Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Mopy: Nejlepší mop na podlahu + Recenze


Sháníte nový mop na podlahu a nevíte, který vybrat? V tomto článku vám s tímto úkolem pomůžeme. Mop je velmi účinným a efektivním nástrojem na úklid, který plně nahradí klasický hadr s kýblem a vodou na vytírání podlahy. Pokud chcete vytírat větší plochy, je mop na podlahu téměř nutností. Pokud by vám nestačil ruční mop, můžete si vybrat i moderní parní mop.

Výběr 10 nejlepších mopů na podlahu

Vybrali jsme pro vás těch 10 nejlepších mopů na podlahu, které jsou dostupné na našem trhu. Jak jsme tyto modely vybírali? Mopy jsme vybrali podle dostupných hodnocení a recenzí jejich uživatelů. Tyto mopy jsme pro vás srovnali do přehledné tabulky. Tabulku si lze třídit podle vašich preferencí. Pokud je vaší preferencí nejlevnější cena, můžete si tabulku seřadit podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledTyp ždímáníTyp mopuDélka tyčeŽdímací košOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Vileda 161023 Ultramat XL TurboMop Vileda 161023 Ultramat XL TurboKlasickýPlochý120 cmAno995Zobrazit v obchodech
Vileda 155737 Ultramax set boxMop Vileda 155737 Ultramax set boxKlasickýPlochý120 cmAno545Zobrazit v obchodech
Vileda 151153 Easy Wring & Clean Turbo mopMop Vileda 151153 Easy Wring & Clean Turbo mopPedálTřásňový125 cmAno699Zobrazit v obchodech
Vileda 167751 Turbo 3v1 MicrofibreMop Vileda 167751 Turbo 3v1 MicrofibrePedálTřásňový125 cmAno848Zobrazit v obchodech
Leifheit Profi set mop + 55096Mop Leifheit Profi set mop + 55096PedálPlochý140 cmAno1179Zobrazit v obchodech
Vileda 160932 Ultramax XL set boxMop Vileda 160932 Ultramax XL set boxKlasickýPlochý120 cmAno550Zobrazit v obchodech
Vileda 1.2 Spray Max mop box 166144Mop Vileda 1.2 Spray Max mop box 166144SprejovýPlochýNe599Zobrazit v obchodech
Spontex Express System PlusMop Spontex Express System PlusRotačníPlochý130 cmAno779Zobrazit v obchodech
Leifheit 57023 Picollo Micro Duo mopMop Leifheit 57023 Picollo Micro Duo mopKlasickýPlochý148 cmNe398Zobrazit v obchodech
Leifheit 55356 Combi Clean Twist mop sadaMop Leifheit 55356 Combi Clean Twist mop sadaKlasickýPlochý144 cmAno549Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení mopů od jejich uživatelů.

Nejlepší mopy podle Heureky

Mopy – Popis a recenze nejlepších mopů

1. Vileda Easy Wring & Clean Turbo mop

Prvním mopem, který se umístil mezi nejlepší mopy, je Vileda Easy Wring & Clean turbo mop. Tento mop je vybaven mechanismem ždímání pomocí pedálu. To z něj dělá velmi užitečného pomocníka na vytírání podlah. Díky tomu nemusíte máchat ruce ve špinavé vodě. Návlek u tohoto mopu je vyroben s třásněmi z mikrovlákna. Návlek u tohoto mopu se dá velmi snadno vyměnit. Další výhodou je, že návlek můžete prát v pračce při 60°C. Tento mop se hodí na většinu typů tvrdých podlah.

Jaké jsou recenze na mop Vileda Easy Wring & Clean Turbo od jeho uživatelů? Většina zákazníků tento mop hodnotí jako užitečného pomocníka se kterým se jednoduše manipuluje a lehce se s ním dostanete do všech rohů. Některým zákazníkům, kteří si tento model mopu zakoupili, se nelíbí rychlé obrušování šlapacího kolečka. Většina zákazníků je s tímto modelem mopu velmi spokojena a proto se umístil mezi nejlepší modely v našem srovnání.

Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 640 Kč.

2. Vileda Ultramax Set Box mop

Další mop od značky Vileda. Tentokrát Vileda Ultramax Set Box mop. Model mopu je vybaven kýblem s integrovaným ždímacím košem. Díky tomu snadno usušíte váš návlek. Návlek je z mikroaktivních vláken, která velmi jednoduše setřou mastnotu a šmouhy z podlahy. Díky pohyblivému kloubu vytřete i špatně přístupná místa. Vytírání například pod postelí se stane velmi jednoduchým úkolem.

Jaké jsou recenze na mop Vileda Ultramax Set Box? Na portálu Heureka nalezneme na tento model více než 300 hodnocení od zákazníků, kteří si tento model mopu zakoupili. Většina těchto hodnocení je velmi pozitivních. Uživatelům se velmi líbí, že tento mop výborně setře mléko, vajíčka a mnoho dalších nečistot nejen z vaší kuchyně. Dále se pak uživatelům líbí velmi lehké stírání a ždímání. Dále je dobře hodnocená manipulace s tímto modelem mopu.

Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 495 Kč.

3. Leifheit Twist System XL mop

Leifheit Twist System XL mop se umístil na třetím místě. Pokud vás již nebaví otlačená kolena a máchání rukou ve vodě, pak může být tento mop pro vás správnou volbou. Tento mop zakoupíte v sadě, která obsahuje kbelík s dostatečně velkým objemem. Výhodou této sady je například snadné ždímání pomocí rotace. Kýbl je vybaven kolečky, díky kterým se velmi snadno přesouvá a ulehčuje vám tak značně vaši práci. Mop má obdélníkový tvár a záběr 42 cm. Díky tomu se velmi snadno vytírá ve špatně dostupných rozích.

Díky možnosti sešlápnutí pojistky se nemusíte ohýbat pro máchání či ždímání. Tyč u tohoto mopu je vybavena rotačním systémem. Díky tomu můžete tento model použít v úhlu 360°. Další výhodou je, že si můžete nastavit délku tyče podle vaší výšky. Jak je tento model hodnocen jeho uživateli? Tento model mopu od značky Leifheit má mnoho skvělých hodnocení. S mopem se podle jeho uživatelů velmi dobře manipuluje. Jedná se o rychlý a efektivní mop, který vám usnadní vaše vytírání podlah. Někteří uživatelů si stěžují, že násada je moc krátká pro vysoké lidi. Podívejte se tedy předem na specifikace, zda vám bude výška vyhovovat.

Cena mopu Leifheit Twist System XL se pohybuje kolem 949 Kč s DPH.

4. Vileda Ultramat Turbo mop

Na čtvrtém místě se umístil mop Vileda Ultramat Turbo. Tato sada mopu s kyblíkem přináší velmi snadné máchání a ždímání. Součástí je pokročilý systém ždímání. Stírání podlah je také jednodušší, účinnější a výrazně rychlejší. S tímto mopem jednoduše uklidíte v rozích díky jeho obdélníkovém tvaru. Návlek je vyroben s kombinací mikrovlákna a abrazivního vlákna. Díky tomu lze velmi jednoduše ostranit i zaschlé nečistoty na podlaze. Návlek můžete vyprat při teplotě až 60°C. Mop můžete používat na většinu typů tvrdých podlah. Stejně jako u předchozího mopu od Leifheitu můžete i s tímto mopem nastavovat výšku podle vaší postavy. Váš mop se dá tedy snadno přizpůsobit. Nábytek při úklidu určitě pro vás nebude překážkou.

Pokud dbáte na ekologii, určitě vás potěší, že tento mop je vyroben z recyklovaných materiálů.

Jak je mop Vileda Ultramat Turbo hodnocen jeho uživateli? Uživatelé si chválí dobrou manipulovatelnost při vytírání podlah a rohů a jeho praktičnost. Některým uživatelům nemusí vyhovovat jeho výška. Před nákupem se proto důkladně podívejte na specifikace u tohoto mopu.

Cena mopu Vileda Ultramat Turbo se pohybuje kolem 799 Kč s DPH.

5. Spontex Express System Plus

Spontex Express System Plus je jednoduchým a praktickým mopem na podlahu, který se umístil na pátém místě. Model je vybaven rotačním ždímáním, které je tak praktické a přesto velmi jednoduché. Díky 360° rotování se mop velmi účinně vyždímá. Při ždímání se nezachytávají žádné vlasy ani chlupy do vašeho mopu. Mop je vybaven velmi kvalitním návlekem z mikrovlákna, který zachytí všechny nečistoty. Lze ho použít na každém typu podlahy. Tento mop se dá velmi jednoduše rozložit. Výměna součástí mopu je díky snadné rozložitelnosti velmi jednoduchá.

Jak je mop Spontex Express System Plus hodnocen jeho uživateli? Většina zákazníků tento produkt doporučuje. Nejvíce se jim líbí, že se jedná o kvalitní mop a jednoduše se s ním při uklízení manipuluje. Můžete se snadno dostat i do špatně přístupných míst. Nábytek vám při vytírání nebude činit obtíže.

Cena mopu Spontex Express System Plus se pohybuje kolem 699 Kč s DPH.

6. Rovus Sleeve 360° rozprašovací mop

Rovus Sleeve 360° je jednoduchým mopem, který disponuje praktickým rozprašováním. Jedná se o pohodlný nástroj na vytírání pro domácí použití. Je vybaven otočnou rukojetí s rozsahem 360°. Tento mop lze použít na všechny typy podlah (PVC, dlaždice, mramorové podlahy apod.) Rukojeť je vyrobena z hliníku a je snadno odnímatelná pro jednoduchou skladnost.

Jak je rozprašovací mop Rovus Sleeve 360° hodnocen jeho uživateli? Zákazníci a uživatelé hodnotí tento produkt velmi kladně. Jedná se o praktický mop, který nabízí lehkou manipulaci při vytírání podlah. Některým zákazníkům se naopak nelíbí kapacita nádržky, která prý není dostatečná na veliký úklid. Záleží ovšem na vašich preferencích.

Tento model zakoupíte za cenu kolem 499 Kč s DPH.

7. Leifheit Twist System New

Chcete-li rychle a bez námahy vytřít s kvalitním mopem od Leifheit, vyberte si Leifheit Twist System New. Jedná se o praktického pomocníka do vaší domácnosti. Tento mop je velmi univerzální, protože se dá použít na všechny typy podlah. Model je vybaven rotačním systémem, který ždímá velmi rychle a díky tomuto systému nedojde ke kontaktu se znečištěnou vodou. Stírací návlek je vyroben ze speciálního mikrovlákna. Návlek se dá jednoduše vyprat v pračce bez nutnosti použít aviváž. Tato souprava je vybavena vědrem, které se dá připevnit na ochranný límec. Vědro má objem více než 20 litrů. Model tohoto mopu je vybaven ždímacím košem. Šířka záběru je 33 cm a délka tyče je 129 cm. Mop je vyroben z plastu.

Jak je Leifheit Twist System New hodnocen jeho uživateli? Tento mop je hodnocen jak velmi dobrý. Uživatelé si nejčastěji chválí jeho praktičnost, pohodlné vytírání bez ušpinění, kvalitní provedení či skvělé ždímání.

Orientační cena tohoto mopu se pohybuje kolem 796 Kč s DPH.

8. Lamart Spray LT8027

Dalším podlahovým mopem v našem srovnání je Lamart Spray LT8027. Jedná se o mop s rozprašovačem. Jeho konstrukce je obdélníková a tudíž se pohodlně dostane do všech rohů ve vaší domácnosti. Mop je vybaveny dvojitou stěrkou, která se dá pohodlně vyměnit. Je to plochý mop na kloubovém zavěšení. Návlek je vyroben z mikrovlákna. Připevňuje se přes suchý zip a dá se jednoduše vyprat v pračce. Tyč u tohoto mopu je dvoudílná. Tyč není úplně nejdelší. Délka mopu je 120 cm. S tímto mopem se také dají i jednoduše umýt okna.

Jak je Lamart Spray LT8027 hodnocen jeho uživateli? Uživatelé si chválí přívětivou cenu tohoto mopu. Dále se jim pak líbí jednoduchost používání a efektivita při vytírání. Je perfektní na rychlé uklízení. Jedná se o model s dobrým poměrem cena / výkon.

Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 350 Kč s DPH.

9. Leifheit Picollo Micro Duo

Chcete levný, univerzální a praktický mop? Pak vám bude vyhovovat Leifheit Picollo Micro Duo. Hodí se pro všechny typy podlah. Dá se jednoduše ždímat díky speciálnímu ždímacímu mechanismu. Pro ždímání se nemusíte nijak ohýbat, což je pohodlné při delším vytírání. Model má pohyblivý kloub, tudíž se s ním dá jednoduše vytřít pod nábytkem. Mop je vybaven krytkami ždímacích vidlic. Houba se dá jednoduše vyměnit a připíná se pomocí suchého zipu. Houba je vyroben z mikrovlákna a dá se jednoduše vyprat v pračce bez aviváže. Délka tyče u mopu Leifheit Picollo Micro Duo je 148 cm. Systém ždímání je velmi jednoduchý.

Jaké má Leifheit Picollo Micro Duo recenze? Podle jeho uživatelů se jedná o kvalitní a levný mop na podlahu. Jedná se o lehký mop, který se dá použít na rychlé vytření podlahy. Jednoduše se s ním manipuluje a jedná se o spolehlivý mop. Nábytek s ním pohodlně objedete a vytřete.

Cena modelu Leifheit Picollo Micro Duo se pohybuje kolem 279 Kč s DPH.

10. 4Home Rapid Clean mop

Posledním mopem, který se umístil do našeho srovnání top 10, je 4Home Rapid Clean. Jedná se o rotační mop od značky 4Home. Tento model mopu je určen pro perfektní úklid nejen u vás doma. Jedná se o model luxusního mopu. Rotační technologie vám zajistí, že se při ždímání nemusíte vůbec ohýbat a vůbec nedojde ke kontaktu se špinavou a znečištěnou vodou. Tyč se dá jednoduše nastavit.

Mop je vybaven kloubem, takže pohodlně vytřete i hůře dostupná místa. Houba u tohoto mopu je vyrobena z mikrovlákna. Můžete s tímto mopem tedy vytírat všechny druhy podlah. Houba se dá jednoduše vyprat stejně tak jako i u ostatních modelů bez nutnosti použití aviváže. Výhodou je, že balení obsahuje navíc nahrádní hlavici.

Jak je 4Home Rapid Clean hodnocen jeho uživateli? Jedná se o praktický mop, který je jednoduchý, moderní a kvalitní. Lze ho používat každý den. Jedná se o mop s dobrým poměrem cena / výkon.

Jak vybrat mop na podlahu

Jak vybrat ten nejlepší mop na podlahu? Na internetu a v různých obchodech najdete mnoho různých modelů mopů na podlahu a dalšího zboží. Pokud nechcete strávit týden hledáním toho nejlepšího mopu a zjišťování důležitých parametrů, pokračujte ve čtení tohoto článku, protože si zde řekneme o všech důležitých informacích. Podíváme se zda na důležité parametry jako je typ mopu, typ podlahy, způsob ždímání mopu, funkce a další.

Typy mopu na podlahu

Při výběru mopu na podlahu se setkáte s několika typy. Jaké to jsou? Povíme si o nich ty nejdůležitější informace a co od nich můžete očekávat.

Typy mopů na podlahu:

  • Plochý mop
  • Třásňový mop
  • Rotační mop
  • Rozprašovací mop

Plochý mop

Plochý mop je asi nejznámějším a nejpoužívanějším typem. Je velmi oblíbený, protože s ním uklidíte veliké plochy. Můžete si vybírat ze široké nabídky těchto mopů. Jednoduše se s ním vytírá a jedná se o velmi praktický typ mopu na podlahu.

Třásňový mop

Třásňový mop je nejčastěji vyráběn v kulatém provedení. Jeho výhodou je dobrá absorbce vlhkosti a tekutin vylitých na podlaze. Dále se také dobře hodí k vytírání nerovných povrchů. Hůře se s ním už vytírají hůře přístupné rohy. Nábytek vám může být překážkou při vytírání tímto typem mopu. Nevýhodou také nejčastěji bývá postupné uvolňování a vypadávání třásní z tohoto typu mopu. Nedosahuje takové popularity jako plochý mop.

Rotační mop

Rotační mop nabízí pohodlné ždímání díky rotujícímu mechanismu. Díky odstředivé síle dochází k dokonalému vyždímání. Jedná se o vhodný typ na plovoucí podlahu a všechny podlahy, které jsou citlivé na vodu a vlhkost. Rotační mopy mohou být vyrobeny jako ploché či třásňové.

Rozprašovací mop

Rozprašovací mop je nástroj na vytírání, který je vybaven rozprašovacím mechanismem, který při vytírání rozprašuje čistící prostředek na dráhu vytírání. K vytírání tak nepotřebujete kýbl. Nevýhodou může být horší manipulace při vytírání.

Materiál podlahy

Při výběru vhodného mopu neopomíjejte to, z jakého materiálu je vaše podlaha vyrobena. Volbou špatného mopu byste si mohli poškodit podlahu, zejména tehdy, pokud máte podlahu z citlivého materiálu. Většinu mopů lze použít na všechny typy podlah. Na PVC, lino nebo vinyl vám bude stačit klasický plochý mop.

Pokud máte podlahu, která není úplně rovná (typicky dlaždičky), pak na takový typ podlahy je většinou vhodný mop s třásněmi.

Plovoucí podlaha

Jestliže máte plovoucí podlahu, která je náchylná k poškození, vyberte si rotační mop s plochým provedením. Ten jde velmi dobře vyždímat a vaše plovoučka pak nebude příliš mokrá a nedojde tedy k jejímu poškození.

Mramor a kámen

Mramorovou a kamennou podlahu je nutné vytírat opatrně a co nejšetrněji aby nedošlo ke jejímu poškození. Pro vytírání tohoto materiálu volte mop s co nejjemnějším materiálem návleku.

Mopy a jejich systém ždímání

U mopů na podlahu se můžete setkat s více typy ždímání. S jakými variantami ždímání se tedy setkáte?

  • Nášlapné ždímání – Ždímání pomocí nášlapného mechanismu.
  • Rotační ždímání – Pomocí odstředivé síly se mop vyždímá téměř do sucha. Ideální na plovoucí podlahy a další citlivé materiály.
  • Klasické ždímání – Systém ždímání u kterého se musíte ohnout. Většinou u levných modelů.

U většiny mopů se setkáte se ždímáním u kterého se nemusíte ohýbat, takže vaše záda nebudou při úklidu trpět a budete se moci po vytírání hýbat naprosto bez problému.

Cena mopu na podlahu

Posledním kritériem, na který je vhodné se při výběru mopu zaměřit, je jeho cena a cenové hladiny mopů. Mop není úplně drahým produktem, ale i tak je dobré se v jednotlivých cenových hladinách orientovat. K některým mopům a setům dostanete zdarma náhradní návlek. Náhradní návlek zdarma se vám bude hodit. Do ceny je dobré připočítat i cenu náhradních návleků.

Mopy nejlevnější – Cena do 1 000 Kč

V této cenové kategorii naleznete většinu mopů, které si koupíte do vaší domácnosti na běžné použití. Zakoupíte si zde téměř všechny typy mopů na všechny druhy podlah. Lze si zde zakoupit jak jednotlivé mopy, tak i sety, které obsahují i kyblík a náhradní součásti.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Pokud se nespokojíte s mopy do 1 000 Kč, můžete se poohlédnout v cenovém rozpětí od 1 000 Kč do 2 000 Kč. V této cenové kategorii najdete sety, které jsou promyšlené. Lze si vybrat i modely, které jsou vybaveny kolečky, vědrem a další užitečnou výbavou.

Cena nad 2 000 Kč

Hledáte-li profesionální úklidové nástroje a mopy, vyberete si je v kategorii s cenovkou, která přesahuje 2 tisíce Kč. Lze si zde vybrat kompletní úklidové vozíky, které jsou vybaveny kvalitními mopy. V této cenové kategorii si zakoupíte i parní mopy.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat ten nejlepší mop na podlahu. Podívali jsme se na ty nejlepší modely mopů, které jsou dostupné na našem trhu a jednotlivé modely jsme si navzájem porovnali. Doufáme, že jsme vám s výběrem nového modelu mopu pomohli a vy si tak vyberete vhodný mop, který vám bude při úklidu sloužit po dlouhou dobu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat