zahradu, bude vám takový stroj vyhovovat. Jedná se o přístroje, které jsou určené zejména k domácímu použití. Skvěle poseká nižší travnatý porost.

Křovinořez a rukojeť

Můžete si vybírat buď modely s řidítkovou rukojetí nebo modely s jednoduchým madlem. Pamatujte na to, že typ rukojeti vám je schopen ovlivnit celkovou ergonomii křovinořezu. Pokud chcete sekat pohodlně, vybírejte si kvalitní rukojeť.

Setkáte se s těmito rukojeťmi:

  • Madlo – Dá se dobře skladovat. Výhodou je jeho nízká hmotnost.
  • Řidítková rukojeť – Je mnohem pohodlnější na ovládání. Oproti klasickému madlu se hůře skladují.

Křovinořez a jeho hmotnost

Hmotnost křovinořezu nám ovlivní celkovou ergonomii a mobilitu. Lze si vybrat z křovinořezů, které mají hmotnost kolem 3 až 4 kg. Ty jsou vhodné pro lidi, kteří by těžší stroje neunesli. Setkáte se i s modely, které svojí hmotností mohou přesáhnout i 10 kg.

Křovinořez a příslušenství

I u křovinořezů se setkáte s řadou dostupného příslušenství. Toto příslušenství vám může značně pomoci při práci. U některých modelů je příslušenství dokonce součástí balení.

K různým křovinořezům si můžete dokoupit různé další nástavce, které vám umožní například prořezávat dřeviny. Každý model vám nabídne trochu jiné příslušenství.

Ochrana

Je důležité dbát na ochranu a vybrat si tak vhodné ochranné příslušenství.
Každý, kdo chce pracovat s křovinořezem, by si měl zakoupit bezpečnostní příslušenství, protože zdraví máme jenom jedno! Rozhodně si přikupte toto příslušenství pracovní rukavice, ochranné brýle či chrániče sluchu. Ochrana vašeho zdraví je velmi důležitá.

Křovinořez a cena: Kolik peněz by měl křovinořez stát?

Kolik bude nutné investovat do nového křovinořezu záleže především na vašich preferencích.

Nejlevnější modely si lze zakoupit za cenu do 2 000 Kč a naopak ty nejdražší za cenu, která přesahuje 11 000 Kč a není si problém zakoupit i modely s cenovkou nad 30 000 Kč.

Pokud chcete výkonné modely, bude nutné si za ně připlatit. Pokud vám stačí model na domácí použití pro jednoduché sečení a nepotřebujete příliš mnoho výkonu, bude vám vyhovovat cenová kategorie do 2 000 Kč.

Křovinořez a pár slov na závěr

V tomto článku jsme si pověděli o parametrech, které je vhodné znát pro správný výběr nového křovinořezu. Řekli jsme si o tom, jak vybrat křovinořez. Doufáme, že jsme vám s úkolem výběru nového křovinořezu pomohli a vy si teď vyberete kvalitní křovinořez pro jednoduché sečení, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů.

Z tabulky s porovnáním výše se prokliknete na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat